TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Wiosenne zapowiedzi komiksowe

2010-12-28 09:52:20 StarWars.com

Z powodu świątecznej zawieruchy nieco później niż zwykle informujemy o kolejnych zapowiedziach komiksowych, które pojawiły się w sieci. Tym razem na marzec i maj 2011 roku. I tak na początku wiosny powinny pojawić się kolejne zeszyty miniserii Darth Vader and Lost Command oraz Legacy – War, natomiast w maju Dark Horse planuje wydać zbiorcze wydania Blood Ties i The Old Republic. Szczegóły w dalszej części newsa.
Darth Vader and the Lost Command # 3(5)

Nawiedzany przez powtarzające się wizje tego, jak jego życie z Padmé mogłoby wyglądać, gdyby nie uległ ciemnej stronie i prowadzony przez tajemniczą kapłankę z Mgławicy Ducha, Vader i jego oddziały zostają uwikłani w fatalną bitwę.
Co gorsza, zacięte walki nie przybliżają Vadera do zlokalizowania zaginionego syna Moffa Tarkina, ale narażają go na niebezpieczeństwo ze strony zdrajcy!
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Rick Leonardi, tusz Dan Green, kolory Wes Dzioba, okładka Tsuneo Sanda. Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: marzec 2011.

Temat na forum.
Legacy #54: War # 4(6)

Sojusznicy rozpoczynają serię manewrów mających na celu zwabienie Dartha Krayta w pułapkę. Tylko kto kogo wciąga w pułapkę?
Podczas gdy Jedi i imperialni rycerze walczą ramię w ramię przeciwko Sithom w obronie Ukrytej Świątynni, Cade Skywalker nie może przestać myśleć o ojcu i strasznych stratach poniesionych przez Jedi ostatnim razem gdy Sithowie przypuścili atak …
Koniec bitwy i przyszłość Jedi jest niepewna!
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson. Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: marzec 2011.

Temat na forum.
Blood Ties: Jango and Boba Fett - TPB

Tu zaczyna się wielopokoleniowa opowieść o honorze i odkupieniu, z udziałem dwóch największych twardzieli w Gwiezdnych Wojnach – zespołu ojca i klona, Janga i Boby Fettów!
Misja, która rozpoczyna się z Jango Fettem, przed wojnami klonów, będzie miała wpływ na bieg życia Boby Fetta jakieś dwadzieścia lat później. Kiedy ważne, dobrze płatne zlecenie od hrabiego Dooku idzie nie po myśli Jango, zadaniem Boby będzie dokończenie sprawy.
Niniejszy tom jest zbiorczym wydaniem zeszytów Blood Ties #1-4.
Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf. Cena 14,99$, 96 stron. Premiera: maj 2011.

Temat na forum.
The Old Republic Volume #2: Threat of Peace - TPB

Spojrzenie na erę Star Wars: The Old Republic, napisaną przez jednego ze scenarzystów pracującego dla LucasArts i BioWare ogromnie oczekiwanej gry internetowej dla wielu graczy, Threat of Peace przedstawia galaktykę na krawędzi zniszczenia trzysta lat po wydarzeniach z Knights of Old Republic!
To wydanie zbiorcze zawiera bonus w postaci nie publikowanych dotąd nigdzie treści!
Scenariusz Rob Chestney, rysunki Alex Sanchez, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 15,99$, 96 stron. Premiera: maj 2011.

Temat na forum.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

Komiksowe ''Imperium kontratakuje'' w sieci

2010-12-27 13:14:55 StarWars.com

Na oficjalnej stronie StarWars.com zamieszczono ostatni już odcinek komiksowej adaptacji "Imperium kontratakuje", udostępnionej bezpłatnie z okazji trzydziestej rocznicy filmu.
Komiks oryginalnie ukazał się w 1981 r. nakładem wydawnictwa Marvel w zeszycie Star Wars #44 pt. "Duel a Dark Lord". Z jego elektroniczną wersją mozecie zapoznac się w tym miejscu.
Scenariusz Archie Goodwin, rysunki i okładka Al Williamson oraz Carlos Garzon, kolory Glynis Wein.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Komiksowe nowości w Polsce i USA

2010-12-22 06:42:28 Egmont Polska i DiamondComics.com

Tuż prze świętami czekają na nas dwie nowości komiksowe. Pierwszą z nich jest premiera nowego magazynu Egmontu. Mowa o kwartalniku Star Wars Komiks Extra, który miejmy nadzieję na stałe zagości w ofercie tego wydawnictwa. W pierwszym numerze historia z The Clone Wars. Drugą z nowości jest ostatnia część miniserii "Rescues" prezentowanej na łamach cyklu Invasion. Komiks od dziś dostępny jest w Stanach.
Invasion #11: Rescues # 6(6)

Podczas podjętych misji ratunkowych, Finn Galfridian i jego siostra Kaye, odebrali pamiętną lekcję o najeźdźcach, Yuuzhan Vongach.
Jednak Finn poznał również sekret dotyczący jego matki i otrzymał wskazówki na temat otaczającej go tajemnicy. Finn wie, że pewnego dnia będzie musiał wrócić i walczyć o wyzwolenie swojego rodzinnego świata spod okupacji najeźdźców, tak samo jak będzie musiał powrócić do akademii Luke’a Skywalkera, aby ukończyć swoje szkolenie Jedi. Ale najpierw musi wypełnić misję, która pozwoli mu lepiej poznać siebie …
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Star Wars Komiks Extra 1/2010 (1): The Clone Wars – Niewolnicy Republiki

W 2008 roku na kinowych ekranach zagościł pierwszy animowany film osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, którego tytuł brzmiał Wojny klonów. Niedługo później rozpoczęła się emisja serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Do dziś w Stanach Zjednoczonych premierę miała już ponad połowa z zaplanowanych stu odcinków.
Do głównych bohaterów serialu należą Anakin Skywalker, ojciec wspomnianego na początku Luke’a, i jego mistrz Obi-Wan Kenobi. Występują tu także znane ze wszystkich kinowych filmów droidy C-3PO i R2-D2, a także bohaterowie Epizodów od I do III, na przykład Jar-Jar Binks, kapitan Cody, Aayla Secura czy generał Grievous. Przedstawiono także nowe postacie, do których należą Mroczna Jedi Asajj Ventress oraz padawanka Anakina, Ahsoka Tano.
Akcja serialu The Clone Wars obejmuje trzy lata – tyle bowiem trwały wojny klonów – a nawiązujący do niego komiks Niewolnicy Republiki, rozgrywa się na początku tego okresu. Na jego łamach spotkacie większość wymienionych powyżej bohaterów, w tym Ahsokę. Ważną rolę dla fabuły odgrywa jej pochodzenie – padawanka Anakina jest Torgutanką, przedstawicielką spokojnego ludu z planety Shili, którego nie ominęła wojenna zawierucha.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach The Clone Wars #1-6 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Scott Hepburn i Ramón Pérez oraz Lucas Marangon, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam, okładka Lucas Marangon.

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 14,99 zł, 144 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.Temat na forum.

KOMENTARZE (24)

Komiksy

Rozmowa z Johnem Jacksonem Millerem

2010-12-17 18:30:13 TFAW.com

Chcielibyśmy przedstawić Wam wywiad z Johnem Jacksonem Millerem, scenarzystą komiksu "Knight Errant" i powieści o tym samym tytule. Rozmowę możecie znaleźć pod tym linkiem; ponieważ w sporej mierze pokrywa się ona z tą przedstawioną w tym newsie, poniżej przedstawiamy tylko nowe fragmenty w formie opisowej.

Na początku Miller opowiada o tym, jak zaczął pracę w przemyśle komiksowym. Zaczął jako redaktor w magazynie biznesowym, a potem związał się z Comics Buyer's Guide - specjalnym periodyku, który przedstawia sprzedaż komiksów w Stanach. John nadal prowadzi podobną stronę, The Comics Chronicles. Później, w roku 2003, związał się z Marvelem, a następnie z Dark Horse, dla którego napisał "Rycerzy Starej Republiki". Co ciekawe, jego przygoda z "Gwiezdnymi Wojnami" nie zaczęła się of filmu, lecz od adaptacji komiksowej Marvela.

Później John wspomina, że dzięki możliwości pisania na Oficjalnej krótkich historii do KOTOR-a, jest w stanie obecnie napisać swoją pierwszą prawdziwą książkę, "Knight Errant". Zaproponowano mu to, gdy napisał kilka opowiadań z cyklu "Lost Tribe of the Sith". Sam pomysł na "Błędnego Rycerza" wyszedł od Randy'ego Stradleya, który powiedział: Zróbmy serię, która dzieje się na pokolenie przed Darthem Banem, gdy jeszcze jest mnóstwo Sithów. Weźmy też samotną Jedi, porzućmy ją, i zobaczmy, co zrobi z tymi wszystkimi Sithami..

Książka pojawi się w księgarniach 25 stycznia - dokładnie pięć lat po premierze pierwszego zeszytu "Rycerzy Starej Republiki". Do jej czytania nie będzie niezbędna znajomość komiksu - i vice versa. Miller zaznacza, że w komiksach nie można wchodzić za bardzo w psychikę bohaterów, podczas gdy w książce trudniej ukazuje się akcję. Autor mówi, że wolał najpierw napisać scenariusz do pierwszego aktu komiksu, zanim wziął się za powieść.

Jeśli chodzi o główną postać, Kerrę Holt, Miller mówi, że jej działania będą powodowały cały szereg reakcji łańcuchowych. Należy też pamiętać, że ma ona tylko osiemnaście lat, tyle samo, co Zayne w "Rycerzach". Przy porównywaniu tych dwóch postaci, John zwraca uwagę na to, że Kerra jest o wiele bardziej kompetentna, a ponadto nie lubi kryć się i przebierać. Autor policzył, że we wszystkich zeszytach KOTOR-a, Carrick i Gryph mieli po dziesięć różnych kostiumów, a Jarael dziewięć. Holt, ponadto, będzie poddawała się impulsom i zabijała, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Autor nie chce na razie zdradzić, w jakie konkretnie miejsca Kerra będzie dalej podróżować, ale wyrysował sobie mapkę i przekazał ją swoim współpracownikom, Jasonowi Fry i Danielowi Wallace'owi (są to autorzy "The Essential Atlas"). Książka i komiks nie są przeznaczone wyłącznie dla zagorzałych fanów; można rozpocząć ich czytanie bez szczególnie bogatej wiedzy o EU. Jednak pojawią się liczne nawiązania, zwłaszcza w powieści, przy czym nie będą to rzeczy w stylu: "O, to jest restauracja z sieci Grypha, która ma już trzy tysiące lat". Takie rzeczy są po prost za ciężkie do przewidzenia, mówi autor.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Grudniowy SW Komiks w sprzedaży

2010-12-17 12:36:28 Egmont Polska

Do sprzedaży trafił ostatni w tym roku numer miesięcznika Star Wars Komiks. W środku znajdziemy trzy nowe, pełne przygód historie ze świata Gwiezdnych wojen. Kolejny zeszyt pojawi się jak zwykle za miesiąc.
Star Wars Komiks 12/2010 (28)

"Boba Fett: Z odzysku" (Boba Fett 1/2: Salvage) - W roku zerowym chronologii uniwersum Star Wars Boba Fett był już uznanym łowcą nagród. Jego usługi cenione były nie tylko przez bogatych, prywatnych zleceniodawców, ale także przez Imperium. Boba bez ustanku uzupełniał i ulepszał swoją mandaloriańską zbroję (mówiono, że miał trzy komplety), ale – jak pokazuje komiks – żaden pancerz nie jest absolutnie doskonały.
Scenariusz John Wagner, rysunki Carlos Ezquerra, tusz Carlos Ezquerra, kolory Cary Porter, okładka Timothy Bradstreet.
"Końca nie widać" (No End in Sight, Republic #50: The Defence of Kamino) - Ostatnia z tryptyku historii komiksowych o bitwie o Kamino (dwie opublikowaliśmy już w poprzednim numerze Star Wars Komiks) opowiada o uczestniczących w tym starciu Kalamarianach pod wodzą wybitnego stratega Meraia. Przedstawicielem tej samej ziemnowodnej rasy był admirał Ackbar, dowodzący atakiem rebeliantów na drugą Gwiazdę Śmierci w filmie Powrót Jedi.
Scenariusz Scott Allie, rysunki Tomas Giorello, tusz Ray Kryssing, kolory Joe Wayne.
"Wolna pamięć" (Free memory, Tales #10) - Droid astromechaniczny R2-D2 to jedna z zaledwie czterech postaci, które pojawiły się we wszystkich sześciu filmowych epizodach. W odróżnieniu od trzech pozostałych (C-3PO, Obi-Wan i Anakin/Vader), jego wygląd nie uległ w tym czasie zauważalnym zmianom. Właśnie R2-D2 jest głównym bohaterem tej historii, pełnej nawiązań do klasycznej trylogii.
Scenariusz Brett Matthews, rysunki Vatche Mavlian, kolory Michelle Madsen.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 5,99 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (27)

Komiksy

Star Wars na Free Comic Book Day

2010-12-16 02:54:47 StarWars.com i TheForce.net

W przyszłym roku, dokładnie w sobotę 7 maja odbędzie się kolejna edycja Free Comic Book Day. Dla tych, którzy nie wiedzą przypominamy, że jest to jeden dzień w roku kiedy wydawnictwa w Stanach udostępniają bezpłatnie specjalnie na tę okazję przygotowane komiksy. Komiksy te trafiają do biorących udział w akcji księgarń i sklepów, znajdujących się głównie za oceanem.

Po rocznej przerwie Gwiezdne Wojny ponownie znajdą się wśród komiksów przeznaczonych na ten dzień darmowego komiksu. Wydawnictwo Dark Horse przygotowuje komiks zawierający dwie pozycje. Pierwszą z nich będzie opowieść z The Clone Wars, a towarzyszyć jej będzie obrazkowa historia "Avatar: The Last Airbender". Chociaż nazwiska twórców nie są jeszcze znane to wiadomo już jak będzie wyglądać okładka.


KOMENTARZE (10)

Komiksy

Legacy – War w USA

2010-12-15 12:38:51 DiamondComics.com

Dziś za oceanem premiera nowego zeszytu Legacy. Jest to pierwsza część mini serii War, będącej wielkim finałem całego cyklu. Przez kolejne sześć numerów czytelnicy będą mieli okazję śledzić zmagania Jedi, Sithów, Imperium i resztek Galaktycznego Sojuszu.
Legacy #51: War # 1(6)

Nie można na długo uspokoić złego Sitha! Darth Krayt powrócił zza „grobu” jeszcze silniejszy, jeszcze bardziej zły i jeszcze bardziej zdeterminowany, by zmiażdżyć Galaktykę pod swoim butem. Otaczają go imperialni Roana Fela, Sojusz Galaktyczny, Jedi, a nawet część z jego sprzymierzeńców i wydaje się, że Krayt może być łatwo pokonany – lecz jego przeciwnicy nie doceniają potęgi Ciemnej Strony! Jeśli Cade Skywalker zamierza kiedykolwiek uciec od swojego dziedzictwa, teraz nadszedł odpowiedni moment!
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (12)

Komiksy

Nowe komiksy za oceanem

2010-12-09 03:43:40 DiamondComics.com

Czas na kolejne nowości komiksowe. Za oceanem do sprzedaży trafiły dwie nowe pozycje. Pierwszą z nich jest trzeci zeszyt cyklu Knight Errant, drugą natomiast kolejny tom zbiorczego wydania Legacy.
Knight Errant #3: Aflame # 3(5)

Będąca pomiędzy gniewem Sithów, osamotniona Jedi Kerra Holt próbuje uporać się z jej prawie niewykonalną misją. Uwięziona pomiędzy liniami wroga, ciągle gorliwie próbuje pomóc będącym w opresji górnikom na Chelloa. Kerra przeprowadza atak na własną odpowiedzialność by uwolnić Galaktykę przynajmniej od jednego Lorda Sithów. Ale jest nadal niewyobrażalnie zielona i daje się zbytnio ponosić swoim własnym uczuciom, a trzymanie się założonego planu może dowieść, że jest to za dużo jak na młodą Jedi...br/>
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Ivan Rodriguez, tusz Belardino Brabo i Marcio Loezer, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Legacy Volume #10: Extremes - TPB

137 lat po decydującej bitwie Luke’a Skywalkera z Imperatorem i Darthem Vaderem siły Sojuszu Galaktycznego i Imperatora na wygnaniu Roana Fela oraz zjednoczony Zakon Jedi są w końcu gotowe do zadania decydującego ciosu Imperium Sithów. Wszyscy wychodzą z ukrycia a linia frontu zostaje przerwana! Cade Skywalker wraca do akcji, prowadzi swoją prywatną krucjatę przeciwko Sithom i jest gotowy zaakceptować swoje rodowe dziedzictwo albo odrzucić je raz na zawsze!
Wydanie zbiorcze zawiera historie wydane pierwotnie w zeszytach Legacy #47-50.
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Sean Cooke. Cena 15,99$, 80 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum tu i tu.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

TCW - komiks online

2010-12-03 23:07:04 StarWars.com

Na oficjalnej stronie StarWars.com udostępniono kolejny fragment sieciowego komiksu The Clone Wars. Jest to już ósmy odcinek historii zatytułowanej "The Valsedian Operation", którą znajdziecie w tym miejscu. W komiksie odnajdziecie bohaterów oraz twórców dobrze znanych z poprzednich części. Autorem scenariusza jest Pablo Hidalgo, rysunki wykonał Thomas Hodges, natomiast kolorami zajął się Grant Gould.

Przypominamy, że historie udostępnione we wcześniejszych latach są nadal dostępne. Wystarczy kliknąć, widoczny podczas przeglądania komiksu, przycisk menu, gdzie można wybrać odpowiednie odnośniki prowadzące do wszystkich trzech sezonów internetowego The Clone Wars oraz The Empire Strikes Back.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Nowości komiksowe w Polsce

2010-12-02 12:28:32 Egmont Polska

Wszystkich sympatyków komiksów Star Wars pragniemy poinformować, że nakładem wydawnictwa Egmont w naszym kraju pojawiły się kolejny gwiezdnowojenne tytuły. Tym razem do sprzedaży trafił pierwszy tom Wektora, zawierający opowieści z cyklów Rycerze Starej Republiki i Mroczne Czasy oraz kolejny numer Wydania Specjalnego Star Wars Komiks z historią opisującą jedną z wielu misji Rebelii.
Komiksy jak zwykle można nabyć w wybranych księgarniach, salonach prasowych, kioskach i sklepach internetowych. Nie zapominajcie, że w drugiej połowie grudnia światło dzienne ujrzą kolejne pozycje Star Wars.
Wektor tom #1

Star Wars: Wektor to opowieść obejmująca wszystkie ery historii uniwersum Star Wars!
Seria łączy cztery cykle Star Wars, rozgrywające się w różnych epokach: Rycerze Starej Republiki, Mroczne Czasy, Rebelia i Dziedzictwo.
Pierwszy tom składa się z dwóch rozdziałów: pierwszy jest piątym tomem serii Rycerze Starej Republiki, drugi jest trzecim tomem cyklu Mroczne Czasy.
Rozdział pierwszy (Rycerze Starej Republiki, tom 5)
To, co zaczęło się od wizji zagrożenia ze strony Sithów, sięgającej daleko w przyszłość, stało się niebezpieczną misją dla agentki Jedi, Celeste Morne. Wysłana w strefę działań wojennych Celeste nie może pozwolić, by przedmiot z wizji – sithański artefakt zwany Talizmanem Muura – wpadł w ręce mandaloriańskich najeźdźców. Gdy jednak spotyka Zayne’a Carricka, padawana Jedi, wrobionego w morderstwo przez własnych mistrzów, jej misja zmienia kierunek. Agentka musi zmierzyć się z mocą talizmanu i powstrzymać armię mandaloriańską, która szykuje się do ataku na Republikę!
Rozdział drugi (Mroczne Czasy, tom 3)
Niemal cztery tysiące lat później, wkrótce po przekształceniu Republiki w Imperium, potencjalna moc talizmanu zwraca uwagę Dartha Vadera. Zwabiwszy na odludny księżyc przemytników, którzy nie wiedzą, że są w posiadaniu artefaktu, Vader pragnie zdobyć go dla siebie. Ale talizman – wraz z żyjącym w nim, pełnym wrogości duchem starożytnego Sitha – nie przetrwał przez wieki sam. Chcąc zabrać zdobycz, Vader musi stawić czoło nie tylko potężnej magii Sithów, ale także wściekłości Jedi z czasów Starej Republiki!
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Knights of the Old Republic #25-28 oraz Dark Times #11-12 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Jackson Miller i Mick Harrison, rysunki Scott Hepburn i Doug Wheatley, tusz Joe Pimentel i Dan Parsons, kolory Michael Atiyeh i Dave McCaig, okładka Travis Charest. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 144 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 4/2010 (7): Rebelia – Drobne zwycięstwa

Opowieść Drobne zwycięstwa to pierwszy wydany w Polsce komiks z cyklu Rebelia, umiejscowionego w czasach klasycznej filmowej trylogii Star Wars. Akcja rozgrywa się dziewięć miesięcy po bitwie o Yavin, zakończonej wysadzeniem Gwiazdy Śmierci. Na kartach komiksu Czytelnicy napotkają nawiązania do tego wielkiego zwycięstwa Sojuszu Rebeliantów, a także bohaterów tamtych wydarzeń: Luke’a Skywalkera, księżniczkę Leię, Hana Solo.
Główną bohaterką komiksu jest Deena Shan, która, wiedziona pragnieniem przygód i lepszego życia, wkrótce bitwie o Yavin przystąpiła do Rebelii. Jako agentka, podszywała się pod imperialną porucznik na planecie Kalist VI. Mimo uczucia, którym obdarzyła jednego z oficerów Imperium, wypełniła swoją misję, dzięki czemu rebelianci zdołali uwolnić ważnego jeńca Jorina Sola, a także niewolników pochodzących z planety Jabiim, zdobywając przy tym bezcenne paliwo. Deena miała jednak niskie poczucie własnej wartości i nosiła się z zamiarem odejścia z Sojuszu.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Rebellion #11-14 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Colin Wilson, kolory Wil Glass, okładka Colin Wilson.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (26)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2010-12-01 12:26:41 DiamondComics.com

Pierwszy dzień grudnia powitał nas premierą trzech nowych komiksów. W Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafił szósty zeszyt The Old Republic, będący zakończeniem historii "Blood of the Empire". Dodatkowo na sklepowych półkach można znaleźć nowy tomik The Clone Wars oraz Omnibusa zawierającego opowieści z Quinlanem Vosem w roli głównej.
The Old Republic #6: Blood of the Empire # 3(3)

Dzięki bólowi, cierpieniu i potędze ciemnej strony, uczeń Sithów Teneb Kel poznał straszliwą prawdę o Exar Kressh i dzieciach Imperatora. Teraz staje przed wyzwaniem uczynienia z tej wiedzy śmiertelnej broni i pokonania wroga, który niemal pozbawił go już raz życia. Wraz z wojną siejącą spustoszenie w galaktyce nadchodzi ostateczne starcie pomiędzy Tenebem, Magotem i Exal.

Scenariusz Alexander Freed, rysunki Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
The Clone Wars Volume #5: Deadly Hands of Shon-Ju - Digest

Za liniami wroga, tajna misja rycerza Jedi Aayli Secury zostaje zagrożona przez spotkanie z Shon-Ju – byłym padawanem, który został przywódcą kultu. Shon-Ju twierdzi, że przybył po tego samego przywódcę separatystów, którego pochwycić ma Aayla, jednak ma on również wiele powodów aby nienawidzić Republikę i Jedi.
Moc jest z Aaylą, ale może potrzebować czegoś więcej niż miecza świetlnego przeciwko "Zabójczym dłoniom Shon-Ju"!
Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Brian Koschak, kolory Ronda Pattison. Cena 7,99$, 80 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Omnibus: Quinlan Vos - Jedi in Darkness

Niewielu Jedi nosiło więcej blizn po spotkaniach z mocami ciemnej strony i złem świata przestępczego niż Quinlan Vos. Począwszy od jego pierwszego pojawienia się jako pozbawionego wspomnień, cierpiącego na amnezję Jedi, aż po triumfalne przejście do rangi Mistrza Jedi - to wydanie zbiorcze obejmuje ponad 120 stron opowieści, która nigdy nie została zebrana w jednym miejscu, a ponadto wprowadziła postać Jedi Aayli Secury - która przeskoczyła ze stron komiksu do filmów Atak klonów i Zemsta Sithów.
Scenariusz John Ostrander i Pat Wills, rysunki Jan Duursema, Davidé Fabbri, Ramon F. Bachs, Christian Dalla Vecchia, Guy Major oraz inni twórcy. Cena 24,99$, 504 strony.

KOMENTARZE (5)
Loading..