TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Tydzień Jedi - Jedi w komiksach

2010-02-28 17:45:23 LSNiedawno pisaliśmy o Jedi w książkach, natomiast równie ciekawą sprawą są komiksy. Można nawet śmiało stwierdzić, że wyprzedzają one swoje czasy. To właśnie w nich pojawiają się zapowiedzi tego, co zostanie potem ukazane w innych źródłach. Oczywiście samych komiksów w których pojawiają się Jedi jest bardzo dużo, jednak nie wszystkie wnoszą coś do tematu, a nawet jeśli to wiele z nich niejako jest odtwórczych. Znów zapraszamy do przeczytania pewnego subiektywnego wyboru, który trochę pokaże jak zmieniało się z czasem postrzeganie zakonu.

I tak chyba jednym z najbardziej pamiętnych komiksów jest The Long Hunt Marvela, który nie tylko wspomina o czasach Wojen Klonów ale także i zaczyna ukazywać nam przemianę w Luke’u, właśnie w kierunku rycerza. Oczywiście w Marvelach ukłonów w kierunku zakonu, jak i przemiany Luke’a jest zdecydowanie więcej. Wspomniany komiks jest o tyle ważny, że zakłada iż Obi-Wan uczył jednocześnie Vadera i Anakina. To wryło się w wyobraźni fanów, ale i twórców na długo, właściwie aż do czasów Prequeli.

Natomiast dopiero przejęcie licencji przez Dark Horse rozpoczyna Złoty Wiek Jedi i Starej Republiki. To właśnie wtedy powstaje fenomenalna seria „Tales of the Jedi”, ukazująca nam historię dawnego zakonu i jego zmagań z Lordami Sithów. Całość składa się ze Złotego Wieku Sithów, Upadku Imperium Sith,Knights of the Old Republic, The Freedon Nadd Uprising, Dark Lords of the Sith, The Sith War i Redemption. Wraz z Dark Empire, którego akcja dzieje się już w Nowej Republice, ukazują nam zarówno wielkie bitwy z udziałem Jedi, proces szkolenia, upadki, ale też podejmowanie decyzji na wielkich zgromadzeniach. Widać tu też także coś, co pięknie pokrywa się z wspomnianym komiksem „The Long Hunt”, czyli fakt, że przed „Mrocznym Widmem” wszyscy myśleli, że jeden mistrz uczył wielu uczniów, ba prowadził, coś w rodzaju szkoły. Tak właśnie nauczyali Arca Jeth czy Vodo-Siosk Baas. Dopiero w późniejszych latach się to zmodyfikowało.

Bardzo fajnym, z punktu widzenia Jedi, komiksem jest też Jedi Academy: Leviathan, który niejako rozszerza wszechświat stworzony przez Andersona, ukazując nowych Jedi w działaniu. I to w czasach, kiedy sami sobie muszą udowodnić swoją wartość.

Prawdziwe trzęsienie ziemi rozpoczęło się jednak wraz z serią Republic (wówczas znaną jeszcze jako Ongoing). To właśnie tam zaczęto ukazywać Rycerz Jedi w działaniu u schyłku Republiki. I to zarówno tych znanych z filmów, jak i zupełnie nowych, przybywających w najdalsze zakątki galaktyki, ukazujących nie tylko zakon ale jego postrzeganie czy losy jego członków. Wśród tych komiksów warto wymienić przynajmniej kilka: Jedi Council: Acts Of War, Prelude To Rebellion, Emissaries To Malastare, Ciemność, Starcrash czy Opowieść Yaddle: Istota z podziemi. To one w dużej mierze budowały wiedze fanów tak o zakonie, jak i o samych jego członkach.

Kilka z nich jak: Jedi Quest czy Qui-Gon & Obi-Wan - The Aurorient Express ukazują nam także szkolenie Jedi, acz już w dość filmowym stylu - jeden uczeń i jeden nauczyciel. Jest też kilka innych elementów, jak choćby zmiany rękojeści mieczy, czy w końcu kolory ostrzy, które nagle zmieniają się na zgodne z filmową wersją. Dziś to przede wszystkim ciekawostka historyczna, pokazująca, że nie zawsze i sami twórcy wiedzą wszystko.

Seria Republic z czasem przekształciła się w Clone Wars, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć Jedi w roli wojowników. Zresztą wojnie w dużej większości obserwowaliśmy właśnie z ich punktu, gdzie niejednokrotnie musza się zmagać nie tylko z wrogiem ale i samymi sobą. Kilka z nich to: Jedi: Mace Windu, Jedi: Shaak Ti, Last Siege of Salucemi czy Bitwa o Jabiim. Ciekawą pozycją z pewnością jest też Za linią wroga, gdzie widzimy konieczność szkolenia przez jednego Jedi więcej niż jednego ucznia.

Ten element szkolenia w trochę zmodyfikowanej formie, jako relacji między młodym i niedoświadczonym nauczycielem i porywczą uczennicą pojawiają się także w nowszych komiksach związanym z serialem. Są to choćby Slaves of the Republic, Shipyards of Doom czy Crash course.

Jednak najwięcej nowych elementów zaprezentowały nam 3 z 4 nowych serii Dark Horse’a, które pojawiły się po swoistym restarcie. Pierwsza z nich to „Mroczne czasy”, będąca niejako kontynuacją Republic. To przejście zresztą jest bardzo płynne i ukazuje nam Jedi, którzy nie mogą się odnaleźć w nowej rzeczywistości, którym ciężko jest zachować równowagę między tym, kim powinni być, a tym, co rozkazuje im reguła. Warto zwrócić uwagę na W nieznane czy Ścieżkę donikąd.

W serii „Knights of the Old Republic” obserwujemy nie tylko Jedi w trakcie wojny z Mandalorianami, ale też swoistą organizację jaką jest Przymierze (np. Homecoming). Jednak jeszcze ciekawiej pod tym względem prezentuje się seria „Dziedzictwo”, gdzie nie tylko widzimy zakon, który przetrwał kolejną hekatombę (Ukryta świątynia), ale także niejako sformalizowanych Jedi, podporządkowanych Imperium – czyli Imperialnych Rycerzy (Fight Another Day).

Wszystkie atrakcje tygodnia Jedi przygotowywane przy udziale Jedi Order można zobaczyć w tym miejscu.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

''The Clone Wars: Act on Instinct''

2010-02-26 23:56:23 StarWars.com

Na stronie StarWars.com pojawiła się jedenasta część webkomiksu zatytułowanego "The Clone Wars: Act on Instinct". Komiks towarzyszy telewizyjnemu serialowi, miejscami uzupełniając jego fabułę. Z najnowszym odcinkiem możecie zapoznać się w tym miejscu.
Scenarzystą "Act on Instinct" jest Pablo Hidalgo, natomiast autorami rysunków są Thomas Hodges, Grant Gould, Jeff Carlisle i Daniel Falconer.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

The Old Republic: Threat of Peace #27

2010-02-26 23:27:57 SWTOR.com


Na stronie www.swtor.com pojawił się kolejny fragment komiksu "The Old Republic: Threat of Peace". Tym razem jest to ostatni odcinek trzeciego aktu tego komiksu powstającego przy współpracy BioWare i LucasArts. Nowe trzy strony znajdziecie w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 3: Wątpliwa kapitulacja
Pomimo wysiłków Jedi, szereg ostatnich aktów przemocy grozi obaleniem Traktatu z Coruscant. Po zniszczeniu statku dyplomatycznego Envoy, zabiciu wielkiego mistrza Jedi Zym i zbombardowaniu wieży senatu, wielu przywódców Republiki nawołuje do wznowienia wojny z Imperium. W tym samym czasie wojskowi oficjele Republiki na zewnętrznych rubieżach nadal ignorują traktat i sprzeciwiają się rozkazom odwrotu wydanym przez senat. Na Korriban, szanse na pokój są również zagrożone. Próba zamachu na Lorda Barasa i ostrzał imperialnego transportu sprawiły, że przywódcy Sithów stali się bardziej podejrzliwi. Na szczęście jat nadal nadzieja. Przywódcy Republiki podejrzewają, że za ostatnimi atakami stoi niesławny łowca nagród Braden i senat wysłał mistrza Jedi Orgus Dina aby odnalazł łowcę …

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2010-02-24 08:06:38 Rebelscum.com

W Stanach do sprzedaży trafił kolejny numer cyklu Legacy zawierający trzecią część miniserii "Monster".
Legacy #45: Monster # 3(4)

Wayland jest światem opanowanym przez florę i faunę Yuuzhan Vongów - prawie wszystko jest tam nieprzyjazne ludziom. Cade i jego przyjaciele zostali rozdzieleni, Deliah Blue została pojmana, a teraz wszyscy poznają źródło całej mutacji Vongów!
Gdzie indziej, Jedi, imperialni Roana Fela i Sithowie przygotowują się do spotkania na Agama, gdzie zostaną ujawnione nieoczekiwane sojusze ...
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Brand Anderson, tusz Dan Parsons, okładka Chris Scalf. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (6)

Komiksy

Mroczne Czasy #2 w sprzedaży

2010-02-22 08:06:02 Egmont Polska

Do sprzedaży trafił nowy komiks wydawnictwa Egmont przedstawiający przygody z odległej galaktyki. Na półkach wybranych księgarniach i salonach prasowych znalazł się drugi tom Mrocznych Czasów o tytule "Podobieństwa".
Mroczne Czasy tom #2: Podobieństwa

Podobieństwa to drugi tom nowej serii ze świata Gwiezdnych Wojen, rozgrywającej się w początkach istnienia Imperium, gdy senator Palpatine odrzuca maskę i ogłasza się władcą galaktyki.
Mistrz Jedi K'Kruhk ledwie umyka z czystki Jedi, która nastąpiła w wyniku rozkazu 66, wydanego przez Imperatora Palpatine'a, i wkrótce zostaje opiekunem grupy dzieci. Wojna się skończyła, ale czy K'Kruhk odnajdzie pokój po tym, co widziały jego oczy?
Po śmierci żony i córki, a także po zaciekłej kłótni ze swoim byłym towarzyszem, Mistrzem Jedi, Bomo Greenbark podróżuje z wyjętą spod prawa załogą „Uhumele”. Znalazł sobie miejsce do życia, ale czy znajdzie jeszcze dom?
Imperium przejmuje władzę i ci, którzy znajdują się na zewnątrz – zarówno dobrzy, jak i źli – muszą podejmować rozpaczliwe działania, by wykuć przyszłość dla siebie i swoich podopiecznych. Mistrz K'Kruhk i Bomo Greenbark podążają podobnymi ścieżkami, ale do zupełnie innych celów.
Komiks pierwotnie został wydany jako Dark Times #6-10: Parallels przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Dave Ross i Lui Antonio, okładka Doug Wheatley, kolory Alex Wald. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 120 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (15)

Komiksy

''The Clone Wars: Act on Instinct''

2010-02-18 08:06:50 StarWars.com

Na oficjalnej stronie Star Wars jest już dostępny dziesiąty odcinek webkomiksu "The Clone Wars: Act on Instinct". Komiks towarzyszy telewizyjnemu serialowi, miejscami uzupełniając jego fabułę. Z najnowszą odsłoną możecie zapoznać się w tym miejscu.
Scenarzystą "Act on Instinct" jest Pablo Hidalgo, natomiast autorami rysunków są Thomas Hodges, Grant Gould, Jeff Carlisle i Daniel Falconer.
KOMENTARZE (1)

Komiksy

Finałowy numer Knights of the Old Republic

2010-02-17 10:28:05 Rebelscum.com

Po upływie ponad czterech lat i wydaniu pięćdziesięciu numerów przyszedł czas na pożegnanie z cyklem Knights of the Old Republic. Dziś w Stanach do sprzedaży trafił ostatni numer tej serii.

Pierwszy zeszyt Knights of the Old Republic pojawił się w styczniu 2006 r. będąc jednocześnie początkiem nowej linii komiksów wydawnictwa Dark Horse, która ruszyła po premierze filmu Zemsta Sithów. Przez ten okres mogliśmy śledzić perypetie władającego Mocą Zeyne’a Carricka, przedsiębiorczego Grypha, pięknej Jarael, a także ich towarzyszy dzięki takim rysownikom jak: Brian Ching, Travel Foreman, Dustin Weaver, Harvey Tolibao, Crystal Faith Celestial, Bong Dazo, Scott Hepburn, Dean Zachary i Ron Chan oraz oczywiście Johnowi Jacksonowi Millerowi, autorowi scenariusza do wszystkich części tego cyklu.

Zachęcamy do zapoznania się z krótką informacją na temat ostatniego numeru, przypominając jednocześnie, że seria najprawdopodobniej w kwietniu trafi również do Polski nakładem wydawnictwa Egmont. Tymczasem wszystkich pragnących zaznajomić się z recenzjami wcześniejszych historii zapraszamy w to miejsce, gdzie znajdziecie spis wszystkich pozycji wydanych w ramach cyklu Knights of the Old Republic.
Knights of the Old Republic #50: Demon # 4(4)

Saga Zayne’a Carricka, zbiegłego Padawana i nieoczekiwanego bohatera, kończy się w tym numerze, ostatnim z serii Knights of the Old Republic, która była częścią linii Star Wars wydawnictwa Dark Horse od 2006! Nie przegap tej części!
Zayne i Mandalorianin Rohlan spieszą się by uratować swoją przyjaciółkę Jarael przed obłąkanym naukowcem Demagolem i okrutną handlarką niewolników Chantique. Jeśli uda im się dotrzeć na czas, jest szansa, że wszystko skończy się dobrze – ale z zawsze trudnym połączeniem Zayne’a z Mocą, nic nie jest pewne ...
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (21)

Komiksy

SW komiks #18 w sprzedaży

2010-02-16 08:15:59 Egmont Polska

W sprzedaży pojawił się nowy numer magazynu Star Wars Komiks. Miesięcznik z trzema nowymi gwiezdnwojennymi przygodami można już nabyć w kioskach, salonach prasowych oraz wybranych księgarniach.
Star Wars Komiks 2/2010 (18)

"Wzorowy oficer" (A model Officer, Empire #35) – Akcja tej historii rozgrywa się osiem miesięcy po zniszczeniu pierwszej gwiazdy śmierci. Darth Vader usilnie poszukuje bazy rebeliantów. Informacje uzyskane od rebelianckiego jeńca, matematyka Jorina Sola, to za mało, by ja zlikwidować. Przy pomocy załogi gwiezdnego niszczyciela Reprisal Mroczny Lord Sithów stara się porwać następnych jeńców. Kolejne porazki wzbudzają w nim podejrzenia. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, tusz Joe Weems, kolory Michael Atiyeh, okładka Michael Sutfin.

"Broń Jedi" (A Jedi’s Weapon, Tales #12) – komiks opowiada o jednej z misji dyplomatycznych Obi-Wana kenobiego i Anakina Skywalkera na Coruscant. Do republikańskiej stolicy przybywa król planety Kashir, która pragnie przyłączyć się do Republiki. Negocjacje wymagają od obu Jedi niezwykłej uwagi i delikatności. Okazuje się, że różnice kulturowe mogą z łatwością doprowadzić do ich fiaska co stanowiłby dla Republiki niepowetowaną stratę. Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Manuel Garcia, tusz Jimmy Palmiotti, kolory Guy Major.

"Raczej ciemność widoma" (Rather Darkness Visible, Tales #19) – Piętnaście miesięcy po bitwie o Geonosis, rycerz Jedi Lunis i jego padawanka Obs Kaj przybywają na planetę Katanos VII, by zbadać doniesienia wywiadu, że tamtejsi górnicy przeprowadzaja nielegalne eksperymenty. Tytuł komiksu jest cytatem z poematu Johna Miltona „Raj utracony” (za przekładem Macieja Słomczyńskiego). Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Greg Tocchini, tusz Eddie Wagner, kolory Michael Atiyeh.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski. Cena 5,99 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (22)

Komiksy

Co się dzieje w wydawnictwie Dark Horse?

2010-02-12 18:54:43 Dark Horse

Zapewne wiele osób zauważyło, że w ostatnim czasie w USA zmniejszyła się liczba zapowiadanych komiksów Star Wars. Ta sytuacja szczególnie dotyczy wydań zeszytowych. Wydawnictwo Dark Horse ogłosiło zamknięcie dwóch dotychczasowych serii. The Clone Wars oraz Knights of the Old Republic, którego ostatni pięćdziesiąty numer ma się ukazać 17 lutego. Trzeci z wydawanych cyklów, Dark Times, pojawia się z dużymi opóźnieniami, a daty premier kolejnych zeszytów są ciągle przekładane. Do tego do niedawna nie było żadnych wiadomości na temat kontynuacji kolejnej z gwiezdnowojennych serii Invasion (informacje o najnowszym numerze znajdziecie w majowych zapowiedziach). Jedynie Legacy oraz komiksy w formie wydań zbiorczych ukazują się z normalną częstotliwością. Wygląda jednak na to, że ta sytuacja zaczyna ulegać zmianie, ponieważ wydawnictwo na nowo zaczyna wracać do swojego normalnego, wydawniczego rytmu.

Przede wszystkim jak informowaliśmy wczoraj, Dark Horse ogłosił zapowiedź nowej serii – Knight Errant, o której od kilku miesięcy tajemniczo wspominali Randy Stradley i John Jackson Miller. Więcej na ten temat znajdziecie w tym miejscu. Przy okazji warto zwrócić uwagę, że J.J. Miller wydaje się być ostatnio dosyć zapracowany.
Jak już wiem ten komiksowy (i nie tylko) scenarzysta, po zakończeniu pracy nad cyklem Knights of the Old Republic, zaangażował się w projekt Knight Errat obejmujący nie tylko komiksy, ale także książkę. Dodatkowo niedawno pojawił się jego nowy e-book z serii Lost Tribe of the Sith (znajdziecie go tutaj), a kolejny ma ukazać się już niedługo.
Trzeba jednak wspomnieć, że Miller nie zajmuje się tylko Gwiezdnymi wojnami. Ostatnio pracuje nad scenariuszem do komiksu Mass Effect Redemption nawiązującym do popularnej gry Mass Effect 2. Zresztą sam komiks, do którego rysunki wykonał inny z twórców SW - Omar Francia (Legacy #20-21, 27, 32-33, 36), kolory zaś Michael Atiyeh, również odnotował pierwsze sukcesy. W ciągu niespełna miesiąca od premiery (styczeń 2010 r.) nakład pierwszego numeru został całkowicie wyczerpany, a drugi (luty 2010 r.) rozszedł się jeszcze szybciej. Na szczęście dla miłośników Mass Effect, Dark Horse zapowiedział dodruk serii, tak aby wszyscy mogli się zaopatrzyć w ten komiks.

Zostawiając już projekty, w które zaangażowany jest J.J. Miller skupmy się na tym co się dzieje z cyklem Dark Times. Jak pisaliśmy na początku, premiery kolejnych zeszytów tej serii są cięgle przesuwane. Historia zatytułowana "Blue Harvest", ukazująca się właśnie na łamach Dark Timesa, zadebiutowała numerem zerowym zaprezentowanym online na Myspace Dark Horse Presents w styczniu zeszłego roku (szczegóły tutaj). Następnie według pierwszych zapowiedzi, seria miała ukazywać się już w tradycyjnej formie mniej więcej co miesiąc zaczynając od kwietnia. Niestety plany zaczęły ulegać ciągłym zmianom, a nowe zeszyty pojawiały się w dużych odstępach czasu. Na dzień dzisiejszy ukazały się trzy z pięciu numerów składających się na miniserię "Blue Harvest" oraz numer zerowy. Co ciekawe nie wiadomo kiedy ujrzymy ostatnie dwa zeszyty, ponieważ wydawca zdjął informacje o nich ze swojej strony, prawdopodobnie nie chcąc już nawet wyznaczać kolejnych terminów, które przypuszczalnie również mogą nie zostać dotrzymane. Nic dziwnego, że na forach internetowych czytelnicy zaczęli wyrażać swoje niezadowolenie oraz zadawać pytania dotyczące przyszłości Dark Timesa. Pojawiły się również sceptyczne głosy powątpiewające czy zakończenie w ogóle zostanie zrealizowane.
Wygląda na to, że głównym sprawcą całego tego zamieszania jest rysownik Douglas Wheatley odpowiedzialny za stronę graficzną komiksu, który nie jest w stanie dotrzymać terminów. Na forum wydawnictwa Dark Horse, rysownik przeprosił czytelników za powstałe opóźnienia tłumacząc je bliżej nieokreślonymi, skomplikowanymi czynnikami, z którymi musi mierzyć się każdego dnia, twierdząc jednak, że nie są one nie do pokonania. Whealtley dziękując za cierpliwość zapewnił, że do sprawy podchodzi poważnie i pracuje nad tym, aby kolejne komiksy jak najszybciej ujrzały światło dzienne. Co więcej wydaje się, że autor rysunków Dark Timesa może liczyć na wyrozumiałość ze strony współpracowników, jak i kierownictwa Dark Horse’a. Ci z Was, którzy uważnie śledzą losy artysty na pewno zauważyli, że podobna sytuacja miała miejsce przy okazji pierwszej historii przedstawionej na łamach Dark Timesa, a wydanej również w Polsce jako "Mroczne Czasy: Ścieżka donikąd". Komiks spotkał się dużym entuzjazmem zbierając wiele pozytywnych recenzji nic więc dziwnego, że fani mimo wszystko obdarzają Whealtleya sporym kredytem zaufania czekając na jego dalsze prace. W swojej wypowiedzi (znajdziecie ją w tym miejscu) twórca komiksów dodał, że Mick Harrison, scenarzysta serii, ma już przygotowana fabułę pod kolejne historie. Ponadto cała ekipa Dark Timesa dołoży wszelkich starań, aby następna planowana po "Blue Harvest" opowieść, do której rysunki również najprawdopodobniej wykona Doug Wheatley, ukazywała się zgodnie z planem. Pozostaje nam czekać i mieć nadzieję, że pojawieniu kolejnych komiksów nie będą już towarzyszyć żadne problemy.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

The Old Republic: Threat of Peace #26

2010-02-12 18:27:13 SWTOR.com


Na stronie gry The Old Republic jest już dostępny nowy fragment komiksu "The Old Republic: Threat of Peace". Z kolejnymi trzema stronami trzeciego aktu komiksu powstającego przy współpracy BioWare i LucasArts, możecie zapoznać się w tym miejscu. Autorem scenariusza jest jeden z pracowników BioWare Rob Chestney, natomiast rysunki, uzupełnione kolorami Michaela Atiyeha, wykonał Alex Sanchez.

Akt 3: Wątpliwa kapitulacja
Pomimo wysiłków Jedi, szereg ostatnich aktów przemocy grozi obaleniem Traktatu z Coruscant. Po zniszczeniu statku dyplomatycznego Envoy, zabiciu wielkiego mistrza Jedi Zym i zbombardowaniu wieży senatu, wielu przywódców Republiki nawołuje do wznowienia wojny z Imperium. W tym samym czasie wojskowi oficjele Republiki na zewnętrznych rubieżach nadal ignorują traktat i sprzeciwiają się rozkazom odwrotu wydanym przez senat. Na Korriban, szanse na pokój są również zagrożone. Próba zamachu na Lorda Barasa i ostrzał imperialnego transportu sprawiły, że przywódcy Sithów stali się bardziej podejrzliwi. Na szczęście jat nadal nadzieja. Przywódcy Republiki podejrzewają, że za ostatnimi atakami stoi niesławny łowca nagród Braden i senat wysłał mistrza Jedi Orgus Dina aby odnalazł łowcę …

Kolejny odcinek ukaże się za dwa tygodnie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (15)

Komiksy

Nowości komiksowe w USA

2010-02-12 14:34:55 Rebelscum.com

W ostatnią środę w Stanach ukazał się nowy tom zbiorczego wydania Legacy.
Legacy Volume #8: Tatooine - TPB

Sto trzydzieści trzy lata po śmierci Dartha Vadera, linia Skywalkerów kolejny raz osiągnęła niski punkt – pozostał tylko jeden, ostatni żywy spadkobierca, Cade Skywalker. Cade porzucił swe dziedzictwo Jedi dla planów szybkiego wzbogacenia się i pirackiego życia. Jego działania przyciągnęły uwagę wielu niepożądanych osób.
Śledzony przez agentów Imperium oraz będący celem zamachowców Czarnego Słońca, Cade trafia na Tatooine, skąd pochodzi jego dwóch najbardziej znanych przodków. Ale nawet jeśli może on uniknąć tych, którzy starają się go zabić, Cade nie ucieknie od rodzinnego dziedzictwa. Zanim ta przygoda się skończy, Cade będzie zmuszony zastanowić się nad tym, kim jest oraz kim chce być – pomagać mu w tym będą jego matka, przyrodnia siostra i duch Luke’a Skywalkera!
To wydanie zbiorcze zawiera historie wydane oryginalnie w zeszytach Legacy #37-41.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema i Kajo Baldisimo, kolory Brand Anderson i Jesus Aburto, tusz Dan Parsons, okładka Chris Warner. Cena 17,99$, 104 stron. Preview dostępne tutaj

Temat na forum tu oraz tutaj.

KOMENTARZE (7)

Komiksy

Knight Errant - nowa komiksowa seria Star Wars

2010-02-11 13:41:19 StarWars.com i Dark Horse

Od czasu gdy Dark Horse ogłosił informację dotyczącą zamknięcia cyklu Knight of the Old Republic, fani zastanawiali się jaka nowa pozycja wypełni powstałą w ten sposób lukę w planie wydawniczym komiksów Star Wars. Nie tak dawno w jednej ze swych wypowiedzi na forum strony Dark Horse’a, Rendy Stradley, niewątpliwie uwielbiający pozostawiać czytelnikom pole do spekulacji, ponownie wspomniał, że wydawnictwo pracuje ostatnio nad kilkoma nowymi projektami skupiającymi się m.in. na pojedynczym głównym bohaterze, o którym fani mogli już słyszeć wcześniej. Dodatkowo jak, być może część z Was pamięta, John Jackson Miller, scenarzysta Knights of the old Republic, kilkakrotnie opowiadał o nieznanym projekcie, w który jest zaangażowany, nie chcąc jednak zdradzać żadnych szczegółów. Po długim okresie wyczekiwania i niekończących się domysłach na licznych forach internetowych, przyszedł wreszcie czas na odkrycie tajemnicy.

Knight Errant, to tytuł nowej serii komiksowej wydawnictwa Dark Horse, której historię tworzyć będzie John Jackson Miller. Głównym bohaterem zostanie młoda Jedi (chodzi o tą samą osobę, o której wspominaliśmy tutaj), Kerra Holt, która będzie musiała sobie uświadomić, że jej rola w galaktyce jest o wiele ważniejsza i całkiem inna, niż mogłaby to sobie wyobrazić, a dobre intencje mogą nie wystarczyć, aby uchronić galaktykę przed szaleństwem. Akcję komiksu osadzono tysiąc lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Epizodzie I, w czasie określanym jako "Mroczny wiek Republiki", kiedy to Sithowie byli bardzo potężni. To więcej niż jedno pokolenie zanim wewnętrzne walki Sithów doprowadziły do powstania ustalonej przez Dartha Bane’a "Zasady dwóch", która sprawiła, że mroczni lordowie zaczęli działać w cieniu. W tym okresie, Republika jest w ruinie, sparaliżowana przez zarazy i wojny, natomiast Sithowie dominują.

Co więcej, okazuje się, że na tym nie koniec. Scenarzysta nowej serii komiksowej, John Jackson Miller, napisze dla wydawnictwa Del Rey Books również książkę o tym samym tytule. Akcja zostanie umiejscowiona dokładnie w takim samym okresie i będzie przedstawiała losy tej samej grupy bohaterów, jednak historia, z którą będą mogli się zapoznać czytelnicy będzie zupełnie nowa. Książka wstępnie zapowiadana jest na przyszły rok, podczas gdy komiksy powinny ujrzeć światło dzienne w późniejszym okresie 2010 r.

Historia przedstawiana przez Millera pozwoli lepiej zapoznać się nie tylko z konfrontacją Sithów z Republiką, ale także z zawiłymi intrygami i rywalizacją wystepującą pośród mrocznych Lordów oraz staraniami by utrzymać władzę i pozycję zagrożoną przez ambitnych rywali. Poznamy świat wewnętrznych konfliktów, w którym nie ma bezpiecznego schronienia. Knight Errant opowie również o wysiłkach dzielnych przedstawicieli Jedi, gotowych stawić czoło wrogowi i starających się utrzymać porządek w systemach i sektorach opuszczonych przez Republikę. Historia przedstawi dylematy związane z byciem Jedi poza Republiką, w czasach i miejsach gdzie nie ma nadziei.

Jeśli wierzyć zapowiedziom przedstawicieli Dark Horse’a, Knight Errant, dzięki wspólnemu autorowi komiksów i książki, oraz współpracy obu wydawnictw, ma być przedsięwzięciem o do tej pory niespotykanej skali, które stworzy fanom niepowtarzalną okazję do zapoznania się z historią prezentowaną w obu rodzajach mediów. Miejmy nadzieję, że nie będziemy zmuszeni długo czekać, aby się o tym przekonać.

Na dzień dzisiejszy nie ujawniono jeszcze kto zajmie się stroną graficzną komiksu, ani nie zaprezentowano żadnych rysunków. W niedalekiej przyszłości jednak powinno pojawić się więcej materiałów i informacji związanych z nową pozycją. Będziemy Wam o tym donosić na bieżąco. Tymczasem sugerujemy zwrócić uwagę na 116. numer Star Wars Insider i zamieszczonym w nim wywiadem z J.J. Millerem, gdzie autor opowiada, o niektórych szczegółach dotyczących zapowiadanej serii (wywiad przeprowadzono kiedy w odniesieniu do nowej pozycji posługiwano się jeszcze tytułem roboczym Jedi).

Temat na forum.
KOMENTARZE (35)

Komiksy

''The Clone Wars: Act on Instinct''

2010-02-10 08:31:34 StarWars.com

Na oficjalnej stronie Star Wars pojawiła się dziewiąta część webkomiksu "The Clone Wars: Act on Instinct". Komiks towarzyszy telewizyjnemu serialowi, miejscami uzupełniając jego fabułę. Z najnowszym odcinkiem możecie zapoznać się w tym miejscu.
Scenarzystą "Act on Instinct" jest Pablo Hidalgo, natomiast autorami rysunków są Thomas Hodges, Grant Gould, Jeff Carlisle i Daniel Falconer.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na maj i lipiec

2010-02-09 11:30:30 StarWars.com

Na oficjalnej pojawiły się nowe zapowiedzi komiksowe. Wielu miłośników komiksowych przygód Star Wars na pewno ucieszy informacja dotycząca powrotu Invasion. Szósty zeszyt tego cyklu powinien trafić do sprzedaży w maju wraz nowym numerem Legacy. Natomiast w lipcu można spodziewać się dwóch wydań zbiorczych. Będą to dziewiąte tomy serii Knights of the Old Republic oraz Legacy.
Invasion #6: Rescues # 1(6)

Inwazja Yuuzhan Vongów szerzy śmierć i zniszczenie w całej galaktyce pozostawiając za sobą spustoszone światy z niewielką nadzieją na przetrwanie … Artorias, ojczysta planeta rodziny Galfridian znalazła się na drodze armady Yuuzhan Vongów. Teraz, choć rozdzieleni, Finn, Kaye, Nina i Caled walczą z najeźdźcami z nadzieją, że pewnego dnia znowu znajdą się razem na swojej spokojnej planecie.
Finn uczy się w świątyni Jedi wraz Lukiem Skywalkerem i dorastającymi dziećmi Jedi Hana Solo i księżniczki Leii! Kaye i Nina wykorzystują statek niewolników Yuuzhan Vongów do ataku na swoich byłych porywaczy! Caled zbiera siły na Artorias nie wiedząc o grożącym niebezpieczeństwie ze strony jednego ze swoich zaufanych sojuszników!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: maj 2010.

Temat na forum.
Legacy #48: Extremes # 1(3)

Wierny swojej przysiędze, Cade Skywalker prowadzi wojnę z Sithami, zdeterminowany by stać się jednoosobową armią zemsty Jedi. Jednak nikt nie może być wszędzie na raz, a gdy księżniczka Marasiah Fel zostaje pochwycona i przewieziona do twierdzy Sithów na Korriban, Cade nie jest jedynym który postanawia działać.
Galaktyka balansuje na krawędzi totalnej wojny i to może być ta kwestia, która przeważy szalę.
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okłądja Jan Duurdema, tusz Dan Parsons, kolory Brand Anderson. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: maj 2010.

Temat na forum.
Knights of the Old Republic Volume #9: Demon - TPB

Zayne i jego partner Gryph wreszcie poznają prawdę o swojej przyjaciółce Jarael oraz o niezwykłym mandaloriańskim dezerterze Rohlanie. Oszustwa towarzyszyły tej czwórce od kiedy życie Zayne jako zbiega połączyło ich razem. Podczas gdy przeżywali przygody podróżując po całej galaktyce, na przeszłość każdego z nich rzucono światło. Teraz dla jednego z towarzyszy Zayne’a powracająca przeszłość przynosi śmiertelne niebezpieczeństwo i Zayne będzie musiał bardzo się postarać jeśli chce uratować sytuację!
Historia zawarta w tym zbiorczym wydaniu została pierwotnie wydana w zeszytach Knights of the Old Republic #47-50.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 16,99$, 96 stron. Premiera: lipiec 2010.

Temat na forum.
Legacy Volume #9: Monster - TPB

Wayland, niegdyś żyzny świat, został przekształcony przez obcą biotechnologię w potworny żyjący koszmar. Planeta stała się miejscem najgorszej porażki Kola Skywalkera i pierwszym starciem jego syna Cade’a ze śmiercią. Teraz Cade i jego przyjaciele zostali zwabieni z powrotem na Wayland, gdzie gniją śmiertelne tajemnice, a zmieniające życie decyzje czekają na Cade’a.
Tymczasem po drugiej stronie galaktyki szansa na pokój zamienia się w bitwę pomiędzy Jedi, Sithami i Imperialnymi Rycerzami!
Wydanie zbiorcze zawiera historię oryginalnie przedstawioną w zeszytach Legacy #42-46.
Scenariusz Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema i Dave Ross, kolory Brand Anderson i Jesus Aburto, tusz Dan Parsons, okładka Chris Scalf. Cena 17,99$, 128 stron. Premiera: lipiec 2010.

Temat na forum tu oraz tutaj.

KOMENTARZE (22)

Komiksy

Mroczne czasy #2 - zapowiedź

2010-02-04 18:52:46 Egmont Polska

Za niecałe trzy tygodnie, dokładnie 22 lutego w sprzedaży pojawi się drugi tom wydawanego przez Egmont cyklu Mroczne Czasy. Pierwsza część zebrała wiele pozytywnych recenzji i zaostrzyła apetyt niejednego fana. Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią kontynuacji, która już wkrótce będzie dostępna na naszym rynku.
Mroczne Czasy tom #2: Podobieństwa

Podobieństwa to drugi tom nowej serii ze świata Gwiezdnych wojen, rozgrywającej się w początkach istnienia Imperium, gdy senator Palpatine odrzuca maskę i ogłasza się władcą galaktyki.
Mistrz Jedi K'Kruhk ledwie umyka z czystki Jedi, która nastąpiła w wyniku rozkazu 66, wydanego przez Imperatora Palpatine'a, i wkrótce zostaje opiekunem grupy dzieci. Wojna się skończyła, ale czy K'Kruhk odnajdzie pokój po tym, co widziały jego oczy?
Po śmierci żony i córki, a także po zaciekłej kłótni ze swoim byłym towarzyszem, Mistrzem Jedi, Bomo Greenbark podróżuje z wyjętą spod prawa załogą „Uhumele”. Znalazł sobie miejsce do życia, ale czy znajdzie jeszcze dom?
Imperium przejmuje władzę i ci, którzy znajdują się na zewnątrz – zarówno dobrzy, jak i źli – muszą podejmować rozpaczliwe działania, by wykuć przyszłość dla siebie i swoich podopiecznych. Mistrz K'Kruhk i Bomo Greenbark podążają podobnymi ścieżkami, ale do zupełnie innych celów.
Komiks pierwotnie został wydany jako Dark Times #6-10: Parallels przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Dave Ross i Lui Antonio, okładka Doug Wheatley, kolory Alex Wald. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 120 stron. Premiera: 22 luty 2010. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (35)

Komiksy

SW komiks #18 - zapowiedź

2010-02-03 14:38:33 Egmont Polska

Za dwa tygodnie, 16 lutego w sprzedaży znajdzie się kolejny numer wydawanego przez Egmont miesięcznika Star Wars Komiks. W środku znajdziecie jak zwykle trzy historie opisujące przygody w świecie Gwiezdnych wojen.
Star Wars Komiks 2/2010 (18)

"Wzorowy oficer" (A model Officer, Empire #35) – Akcja tej historii rozgrywa się osiem miesięcy po zniszczeniu pierwszej gwiazdy śmierci. Darth Vader usilnie poszukuje bazy rebeliantów. Informacje uzyskane od rebelianckiego jeńca, matematyka Jorina Sola, to za mało, by ja zlikwidować. Przy pomocy załogi gwiezdnego niszczyciela Reprisal Mroczny Lord Sithów stara się porwać następnych jeńców. Kolejne porazki wzbudzają w nim podejrzenia. Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, tusz Joe Weems, kolory Michael Atiyeh, okładka Michael Sutfin.

"Broń Jedi" (A Jedi’s Weapon, Tales #12) – komiks opowiada o jednej z misji dyplomatycznych Obi-Wana kenobiego i Anakina Skywalkera na Coruscant. Do republikańskiej stolicy przybywa król planety Kashir, która pragnie przyłączyć się do Republiki. Negocjacje wymagają od obu Jedi niezwykłej uwagi i delikatności. Okazuje się, że różnice kulturowe mogą z łatwością doprowadzić do ich fiaska co stanowiłby dla Republiki niepowetowaną stratę. Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Manuel Garcia, tusz Jimmy Palmiotti, kolory Guy Major.

"Raczej ciemność widoma" (Rather Darkness Visible, Tales #19) – Piętnaście miesięcy po bitwie o Geonosis, rycerz Jedi Lunis i jego padawanka Obs Kaj przybywają na planetę Katanos VII, by zbadać doniesienia wywiadu, że tamtejsi górnicy przeprowadzaja nielegalne eksperymenty. Tytuł komiksu jest cytatem z poematu Johna Miltona „Raj utracony” (za przekładem Macieja Słomczyńskiego). Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Greg Tocchini, tusz Eddie Wagner, kolory Michael Atiyeh.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski. Cena 5,99 zł, 48 stron. Premiera: 16 luty 2010. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (18)

Komiksy

Nowości komiksowe

2010-02-03 10:48:52 Rebelscum.com, StarWars.com,

W Stanach do sprzedaży trafił nowy komiks z cyklu Star Wars Adventures pt. "Luke Skywalker and the Treasure of the Dragonsnakes". Natomiast jutro w Wlk. Brytanii ukaże się kolejny numer magazynu wydawanego przez Titan, w którym oprócz licznych gier i zabaw znajdzie krótki komiks The Clone Wars.
Star Wars Adventures Volume #3: Luke Skywalker and the Treasure of the Dragonsnakes - Digest

Film "Imperium kontratakuje" pokazuje nam tylko niewielką część szkolenia Jedi Luke’a Skywalkera pod opieką Mistrza Yody. W tej historii, będziecie świadkami nigdy dotąd nie ukazanej część tego treningu, podczas którego Luke otrzymuje zadanie odnalezienia i odzyskania przedmiotu strzeżonego przez najbardziej śmiercionośne stworzenia na bagnach świata Dagobah: monstrualne smocze węże! Jest to najbardziej męcząca, niebezpieczna i zabłocona misja, z jaką Luke kiedykolwiek miał do czynienia!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Daxiong. Cena 7,95$, 80 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
The Clone Wars UK Comic #6.4

Oblężenie w kosmosie! W celu osłabienia ogromnej floty generała Grievousa mistrzowie Jedi Mace Windu i Obi-Wan Kenaobi dostają się do stoczni Geonosian znajdującej się w głębokiej przestrzeni. Z pomocą swoich dowódców klonów – Cody’ego i Pondsa – siły zadaniowe Republiki muszą położyć kres zdolnościom remontowym floty Separatystów. Śmierć i niebezpieczeństwo czeka żołnierzy podczas tej misji … Cody będzie musiał nauczyć się straszliwej lekcji zanim zadanie zostanie wykonane!
Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Dodatkowo na TheForce.net zamieszczono wywiad z Tanyą Roberts, autorką rysunków do The Clone Wars w brytyjskim magazynie. Znajdziecie go w tym miejscu.

KOMENTARZE (15)
Loading..