TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

SW Komiks #20 - zapowiedź

2010-03-31 18:54:24 Egmont Polska

Niedawno pojawiła się zapowiedź Rycerzy Starej Republiki, a wydawnictwo Egmont już przedstawia nowe informacje dotyczące kolejnej gwiezdnowojennej pozycji. W połowie kwietnia do sprzedaży trafi dwudziesty numer miesięcznika Star Wars Komiks. Szczegóły jak zwykle znajdziecie niżej.
Star Wars Komiks 4/2010 (20)

"Stare rany" (Old Wounds, Visionaries) - Akcja tej historii rozgrywa się na Tatooine. Luke Skywalker, wychowywany na farmie wilgoci przez Beru i Owena Larsów, ma trzy lata. Opiekunowie niepokoją się o bezpieczeństwo chłopca, z pewnością jednak nie obawiają się Dartha Maula, który zginął szesnaście lat wcześniej, przecięty w pół przez Obi-Wana Kenobiego. Walczący podwójnym mieczem świetlnym Sith powraca jednak, by jeszcze raz stawić czoło swojemu adwersarzowi. Scenariusz i rysunki Aaron McBride.
"Dzikie serce" (The Savage Heart, Empire #14) - Jak pamiętamy z filmu Nowa nadzieja, podczas bitwy o Yavin prototypowy myśliwiec typu TIE Advanced x1, pilotowany przez Dartha Vadera, został uszkodzony i wyleciał w przestrzeń komiczną. Komiks pokazuje, co działo się z Mrocznym Lordem Sithów wkrótce po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Na planecie Vaal odzywają się w nim pradawne instynkty i uczucia. Scenariusz Paul Alden, rysunki Raul Trevino.
"Niedobitki" (Survivors, Tales #13) - Uda-Khalid to bezwzględny dyktator pewnej niewielkiej planety. Popełnił wiele zbrodni, które długo uchodziły mu płazem, wreszcie jednak zakon Jedi postanawia położyć im kres. Do pałacu satrapy przybywa dwudziestopięcioletni Mace Windu. Nie jest jeszcze członkiem Rady Jedi, należy jednak do wyróżniających się rycerzy. Właśnie tej postaci poświęcony będzie w większości kolejny numer Star Wars Komiks. Scenariusz Jim Krueger, rysunki Kagan McLeod.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski, okładka Drew Struzan. Cena 5,90 zł, 48 stron. Premiera 16 kwiecień 2010r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (20)

Komiksy

Premiera kolejnego komiksu w USA

2010-03-31 08:16:12 Rebelscum.com

Marzec był miesiącem, który niestety nie obfitował w zbyt dużą ilość komiksów Star Wars. Poza wydanym tydzień temu Omnibusem na amerykańskim rynku pojawiła się tylko jedna nowość. Jest nią kolejny zeszyt Legacy zamykający miniserię "Monster", który dziś trafił sprzedaży.
Legacy #46: Monster # 4(4)

Przysięga Cade’a Skywalkera, że "nikt za niego nie umrze" zostaje wystawiona na próbę. Cade, który od dawna uciekał od rodzinnego dziedzictwa stanął na rozdrożach i bez względu na to, jaką drogę wybierze, przyniesie to poważne konsekwencje.
Tymczasem szansa na pokój zamienia się w bitwę pomiędzy Jedi, Sithami i Imperialnymi Rycerzami!
Jest to punkt zwrotny dla Cade’a Skywalkera i całej historii Legacy!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Brand Anderson, tusz Dan Parsons, okładka Chris Scalf. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (8)

Komiksy

Miller o swoich projektach

2010-03-30 11:32:14 RI

W ostatnim czasie John Jackson Miller udzielił kilku wywiadów, w których opowiadał o swojej pracy i projektach. Poniżej kompilacja tych wywiadów.

Czego można spodziewać się po „Knight Errant” (o nowej serii pisaliśmy tutaj i tutaj)? Tytuł jest dużo mówiący, w pewien sposób nawiązuje do słynnych błędnych rycerzy jak Don Kichot czy Sir Lancelot. To co ważne w ich losach to właśnie wędrowanie i szukanie przygody. To samo będzie w nowej serii, gdzie młoda Jedi, Kerra Holt, podczas misji wyląduje w przestrzeni kontrolowanej przez Sithów. Tam właśnie zacznie się jej przygoda, należy pamiętać, że to czasy (około tysiąc lat przed Mrocznym widmem), gdzie Sithowie nie tylko walczą z Republiką, ale także i z samymi sobą. Będzie więc dużo zajęć, dla samotnej kobiety w dodatku osadzonej na tym nieprzyjaznym terytorium. Zobaczymy ją na terenach, które Republika opuściła. Jedi powinni strzec prawa i sprawiedliwości w galaktyce, ale nie zawsze im to wychodzi. To ciężkie zadanie zwłaszcza na terytorium wroga, które ogarnęła wojna i chaos. Więc może raczej powinni tam stać się przykładem, inspirować innych, przywracać im nadzieję. To też duże wyzwanie, bo czy istoty mieszkające pod butem Sithów potrzebują nadziei czy może raczej pomocy? Czy ważniejsza jest walka z wrogiem, czy może coś mniej widzialnego, jak pomoc konkretnej istocie? Kerra będzie musiała znaleźć równowagę między idealizmem a pragmatyzmem.

Podobnie rzecz ma się z Sithami. Miller już w serii „Lost Tribe of the Sith” zmierzył się z tematem rodzin Sithów. To ciekawe zagadnienie według niego, bo z ich perspektywy wygląda trochę inaczej. Jak w przypadku Vadera i Luke’a w „Imperium kontratakuje”. Tam Vader myśli o swoim synu, ale nie przeszkadza mu zrobić tego, co zrobił. Tutaj będzie podobnie. Na razie jeszcze za wcześnie by zdradzać głównych graczy, ale wiemy na pewno, że wśród Sithów będzie wielu, którym będzie się marzyć, by stać się Czarnym Lordem, który podbije Republikę. Oczywiście autorowi zależy, by każdy z nich był inny, miał własny pomysł na idealnego Sitha, to ma ich łączyć z Lordem Kaanem czy Darthem Banem, żyjącymi dekadę później. Oni wszyscy wierzyli w swoją wizję zakonu. Ale wiadomo, że wiele wizji Imperium Sithów musi prowadzić do konfliktu. Podobno trwają intensywne prace, by każda z frakcji w zakonie była rozpoznawalna, używała np. własnej indywidualnej technologii.

Wiele elementów wciąż pozostaje jeszcze w fazie projektu. Miller tylko stwierdził, że zobaczymy nowy typ mieczy świetlnych, jakich jeszcze nie widzieliśmy.

Seria „Knights of the Old Republic” nie była planowana na 50 zeszytów. Raczej miała się ciągnąć, dopóki będą pomysły. Podobnie ma być z „Knight Errant”, acz tu autor obiecuje koncentrować się na pojedynczych historiach, zwłaszcza, że pojawi się jeszcze książka. Nie ma natomiast żadnych planów nt. gry komputerowej czy serialu. Natomiast książka jest mimo wszystko osobną historią. Dzieje się już po pierwszych komiksach, ale będzie napisana tak, by wprowadzić czytelnika, który komiksów nie zna. Według planów, komiks pojawi się już jesienią, a pierwsza pełna opowieść (miniseria) powinna się zakończyć w momencie, gdy pojawi się książka (czyli dopiero w przyszłym roku). Tylko, że z planami bywa tak, że się zmieniają, więc zobaczymy, jak to wyjdzie. Cała idea takiego podejścia polega na tym, by zainteresować czytelnika tak komiksowego jak i książkowego dalszymi losami postaci, niejako zmusić do sięgnięcia po inne medium.

Miller wspominał także, że czas KOTORa, czyli jakieś 7 lat przed grą, dało mu możliwość umieszczenia pewnych uśmieszków, ale też ograniczało go. Wiele elementów musieli ustalać z producentami gry, a w dodatku każda zagadka zamieniała się w spekulacje. Dlatego „Knight Errant” został przesunięty na dużo większą odległość od znanych nam historii. Dzięki temu czasy zostaną podobne, ale kluczowe postaci albo się jeszcze nie urodziły, albo są zbyt młode by odgrywać jakąś rolę. To tak jakby porównać Amerykę z lat 60. z czasami Wielkiego Kryzysu. Na oko niewiele się zmieniło, ale rządzą wszystkim zupełnie inne twarze.

Zresztą sam pomysł serii powstał w trakcie dyskusji z redaktorami w Dark Horse. Randy Stradley i Dave Marshall w tamtym roku zastanawiali się nad seriami Gwiezdnych Wojen i doszli do wniosku, że chcieliby jakąś, która jest osadzona przed Banem. Taką, gdzie Sithowie się rozplenili po galaktyce, a Jedi starają się zachować tę resztkę Republiki, która im jeszcze pozostała. Tak narodziła się historia Kerry Holt. Gdy Miller rozpoczął już projektowanie nowej serii, redaktorzy z Del Rey zgłosili się do niego z zapytaniem, czy nie napisałby książki osadzonej w realiach znanych z komiksów. Miało to być dopełnienie ich współpracy, wówczas autor pracował już nad serią „Lost Tribe of the Sith”. Ucieszyło go to, że będzie mógł zintegrować te dwie rzeczy, bo choć Del Rey nie sprecyzował żadnej serii, dla Johna Jacksona wybór był prosty – „Knight Errant”.

Na razie musimy poczekać jeszcze na wygląd Kerry, acz Miller jest dobrej myśli. Powinniśmy ją ujrzeć niedługo. Za to w skrócie nowa seria to odyseja jednego Jedi, pogrążonego w chaosie.

Autor jest zadowolony z serii „Knights of the Old Republic”, to były ciekawe lata, choć nie jest tak, że wszystko poszło tak jak chciał. Cieszy się, że udało się odpowiedzieć na prawie wszystkie pytania, które postawili, ale pozostały pewne rzeczy, które musieli odpuścić. Choćby ucieczka Grypha z Serroco. To miała być osobna historyjka, tyle, że klimatem nie pasowała już do tych, które ją otaczają. Po „Vindication” wiele się zmieniło, woleli wręcz opowiadać nowe historie zamiast zajmować się starymi wątkami. Sam pomysł na tę serię pochodzi od Randy’ego Stradleya. Przyszedł kiedyś i zaproponował, by stworzyć coś w Starej Republice. Jedynym obwarowaniem było, nie dotykanie gry KOTOR. Prawa do niej należą do LucasArts i mogą je jeszcze wykorzystać, więc trzeba podchodzić do tego ostrożnie. Wtedy właśnie narodził się pomysł, by osadzić historię na tyle blisko, by móc ją powiązać z grą, oczywiście jedynie w koniecznym stopniu. Z jednej strony historia została lepiej odebrana, z drugiej powiązano istniejący kanon z grą. Sama historia też zmieniała się w czasie. Początkowo Zayne miał być jednym z uciekinierów Jedi. Tylko zaczęły pojawiać się problemy, po co mieliby się trzymać razem. Dobra, można ich rozdzielić. Ale po co mieliby się znów zebrać razem? To może warto by tylko jeden z nich uciekał. Inny pomysł to przedstawianie postaci skrajnie inaczej niż przedstawia się ich gatunek. Choćby Slyssk czy bracia Moomo.

Wspomniał też trochę o historii „Lost Tribe of the Sith”. Już wcześniej pracował nad opowiadaniami dla Lucasfilm i Del Rey. Zaproponowano mu właśnie rozwinięcie historii tych Sithów, co go ucieszyło. Zawsze lubi próbować nowych rzeczy, a to zdawało się być całkiem niezłym zleceniem. Zwłaszcza, że cała zabawa polegała nie tylko na napisaniu, ale umiejętnym zgraniu się z autorami serii „Fate of the Jedi” czy powieści „Rozdroża czasu”.

Miller opowiedział też o kilku rzeczach związanych z samym pisaniem. Jego typowy dzień wygląda tak, że rano wstaje i zajmuje się internetem oraz swoimi stronami. Dopiero po lunchu zabiera się za pisanie. Dość trudno mu było wpaść w tę rutynę, kiedyś pisał przede wszystkim wieczorami i w weekendy. Poza blogiem (www.farawaypress.com) współtworzy także stronę o komiksach (www.comichron.com). Swoje inspiracje czerpie nie tylko z komiksów, ale przede wszystkim z historii i wydarzeń aktualnych. Czyta dużo publicystyki, obronił magistra z polityki porównawczej, dokładniej studiów nad Związkiem Radzieckim. Niebawem po obronie, ZSRR się rozpadło. Jest też wielkim miłośnikiem historii marynarki brytyjskiej, zwłaszcza od czasów Kompanii Wschodnioindyjskiej do Wojen Napoleońskich. Natomiast zaczął pisać komiksy prawie w tym samym czasie, gdy zaczął je czytać. Wiele historii inspirowało go. Co prawda wówczas przede wszystkim tworzył dla siebie, nie tylko opowiadania, ale też komiksy czy inne czasopisma, jednak w końcu zrozumiał, że choć sprawia mu to przyjemność, nie ma sensu pisać tylko dla siebie samego.

Wspomniał również o specyfice pisania w Gwiezdnych Wojnach. To nie tylko miecze świetlne, czy Moc. Chodzi o to, by niezależnie od ery, czuło się tę specyfikę, coś z filmów powinno pozostać, nieważne jak inna i nowatorska jest historia, czy jak odmienny jest sposób jej opowiadania.

John Jackson Miller stara się też śledzić reakcje fanów na jego dzieła. Jest mocno obecny w internecie (np. Twitter czy Facebook) i z zainteresowaniem czyta, co ludzie sądzą o jego opowieściach. Jego zdaniem całkiem naturalną rzeczą jest to, że ludzie porównują historię, którą dostali z taką jakiej oczekiwali. Wszyscy tak robią, nie tylko z książkami czy komiksami, ale też z filmami. Jednak podchodzi do tego z dystansem. Powtarza za Randym Stradleyem, że Dark Horse nie dostarcza historii jakich czytelnik oczekuje, ale takie jakich potrzebuje. I w tym coś jest, bo dając odbiorcy opowieść taką jaką chciał, nikt nie dostałby nic zaskakującego.

Miller widzi różnice między pisaniem komiksów, a prozy. To są inne media, trzeba do nich podejść inaczej. Stara się swoje pomysły osadzić tam, gdzie najlepiej się nadają.

Powyższy tekst powstał na podstawie informacji zawartych w wywiadach opublikowanych na:
- New Jedi Order
- Comic Books Resources
- blogu J.J. Millera
oraz innych źródeł.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Rycerze Starej Republiki #1 - zapowiedź

2010-03-29 13:17:12 Egmont Polska

Zbliża się premiera od dawna wyczekiwanej z niecierpliwością kolejnej komiksowej serii Star Wars. Dokładnie za trzy tygodnie na naszym rynku wydawniczym zadebiutują Rycerze Starej Republiki. Pierwszy tom nowego cyklu trafi do sprzedaży 19 kwietnia. Dodatkowo wiadomo, że drugiego albumu można spodziewać się już od 14 czerwca. Zanim jednak to nastąpi zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią i przykładowymi planszami najnowszego komiksu.
Rycerze Starej Republiki tom #1: Początek

Najniezwyklejsza przygoda w pradawnej historii uniwersum Star Wars! Niemal cztery tysiące lat przed narodzinami Luke’a Skywalkera w galaktyce panuje zamęt. Wojny mandaloriańskie poważnie nadwyrężyły zasoby STAREJ REPUBLIKI. Na zewnętrznych Rubieżach kwitnie bezprawie. Republika w coraz większym stopniu polega na Rycerzach Jedi i ich uczniach, którzy pomagają utrzymać porządek. W tej epoce stanowią oni liczną grupę i pełnią funkcję strażników pokoju i sprawiedliwości.
Pewien samotny padawan, Zayne Carrick, zostaje uciekinierem, ściganym przez własnych mistrzów i oskarżonym o zamordowanie wszystkich kolegów ze szkoły Jedi! Zayne znajduje nieoczekiwanych sprzymierzeńców – przysadzistego, chytrego snivviańskiego oszusta i dwoje uchodźców z niebezpiecznego podmiasta na planecie Taris – i podejmuje szaleńczą walkę o odzyskanie dobrego imienia. Nie ma zamiaru poddać się karze nałożonej przez bezlitosne władze…
Wydarzenia przedstawione w tym komiksie rozgrywają się 3964 lata przed bitwą o Yavin.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Knights of the Old Republic #0-6 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching i Travel Foreman, tusz Travel Foreman, kolory Michael Atiyeh, okładka Travis Charest. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 152 stron. Premiera: 19 kwietnia 2010. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (27)

Komiksy

Przyszłość w Egmoncie

2010-03-29 11:35:13 Egmont Polska

We wczorajszym dniu pisaliśmy o planie wydawniczym Egmontu na kolejne miesiące, który został przedstawiony podczas Pyrkonu, odbywającego się w Poznaniu konwentu fantastyki. Szczegółowe zestawienie pozycji jakie ujrzą światło dzienne w najbliższym okresie znajdziecie w tym miejscu.
Oczywiście na tym jednak nie koniec. W trakcie spotkań z przedstawicielem wydawnictwa, Jackiem Drewnowskim, długo rozmawiano o komiksach gwiezdnej sagi. Redaktor naczelny wydawanego w Polsce miesięcznika poświęconego tematyce Gwiezdnych Wojen, odpowiadając na pytania uczestników konwentu przedstawił wiele ciekawych informacji dotyczących kondycji oraz przyszłości komiksów Star Wars.

Dobrą wiadomością jest na pewno to, że nic nie wskazuje na szybki upadek SW Komiks. Chociaż czasopismo nie generuje wielkich zysków, Egmont jest zadowolony ze sprzedaży, która trzyma przyzwoity poziom. Co więcej wydawnictwo ma dalsze plany związane z tym miesięcznikiem, jednak na razie nie będę one ujawniane. Wydania albumowe również sprzedają się dobrze. Ich popularność jest na tyle wielka, że trzeba było przygotować dodruki trzech pierwszych tomów cyklu Dziedzictwo, ponieważ ich wcześniejszy nakład został wyczerpany.

Egmont planuje utrzymać aktualne tempo z jakim pojawiają się wydania albumowe. Kolejne tomy będą ukazywać się w dwumiesięcznych odstępach. Wydawnictwo nie zamierza skrócić tego czasu, ponieważ stanowiłoby to zbyt duże obciążenie finansowe dla większości czytelników. Według Jacka Drewnowskiego rynek jest już pod tym względem wystarczająco nasycony.

Plan związany z tzw. crossoverem "Vector", którego historia została przedstawiona na łamach czterech serii (Rycerze Starej Republiki, Mroczne Czasy, Rebellion, Dziedzictwo), również nie uległ zmianie. Począwszy od kwietnia na rynek będą trafiały kolejne tomy Rycerzy Starej Republiki. Następnie, jeśli zostanie utrzymane aktualne tempo, to przypuszczalnie pod koniec tego roku i na początku przyszłego zostaną wydane dwa tomy Vectora.
Dziedzictwo i Mroczne Czasy, które zostały tymczasowo zawieszone, po ukazaniu się Vectora będą kontynuowane.

Komiksy z cyklu Republic oraz Empire będą pojawiać się tylko w SW Komiks oraz wydaniach specjalnych. Nie ma planów zamieszczania ich w albumach. Dodatkowo wydawnictwo nie zamierza zwiększać objętości SW Komiks oraz SW Komiks Wydanie Specjalne ponieważ wpłynęłoby to znaczne na zwiększenie ich ceny. Zawartość albumów dostępnych na naszym rynku jest i będzie taka sama jak w amerykańskich wydaniach zbiorczych. Jedyne różnice to stopka redakcyjna, tekst w języku polskim i pomniejszony format.

Komiksy, które najprawdopodobniej pojawią się w niezbyt odległej przyszłości to: The Defense of Kamino (Republic #50), Entrenched (Visionaries), Chewbacca (przynajmniej część jeśli nie całość) oraz być może No Man’s Land (Republic #62).
Wiele też wskazuje na to, że jeśli tylko nic nie stanie na przeszkodzie to zawita do nas cykl Invasion, który będzie ukazywał się w formie albumów. Wydawnictwo rozważa sięgnięcie również po takie pozycje jak: The Old Republic, X-Wing i Purge: The Hidden Blade. Póki co jest to jednak bardzo odległa perspektywa.

Egmont nie planuje wydawać Handboooka związanego z cyklem Rycerzy Starej Republiki. W sieci pojawiły się spekulacje na ten temat, jednak zostały one zdementowane. Jednym z głównych powodów jest to, że pozycja ta zdradza wiele informacji związanych z przyszłością serii. Gdy w Star Wars Komiks 2/2008 pojawił się dodatek specjalny do Dziedzictwa, fani sporo narzekali na spoilery. Tym razem wydawnictwo chce uniknąć podobnej sytuacji. W planach nie ma także miejsca dla cyklu Rebellion (poza dwoma zeszytami wchodzącymi w skład Vectora), Omnibusów (zawierających przedruki starszych pozycji) ukazujących się w takiej formie jak ma to miejsce w USA oraz komiksów Star Wars wydawanych przez Marvela. Wydawnictwo nie planuje również przygotowywać żadnych edycji kolekcjonerskich, choć jest to ewentualny pomysł na przyszłość.

Nie ma raczej szans na wznowienia komiksów, które pojawiły się już w Polsce. Zdaniem wydawnictwa lepiej wydawać rzeczy nowe zamiast powracać do starych pozycji. Egmont nie zamierza również wracać i kończyć wydanej w 1997 r. przez TM-Semic serii Mroczne Imperium (Dark Empire).
Generalnie wydawnictwo nie planuje sięgać po tytuły wydane w Stanach przed 1999 rokiem, ponieważ jest wystarczająco dużo nowego materiału wartego publikacji, jednak oczywiście mogą się zdarzyć wyjątki.

Na koniec jeszcze mała ciekawostka. Okazuje się, że Polska jest w Europie numerem jeden pod względem ilości wydanych komiksów Star Wars. Żaden inny kraj na naszym kontynencie nie może pochwalić się tak dużą liczbą dostępnych tytułów. Co więcej jeśli zainteresowanie komiksami Star Wars nie spadnie, Egmont nadal zamierza kontynuować swoją dotychczasowa politykę.

Temat na forum.
KOMENTARZE (17)

Komiksy

Plan wydawniczy komiksów Star Wars Egmontu

2010-03-28 12:06:54 Egmont Polska

Wszystkich czytelników komiksów Gwiezdnych Wojen czekających z niecierpliwością na wieści dotyczące tytułów jakie pojawią się w najbliższym czasie na naszym rynku zapewne ucieszy fakty, że wydawnictwo Egmont przedstawiło wreszcie swój plan wydawniczy na kolejne miesiące. Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, wczoraj podczas Pyrkonu, konwentu poświęconego fantastyce odbywającego się w ten weekend w Poznaniu, miały miejsce dwa spotkania z przedstawicielem Egmontu - Jackiem Drewnowskim. Redaktor naczelny magazynu Star Wars Komiks ujawnił wiele informacji na temat przyszłości komiksów Star Wars w Polsce. Wiadomo m.in., że kolejne albumy będą się pojawiać dokładnie co dwa miesiące. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to w przyszłości możemy liczyć również na kolejną komiksową serię Invasion. Więcej informacji postaramy się podać już wkrótce, tak więc śledzicie Bastion jeśli chce poznać więcej szczegółów. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z dokładnym komiksowym planem tego co na nas czeka w najbliższym okresie.

Kwiecień 2010
Star Wars Komiks #20
- The Savage Heart (Empire #14) (22 strony)
- Old Wounds (Visionaries) (12 stron)
- Survivors (Tales #13) (10 stron)

Rycerze Starej Republiki tom #1: Początek (152 strony)

Maj 2010
Star Wars Komiks #21
- Jedi: Mace Windu (40 stron)
- The Value of Proper Intelligence to Any Successful Military Campaign is Not to Be Underestimated (Tales #19) (2 strony)
- Artykuł poświęcony wprowadzeniu do cyklu "Rycerze Starej Republiki" (6 stron)

Czerwiec 2010
Star Wars Komiks #22
- Chewbacca chapters 1 & 2 (Chewbacca #1) (22 strony)
- Honor Bound (Tales #22) (22 strony)

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #5: The Siege of Saleucami (Republic #74-77) (96 stron)

Rycerze Starej Republiki tom #2: Flashpoint (144 strony)

Lipiec 2010
Star Wars Komiks #23
- Armor (Republic #68) (22 strony)
- Revenants (Tales #18) (16 stron)
- Poison Moon (Dark Horse Extra #44-47) (6 stron)

Sierpień 2010
Star Wars Komiks #24
- Purge: Seconds to Die (22 strony)
- A Death Star is Born (Tales #4) (12 stron)
- Most Precious Weapon (Omnibus: Menace Revealed) (10 stron)

Wrzesień 2010
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #6: Boba Fett - Enemy of the Empire (96 stron)

Temat na forum.
KOMENTARZE (45)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2010-03-24 08:48:40 Rebelscum.com

Za oceanem w sprzedaży pojawił się kolejny komiksowy Omnibus, tym razem poświęcony najsławniejszemu łowcy nagród w galaktyce.
Omnibus: Boba Fett - TPB

Boba Fett, najbardziej ceniony, wywołujący największy strach i najbardziej kochany łowca nagród w galaktyce, doczekał się zbiorczego wydania wszystkich swoich komiksów w jednym tomie!
W tych opowieściach, Boba Fett znajdzie się pomiędzy Rebelią, a Imperium, poszuka tajemniczego reliktu we wraku imperialnego niszczyciela, rozstrzygnie dyplomatyczny spór, weźmie udział w pojedynku łowców nagród, będzie walczył z Darthem Vaderem, a nawet zmierzy się z oszustem podającym się za niego! Nie ma pracy, która byłaby zbyt niebezpieczna dla człowieka w mandalorianskiej zbroi!
Omnibus zawiera takie historie jak: Enemy of the Empire, Salvage, Sacrifice, Wreckage, Overkill, Twin Engines of Destruction, Bounty on Bar-Kooda, When the Fat Lady Swings, Murder Most Foul i Agent Of Doom.
Scenariusz Thomas Andrews, Mike Kennedy, Ron Marz and John Ostrander, rysunki Ian Gibson, Cam Kennedy, Francisco Ruiz Velasco i inni. Cena 24,99$, 496 stron. Preview dostepne tutaj.

KOMENTARZE (14)

Komiksy

''The Clone Wars: Act on Instinct''

2010-03-20 11:44:31 StarWars.com

Na oficjalnej stronie Star Wars pojawiła się dwunasta część webkomiksu "The Clone Wars: Act on Instinct". Komiks towarzyszy telewizyjnemu serialowi, miejscami uzupełniając jego fabułę. Z najnowszym odcinkiem możecie zapoznać się w tym miejscu.
Scenarzystą "Act on Instinct" jest Pablo Hidalgo, natomiast autorami rysunków są Thomas Hodges, Grant Gould, Jeff Carlisle i Daniel Falconer.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

SW Komiks #19 w sprzedaży

2010-03-17 08:44:49 Egmont Polska

Minęło ledwie kilka dni od kiedy na rynku pojawił się najnowszy numer Wydania Specjalnego Star Wars Komiks zatytułowanego "Generał Grievous", a Egmont już dostarcza fanom kolejne gwiezdnowojenne historie. Dziś w sprzedaży ukazał się dziewiętnasty zeszyt magazynu Star Wars Komiks. Zapoznajcie sie z opisem, aby dowiedzieć się co tym razem na Was czeka.
Star Wars Komiks 3/2010 (19)

"Nienawiśc i strach" (Hate and Fear, Republic #60) - Ostatnia plansza historii "Bitwa o Jabiim", opublikowanej w pierwszym numerze kwartalnika Star Wars Komiks Wydanie Specjalne, przedstawia Obi-Wana Kenobiego uwięzionego przez Mroczną Jedi Asajj Ventress. Niniejszy komiks, rozgrywający się 16 miesięcy po wybuch wojen klonów, powraca do tego wątku. Sojusznicy i przyjaciele sądzą, że Obi-Wan zginął, podczas gdy on walczy o życie. Scenariusz Haden Blackman, rysunki Tomás Giorello, kolory Brad Anderson.
"Oczy rewolucji" (The Eyes of Revolution, Visionaries) - Generał Grievous - postać, która pojawiła się pierwszy raz w filmie Zemsta Sithów - znany był z nienawiści do Jedi. Z jego ręki zginęło około trzydziestu jedi, a generał kolekcjonował ich miecze jako trofea. Historia ukazuje źródła tej nienawiści i wyjaśnia, w jaki sposób dowódca z planety Kalee, znany wczesniej jako Qymaen jai Sheelal, stałsię cyborgiem i dowódca wojsk Separatystów. Scenariusz i rysunki Warren Fu.
"Zaginiony miecz" (The Lost Lightsaber, Tales #19) - Komiks przedstawia dzieje miecza świetlnego, który należał do Luke'a Skywalkera. Pojawia się tutaj Ben, syn Luke'a i jego żony Mary Jade, który przyszedł na świat 26 lat po tym, jak jego ojciec zniszczył pierwszą Gwiazde Śmierci. Warto nadmienić, że ta krótka opowieść bywa uznawana za niekanoniczną, czyli sprzeczną z informacjami pochodzacymi z innych źródeł Star Wars. Scenariusz Andrew Robinson i Jim Royal, rysunki Núria Peris, tusz Kris Justice, kolory Tom Smith.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski . Cena 5,90 zł, 48 stron. Premiera 17 marzec 2010r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (20)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na czerwiec i sierpień

2010-03-16 21:57:18 StarWars.com

W sieci pojawiły się nowe zapowiedzi komiksowe. W maju do sprzedaży trafią kolejne zeszyty dobrze znanych serii Invasion i Legacy. Natomiast w sierpniu można się spodziewać czwartego już tomu Star Wars Adventures.
Invasion #7: Rescues # 2(6)

Nowe i istotne informacje kierują Finna Galfridiana wraz z Jacenem i Jainą Solo na planetę Artorias. Choć Finn nie wie czy jego ojciec, Caled, żyje, jeśli tylko istnieje jakaś szansa, musi go ostrzec o nowym zagrożeniu. Podróż na Artorias jest niebezpieczna, a samą planetę okupują groźni Yuuzhan Vongowie.
Tymczasem, Kaye i Nina, na pokładzie zdobytego statku Vongów, rozpoczynają własną misję. Taką, którą muszą wykonać: uratowanie jeńców przetrzymywanych na martwej planecie. Nie wiadomo jakie zagrożenia czekają na nie podczas tego zadania…
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: czerwiec 2010.

Temat na forum.
Legacy #49: Extremes # 2(3)

Atak Imperium Sithów na świątynię Huttów na Napdu zaowocował nowym sojusznikiem w wojnie przeciwko Sithom, na korzyść vendetty Cade’a Skywalkera.
Na Korriban, księżniczka Sia Fel, więziona przez Sithów, odkrywa szokujący sekret mężczyzny, którego kocha.
A ośmieleni swoim sukcesami odniesionymi nad Mon Calamari i Huttami, Sithowie planują atak przeciwko admirałowi Garowi Stazi i Galaktycznemu Sojuszowi.
Nic nie powstrzyma totalnej wojny w galaktyce.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brand Anderson, okładka Chris Warner. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: czerwiec 2010.

Temat na forum.
Star Wars Adventures Volume #4: The Will of Darth Vader - Digest

Darth Vader wyrusza na misję zleconą przez Imperatora!
Kiedy szybkie rebelianckie ataki dywersyjne na imperialne statki transportowe stają się zbyt zuchwałe by je ignorować, Darth Vader zostaje wysyłany w celu znalezienia i zniszczenia bazy rebeliantów. Jednak baza ta, ukryta w centrum ruchomego pola asteroid, nie może być bezpośrednio zaatakowana.
Aby osiągnąć swój cel, Vader będzie musiał współpracować z niedawno schwytanym przemytnikiem zwanym Zika. Współpraca z niechętnym, złośliwym partnerem może okazać się większą próbą dla Mrocznego Lorda, niż sama misja!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Brian Koschak, tusz Dan Parsons, kolory Michael Wiggam, okładka Sean McNally. Cena 7,99$, 80 stron. Premiera: sierpień 2010.

Temat na forum.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

The Old Republic - kolejny internetowy komiks

2010-03-16 10:53:12 SWTOR.com


Mniej więcej rok temu na oficjalnej stronie gry The Old Republic wystartował sieciowy komiks o nazwie "Threat of Peace". Od tego czasu, przeważnie w dwutygodniowych odstępach, twórcy dostarczali kolejne fragmenty tej opowieści, której zadaniem miało być wprowadzenie fanów i przyszłych graczy w realia nadchodzącej gry. Niedawno ukazał się ostatni, dwudziesty siódmy odcinek, tej historii. Wszystkie części komiksu "Threat of Peace" znajdziecie w tym miejscu. Jak się jednak okazuje na tym nie koniec.

Firmy BioWare i LucasArts wraz z wydawnictwem Dark Horse postanowiły ponownie połączyć swoje siły i stworzyć nowy bazujący na grze komiks, który podobnie jak w poprzednim przypadku, będzie w całości dostępny bezpłatnie w Internecie.
Komiks zatytułowany Blood of the Empire, którego fabuła została osadzona kilka lat przed podpisaniem Traktatu z Coruscant i ustanowieniem pokoju pomiędzy wielkimi siłami w galaktyce, przedstawi nam nowych, zarówno pozytywnych jak i negatywnych bohaterów, opisując konflikt pomiędzy Republika a Imperium Sithów z nowej perspektywy. Pozwoli czytelnikom bardziej wniknąć w kulturę Sithów, lepiej zrozumieć to kim są dzisiaj oraz zapoznać z mechanizmami wewnętrznych intryg Imperatora.
Według zapowiedzi pierwsza część "Blood of the Empire" ma pojawić się już wkrótce na stronie gry The Old Republic. Gdy tylko to nastąpi na pewno Was o tym poinformujemy, tymczasem przedstawiamy komiksową planszę udostępnioną przez autorów komiksu.


KOMENTARZE (8)

Komiksy

SW Komiks Wydanie Specjalne #4 w sprzedaży

2010-03-12 08:09:20 Egmont Polska

Do sprzedaży trafił nowy komiks wydawnictwa Egmont. Od dziś można nabyć pierwsze w tym roku Wydanie Specjalne SW Komiks tym razem przedstawiające historię pt. "Generał Grievous"
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2010(4): Generał Grievous

Po zaaranżowanym przez hrabiego Dooku wypadku Grievous został przewieziony na planetę Geonosis, gdzie tamtejsi technicy przygotowali mu nowe, mechaniczne ciało. Stał się cyborgiem, połączeniem żywej istoty i maszyny, wojownikiem niemal doskonałym. Dooku wyszkolił go w walce mieczem świetlnym, generał był więc śmiertelnie groźnym przeciwnikiem dla Jedi, których nienawidził. Zabił wielu rycerzy, a ich miecze zachowywał jako trofea.
Po śmierci Dooku został dowódcą całej armii Konfederacji. Dalej zabijał Jedi, którzy za wszelką cenę pragnęli go zlikwidować, bo liczyli, że pomoże to w szybszym zakończeniu działań wojennych. Jak pamiętamy z filmu Zemsta Sithów, do walki z Grievousem stanął Obi-Wan Kenobi. Komiks opowiada o wydarzeniach wcześniejszych – jego akcja rozgrywa się 24 miesiące po rozpoczęciu wojen klonów.
Scenariusz Chuck Dixon, rysunki Rick Leonardi, tusz Mark Pennington, kolory Lucas Marangon, okładka Rick Leonardi. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron.

Temat na forum.

KOMENTARZE (17)

Komiksy

Komiks TCW w UK

2010-03-05 14:55:06 StarWars.com

Wczoraj w Wlk. Brytanii ukazał się kolejny numer magazynu wydawanego przez Titan, zawierającego krótki komiks The Clone Wars. W najnowszym numerze dodatkowo jak zwykle znajdują się gry i gadżety.
The Clone Wars UK Comic #6.5

TERROR ON THE TWILIGHT! W tej historii Anakin, Ahsoka i Rex będą musieli zmierzyć się z nawiedzonym frachtowcem, ukrywającym pułapkę, przebywając na krawędzi śmiertelnej mgławicy. Aby przekonać się czy nasi bohaterowie przetrwają i uciekną przed niebezpiecznym statkiem, wystarczy sięgnąć po brytyjski The Clone Wars Comic #6.5.

Przykładowe plansze dostępne poniżej.

KOMENTARZE (11)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe Egmontu na marzec

2010-03-05 10:29:20 Egmont Polska

W marcu Egmont wyda dwa nowe komiksy z Gwiezdnych Wojen. Pierwszym z nich, który pojawi się już 12 marca, będzie Wydanie Specjalne Star Wars Komiks zawierające opowieść pt. "Generał Grievous". Kilka dni później, 17 marca do sprzedaży trafi kolejny numer miesięcznika Star Wars Komiks zawierający jak zwykle trzy nowe historie.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2010 (4): Generał Grievous

Po zaaranżowanym przez hrabiego Dooku wypadku Grievous został przewieziony na planetę Geonosis, gdzie tamtejsi technicy przygotowali mu nowe, mechaniczne ciało. Stał się cyborgiem, połączeniem żywej istoty i maszyny, wojownikiem niemal doskonałym. Dooku wyszkolił go w walce mieczem świetlnym, generał był więc śmiertelnie groźnym przeciwnikiem dla Jedi, których nienawidził. Zabił wielu rycerzy, a ich miecze zachowywał jako trofea.
Po śmierci Dooku został dowódcą całej armii Konfederacji. Dalej zabijał Jedi, którzy za wszelką cenę pragnęli go zlikwidować, bo liczyli, że pomoże to w szybszym zakończeniu działań wojennych. Jak pamiętamy z filmu Zemsta Sithów, do walki z Grievousem stanął Obi-Wan Kenobi. Komiks opowiada o wydarzeniach wcześniejszych – jego akcja rozgrywa się 24 miesiące po rozpoczęciu wojen klonów.
Scenariusz Chuck Dixon, rysunki Rick Leonardi, tusz Mark Pennington, kolory Lucas Marangon, okładka Rick Leonardi. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera: 12 marzec 2010.

Temat na forum.
Star Wars Komiks 3/2010 (19)

"Nienawiśc i strach" (Hate and Fear, Republic #60) - Ostatnia plansza historii "Bitwa o Jabiim", opublikowanej w pierwszym numerze kwartalnika Star Wars Komiks Wydanie Specjalne, przedstawia Obi-Wana Kenobiego uwięzionego przez Mroczną Jedi Asajj Ventress. Niniejszy komiks, rozgrywający się 16 miesięcy po wybuch wojen klonów, powraca do tego wątku. Sojusznicy i przyjaciele sądzą, że Obi-Wan zginął, podczas gdy on walczy o życie. Scenariusz Haden Blackman, rysunki Tomás Giorello, kolory Brad Anderson.
"Oczy rewolucji" (The Eyes of Revolution, Visionaries) - Generał Grievous - postać, która pojawiła się pierwszy raz w filmie Zemsta Sithów - znany był z nienawiści do Jedi. Z jego ręki zginęło około trzydziestu jedi, a generał kolekcjonował ich miecze jako trofea. Historia ukazuje źródła tej nienawiści i wyjaśnia, w jaki sposób dowódca z planety Kalee, znany wczesniej jako Qymaen jai Sheelal, stałsię cyborgiem i dowódca wojsk Separatystów. Scenariusz i rysunki Warren Fu.
"Zaginiony miecz" (The Lost Lightsaber, Tales #19) - Komiks przedstawia dzieje miecza świetlnego, który należał do Luke'a Skywalkera. Pojawia się tutaj Ben, syn Luke'a i jego żony Mary Jade, który przyszedł na świat 26 lat po tym, jak jego ojciec zniszczył pierwszą Gwiazde Śmierci. Warto nadmienić, że ta krótka opowieść bywa uznawana za niekanoniczną, czyli sprzeczną z informacjami pochodzacymi z innych źródeł Star Wars. Scenariusz Andrew Robinson i Jim Royal, rysunki Núria Peris, tusz Kris Justice, kolory Tom Smith.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski . Cena 5,90 zł, 48 stron. Premiera 17 marzec 2010r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (18)
Loading..