TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiks TCW w UK

2010-04-30 15:15:40 StarWars.com

Jeszcze w tym tygodniu w Wlk. Brytanii powinien się pojawić kolejny numer magazynu wydawanego przez Titan, zawierającego krótki komiks The Clone Wars. W najnowszym numerze jak zwykle znajdują się również dodatki w postaci gier i gadżetów.
The Clone Wars UK Comic #6.7

W najnowszej odsłonie brytyjskiego komiksu, kiedy dzielny droid Obi-Wana zostaje uszkodzony w starciu z wrogimi myśliwcami, Jedi znajduje schronienie na przemysłowej planecie gdzie czeka na naprawę swojego towarzysza. Kiedy jednak klan Bankowy postanawia założyć w tym samym miejscu fabrykę droidów, Obi-Wan musi wkroczyć do akcji.

Przykładowe plansze dostępne poniżej.

KOMENTARZE (11)

Komiksy

Komiksowe nowości w wydawnictwie Dark Horse

2010-04-28 08:15:08 Rebelscum.com

W ostatnią środę kwietnia do sprzedaży trafiły dwie nowe pozycje komiksowe. Pierwszą z nich jest kolejny zeszyt z cyklu Legacy, który jak niedawno informowaliśmy zostanie niedługo zamknięty. Drugim komiksem jest pierwszy tom Invasion, który pojawił się właśnie w Stanach w formie wydania zbiorczego.
Legacy #47: The Fate of Dac

Sithowie zatruli wody oceanów na planecie Dac starając się zgładzić każdą żywa istotę, jednak admirał Gar Stazi nie jest gotowy poświęcić mieszkańców Mon Calamari bez próby ewakuacji.
Czas jest przeciwko niemu, a pomoc ze strony nowych imperialnych sojuszników zadecyduje, czy ten ratunek zakończy się sukcesem … czy okaże się samobójstwem!
W komiksie powróci dodatkowo Eskadra Łotrów.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Brand Anderson, tusz Dan Parsons, okładka Sean Cooke. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Invasion Volume #1: Refugees - TPB

Dwadzieścia pięć lat po bitwie o Yavin, Luke Skywalker i galaktyka muszą zmierzyć się z pierwszym prawdziwym zagrożeniem od czasu pokonania Sithów: inwazją wrogich wojowników z innej galaktyki - Yuuzhan Vong!
Spokojna planeta Artorias znalazła się drodze obcej armady. Finn Galfridian, jego odważna siostra Kaye i ich rodzice zostają rozdzieleni i zmuszeni do walki o swoje życia kiedy następuje niespodziewana inwazja. A to dopiero początek ich przykrych doświadczeń …
To wydanie zbiorcze zawiera historię wydaną oryginalnie w zeszytach Invasion #0-5. Seria Invasion jest uzupełnieniem dziewiętnastoczęściowego cyklu wydawnictwa Del Rey, Nowej Ery Jedi i pierwszą graficzną prezentacją niektórych aspektów tego burzliwego okresu, w którym pojawią się dzieci Hana i Leii.
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 18,99$, 144 strony. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (11)

Komiksy

The Old Republic: Blood of Empire #1

2010-04-24 11:32:46 SWTOR.com


Galaktyka jest w stanie wojny. Imperium Sithów wymierza cios za ciosem Republice, której porządek został zachwiany z powodu powrotu starożytnych wrogów i Jedi walczących w obronie swoich terenów. Jednak zwycięstwo Imperium nie jest jeszcze przesądzone …

Teneb Kel, niezwykle mądry, młody człowiek wykształcony jako Sith, zostaje wybrany przez swoich mistrzów do tajnej misji, misji dotyczącej samego imperatora i zagrożenia dla tysiącletniego planu mrocznego Lorda. Skazany na zagładę w przypadku porażki, przeznaczony na stracenie w wypadku sukcesu, Teneb musi rozwikłać rozgrywającą się wokół niego intrygę jeśli chce przejąć kontrolę nad swoim przeznaczeniem i zmienić bieg historii.

Wczoraj na stronie www.swtor.com pojawił się nowy internetowy komiks zatytułowany "The Old Republic: Blood of Empire". Podobnie jak w przypadku "Threat of Peace", tak i tym razem komiks jest dostępny bezpłatnie i będzie się ukazywał się w regularnych odstępach czasu na oficjalnej stronie gry.

Akcja "Blood of the Empire" została umiejscowiona na długo przed podpisaniem traktatu z Coruscant i przywróceniem pokoju pomiędzy wielkimi siłami galaktyki. Komiks oparty na zbliżającej się grze Star Wars: The Old Republic przynosi ze sobą nowych, zarówno pozytywnych i negatywnych bohaterów, a także przedstawia nowe rewelacje na temat wewnętrznych intryg samego Imperatora.

Pierwsze siedem stron znajdziecie bezpośrednio w tym miejscu. Autorem scenariusza jest Alexander Freed, jeden z pracowników firmy BioWare pracujący nad grą, rysunki wykonał David Ross, tusz Mark McKenna, a kolory Michael Atiyeh.

Akt 1: Shades of the Sith
Wojna zaczyna się tutaj! Uczeń Sithów musi się zmierzyć z armią Republiki, niewolnikiem schwytanym w trakcie wymiany ognia, tajemnicą czystej krwi podczas podróży przez pogrążone w zbrodni ulice portu kosmicznego Peragus. Te osoby znajdą się w cieniu imperatora i mrocznej rady, a ich działania określą przyszłość Imperium i Starej Republiki.

Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

''The Clone Wars: Act on Instinct''

2010-04-23 08:40:05 StarWars.com

Na StarWars.com zamieszczono kolejną, już czternastą część webkomiksu "The Clone Wars: Act on Instinct". Przypominamy, że komiks towarzyszy telewizyjnemu serialowi, miejscami uzupełniając jego fabułę. Najnowszy odcinek znajdziecie w tym miejscu.
Scenarzystą "Act on Instinct" jest Pablo Hidalgo, natomiast autorami rysunków są Thomas Hodges, Grant Gould, Jeff Carlisle i Daniel Falconer.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Spotkanie z redakcją Star Wars Komiks

2010-04-21 11:16:16 Egmont Polska

W dniach 24-25 kwietnia, czyli już za kilka dni, w warszawskim Centralnym Basenie Artystycznym przy ul. Konopnickiej 6 odbędzie się Festiwal Komiksowa Warszawa. Podczas tej dwudniowej imprezy będzie można spotkać się z wydawnictwami oraz twórcami komiksowymi, jak również zwiedzić wystawy komiksowe.
Organizatorzy przygotowali w programie również małą atrakcję dla fanów Gwiezdnych Wojen. W niedzielę 25 kwietnia o godzinie 10.30 rozpocznie się półgodzinne spotkanie z redakcją magazynu Star Wars - Jackiem Drewnowskim i Katarzyną Gwiazdą. Na festiwalu obowiązuje wstęp wolny, więc warto zastanowić się nad odwiedzeniem tej imprezy i spędzeniem w ten sposób wolnego czasu.

Po szczegóły na temat samej imprezy odsyłamy bezpośrednio na stronę Festiwalu Komiksowa Warszawa.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Koniec Legacy – już oficjalnie

2010-04-21 09:38:20 Dark Horse

Mniej więcej przed tygodniem w sieci pojawiły się nowe komiksowe zapowiedzi na kolejne miesiące. Informowaliśmy o nich w tym miejscu. Wśród nich pojawiła się krótka wzmianka mówiąca o tym, że pięćdziesiąty zeszyt Legacy ma być jednocześnie ostatnim numerem całej serii. Ta wiadomość wywoła szybko dyskusje na forach internetowych, pojawiły się głosy powątpiewające czy to aby na pewno koniec. Niestety wiadomo już, że informacja to została oficjalnie potwierdzona.

Randy Stradley, na forum Dark Horse’a rozwiał wszelkie wątpliwości i ogłosił ostateczne zamknięcie serii w lipcu, kiedy to do sprzedaż powinien trafić ostatni numer. Przedstawiciel wydawnictwa wyjawił, że nie planowano w ten sposób przedstawiać tej informacji jednak w wyniku wewnętrznego nieporozumienia jak i obecności Stradleya na konwencie w San Francisco, przez co nie mógł powstrzymać tego wycieku, wiadomość przedwcześnie ujrzała światło dzienne.

Stradley zapewnił, że ekipa pracująca przez ostatnie cztery lata nad Legacy w składzie John Ostrander, Jan Duursema, Dan Parsons, Brad Anderson, Michael Heisler oraz jeszcze kilku innych utalentowanych artystów, nie zostaną bez pracy i na pewno znajdzie się dla nich nowe zajęcie.
Dodatkowo przedstawiciel Dark Horse’a oznajmił, że uwielbiany przez wielu fanów cykl nie zostałby zamknięty bez zaplanowanego wcześniej zastępstwa. Wydawnictwo nie ma zamiaru się spieszyć z ujawnieniem tego co będzie dalej, pogarszając w ten sposób pomyłkę związaną z przedwczesnym ogłoszeniem zamknięcia cyklu Legacy. Informacja ta zostanie podana do wiadomości w odpowiednim czasie.

Temat na forum.
KOMENTARZE (24)

Komiksy

''Rycerze Starej Republiki'' już w Polsce

2010-04-19 08:17:39 Egmont Polska

Wielu fanów od dawna z niecierpliwością czekało na premierę Rycerzy Starej Republiki, nowego cyklu komiksowego wydawnictwa Egmont osadzonego w świecie Gwiezdnych Wojen. Dziś do sprzedaży trafił pierwszy tom tej serii pt. "Początek". Zachęcamy do zapoznania się z nową pozycją przypominając jednocześnie, że drugi tom powinien się ukazać już za dwa miesiące.
Rycerze Starej Republiki tom #1: Początek

Najniezwyklejsza przygoda w pradawnej historii uniwersum Star Wars! Niemal cztery tysiące lat przed narodzinami Luke’a Skywalkera w galaktyce panuje zamęt. Wojny mandaloriańskie poważnie nadwyrężyły zasoby STAREJ REPUBLIKI. Na zewnętrznych Rubieżach kwitnie bezprawie. Republika w coraz większym stopniu polega na Rycerzach Jedi i ich uczniach, którzy pomagają utrzymać porządek. W tej epoce stanowią oni liczną grupę i pełnią funkcję strażników pokoju i sprawiedliwości.
Pewien samotny padawan, Zayne Carrick, zostaje uciekinierem, ściganym przez własnych mistrzów i oskarżonym o zamordowanie wszystkich kolegów ze szkoły Jedi! Zayne znajduje nieoczekiwanych sprzymierzeńców – przysadzistego, chytrego snivviańskiego oszusta i dwoje uchodźców z niebezpiecznego podmiasta na planecie Taris – i podejmuje szaleńczą walkę o odzyskanie dobrego imienia. Nie ma zamiaru poddać się karze nałożonej przez bezlitosne władze…
Wydarzenia przedstawione w tym komiksie rozgrywają się 3964 lata przed bitwą o Yavin.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Knights of the Old Republic #0-6 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching i Travel Foreman, tusz Travel Foreman, kolory Michael Atiyeh, okładka Travis Charest. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 152 stron. Premiera: 19 kwietnia 2010. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (39)

Komiksy

SW Komiks #20 w sprzedaży

2010-04-16 08:32:18 Egmont Polska

Czytelników magazynu Star Wars Komiks informujemy, że do sprzedaży trafił kwietniowy numer tego miesięcznika. Zachęcamy do odwiedzenia kiosków, salonów prasowych oraz wybranych księgarniach gdzie można nabyć nowe historie ze świata Gwiezdnych Wojen.
Star Wars Komiks 4/2010 (20)

"Stare rany" (Old Wounds, Visionaries) - Akcja tej historii rozgrywa się na Tatooine. Luke Skywalker, wychowywany na farmie wilgoci przez Beru i Owena Larsów, ma trzy lata. Opiekunowie niepokoją się o bezpieczeństwo chłopca, z pewnością jednak nie obawiają się Dartha Maula, który zginął szesnaście lat wcześniej, przecięty w pół przez Obi-Wana Kenobiego. Walczący podwójnym mieczem świetlnym Sith powraca jednak, by jeszcze raz stawić czoło swojemu adwersarzowi. Scenariusz i rysunki Aaron McBride.
"Dzikie serce" (The Savage Heart, Empire #14) - Jak pamiętamy z filmu Nowa nadzieja, podczas bitwy o Yavin prototypowy myśliwiec typu TIE Advanced x1, pilotowany przez Dartha Vadera, został uszkodzony i wyleciał w przestrzeń komiczną. Komiks pokazuje, co działo się z Mrocznym Lordem Sithów wkrótce po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Na planecie Vaal odzywają się w nim pradawne instynkty i uczucia. Scenariusz Paul Alden, rysunki Raul Trevino.
"Niedobitki" (Survivors, Tales #13) - Uda-Khalid to bezwzględny dyktator pewnej niewielkiej planety. Popełnił wiele zbrodni, które długo uchodziły mu płazem, wreszcie jednak zakon Jedi postanawia położyć im kres. Do pałacu satrapy przybywa dwudziestopięcioletni Mace Windu. Nie jest jeszcze członkiem Rady Jedi, należy jednak do wyróżniających się rycerzy. Właśnie tej postaci poświęcony będzie w większości kolejny numer Star Wars Komiks. Scenariusz Jim Krueger, rysunki Kagan McLeod.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski, okładka Drew Struzan. Cena 5,90 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (18)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2010-04-14 08:32:27 Rebelscum.com

Po długim okresie oczekiwania, w Stanach do sprzedaży trafił wreszcie nowy numer cyklu Dark Times. Według pierwszych zapowiedzi komiks miał się ukazać w sierpniu zeszłego roku, jednak z powodu przedłużających się prac nad częścią graficzną premiera szesnastego zeszytu była ciągle odkładana w czasie. Miejmy nadzieję, że na ostatni odcinek miniserii "Blue Harvest", obecnie publikowanej w Dark Timesie, nie przyjdzie nam długo czekać.
Dark Times #16: Blue Harvest # 4(5)

Były Jedi Dass Jennir wplątał się w skomplikowaną sieć kłamstw starając się obalić dwa zwalczające się gangi. Teraz, wszystkie wątki mogą zostać przerwane, a wtedy rozerwą miasto na części w wojnie, która może zgubić tych, których Jennir starał się uratować. Jednak wcześniej gangi będą chciały zemścić się na nim!
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Doug Wheatley, kolory David McCaig, okładka Douglas Wheatley i Dustin Weaver. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na lipiec i wrzesień

2010-04-13 12:52:51 StarWars.com

W sieci pojawiły się zapowiedzi kolejnych komiksów, z którymi wiąże się kilka ciekawych informacji.
W lipcu w sprzedaży mają się ukazać kolejne zeszyty Invasion i Legacy oraz pierwszy zeszyt The Old Republic, który prawdopodobnie będzie przedstawiał historię zamieszczoną na stronie swtor.com pod tytułem "Threat of Peace". Dodatkowo wygląda na to, że zapowiadany pięćdziesiąty numer Legacy, może okazać się numerem ostatnim. Ta wiadomość wywołała poruszenie wśród fanów. Szybko pojawiły się spekulacje, że seria nie zostanie do końca zamknięta ale będzie kontynuowana pod inną nazwą jak to już miało miejsce w kilku przypadkach w przeszłości. Miejmy nadzieję, że niedługo pojawi się odpowiedni komentarz ze strony wydawnictwa, który rozwieje wszelkie wątpliwości.
Ponadto warto zwrócić uwagę na wrześniowe wydania zbiorcze. Obok nowego tomiku The Clone Wars pojawi się kolekcjonerskie wydanie trylogii "Mroczne Imperium".
The Old Republic # 1: Threat of Peace # 1(3)


"Threat of Peace" ukazuje galaktykę na krawędzi zniszczenia trzysta lat po wydarzeniach przedstawionych w Knights of the Old Republic. Przez dziesięciolecia Galaktyczna Republika i Imperium Sithów pozostawały w stanie wojny, Sithowie zdobyli kontrolę nad Zewnętrznymi Rubieżami, jednak ich wysiłki polegające na przebiciu się do Światów Środka były jak dotąd udaremniane. Teraz przedstawiciele obu stron starają się wynegocjować traktat pokojowy, jednak oszustwo Sithów stawia Jedi w niekorzystnym położeniu. Wydanie The Old Republic zapowiadane jest jako gwiezdnowojenne wydarzenie na najwyższym poziomie.
Scenariusz Rob Chestney, rysunki Alex Sanchez, kolory Michael Atiyeh, okładki Benjamin Carré i Attik Studio. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: lipiec 2010.

Temat na forum.
Invasion #8: Rescues # 3(6)

Dwie armie połączyły swoje siły w niebezpiecznej misji ratunkowej. Obie mają doświadczenie w walce z Yuuzhan Vongami, jednak tym razem starcie przybiera nieoczekiwany obrót ujawniając więcej informacji o niezwykłych możliwościach wroga …
Tymczasem Finn Galfridian i dzieci Solo spieszą się, aby ostrzec ojca Finna, że jego zaufany przyjaciel jest śmiertelnym wrogiem!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: lipiec 2010.

Temat na forum.
Legacy #50: Extremes # 3(3)

Galaktyka balansuje na krawędzi nowej przyszłości, gdzie wszyscy walczą o przyczółek, nie mówiąc już nawet o własnym życiu. Galaktyka, która wyłania się z tej chaotycznej bitwy może skończyć bez Skywalkera dźwigającego dziedzictwo, na którym tak wielu polegało …
Ostatni odcinek! Sithowie przeciwko Sithom! Jedi przeciw Sithom! Imperialni przeciwko Sithom! Cade Skywalker przeciw Sithom! To totalna wojna!
Finał cyklu Legacy.
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brand Anderson, okładka Sean Cooke. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: lipiec 2010.

Temat na forum.
The Clone Wars: Hero of the Confederacy - TPB

Anakin Skywalker, rycerz Jedi i bohater Republiki, zostaje wyzwany przez początkującego bohatera Konfederacji!
Konfederacja jest wyposażana w nowsze i bardziej zaawansowane statki z Valahari - świata, który deklarował neutralność w wojnach klonów. Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi zostają wysłani na negocjacje z władcami planety, ale wraz z rozwojem wydarzeń Anakin zostaje wrobiony w hańbiący uczynek, dyplomacja ustępuje miejsca wojnie!
Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki Brian Koschak, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam, okładka Scott Hepburn. Cena 7,99$, 80 stron. Premiera: wrzesień 2010.

Temat na forum.
Dark Empire Trilogy - HC

Komplentne wydanie kolekcjonerskie Dark Empire, zawierające komiksy Mroczne Imperium, Mroczne Imperium II i Empire's End zebrane w twardej oprawie. Sześć lat po upadku Imperium w Powrocie Jedi, walka o wolność galaktyki rozszaleje się na nowo. Imperium zostało w tajemniczy sposób odrodzone pod rozkazami nieznanego przywódcy, dzierżącego nową broń o wielkiej mocy. Księżniczka Leia i Han Solo walczą, aby utrzymać razem Nową Republikę, podczas gdy wybawca galaktyki, Luke Skywalker, stacza wewnętrzną bitwę, w której jest przeciągany na ciemną stronę, podobnie jak jego ojciec…
Scenariusz Tom Veitch, rysunki Cam Kennedy i Jim Baikie, okładka Dave Dorman. Cena 29,99$, 352 strony. Premiera: wrzesień 2010.

KOMENTARZE (31)

Komiksy

''The Clone Wars: Act on Instinct''

2010-04-12 19:07:15 StarWars.com

Na oficjalnej stronie Star Wars udostępniono trzynastą część webkomiksu "The Clone Wars: Act on Instinct". Komiks towarzyszy telewizyjnemu serialowi, miejscami uzupełniając jego fabułę. Najnowszy odcinek znajdziecie w tym miejscu.
Scenarzystą "Act on Instinct" jest Pablo Hidalgo, natomiast autorami rysunków są Thomas Hodges, Grant Gould, Jeff Carlisle i Daniel Falconer.
KOMENTARZE (1)

Komiksy

Nowy ''Purge'' w sprzedaży

2010-04-07 08:02:39 Rebelscum

Na półki sklepowe trafił kolejny komiks o tytule "Purge". Jest to już trzecia z zamkniętych historii opowiadająca o zmaganiach Lorda Vadera z resztkami Jedi. Komiks pojawił się dziś w sprzedaży na terenie USA, jednak można go również nabyć zamawiając w sieci.
Purge: The Hidden Blade

Darth Vader irytuje się z powodu zadania zleconego mu przez Imperatora: ochrony imperialnych fabryk na odległej planecie przed wrogo nastawionymi rdzennymi mieszkańcami. Vader uważa, że to zajęcie jest poniżej jego możliwości, dopóki nie dowiaduje się, że mistrz Jedi i jego padawan sprzymierzyli się z tubylcami!
Teraz trwa polowanie, a Vader jest na tropie swojej ulubionej ofiary. Żadna zasadzka ani żadne lokalne gigantyczne jaszczury nie powstrzymają jego pogoni. Biada tym Jedi, którzy zostaną przez niego złapani. Ta pojedyncza historia przedstawia wydarzenia rozgrywające się po Zemście Sithów.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki i okładka Chris Scalf. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostepne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (9)

Komiksy

Komiksowe wieści

2010-04-06 12:33:18 CBR

W miniony weekend w San Francisco odbył się konwent o nazwie Wondercon. Na tej trzydniowej imprezie zjawili się przedstawiciele wydawnictwa Dark Horse, wśród których nie zabrakło Randy’ego Stradleya trzymającego pieczę nad komiksami Star Wars. Chociaż tym razem obyło się bez większych nowinek, pojawiło się parę interesujących ciekawostek. Oto kilka informacji na temat tego o czym rozmawiano podczas spotkania z wydawnictwem.

Stradley przedstawił zarys nowej historii "Rescues" z cyklu Invasion, która wystartuje w maju. Akcja rozpocznie się w miejscu, w którym została zakończona pierwsza miniseria. Kaye Galfridian wraz z matką, królową, a także grupą i innych uchodźców, przejęła statek transportowy Yuuzhan Vongów, który jest teraz używany do niszczenia innych Yuuzhanskich statków. Doprowadzi to do konfrontacji na planecie z atmosferą nie nadającą się do oddychania, gdzie mistrzowie przemian Yuuzhan Vongów przekształcają setki uchodźców w potwory. Tymczasem Finn Galfridian, Jacen i Jaina Solo skierują się z powrotem na planetę Artorias, aby uratować ojca Fina. W nowej historii ma znaleźć się dużo więcej akcji niż w pierwszej miniserii, będzie o wiele więcej gwiezdnowojennej technologii, której jeszcze nie widzieliśmy lub która jest bardzo rzadko spotykana w świecie Star Wars, chociaż wiadomo, że musi istnieć.

Przedstawiciel Dark Horse’a poruszył także temat dwóch projektów dotyczących Dartha Vadera. Jutro w Stanach ukaże się kolejna jednoczęściowa historia o tytule "Purge", napisana przez Hadena Blackmana z okładką i rysunkami wykonanymi przez Chrisa Scala. W najnowszym "Purge" zobaczymy Vadera w dniach poprzedzających rebelię, likwidującego właściwie bez niczyjej pomocy armię obcych przeciwstawiających się Imperium. Tego lata ujrzymy również "The Will of Darth Vader", autorstwa scenarzysty Toma Taylora i nowego rysownika Briana Koschaka.

Randy Stradley wspomniał również, że ostatnie numery Legacy doprowadziły czytelników do punktu, gdzie Cade Skywalker odkłada na bok swoje życie łowcy nagród aby stanąć do walki Sithami. W najbliższych miesiącach czytelnicy będą mogli zobaczyć jak to wszystko wpłynie sytuację w galaktyce. Według zapowiedzi szykuje się także wielka niespodzianka, podobna większa niż ta pokazana w ostatnio zakończonej miniserii "Monster".

Wydawnictwo pracuje obecnie nad większą liczbą serii związanych z Gwiezdnymi Wojnami, wliczając w to "Knight Errant" będące wspólnym projektem z książkowym wydawnictwem Del Rey, a jeszcze więcej powinno pojawić się w przyszłości. Stradley wyjawił, że jest 11 projektów do rozpoczęcia w ciągu najbliższych 12 miesięcy, chociaż nie może ujawnić ich wszystkich. Podczas części poświęconej pytaniom i odpowiedziom, pojawiła się jednak jedna z możliwości. Kiedy jeden z fanów zapytał czy pojawi się komiks, w którym wystąpi sekretny uczeń Dartha Vadera Starkiller, Stradley powiedział "nie mogę nic powiedzieć, ale ...".
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Komiks TCW w UK

2010-04-01 15:59:03 StarWars.com

W Wlk. Brytanii ukazał się kolejny numer magazynu The Clone Wars Comic #6.6. W środku obok różnych gier i gadżetów jak np. mini miecz świetlny, znajduje się krótki komiks zatytułowany "Milk Run to Maarka".

Kiedy Ashoka otrzymuje "nudne" zadanie dostarczenia plików z danymi do bazy Republiki na Maaraka, myśli, że to tylko rutynowa misja, której podołałby każdy pilot po półgodzinnym locie treningowym … przynajmniej do czasu kiedy wpada w hordę wrogich droidów-myśliwców w pasie asteroid Maaraka. Ashoka ma niewielkie szanse aby uratować siebie i zagrożoną bazę. Czy trening Jedi jej w tym pomoże? Odpowiedź w The Clone Wars Comic #6.6.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Zestawienie sprzedaży komiksów w USA

2010-04-01 10:18:32 icv2.com

Dziś przedstawiamy kolejne, nieco opóźnione zestawienie sprzedaży komiksów, które ukazały się na amerykańskim rynku w drugiej połowie 2009 r. Informacje na temat poprzedniego zestawienia możecie znaleźć w tym miejscu.

Zestawienie zostało oparte o dane zawarte w rankingach dotyczących sprzedaży komiksów w USA "Top 300" i "Top 100" zamieszczonych na stronie icv2.com. Obejmuje ono komiksy Star Wars z cyklu: KOTOR, Dark Times, Legacy, The Clone Wars, Invasion, a także ich wydań zbiorczych od dnia premiery do końca 2009 r. lub zamknięcia serii.

Spis komiksów, który znajdziecie niżej zawiera kolejno: miejsce które zajął odpowiedni zeszyt na liście sprzedaży w danym miesiącu, tytuł, ilość sprzedanych egzemplarzy oraz datę kiedy miało to miejsce. Porównanie sprzedaży poszczególnych serii zostało przedstawione na dwóch wykresach.

Wykres przedstawiający ilość sprzedanych numerów poszczególnych serii komiksowych.


Druga połowa 2009 roku, podobnie jak w poprzednich miesiącach to dalszy spadek wszystkich serii komiksowych. Trudno określić czy ma na to wpływ nienajlepsza sytuacja gospodarcza czy może po prostu umiarkowane zainteresowanie komiksowymi Star Wars. Średnia ilość sprzedanych egzemplarzy utrzymuje się w przedziale od 15 000 do 25 000. Wyjątkiem jest cykl The Clone Wars przekraczający dolną granicę. Druga połowa 2009 r. przyniosła premierę nowej serii Invasion, której sprzedaż również utrzymuje się we wspomnianym przedziale.

Knights of the Old Republic

KOTOR to najdłuższa seria z nowej linii serii komiksowych zapoczątkowanych w 2006 r. W październiku 2009 r. wydawnictwo Dark Horse ogłosiło jednak swoją decyzję dotyczącą zamknięcia cyklu na numerze pięćdziesiątym. Biorąc pod uwagę wcześniejsze wyniki sprzedaży, można było się spodziewać takiego rozwiązania. Od momentu zakończenia "Vectora", KOTOR notował nieustanny, choć powolny spadek co doskonale widać na wcześniejszym wykresie. W grudniu ilość sprzedanych egzemplarzy to już niewiele ponad 15 000.

Demon
137 Knights of the Old Republic #48 15,445 (XII 2009)
128 Knights of the Old Republic #47 16,149 (XI 20009)
Destroyer
122 Knights of the Old Republic #46 16,502 (X 2009)
143 Knights of the Old Republic #45 16,562 (IX 2009)
The Reaping
126 Knights of the Old Republic #44 17,033 (VIII 2009)
118 Knights of the Old Republic #43 17,368 (VII 2009)
Masks
125 Knights of the Old Republic #42 17,590 (VI 2009)
Dueling Ambitions
114 Knights of the Old Republic #41 17,650 (V 2009)
131 Knights of the Old Republic #40 17,889 (IV 2009)
105 Knights of the Old Republic #39 18,169 (III 2009)
Faithful Execution
105 Knights of the Old Republic #38 18,540 (II 2009)
Prophet Motive
100 Knights of the Old Republic #37 18,767 (I 2009)
139 Knights of the Old Republic #36 19,423 (XII 2008)
Vindication
106 Knights of the Old Republic #35 19,734 (XI 2008)
133 Knights of the Old Republic #34 20,320 (X 2008)
114 Knights of the Old Republic #33 20 786 (IX 2008)
110 Knights of the Old Republic #32 21 277 (VIII 2008)
Turnabout
107 Knights of the Old Republic #31 21 642 (VII 2008)
Exalted
099 Knights of the Old Republic #30 21 916 (VI 2008)
107 Knights of the Old Republic #29 22 043 (V 2008)
Vector
091 Knights of the Old Republic #28 25 109 (V 2008)
092 Knights of the Old Republic #27 24 287 (IV 2008)
085 Knights of the Old Republic #26 23 467 (III 2008)
299 Knights of the Old Republic #25 2 019 (II 2008) (razem z I 2008 27 054)
089 Knights of the Old Republic #25 25 035 (I 2008)
140 Knights of the Old Republic Handbook 15 706 (XI 2007)
Knights of Suffering
111 Knights of the Old Republic #24 20 396 (XII 2007)
111 Knights of the Old Republic #23 20 519 (XI 2007)
109 Knights of the Old Republic #22 21 694 (XI 2007)
Daze of Hate
116 Knights of the Old Republic #21 21 879 (X 2007)
103 Knights of the Old Republic #20 21 836 (IX 2007)
112 Knights of the Old Republic #19 22 396 (VIII 2007)
Nights of Anger
101 Knights of the Old Republic #18 22 713 (VII 2007)
098 Knights of the Old Republic #17 22 907 (V 2007)
096 Knights of the Old Republic #16 23 572 (V 2007)
Reunion
088 Knights of the Old Republic #15 23 560 (IV 2007)
085 Knights of the Old Republic #14 23 395 (II 2007)
086 Knights of the Old Republic #13 24 149 (I 2007)
Flashpoint
083 Knights of the Old Republic #12 24 940 (I 2007)
229 Knights of the Old Republic #11 5 416 (I 2007) (razem z XII 2006 29 853)
092 Knights of the Old Republic #11 24 437 (XII 2006)
Flashpoint
115 Knights of the Old Republic #10 24 021 (XI 2006)
093 Knights of the Old Republic #09: Homecoming 24 229 (X 2006)
093 Knights of the Old Republic #08 24 374 (IX 2006)
096 Knights of the Old Republic #07 23 531 (VII 2006)
Commencement
091 Knights of the Old Republic #06 23 424 (VI 2006)
098 Knights of the Old Republic #05 23 223 (V 2006)
092 Knights of the Old Republic #04 22 581 (IV 2006)
300 Knights of the Old Republic #03 1 421 (IV 2006) (razem z III 2006 22 767)
117 Knights of the Old Republic #03 21 346 (III 2006)
098 Knights of the Old Republic #02 21 203 (II 2006)
266 Knights of the Old Republic #01 1 654 (IX 2006) (razem z I 2006 25 140)
082 Knights of the Old Republic #01 23 486 (I 2006)

Wydania zbiorcze:
014 Knights of the Old Republic Vol #07 TPB 2,948 (X 2009)
023 Knights of the Old Republic Vol #06 TPB 3,236 (IV 2009)
007 Vector Vol #1 3,967 (I 2009)
022 Knights of the Old Republic Vol #04 TPB 2 983 (VIII 2008)
019 Knights of the Old Republic Vol #03 TPB 3 039 (I 2008)
031 Knights of the Old Republic Vol #02 TPB 3 654 (V 2007)
018 Knights of the Old Republic Vol #01 TPB 3 349 (XI 2006)

Legacy

Legacy nadal pozostaje najpopularniejszą komiksową serią Star Wars. Debiut pierwszego numeru Invasion chwilowo odebrał Legacy główne miejsce na podium jednak po miesiącu cykl ponownie powrócił na szczyt. Dodatkowo po zakończeniu KOTORa to właśnie Legacy będzie miało na rynku najdłuższy staż i prawdopodobnie przekroczy liczbę pięćdziesięciu wydanych numerów. Wśród niektórych fanów pojawiają się spekulacje dotyczące zbliżającego się zakończenia choć ze strony wydawnictwa nie napłynęły żadne wieści, które mogłyby to potwierdzić. Próg 20 000 sprzedanych egzemplarzy zbliża się nieubłaganie jednak nie zmienia to faktu, że wyniki w prawie każdym miesiącu są wyższe niż u pozostałych pozycji. Wydaje się, że dopóki nie znajdzie się solidne zastępstwo lub nie nastąpi gwałtowny spadek zainteresowania to Legacy nieprędko zniknie z rynku.

Tatooine
105 Legacy #43 20,983 (XII 2009)
Divided Loyalties
097 Legacy #42 21,659 (XI 2009)
Rogue's End
096 Legacy #41 22,109 (X 2009)
Tatooine
113 Legacy #40 22,555 (IX 2009)
093 Legacy #39 22,888 (VIII 2009)
089 Legacy #38 23,162 (VII 2009)
092 Legacy #37 23,704 (VI 2009)
Renegade
083 Legacy #36 24,166 (V 2009)
Storms
096 Legacy #35 24,552 (IV 2009)
066 Leagcy #34 25,304 (III 209)
Fight Another Day
071 Leagcy #33 25,389 (II 2009)
070 Legacy #32 25,814 (I 2009)
Vector
091 Legacy #31 27,386 (XII 2008)
068 Legacy #30 28,032 (XI 2008)
092 Legacy #29 28,469 (X 2008)
081 Legacy #28 29 331 (IX 2008)
Into the Core
086 Legacy #27 28 549 (VIII 2008)
The Hidden Temple
088 Legacy #26 29 123 (VII 2008)
072 Legacy #25 29 548 (VI 2008)
Loyalties
077 Legacy #24 29 601 (V 2008)
072 Legacy #23 30 355 (V 2008)
The Wrath of the Dragon
069 Legacy #22 30 205 (IV 2008)
Indomitable
065 Legacy #21 30 228 (III 2008)
064 Legacy #20 29 896 (II 2008)
108 Legacy #0 5 22 189 (I 2008)
Claws of the Dragon
061 Legacy #19 30 953 (II 2008)
070 Legacy #18 31 038 (I 2008)
074 Legacy #17 31 197 (XI 2007)
073 Legacy #16 31 240 (IX 2007)
088 Legacy #15 31 539 (VIII 2007)
081 Legacy #14 31 652 (VII 2007)
Ready To Die
066 Legacy #13 32 149 (VI 2007)
Ghosts
075 Legacy #12 32 161 (V 2007)
073 Legacy #11 33 138 (V 2007)
Trust Issues
068 Legacy #10 32 320 (III 2007)
065 Legacy #09 33 084 (III 2007)
Allies
057 Legacy #08 33 533 (II 2007)
Broken
050 Legacy #07 34 249 (I 2007)
073 Legacy #06 33 003 (XI 2006)
067 Legacy #05 34 362 (XI 2006)
Noob
050 Legacy #04 34 362 (X 2006)
Broken
058 Legacy #03 34 268 (IX 2006)
279 Legacy #02 4 048 (IV 2008) (razem z XI 2007 44 111) DODRUK
256 Legacy #02 4 897 (XI 2006) (razem z VIII 2006 40 163) DODRUK
297 Legacy #02 1 968 (VIII 2006) (razem z VII 2006 35 266)
073 Legacy #02 33 298 (VII 2006)
283 Legacy #01 3 856 (IV 2008) (razem z XII 2007 49 377) DODRUK
295 Legacy #01 2 001 (XII 2006) (razem z XI 2006 45 521) DODRUK
281 Legacy #01 3 897 (XI 2006) (razem z IX 2006 43 520) DODRUK
270 Legacy #01 1 617 (IX 2006) (razem z VII 2006 39 623)
250 Legacy #01 3 248 (VII 2006) (razem z VI 2006 38 006)
064 Legacy #01 34 758 (VI 2006)

Wydania zbiorcze:
015 Legacy Vol #7 2,278 (XII 2009) (razem z XI 2009 3,334)
092 Legacy Vol #7 1,056 (XI 2009)
203 Vector Vol #2 547 (VI 2009) (razem z V 2009 5,635)
014 Vector Vol #2 3,088 (V 2009)
217 Legacy Vol #05 588 (III 2009) (razem z II 2009 4,482)
016 Legacy Vol #05 2,788 (II 2009) (razem z I 2009 3,894)
086 Legacy Vol #05 1,104 (I 2009)
006 Legacy Vol #04 4,272 (XII 2008)
016 Legacy Vol #03 4 437 (VI 2008)
007 Legacy Vol #02 4 517 (III 2008)
027 Legacy Vol #01 3 838 (V 2007) (razem z IV 2007 5 279)
070 Legacy Vol #01 1 441 (IV 2007)

The Clone Wars

Druga połowa 2009 r. nie przyniosła wzrostu popularności komiksowemu The Clone Wars. Seria przekroczyła liczbę 15 000 sprzedanych egzemplarzy i nadal spada zyskując mało zaszczytne miano najgorzej sprzedającego się cyklu. Małe zainteresowanie spowodowało, że Dark Horse postanowił zrezygnować z wydawania tej pozycji. TCW zostanie zakończone na numerze dwunastym.

Hero of the Confederacy
153 The Clone Wars #11 13,098 (XII 2009)
141 The Clone Wars #10 13,460 (XI 2009)
In the Service of the Republic
157 The Clone Wars #09 14,294 (IX 2009)
136 The Clone Wars #08 14,798 (VIII 2009)
135 The Clone Wars #07 15,275 (VII 2009)
Slaves of the Republic
125 The Clone Wars #6 15,597 (V 2009)
138 The Clone Wars #5 15,871 (IV 209)
112 The Clone Wars #4 16,244 (II 209)
152 The Clone Wars #3 17,348 (XII 2008)
126 The Clone Wars #2 21,776 (X 2008)
093 The Clone Wars #1 26,598 (IX 2008)

Wydania zbiorcze:
014 The Clone Wars Vol #1 2,278 (XII 2009) (razem z XI 2009 3,173)
109 The Clone Wars Vol #1 895 (XI 2009)

Dark Times

Wiadomość o powrocie cyklu Dark Times wielu czytelników napawała optymizmem. Tym bardziej smutny jest fakt, że kolejne miesiące przynoszą rozczarowanie. Przyczyną tego są ogromne opóźnienia kolejnych części spowodowane przedłużającymi się pracami nad stroną graficzną komiksu. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy 2009 r. na rynek trafiły tylko dwa numery w tym jeden zerowy, udostępniony wcześniej bezpłatnie na Internecie. Co więcej nie wiadomo kiedy pojawią się kolejne odcinki, ponieważ premiery dalszych zeszytów ukazującej się miniserii "Blue Harvest" są przekładane. Wydawnictwo i rysownik obiecało dołożyć wszelkich starań aby przyspieszyć pracę nad serią, mimo to trudno się dziwić irytacji i niechęci niektórych fanów wywołanych zaistniałą sytuacją. Miejmy nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na popularność Dark Timesa

Blue Harvest
119 Dark Times #14 18,477 (VIII 2009)
117 Dark Times Blue Harvest #0 18,601 (VIII 2009)
123 Dark Times #13 19,256 (IV 2009)
Vector
091 Dark Times #12 23 888 (VI 2008)
096 Dark Times #11 24 487 (V 2008)
Parallels
099 Dark Times #10 21 989 (IV 2008)
092 Dark Times #09 23 047 (II 2008)
096 Dark Times #08 23 353 (I 2008)
103 Dark Times #06 25 121 (X 2007)
The Path to Nowhere
094 Dark Times #05 26 941 (X 2007)
090 Dark Times #04 27 514 (VII 2007)
083 Dark Times #03 29 501 (V 2007)
061 Dark Times #02 30 500 (I 2007)
066 Dark Times #01 34 513 (XI 2006)

Wydania zbiorcze:
07 Vector Vol #1 3,967 (I 2009)
13 Dark times Vol #2 3 740 (VIII 2008)
07 Dark times Vol #1 4 493 (I 2008)

Invasion

Nowa seria komiksowa wystartowała w lipcu 2009 r. Pomimo wcześniejszego udostępnienia numeru zerowego w sieci (w październiku wydanego również na papierze) oraz sporej reklamy, premiera Invasion nie okazała się wielkim sukcesem. Pierwszy zeszyt to niespełna 25 000 sprzedanych egzemplarzy. W porównaniu z pozostałymi tytułami jest to najgorszy początek od 2006 r., choć do KOTORa i TCW wiele nie zabrakło. Trzeba zwrócić uwagę na to, że poszczególne serie stratowały w różnym czasie i okolicznościach. Spoglądając na wykres sprzedaży w drugiej połowie 2009 r. wyraźnie widać, że Invasion wpasowuje się w ogólną tendencję sprzedaży komiksów Star Wars ustępując miejsca jedynie Legacy. Po nowej serii można było chyba jednak spodziewać się czegoś więcej.

Refugees
118 Invasion #05 18,315 (XI 2009)
113 Invasion #04 19,138 (X 2009)
123 Invasion #03 19,798 (IX 2009)
102 Invasion #02 21,004 (VIII 2009)
080 Invasion #01 24,548 (VII 2009)
110 Invasion #00 19,714 (X 2009)

Pojedyncze komiksy

W rozpatrywanym okresie pojawiła się jednoczęściowa, zamknięta historia tzw. one-shot, która zanotowała całkiem przyzwoity wynik.

104 Purge Seckonds to Die 20,371 (XI 2009)

Poniżej przedstawiono sprzedaż komiksów (KOTOR, Legacy, Dark Times, The Clone Wars, Invasion, Purge) w pierwszej połowie 2009 roku.


Poniżej przedstawiono wyniki sprzedaży komiksów, które ukazały się w formie wydań zbiorczych w drugiej połowie 2009 roku.
Najpopularniejszym wydaniem zbiorczym wydanym w rozpatrywanym okresie jest drugi tom SW Adventures. Pozostałe pozycje tradycyjnie sprzedały się w kilkutysięcznym nakładzie.

003 The Clone Wars Vol #4 3,680 (XII 2009)
154 The Clone Wars Vol #3 664 (VI 2009) (razem z V 2009 5,320)
005 The Clone Wars Vol #3 4,656 (V 2009)
005 The Clone Wars Vol #2 567 (I 2009)
005 The Clone Wars Vol #2 4,636 (XII 2008)
003 The Clone Wars Vol #1 6,045 (IX 2008)

266 Omnibus Meneace Revealed 401 (VIII 2009) (razem z VII 2009 2,415)
042 Omnibus Meneace Revealed 2,014 (VII 2009)
038 Ominbus Emissaries and Assassians 2,325 (IV 2009)
014 Omnibus Rise of the Sith 2,944 (XII 2008)
033 Omnibus Early Victories 3,025 (X 2008)

008 Star Wars Adventures Vol #2 Princess Leia & Royal Ransom 4,481 (VII 2009)
004 Star Wars Adventures Vol #1 Han Solo & Hollow Moon of Khorya 4,975 (IV 2009)

022 Thrawn Trilogy HC Vol #1 1,931 (XII 2009)
KOMENTARZE (12)
Loading..