TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiks TCW w UK

2010-05-27 09:32:50 StarWars.com

Według informacji zamieszczonej na oficjalnej dziś w Wlk. Brytanii do sprzedaży trafił nowy numer magazynu wydawanego przez Titan, zawierającego krótki komiks The Clone Wars. W magazynie znajdują się również dodatki w postaci gier i gadżetów.
The Clone Wars UK Comic #6.8

W najnowszym odcinku Ashoka nauczy się cennej lekcji o odwadze klonów, kiedy wraz z Kitem Fisto wysłucha opowieści ciężko rannego żołnierza. Czy jesteście wystarczająco odważni, aby towarzyszyć żołnierzowi Marrtowi w powrocie na planetę, gdzie cały jego oddział został zmieciony z powierzchni ziemi? Walki w dżungli i potwory stanowią tyko część tej niesamowitej opowieści.

Przykładowe plansze dostępne poniżej.

KOMENTARZE (3)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2010-05-26 09:15:22 DiamondComics.com

Po miesięcznej przerwie przyszedł czas na nowe komiksy Star Wars wydawnictwa Dark Horse. Tym razem w Stanach do sprzedaży trafiły kolejne zeszyty Legacy oraz Invasion. Przypominamy, że dzisiejszy numer Legacy jest początkiem ostatniej miniserii jaka ukaże się na łamach tego cyklu. Z kolei najnowszy numer Invasion będzie dostępny w dwóch wersjach okładek na temat których szerzej wspominaliśmy tutaj.
Invasion #6: Rescues # 1(6)

Inwazja Yuuzhan Vongów szerzy śmierć i zniszczenie w całej galaktyce pozostawiając za sobą spustoszone światy z niewielką nadzieją na przetrwanie … Artorias, ojczysta planeta rodziny Galfridian znalazła się na drodze armady Yuuzhan Vongów. Teraz, choć rozdzieleni, Finn, Kaye, Nina i Caled walczą z najeźdźcami z nadzieją, że pewnego dnia znowu znajdą się razem na swojej spokojnej planecie.
Finn uczy się w świątyni Jedi wraz Lukiem Skywalkerem i dorastającymi dziećmi Jedi Hana Solo i księżniczki Leii! Kaye i Nina wykorzystują statek niewolników Yuuzhan Vongów do ataku na swoich byłych porywaczy! Caled zbiera siły na Artorias nie wiedząc o grożącym niebezpieczeństwie ze strony jednego ze swoich zaufanych sojuszników!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Legacy #48: Extremes # 1(3)

Wierny swojej przysiędze, Cade Skywalker prowadzi wojnę z Sithami, zdeterminowany by stać się jednoosobową armią zemsty Jedi. Jednak nikt nie może być wszędzie na raz, a gdy księżniczka Marasiah Fel zostaje pochwycona i przewieziona do twierdzy Sithów na Korriban, Cade nie jest jedynym który postanawia działać.
Galaktyka balansuje na krawędzi totalnej wojny i to może być ta kwestia, która przeważy szalę.
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okłądja Jan Duurdema, tusz Dan Parsons, kolory Brand Anderson. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj

Temat na forum.

KOMENTARZE (19)

Komiksy

Tydzień Imperium kontratakuje – ''Imperium kontratakuje'' w komiksach

2010-05-24 07:33:51Historia komiksowej adaptacji „Imperium kontratakuje” wystartowała we wrześniu 1980 roku, kiedy to wydawnictwo Marvel Comics rozpoczęło wydawanie komiksów „The Empire Strikes Back” w ramach swojej serii Star Wars. „Imperium” podzielono na 6 zeszytów, każdy z nich ukazywał się raz na miesiąc, począwszy od września, a skończywszy na lutym 1981 roku. Scenarzystą tej mini serii był Archie Godwin, a rysownikiem – genialny jak na ówczesne czasy – Al Williamson. Komiksy charakteryzowały się powolnym tempem akcji i brakiem dostatecznego miejsca dla najważniejszych momentów „Imperium kontratakuje”. Z punktu widzenia dzisiejszego czytelnika komiksów Star Wars, TESB z lat 80-tych jest co najmniej niedorobione. W skład „Imperium kontratakuje” wchodziły numery:

 • MCSW 39: Begenning!
 • MCSW 40: Battleground, Hoth!
 • MCSW 41: Imperial Pursuit!
 • MCSW 42: To be a Jedi!
 • MCSW 43: Betrayal at Bespin!
 • MCSW 44: Duel a Dark Lord!

  Jednym z punktów powrotu komiksów Star Wars w latach 90-tych, jaki zafundował fanom Dark Horse, była seria przedruków komiksów marvelowskich pod tytułem „Classic Star Wars”. Wśród tuzów tej serii nie mogło zabraknąć „Imperium kontratakuje”. „Classic Star Wars The Empire Strikes Back” przyszło na świat w 1994 roku i podzielone zostało na dwa 54 stronicowe zeszyty (zawierające po 3 zeszyty Marvela). Warto podkreślić, że „Classic Star Wars The Empire Strikes Back” miały zupełnie nowe okładki.

  W roku 1997 dokonano kolejnego przedruku komiksowego „Imperium kontratakuje”. Tym razem pod tytułem „The Empire Strikes Back – Special Edition”, co było oczywiście elementem projektu Edycja Specjalna, polegającym na odświeżeniu pierwszej wersji filmowych Gwiezdnych Wojen. Komiks również został odświeżony, pozbyto się wszelkich niedoróbek i błędów drukarskich, kolory stały się jaskrawsze a kontury w pełni zapełnione. Poza naprawieniem wizualnej części komiksowego „Imperium kontratakuje”, powielono błędy przeszłości. A był to chyba najlepszy moment na stworzenie kultowej adaptacji komiksowej dla kultowego filmu.

  W roku 1999 do głosu dopuszczono Japończyków, którzy rozpoczęli prace nad mangowymi wersjami nakręconych Epizodów. Swojej kreacji doczekało się również „Imperium kontratakuje” w postaci „The Empire Strikes Back Manga”. Rysownik Toshiko Kudo i reszta pracująca nad komiksem osób odwaliła kawał dobrej roboty, tworząc własną wariację „Imperium kontratakuje”. Do smętnie prowadzonego tematu wprowadzono sporą dawkę świeżości, poszerzono zakres, w jakim obracali się ludzie z Marvela w latach 80-tych. Zderzenie Gwiezdnych Wojen z dalekowschodnim spojrzeniem na komiks było bardzo dobrym posunięciem, dzięki niemu mogliśmy zobaczyć „Imperium kontratakuje” z innej perspektywy. Komiks „The Empire Strikes Back Manga” był czarno-biały.

  Do tematu „Imperium kontratakuje” powrócono po 6 letniej przerwie. W 2005 roku z okazji Dnia Świętego Walentego wydano specjalny komiks pod tytułem: „A Valentine Day: Breaking the Ice” opowiadający miłosną historię Hana i Lei przebywających na Hoth. Komiks wszedł później w skład TPB „Empire vol. 4: The Heart of the Rebellion”.

  W roku 2008 ponownie odgrzano temat „Imperium kontratakuje”, tym razem w formie fotokomiksu „The Empire Strikes Back Photo Comic”. Z pewnością jest to lektura łatwa i przyjemna, skierowana do młodszego pokolenia fanów Gwiezdnych Wojen. Komiks, poza kadrami z filmów okraszonymi dymkami z dialogami, zawierał dodatkowe strony poświęcone łowcom nagród oraz stworom i obcym.

  Najnowsze spojrzenie na „Imperium kontratakuje” zawarto w „Star Wars Adventures #3: Luke Skywalker and the Treasure of the Dragonsnakes” wydanym w 2010 roku. Jest to kolejna, po „Breaking the Ice”, próba dorobienia historii pobocznej do Epizodu V. Komiks skupia się w pełni na jednym z etapów treningu Luke’a Skywalkera na Dagobah. Dzięki temu poznajemy tajniki jego szkolenia oraz przeciwności losu, z jakimi musiał się zmierzyć adept Jedi treniując pod okiem wymagającego mistrza Yody.

  „Imperium kontratakuje” dość mocno odcisnęło swoje piętno także w komiksach niekanonicznych. W 2001 roku w drugim zeszycie „Tag & Bink Are Dead” tytułowi bohaterowie trafiają na Bespinie, kiedy przebywał tam Boba Fett, Rebelianci i Darth Vader. Ta humorystyczna opowiastka pokazuje z zupełnie nieznanego nam wcześniej punktu widzenia najmroczniejszy z Epizodów. Tag i Bink szantażują Lando Callrisiana i niszczą C-3PO, by ostatecznie w dość niefortunnych okolicznościach trafić na krążownik Rebelii biorący udział w finalnym zgrupowaniu floty.

  Kolejnym mocnym niekanonicznym uderzeniem była premiera komiksu „Star Wars Infinities: The Empire Strikes”, który miał ukazać alternatywne zakończenie Sagi, dla którego punktem wyjścia było „Imperium kontratakuje”. I tak na Dagobah zamiast Luke’a, który zginął na Hoth, poleciała Leia, a swoje trzy grosze do ostatecznego pokonania Dartha Vadera dołożył Han Solo. Historię podzielono na 4 zeszyty, które ukazały się w 2002 roku, natomiast wydanie zbiorcze pojawiło się rok później.

  Niestety żadna z komiksowych adaptacji „Imperium kontratakuje” nie została wydana w Polsce. Jedynym wyjątkiem są zeszyty „Tag i Bink kopnęli w kalendarz” („Tag & Bink Are Dead” – org.), wydanym przez Mandragorę w 2006 roku.

  Pozostałe atrakcje Tygodnia "Imperium kontratakuje" znajdziecie tutaj.
  KOMENTARZE (4)
 • Komiksy

  The Old Republic: Blood of Empire #3

  2010-05-21 22:32:19 SWTOR.com


  Na stronie gry The Old Republic umieszczono trzeci fragment internetowego komiksu pt. "Blood of Empire". Podobnie jak w przypadku "Threat of Peace", tak i tym razem komiks jest dostępny bezpłatnie i ukazuje się w regularnych odstępach czasu na oficjalnej stronie gry.

  Akcja "Blood of the Empire" została umiejscowiona na długo przed podpisaniem traktatu z Coruscant i przywróceniem pokoju pomiędzy wielkimi siłami galaktyki. Komiks oparty na zbliżającej się grze Star Wars: The Old Republic przynosi ze sobą nowych, zarówno pozytywnych i negatywnych bohaterów, a także przedstawia nowe rewelacje na temat wewnętrznych intryg samego Imperatora.

  Kolejne siedem stron znajdziecie bezpośrednio w tym miejscu. Autorem scenariusza jest Alexander Freed, jeden z pracowników firmy BioWare pracujący nad grą, rysunki wykonał David Ross, tusz Mark McKenna, a kolory Michael Atiyeh.

  Akt 1: Shades of the Sith
  Wojna zaczyna się tutaj! Uczeń Sithów musi się zmierzyć z armią Republiki, niewolnikiem schwytanym w trakcie wymiany ognia, tajemnicą czystej krwi podczas podróży przez pogrążone w zbrodni ulice portu kosmicznego Peragus. Te osoby znajdą się w cieniu imperatora i mrocznej rady, a ich działania określą przyszłość Imperium i Starej Republiki.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (8)

  Komiksy

  Powstawanie okładek Chrisa Scalfa

  2010-05-20 21:43:46 YouTube.com

  Część z Was na pewno zastanawia się w tym momencie kim jest Chris Scalf? Jeśli nie za dobrze kojarzycie tę osobę to informujemy, że jest to prawie czterdziestoletni rysownik, który od niedawna zaczął pracować przy komiksach Star Wars. Choć w tym momencie jego gwiezdnowojenny dorobek może wydawać się nieco skromny, to warto zwrócić uwagę, że już teraz prezentuje się naprawdę interesująco. Chris Scalf jest bowiem twórcą okładek do komiksów "Legacy #42: Divided Loyalties", "Legacy #44: Monster # 2(4)", "Legacy #45: Monster # 3(4)", a także autorem okładek i rysunków do "Purge: The Hidden Blade" oraz miniserii "Blood Ties - A Tale of Jango and Boba Fett", której pierwszy numer pojawił się w sierpniowych zapowiedziach.

  A teraz mała ciekawostka dla sympatyków twórczości Scalfa. Rysownik zamieścił na YouTube.com dwa filmiki przedstawiające w przyspieszony sposób proces powstawania okładek jego autorstwa. Pierwszy przedstawia okładkę do pierwszego zeszytu "Blood Ties - A Tale of Jango and Boba Fett", natomiast drugi do "Legacy #42: Divided Loyalties". Dodatkowo zachęcamy od odwiedzenia strony Chrisa Scalfa gdzie możecie ocenić na ile podobają się Wam prace tego artysty.
  KOMENTARZE (13)

  Komiksy

  SW Komiks Wydanie Specjalne 2/2010 – zapowiedź

  2010-05-20 16:48:23 Egmont Polska

  Od dwóch dni w sprzedaży znajduje się majowy numer Star Wars Komiks, a tymczasem mamy dla Was już zapowiedź kolejnego komiksu Egmontu. Drugiego czerwca na rynku ukaże się piąte Wydanie Specjalne Star Wars Komiks zawierające historię pt. "Oblężenie Saleucami", autorstwa znakomitego duetu Ostrander & Duursema.
  Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 2/2010 (5): Oblężenie Saleucami

  Akcja komiksu rozgrywa się w roku -19 chronologii uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wojny klonów toczą się już od trzydziestu sześciu miesięcy i wkraczają w końcową fazę, choć na razie nic nie zwiastuje rychłego końca Republiki. Przeciwnie, to właśnie strona republikańska wydaje się mieć przewagę w walce. Jak jednak pamiętamy, kres wojnom klonów położył zdradziecki rozkaz 66, nakazujący eksterminację Rycerzy Jedi, nie zaś militarne zwycięstwo jednej bądź drugiej strony.
  Oblężenie Saleucami, jedna z ostatnich wielkich kampanii wojen klonów, było serią bitew i potyczek między Wielką Armią Republiki a tysiącami specjalnie wyhodowanych klonów Morgukai, walczących po stronie Separatystów. Morgukai byli elitarnym zakonem wojowników rasy Nikto, pochodzącej z planety Kintan. Nienawidzili Jedi, dlatego wykształcili w sobie odporność na próby kontrolowania umysłu i używali broni z cortosisu, materiału odpornego na uderzenie klingą miecza świetlnego.
  Głównym bohaterem komiksu jest walczący po stronie Republiki Quinlan Vos, który pojawił się epizodycznie w filmie Mroczne widmo.
  W komiksie znajdzie się również plakat z Quinlan Vosem.
  Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory i okładka Brad Anderson.

  Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera: 2 czerwca 2010.

  Temat na forum.

  KOMENTARZE (19)

  Komiksy

  SW Komiks #21 w sprzedaży

  2010-05-18 10:05:57 Egmont Polska

  Wszystkich fanów komiksów ze świata Gwiezdnych Wojen zachęcamy do odwiedzenia kiosków, salonów prasowych i księgarń w poszukiwaniu nowego zeszytu miesięcznika Star Wars Komiks. Najnowszy, majowy numer trafił dziś do sprzedaży i w ciągu kilku dni powinien być dostępny na terenie całego kraju.
  Star Wars Komiks 5/2010 (21)

  "Jedi: Mace Windu" (Jedi: Mace Windu) - W czasie, gdy rozgrywa się akcja komiksu, Mace Windu ma pięćdziesiąt lat. Ten Mistrz Jedi był Korunem, czyli należał do humanoidalnej rasy Korunnai z planety Haruun Kal. Wielu uważało go za najważniejszego po Yodzie członka Rady Jedi, a jego mądrość i siła obrosły legendą, podobnie jak umiejętność posługiwania się mieczem świetlnym – Windu cieszył się sławą najlepszego szermierza w zakonie. To on stworzył Vaapad, technikę należącą do najpóźniejszej, siódmej formy walki tą bronią. Trzy miesiące po rozpoczęciu wojen klonów wielu Jedi wciąż ma wątpliwości, czy powinni angażować się w walkę, a jeśli tak – to po której stronie. Mace Windu, który przyjął rangę generała, chce zażegnać spory, grożące rozłamem w obrębie zakonu. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Joe Wayne.
  "Bez dobrego wywiadu nie ma udanej kampanii" (The Value of Proper Intelligence to Any Successful Military Campaign is Not to Be Underestimated, Tales #19) - Dwustronicowy komiksowy żart, który dowodzi postawionej w tytule tezy i pokazuje, jakie niebezpieczeństwa czaiły się w odległych zakątkach galaktyki. Scenariusz Ken Lizzl, rysunki Lucas Marangon.
  Ponadto w numerze znalazło się wprowadzenie do serii albumów komiksowych Star Wars: Rycerze Starej Republiki, opisujące tło akcji oraz bohaterów i świat tego cyklu.

  Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski, artykuł Jacek Drewnowski. Cena 5,90 zł, 56 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

  Temat na forum.

  KOMENTARZE (39)

  Komiksy

  Tales from The Clone Wars - Update

  2010-05-15 00:39:18 StarWars.com

  Gdy na kanale Cartoon Network po raz pierwszy emitowano serial The Clone Wars StarWars.com zamieszczała na swej stronie krótkie komiksy sieciowe stanowiące małe wprowadzenie do prezentowanych odcinków. Możecie się z nimi zapoznać bezpośrednio w tym miejscu. Dreams & Visions Press wspólnie z Dark Horse Comics postanowiły przygotować dla fanów bardziej trwały ślad tych przygód, zbierając wszystkie opublikowane wcześniej komiksy pierwszego sezonu w jedno wydanie zbiorcze zatytułowane "Tales from The Clone Wars".
  Komiks będzie można nabyć w sierpniu podczas Celebration V w Orlando, a także w późniejszym czasie jednak już wyłącznie na StarWarsShop.com. To zbiorcze wydanie zawiera nie tylko wszystkie odcinki pierwszego sezonu, ze scenariuszami napisanymi przez Pablo Hidalgo oraz rysunkami wykonanymi przez Jeffa Carlisle’a, Katie Cook, Granta Goulda i Toma Hodgesa, ale również komiksy łączące się z flaszowymi grami udostępnionymi po zakończeniu emisji premierowego sezonu. Dodatkowo w tej kolekcjonerskiej edycji znajdzie się miejsce dla bonusowej części zawierającej szkice i różne koncepcje rysunków autorstwa wszystkich rysowników oraz przedmowy autorstwa Davea Filoniego, nadzorującego produkcję telewizyjnego serialu.

  Update (promil - 16/05/2010 13:42)

  Jak donosi TheForce.net nakład komiksu "Tales from The Clone Wars" będzie ograniczony. Dla uczestników konwentu zostanie udostępnione tylko 1500 egzemplarzy, dodatkowe 500 będzie można nabyć już po zakończeniu imprezy na StarWarsShop.com.
  KOMENTARZE (8)

  Komiksy

  Zapowiedzi na sierpień i październik

  2010-05-14 14:44:04 StarWars.com

  Na oficjalnej zamieszczono kolejne zapowiedzi komiksowe, tym razem na sierpień i październik. I tak końcem wakacji Dark Horse planuje wydać drugi zeszyt The Old Republic oraz pierwszy odcinek czteroczęściowej miniserii z Jango i Bobą Fetem. Jesienia natomiast powinniśmy ujrzeć komiksowa adaptacje gry The Force Unleashed II oraz drugi tom Omnibusa: A Long Time Ago …
  The Old Republic #2: Threat of Peace # 2(3)

  Traktat pokojowy został podpisany, ale galaktyka jest nadal w stanie wojny!
  Złudzenie prawdziwego pokoju zostało złamane przez otwarty atak Sithów na Galaktyczny Senat i Świątynię Jedi na Coruscant. Trzymając się warunków podpisanego traktatu, Jedi zmagają się z poniesionymi stratami dla dobra galaktyki. Podczas misji na Balmorrę, Jedi Satele Shan, mistrz Orgus i porucznik Tavus natkną się na coś, co zmieni ich kurs i uczyni to zadanie o wiele bardziej skomplikowanym!
  Scenariusz Rob Chestney, rysunki Alex Sanchez, kolory Michael Atiyeh, okładki Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: sierpień 2010.

  Temat na forum.
  Blood Ties - A Tale of Jango and Boba Fett # 1(4)

  Tutaj zaczyna się wielopokoleniowa opowieść o honorze i odkupieniu, z udziałem dwóch największych twardzieli w galaktyce Star Wars - zespołu ojciec i klon, Jango i Boba Fett!
  Tuż przed rozpoczęciem wojen klonów, hrabia Dooku wysłał Jango Fetta na misję, która będzie wpłynie na życie Boby Fetta jakieś dwadzieścia lat później. Jednak na razie żaden z nich nie wie, co przyniesie przyszłość, ponadto mają już wypełniony swój harmonogram walkami z potworami i złymi charakterami! Jango Fett i Boba Fett razem w serii zawierającej rysunki artysty Purge Chrisa Scalfa!
  Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf. Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: sierpień 2010.

  Temat na forum.
  The Force Unleashed II

  Zakończenie historii niezwykle popularnej gry The Force Unleashed pozostawiło galaktykę Star Wars na krawędzi wojny domowej. Ale zanim to nastąpi, imperator i jego uczeń, Darth Vader, mają już inny plan w użyciu.
  Autor oryginalnej gry, Haden Blackman, powraca z nową historią zdrady, oszustwa i manipulacji ogromnej potęgi Mocy. Omar Francia znany z Star Wars: Legacy i Mass Effect, powraca, zapewniając niesamowite rysunki dla tej komiksowej opowieści opartej na nadchodzącej grze LucasArts! To nie tylko adaptacja wydarzeń przedstawionych w grze, ale graficzna powieść rozszerzająca tę historię!
  Scenariusz Haden Blackman, rysunki Omar Francia. Cena 2,99$, 88 stron. Premiera: lipiec 2010.

  Temat na forum.
  Omnibus: A Long Time Ago ... Volume #2

  Omnibus zawiera komiksy Star Wars wydane przez Marvel Comics od numeru #28 do #49 oraz king-size annual, które zaczęły ukazywać się od 1977, czyli tego samego roku, w którym zadebiutował pierwszy film. Drugi tom Star Wars Omnibus: A Long Time Ago ... to gratka dla każdego fana Star Wars! Zawiera również sześcioczęściową adaptację The Empire Strikes Back!
  Scenariusz m.in. Archie Goodwin, Chris Claremont, Michael Golden, rysunki m.in. Terry Austin, Al Williamson, Walter Simonson, okładka Carlos Garzon IiAl Williamson . Cena 24,99$, 480 strony. Premiera: październik 2010.

  KOMENTARZE (31)

  Komiksy

  Wieści z Dark Horse’a

  2010-05-13 18:51:01 EUCantina.com

  Informacja o zakończeniu cyklu Legacy zmartwiła nie tylko wielu fanów z zagranicy, ale również tych znajdujących się w Polsce. Choć minęło już trochę czasu gdzieniegdzie do tej pory trwają dyskusje i spekulacje związane z powodami zamknięcia serii oraz ukazania się jej ewentualnej kontynuacji. W związku z tym wydawnictwo Dark Horse postanowiło zwrócić się do swoich czytelników i rzucić nieco światła na tę sprawę oraz przyszłość komiksów Star Wars. Pełną wypowiedź wydawnictwa w języku angielskim znajdziecie na stronie Facebooka należącej do Dark Horse’a.

  Ostatnio dotarły do nas głosy kilku fanów wyrażających swoje obawy w stosunku do zakończenia jednego z naszych najbardziej popularnych tytułów - Star Wars: Legacy. Tak więc, chcielibyśmy poświęcić chwilę, aby wyjaśnić, co się dzieje z tym tytułem i resztą naszej linii Star Wars.

  Od wielu lat, mieliśmy przyjemność wznosić bogate uniwersum Star Wars, jego bohaterów na nowy, ekscytujący poziom. Fani i krytycy już od dawna są zgodni, że Dark Horse Comics dobrze sobie radzi z ich ukochanym uniwersum, pozostając wiernym tonowi oryginalnych filmów i jednocześnie przedstawiając fanom nowe zakątki bardzo odległej galaktyki.

  W 2006 r. Dark Horse Comics wystartował z pierwszym numerem Star Wars: Legacy, z okładką Adama Hughesa, scenariuszem Johna Ostrandera oraz rysunkami Jan Duursemy. W ciągu ostatnich czterech lat widzieliśmy ludzi zostających zwolennikami opowieści z Cadem Skywalkerem - bezpośrednim potomkiem Luke’a, łobuzerskim Jedi i łowcą nagród. Ku naszej radości, Cade szybko stał się ulubieńcem fanów komiksu i miłośników Star Wars.

  W odróżnieniu od innych wydawców, Dark Horse nigdy nie starał się przedłużać serii na siłę. Nasze komiksy pochodzą z kreatywności i ekspresji artystycznej, i dotyczy to wszystkich naszych tytułów, zarówno oryginalnych, jak i licencjonowanych.

  Jedną z obietnic złożonych sobie, naszym fanom i samemu George’owi Lucasowi, było to, że potraktujemy linię komiksów Star Wars z najwyższym szacunkiem. Mamy nadzieję, że zgodzicie się, że udało nam się osiągnąć ten cel, i uwierzycie nam na słowo, że będziemy w dalszym ciągu dążyć do osiągnięcia tak wysokich standardów.

  Z dumą możemy oznajmić, że jakość Star Wars: Legacy nigdy nie spadła. John Ostrander i Jan Duursema konsekwentnie tworzyli zeszyt po zeszycie, ze wspaniałymi rysunkami przez prawie cztery lata. Niewielu twórców może pochwalić się tak dużym rynkowym sukcesem i mamy nadzieję, że John i Jan są dumni, jak my dostarczając tak wspaniałego materiału.

  Nigdy nie poczuliśmy, żeby praca Johna i Jan spadła poniżej poziomu porządnego komiksu. Więc decyzja o zamknięciu tego rozdziału uniwersum Star Wars wraz z #50 numerem, była ciężka, choć ostatecznie konieczna.

  W tej chwili nie możemy ogłosić jakie projekty, jeśli w ogóle, będą częścią przyszłości Johna i Jan. Mamy nadzieję, że fani docenią nasze stanowisko w tej sprawie. Wiedzcie, że ogłosimy informacje dotyczące nowych projektów Star Wars we właściwym czasie, we współpracy z naszymi partnerami w Lucasfilmu.

  Jesteśmy teraz skupieni na uczynieniu naszych przyszłych komiksów Star Wars tak niezwykłymi jak to możliwe, włączając w to Star Wars Adventures, Star Wars: The Clone Wars, Star Wars: Invasion - Rescues i nadchodzące Star Wars: The Old Republic. Jesteśmy również niezmiernie zadowoleni mogąc pracować w połączeniu z Del Rey i pisarzem Johnem Jacksonem Millerem, tworząc zupełnie nową opowieść Star Wars: Knight Errant w niezbyt eksploatowanym okresie.

  Prosimy fanów o dalsze wspieranie linii Star Wars oraz nas, i mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane, gdy ruszymy naprzód.

  Czas publikowania pozycji Star Wars był nadzwyczajny, i mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni z tej podróży tak samo jak my, mający za sobą prawie dwadzieścia lat w Dark Horse Comics.


  Tymczasem pozostaje nam czekać na dalsze informacje dotyczące zbliżających się pozycji licząc, że wydawnictwo ujawni nowe szczegóły już wkrótce. Gdy tylko się czegoś dowiemy jak zwykle damy Wam znać.

  Zachęcamy do dyskusji na temat zamknięcia cyklu Legacy na naszym forum.
  KOMENTARZE (23)

  Komiksy

  Invasion #6 z nowym wariantem okładki

  2010-05-12 12:12:50 RebelScum.com

  Za dwa tygodnie, 26 maja w USA powinien ukazać się nowy zeszyt cyklu Invasion. Jednak w odróżnieniu od zwykłych komiksów Star Wars wydawanych przez Dark Horse’a, najnowszy numer Invasion będzie dostępny z dwoma wariantami okładek.
  W ramach programu Dark Horse 100, wydawnictwo skieruje do stu wybranych sklepów komiksowych, po dziesięć egzemplarzy Invasion #6 z alternatywną okładką. To znaczy, że w ramach promocyjnego nakładu na rynek trafi w sumie tylko 1000 kopii. Podobne wydarzenie miało już miejsce przy okazji premier pierwszych numerów komiksów z serii Dark Times i The Clone Wars (alternatywna okładka Dark Times #1, alternatywna okładka The Clone Wars #1), kiedy to również niektórzy szczęśliwcy mogli się zapatrzeć w egzemplarze z alternatywna wersją okładki.
  Poniżej przypominamy zapowiedź zbliżającego się komiksu wraz z obiema okładkami i przykładowymi planszami.
  Invasion #6: Rescues # 1(6)


  Inwazja Yuuzhan Vongów szerzy śmierć i zniszczenie w całej galaktyce pozostawiając za sobą spustoszone światy z niewielką nadzieją na przetrwanie … Artorias, ojczysta planeta rodziny Galfridian znalazła się na drodze armady Yuuzhan Vongów. Teraz, choć rozdzieleni, Finn, Kaye, Nina i Caled walczą z najeźdźcami z nadzieją, że pewnego dnia znowu znajdą się razem na swojej spokojnej planecie.
  Finn uczy się w świątyni Jedi wraz Lukiem Skywalkerem i dorastającymi dziećmi Jedi Hana Solo i księżniczki Leii! Kaye i Nina wykorzystują statek niewolników Yuuzhan Vongów do ataku na swoich byłych porywaczy! Caled zbiera siły na Artorias nie wiedząc o grożącym niebezpieczeństwie ze strony jednego ze swoich zaufanych sojuszników!
  Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: maj 2010. Preview dostępne tutaj.

  Temat na forum.

  KOMENTARZE (13)

  Komiksy

  Komiksowe ''Imperium kontratakuje'' powraca

  2010-05-09 12:19:12 StarWars.com

  Z okazji zbliżającej się trzydziestej rocznicy filmu "Imperium kontratakuje" na oficjalnej stronie Star Wars udostępniono jego komiksową adaptację. Jest to ten sam komiks, który zaczął ukazywać się latem 1980 roku nakładem wydawnictwa Marvel, a następnie był wznawiany w późniejszych latach przez Dark Horse.
  Podobnie jak w przypadku webkomiksów The Clone Wars, sieciowy "The Empire Strikes Back" można przeglądać bezpłatnie. Pierwszą z sześciu części, wydaną oryginalnie z zeszycie Star Wars #39, znajdziecie tym miejscu. Jeżeli do tej pory nie mieliście możliwości zapoznać się z tym komiksem to teraz nadarza się ku temu świetna okazja.
  Scenariusz Archie Goodwin, rysunki i okładka Al Williamson oraz Carlos Garzon, kolory Glynis Wein.
  KOMENTARZE (18)

  Komiksy

  Finał ''The Clone Wars: Act on Instinct''

  2010-05-08 14:25:24 StarWars.com

  Na StarWars.com pojawiła się ostatnia, piętnasta odsłona webkomiksu "The Clone Wars: Act on Instinct". Przez kilka ostatnich miesięcy komiks towarzyszył telewizyjnemu serialowi miejscami uzupełniając jego fabułę. Pięć najnowszych stron składających się na ostatni odcinek znajdziecie w tym miejscu.
  Scenarzystą "Act on Instinct" jest Pablo Hidalgo, natomiast autorami rysunków są Thomas Hodges, Grant Gould, Jeff Carlisle i Daniel Falconer.
  KOMENTARZE (8)

  Komiksy

  The Old Republic: Blood of Empire #2

  2010-05-07 21:30:51 SWTOR.com


  Na oficjalnej stronie gry The Old Republic pojawiła się druga część nowego internetowego komiksu pt. "Blood of Empire". Podobnie jak w przypadku "Threat of Peace", tak i tym razem komiks jest dostępny bezpłatnie i będzie się ukazywał się w regularnych odstępach czasu na oficjalnej stronie gry.

  Akcja "Blood of the Empire" została umiejscowiona na długo przed podpisaniem traktatu z Coruscant i przywróceniem pokoju pomiędzy wielkimi siłami galaktyki. Komiks oparty na zbliżającej się grze Star Wars: The Old Republic przynosi ze sobą nowych, zarówno pozytywnych i negatywnych bohaterów, a także przedstawia nowe rewelacje na temat wewnętrznych intryg samego Imperatora.

  Najnowsze siedem stron znajdziecie bezpośrednio w tym miejscu. Autorem scenariusza jest Alexander Freed, jeden z pracowników firmy BioWare pracujący nad grą, rysunki wykonał David Ross, tusz Mark McKenna, a kolory Michael Atiyeh.

  Akt 1: Shades of the Sith
  Wojna zaczyna się tutaj! Uczeń Sithów musi się zmierzyć z armią Republiki, niewolnikiem schwytanym w trakcie wymiany ognia, tajemnicą czystej krwi podczas podróży przez pogrążone w zbrodni ulice portu kosmicznego Peragus. Te osoby znajdą się w cieniu imperatora i mrocznej rady, a ich działania określą przyszłość Imperium i Starej Republiki.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (8)

  Komiksy

  SW Komiks #21 - zapowiedź

  2010-05-05 12:17:07 Egmont Polska

  Za kilkanaście dni do sprzedaży trafi majowy numer Star Wars Komiks. Tym razem środku znajdziecie dwie historie. Dłuższą poświęconą jednemu z najpotężniejszych Jedi oraz bardzo krótką, ale za to z dużą dawka humoru. Ponadto w najnowszym zeszycie zamieszczono artykuł będący wprowadzeniem do Rycerzy Starej Republiki, nowej komiksowej serii Star Wars wydawnictwa Egmont, którego pierwszy tom jest już dostępny w sprzedaży.
  Star Wars Komiks 5/2010 (21)

  "Jedi: Mace Windu" (Jedi: Mace Windu) - W czasie, gdy rozgrywa się akcja komiksu, Mace Windu ma pięćdziesiąt lat. Ten Mistrz Jedi był Korunem, czyli należał do humanoidalnej rasy Korunnai z planety Haruun Kal. Wielu uważało go za najważniejszego po Yodzie członka Rady Jedi, a jego mądrość i siła obrosły legendą, podobnie jak umiejętność posługiwania się mieczem świetlnym – Windu cieszył się sławą najlepszego szermierza w zakonie. To on stworzył Vaapad, technikę należącą do najpóźniejszej, siódmej formy walki tą bronią. Trzy miesiące po rozpoczęciu wojen klonów wielu Jedi wciąż ma wątpliwości, czy powinni angażować się w walkę, a jeśli tak – to po której stronie. Mace Windu, który przyjął rangę generała, chce zażegnać spory, grożące rozłamem w obrębie zakonu. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Joe Wayne.
  "Bez dobrego wywiadu nie ma udanej kampanii" (The Value of Proper Intelligence to Any Successful Military Campaign is Not to Be Underestimated, Tales #19) - Dwustronicowy komiksowy żart, który dowodzi postawionej w tytule tezy i pokazuje, jakie niebezpieczeństwa czaiły się w odległych zakątkach galaktyki. Scenariusz Ken Lizzl, rysunki Lucas Marangon.
  Ponadto w numerze znalazło się wprowadzenie do serii albumów komiksowych Star Wars: Rycerze Starej Republiki, opisujące tło akcji oraz bohaterów i świat tego cyklu.

  Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski, artykuł Jacek Drewnowski. Cena 5,90 zł, 56 stron. Premiera 18 maj 2010 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

  Temat na forum.

  KOMENTARZE (26)

  Komiksy

  Wywiad z J.J. Millerem

  2010-05-01 11:37:35 TheForce.net

  Twórcy ForceCasta, internetowej audycji poświęconej w całości Gwiezdnym Wojnom, przeprowadzili wywiad z Johnem Jacksonem Millerem, komiksowym scenarzystą oraz pisarzem. W wywiadzie J.J. Miller opowiada o swoich przeszłych, teraźniejszych i przyszłych projektach czyli zakończonej serii Knights of the Old Republic, cyklu e-booków Lost Tribe of the Sith (ostatni tom znajdziecie tutaj), nadchodzących komiksach i książce Knight Errat oraz o miniserii Mass Effect: Redemption opartej na popularnej grze Mass Effect. Warto przy okazji dodać, że wyłącznie dla członków Hyperspace udostępniono niedawno krótkie opowiadanie autorstwa Millera pt. "The Secret Journal of Doctor Demagol", nawiązujące do komiksowego Knights of the Old Republic.
  Całą audycje w języku angielskim możecie odsłuchać na stronie ForceCasta lub ściągnąć plik bezpośrednio z tego miejsca.
  KOMENTARZE (8)
  Loading..