TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Wspomnienie po Alu Williamsonie

2010-06-30 23:14:27 StarWars.com i Dark Horse

Tym razem mamy niestety dla was przykre wieści. Przed kilkunastoma dniami, 12 czerwca w wieku 79 lat zmarł Al Williamson, rysownik, który przez ponad pół wieku tworzył komiksy i stripy komiksowe. Ten autor wielu komiksowych ilustracji zaczął pracę w przemyśle komiksowym jeszcze w latach pięćdziesiątych. W jego dorobku można znaleźć m.in. takie pozycje jak: Weird Science, Weird Fantasy, Flash Gordon, Secret Agent X-9 czy Daredevil. W ostatnich latach cierpiał na chorobę Alzhaimera.

Fanom Gwiezdnych Wojen Williamson może być bardziej znany z pracy nad komiksami Star Wars wydawanymi we wczesnych latach osiemdziesiątych. Wraz z Carlosem Garzonem nakładającym tusz, Williamsonowi udało się wprowadzić nową żywotność oraz szczegółowość do wydawanego przez Marvel Comics miesięcznika Star Wars, zaczynając od sześcioczęściowej komiksowej adaptacji Imperium Kontratakuje. Chociaż Williamson nie został regularnym rysownikiem tej serii to powracał do niej przy okazji Star Wars #50: The Crimson Forever, Star Wars #98: Supply and Demand oraz czteroczęściowej komiksowej adaptacji Powrotu Jedi.

Być może jednymi z jego najbardziej poczytnych komiksowych prac Star Wars były stripy publikowanie w gazecie codziennej Los Angeles Times Syndicate w latach 1981-1984. Wraz ze scenarzystą Archie Goodwinem, Williamson rysował czarnobiałe ilustracje przygód Star Wars, których akcja rozgrywała się pomiędzy Epizodem IV i Epizodem VI. Historie te opowiadały o takich przełomowych wydarzeniach jak na przykład spotkaniu Hana z łowcą nagród na Ord Mantel, przeniesieniu bazy rebeliantów z Yavina na Hoth czy o wstąpieniu Ackbara i Mon Calmari do Sojuszu Rebeliantów. Komiksy te przybliżyły sylwetkę Williamsona oraz przysporzyły mu popularności wśród całkiem nowego pokolenia fanów. Rysownik z kolei nie ukrywał swojej satysfakcji wynikającej z pracy nad Gwiezdnymi Wojnami tak dobrze znanymi szczególnie ogromnej liczbie dzieci.


W latach dziewięćdziesiątych artysta postanowił zerwać z rysowaniem, jednak nie porzucił całkiem swojego zajęcia nadal nakładając tusz na komiksowe ilustracje dla różnych wydawnictw. Uczestniczył w pracach nad rysunkami dla wydawanych przez West End Games gier RPG, a także powrócił do komiksów Star Wars gdy Dark Horse Comics postanowił przekształcić jego paski komiksowe w regularną serię - Classic Star Wars. Williamson zaangażował się w składanie i przeformatowywanie starych rysunków i okładek w nowe na potrzeby wznowień. Jednym z ostatnich gwiezdnowojennych projektów nad którym pracował rysownik była komiksowa adaptacja Mrocznego Widma, w której Williamson również nakładał tusz.


Jeśli chcecie się zapoznać z czarnobiałymi stripami w ich oryginalnej formie, to zachęcamy do kliknięcia w obrazek poniżej i przeglądnięcia pierwszej historii autorstwa Williamsona i Goodwina pt. "The Bounty Hunter of Ord Mantell".


KOMENTARZE (14)

Komiksy

Komiks TCW w UK

2010-06-30 10:46:41 StarWars.com

Jak donosi oficjalna w Wlk. Brytanii w sprzedaży znajduje się już nowy numer magazynu wydawanego przez Titan zawierającego krótki komiks The Clone Wars. W magazynie znajdują się również dodatki w postaci gier i gadżetów. Tym razem są to m.in. puzzle, mały plecak TCW oraz kilka porad jak narysować Yodę .
The Clone Wars UK Comic #6.9

"A Little Help on Hakara" to tytuł historii, w której Anakin i Ashoka walczą w dziwacznej bitwie przeciwko bojowym droidom separatystów na tajemniczej, pokrytej dżunglą planecie. Gdzie są miejscowi tubylcy, którzy prosili o ich pomoc? I co jest tymi wszystkimi brzęczącymi wokoło owadami? Rozwiązanie tej zagadni znajduje się oczywiście w The Clone Wars Comic #6.9.

Przykładowe plansze dostępne poniżej.

KOMENTARZE (11)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2010-06-30 08:50:23 DiamondComics.com

Zaczynają się wakacje, czyli czas odpoczynku, relaksu oraz okazji do nadrobienia komiksowych zaległości i zaznajomienia się z nowymi pozycjami. Dark Horse postanowił dobrze rozpocząć ten okres i przygotował dla swoich czytelników mały wysyp komiksów Star Wars.
Przede wszystkim miło nareszcie oznajmić, że ukazał się mocno spóźniony siedemnasty zeszyt cyklu Dark Times kończący miniserię "Blue Harvest". Jeżeli pamiętacie tą historię i nie straciliście jeszcze do niej cierpliwości to teraz macie okazję poznać jej zakończenie. Ponadto w Stanach do sprzedaży trafiły kolejne numery Invasion oraz Legacy (za miesiąc finał serii). W koszyku znalazło się także coś dla kolekcjonerów wydań zbiorczych. Tym razem jest to dziewiąty tom Legacy zatytułowany "Monster".
Dark Times #17: Blue Harvest # 5(5)

Zdradzony, pobity i prawie utopiony, były Jedi Dass Jeninir walczy o życie podczas gdy miasto, którego przyrzekł bronić jest niszczone przez wojnę gangów. Jego jedyni sojusznicy zostali uwięzieni, poddani torturom lub zabici. Wygląda na to, że złoczyńcy mogą tym razem wygrać … ale jest jeszcze jeden szczegół – Jedi nigdy się nie poddaje.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki i okładka Douglas Wheatley, kolory Chris Chuckry. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Invasion #7: Rescues # 2(6)

Nowe i istotne informacje kierują Finna Galfridiana wraz z Jacenem i Jainą Solo na planetę Artorias. Choć Finn nie wie czy jego ojciec, Caled, żyje, jeśli tylko istnieje jakaś szansa, musi go ostrzec o nowym zagrożeniu. Podróż na Artorias jest niebezpieczna, a samą planetę okupują groźni Yuuzhan Vongowie.
Tymczasem, Kaye i Nina, na pokładzie zdobytego statku Vongów, rozpoczynają własną misję. Taką, którą muszą wykonać: uratowanie jeńców przetrzymywanych na martwej planecie. Nie wiadomo jakie zagrożenia czekają na nie podczas tego zadania…
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Legacy #49: Extremes # 2(3)

Atak Imperium Sithów na świątynię Huttów na Napdu zaowocował nowym sojusznikiem w wojnie przeciwko Sithom, na korzyść vendetty Cade’a Skywalkera.
Na Korriban, księżniczka Sia Fel, więziona przez Sithów, odkrywa szokujący sekret mężczyzny, którego kocha.
A ośmieleni swoim sukcesami odniesionymi nad Mon Calamari i Huttami, Sithowie planują atak przeciwko admirałowi Garowi Stazi i Galaktycznemu Sojuszowi.
Nic nie powstrzyma totalnej wojny w galaktyce.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brand Anderson, okładka Chris Warner. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Legacy Volume #9: Monster - TPB

Wayland, niegdyś żyzny świat, został przekształcony przez obcą biotechnologię w potworny żyjący koszmar. Planeta stała się miejscem najgorszej porażki Kola Skywalkera i pierwszym starciem jego syna Cade’a ze śmiercią. Teraz Cade i jego przyjaciele zostali zwabieni z powrotem na Wayland, gdzie gniją śmiertelne tajemnice, a zmieniające życie decyzje czekają na Cade’a.
Tymczasem po drugiej stronie galaktyki szansa na pokój zamienia się w bitwę pomiędzy Jedi, Sithami i Imperialnymi Rycerzami!
Wydanie zbiorcze zawiera historię oryginalnie przedstawioną w zeszytach Legacy #42-46.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema i Dave Ross, kolory Brand Anderson i Jesus Aburto, tusz Dan Parsons, okładka Chris Scalf. Cena 17,99$, 128 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum tu oraz tutaj.

KOMENTARZE (20)

Komiksy

The Old Republic: Blood of Empire #6

2010-06-26 09:29:18 SWTOR.com


Po tygodniowej przerwie przyszedł czas na kolejny fragment "Blood of Empire", internetowego komiksu nawiązującego do nadchodzącej gry The Old Republic. Podobnie jak w przypadku "Threat of Peace", tak i tym razem komiks jest dostępny bezpłatnie i ukazuje się w regularnych odstępach czasu na oficjalnej stronie gry.

Akcja "Blood of the Empire" została umiejscowiona na długo przed podpisaniem traktatu z Coruscant i przywróceniem pokoju pomiędzy wielkimi siłami galaktyki. Komiks oparty na zbliżającej się grze Star Wars: The Old Republic przynosi ze sobą nowych, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych bohaterów, a także przedstawia nowe rewelacje na temat wewnętrznych intryg samego Imperatora.

Z najnowszym odcinkiem możecie zapoznać się bezpośrednio w tym miejscu. Autorem scenariusza jest Alexander Freed, jeden z pracowników firmy BioWare pracujący nad grą, rysunki wykonał David Ross, tusz Mark McKenna, a kolory Michael Atiyeh.

Akt 2: The Broken World
Teneb Kel otrzymał misję od mrocznej rady: odnaleźć i zabić zdradziecką uczennice imperatora, Exal Kressh. Jednak czy młody Sith może pokonać mistrza ciemnej strony? I jakie są prawdziwe plany Exal Kressh w stosunku do imperatora i Imperium? Zarówno Jedi, niewolnicy jak i Sithowie zmierzą się w drugim akcie Blood of the Empire.

Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Rycerze Starej Republiki tom #2 w sprzedaży

2010-06-21 08:43:19 Egmont Polska

Mniej więcej dwa miesiące temu w Polsce zadebiutowała nowa, komiksowa seria Star Wars - Rycerze Starej Republiki. Dziś ukazał się drugi tom tego cyklu, który jak zwykle znajdziecie w wybranych księgarniach oraz salonach prasowych.
Rycerze Starej Republiki tom #2: Flashpoint

Ścigany padawan Zayne Carrick pragnie oczyścić się z zarzutu morderstwa kolegów ze szkolenia Jedi, dlatego staje twarzą w twarz z wojownikami budzącymi strach w całej galaktyce – Mandalorianami!
Zayne oraz drobny przestępca Gryph i nadąsany droid Elbee są pasażerami „Ostatniej Szansy" – statku, który pilotują zniedołężniały geniusz Camper i jego wierna obrończyni Jarael. Muszą przeżyć spotkania z porywaczami, szalonymi naukowcami, mandaloriańskimi zdrajcami, dwoma niezdarnymi łowcami nagród oraz... cało wynieść głowy z paru naprawdę dużych eksplozji.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Knights of the Old Republic #7-12 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Dustin Weaver i Brian Ching oraz Harvey Talibao, kolory Michael Atiyeh i Jay David Ramos , okładka Brian Ching i Michael Atiyeh. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 144 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (25)

Komiksy

Co słychać w Dark Horsie

2010-06-19 16:45:15 Dark Horse

Na stronie wydawnictwa Dark Horse, Randy Stradley dokonał małego wpisu informującego, co się dzieje w komiksowym światku Gwiezdnych Wojen. Wieści te są raczej zdawkowe, jednak najwyraźniej ich celem jest podgrzanie atmosfery przed Celebration V, które odbędzie się w Orlando na Florydzie w dniach 12-15 sierpnia. Jak niedawno informowaliśmy wydawnictwo planuje przedstawić bliżej nowy projekt lub być może nawet kilka projektów, nad którymi obecnie pracuje. Na to jednak będziemy musieli jeszcze troszkę poczekać, a tymczasem skupmy się na tym co oznajmił najważniejszy człowiek od Star Wars w Dark Horsie.

Pierwsza wzmianka dotyczy popularnego duetu Ostrander & Duursema. Najwyraźniej wszyscy fani, tej słynnej już, pary komiksowych twórców mogą być spokojni o ich dalsze losy. Chociaż Jan Duursema nadal pracuje nad rysunkami do pięćdziesiątego, finałowego numeru Legacy, a także pomimo przygotowań związanych z przeprowadzką przez pół kraju do nowego domu, scenarzysta John Ostrander rozpoczął już prace nad scenariuszem do nowego "bardzo ściśle tajnego" projektu, który będzie współtworzył razem z Jan. Być może ta informacja osłodzi nieco życie czytelnikom nadal rozpaczającym z powodu zamknięcia cyklu Legacy i mającym nadzieję na powrót bohaterów oraz zakończenie niewyjaśnionych wątków z tej serii. Kto wie, może mają oni rację?

Tom Taylor, twórca scenariusza do cyklu Invasion, zaproponował aby "Blood Ties", którego również jest współautorem, przekształcić w półregularną serię z rysunkami tworzonymi w każdym numerze przez Chrisa Scalfa. Wprawdzie premiera pierwszego numeru "Blood Ties" ma nastąpić w sierpniu, więc ze zrozumiałych powodów dosyć trudno dziś ocenić ten komiks, to trzeba przyznać, że nowa pozycja z Jango i Bobą Fettami w roli głównych bohaterów zapowiada się naprawdę interesująco. Póki co jedyny, nie ukrywając niewiele mówiący komentarz ze strony wydawnictwa brzmi - "to nie będzie to czego się spodziewacie".

O kolejnej notce również nie można powiedzieć, że podaje zbyt wiele informacji. Pewien dobrze znany scenarzysta, którego nazwiska Stradley nie chce jeszcze ujawnić, złożył propozycję dotyczącą bliżej nieznanej serii, która może zostać wprowadzona na rynek w 2011 r. czyli dwudziesty piąty jubileusz Dark Horse’a. W skrócie mówiąc ktoś, zaproponował coś, na kiedyś. Więcej na ten temat Stradley będzie mógł ujawnić za około sześć tygodni. Miejmy nadzieję, że faktycznie czegoś się dowiemy, ponieważ podgrzewanie atmosfery dla samego jej podgrzewania, bez podawania jakichkolwiek konkretów, które mogłyby nas faktycznie zelektryzować, chyba raczej mija się z celem.

Ostatnia informacja dodaje za to nieco otuchy. Mick Harrison pracuje nad kolejną historią do Dark Timesa, a tymczasem Doug Wheatley czekając na swojego kolegę rozpoczął pracę nad serią okładek do "Conan: The Road of Kings". Co oznacza ta wiadomość? Prawdopodobnie to, że rysownik ukończył wreszcie ostatnią część miniserii "Blue Harvest", której pierwszą odsłonę ujrzeliśmy w styczniu 2009 r., czyli osiemnaście miesięcy temu. Jeżeli więc jeszcze nie ogarnęło was całkowicie zniecierpliwienie i czekacie aż Dark Times #17 trafi na rynek, spieszymy poinformować, że może się to stać jeszcze w tym miesiącu.

Więcej konkretów na temat przyszłych komiksów Star Wars powinniśmy otrzymać podczas wspomnianego na początku Celebration V. Pewne jest to, że Dark Horse szykuje dla fanów kilka niespodzianek. W sierpniu okaże się jakich.

Na koniec prezentujemy mały bonusik, szkic z finałowego numeru Legacy.


KOMENTARZE (21)

Komiksy

The Old Republic: Blood of Empire #5

2010-06-19 08:50:32 SWTOR.com


Po dwóch tygodniach przerwy na stronie gry The Old Republic pojawił się kolejny odcinek "Blood of Empire", internetowego komiksu nawiązującego do samej gry. Podobnie jak w przypadku "Threat of Peace", tak i tym razem komiks jest dostępny bezpłatnie i ukazuje się w regularnych odstępach czasu na oficjalnej stronie gry.

Akcja "Blood of the Empire" została umiejscowiona na długo przed podpisaniem traktatu z Coruscant i przywróceniem pokoju pomiędzy wielkimi siłami galaktyki. Komiks oparty na zbliżającej się grze Star Wars: The Old Republic przynosi ze sobą nowych, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych bohaterów, a także przedstawia nowe rewelacje na temat wewnętrznych intryg samego Imperatora.

Przed nami pierwszy odcinek drugiego aktu tej opowieści. Znajdziecie go bezpośrednio w tym miejscu. Autorem scenariusza jest Alexander Freed, jeden z pracowników firmy BioWare pracujący nad grą, rysunki wykonał David Ross, tusz Mark McKenna, a kolory Michael Atiyeh.

Akt 2: The Broken World
Teneb Kel otrzymał misję od mrocznej rady: odnaleźć i zabić zdradziecką uczennice imperatora, Exal Kressh. Jednak czy młody Sith może pokonać mistrza ciemnej strony? I jakie są prawdziwe plany Exal Kressh w stosunku do imperatora i Imperium? Zarówno Jedi, niewolnicy jak i Sithowie zmierzą się w drugim akcie Blood of the Empire.

Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

SW Komiks #22 w sprzedaży

2010-06-17 08:36:16 Egmont Polska

Przyszła pora na kolejną porcję gwiezdnowojennych opowieści ponieważ do sprzedaży trafił kolejny numer miesięcznika Star Wars Komiks. Warto więc rozglądnąć się w kioskach i salonach prasowych w poszukiwaniu najnowszego zeszytu.
Jednocześnie chcieliśmy poinformować, że wydwnictwo Egmont Polska, od wielu lat dostarczające na nasz rynek równego rodzaju książki, gry, czasopisma i komiksy w tym oczywiście Star Wars, obchodzi dwudziestolecie swojego istnienia. Wydawnictwu życzymy wszystkiego dobrego oraz osiągania dalszych sukcesów szczególnie związanych z tematyką Gwiezdnych Wojen.
Star Wars Komiks 6/2010 (22)

"Chewbacca: Mallatobuck, czyli miłość Wookieech, Chewbacca: Attichitcuk, czyli smutek ojca" (Mallatobuck, A Wookie Romance, Chewbacca #1) - Chewbacca to najbardziej znany przedstawiciel długowiecznej rasy Wookieech z planety Kashyyyk. Wsławił się jako uczestnik bitwy o Kashyyyk podczas wojen klonów, a później nieodłączny przyjaciel Hana Solo, drugi pilot Sokoła Millenium i bohater Rebelii. Zginął w wieku około 225 lat, w trakcie wojny z pozagalaktycznymi najeźdźcami, Yuuzhan Vongami. Uratował wówczas Anakina Solo – syna swojego najlepszego przyjaciela – podczas ewakuacji planety Sernpidal, do której zbliżał się księżyc, strącony przez Vongów z orbity. Nieco później droidy C-3PO i R2-D2 spotykają się z tymi, którzy go znali, by zarejestrować ich wspomnienia. Na początek udają się na Kashyyyk i rozmawiają z wdową po Chewbacce oraz jego ojcem.
Scenariusz Darko Macan, rysunki Brent Anderson i Igor Kordey, kolory Nathan Eyring i Matthew Paine, okładka Sean Phillips.
"Więzy honoru" (Honor bound, Tales #22) - W drugim roku wojen klonów, sierżant RC-2088 staje przed dwoma Mistrzami Jedi: Yodą i Macem Windu, którzy wezwali go do raportu. Chodzi o misję, która z początku wydawała się rutynowa, nie poszła jednak zgodnie z planem. Komiks pokazuje, w jaki sposób myśleli i funkcjonowali prości żołnierze armii klonów o identycznym genotypie.
Scenariusz Ian Edginton, rysunki Steve Pugh, kolory Michael Atiyeh.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 5,99 zł, 48 stron.

Temat na forum.

KOMENTARZE (24)

Komiksy

Wrześniowe zapowiedzi

2010-06-16 11:41:49 StarWars.com

W sieci pojawiły się zapowiedzi komiksów Star Wars, które powinny trafić do sprzedaży we wrześniu. I tak za około trzy miesiące możemy spodziewać się kolejnych zeszytów takich pozycji jak: The Old Republic: Threat of Peace, Blood Ties - A Tale of Jango and Boba Fett oraz Invasion. Na tym jednak nie koniec. We wrześniu wydawnictwo Dark Horse w ramach programu "1 for 1$" planuje wypuścić na rynek pierwsze numery popularnych komiksowych tytułów, wśród tych komiksów Gwiezdne Wojny reprezentować będzie Legacy.
1 for $1: Legacy

We wrześniu, Dark Horse Comics umożliwi czytelnikom zapoznanie się z niektórymi swoimi tytułami za bardzo niską cenę jednego dolara. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać Legacy to za kilka miesięcy otrzymacie numer #1. A w nim: świątynia Jedi zostanie zaatakowana, Imperator zostanie zdradzony, a Sithowie odrodzą się na nowo! Wiele może się zdarzyć w ciągu stu lat, ale wszystkie powyższe wydarzenia rozgrywają się już w pierwszym zeszycie! Od czasu gdy Luke Skywalker po raz pierwszy stanął na pokładzie Sokoła Millenium galaktyka nie wydawała się być tak ogromnym, ekscytującym i niebezpiecznym miejscem!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Adam Hughes. Cena 1 $, 28 stron. Premiera: wrzesień 2010.
The Old Republic #3: Threat of Peace # 3(3)

Pod jarzmem traktatu, który został wynegocjowany po splądrowaniu przez Sithów Coruscant, Jedi próbowali utrzymać złudzenie pokoju - aż do teraz! Nawet gdy jedna bitwa skończyła się na Balmorrze, inna zaczyna się na Dantooine, gdzie Jedi Satele Shan skrzyżuje miecze z wrogiem, który zagrozi nie tylko jej ciału, ale i duszy! Gdy traktat zaczyna się rozpadać wokół niej, Satele wie, że trzeba zrobić coś desperackiego, aby uratować galaktykę przed powrotem do wojny!
Scenariusz Rob Chestney, rysunki Alex Sanchez, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: wrzesień 2010.

Temat na forum.
Blood Ties - A Tale of Jango and Boba Fett # 2(4)

Kiedyś: Jango Fett, najbardziej niebezpieczny zabójca / łowca nagród w galaktyce, nigdy nie zawiódł polując na swoją ofiarę. Jednak Jango jeszcze nigdy nie odniósł sukcesu, który miałby na niego taki wpływ.
Teraz: Boba Fett podjął obowiązki ojca i dorównał groźnej reputacji Jango. Ale sekret z przeszłości sprawił, że Boba pracuje nad sprawą, którą normalnie by odrzucił i zastanawia się, czy rzeczywiście znał swojego ojca tak jak myślał ...
Bez względu na pokolenie, w każdym zakątku galaktyki, jeśli Fett jest na twoim tropie, to dotarłeś do ślepego zaułka.
Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf. Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: wrzesień 2010.

Temat na forum.
Invasion #9: Rescues # 4(6)

Początkujący Jedi Finn Galfridian poznaje sekret swojej matki, ale ta wiedza prowadzi tylko do nowych pytań na swój temat i swoich niezwykłych umiejętności.
Tymczasem Kaye Galfridian prowadzi atak Nowej Republiki przeciwko bazie Yuuzhan Vongów, nie zdając sobie sprawy, że taktyka dowódcy Vongów ma za zadanie dać mu więcej czasu, aby mógł lepiej poznać najbardziej znienawidzonego wroga: brata Kaye, Finna.
Nowi sojusznicy, nowi wrogowie i punkt zwrotny w życiu rodziny Galfridian!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: wrzesień 2010.

Temat na forum.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

Nowości komiksowe za oceanem

2010-06-16 09:17:42 DiamondComics.com

W Stanach ukazały się dwa komiksowe wydania zbiorcze z logiem Star Wars na okładce. Jednym z nich jest ostatni, dziewiąty tom Knights of the Republic, opisującym wydarzenia będące zakończeniem całego cyklu. Drugą pozycja jest kolejny tom serii The Clone Wars, z którego historią "In Service of the Republic" mogliśmy się już zapoznać we wczesniej wydanych zeszytach.
Knights of the Old Republic Volume #9: Demon - TPB

Zayne i jego partner Gryph wreszcie poznają prawdę o swojej przyjaciółce Jarael oraz o niezwykłym mandaloriańskim dezerterze Rohlanie. Oszustwa towarzyszyły tej czwórce od kiedy życie Zayne jako zbiega połączyło ich razem. Podczas gdy przeżywali przygody podróżując po całej galaktyce, na przeszłość każdego z nich rzucono światło. Teraz dla jednego z towarzyszy Zayne’a powracająca przeszłość przynosi śmiertelne niebezpieczeństwo i Zayne będzie musiał bardzo się postarać jeśli chce uratować sytuację!
Historia zawarta w tym zbiorczym wydaniu została pierwotnie wydana w zeszytach Knights of the Old Republic #47-50.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 16,99$, 96 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
The Clone Wars: In Service of the Republic - TPB

Jedi Kit Fisto i Plo Koon podejmują się śmiałej misji polegającej na ataku z udziałem najtwardszych komandosów Republiki na lodowej planecie Khorm. Jedi zamierzają uwolnić zniewolonych przez Separatystów Khormai, mieszkańców tej planety i zniszczyć górską fortecę wroga. Jednak zadanie nie będzie proste. Intensywne burze śnieżne, tchórzliwy kapitan Republiki oraz przybycie wzbudzającej strach zabójczyni Asajj Ventress wraz elitarną grupą komandosów będzie testem umiejętności Jedi i sił Republiki!
Komiks zawiera historie wydane oryginalnie w zeszytach The Clone Wars #7-9.
Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki Scott Hepburn, kolory Michael E. Wiggam, tusz Dan Parsons, okładka Ramon Perez. Cena 7,99$, 80 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (4)

Komiksy

Komiksowe nowinki na Celebration V

2010-06-15 10:30:27 Dark Horse

W jednej z wcześniejszych wypowiedzi, uwielbiający podgrzewać atmosferę, Randy Stradley wspomniał o kilku projektach nad którymi pracuje obecnie wydawnictwo Dark Horse. Projektach nowych, na których temat nic do tej pory nie ujawniono.

Niedawno na Facebooku wydawnictwo oznajmiło, że na Celebration V, które odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia w Orlando na Florydzie w USA, przedstawi informacje na temat nowego komiksowego projektu. Co więcej Dark Horse planuje to uczynić w nieco zabawny sposób. W tym celu wydawnictwo poszukuje bardzo szczególnego i konkretnego fana Star Wars. Musi to być szczupła osoba płci żeńskiej, pomiędzy 18 a 35 rokiem życia, o ciemnych brązowych lub czarnych włosach, najlepiej o zielonych oczach i oliwkowym odcieniu skóry. Osoba ta musi uczestniczyć w Celebration V, ponieważ Dark Horse nie zapewnia zakwaterowania ani przejazdu na konwent.

Poszukiwana osoba będzie służyła pomocą w ciągu całego weekendu występując publicznie. Ponadto będzie ona miała dostęp do ekskluzywnych informacji na temat zupełnie nowego projektu oraz materiałów z produkcji niedostępnych dla nikogo spoza Dark Horse’a i Lucasfilmu. Musi wię to być zaufana osoba, która nie przekaże nikomu zastrzeżonych informacji.

Osoby chętne lub znające kogoś kto odpowiadałby wymienionym wyżej kryteriom proszone są o wysłanie droga elektroniczną zgłoszeń wraz z podaniem imienia, nazwiska, wieku, adresu domowego i dwóch lub więcej zdjęć na adres – acolter[at]darkhorse[dot]com.

Tymczasem nie pozostaje nam nic innego przeczekać najbliższe dwa miesiące w oczekiwaniu na Celebration V, na którym z pewnością będzie się wiele działo.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Invasion #6 (Special edition)

2010-06-11 10:54:55 Rebelscum.com

Dwa tygodnie temu w Stanach został wydany szósty numer cyklu Invasion. Zgodnie z zapowiedzią komiks miał być dostępny w dwóch wersjach okładek. Zwykłej oraz drugiej specjalnej w limitowanym nakładzie 1000 kopii. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj. W minioną środę, bez wcześniejszego podania dokładnej daty premiery, na amerykańskim rynku pojawił się najnowszy numer Invasion właśnie z drugim wariantem okładki. Jeśli chcecie zdobyć ten właśnie komiks to najlepiej już teraz zacznijcie w tym celu przeczesywać sieć.
Invasion #6: Rescues # 1(6)

Inwazja Yuuzhan Vongów szerzy śmierć i zniszczenie w całej galaktyce pozostawiając za sobą spustoszone światy z niewielką nadzieją na przetrwanie … Artorias, ojczysta planeta rodziny Galfridian znalazła się na drodze armady Yuuzhan Vongów. Teraz, choć rozdzieleni, Finn, Kaye, Nina i Caled walczą z najeźdźcami z nadzieją, że pewnego dnia znowu znajdą się razem na swojej spokojnej planecie.
Finn uczy się w świątyni Jedi wraz Lukiem Skywalkerem i dorastającymi dziećmi Jedi Hana Solo i księżniczki Leii! Kaye i Nina wykorzystują statek niewolników Yuuzhan Vongów do ataku na swoich byłych porywaczy! Caled zbiera siły na Artorias nie wiedząc o grożącym niebezpieczeństwie ze strony jednego ze swoich zaufanych sojuszników!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (2)

Komiksy

Ostrander i Duursema o zakończeniu Legacy

2010-06-09 18:45:37 ComicBookResources

Parę dni temu na stronie Comic Book Resources ukazał się wywiad z Johnem Ostranderem i Jan Duursemą, dotyczący zakończenia „Legacy”. Autorzy serii mówią również o bohaterach, projektowaniu i o tym, jak rozwijała się komiksowa historia.

Uwaga: w tekście znajduje się kilka spoilerów dotyczących ostatnich zeszytów „Legacy”.

CBR: Na początek pytanie do was obojga – jak to jest, gdy w końcu dochodzicie to tego punktu, to jest do końca serii, nad którą pracowaliście tak długo? Co czujecie, gdy myślicie o ostatnim akcie historii?

Ostrander: Jestem taki sam, jak wielu fanów – nie chcę, by seria się kończyła. Mieliśmy przy niej mnóstwo pracy, ale była też zabawa. A jak dobrze się bawisz, to nie chcesz, by to się skończyło. Jednakże, wszystkie rzeczy kiedyś się kończą i przyszedł czas na nas.

Duursema: Pomimo że zdaję sobie sprawę, iż każdy komiks musi się skończyć, to czuję, że nie wystarczyło czasu, bym opowiedziała wszystkie historie i narysowała wszystkie kadry, jakie chciałam. Ale potem zawsze mam uczucie, że nie było czasu. Moja praca mnie definiuje – żyję i oddycham tym wszystkim, więc rozłąka jest bolesna.

CBR: Czy możecie powiedzieć czego czytelnicy mogą się spodziewać po ostatnich zeszytach? Może słówko o interakcjach między postaciami, oraz o bitwach?

Ostrander: Sithowie zatruwają planety, które albo im się nie podobają, albo po to, by dać ludziom nauczkę. Cade tropi wszystkich Sithów, jakich tylko może znaleźć. Darth Krayt nie jest martwy, a to oznacza kłopoty. Mamy księżniczkę w niebezpieczeństwie i desperacki ratunek – a nie wszyscy mogą wyjść z tego cało. No wiecie, jak zwykle, wszystko, co można tylko sobie wyobrazić.

Duursema: Ostatni zeszyt ujawni coś ważnego o dwóch głównych postaciach. W nim też ujrzycie walkę między Imperialnym Rycerzem a nieprzyjemnym Sithem.

CBR: Jak wyglądało projektowanie tych ostatnich bitew? W jaki sposób planujecie choreografię?

Duursema: W planowaniu bitwy jest jeden nadrzędny cel, to jest pokazanie jej od początku do końca. Lecz każda potyczka jest historią, a każdy bohater ma w niej swój akt. Gdy planuję wizualny aspekt bitwy, polega to na znalezieniu równowagi między choreografią, a tymi emocjonującymi momentami, które sprawiają, że pojedynek jest brutalny. Bitwy, w których biorą udział Jedi są z natury złożone i nieco przegięte. Prawdziwy pojedynek na miecze świetlne prawdopodobnie sprowadzałby się do szybkiej wymiany ciosów, co skończyłoby się śmiercią przeciwników, lub poważnymi ranami. Lecz Jedi to herosi, więc muszą toczyć heroiczne bitwy. Podczas projektowania tych walk zawsze frajdę sprawia mi myśl o niezwykłej naturze ich umiejętności.

CBR: Z którą postacią będzie się najciężej pożegnać i dlaczego?

Ostrander: Ze wszystkimi. Włożyliśmy wiele serca w ich rozwój. Gdybyśmy tego nie zrobili, fani nie przyjęliby ich dobrze. Będziemy za nimi tęsknić tak bardzo jak, miejmy nadzieję, fani.

Duursema: U mnie to będzie Cade. Dużo przeszliśmy z tym gościem, patrzyliśmy co go motywuje. Widzieliśmy go w chwilach słabości, gdy walczył z uzależnieniem, i w chwilach triumfu, gdy decyduje się zostać pogromcą Sithów. Był gówniarzem i herosem jednocześnie, żyjąc niepełnym życiem i walcząc z przeznaczeniem. Niedoskonałe postaci są najfajniejsze, ponieważ pozwalają nam na ukazanie zarówno najmroczniejszych aspektów człowieczeństwa, jak i przyczyn, dla których ludzie starają się wywyższyć ponad innych. Cade był idealną postacią, na której można było pokazać, że najważniejsza bitwa, jaką toczy, to ta, którą toczy ze sobą. Jego historia stawiała również pytanie na temat dychotomii wolności osobistej i przeznaczenia, oraz tego, jak rozumiemy to, czego chce od nas Galaktyka.

CBR: Jak wpadliście na pomysł stworzenia postaci Cade’a? Czemu fakt ukazania w serii nazwiska Skywalkera był taki ważny?

Ostrander: Wiedzieliśmy, że w pewien sposób „Legacy” będzie ciężko sprzedać – robiliśmy to bez Wielkiej Trójki. Czy ludzie chcieliby spróbować czegoś nowego? Zapragnęliśmy więc Skywalkera, ale takiego Skywalkera, jakiego jeszcze nie widzieliście. Pierwotny pomysł był taki, by zrobić z niego kogoś w rodzaju Hana z mieczem świetlnym – łotra i hultaja. On także stanowi centrum motywu „dziedzictwa” – jego dziedzictwa jako Skwalkera i Jedi.

CBR: Gdy wpadliście na pomysł stworzenia tej historii, to zdecydowaliście się na umieszczenie akcji daleko w przyszłości, dalej niż rozgrywa się jakakolwiek inna seria książek czy komiksów Star Wars. Czemu tak zdecydowaliście?

Ostrander: Każda dobra historia sprawia, że chcesz zapytać: „a co było dalej?” Oczywiście powieści ciągną rozpoczęte wątki, ale robią to wraz z Wielką Trójką – Lukiem, Hanem i Leią. Chcieliśmy wykroczyć poza te postacie, uczynić galaktykę i „Gwiezdne Wojny” nowymi. Naszym zadaniem było stworzenie tego samego wrażenia, które odczuwali ludzie, gdy szli na „Nową nadzieję” – gdy wszystko było nowe i nie miałeś pojęcia co się stanie dalej, ani jak to się skończy. Mieliśmy też więcej wolności – kanon był zachowany, ale nie ograniczał on nas aż tak bardzo. Galaktyka wciąż była znana, a jednocześnie inna.

Duursema: Seria jest umieszczona tak daleko w przyszłości, ponieważ jeszcze nikt nie wyeksploatował tamtych czasów. Była to era otwarta dla nowych postaci i opowieści. Tworzenie tych czasów było zabawne, ponieważ nikt nie wiedział co się stanie zaraz; mieliśmy też nieograniczone możliwości.

CBR: Podczas tworzenia komiksu musieliście powołać do życia całkiem nowe postacie, co zaowocowało kilkoma niespodziankami i odkryciem paru powiązań pomiędzy owymi postaciami. Jak to jest, gdy powołuje się taką ekipę, która potem staje się częścią świata „Gwiezdnych wojen”?

Ostrander: Było z tym mnóstwo zabawy – głównie te postacie sprawiają, że seria jest kojarzona. Każdy dobrze wykreowany bohater poboczny podkreśla rolę głównego i dodaje smaczku do całości opowiadania. Niektóre postacie, jak Gar Stazi, miały początkowo pojawiać się tylko raz i dawać odpowiedzi na pytania o Galaktykę w „Legacy”. W jego przypadku było to: „Czy zostało coś jeszcze z Sojuszu Galaktycznego?” Stazi stał się bardzo popularny. Są też pomniejsze postacie, jak Naxy Screeger, z którym mamy mnóstwo frajdy i to też podoba się czytelnikom. Niektórzy- jak Roran Fel, Shado, Rav, królowa Jool – byli z nami od początku serii, a innych – na przykład Treisa Sindego lub Gara Staziego – „odkryliśmy” dopiero potem. Uważam, że bohaterowie poboczni naprawdę przyczynili się do sukcesu serii. Wielu z nich może wspomóc główną opowieść swoimi miniopowieściami, bo każdy z nich ma jakąś przeszłość.

Duursema: Wymyślanie postaci do serii dało nam wielką satysfakcję. Zauważyłam, że większość z nich zaczyna żyć własnym życiem. Mają one osobowości, które wyłoniły się po pewnym czasie pracy nad serią. Tworzenie ich wyglądu było dużym wyzwaniem – w końcu obsada jest całkiem liczna – ale nie ma postaci, w której bym coś zmieniła. Niektóre, jak Naxy Screeger, były owocem jednego, szybkiego szkicu, inne, jak Krayt, wymagały przejścia kilku etapów. Gdy zdecydowaliśmy, że będzie on A’Sharadem Hettem, jego projekt zaczął nabierać konkretności. A gdy wymyśliliśmy, że Delia Blue będzie Zeltronką, to już tak zostało. Wiedziałam, że musi być ona kimś, kogo łatwo rozpoznać i powinna wyróżniać się w tłumie. Cieszyłam się, projektując Darth Talon, choć praca była ciężka – ale za to jaki mamy efekt. Nadal uważam, że Nihil jest najwredniejszym z Sithów – tak po prawdzie, to jest pewna historia związana z jego pochodzeniem, która nigdy nie została opowiedziana.

CBR: Jan, wspomniałaś o tym, że Krayt to naprawdę A’Sharad Hett, syn legendarnego Rycerza Jedi. Czy od samego początku korciło was, by jak najszybciej ujawnić to fanom?

Ostrander: Z tego, co pamiętam – a moja pamięć jest coraz bardziej wątpliwa [śmieje się] – pomyśleliśmy o Hettcie dość wcześnie i na pewno przed tym, jak mieliśmy pierwszy scenariusz. A potem odłożyliśmy ten fakt, aż do momentu, który był najodpowiedniejszy, by go ujawnić. Chcieliśmy, by seria miała powiązania z resztą „Gwiezdnych wojen”. Jedną z naszych zgryzot był strach przed tym, by ludzie nie uznali „Legacy” za zbyt oderwane od świata Star Wars. Generalnie rzecz biorąc, myślę, że fani byli zaskoczeni, ale i podekscytowani. Przesunęliśmy to na koniec konkretnego aktu; ujawniliśmy jeszcze kim jest Morrigan Corde – matką Cade’a. To było szeroko dyskutowane. W ogóle, jeśli kończymy historię, a zostają jeszcze dwie strony, to szykujcie się. Coś knujemy.

Duursema: Gdzieś w moich szkicach mam rysunek Krayta bez maski i pokrytego tatuażami, które sobie zrobił, gdy żył wśród Tuskenów. Nawet wtedy A’Sharad Hett miał trudności z odnalezieniem siebie. Po pierwsze, jako człowiek pośród plemienia Tuskenów (właśnie dlatego się wytatuował, by wyglądem bardziej ich przypominać), a później pośród Jedi. Na Rycerza wyszkolił go ojciec, ale gdy ten został zamordowany przez Aurrę Sing, to starał się pomścić jego śmierć. Stara się on znaleźć równowagę pomiędzy treningiem Jedi, a tym, który otrzymał jako Jeździec Tusken. Hett zawsze był Jedi, który kwestionuje swoje miejsce w Galaktyce. Jako Krayt stał się kowalem własnego losu i tym, który określa przyszłość Galaktyki. Biorąc pod uwagę całą jego osobę, chyba odpowiedniejszy wydaje się fakt, iż wychowali go Tuskeni, niż to, że nosi maskę.

CBR: Wspomniałaś o tym wcześniej, ale zaprojektowanie którego bohatera sprawiło ci najwięcej radości?

Duursema: Rysowanie Cade’a wymagało nieco dłuższego posiedzenia nad kartką. Przez chwilę myśleliśmy nawet o stworzeniu ciemnowłosego Skywalkera. Wtedy John wspomniał coś o tym, jak ciężko byłoby odnieść sukces z blond antybohaterem. Spodobało mi się więc to wyzwanie. Gdy to powiedział, wiedziałam, że Cade będzie musiał mieć jasne włosy, a wtedy jego projekt już poszedł gładko. Miałam wizję jego jako łajdaka, więc jego strój składa się z części, które albo wyżebrał na jakiejś Wielkiej Orkiestrze Galaktycznej Pomocy, albo zwędził pierwotnym właścicielom. Wszystko, co nosi, jest pozdzierane – i jest to dla niego w pewnym sensie powód do dumy. Jego kamizelka wygląda, jakby została poskładana z części mandaloriańskiej zbroi, a spodnie są w stylu Vadera – takie też noszą szturmowcy w „Legacy”. Długi płaszcz Cade’a jest substytutem szaty Jedi i ukrywa miecz świetlny oraz blaster. Projektowanie statku też było fajne – „Mynock” jest postacią samą w sobie i należy do moich ulubionych statków.

CBR: By podsumować: jaka przyszłość czeka świat „Legacy”? Czy jeszcze zobaczymy tych gości?

Ostrander: Naszym planem jest zakończenie historii. Co będzie dalej – to już zależy od Dark Horse’a. Wszystko to oczywiście zakłada, że będziemy mogli kontynuować „Legacy”. Wiecie, nie wszystkie postaci muszą przeżyć.

Duursema: To jest pytanie, na które tylko Dark Horse i Lucasfilm mogą odpowiedzieć. W głębi serca mówię „tak” dla kolejnych części „Legacy”. John i ja mamy jeszcze wiele historii do opowiedzenia.


Temat na forum poświęcony zakończeniu cyklu Legacy.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Komiksowe ''Imperium kontratakuje'' w sieci

2010-06-08 22:41:05 StarWars.com

Miesiąc temu na oficjalnej pojawiła się pierwsza część komiksowej adaptacji "Imperium kontratakuje", z którą wszyscy chętni mogli się zapoznać bezpłatnie i dołączyć w ten sposób do grona osób świętujących trzydziestą rocznice filmu. Wspominaliśmy o tym w tym miejscu. Dziś zamieszczono drugą część przedstawiającą bitwę o Hoth.
Komiks oryginalnie ukazał się w 1980 r. nakładem wydawnictwa Marvel w zeszycie Star Wars #40. Jego wersję elektroniczną znajdziecie tutaj.
Scenariusz Archie Goodwin, rysunki i okładka Al Williamson oraz Carlos Garzon, kolory Glynis Wein.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

The Old Republic: Blood of Empire #4

2010-06-04 17:23:18 SWTOR.com


Twórcy The Old Republic udostępnili kolejny fragment "Blood of Empire", internetowego komiksu nawiązującego do samej gry. Podobnie jak w przypadku "Threat of Peace", tak i tym razem komiks jest dostępny bezpłatnie i ukazuje się w regularnych odstępach czasu na oficjalnej stronie gry.

Akcja "Blood of the Empire" została umiejscowiona na długo przed podpisaniem traktatu z Coruscant i przywróceniem pokoju pomiędzy wielkimi siłami galaktyki. Komiks oparty na zbliżającej się grze Star Wars: The Old Republic przynosi ze sobą nowych, zarówno pozytywnych i negatywnych bohaterów, a także przedstawia nowe rewelacje na temat wewnętrznych intryg samego Imperatora.

Najnowszy odcinek znajdziecie bezpośrednio w tym miejscu. Autorem scenariusza jest Alexander Freed, jeden z pracowników firmy BioWare pracujący nad grą, rysunki wykonał David Ross, tusz Mark McKenna, a kolory Michael Atiyeh.

Akt 1: Shades of the Sith
Wojna zaczyna się tutaj! Uczeń Sithów musi się zmierzyć z armią Republiki, niewolnikiem schwytanym w trakcie wymiany ognia, tajemnicą czystej krwi podczas podróży przez pogrążone w zbrodni ulice portu kosmicznego Peragus. Te osoby znajdą się w cieniu imperatora i mrocznej rady, a ich działania określą przyszłość Imperium i Starej Republiki.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Czerwcowe komiksy Egmontu - zapowiedź

2010-06-04 13:20:57 Egmont Polska

W czerwcu czytelnicy komiksów Star Wars nie powinni narzekać na ich brak, ponieważ jest to miesiąc, w którym będzie można nabyć trzy nowe pozycje. Pierwszą z nich otrzymaliśmy dwa dni temu w postaci kolejnego kwartalnika Star Wars Komiks Wydanie Specjalne. W drugiej połowie czerwca do sprzedaży trafią kolejne dwie. Nowy numer miesięcznika Star Wars Komiks oraz drugi tom Rycerzy Starej Republiki. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
Star Wars Komiks 6/2010 (22)

"Chewbacca: Mallatobuck, czyli miłość Wookieech, Chewbacca: Attichitcuk, czyli smutek ojca" (Mallatobuck, A Wookie Romance, Chewbacca #1) - Chewbacca to najbardziej znany przedstawiciel długowiecznej rasy Wookieech z planety Kashyyyk. Wsławił się jako uczestnik bitwy o Kashyyyk podczas wojen klonów, a później nieodłączny przyjaciel Hana Solo, drugi pilot Sokoła Millenium i bohater Rebelii. Zginął w wieku około 225 lat, w trakcie wojny z pozagalaktycznymi najeźdźcami, Yuuzhan Vongami. Uratował wówczas Anakina Solo – syna swojego najlepszego przyjaciela – podczas ewakuacji planety Sernpidal, do której zbliżał się księżyc, strącony przez Vongów z orbity. Nieco później droidy C-3PO i R2-D2 spotykają się z tymi, którzy go znali, by zarejestrować ich wspomnienia. Na początek udają się na Kashyyyk i rozmawiają z wdową po Chewbacce oraz jego ojcem.
Scenariusz Darko Macan, rysunki Brent Anderson i Igor Kordey, kolory Nathan Eyring i Matthew Paine, okładka Sean Phillips.
"Więzy honoru" (Honor bound, Tales #22) - W drugim roku wojen klonów, sierżant RC-2088 staje przed dwoma Mistrzami Jedi: Yodą i Macem Windu, którzy wezwali go do raportu. Chodzi o misję, która z początku wydawała się rutynowa, nie poszła jednak zgodnie z planem. Komiks pokazuje, w jaki sposób myśleli i funkcjonowali prości żołnierze armii klonów o identycznym genotypie.
Scenariusz Ian Edginton, rysunki Steve Pugh, kolory Michael Atiyeh.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 5,99 zł, 48 stron. Premiera 17 czerwca 2010.

Temat na forum.
Rycerze Starej Republiki tom #2: Flashpoint

Ścigany padawan Zayne Carrick pragnie oczyścić się z zarzutu morderstwa kolegów ze szkolenia Jedi, dlatego staje twarzą w twarz z wojownikami budzącymi strach w całej galaktyce – Mandalorianami!
Zayne oraz drobny przestępca Gryph i nadąsany droid Elbee są pasażerami „Ostatniej Szansy" – statku, który pilotują zniedołężniały geniusz Camper i jego wierna obrończyni Jarael. Muszą przeżyć spotkania z porywaczami, szalonymi naukowcami, mandaloriańskimi zdrajcami, dwoma niezdarnymi łowcami nagród oraz... cało wynieść głowy z paru naprawdę dużych eksplozji.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Knights of the Old Republic #7-12 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Dustin Weaver i Brian Ching oraz Harvey Talibao, kolory Michael Atiyeh i Jay David Ramos , okładka Brian Ching i Michael Atiyeh. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 144 stron. Premiera: 21 czerwca 2010 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (19)

Komiksy

Reedycja komiksów Marvela w Stanach

2010-06-03 08:25:47 DiamondComics.com

W USA do sprzedaży trafiła dosyć ciekawa pozycja. Jest nią "Omnibus: A Long Time Ago ...", czyli wydanie zbiorcze zawierające pierwsze komiksy Star Wars jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. Na pewno jest to gratka dla tych fanów, którzy nie mieli do tej pory możliwości zapoznać się z przygodami z odległej galaktyki, opublikowanymi ponad 30 lat temu.
Omnibus: A Long Time Ago ... Volume #1

To wydanie zbiorcze zawiera pierwszych dwadzieścia sześć numerów komiksów Star Wars, które ukazywały się nakładem wydawnictwa Marvel od 1977 r. (tego samego roku co pierwszy film). Pierwszy tom Star Wars Omnibus: A Long Time Ago to z pewnością gratka dla każdego fana.
Przyszłe tomy będą zawierać kolejne numery wydane przez Marvela: komiksową adaptację Powrótu Jedi, materiał z Brytyjskich Marveli, serie Droids i Ewoks oraz inne rzadkie komiksy Star Wars.
Scenariusz Roy Thomas, Don Glut, Archie Goodwin, Mary Jo Duffy, rysunki Howard Chaykin, Tom Palmer, Terry Austin, Bill Wray, Walt Simonson, i inni. Cena 24,99$, 480 stron. Preview dostepne tutaj.

KOMENTARZE (11)

Komiksy

SW Komiks Wydanie Specjalne 2/2010 w sprzedaży

2010-06-02 07:32:11 Egmont Polska

W sprzedaży znalazł się piąty numer Star Wars Komiks Wydanie Specjalne. Znajdziecie w nim kolejną historię z okresu wojen klonów pt. "Oblężenie Saleucami", której opis i wybrane plansze znajdziecie w dalszej części newsa.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 2/2010 (5): Oblężenie Saleucami

Akcja komiksu rozgrywa się w roku -19 chronologii uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wojny klonów toczą się już od trzydziestu sześciu miesięcy i wkraczają w końcową fazę, choć na razie nic nie zwiastuje rychłego końca Republiki. Przeciwnie, to właśnie strona republikańska wydaje się mieć przewagę w walce. Jak jednak pamiętamy, kres wojnom klonów położył zdradziecki rozkaz 66, nakazujący eksterminację Rycerzy Jedi, nie zaś militarne zwycięstwo jednej bądź drugiej strony.
Oblężenie Saleucami, jedna z ostatnich wielkich kampanii wojen klonów, było serią bitew i potyczek między Wielką Armią Republiki a tysiącami specjalnie wyhodowanych klonów Morgukai, walczących po stronie Separatystów. Morgukai byli elitarnym zakonem wojowników rasy Nikto, pochodzącej z planety Kintan. Nienawidzili Jedi, dlatego wykształcili w sobie odporność na próby kontrolowania umysłu i używali broni z cortosisu, materiału odpornego na uderzenie klingą miecza świetlnego.
Głównym bohaterem komiksu jest walczący po stronie Republiki Quinlan Vos, który pojawił się epizodycznie w filmie Mroczne widmo.
W komiksie znajdzie się również plakat z Quinlan Vosem.
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory i okładka Brad Anderson.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (31)
Loading..