TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Wrześniowe komiksy Egmontu – zapowiedź

2010-08-31 22:32:35 Egmont Polska

Wrzesień będzie miesiącem, na który fani komiksów Star Wars nie powinni narzekać. Tym razem na rynku ukażą się trzy nowe pozycje. Już za dwa dni do sprzedaży trafi najnowszy numer Wydania Specjalnego Star Wars Komiks, a po kolejnych dwóch tygodniach pojawi się sam miesięcznik. Szczegółowe zapowiedzi znajdziecie niżej. Na tym jednak nie koniec ponieważ od trzynastego września będzie można nabyć trzeci tom Rycerzy Starej Republiki. Dodatkowo przypominamy, że 11 września podczas odbywającego się w Bydgoszczy zlotu fanów Gwiezdnych Wojen o nazwie Star Force będzie można spotkać oraz zadać kilka pytań Jackowi Drewnowskiemu pracującemu przy wydawaniu komiksów SW w Polsce. Więcej na ten temat znajdziecie w tym miejscu.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 3/2010 (6): Wróg Imperium

Boba Fett, znany wszystkim łowca nagród, wydatnie przyczynił się do schwytania Hana Solo, z którym już wcześniej miał na pieńku. Vader pozwolił mu potem zabrać zamrożonego w karbonicie Hana, a tym samym zgarnąć sowitą nagrodę, wyznaczoną przez Jabbę.
Skoro jednak później Boba Fett współpracował z Imperium, skąd tytuł niniejszej historii, rozgrywającej się na dwa lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci? W klasycznej trylogii filmowej Vader doceniał i szanował łowcę nagród. Dlaczego zatem „wróg Imperium”? Dowiecie się tego z tego komiksu.
Scenariusz John Wagner, rysunki Ian Gibson i John Nadeau, tusz Ian Gibson i Jim Amash, kolory Perry McNamee, Brian Gregory, okładka Ken Kelly.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera 2 września 2010r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Star Wars Komiks 9/2010 (25)

"Pokaz mocy" (Show of Force, Republic #65–66) - Po jednej z bitew wojen klonów pojawia się nowe niebezpieczeństwo. Okazuje się, że ktoś wyznacza nagrody za śmierć Jedi. Rycerze, uczestniczący w wojnie przeciwko Separatystom, nie mogą pozwolić, by zagrożenie czyhało na nich także poza polem bitwy. Postanawiają rozprawić się z łowcami nagród. W misji udział biorą najlepsi szermierze zakonu: Mace Windu, Agen Kolar, Kit Fisto i Saesee Tiin – dokładnie ci sami, którzy dwa lata później podejmą próbę aresztowania kanclerza Palpatine’a, co ukazano w pamiętnej scenie filmu Zemsta Sithów. Historia rozwija także wątek znanego już czytelnikom z innych komiksów Quinlana Vosa.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz. Cena 5,99 zł, 48 stron. Premiera 16 wrzesień 2010 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (21)

Komiksy

Wywiad z Randym Stradleyem i Davem Marshallem

2010-08-30 18:07:11 Techland

W ciągu ostatnich lat Dark Horse opublikował setki komiksów spod znaku "Star Wars", a w przyszłym roku firma będzie obchodzić swoją rocznicę. Strona Techland opublikowała ostatnio wywiad z Randym Stradleyem i Davem Marshallem. Twórcy opowiadają w nim o historii gwiezdnowojennych komiksów i swojej pracy. Jego pierwsza część jest dostępna tutaj a druga w tym miejscu. Rozmowa zawiera kilka informacji, które podano na ostatnich konwentach.Techland: W jaki sposób Dark Horse związało się z „Gwiezdnymi Wojnami” i publikacją komiksów z tego uniwersum?

Stradley: Historia gwiezdnowojennych komiksów i Dark Horse’a właściwie zaczyna się u Marvela. Moją pierwszą pracą związaną z komiksami było napisanie scenariusza „Gwiezdnych Wojen” dla Marvela w 1983 roku. W 1986 powstał Dark Horse i wkrótce, bo w 1988 lub 89 licencja dla Marvela wygasła. Mniej więcej w tym czasie Cam Kennedy i Tom Veitch zaczęli pracować nad tym, co nazwano później Mroczne Imperium. Staraliśmy się zdobyć licencję i „Dark Empire”, które w pewnym sensie zaczęto tworzyć w Marvelu, stało się naszą pierwszą pozycją. Chyba pierwotnie nazywało się to „The Light and Darkness War”, czy jakoś tak.

Aby było jasne, potem nie zajmowałem się przez dłuższy czas naszymi gwiezdnowojennymi komiksami. Ale robiliśmy coś opartego na książkach wydawanych wówczas w wydawnictwie Ballantine – tworzyliśmy serie, które rozgrywają się tysiące lat przed filmami. „Gwiezdne Wojny” rozgrywające się w tym czasie były w centrum zainteresowania przez najbliższe dziesięć lat – dopóki ja nie przejąłem pałeczki pierwszeństwa.


Techland: Jakie były szczytowe osiągnięcia waszych gwiezdnowojennych publikacji?

Stradley: Osiągnęliśmy spory sukces z „Mrocznym Imperium” i naszymi adaptacjami powieści Timonthy’ego Zahna. Mieliśmy też okres, w którym tworzyliśmy miniserie – jedną z takich było „Karmazynowe Imperium”, które opowiadało o jednych z ostatnich ocalałych z imperialnych gwardzistów. Była seria zatytułowana „X-wing”, która śledziła losy Eskadry Łotrów po tym, jak opuścił ją Luke Skywalker. A kolejną nazwaliśmy po prostu „Star Wars” i była ona preludium do wydarzeń przedstawionych w Epizodzie I. Po Epizodzie II zmieniliśmy tytuł na „Republic” i skupiliśmy się na Wojnach klonów.

Techland: Jakie pozycje ukażą się w najbliższym czasie?

Marshall: W tej chwili pracujemy nad „The Old Republic”, serią powiązaną z grą MMO o tym samym tytule, która ma wyjść w przyszłym roku. Komiks jest pisany przez scenarzystów gry – pierwszy akt przez Roba Chesneya, a drugi przez Alexandra Freeda. A w październiku startujemy z nową serią, „Knight Errant”, napisaną przez Johna Jacksona Millera, twórcy 50 zeszytów „Rycerzy Starej Republiki” – serii która skończyła się w tym roku. „Knight Errant” przedstawi nową postać – Kerrę Holt. Akcja dzieje się w nieznanym okresie – tysiąc lat przed „Mrocznym widmem”. John napisze również powieść o tej postaci – książka wyjdzie w lutym, nakładem wydawnictwa Del Rey. Naszym planem jest więc integracja historii z komiksu i książki. Jesteśmy bardzo tym podekscytowani.

Stradley: Mamy jeszcze „Invasion”. 10 lat temu Del Rey wydał serię 19 powieści, których akcja działa się około 25 lat po „Nowej nadziei”, i które opowiadały historię o inwazji obcych z innej galaktyki, zwanych Yuuzhan Vongami. Było to 19 książek całkiem różnych autorów i pomyśleliśmy „to zbyt niebezpieczne, byśmy pchali się z butami w ten okres, jeszcze komuś coś popsujemy”. Zaczekaliśmy więc, aż książki się skończą i zrobiliśmy naszą własną historię, która przewija się przez powieści z tego cyklu i opowiada historię nieco poboczną. Luke, Han i Leia mają tam swoje 5 minut, ale tak naprawdę jest to opowieść o rodzinie królewskiej z jednej z pierwszych zaatakowanych planet. Komiks został napisany przez Toma Taylora, który jest dramatopisarzem i scenarzystą w australijskiej telewizji, oraz Colina Wilsona, którego przez lata błagałem, by zrobił coś dla nas, a który teraz pluje sobie w brodę, że się nie zgodził wcześniej, bo tak dobrze się bawi. Pochodzi z Nowej Zelandii, ale mieszkał w Europie i tam robił powieści graficzne i pracował z Moeibusem.

W tej chwili wypuszczamy miniserię zwaną „Blood Ties”. Każdy jej segment będzie się składał z czterech, pięciu zeszytów i będzie śledził postaci z „Gwiezdnych Wojen”, które są w pewien sposób spokrewnione. Pierwszy był o Jangu i Bobie Fettach, ale następny będzie o kimś innym. Tu na razie mamy pole do popisu.

Serią cieszącą się niezwykłą popularnością jest „Dziedzictwo”, której akcja dzieje się około 140 lat po „Nowej nadziei”. Głównym bohaterem jest Cade Skywalker - ostatni znany dziedzic Luke’a, ten marudny zły chłopiec, który odmawia bycia Jedi. Seria zbliża się do końca, ale w grudniu pojawi się jej kontynuacja, zatytułowana „Legacy War”. Pod koniec rozpęta się wielka wojna między Imperium Sithów, a Jedi i resztkami Sojuszu Galaktycznego, więc „War” oczywiście opowie co się wówczas stało.

W październiku lub listopadzie wychodzi gra „The Force Unleashed II” i będziemy mieć do niej powieść graficzną. Haden Blackman, który napisał scenariusze do obu gier, stworzył również historię dla nas, która nie jest dokładną adaptacją gry. Dotyka ona wydarzeń z TFU II, ale jej głównym bohaterem jest Boba Fett. Łowca ten pojawia się w grze, ale nie w takim wymiarze, jak w komiksie.

No i mamy jeszcze „Star Wars Adventures” i komiksy z serii „Clone Wars”, które są skierowane do dzieci – a rozumiem przez to, że są przyjazne rodzicom. Piszemy je, dodając tą samą dawkę emocji i podekscytowania co w innych komiksach, ale rysunki są bardziej skierowane do dzieci.


Techland: Czy są jakieś przewodniki, które pomagają wam trzymać się osi czasu?

Stradley: Jedną z rzeczy, które robimy, to oddzielanie naszych serii od siebie tak, by nie „wpadały” na siebie zbyt często. Lucasfilm ustanowił różne wytyczne dla każdej ery. Dodatkowo, mamy niemal codziennie kontakt z ludźmi, którzy mówią „nie róbcie tego, bo rozwalicie co innego”.

Techland: Czy istnieje jedna wielka oś czasu, która jest dostępna publicznie?

Stradley: Jest kilka osi stworzonych przez fanów, które są tak dokładne, że aż przechodzi ludzkie pojęcie. Jeśli rzeczywiście utknę , to idę i patrzę na nie, ale są one bardzo zawiłe i czasem jest tam więcej, niż mi potrzeba. Ja chcę tylko wiedzieć, czy mogę popracować nad tym konkretnym odcinkiem czasu, a oni rozdrabniają to na to, co działo się każdego dnia w „Gwiezdnych Wojnach”.

Techland: Czy masz sny o kanonie?

Stradley: Czasami!

Techland: Ile indywidualnych projektów Dark Horse i Lucasfilm koordynują w tym samym czasie?

Stradley: Możecie spojrzeć na moją tablicę i zobaczycie, że nie wszystko tu się znajduje, ale we wrześniu mam cztery serie, a w nadchodzących latach będzie to norma – cztery, pięć komiksów miesięcznie. W przyszłym roku Dark Horse obchodzi rocznicę 25 lat istnienia i 20 lat posiadania licencji na „Gwiezdne Wojny”, więc chcemy to uczcić.

Techland: Czy są jakieś okresy na gwiezdnowojennej osi czasu, których wolicie unikać?

Stradley: Są okresy, które są problematyczne, ale i tak do nich nawiązujemy. Najbardziej zapełniony jest okres tuż po „Nowej nadziei” – przez 30 lat powstało wiele książek, komiksów i gier, a wszystkie są uważane za kanon. Przez nowy serial animowany era Wojen klonów stała się nieco „ciasnawa”, ale większość z naszych wielkich historii opowiedzieliśmy zanim TCW w ogóle się zaczęło.

Techland: Czy są jakieś dodatki do kanonu z waszych komiksów, z których jesteście dumni?

Stradley: Mieliśmy postać z serii „Republic”, która na krótko pojawiła się w Epizodach II i III – Aaylę Securę, niebieskoskórą dziewczynę z mackami na głowie. Kolejny bohater został wymieniony w Epizodzie III – Quinlan Vos.

Marshall: Jest tu cała sieć skomplikowanych powiązań. Randy wspomniał o „Opowieściach Jedi”, serii, którą stworzyliśmy na początku naszego istnienia. Działa się ona tysiące lat przed filmami i w pewien sposób zainspirowała twórców gry „Knights of the Old Republic” – ten tytuł był wzięty od jednego z komiksów w „Opowieściach Jedi”. A sama gra zainspirowała serię komiksową o tym samym tytule – każda osoba rozbudowywała to, co zrobiła inna. Na bazie komiksu powstawały scenariusze do RPG, pisane przez Johna Millera. Tak to się robi.

Techland: Teraz dziwne pytanie: w jaki sposób doszło do wydania miniserii „Jabba the Hutt”, którą parę lat temu napisał Jim Woodring?

Stradley: Ryder Windham, który był jednym z naszych redaktorów w tym czasie, przyjaźnił się z Jimem. Bardzo podobała nam się praca Woodringa w wydawnictwie Fantagraphics i chcieliśmy, by zrobił też coś takiego dla nas. Lecz, mimo że jego dzieła były przepiękne i wymagające chwili refleksji, nie zarobił na tym góry pieniędzy. Więc Ryder zapytał: „Chcesz zrobić coś dla <>, by podreperować swój budżet”? Ten komiks jest kanoniczny, ale nie powinien być traktowany bez przymrużenia oka, więc Jim dołożył do niego nieco od siebie. Czasem mamy z takimi rzeczami mnóstwo śmiechu, czasem robi się mrocznie i poważnie.

Techland: Przed jakimi wyzwaniami stajecie, gdy tworzycie komiksy z „Gwiezdnych Wojen”?

Stradley: Moją zasadą numer jeden jest niezatrudnianie osób, które są fanami, bo zbyt mocno one grzęzną w sprawach kanonu. „Ta historia wyjaśni dlaczego Iksiński nosił opaskę na oko!” Tak, tylko to nie jest historia: to jest wyjaśnienie, dlaczego Iksiński nosił opaskę. Staram się więc zatrudniać osoby, którym nieobcy jest świat „Star Wars”, ale które chcą opowiadać dobre historie i nie oddałyby życia za szansę zostania scenarzystą. Z drugiej strony, jeśli chodzi o artystów, nie mam nic przeciwko tym, którzy są fanami. Oni już wykonali masę rysunków i wiedzą, jak mają rysować, oraz co mogą, a czego nie mogą umieścić w tle. Zawsze staram się robić to, co najlepsze.

Techland: Czy istnieją jakieś dobre historie w najwcześniejszych gwiezdnowojennych komiksach? Wydaje się, że zostały one poskładane w takich dziwnych okolicznościach.

Stradley: Pierwsze sześć czy osiem zeszytów od Marvela wyszło zanim na ekranach ukazał się film. Było tam parę zdjęć z filmu, ale nikt nie miał pojęcia co to jest i na początku wszystko było nieco wariackie. Chodzi mi o to, że były tam biegające dookoła wielkie zielone króliki i rzeczy w tym stylu. Po tym, jak wyszedł pierwszy film, nikt nie miał pojęcia, że będzie sequel. Teraz wiecie czym jest „Star Wars”, ale wówczas to wszystko „rozeszło się” w różnych kierunkach i Lucasfilm nie wiedział gdzie to w końcu zawędruje. Wtedy więcej rzeczy było dozwolonych, a teraz słyszy się „o nie, nie zrobimy tego”.

Techland: Czy pomysły na komiksy pochodzą od Lucasa, Dark Horse’a, a może obu?

Stradley: Okazjonalnie, jak w przypadku serialu „Clone Wars”, chcieli koniecznie komiks „Clone Wars”, więc zrobiliśmy go w pierwszym roku. Ale potem odkryliśmy, że dzieci nie kupują tych komiksów – tylko dorośli! Więc robienie ich na podstawie serialu skierowanego do młodszych nie było najlepszym pomysłem. Teraz tworzymy więc minipowieści graficzne, 72 lub 80 stron, i te radzą sobie bardzo dobrze. Wydaje się, że rodzice kupują je dzieciom zamiast pojedynczego komiksu.

Techland: Które z komiksów sprzedają się najdłużej?

Stradley: „Mroczne Imperium” nigdy nie przestanie się sprzedawać. Zebraliśmy serię „Republic” w omnibusy zatytułowane „Clone Wars”, nie wiedząc, że Lucasfilm będzie robić serial o tym samym tytule – właściwie, to była najgenialniejsza rzecz, którą mogliśmy zrobić! Wiele powieści graficznych cały czas się sprzedaje – zarówno „Dziedzictwo”, jak i KOTOR. Zaczęliśmy robić bardzo grube omnibusy i te cieszą się popularnością.

Marshall: Myślę, że siłą komiksów Dark Horse’a jest to, że pokazują one jak bardzo „Gwiezdne Wojny” są różne dla różnych fanów i jak każdy z nich może znaleźć coś interesującego dla siebie. Nie musisz zaczynać w konkretnym miejscu. Jeśli masz jakąś gwiezdnowojenną pasję, my mamy tytuł, dzięki któremu będziesz mógł ją pogłębić.

Stradley: Jeśli myślisz, że Jedi są cool, jest mnóstwo pozycji, od których możesz zacząć. Jeśli uważasz, że Boba Fett jest świetny, to jest kilka komiksów mu poświęconych.

Techland: Kiedy Dark Horse dostał licencję na ponowne wydrukowanie pozycji wydanych kiedyś przez Marvela?

Stradley: To należało to Lucasfilmu – mogliśmy to zrobić od samego początku, ale tak się nie stało do roku 2002, tuż po tym, jak zająłem się „Gwiezdnymi Wojnami”.

Techland: A ile powieści graficznych opublikował Dark Horse?

Stradley: Pięć lat temu policzyłem je i wyszło mi ponad 150. Część zebraliśmy w omnibusy, co czyni listę mniej imponującą, ludzie dostają więcej za mniej, ale… myślę, że jest ich teraz około 200. A następny rok będzie wielki. Mamy kilka rzeczy, o które błagali ludzie i kilka takich, które są nieoczekiwane, ale nie mniej ekscytujące.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Blood Ties – będzie kontynuacja

2010-08-30 12:48:16 EUCantina.net

W minioną środę informowaliśmy o ukazaniu się na amerykańskim rynku wydawniczym pierwszego odcinka nowego komiksu Star Wars pt. "Blood Ties". Historia autorstwa Toma Taylora i Chrisa Scalfa opisuje perypetie najsłynniejszych łowców nagród w galaktyce czyli Jango i Boby Fettów. Według wcześniejszych zapowiedzi na nową pozycję Dark Horse’a, tworząca zamkniętą miniserię, miały składać się cztery zeszyty wydane pomiędzy sierpniem, a listopadem tego roku. Okazuje się, że na tym nie koniec.

W pierwszym zeszycie, wydanym jak już wspominaliśmy wcześniej kilka dni temu, Rendy Stradley oznajmił, że nie skończy się na jednej miniserii. Podobno obu twórcom tego komiksu tak się spodobała wzajemna współpraca, że postanowili ją przedłużyć, czego owocem ma być kolejna miniseria z innymi sławnymi (lub wręcz przeciwnie) postaciami uniwersum Gwiezdnych Wojen, których również będą łączyć więzy krwi. Najprawdopodobniej na tą opowieść przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku, a dalej to już czas pokaże.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

The Old Republic: Blood of Empire #10

2010-08-28 08:35:57 SWTOR.com


To już dziesiąta odsłona internetowego komiksu "Blood of Empire" nawiązującego do gry The Old Republic. Podobnie jak w przypadku "Threat of Peace", tak i tym razem komiks jest dostępny bezpłatnie i ukazuje się w regularnych odstępach czasu na oficjalnej stronie gry.

Akcja "Blood of the Empire" została umiejscowiona na długo przed podpisaniem traktatu z Coruscant i przywróceniem pokoju pomiędzy wielkimi siłami galaktyki. Komiks oparty na zbliżającej się grze Star Wars: The Old Republic przynosi ze sobą nowych, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych bohaterów, a także przedstawia nowe rewelacje na temat wewnętrznych intryg samego Imperatora.

Najnowszy odcinek znajdziecie bezpośrednio w tym miejscu. Autorem scenariusza jest Alexander Freed, jeden z pracowników firmy BioWare pracujący nad grą, rysunki wykonał David Ross, tusz Mark McKenna, a kolory Michael Atiyeh.

Akt 3: Burn the Future
Dzięki bólowi, cierpieniu i potędze ciemnej strony, uczeń Sithów Teneb Kel poznał straszliwą prawdę o Exar Kressh i dzieciach Imperatora. Teraz staje przed wyzwaniem uczynienia z tej wiedzy śmiertelnej broni i pokonania wroga, który niemal pozbawił go już raz życia. Wraz z wojną siejącą spustoszenie w galaktyce nadchodzi ostateczne starcie pomiędzy Tenebem, Magotem i Exal.

Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Pojawi się trzeci sezon internetowego komiksu ''The Clone Wars''

2010-08-26 20:29:05 Dark Horse

Jeśli podobały się Wam, zamieszczane na oficjalnej, krótkie komiksy towarzyszące przez ostatnie dwa sezony telewizyjnemu serialowi The Clone Wars to powinniście być zadowolenia z tej informacji. Już niedługo powinien wystartować trzeci sezon tego sieciowego komiksu.

Na forum wydawnictwa Dark Horse rysownik Tom Hodges odpowiadając na pytania fanów poinformował, że trwają prace nad trzecią odsłoną tego komiksu. Pierwsza historia pierwotnie miała ukazać się już jesienią jednak z powodu natłoku zajęć związanych z Celebration V została przesunięta w czasie. Sezon trzeci przyniesie ze sobą niezależną, podzieloną na kilka tygodni historię. Autorami scenariusza będą Pablo Hidalgo oraz Tom Hodges, który również wykona rysunki uzupełnione kolorami naniesionymi przez Granda Golda. W nowym sezonie, podobnie jak poprzednio nie powinno również zabraknąć takich osób jak Jeffrey Carlisle, Daniel Falconer czy Katie Cook, nie wiadomo jednak z jaką częstotliwością będą pojawiać się ich prace.

Nowy komiks będzie się ukazywał w podobny sposób jak w sezonie pierwszym, jednak tym razem nie będzie bezpośrednio wpływał czy wiązał się z telewizyjnym serialem. Dodatkowo wiadomo, że we wczesnym etapie historii, nad którą pracuje obecnie rysownik, akcja będzie się skupiała na poznanej mniej więcej rok temu mistrzyni Keelyvine Reus (widoczna na załączonym szkicu). Co z resztą bohaterów? Na razie nic o nich nie wiadomo jednak wydaje się, że nie przyjdzie nam długo czekać na odpowiedź.

Przypominamy, że internetowy komiks The Clone Wars jest wciąż dostępny na oficjalnej stronie Star Wars w tym miejscu.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Początek opowieści o najsłynniejszych łowcach nagród - ''Blood Ties'' w sprzedaży

2010-08-25 12:44:12 DiamondComics.com

Dzisiejszego dnia na komiksowe półki sklepowe trafił pierwszy numer nowej miniserii opisującej przygody najsłynniejszych łowców nagród w galaktyce. Mowa oczywiście o Bobie i Jango Fettach.
Ponadto na Celebration V, na którym nie zabrakło komiksowych nowinek (więcej na ten temat znajdziecie tutaj), ukazały się dwie nowe pozycje, w które można było się zaopatrzyć np. na stoisku wydawnictwa Dark Horse. Mowa o zerowym zeszycie Knight Errrant oraz kolekcjonerskie wydanie Tales from The Clone Wars.
Blood Ties - Jango and Boba Fett # 1(4)

Tutaj zaczyna się wielopokoleniowa opowieść o honorze i odkupieniu, z udziałem dwóch największych twardzieli w galaktyce Star Wars - zespołu ojciec i klon, Jango i Boba Fett!
Tuż przed rozpoczęciem wojen klonów, hrabia Dooku wysłał Jango Fetta na misję, która wpłynie na życie Boby Fetta jakieś dwadzieścia lat później. Jednak na razie żaden z nich nie wie, co przyniesie przyszłość, ponadto mają już wypełniony swój harmonogram walkami z potworami i złymi charakterami! Jango Fett i Boba Fett razem w serii zawierającej rysunki artysty Purge Chrisa Scalfa!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Tales from The Clone Wars - TPB

Gdy na kanale Cartoon Network po raz pierwszy emitowano serial The Clone Wars StarWars.com zamieszczała na swej stronie krótkie komiksy sieciowe stanowiące małe wprowadzenie do prezentowanych odcinków. Możecie się z nimi zapoznać bezpośrednio w tym miejscu. Dreams & Visions Press wspólnie z Dark Horse Comics postanowiły przygotować dla fanów bardziej trwały ślad tych przygód, zbierając wszystkie opublikowane wcześniej komiksy pierwszego sezonu w jedno wydanie zbiorcze zatytułowane "Tales from The Clone Wars".
To zbiorcze wydanie zawiera nie tylko wszystkie odcinki pierwszego sezonu, ze scenariuszami napisanymi przez Pablo Hidalgo oraz rysunkami wykonanymi przez Jeffa Carlisle’a, Katie Cook, Granta Goulda i Toma Hodgesa, ale również komiksy łączące się z flaszowymi grami udostępnionymi po zakończeniu emisji premierowego sezonu. Dodatkowo w tej kolekcjonerskiej edycji znajdzie się miejsce dla bonusowej części zawierającej szkice i różne koncepcje rysunków autorstwa wszystkich rysowników oraz przedmowy autorstwa Davea Filoniego, nadzorującego produkcję telewizyjnego serialu.
Komiks został wydany w ograniczonym nakładzie 2000 egzemplarzy dostępnych wyłącznie na Celebration V oraz StarWarsShop.com.
Scenariusz Pablo Hidalgo, rysunki Jeff Carlisle, Katie Cook, Grant Gould i Tom Hodges. Cena 21,99$, 168 stron.
Knight Errant #0

Wydawnictwa Del Ray oraz Dark Horse Comic przygotowały specjalny zerowy numer nowej komiksowej serii Knight Errant. Komiks zawiera z jednej strony okładke Dark Horse’a, z drugiej okładkę książki Del Reya. W środku obok komiksu zamieszczono szkice, wywiad ze scenarzysta oraz fragment nadchodzącej powieści. Komiks można było zdobyć bezpłatnie podczas Celebration V.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Federico Dallocchio, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones. Cena 0,00$, 24 strony.

Temat na forum.

KOMENTARZE (16)

Komiksy

Premiera ''Legacy'' #50 w USA

2010-08-18 19:30:26 DiamondComics.com

Dziś w Stanach Zjednoczonych Ameryki swoją premierę ma 50. numer serii „Legacy”. Od kilku miesięcy zapowiadano, że będzie to ostatni zeszyt tej kultowej serii, która w kraju nad Wisłą wydawana jest pod nazwą „Dziedzictwo”. Nie jest to jednak typowe zakończenie, gdyż na horyzoncie pojawiła się mini seria „Legacy – War”, która będzie ostatecznym zwieńczeniem przygód Cade’a Skywalkera i rozwiązaniem konfliktu Sithów z resztą Galaktyki. Więcej o „Legacy – War” dowiecie się z tego newsa, w którym znajduje się tłumaczenie wywiadu z twórcami „Dziedzictwa”. Tym samym pojawił się problem z numeracją komiksów, ponieważ Dark Horse utrzymuje, że „Legacy” #50 to ostatni numer serii, a „Legacy – War” będzie mógł czytać każdy, nawet ten kto wcześniej nie miał styczności z „Dziedzictwem”. Wszystko okaże się już za parę miesięcy, kiedy pojawią się oficjalne zapowiedz komiksów Star Wars na grudzień – w tym miesiącu zadebiutuje bowiem „Legacy – War” a nasze problemy numerologiczno-przynależnościowe zostaną rozwiązane.

Legacy #50: Extremes # 3(3)

Galaktyka balansuje na krawędzi nowej przyszłości, gdzie wszyscy walczą o przyczółek, nie mówiąc już nawet o własnym życiu. Galaktyka, która wyłania się z tej chaotycznej bitwy może skończyć bez Skywalkera dźwigającego dziedzictwo, na którym tak wielu polegało … Ostatni odcinek! Sithowie przeciwko Sithom! Jedi przeciw Sithom! Imperialni przeciwko Sithom! Cade Skywalker przeciw Sithom! To totalna wojna!
Finał cyklu Legacy.
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brand Anderson, okładka Sean Cooke.
Cena 2,99$, 40 stron.


Temat na forum
KOMENTARZE (14)

Komiksy

Blood of the Empire #9

2010-08-17 21:40:58 SWTOR.comNa oficjalnej stronie gry „The Old Republic” SWTOR.com opublikowano w piątek dziewiątą część komiksu „Blood of the Empire”. Ten e-numer otworzył 3 akt historii o trudnej misji ucznia Sithów Teneba Kela.

Internetowy komiks „Blood of the Empire #9” znajdziecie tutaj. Scenariuszem tej mini serii „The Old Republic” zajmuje się Alexander Freed, rysunkami: Dave Ross, tusz nakłada Mark McKenna, a kolory Michael Atiyeh. Poniżej przedstawiamy opis trzeciego aktu „Blood of the Empire”:

Dzięki bólowi, cierpieniu i potędze ciemnej strony, uczeń Sithów Teneb Kel poznał straszliwą prawdę o Exar Kressh i Dzieciach Imperatora. Teraz staje przed wyzwaniem uczynienia z tej wiedzy śmiertelnej broni i pokonania wroga, który nieomal pozbawił go życia. Wraz z wojną siejącą spustoszenie w galaktyce nadchodzi decydujące starcie między Tenebem, Magotem i Exal.


Temat na forum
KOMENTARZE (12)

Komiksy

SW Komiks #24 w sprzedaży

2010-08-17 09:12:22 Egmont Polska

Do sprzedaży trafił dziś sierpniowy numer magazynu Star Wars Komiks. Wszystkich fanów zapraszamy więc do lektury kolejnej porcji komiksów z uniwersum świata Gwiezdnych Wojen.
Star Wars Komiks 8/2010 (24)

"Czystka: sekundy do śmierci" (Purge: Seconds to Die) - Po rozkazie 66, w którym Palpatine nakazał eksterminację Jedi, trwa wielka czystka. Większość pozostałych przy życiu rycerzy próbuje się ukrywać, ale nie wszyscy. Sha Koon, która – podobnie jak jej wuj Plo Koon, bardzo poważany mistrz Jedi – należy do rasy Kel Dor z planety Dorin i posiada zdolności telepatyczne, chce wykorzystać swoją wiedzę na temat Sithów i stawić czoło złu. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jim Hall, tusz Alex Lei, Mark McKenna, kolory Ronda Pattison.

"Narodziny Gwiazdy Śmierci" (A Death Star is Born, Star Wars Tales 4, 2000) - Niekanoniczna, nadzwyczaj zabawna historyjka o tym, jak mógł wyglądać jeden z etapów projektowania pierwszej Gwiazdy Śmierci. Zebranie z udziałem Imperatora, Vadera i wielkiego moffa Tarkina pełne jest humorystycznych nawiązań do klasycznej trylogii Star Wars. Dowiecie się między innymi, dlaczego na kosmicznej stacji bojowej zabrakło barierek. Scenariusz Kevin Rubio, rysunki Lucas Marangon, kolory Dave Nestelle .

"Najcennniejsza broń" (Most Precious Weapon, Hasbro/Toys’R’Us Exlusive 2) - Głównym bohaterem komiksu jest hrabia Dooku, były uczeń Yody, uważany za jednego z najzdolniejszych Jedi w historii. Dooku przeszedł na ciemną stronę mocy, by zostać lordem Sithów, Darthem Tyranusem, oraz przywódcą Separatystów. Na pokładzie swojego żaglowca słonecznego hrabia rozmyśla o niedawnej walce z Anakinem Skywalkerem. Scenariusz Jason Hall, rysunki Francis Portela, tusz Albert Xiques, kolory Digital Chameleon.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski. Cena 5,99 zł, 48 stron.

Temat na forum.

KOMENTARZE (21)

Komiksy

Komiksowe wieści z Celebration V

2010-08-16 20:33:17 StarWars.com

Na San Diego Comic-Con 2010 wydawnictwo Dark Horse zapowiedziało, że na Celebration V zaprezentuje 8 nowych serii komiksowych Star Wars. Za Oceanem jednak z liczeniem mają problemy, albo w Polsce mamy zupełnie inne znaczenie słowa „nowe”...

Zgodnie z obietnicą w miniony weekend na Celebration V w Orlando odbył się „wiekopomny” panel Dark Horse’a, który poświęcony był planom wydawnictwa na najbliższe lata. Największym newsem tego spotkania okazała się zapowiedź „Crimson Empire III” („Karmazynowe Imperium III”) – kontynuacji legendarnej opowieści o zemście Kira Kanosa, lojalnego gwardzisty Imperatora. O „Crimson Empire III” było już kiedyś trochę słychać, zawsze jednak te głosy cichły i pozostawały bez echa. Twórcami tego 6 częściowego komiksu będą Mike Richardson i Randy Stradley, okładkami zajmie się Dave Dorman. Premiera „Crimson Empire III” w marcu 2011.

„Legacy – War” będzie 6 zeszytowym zwieńczeniem serii „Legacy” („Dziedzictwo”). Więcej o tym projekcie pisaliśmy w tym newsie.

Opowiedziano nieco o „Boba Fett – Blood Ties”, choć więcej wiemy z regularnych preview Dark Horsa...

W październiku ukaże się komiks „The Force Unleashed II”, w którym historia zostanie ukazana z punktu widzenia Boby Fetta (ukłon w stronę komiksowego „Shadows of the Empire” gdzie zastosowano ten sam manewr). Darth Vader powierzy Fettowi nowy rodzaj robotów bojowych, by ten zdołał wykonać misję, której nie podołałby sam żaden człowiek. Scenariusz komiksu napisał Haden Blackman, a rysunki nabazgrze Omar Francia.

Ponadto Haden Blackman napisze serię „Darth Vader and the Lost Command”, której start będzie w styczniu. Według założeń fabularnych, Vader będzie musiał udać się do Mgławicy Duchów by odzyskać kogoś bliskiego i ważnego dla swojego śmiertelnego wroga – Wielkiego Moffa Tarkina.

Na spotkaniu bito też pianę na temat „The Old Republic” i „Knight Errant”.

Nieco ożywienia wprowadziła informacja o planie wydania specjalnej edycji kolekcjonerskiej „Mrocznego Imperium” z okazji 20-lecia serii. Poza tym „Dark Time” powraca w przyszłym roku. Przewidziano również przedruki komiksów „Droids” i „Ewoks” na potrzeby omnibusów.

W przyszłym roku Dark Horse powraca do swojej pierwszej serii „Dark Horse Presents”, w antologii zamieszczone zostaną również nowe komiksowe opowieści ze świata Gwiezdnych Wojen.
KOMENTARZE (13)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na listopad

2010-08-12 22:06:17 StarWars.com

Sprytnie sobie plan wydawniczy spece od komiksów Star Wars w Dark Horsie ułożyły. Zaledwie 2 dni przed Celebration V zaprezentowano zapowiedzi wydawnictwa na miesiąc listopad. Tymczasem z niedawnych wieści uzyskanych na Comic-Conie w San Diego wynikało, że na Celebration V zostaną zapowiedziane nowe serie, a więc będziemy musieli jeszcze trochę poczekać na pełen zestaw informacji. Nie ma jednak co płakać! Pierwszy gorący komiksowy news prosto z Celebration V znajdziecie na końcu tej notki.

The Old Republic #5: Blood of the Empire #2(3)

Polowanie na uczennicę Imperatora będzie kontynuowane w tej opowieści o pojedynku Sitha z Sithem!
Chcąc udowodnić swoją wartość przed Mroczną Radą poprzez pojmanie Exal Kressh, może okazać się końcem młodego Sitha Teneba Kela. Krótka potyczka z jego uzdolnioną ofiarą nasuwa mu kilka pytań... Dlaczego lojalna uczennica zdradza swojego Imperatora i całe Imperium Sithów?
Scenariusz Alexander Freed, rysunki Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré.
40 stron. Premiera: 3 listopad 2010.

Temat na forum
Knight Errant #2: Aflame # 2(5)

Rycerka Jedi Kerra Holt myślała, że jest przygotowana na każdą ewentualność w swojej dobrowolnej misji w głębokich przestworzach Sithów. Ale teraz kiedy została uwięziona pomiędzy liniami wroga, Kerra nie ma nadziei na ratunek ze strony Republiki i jeżeli nadal zamierza podążać obraną wcześniej ścieżką, może tej pomocy nigdy nie otrzymać!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Federico Dallocchio, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładki Joe Quinones.
40 stron. Premiera: 10 listopad 2010.

Temat na forum


Blood Ties - A Tale of Jango and Boba Fett # 4(4)

Boba Fett wykonuje misję, aby podtrzymać honor i reputację swojego ojca. Ale kiedy dostaje zapłatę a szef przestępczego półświatka, który wyznaczył nagrodę, nie zamierza odwoływać swojej zemsty, uraża honor Boby. Zapomnij o nagrodach: teraz rozpęta się piekło!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf.
40 stron. Premiera: 24 listopad 2010.

Temat na forum
Dark Times Volume 4: Blue Harvest

Trzy miesiące po wydarzeniach ukazanych w „Zemście Sithów”.
W czasach kiedy wszyscy Jedi są gnębieni, ocalały Jedi Dass Jennir próbuje żyć jako jeden z wyrzutków prawa, którym właśnie się stał. Przyjmuje pracę od tajemniczej piękności, Jennir ma oczyścić jej miasto z gangu łowców niewolników. Ale kiedy odkrywa, że jego pracodawczyni nie była z nim do końca szczera, obiera swój własny kurs. Będąc poza prawem lub nie, jednej rzeczy jest pewien: obiecał uratować to miasto a Jedi zawsze dotrzymują danego słowa!
Scenariusz Mick Harrison, rysunki i okładka Douglas Wheatley, kolory Dave McCaig, Chris Chuckry, and Dan Jackson.
136 stron. Premiera: 10 listopad.

Temat na forum


Legacy Volume 10: Extremes

137 lat po decydującej bitwie Luke’a Skywalkera z Imperatorem i Darthem Vaderem siły Sojuszu Galaktycznego i Imperatora na wygnaniu Roana Fela oraz zjednoczony Zakon Jedi są w końcu gotowe do zadania decydującego ciosu Imperium Sithów. Wszyscy wychodzą z ukrycia a linia frontu zostaje przerwana!
Cade Skywalker wraca do akcji, prowadzi swoją prywatną krucjatę przeciwko Sithom i jest gotowy zaakceptować swoje rodowe dziedzictwo albo odrzucić je raz na zawsze!
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Sean Cooke.
104 strony. Premiera: 5 styczeń 2011.

Temat na forum
A teraz to na co wielu z Was czekało! Jak donosi nasz korespondent prosto z Celebration V, wydawnictwo Dark Horse zapowiedziało na jednym ze swoich paneli komiks „Crimson Empire III” (polskie wydanie to „Karmazynowe Imperium”) na marzec 2011!
KOMENTARZE (21)

Komiksy

SW Komiks #24 – zapowiedź

2010-08-11 13:02:26 Egmont Polska

W połowie sierpnia do sprzedaży trafi kolejny numer Star Wars Komiks. W środku jak zwykle trzy nowe historie z odległej galaktyki. Szczegóły znajdziecie w dalszej części newsa.
Star Wars Komiks 8/2010 (24)

"Czystka: sekundy do śmierci" (Purge: Seconds to Die) - Po rozkazie 66, w którym Palpatine nakazał eksterminację Jedi, trwa wielka czystka. Większość pozostałych przy życiu rycerzy próbuje się ukrywać, ale nie wszyscy. Sha Koon, która – podobnie jak jej wuj Plo Koon, bardzo poważany mistrz Jedi – należy do rasy Kel Dor z planety Dorin i posiada zdolności telepatyczne, chce wykorzystać swoją wiedzę na temat Sithów i stawić czoło złu. Scenariusz John Ostrander, rysunki Jim Hall, tusz Alex Lei, Mark McKenna, kolory Ronda Pattison.

"Narodziny Gwiazdy Śmierci" (A Death Star is Born, Star Wars Tales 4, 2000) - Niekanoniczna, nadzwyczaj zabawna historyjka o tym, jak mógł wyglądać jeden z etapów projektowania pierwszej Gwiazdy Śmierci. Zebranie z udziałem Imperatora, Vadera i wielkiego moffa Tarkina pełne jest humorystycznych nawiązań do klasycznej trylogii Star Wars. Dowiecie się między innymi, dlaczego na kosmicznej stacji bojowej zabrakło barierek. Scenariusz Kevin Rubio, rysunki Lucas Marangon, kolory Dave Nestelle .

"Najcennniejsza broń" (Most Precious Weapon, Hasbro/Toys’R’Us Exlusive 2) - Głównym bohaterem komiksu jest hrabia Dooku, były uczeń Yody, uważany za jednego z najzdolniejszych Jedi w historii. Dooku przeszedł na ciemną stronę mocy, by zostać lordem Sithów, Darthem Tyranusem, oraz przywódcą Separatystów. Na pokładzie swojego żaglowca słonecznego hrabia rozmyśla o niedawnej walce z Anakinem Skywalkerem. Scenariusz Jason Hall, rysunki Francis Portela, tusz Albert Xiques, kolory Digital Chameleon.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski. Cena 5,99 zł, 48 stron. Premiera 17 sierpnia 2010 r.

Temat na forum.

KOMENTARZE (25)

Komiksy

Nowa minseria komiksowa - "Legacy - War"

2010-08-06 11:36:34 MTV

Wszyscy myśleliśmy, że wraz z pięćdziesiątym zeszytem „Legacy” seria dobiegnie końca. Tak się jednak nie stanie – dziś bowiem MTV zamieściło wywiad z Johnem Ostranderem i Jan Duursemą, w którym ujawniają oni, że powstanie nowa miniseria – „Legacy – War”. Będzie się ona składała z sześciu zeszytów. Poniżej możecie przeczytać rozmowę z twórcami oraz zobaczyć okładkę pierwszego zeszytu. Przestrzegamy jednak przed spoilerami, pochodzącymi również z końcówki oryginalnej serii.

MTV: Czy w „Legacy – War” zobaczymy jakieś nowe czarne charaktery? Jakiekolwiek nowe postaci?

Ostrander: Zależy, co rozumiecie pod pojęciem „nowe”. Darth Krayt nie jest „nowy”, ale przez pewien czas był martwy, a teraz powrócił. Ma teraz nowy cel: zemsta. Ta historia jest bardziej o rozwiązywaniu spraw z istniejącymi bohaterami – za pomocą zemsty.

Duursema: John i ja przez chwilę myśleliśmy o dodaniu nowego czarnego charakteru lub dwóch, ale stwierdziliśmy, że nie potrzeba, skoro najgorszy z Sithów oparł się śmierci i powrócił, by ścigać nie tylko tych dobrych, lecz także złych. Krayt jest wściekły, ale „odnowiony” i ma nową wizję jak zreorganizować Galaktykę i przywrócić równowagę Mocy – wizja ta nie oszczędza nikogo. Nienawiść nigdy wcześniej nie płonęła w Sithach tak jasnym płomieniem.

Lecz Krayt nie jest jedynym, który pragnie zemsty i który poświęci wszystko, by osiągnąć swój cel. Inni wyczuwają, że w tej wojnie liczy się wszystko albo nic i zobaczymy co zechcą poświęcić… Ci, którzy przeciwstawiają się Kraytowi, będą musieli dokonać straszliwego wyboru – takiego, który zaciera granicę między dobrem a złem.


MTV: Czy „Legacy – War” to następna strona w istniejącej opowieści? Innymi słowy, czy będzie do akt, który będzie prowadził do następnego, czy może zakończy on historię Cade’a i jego przyjaciół?

Ostrander: „War” jest oddzielną historią. Nie ma gwarancji, że wszyscy przeżyją. Zwykle to jest taki bajer, ale teraz mówię, by czytelnicy wzięli to sobie do serca. Czy może być jakiś następca? To zależy od liczby sprzedanych zeszytów, reakcji i planów Dark Horse’a. Jednakże nie mamy planów dla „Legacy” po tym wszystkim. Właśnie tak to tworzymy.

Duursema: Żałuję, że nie mogę powiedzieć, że to jest początkiem całkiem nowej historii, ponieważ mam pomysły na tysiące opowieści, ale zaplanowaliśmy „War” tak, że jest końcem serii. Zniszczenie jest na porządku dziennym i jedynie kilku przeżyje. Ci, którym się to uda, będą na zawsze odmienieni.

MTV: Czy nadal będziemy widzieli wskazówki, które pomagają nam wypełnić lukę między „Legacy” a najnowszymi książkami? Takim przykładem jest Roan Fel, Imperator i Jedi w pewnym sensie, co sugeruje, że Jagged Fel i Jaina Solo postanowili założyć rodzinę w Imperium.

Ostrander: Takie rzeczy się zdarzają, jeśli wymaga tego historia. Naszym głównym celem jest wprowadzenie odpowiedniego klimatu. Te wskazówki, albo „easter eggs” zdarzą się lub nie, zależy jak się wszystko potoczy.

Duursema: Myślę o jednej wskazówce dotyczącej rodziny Felów, która może okazać się całkiem interesująca. W sumie, to nigdy nie powiedzieliśmy, że Jagged i Jaina są protoplastami dynastii – mimo że jest taka możliwość…

MTV: Możecie podzielić się podpowiedziami w jakim kierunku pójdzie ten akt?

Ostrander: Wszędzie tworzą się sojusze, jeszcze gdzie indziej się zdradza. Z powodu swoich doświadczeń Krayt ma nową wizję Galaktyki – albo jak osiągnąć swój główny cel – i to jest przerażające. Cade ma wizję wstrząsającego konfliktu, z którego może nie wyjść cało, albo zostanie permanentnie zmieniony. Nie on jeden będzie kuszony przez Ciemną Stronę. Postacie przewijające się przez całą historię będą musiały dokonać ostatecznych wyborów – niektóre z nich mogą być fatalne w skutkach. Status quo na początku nie będzie statusem quo na końcu. Nie obiecuję wszystkim szczęśliwego zakończenia.

Duursema: Pierwszy zeszyt wrzuci nas w sam środek wydarzeń. Przygotujcie się na wielką bitwę Sithów. Wielką.

Cade Skywalker jest bardziej trzeźwo myślący i skupiony. Impreza się skończyła. Nie ma więcej uciekania i chowania się. Przeznaczenie ugryzło go ostrymi, lśniącymi zębami. Jak Krayt, ma inspirowaną Mocą wizję, która popycha go do podjęcia kilku ciężkich decyzji, które zachwieją jego życiem. Czy wspomniałam, że ci, którzy noszą karmazynowe zbroje Imperatora będą zawiązywać dziwne sojusze i podejmować straszliwe decyzje?
MTV: Czy zobaczymy więcej nawiązań do różnych historii i czasów z „Gwiezdnych Wojen”, jak to było w przypadku „Vectora”?

Ostrander: Mamy już trochę takich nawiązań, jak Yuuzhan Vongowie z Nowej Ery Jedi, czy też używanie takich Jedi jak Krayt (A’Sharad Hett), T’ra Saa, czy K’Kruhk z Wojen klonów. I znów, to zależy czego historia będzie wymagała/potrzebowała/co będzie najlepsze dla niej.

Duursema: „Vector” był niezwykły, ponieważ przewijał się przez różne czasy, aż do przyszłości. W „War” nie będzie czegoś takiego. To, co się stało w „Vectorze” wpłynęło na wiele postaci i echa tego mogą być słyszane w „War”. W „Legacy” cały czas staraliśmy się czerpać z przeszłości „Gwiezdnych wojen”. Niektóre z długowiecznych postaci, jak T’ra Saa i K’Kruhk, wciąż słyszą echa Wojen klonów i rozpoznają je w nowym konflikcie.

MTV: Które z postaci chcecie najbardziej rozwinąć? Jak myślicie, który z bohaterów będzie miał najciekawszą historię, na którą z niecierpliwością będą czekać fani?

Ostrander: Jest wielu bohaterów, z którymi uwielbiam się bawić podczas tworzenia „Legacy”. Cade nie jest płytką postacią, a reszta załogi „Mynocka” – Delia Blue i Jariah Syn – są tacy świetni. Wujek Cade’a, Bantha Rawk, jest moim ulubieńcem, a jego historia ma wielkie znaczenie. Oczywiście Nyna Calixte jest jedną z najbardziej złożonych i tajemniczych postaci w całej serii i czytelnik będzie chciał zobaczyć co zrobi (i co się jej stanie). Roan Fel i Imperialni Rycerze od początku serii byli bardzo popularni i bardzo ważni. Roan i drużyna będą mieli naprawdę spory udział w nadchodzących wydarzeniach. Każdy, kto czytał nasz komiks, wie jak bardzo lubię pisać o Stazim, więc spodziewajcie się, że i on dostanie swoją rolę. Jedi i Ukryta Świątynia będą miały wielkie, wielkie znaczenie.

Poza tym, robimy wszystko, by tą historię mogli też przeczytać nowi czytelnicy. Wszystko, co lubicie w „Gwiezdnych wojnach” – Jedi, Sithów, pojedynki na miecze, bitwy kosmiczne, bohaterów, łajdaków, złoczyńców, piękne kobiety, obcych, a nawet R2-D2 – jest tu, w „Legacy”. Mnóstwo zwrotów akcji, mnóstwo świetnych bohaterów. To nie są dobre gwiezdnowojenne komiksy – to są po prostu dobre komiksy.


Duursema: Chcę rozwinąć wszystkich bohaterów! „Legacy” jest pełne postaci, które uwielbiam rysować i rozwijać. Zmiana wyglądu Krayta była interesującym wyzwaniem zarówno wizualnie, jak i pod względem całej historii. Zaprojektowałam całe mnóstwo jego wizerunków, ale tym, który przemówił do mnie najbardziej, był on sam wolny od pasożytów Yuuzhan Vongów i mający kontrolę nad własnym ciałem – Darth Krayt jako Sith w pełni swej potęgi, mający Moc za przewodnika i chcący ustawić Galaktykę po swojemu. Nie potrzebuje więcej sługi, by ten zapewniał mu bezpieczeństwo – a to nie wróży dobrze dla Dartha Wyyrloka. Duża walka.

Cade w interesujący sposób zmieni się w 50 zeszycie i echa tego będą słyszalne w „War”. Imperator Roan Fel ma w tym znaczący udział, tak samo Imperialny Rycerz Antares Draco. Bantha Rawk podejmie trudną decyzję dotyczącą swojego życia i przeznaczenia.


Pierwszy zeszyt pojawi się na półkach w amerykańskich sklepach 15 grudnia i będzie kosztował 3,50 $. Rysunkami zajmie się Jan Duursema, tuszem Dan Parsons, a kolorami Brad Anderson. Na koniec jeszcze przeczytajcie oficjalną zapowiedź:

Nie można na długo uspokoić złego Sitha! Darth Krayt powrócił zza „grobu” jeszcze silniejszy, jeszcze bardziej zły i jeszcze bardziej zdeterminowany, by zmiażdżyć Galaktykę pod swoim butem. Otaczają go imperialni Roana Fela, Sojusz Galaktyczny, Jedi, a nawet część z jego sprzymierzeńców i wydaje się, że Krayt może być łatwo pokonany – lecz jego przeciwnicy nie doceniają potęgi Ciemnej Strony! Jeśli Cade Skywalker zamierza kiedykolwiek uciec od swojego dziedzictwa, teraz nadszedł odpowiedni moment!

Zapraszamy do dyskusji na forum
KOMENTARZE (33)

Komiksy

''The Old Republic #2'' w USA

2010-08-05 21:41:48 DiamondComics.com

Fani projektu „The Old Republic” z pewnością na bieżąco śledzili e-premiery stron komiksu „The Old Republic: Threat of Peace” w internecie. Dziś dla nerdowskich „maruderów” pojawiła się szansa nadrobienia zaległości, gdyż Dark Horse wydał w środę papierową wersję drugiego zeszytu „Threat of Peace” w Stanach Zjednoczonych.

The Old Republic #2: Threat of Peace #2(3)

Traktat pokojowy został podpisany, ale galaktyka jest nadal w stanie wojny!
Złudzenie prawdziwego pokoju zostało złamane przez otwarty atak Sithów na Galaktyczny Senat i Świątynię Jedi na Coruscant. Trzymając się warunków podpisanego traktatu, Jedi zmagają się z poniesionymi stratami dla dobra galaktyki. Podczas misji na Balmorrę, Jedi Satele Shan, mistrz Orgus i porucznik Tavus natkną się na coś, co zmieni ich kurs i uczyni to zadanie o wiele bardziej skomplikowanym!
Scenariusz Rob Chestney, rysunki Alex Sanchez, kolory Michael Atiyeh, okładki Benjamin Carré.
Cena 2,99$, 40 stron.


Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Komiksy

The Old Republic: Blood of the Empire #8

2010-08-02 19:15:16 SWTOR.comNa stronie SWTOR.com zamieszczono w piątek ósmą cześć komiksu „The Old Republic: Blood of the Empire”. Komiks w formie elektronicznej jest dostępny bezpłatnie, a już od października zacznie być wydawany w zeszytowej formie przez wydawnictwo Dark Horse.

Scenarzystą „Blood of the Empire” jest Alexander Freed, jeden z pracowników firmy BioWare pracujący nad grą, rysunki wykonał David Ross, tusz nałożył Mark McKenna, a kolory Michael Atiyeh. Nowododane strony komiksu znajdziecie bezpośrednio tutaj. Poniżej dla przypomnienia dorzucamy opis tej mini serii.

Akt 2: The Broken World
Teneb Kel otrzymał misję od mrocznej rady: odnaleźć i zabić zdradziecką uczennice imperatora, Exal Kressh. Jednak czy młody Sith może pokonać mistrza ciemnej strony? I jakie są prawdziwe plany Exal Kressh w stosunku do imperatora i Imperium? Zarówno Jedi, niewolnicy jak i Sithowie zmierzą się w drugim akcie Blood of the Empire.


Temat na forum
KOMENTARZE (8)
Loading..