TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

TCW - Komiks online

2010-09-30 09:04:47 Starwars.com

Dzień przed premierą kolejnego odcinka trzeciego sezonu TCW, na oficjalnej stronie StarWars.com ukazała się kolejna część dostępnego online komiksu The Clone Wars.
Trzeci odcinek historii zatytułowanej "The Valsedian Operation" znajdziecie w tym miejscu. W komiksie odnajdziecie bohaterów oraz twórców dobrze znanych z poprzednich odsłon. Autorem scenariusza jest Pablo Hidalgo, rysunki wykonał Thomas Hodges, natomiast kolorami zajął się Grant Gould.

Jeżeli pragniecie odświeżyć sobie historie udostępnione we wcześniejszych latach to sugerujemy kliknąć, widoczny podczas przeglądania komiksu, przycisk menu, gdzie można wybrać odpowiednie odnośniki prowadzące do wszystkich trzech sezonów sieciowego "The Clone Wars" oraz "The Empire Strikes Back".
KOMENTARZE (1)

Komiksy

Nowości komiksowe za oceanem

2010-09-29 19:31:48 DiamondComics

Na dalekim zachodzie za oceanem Atlantyckim fani Gwiezdnych Wojen mają kolejne premiery komiksowe. Wydawnictwo Dark Horse sypnęło w tym tygodniu aż czterema pozycjami. I to nie byle jakimi!

The Force Unleashed II – TPB

Zakończenie historii niezwykle popularnej gry The Force Unleashed pozostawiło galaktykę Star Wars na krawędzi wojny domowej. Ale zanim to nastąpi, imperator i jego uczeń, Darth Vader, mają już inny plan w użyciu.
Autor oryginalnej gry, Haden Blackman, powraca z nową historią zdrady, oszustwa i manipulacji ogromnej potęgi Mocy. Omar Francia znany z Star Wars: Legacy i Mass Effect, powraca, zapewniając niesamowite rysunki dla tej komiksowej opowieści opartej na nadchodzącej grze LucasArts! To nie tylko adaptacja wydarzeń przedstawionych w grze, ale graficzna powieść rozszerzająca tę historię!
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Omar Francia
Cena: 11,99$, 88 stron.

Temat na forum


Omnibus: A Long Time Ago ... Volume #2

Omnibus zawiera komiksy Star Wars wydane przez Marvel Comics od numeru #28 do #49 oraz king-size annual, które zaczęły ukazywać się od 1977, czyli tego samego roku, w którym zadebiutował pierwszy film. Drugi tom Star Wars Omnibus: A Long Time Ago ... to gratka dla każdego fana Star Wars! Zawiera również sześcioczęściową adaptację The Empire Strikes Back!
Scenariusz m.in. Archie Goodwin, Chris Claremont, Michael Golden, rysunki m.in. Terry Austin, Al Williamson, Walter Simonson, okładka Carlos Garzon IiAl Williamson.
Cena 24,99$, 480 stron.


Blood Ties - Jango and Boba Fett # 2(4)

Kiedyś: Jango Fett, najbardziej niebezpieczny zabójca / łowca nagród w galaktyce, nigdy nie zawiódł polując na swoją ofiarę. Jednak Jango jeszcze nigdy nie odniósł sukcesu, który miałby na niego taki wpływ.
Teraz: Boba Fett podjął obowiązki ojca i dorównał groźnej reputacji Jango. Ale sekret z przeszłości sprawił, że Boba pracuje nad sprawą, którą normalnie by odrzucił i zastanawia się, czy rzeczywiście znał swojego ojca tak jak myślał ... Bez względu na pokolenie, w każdym zakątku galaktyki, jeśli Fett jest na twoim tropie, to dotarłeś do ślepego zaułka.
Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf.
Cena 3,50$, 40 stron.

Temat na forum


Invasion #9: Rescues # 4(6)

Początkujący Jedi Finn Galfridian poznaje sekret swojej matki, ale ta wiedza prowadzi tylko do nowych pytań na swój temat i swoich niezwykłych umiejętności.
Tymczasem Kaye Galfridian prowadzi atak Nowej Republiki przeciwko bazie Yuuzhan Vongów, nie zdając sobie sprawy, że taktyka dowódcy Vongów ma za zadanie dać mu więcej czasu, aby mógł lepiej poznać najbardziej znienawidzonego wroga: brata Kaye, Finna. Nowi sojusznicy, nowi wrogowie i punkt zwrotny w życiu rodziny Galfridian!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen.
Cena 2,99$, 40 stron.

Temat na forum


Na koniec skromna informacja dla wszystkich fanów Yuuzhan Vongów oraz serii „Invasion” i „Nowa Era Jedi”: w niedalekiej przyszłości spodziewać się możecie wielu atrakcji związanych z tymi obszarami uniwersum Star Wars. Ale póki co, cicho sza...
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Blood of the Empire #12

2010-09-24 16:31:30 SWTOR.comNa oficjalnej stronie gry „The Old Republic” SWTOR.com opublikowano dziś dwunastą część komiksu „Blood of the Empire”. Jest to ostatnia część przygód ucznia Sithów Teneba Kela.

Internetowy komiks „Blood of the Empire #9” znajdziecie tutaj. Scenariuszem tej mini serii „The Old Republic” zajmuje się Alexander Freed, rysunkami Dave Ross, tusz nakłada Mark McKenna, a kolory Michael Atiyeh. Poniżej przedstawiamy opis tej części „Blood of the Empire”:

Teneb Kel musi stawić czoła konsekwencjom swoich czynów. Exal Kressh jest pokonana, ale Imperator i Mroczna Rada mają dalsze plany dotyczące swojego sługi. Jakiej przyszłości zażąda dla siebie Teneb? I co zrobi z Maggotem?

Temat na forum
KOMENTARZE (7)

Komiksy

TCW - Komiks online

2010-09-24 08:49:57 StarWars.com

Dzień przed premierą kolejnego odcinka trzeciego sezonu TCW, na oficjalnej stronie StarWars.com ukazała się kolejna część dostępnego online komiksu The Clone Wars.
Drugi odcinek historii zatytułowanej "The Valsedian Operation" znajdziecie w tym miejscu. W komiksie odnajdziecie bohaterów oraz twórców dobrze znanych z poprzednich odsłon. Autorem scenariusza jest Pablo Hidalgo, rysunki wykonał Thomas Hodges, natomiast kolorami zajął się Grant Gould.

Jeżeli pragniecie odświeżyć sobie historie udostępnione we wcześniejszych latach to sugerujemy kliknąć, widoczny podczas przeglądania komiksu, przycisk menu, gdzie można wybrać odpowiednie odnośniki prowadzące do wszystkich trzech sezonów sieciowego "The Clone Wars" oraz "The Empire Strikes Back".
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na grudzień

2010-09-22 17:20:55 StarWars.com

Na oficjalnej stronie StarWars.com pojawiły się zapowiedzi komiksowe wydawnictwa Dark Horse na grudzień 2010 oraz luty 2011.

The Old Republic #6: Blood of the Empire #3(3)

Dzięki bólowi, cierpieniu i potędze ciemnej strony, uczeń Sithów Teneb Kel poznał straszliwą prawdę o Exar Kressh i dzieciach Imperatora. Teraz staje przed wyzwaniem uczynienia z tej wiedzy śmiertelnej broni i pokonania wroga, który niemal pozbawił go już raz życia. Wraz z wojną siejącą spustoszenie w galaktyce nadchodzi ostateczne starcie pomiędzy Tenebem, Magotem i Exal.
Scenariusz Alexander Freed, rysunki Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré.
40 stron. Premiera: 1 grudzień 2010.

Temat na forum


Knight Errant #3: Aflame # 3(5)

Będąca pomiędzy gniewem Sithów, osamotniona Jedi Kerra Holt próbuje uporać się z jej prawie niewykonalną misją. Uwięziona pomiędzy liniami wroga, ciągle gorliwie próbuje pomóc będącym w opresji górnikom na Chelloa. Kerra przeprowadza atak na własną odpowiedzialność by uwolnić Galaktykę przynajmniej od jednego Lorda Sithów. Ale jest nadal niewyobrażalnie zielona i daje się zbytnio ponosić swoim własnym uczuciom, a trzymanie się założonego planu może dowieść, że jest to za dużo jak na młodą Jedi...
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Ivan Rodriguez, tusz Belardino Brabo i Marcio Loezer, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones.
40 stron. Premiera: 8 grudzień 2010.

Temat na forum


Legacy #51: War # 1(6)

Nie można na długo uspokoić złego Sitha! Darth Krayt powrócił zza „grobu” jeszcze silniejszy, jeszcze bardziej zły i jeszcze bardziej zdeterminowany, by zmiażdżyć Galaktykę pod swoim butem. Otaczają go imperialni Roana Fela, Sojusz Galaktyczny, Jedi, a nawet część z jego sprzymierzeńców i wydaje się, że Krayt może być łatwo pokonany – lecz jego przeciwnicy nie doceniają potęgi Ciemnej Strony! Jeśli Cade Skywalker zamierza kiedykolwiek uciec od swojego dziedzictwa, teraz nadszedł odpowiedni moment!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Jan Duursema.
40 stron. Premiera: 15 grudzień 2010.

Temat na forum


Star Wars Adventures Volume #5: Boba Fett and the Ship of Fear – Digest

Plotki głoszą, że wrak Reverie, porzuconego 400 lat wcześniej luksusowego liniowca, mieści antyczny relikt o niewyobrażalnej wartości. Kiedy Boba Fett staje się właścicielem mapy kursu dryfu statku, postanawia zdobyć nagrodę. Ale nie jest w tym osamotniony, dwaj bracia łowcy nagród, mający urazę do Fetta, są teraz na jego ogonie, mając nadzieję na zdobycie skarbu. Ale ani Boba ani bracia nie są przygotowani na to, co ich czeka wewnątrz przerażających korytarzy zapomnianego Reverie...
Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Daxiong, okładka Sean McNally.
80 stron. Premiera: 2 luty 2011.

Temat na forum


Omnibus: A Long Time Ago ... Volume #3

Ten omnibus to powrót do wielkich przygód i odkryć, do części Gwiezdnych Wojen, która nigdy nie była powszechnie znana. Od 1977 roku do 1986, wydawnictwo Marvel Comics wydawało miesięcznik komiksowy Star Wars. Były to czasy, kiedy odległa galaktyka była jeszcze czymś nowym, kiedy praktycznie wszystko mogło się wydarzyć i często tak bywało!
Trzeci omnibus z serii „A Long Time Ago...” zawiera komiksy z serii Marvel Comics Star Wars numery od 50 do 67. Cały album liczyć prawie 500 stron, pełnych akcji i przygody.
Scenariusz Chris Claremont, Michael Fleisher, Archie Goodwin i David Michelinie, rysunki Walter Simonson, Al Williamson, Tom Palme i inni.
480 stron. Premiera: 16 luty 2011.


KOMENTARZE (9)

Komiksy

SW Komiks #25 w sprzedaży

2010-09-16 16:06:57 Egmont Polska

Ukazał się już wrześniowy zeszyt Star Wars Komiks. Tym razem czeka na Was tylko jedna, ale za to całkiem spora historia. Odwiedźcie zatem tradycyjne punkty sprzedaży i szukajcie najnowszego numeru.
Star Wars Komiks 9/2010 (25)

"Pokaz mocy" (Show of Force, Republic #65–66) - Po jednej z bitew wojen klonów pojawia się nowe niebezpieczeństwo. Okazuje się, że ktoś wyznacza nagrody za śmierć Jedi. Rycerze, uczestniczący w wojnie przeciwko Separatystom, nie mogą pozwolić, by zagrożenie czyhało na nich także poza polem bitwy. Postanawiają rozprawić się z łowcami nagród. W misji udział biorą najlepsi szermierze zakonu: Mace Windu, Agen Kolar, Kit Fisto i Saesee Tiin – dokładnie ci sami, którzy dwa lata później podejmą próbę aresztowania kanclerza Palpatine’a, co ukazano w pamiętnej scenie filmu Zemsta Sithów. Historia rozwija także wątek znanego już czytelnikom z innych komiksów Quinlana Vosa.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz. Cena 5,99 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (25)

Komiksy

Dark Empire powraca

2010-09-15 06:42:57 DiamondComics.com

Komiksowe nowości za oceanu tym razem przynoszą nam tylko jedną, ale za to przez wielu uważaną za kultową, pozycję Star Wars. W Stanach ukazało się kolekcjonerskie, twardookładkowe wydanie "Dark Empire".
Warto zaznaczyć, że jednym z głównych powodów wydania tego komiksu jest choroba rysownika Cama Kennedy'ego związana z jego oczami. Dark Horse postanowił w ten sposób wspomóc finansowo artystę, dla którego wzrok jest niezwykle istotnym elementem pracy.
Dark Empire Trilogy - HC

Kompletne wydanie kolekcjonerskie Dark Empire, zawierające komiksy Mroczne Imperium, Mroczne Imperium II i Empire's End zebrane w twardej oprawie. Sześć lat po upadku Imperium w Powrocie Jedi, walka o wolność galaktyki rozszaleje się na nowo. Imperium zostało w tajemniczy sposób odrodzone pod rozkazami nieznanego przywódcy, dzierżącego nową broń o wielkiej mocy. Księżniczka Leia i Han Solo walczą, aby utrzymać razem Nową Republikę, podczas gdy wybawca galaktyki, Luke Skywalker, stacza wewnętrzną bitwę, w której jest przeciągany na ciemną stronę, podobnie jak jego ojciec…
Scenariusz Tom Veitch, rysunki Cam Kennedy i Jim Baikie, okładka Dave Dorman. Cena 29,99$, 352 strony. Preview dostępne tutaj.

KOMENTARZE (17)

Komiksy

TCW - komiks online

2010-09-14 22:07:51 StarWars.com

Na kilka dni przed premierą trzeciego sezonu telewizyjnego serialu, na oficjalnej stronie StarWars.com ruszyła kolejna seria dostępnego online komiksu The Clone Wars.
Pierwszy odcinek nowej historii zatytułowanej "The Valsedian Operation" znajdziecie w tym miejscu. W komiksie odnajdziecie bohaterów oraz twórców dobrze znanych z poprzednich odsłon. Autorem scenariusza jest Pablo Hidalgo, rysunki wykonał Thomas Hodges, natomiast kolorami zajął się Grant Gould.

Jeżeli pragniecie odświeżyć sobie historie udostępnione we wcześniejszych latach to sugerujemy kliknąć, widoczny podczas przeglądania komiksu, przycisk menu, gdzie można wybrać odpowiednie odnośniki prowadzące do wszystkich trzech sezonów sieciowego The Clone Wars oraz The Empire Strikes Back.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Rycerze Starej Republiki #3 w sprzedaży

2010-09-13 21:33:55 Egmont Polska

Jeżeli czekaliście na kolejny komiks z cyklu Rycerze Starej Republiki to informujemy, że trzeci tom znalazł się już w sprzedaży. Rozglądnijcie się więc w okolicy, aby zaopatrzyć się w kolejną porcję gwiezdnowojennych przygód.
Rycerze Starej Republiki tom #3: Dni strachu, noce gniewu

Załoga Ostatniej Szansy nie ma szczęścia. Padawan Zayne Carrick z własnej woli oddaje się w ręce sił Republiki, które niesłusznie oskarżają go o zamordowanie kolegów ze szkolenia Jedi. Z kolei zniedołężniały geniusz Camper trafia w szpony korporacji, przed którą ukrywał się całe życie. A to dopiero początek ich kłopotów...
Gdy Zayne i jego znajomy hochsztapler Gryph starają się nie rzucać w oczy i trafiają na linię frontu wojen mandaloriańskich, przerażająca wizja przyszłości sprawia, że Zayne poświęca własne bezpieczeństwo w nadziei na uratowanie niewdzięcznej Republiki. W tym samym czasie choroba ukochanego mistrza, Campera, zmusza Jarael do powrotu na Arkanię – rodzinną planetę, której nie miała okazji poznać. To także ostatnie miejsce, gdzie chciałby trafić Camper.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Knights of the Old Republic #13-18 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Dustin Weaver i Brian Ching oraz Harvey Talibao, kolory Michael Atiyeh, okładka Colin Wilson. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 144 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (17)

Komiksy

Plan wydawniczy Egmontu oraz nowe komiksowe czasopismo Star Wars

2010-09-11 19:02:13 Egmont Polska

Informacja prosto z Bydgoszczy, w której trwa zlot fanów Gwiezdnych Wojen - StarForce.

W trakcie imprezy odbyło się spotkanie z Jackiem Drewnowskim, tłumaczem komiksowym oraz redaktorem Star Wars Komiks i Wydań Specjalnych. Reprezentant wydawnictwa Egmont przedstawił plany wydawnicze dotyczące komiksów SW, które trafią na rynek w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Zanim jednak zapoznacie się z dokładną rozpiską zamieszczoną poniżej, pragniemy zwrócić uwagę, że plany (szczególnie dotyczące albumów) mogę ulec jeszcze nieznacznym zmianom z przyczyn niezależnych od wydawcy.

Jacek Drewnowski ujawnił również, że Egmont zamierza wprowadzić kolejną gwiezdnowojenną pozycję. Od grudnia Egmont startuje ze Star Wars Komiks Extra. Nowe czasopismo, którego cena wyniesie najprawdopodobniej około 14-15 zł, będzie kwartalnikiem składającym się ze 144 stron oraz dodatkowych czterech, okładkowych wydanych na twardszym papierze. SWK Extra, podobnie ja to miało miejsce w przypadku siostrzanych magazynów Fantasy Komiks i Komiksowe Hity, do których kupna redaktor SWK również zachęcał, zaistnieje na rynku dzięki popularności i sukcesowi jakim cieszą się komiksy Gwiezdnych Wojen w Polsce.

Podczas spotkania podano także kilka dodatkowych informacji na temat kondycji komiksów, a także ich dalszej przyszłości. Sprzedaż komiksowych pism SW jest nadal zadawalająca, świadczy o tym choćby fakt ustanowienia rekordów ilości sprzedanych egzemplarzy przez SWK 7/2010 oraz SWK WS 2/2010, choć warto zaznaczyć, że nie są to oszałamiające liczby. Z tytułów, które mają największe szanse trafić do Polski wymieniono Invasion i Blood Ties (prawdopodobnie w ramach SWK WS), wspomniano również, że wydawnictwo przygląda się Star Wars Adventures. Ponadto zaczynając o marca przyszłego roku w SWK, prawdopodobnie raz na kwartał zagości publicystyka, w kwietniu przyszłego roku może nastąpić powrót Dziedzictwa. Egmont nie myśli na razie o komiksach, które nie zostały jeszcze wydane w USA (przyjdzie na to czas później), jak i nie rozważa na razie wydawania starszych pozycji (takich jak np. Tales of the Jedi, Empire’s End lub komiksowe adaptacje filmowych epizodów), jednak nie można tego całkowicie wykluczyć w przyszłości. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego to wydawnictwo ma zamiar trzymać się obecnie objętego kursu przynajmniej do roku 2012, choć na razie jest to jeszcze zbyt odległy czas aby mówić o jakichkolwiek konkretach. Poruszono także temat zapowiadanej podwyżki VAT i jej wpływu na ceny komiksów. Choć nie można jeszcze wszystkiego stwierdzić na 100% , ceny wydań zeszytowych raczej nie powinny ulec zmianie, jednak jeśli chodzi o albumy to możliwa jest kilkuzłotowa podwyżka.

Więcej informacji na temat spotkania z Jackiem Drewnowskim znajdziecie w relacji na żywo z konwentu StarForce 2010. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z dokładnymi planami wydawnictwa Egmont.

Wrzesień 2010
Star Wars Komiks #25
- Pokaz mocy (Show of the Force, Republic #65-66) (44 strony)

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #6 (96 stron)
- Boba Fett – Wróg imperium (Boba Fett – Enemy of the Empire #1-4)

Rycerze Starej Republiki tom #3: Dni strachu, noce gniewu (144 strony)
- Dni strachu (Knights of the Old Reublic #13-15: Days of Fear)
- Noce gniewu (Knights of the Old Reublic #16-18: Nights of Anger)

Październik 2010
Star Wars Komiks #26
- Jabba the Hutt: Betrayal (24 strony)
- Entrenched (Visionaries) (12 stron)
- Nameless (Tales #10) (8 stron)

Listopad 2010
Star Wars Komiks #27
- Brothers in Arms (Republic #50) (18 stron)
- Jango’s Legacy (Republic #50) (18 stron)
- The Death of Captain Tarpals (Tales #3) (8 stron)

Rycerze Starej Republiki tom #4: Daze of Hate, Knights of Suffering (144 strony)
- Daze of Hate (Knights of the Old Reublic #19-21)
- Knights of Suffering (Knights of the Old Reublic #22-24)

Grudzień 2010
Star Wars Komiks #28
- No End in Sight (Republic #50) (18 stron)
- Boba Fett: Salvage (Boba Fett: Enemy of the Empire - TPB) (16 stron)
- Free Memory (Tales #10) (10 stron)

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #7 (96 stron)
- Small Victories (Rebellion #11-14)

Star Wars Komiks Extra #1 (148 stron)
- Slaves of the Republic (The Clone Wars #1-6)

Wektor tom #1 (144 strony)
- Wektor #1 (Knights of the Old Reublic #25-28)
- Wektor #2 (Dark Times #11-12)

Styczeń 2011
Star Wars Komiks #29
- Purge: The Hidden Blade (22 strony)
- A Summer’s Dream (Tales #5) (12 stron)
- Into the Great Unknown (Tales #19) (10 stron)

Luty 2011
Star Wars Komiks #30
- Double Blind (Republic #54) (22 strony)
- Lando’s Commandos: On Eagles’ Wings (Tales #5) (22 strony)

Wektor tom #2 (144 strony)
- Wektor #3 (Rebellion #15-16)
- Wektor #4 (Legacy #28-31)

Marzec 2011
Star Wars Komiks #31
- Jedi: Aayla Secura(40 stron)
- Publicystyka

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #8 (96 stron)
- The Stark Hyperspace War(Republic #36-39)

Star Wars Komiks Extra #2 (148 stron)
- In Service of the Republic (The Clone Wars #7-9)
- Hero of the Confederacy (The Clone Wars #10-12)

Temat na forum.
KOMENTARZE (51)

Komiksy

The Old Republic: Blood of Empire #11

2010-09-11 08:46:55 SWTOR.com


Przyszedł czas na nowy fragment internetowego komiksu "Blood of the Empire" nawiązującego do gry The Old Republic. Podobnie jak w przypadku "Threat of Peace", tak i tym razem komiks jest dostępny bezpłatnie i ukazuje się w regularnych odstępach czasu na oficjalnej stronie gry.

Akcja "Blood of the Empire" została umiejscowiona na długo przed podpisaniem traktatu z Coruscant i przywróceniem pokoju pomiędzy wielkimi siłami galaktyki. Komiks oparty na zbliżającej się grze Star Wars: The Old Republic przynosi ze sobą nowych, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych bohaterów, a także przedstawia nowe rewelacje na temat wewnętrznych intryg samego Imperatora.

Najnowszy, jedenasty odcinek, znajdziecie bezpośrednio w tym miejscu. Autorem scenariusza jest Alexander Freed, jeden z pracowników firmy BioWare pracujący nad grą, rysunki wykonał David Ross, tusz Mark McKenna, a kolory Michael Atiyeh.

Akt 3: Burn the Future
Dzięki bólowi, cierpieniu i potędze ciemnej strony, uczeń Sithów Teneb Kel poznał straszliwą prawdę o Exar Kressh i dzieciach Imperatora. Teraz staje przed wyzwaniem uczynienia z tej wiedzy śmiertelnej broni i pokonania wroga, który niemal pozbawił go już raz życia. Wraz z wojną siejącą spustoszenie w galaktyce nadchodzi ostateczne starcie pomiędzy Tenebem, Magotem i Exal.

Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Plan wydawniczy Egmontu na StarForce

2010-09-10 15:03:37 Egmont Polska

Jak już zapewne wiecie, w ten weekend w Bydgoszczy odbędzie się impreza poświęcona w całości tematyce Gwiezdnych Wojen o nazwie StarForce. Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy na godzinę 16.00 w sobotę zaplanowano spotkanie z przedstawicielem wydawnictwa Egmont, Jackiem Drewnowskim. Jak udało nam się dowiedzieć, podczas tego spotkania zostanie ujawniony plan wydawniczy komiksów Star Wars, które będą się ukazywać na naszym rynku do marca przyszłego roku włącznie. Na tym jednak nie koniec. Poza dyskusją i pytaniami, jakie będzie można zadać redaktorowi Star Wars Komiks, przewidziano pewna niespodziankę... Oczywiście nie zapomnimy Was poinformować o szczegółach tego spotkania.
Dodatkowo przypominamy, że podczas konwentu na stoisku Egmontu będzie można nabyć komiksy tego wydawnictwa z 10% zniżką, w tym trzeci tom Rycerzy Starej Republiki, który pojawi się w Bydgoszczy przed premiera specjalnie z okazji StarForce.
KOMENTARZE (15)

Komiksy

Zapowiedź Rycerzy Starej Republiki #3

2010-09-09 16:55:13 Egmont Polska

Nadszedł czas na przedstawienie kolejnej z trzech komiksowych pozycji Star Wars, które trafią we wrześniu do sprzedaży (informacje na temat dwóch pozostałych znajdziecie tutaj). Za kilka dni, dokładnie 13 września, na rynek powinien trafić trzeci tom Rycerzy Starej Republiki pt. "Dni strachu, noce gniewu". Zachęcamy do zapoznania się z opisem oraz wybranymi planszami tego komiksu.
Wcześniej jednak informacja dla wszystkich osób wybierających sie 11 września do Bydgoszczy na Starforce. Przypominamy, że w tym dniu odbędzie się spotkanie z jackiem Drewnowskim, redaktorem Star Wars Komiks. Dodatkowo na stoisku Egmontu będzie można przedpremierowo zakupić najnowszy tom Rycerzy Starej Republiki oraz inne komiksy tego wydawnictwa z 10% rabatem.
Rycerze Starej Republiki tom #3: Dni strachu, noce gniewu

Załoga Ostatniej Szansy nie ma szczęścia. Padawan Zayne Carrick z własnej woli oddaje się w ręce sił Republiki, które niesłusznie oskarżają go o zamordowanie kolegów ze szkolenia Jedi. Z kolei zniedołężniały geniusz Camper trafia w szpony korporacji, przed którą ukrywał się całe życie. A to dopiero początek ich kłopotów...
Gdy Zayne i jego znajomy hochsztapler Gryph starają się nie rzucać w oczy i trafiają na linię frontu wojen mandaloriańskich, przerażająca wizja przyszłości sprawia, że Zayne poświęca własne bezpieczeństwo w nadziei na uratowanie niewdzięcznej Republiki. W tym samym czasie choroba ukochanego mistrza, Campera, zmusza Jarael do powrotu na Arkanię – rodzinną planetę, której nie miała okazji poznać. To także ostatnie miejsce, gdzie chciałby trafić Camper.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Knights of the Old Republic #13-18 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Dustin Weaver i Brian Ching oraz Harvey Talibao, kolory Michael Atiyeh, okładka Colin Wilson. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 144 stron. Premiera: 13 września 2010 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (35)

Komiksy

SW Komiks Wydanie Specjalne 3/2010 w sprzedaży

2010-09-02 14:37:00 Egmont Polska

Możecie już rozglądać się za nowym Wydaniem Specjalnym Star Wars Komiks, ponieważ od dziś powinien on być dostępny na terenie całego kraju. Jeżeli więc jesteście niecierpliwi nowych komiksowych przygód zachęcamy do odwiedzenia tradycyjnych punktów sprzedaży w celu nabycia najnowszego numeru kwartalnika.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 3/2010 (6): Wróg Imperium

Boba Fett, znany wszystkim łowca nagród, wydatnie przyczynił się do schwytania Hana Solo, z którym już wcześniej miał na pieńku. Vader pozwolił mu potem zabrać zamrożonego w karbonicie Hana, a tym samym zgarnąć sowitą nagrodę, wyznaczoną przez Jabbę.
Skoro jednak później Boba Fett współpracował z Imperium, skąd tytuł niniejszej historii, rozgrywającej się na dwa lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci? W klasycznej trylogii filmowej Vader doceniał i szanował łowcę nagród. Dlaczego zatem „wróg Imperium”? Dowiecie się tego z tego komiksu.
Scenariusz John Wagner, rysunki Ian Gibson i John Nadeau, tusz Ian Gibson i Jim Amash, kolory Perry McNamee, Brian Gregory, okładka Ken Kelly.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (23)

Komiksy

Nowości komiksowe za oceanem

2010-09-01 09:02:34 DiamondComics.com

Wrzesień na rynku komiksowym rozpoczyna się trzema nowymi pozycjami. W Stanach pojawił się kolejny zeszyt The Old Republic oraz wznowienie pierwszego numeru Legacy, tym razem jednak w promocyjnej cenie 1 dolara. Dodatkowo dziś ukazał się ostatni tom zbiorczego wydania The Clone Wars zawierający historię pt. "Hero of the Confederacy".
1 for $1: Legacy

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać Legacy to właśnie pojawiła się ku temu sposobność za bardzo niską cenę jednego dolara. A w środku: świątynia Jedi zostanie zaatakowana, Imperator zostanie zdradzony, a Sithowie odrodzą się na nowo! Wiele może się zdarzyć w ciągu stu lat, ale wszystkie powyższe wydarzenia rozgrywają się już w pierwszym zeszycie! Od czasu gdy Luke Skywalker po raz pierwszy stanął na pokładzie Sokoła Millenium galaktyka nie wydawała się być tak ogromnym, ekscytującym i niebezpiecznym miejscem!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Adam Hughes. Cena 1 $, 28 stron.
The Old Republic #3: Threat of Peace # 3(3)

Pod jarzmem traktatu, który został wynegocjowany po splądrowaniu przez Sithów Coruscant, Jedi próbowali utrzymać złudzenie pokoju - aż do teraz! Nawet gdy jedna bitwa skończyła się na Balmorrze, inna zaczyna się na Dantooine, gdzie Jedi Satele Shan skrzyżuje miecze z wrogiem, który zagrozi nie tylko jej ciału, ale i duszy! Gdy traktat zaczyna się rozpadać wokół niej, Satele wie, że trzeba zrobić coś desperackiego, aby uratować galaktykę przed powrotem do wojny!
Scenariusz Rob Chestney, rysunki Alex Sanchez, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
The Clone Wars: Hero of the Confederacy - TPB

Anakin Skywalker, rycerz Jedi i bohater Republiki, zostaje wyzwany przez początkującego bohatera Konfederacji!
Konfederacja jest wyposażana w nowsze i bardziej zaawansowane statki z Valahari - świata, który deklarował neutralność w wojnach klonów. Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi zostają wysłani na negocjacje z władcami planety, ale wraz z rozwojem wydarzeń Anakin zostaje wrobiony w hańbiący uczynek, dyplomacja ustępuje miejsca wojnie!
Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki Brian Koschak, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam, okładka Scott Hepburn. Cena 7,99$, 80 stron.

Temat na forum.

KOMENTARZE (6)
Loading..