TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Wywiad ze scenarzystą ''Jedi – The Dark Side''

2011-01-29 10:22:37 MTV.com

Wraz z zapowiedzią nowej serii komiksowej "Star Wars: Jedi - The Dark Side", która według oficjalnego opisu ma: śledzić losy Mistrza Jedi Qui-Gon Jinna, który jest wysłany aby zapobiec wojnie domowej na ojczystej planecie Xanatosa, jego ucznia, którego szkolił przed Obi-Wanem Kenobim, pojawił się też wywiad ze scenarzystą tego komiksu - Scottem Allie. Jest to autor znany fanom między innymi z komiksu Empire: Betrayal.

MTV: Istnieje już dużo różnych historii Star Wars, bardzo wiele z nich jest pisanych na bieżąco. Co wyróżnia "Star Wars: Jedi - The Dark Side" od innych opowieści z Gwiezdnych Wojen?

Scott Allie Chcieliśmy opowiedzieć historię samotnego bohatera na krańcu galaktyki, który bez zajmowania się wielkimi galaktycznymi problemami, będzie miał przygody na dużo bardziej osobistym poziomie.

MTV: W jaki sposób zdecydowaliście się na Qui-Gon Jinna jako głównego bohatera?

Allie: Szukaliśmy postaci w typie Clinta Eastwooda. Zawsze dobrze jeżeli można połączyć komiks filmami Star Wars, żeby nawiązać kontakt z czytelnikami, ale historia Luke'a i wielu innych postaci jest zaplątana w różne inne historie. Po wielu dyskusjach, Randy Stradley - nasz redaktor - zauważył, że jest taka postać, której historia jest powiązana z podstawą istnienia Dartrha Vadera, który naprawdę jest podstawą całej mitologii Star Wars, i będzie dobrym kandydatem: Qui-Gon.

MTV: Pamiętając co dotąd wiemy o historii Qui-Gona, jak ta historia będzie pasować do jego całej biografii?

Allie: Cóż, Qui-Gon pasuje ponieważ łatwo jest spojrzeć na Epizod I i zastanowić się co takiego robił 10 czy 15 lat wcześniej. Cofamy się do wczesnego rozdziału jego życia i opowiadamy dosyć ważną historię tego jak Qui-Gon jest Mistrzem Jedi.

MTV: Czyli będzie już Mistrzem Jedi?

Allie: Tak jest już i Jedi i Mistrzem - ma nawet padawana.

MTV: Jak dużą historię zaplanowałeś? Czy istnieje szansa, że komiks stanie się bieżącą serią?

Allie: Na początek robimy pięć zeszytów, ale mamy zarysowaną dłuższą historię, jednak nie jestem pewien czy potraktujemy je jako długą serię, czy jako miniserię.

MTV: Muszę zapytać, ponieważ znam cię jako człowieka zajmującego się wszystkimi komiksami Jossa Whedona wydawanymi przez Dark Horse: czy od dawna kusiło cię wskoczyć do innego popularnego uniwersum i dodać coś do tak popularnej mitologii? Czy jesteś ukrytym fanem Star Wars i ja o tym nie wiedziałem?

Allie: (Śmiech) Nie jestem, ale mam pięcioletniego syna, więc oglądałem prequele dużo więcej razy niż ludzie w moim wieku. Mój syn kocha je tak bardzo, że oglądamy Epizody 1-3 w kółko. Znam je na pamięć. Jest też seria książek młodzieżowych zatytułowanych "Uczeń Jedi", opowiadających o Obi-Wanie, kiedy był młody i trenował z Qui-Gonem. Czytałem je mojemu synowi i było to zarówno bycie dobrym tatą, jak i służbowe badania. Wciąż mam jednak dużo do nauczenia się, nawet jeśli w tym okresie nie ma zbyt wielu historii. Nie mogę wiedzieć wszystkiego, ale na szczęście są Randy i ludzie z Lucasfilmu, którzy nie zapomną o niczym.

MTV: Wspomniałeś o chęci powiązania komiksów z uniwersum filmowym. Czy zobaczymy jakieś znaczące postaci z filmów. Może Sithowie?

Allie: Nie, Sithów nie będzie. Żeby pojawienie się postaci z filmów Star Wars miało sens, to musi być specjalne, a Sithowie nie mogą wyskakiwać w każdej historii. Yoda jest w pierwszym zeszycie gdy opowiada o misji Jedi, na którą mają wyruszyć. Jest kilku członków Rady Jedi, którzy mogli żyć w tamtym czasie, oraz coś czego nie wiemy oglądając tylko filmy, ale o czym dowiadujesz się zagłębiając się w rozszerzenia uniwersum, to fakt, że Qui-Gon tak naprawdę trenowany był przez Hrabiego Dooku. Mój syn uwielbia Hrabiego Dooku, a ja uwielbiam Christophera Lee, dlatego cieszę się, że mogę zmierzyć się z jego postacią. On będzie miał znaczenie w tej historii, w pewnym momencie. Mace Windu, Yoda i inni też żyli w tym okresie.

MTV: Co z dostępnością? Czy ktoś taki jak ja, który lubi dobry komiks Star Wars, ale nie czytał wszystkich powieści EU, będzie wiedział o co chodzi?

Allie: Dawno temu napisałem pierwsze cztery zeszyty długiej serii "Star Wars Empire". Wtedy pomysł był taki, żeby zadowolić czytelników Star Wars, którzy wiedzą wszystko na ten temat i znajdą każdą najdrobniejszą nieścisłość, ale naprawdę napisać komiks dla milionów ludzi, którzy znają filmy, ale nie mają encyklopedycznej wiedzy na temat pozostałych spraw. Moim celem jest nie zrobienie czegoś w tym komiksie, czego nie można by natychmiast zrozumieć. Nie chcę czytać niczego, co wymaga ode mnie olbrzymiej dodatkowej wiedzy, żeby przebrnąć przez pierwszą stronę, i tak samo nie będę tak pisał.

Ponadto w sieci pojawiła się alternatywna okładka autorstwa Stéphane Roux:


Temat na forum
KOMENTARZE (6)

Komiksy

''Jedi – The Dark Side'' nowa seria komiksowa

2011-01-28 03:37:09 TheForce.net i MTV.com

Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja mówiąca o tym, że wydawnictwo Dark Horse planuje wkrótce ogłosić nadejście nowej komiksowej serii Star Wars. Jak można się łatwo domyśleć na forach internetowych szybko rozgorzała dyskusja, w której zaczęto snuć różnego rodzaju przypuszczenia i spekulacje, na temat tego, czego nowa pozycja będzie dotyczyć. Dziś rozwiano wszelkie wątpliwości.

Kilka godzin temu na MTV.com oficjalnie przedstawiono nową pozycję Dark Horse’a, jej tytuł to "Jedi – The Dark Side". Fabuła, której akcja została umiejscowiona około dwudziestu lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Mrocznym Widmie, ma skupiać się na przygodach, doskonale znanego z Epizodu I mistrza Jedi Qui-Gon Jinna oraz jego padawana. Oczywiście pojawią się również inne znane postacie jak na przykład Yoda, Mace Windu czy hrabia Dooku. Twórcami nowej serii zostali Scott Allie znany już w świecie komiksów Star Wars ze scenariuszy Empire: Betrayal, Republic #50: The Defense of Kamino - No End in Sight, Empire #31: The Price of Power, Tales #11: Tall Tales oraz rysownik Mahmud Asrar. Chociaż nie jest jeszcze przesądzone czy "Jedi – The Dark Side" będzie się ukazywać w ramach regularnej serii czy po porostu miniserii, wiadomo, że na początek trwają prace nad pięcioma zeszytami oraz zarysowano już fabułę dłuższej historii. Pierwszy z pięciu numerów, do którego zapowiedź znajdziecie niżej, planowany jest na maj 2011 r.


Jedi – The Dark Side # 1(5)

Dwadzieścia jeden lat przed wydarzeniami z Epizodu I: Mroczne Widmo, mistrz Jedi Qui-Gon Jinn zostaje wysłany aby zapobiec wybuchowi wojny domowej na ojczystej planecie swojego padawana Xanatosa, którego ojciec jest królem. To misja, która doprowadzi Qui-Gona do bliskiego kontaktu z ciemną stroną i sprawi , że rozpocznie poszukiwania, które będą mieć olbrzymi wpływ na przyszłość zakonu Jedi.
Scenariusz Scott Allie, rysunki i okładka Mahmud Asrar, drugi wariant okładki Stéphane Roux. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: maj 2011 r.

Temat na forum.
KOMENTARZE (22)

Komiksy

Nowości komiksowe w USA

2011-01-26 12:14:00 DiamondComics.com

Czas na kolejne komiksowe nowości, tym razem dwie pozycje. Dziś w za oceanem debiutuje nowa miniseria "Darth Vader and the Lost Command". Pierwszy zeszyt trafił właśnie do sprzedaży, a towarzyszy mu drugi numerem miniserii "War" cyklu Legacy. Szczegóły znajdziecie jak zwykle niżej.
Legacy #52: War # 2(6)

Trwa totalna wojna. Imperium Sithów kieruje swoje siły i sekretne bronie na resztę galaktyki. Kiedy przebywający na wygnaniu imperator Roan Fel traci terytorium na rzecz Sithów, planuje użyć środków wroga, niezależnie od liczby niewinnych ofiar.
Tymczasem Cade Skywalker ma plan wciągnięcia Dartha Krayta do ostatecznej rozgrywki, szpieg Sithów w szeregach Fela zostaje ujawniony, a szpieg Fela spotyka swoje przeznaczenie!
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson . Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Darth Vader and the Lost Command # 1(5)

Wciąż nawiedzany przez wydarzenia z Zemsty Sithów, Darth Vader musi odłożyć na bok swoją przeszłość i przyszłość z powodu misji w tajemniczej mgławicy, polegającej na zlokalizowaniu i jeśli to możliwe uratowaniu, zaginionych ekspedycyjnych sił Imperium.
Ale to, co wydaje się być doskonałą okazją na zatracenie się w obowiązkach, jest komplikowane przez dwa czynniki. Vader musi współpracować ze zdecydowanym oraz bardzo kompetentnym dowódcą, a oficer, do którego, zlokalizowania zostali wysłani, jest synem powstającej nemezis Vadera - Moffa Tarkina.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Rick Leonardi, tusz Dan Green, kolory Wes Dzioba, okładki Tsuneo Sanda i Douglas Wheatley. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (12)

Komiksy

Komiks TCW w UK

2011-01-26 02:20:40 StarWars.com

Jak donosi oficjalna w Wlk. Brytnii 16 stycznia ukazał się kolejny numer magazynu The Clone Wars wydawnictwa Titan. W środku jak zwykle można znaleźć gry, gadżety oraz nowe informacje dotyczące trzeciego sezonu telewizyjnego serialu. Podobnie jak w poprzednich edycjach tak i tym razem pojawił się krótki komiks.
The Clone Wars UK Comic #6.16

"Hunted" to tytuł nowej opowieści, w której Anakin i Obi-Wan Kenobi biorą udział w misji, której celem jest odzyskanie rozbitej kapsuły ratunkowej zawierającej lokalizację istotnych strategicznie urządzeń Separatystów. Nasi bohaterowie lądują na lodowej planecie, nie wiedząc czy cokolwiek przetrwało katastrofę i czy dadzą radę odnaleźć kapsułę na czas, biorąc pod uwagę, że Asajj Ventress depcze im po piętach?

KOMENTARZE (3)

Komiksy

TCW - komiks online

2011-01-25 12:29:25 StarWars.com

Na oficjalnej zamieszczono nowy fragment sieciowego komiksu The Clone Wars. Jedenasty odcinek "The Valsedian Operation" znajdziecie pod tym linkiem. W komiksie odnajdziecie bohaterów oraz twórców dobrze znanych z poprzednich części. Autorem scenariusza jest Pablo Hidalgo, rysunki wykonał Thomas Hodges, natomiast kolorami zajął się Grant Gould.

Przypominamy, że historie udostępnione we wcześniejszych latach są nadal dostępne. Wystarczy kliknąć, widoczny podczas przeglądania komiksu, przycisk menu, gdzie można wybrać odpowiednie odnośniki prowadzące do wszystkich trzech sezonów internetowego The Clone Wars oraz The Empire Strikes Back.
KOMENTARZE (1)

Komiksy

TCW - komiks online

2011-01-21 11:52:11 StarWars.com

Kolejny fragment sieciowego komiksu The Clone Wars jest już dostępny w sieci. StarWars.com zamieściła na swej stronie dziesiąty odcinek "The Valsedian Operation". Najnowsze strony tej historii znajdziecie bezpośrednio w tym miejscu. W komiksie odnajdziecie bohaterów oraz twórców dobrze znanych z poprzednich części. Autorem scenariusza jest Pablo Hidalgo, rysunki wykonał Thomas Hodges, natomiast kolorami zajął się Grant Gould.

Przypominamy, że historie udostępnione we wcześniejszych latach są nadal dostępne. Wystarczy kliknąć, widoczny podczas przeglądania komiksu, przycisk menu, gdzie można wybrać odpowiednie odnośniki prowadzące do wszystkich trzech sezonów internetowego The Clone Wars oraz The Empire Strikes Back.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Nowości komiksowe

2011-01-19 12:20:07 DiamondComics.com

W USA w sprzedaży znalazła się kolejna komiksowa pozycja Star Wars. Tym razem jest to trzeci tom "Omnibusa: A Long Time Ago ..." będącego zbiorczym wydaniem komiksów ukazujących się przed laty nakładem wydawnictwa Marvel.
Omnibus: A Long Time Ago ... Volume #3

Ten omnibus to powrót do wielkich przygód i odkryć, do części Gwiezdnych Wojen, która nigdy nie była powszechnie znana. Od 1977 roku do 1986, wydawnictwo Marvel Comics wydawało miesięcznik komiksowy Star Wars. Były to czasy, kiedy odległa galaktyka była jeszcze czymś nowym, kiedy praktycznie wszystko mogło się wydarzyć i często tak bywało!
Trzeci omnibus z serii „A Long Time Ago...” zawiera komiksy z serii Marvel Comics Star Wars numery od 50 do 67. Cały album liczy prawie 500 stron, pełnych akcji i przygody.
Scenariusz Chris Claremont, Michael Fleisher, Archie Goodwin i David Michelinie, rysunki Walter Simonson, Al Williamson, Tom Palme i inni.Cena 24,99$, 480 stron. Preview dostępne tutaj.

KOMENTARZE (6)

Komiksy

Star Wars Komiks #29 w sprzedaży

2011-01-15 13:08:20 Egmont Polska

Pierwszy w tym roku numer Star Wars Komiks jest już w sprzedaży. Styczniowa edycja tego towarzyszącego nam od ponad dwóch lat miesięcznika powinna być już dostępna na terenie całego kraju. Zaglądnijcie więc do Waszych ulubionych kiosków, salonów prasowych, księgarń lub po prostu sklepów internetowych w poszukiwaniu najnowszego zeszytu.
Przypominamy, że od nowego roku zmieniona została cena magazynu, za który teraz trzeba będzie zapłacić 6,50 zł.
Star Wars Komiks 1/2011 (29)

"Czystka: Ukryte ostrze" (Purge: The Hidden Blade) - Po upadku Republiki Galaktycznej, Darth Vader prowadzi wielką czystkę niedobitków Jedi, którzy przeżyli rozkaz 66. Imperator jednak nakazuje mu nadzór nad produkcją maszyn kroczących AT-AT na planecie Otavon 12. AT-AT, zastosowane pierwszy raz już w wojnach klonów, stanowiły później niezwykle groźną broń Imperium. Ukazano je w sekwencji bitwy o Hoth w filmie Imperium kontratakuje, a także w krótkiej scenie w Powrocie Jedi.
Scenariusz W. Haden Blackman, rysunki i okładka Chris Scalf.
"Letni sen" (A Summer's Dream, Tales #5) - Padmé Naberrie, zwana Amidalą, późniejsza senator, jako nastolatka została demokratycznie wybrana na królową Naboo. Nie wiedziała, że niedługo po przyjęciu korony będzie musiała zmagać się z inwazją Federacji Handlowej na swoją rodzimą planetę, a następnie uczestniczyć w wojnach klonów. Komiks ukazuje kulisy objęcia przez nią tronu z perspektywy pewnego młodzieńca.
Scenariusz Terry Moore, rysunki Cliff Richards, tusz P. Craig Russell, kolory Matt Hollingsworth.
"Podróż w nieznane" (Into the Great Unknown, Tales #19) - Ta niezgodna z kanonem Star Wars historia w niespodziewany sposób łączy świat Gwiezdnych Wojen z innym wielkim dziełem George’a Lucasa. Z przymrużeniem oka wyjaśnia przy tym liczne opowieści o Wielkiej Stopie, włochatym „dzikim człowieku” z lasów Ameryki Północnej, nazywanym przez plemiona indiańskie „sasquatch”.
Scenariusz W. Haden Blackman, rysunki Sean Murphy, kolory Dan Jackson.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski i Jarosław Grzędowicz. Cena 6,50 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (20)

Komiksy

Star Wars Komiks #29 – zapowiedź

2011-01-12 20:28:01 Egmont Polska

Rok 2010 dla fanów komiksów Star Wars wydanych w Polsce wypadł naprawdę nieźle. Jaki będzie obecny rok? Pierwsze informacje pozwalają sądzić, że będzie równie dobry lub nawet lepszy.
Już za kilka dni, dokładnie 15 stycznia do sprzedaży trafi nowy numer Star Wars Komiks. Wraz z najnowszym zeszytem następuje drobna korekta ceny, która od teraz wyniesie 6,50 zł. Zachęcamy do zapoznania się z treścią zapowiedzi.
Star Wars Komiks 1/2011 (29)

"Czystka: Ukryte ostrze" (Purge: The Hidden Blade) - Po upadku Republiki Galaktycznej, Darth Vader prowadzi wielką czystkę niedobitków Jedi, którzy przeżyli rozkaz 66. Imperator jednak nakazuje mu nadzór nad produkcją maszyn kroczących AT-AT na planecie Otavon 12. AT-AT, zastosowane pierwszy raz już w wojnach klonów, stanowiły później niezwykle groźną broń Imperium. Ukazano je w sekwencji bitwy o Hoth w filmie Imperium kontratakuje, a także w krótkiej scenie w Powrocie Jedi.
Scenariusz W. Haden Blackman, rysunki i okładka Chris Scalf.
"Letni sen" (A Summer's Dream, Tales #5) - Padmé Naberrie, zwana Amidalą, późniejsza senator, jako nastolatka została demokratycznie wybrana na królową Naboo. Nie wiedziała, że niedługo po przyjęciu korony będzie musiała zmagać się z inwazją Federacji Handlowej na swoją rodzimą planetę, a następnie uczestniczyć w wojnach klonów. Komiks ukazuje kulisy objęcia przez nią tronu z perspektywy pewnego młodzieńca.
Scenariusz Terry Moore, rysunki Cliff Richards, tusz P. Craig Russell, kolory Matt Hollingsworth.
"Podróż w nieznane" (Into the Great Unknown, Tales #19) - Ta niezgodna z kanonem Star Wars historia w niespodziewany sposób łączy świat Gwiezdnych Wojen z innym wielkim dziełem George’a Lucasa. Z przymrużeniem oka wyjaśnia przy tym liczne opowieści o Wielkiej Stopie, włochatym „dzikim człowieku” z lasów Ameryki Północnej, nazywanym przez plemiona indiańskie „sasquatch”.
Scenariusz W. Haden Blackman, rysunki Sean Murphy, kolory Dan Jackson.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski i Jarosław Grzędowicz. Cena 6,50 zł, 48 stron. Premiera 15 styczeń 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (28)

Komiksy

Knight Errant w sprzedaży

2011-01-12 08:02:56 DiamondComics.com

Pierwszym komiksem Star Wars, który ukaże się nakładem wydawnictwa Dark Horse w nowym roku jest czwarty zeszyt Knight Errant. Od dzisiejszego dnia komiks można nabyć na terenie Stanów Zjednoczonych.
Knight Errant #4: Aflame # 4(5)

Jedi Kerra Holt zapobiegła zniszczeniu kolonii górniczej na Chelloa... ale również rozpoczęła wojnę pomiędzy Sithami, a kolonia jest w samym jej środku!
Lord Sithów Odion nie sprowadził całkowitej zagłady na planetę Chelloa, ale wojna pomiędzy nim, a rywalizującym z nim bratem, Lordem Daimanem, może sprawić, że z planety, którą obaj chcieliby rządzić, nie pozostanie zbyt wiele. Zadaniem Kerry jest odkrycie korzyści w rywalizacji pomiędzy dwoma Sithami.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Ivan Rodriguez, tusz Belardino Brabo i Marcio Loezer, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (5)

Komiksy

TCW - komiks online

2011-01-08 13:45:58 StarWars.com

Na oficjalnej stronie StarWars.com kolejny raz udostępniono fragment sieciowego komiksu The Clone Wars. Dziewiąty odcinek historii zatytułowanej "The Valsedian Operation" znajdziecie w tym miejscu. W komiksie odnajdziecie bohaterów oraz twórców dobrze znanych z poprzednich części. Autorem scenariusza jest Pablo Hidalgo, rysunki wykonał Thomas Hodges, natomiast kolorami zajął się Grant Gould.

Przypominamy, że historie udostępnione we wcześniejszych latach są nadal dostępne. Wystarczy kliknąć, widoczny podczas przeglądania komiksu, przycisk menu, gdzie można wybrać odpowiednie odnośniki prowadzące do wszystkich trzech sezonów internetowego The Clone Wars oraz The Empire Strikes Back.
KOMENTARZE (2)
Loading..