TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksowe nowości

2011-10-26 07:34:56 TheForce.net

Od dzisiaj w USA można kupić pierwszy zeszyt trzeciej odsłony komiksu pt. "Karmazynowe Imperium". Seria w oryginale nazywa się "Crimson Empire III: Empire Lost" i opowiada o przygodach Kira Kanosa.

Crimson Empire 3: Empire Lost #1(6)

Luke Skywalker! Księżniczka Leia! Boba Fett! Karmazynowe Imperium, opowieść o ostatnim imperialnym Gwardziście, powraca po przeszło dekadzie oczekiwania! Nowa Republika poszerza zasięg swoich wpływów, ale czasy walki o galaktykę jeszcze się nie skończyły. W spokojny żywot rodziny księżniczki Leii i Hana Solo wkracza zagrożenie, które będzie miało wpływ również na szkolenie Jedi w Akademii Luke'a Skywalkera na Yavinie 4! W innej części galaktyki, Kir Kanos - były Gwardzista imperialny, a obecnie łowca nagród - jest gotowy by po trzech latach spędzonych w ukryciu wyrównać stare rachunki. Jeśli wcześniej nie zabije go nowy przeciwnik!
Scenariusz Mike Richardson, rysunki Paul Gulacy, kolory Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Cena 3.50 $. 40 stron. Preview dostępny tutaj i tutaj.


Temat na forum.
KOMENTARZE (14)

Komiksy

Haden Blackman o ''Darth Vader and Ghost Prison''

2011-10-24 18:23:42 Newsarama

Na tegorocznym ComicConie Haden Blackman udzielił wywiadu stronie Newsarama.com na temat jego nowej serii, której tytuł brzmi "Darth Vader and Ghost Prison". Pierwszy numer ma trafić do sklepów w maju 2012 roku.
Wywiad w oryginale można znaleźć tutaj.

Newsarama: Haden, zacznijmy od podstawowych informacji na temat Darth Vader and Ghost Prison. Na przykład, o czym będzie ta seria?

Haden Blackman:
Darth Vader and The Ghost Prison opowiada historię jednej z pierwszych prób zamachu na Imperatora. Darth Vader i Moff Trachta staną w jego obronie.

Nrama: Okres pomiędzy III, a IV epizodem jest dla ciebie szczególny. Co sprawia, że czerpiesz z tej ery tyle radości?

Blackman:
Po pierwsze i najważniejsze, Darth Vader rozpoczął w swoim życiu nową ścieżkę – Mrocznego Lorda. Nadal próbuje udowodnić Imperatorowi, że jest potężny. Próbuje też rozwinąć umiejętności i kontrolę nad Ciemną Stroną, zapominając o przeszłości. Po drugie, jest to okres pełny szerokich luk do wypełnienia, ponieważ tak mało rzeczy zostało napisanych o tym okresie. Nie ma tu jakiś przymusowych schematów, do których musimy się przystosować. Mam w pewnym sensie wolność wyobraźni. Na przykład i w Lost Command (poprzednia miniseria o Vaderze Hadena Blackmana) i w Ghost Prison, ustalamy, iż Imperator po Rozkazie 66 nie miał władzy nad całą galaktyką i nadal ma wrogów politycznych, z którymi musi się zmierzyć. W końcu, bardzo lubię odnosić się do przeszłości i wskazywać w przyszłość. W Ghost Prison, odkryjemy kilka kontrowersyjnych decyzji, jakie podjęła Rada Jedi w czasie Wojen Klonów, a Vader zrobi kolejny krok w staniu się bezlitosnym Lordem, jakiego wiedzieliśmy w Nowej Nadziei.

Nrama: Jesteś też w pewnym sensie związany z Vaderem, gdyż odkryłeś niektóre jego słabe punkty. Dlaczego chcesz go pokazać właśnie tak, a nie jako niepokonanego Lorda?

Blackman:
Zawsze duża część mnie chce, bym pokazał Vadera, jakiego widzimy w Nowej Nadziei – niezatrzymanego i bezlitosnego złoczyńcę. Jako dziecko zawsze podobała mi się ta tajemniczość, jaka jest wokół Vadera, która tak nas ciekawiła i zadawała pytania kto jest pod tą maską, jak się taki stał i czy się urodził zły, czy dopiero później się taki stał.

Ale dzięki Prequelom i innym źródłom te tajemnice zostały rozwikłane, a o Anakinie Skywalkerze wiemy więcej niż o każdym innym bohaterze Sagi. Dla mnie nie ma odwrotu. Nie mogę napisać historii o Vaderze innym niż Prequelach, który się bardzo różnił od tego z Nowej Nadziei.

Więc zamiast skupiać się na tym jaki był Anakin, piszę o tym jak przeszłość wpłynęła na Vadera i jak pogrąża się w Ciemnej Stronie. Chcę, by każda historia była innym krokiem dla ewolucji Vadera, tak byśmy po jakimś czasie obejrzeli Nową Nadzieję i wiedzieli dokładnie jak krok po kroku do tego doszło.

Nrama: Zobaczymy też znowu Moffa Trachtę, z komiksu Imperium: Zdrada (2003). W tej historii jeszcze nie jest przeciwny Sithom, tak? Jaka jest jego rola w tej historii?

Blackman:
W tej chwili Trachta jest bardzo oddany Imperium. Dla niego Imperator jest prawowitą głową Imperium Galaktycznego i samej Galaktyki, więc jest dla niego lojalny. Ale ta opinia nie dotyczy Vadera. Jak Vader, Trachta będzie się zmierzać ze swoją przeszłością, a my się postaramy to pokazać. Postaramy się też wprowadzić go w stan, jaki widzimy w Zdradzie.

Nrama: Jakie cechy w tym etapie życia Vadera są najbardziej istotne?

Blackman:
Teraz Imperator jest jedyną osobą, jaka Vaderowi została i jest mu całkowicie oddany. Myślę, że w głębi jest klasycznym przykładem narcyzmu – ale nigdy się do tego nie przyzna. Jest niepewny swojej pozycji w Imperium, więc próbuje udowodnić siebie Imperatorowi i osłabić jego wrogów w tej samej chwili. Ale nadal pewna część jego pamięta nauki u Jedi.

Nrama: Czy będą jeszcze jakieś postacie, jakie fani będą mogli rozpoznać?

Blackman:
Imperator będzie odgrywał dużą rolę, więc zobaczymy wiele ważnych informacji na temat przeszłości Anakina. Wprowadzimy wielu nowych bohaterów, w tym Porucznika Tohma, który jest prosto z Akademii Imperialnej i będzie narratorem historii.

Nrama: Jak wygląda proces tworzenia takiego licencjowanego produktu? Musisz robić dużo zmian, by wszystko pasowało wydawnictwu?

Blackman:
Dla mnie to proste, wysyłam scenariusz do Randy`iego Stradleya z Dark Horse`a, a on daje mi wskazówki. Jest w tym bardzo dobry. Następnie robię zalecone poprawki, a gotowy scenariusz jedzie do Lucasfilmu. Wszystkie zmiany często zajmują dużo czasu, ale naprawdę warto.

Nrama: W jakich innych erach Gwiezdnych Wojen chciałbyś wnieść coś od siebie? A może masz jakiś bohaterów, z którymi chętnie byś popracował?

Blackman:
Sądzę, że ciągle jest mnóstwo tematów do opowiedzenia w czasach wczesnego Imperium – na przykład co się działo z Vaderem. Lubię też historie o pierwszych Jedi i Sithach.

Nrama: Robiłeś gwiezdnowojenne gry i komiksy; czy jest jeszcze jakiś inny dział, w którym chciałbyś wziąć udział?

Blackman:
Może mógłbym napisać jakąś powieść, żeby spędzić więcej czasu z jej bohaterami.

Nrama: Jaki „klasyczny” moment z Vaderem ci się najbardziej podoba?

Blackman:
Kocham scenę z Imperium Kontratakuje – gdy Vader patrzy, jak Sokół Millenium znika, odwraca się do drzwi, jakby chciał wyjść, ale zaraz potem znów się odwraca i patrzy w pustą przestrzeń. Użyliśmy tego motywu przynajmniej raz w Mocy Wyzwolonej. W komiksach bardzo lubię nawiązania do Vadera z Nowej Nadziei i Imperium Kontratakuje. Moim zdaniem Vader jest bardziej Vaderem, gdy wydaje rozkazy i oskarża innych, bądź nic nie mówi.

Nrama: Czy jest jeszcze coś co chciałbyś wszystkim powiedzieć o Ghost Prison zanim pójdziesz?

Blackman:
Dla mnie w tej serii jest bardzo ważny punkt widzenia Porucznika Tohma z Akademii Imperialnej. Pisząc historię o takich wybitnych bohaterach jak Vader, sądzę, że masz dwa główne cele – pokazać jak się zmienia główny bohater i pokazać jak inni bohaterowie się zmieniają. W Ghost Prison staramy się zrobić to i to; spotkania Tohma z Vaderem całkowicie go zmieniają, ale możemy też zauważyć, że stykając się z Tohmem Vader robi kolejny krok to bohatera, pokazanego w Nowej Nadziei.


KOMENTARZE (19)

Komiksy

John Ostrander i Jan Duursema o ''Dawn of the Jedi''

2011-10-19 22:08:56 ComicBookResources.com

W trakcie tegorocznego Comic Conu John Ostrander i Jan Duursema udzielili wywiadu stronie CBR.com na temat niedawno zapowiedzianej serii pt. "Dawn of the Jedi". Oryginał w języku angielskim znajdziecie w tym miejscu. Przypominamy, że pierwszy numer nowej serii ma się ukazać 1 lutego 2012 roku.

CBR News: John, zacznijmy od początku – jak byś opisał historię, którą opowiadasz w „Dawn of the Jedi” i gdzie jest jej miejsce w Expanded Universe?

John Ostrander:
„Dawn of the Jedi” jest epickie w swoim własnym zakresie i ma swój własny sposób opowiadania. Komiks jest umieszczony w gwiezdnowojennym Expanded Universe, ale został zrobiony tak, by osoby, które oglądały tylko filmy też mogły się połapać o co chodzi. To co zrobiliśmy jest naprawdę ekscytujące, zadaliśmy sobie pytania i znaleźliśmy odpowiedzi. Na przykład, na początku było ustalone, że najlepsi filozofowie, kapłani, naukowcy i wojownicy galaktyki spotkali się na Tythonie zanim Zakon Jedi oficjalnie powstał. Więc, to mogło być trudne, ze względu na to, że podróże nadprzestrzenne nie były zbyt popularne w tamtych czasach, i ponieważ Tython leży w Głębokim Jądrze – miejscu trudnym do podróży nawet w „nowoczesnych ” czasach. Więc pierwszym pytaniem jakie ja i Jan sobie zadaliśmy było – jak oni się tam dostali? I dlaczego Tython?

Początkowo było również ustalone, że miały miejsce Wojny Mocy, rozpoczynające się w 25.793 BBY i trwające dekadę. Pod koniec wojny pewien proto-Jedi pozostawił planetę przez Kataklizm Mocy i wylądował na Ossusie 730 lat później. Więc używamy – czasem wyjaśniając i interpretując – istniejące materiały, by opowiedzieć prawdę jak powstali Jedi. Myślę, że każdy będzie niesamowicie zainteresowany jak to wszystko się zaczęło.

Dla tych którzy się już trochę orientują w przeszłości Gwiezdnych Wojen, „Dawn of the Jedi” będzie miał pogłos i wiele chwil „Aha!” gdy osoby czytające rozpoznają niektóre elementy i zobaczą jak je wykorzystaliśmy.

Opowiadasz historię, która dzieje się na początku Zakonu Jedi, i wspomniałeś o Wojnach Mocy. Kiedy dokładnie historia opowiadana w „Dawn of the Jedi” ma miejsce?

Ostrander:
Akcja rozpoczyna się, gdy czuli na Moc zbierają się na Tythonie w 36.453 BBY. Potem przyśpieszamy do momentu, gdy system Tethon jest skolonizowany. Wydarzenia serii nabierają tempa kiedy dochodzimy do Wojen Mocy w 25.793 BBY.

Wierzę, że będą tam historie dotykające tematów, które miały miejsce przed Jedi, ale wygląda na to, że akcja będzie się toczyła, kiedy Zakon Jedi tworzył się po raz pierwszy. Czy jest jakieś szczególne wydarzenie, dzięki któremu to uformowanie się Zakonu miało miejsce?

Ostrander:
W „Dawn of the Jedi” są dwa główne wydarzenia. Pierwszym z nich będzie spotkanie się czułych na Moc na Tythonie.

Drugim jest rozpoczęcie dzielenia się Zakonu na zwolenników Jasnej i Ciemnej Strony. Będzie to się działo, kiedy inne gatunki zaczną wkraczać do systemu Tython krótko przed rozpoczęciem Wojen Mocy.

Aktualne informacje wskazują, że w „Dawn of the Jedi” miecze świetlne jeszcze się nie pojawiły. Jak Zakon Jedi, lub ich religia wygląda w tym punkcie historii?

Ostrander:
To jest wielkie zagubienie kultury Jedi, gwiezdnowojenna Atlantyda. Kiedy wiele zasad zostało ustanowionych, osoby uczące się Mocy na Tythonie jeszcze nie stały się Jedi. W tej chwili są Je`daii, to termin z Dai Bendu oznaczający mistyczne centrum. Później to będzie zmienione na Jedi. Je`daii zostali sprowadzeni na Tython, planetę silną w Mocy, z całej galaktyki i spędzili tysiąclecia na studiowaniu Mocy, próbując znaleźć swoje miejsce w połączeniu z nią. To nie znaczy, że spędzili cały czas na cichej medytacji. Je`daii są aktywnie połączeni z Mocą, używając siły medytacji ruchowej w życiu codziennym. Nadal odkrywają wiele rzeczy na temat Mocy i siły jaką im ona daje, eksperymentując z różnymi aspektami Mocy, czasami zapomnianymi, bądź zakazanymi (niekiedy celowo) dla późniejszych Jedi. Oni uczyli się na błędach swoich poprzedników Je`daii – niektórych poważnych, naprawdę poważnych błędach.

Je-daii nie widzą podziału na Jasną i Ciemną Stronę; zamiast tego wierzą, że jest potrzebna równowaga pomiędzy tymi stronami. Je`daii są jak Tytani w greckiej mitologii, którzy przybyli przed bogami. Są istotami posiadającymi wielką moc i zdolności, ale nie całkowitą wiedzę. Walczą z ideą równowagi w Mocy i wiedzą, że bycie poza równowagą wpływa na ich siłę i planetę Tython.

Co to znaczy w tym okresie być Jedi – lub Je`daii?

Ostrander:
Je`daii byli na Tythonie przez dziesięć tysięcy lat. By pokazać to z innej perspektywy, to tak jakby nas przenieść do neolitu byśmy zaczęli wszystko od początku. Dziesięć tysięcy lat temu tygrysy szablozębne zaczęły ginąć. Dziesięć tysięcy lat to dużo czasu.

Być Je`daii oznacza łączyć się z Mocą w każdym aspekcie życia. Były cztery poziomy do osiągnięcia, rozpoczynając od Padawana, lub ucznia. Po pewnym czasie zostawało się Podróżnikiem Je`daii, podróżującym z świątyni do świątyni na Tythonie, powiększając wiedzę i umiejętności. Następny poziom to Zwiadowca Je`daii. Mógł on podróżować przez Osiadłe Światy, czasami na prośbę ich rządów, a czasem nie. Będąc zwiadowcą szedłeś tam gdzie mówiła ci Moc – często rządom niektórych światów to się nie podobało. Ostatnim poziomem byli Mistrzowie, włączając w to Mistrzów świątyń.

Czy Sithowie, albo inni słudzy Ciemnej Strony już powstali w tej erze?

Ostrander:
Mamy Sithów, ale jest to rasa Sithów, a nie sekta. Są członkami rasy Sithów zabranymi z Korriban na Tython. Nie oczekujcie, że będą źli. Dopiero później Mroczni Jedi przybyli na Korriban i podbili tamtejszą rasę Sithów, zabierając ich dom w imieniu Zakonu. Będą tacy, którzy znajdą się za blisko Ciemnej Strony, ale będą oni odrzuceni przez Je`daii poza równowagę. Ci, którzy upadną zostaną wygnani na księżyce Tythonu dopóki nie znajdą drogi do równowagi. Ci którzy będą za bardzo po Jasnej Stronie też będą odrzuceni na inny księżyc Titanu, dopóki nie znajdą drogi do równowagi.

Potem są Rakatanie.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Rakatanie pierwszy raz pojawili się w grze „Knights of the Old Republic”, i są paskudami. Rakatanie skupiali się na Ciemnej Stronie Mocy i używali jej w ich technologii – w tym hipernapędach. Bezkresne Imperium Rakatan przechodziło przez wiele planet z różnych sektorów galaktyki. Zwykle to były światy „bogate w Moc”. Jan i ja jesteś zafascynowani Rakatanami, ale również mieliśmy kilka pytań. Na przykład „Jak Rakatanie znaleźli te światy?”. Znaleźliśmy kilka odpowiedzi, które zachęciły nas do odkrycia Rakatan i ich kultury. Są paskudnymi naukowcami. To robi z nich ciekawych bohaterów.

Era „Dawn of the Jedi” jest umiejscowiona przed stworzeniem Republiki Galaktycznej. Jak wygląda teraz organizacja rządząca?

Ostrander:
Republika została stworzona w 25,053 BBY, czyli 740 lat po opuszczeniu Tythonu przez Je`daii i tylko dekadę po tym jak wylądowali na Ossusie. Więc nasza historia tylko trochę wyprzedza Republikę. W erze „Dawn of the Jedi”, rakatańskie Bezkresne Imperium było dość aktywne w galaktyce. Mieli możliwość podróży nadprzestrzennych i używali tego do podbijania kolejnych planet w Głębokim Jądrze takich jak Byss.

Dla naszej historii ważniejszy niż sytuacja w galaktyce jest system słoneczny Tython. Pamiętajcie, że dostanie się do, bądź z – lub nawet nawigacja dookoła – Głębokiego Jądra jest bardzo trudne. Jednak Gwiezdne Wojny mają historię swoich bohaterów, podróżujących po wielu miejscach oraz planetach i poznających wiele kultur oraz społeczeństw.

Skupiliśmy się na systemie Tython. W ciągu 10.000 lat od kiedy Je`daii wylądowali na Tythonie, ich potomkowie opuścili Tython i rozwinęli wiele planet i księżyców, znanych jako Osiadłe Światy. Jan i ja włożyliśmy w to wiele serca i stworzyliśmy nowe potencjalne miejsca dla naszej historii. Oczywiście nie użyjemy ich wszystkich, ale wiemy czym są i znamy ich historię, więc mamy miejsca, w których seria może zagościć.

Tą erę uważamy za gwiezdnowojenną mitologię. Kim są główni bohaterowi serii? Kim są nasi herosi i przeciwko komu będą walczyć?

Ostrander:
Pewnie fani „Legacy” pamiętają, że lubimy używać wielu bohaterów i miejsc w naszych historiach. Tutaj nie będzie inaczej. Mamy Je`daii i nie-Je`daii. Mamy szeroki wachlarz możliwości (nie ma Gwiezdne Wojny bez dużej ilości obcych ras) i wyboru bohaterów.

W centrum akcji jest trójka młodych Podróżników Je`daii. Shae Koda jest płci żeńskiej i pochodzi z Dathomiry; jej rodzice zostali zabici przed początkiem naszej historii w wydarzeniu zwanym Wojną Despotyczną. Shae jest młoda, odważna, niespokojna, nierozważna i troszeczkę lekkomyślna. Z nieustanną ciekawością, dotyczącą wszystkiego, nie akceptuje niektórych rzeczy i nie boi się zadawać pytań, nawet na tematy zabronione.

Sek`nos Rath jest młodzieńcem rasy Sith. Urodził się u Je`daii, którzy byli w sektorze dyplomatami. Zyskał potęgę dzięki babci i dziadkowi, którzy oboje byli Mistrzami Je`daii. Lubi przygody. Jest hałaśliwy, śmiały i kochający zabawy – prawdziwy przyjaciel. Kocha również bronie i kobiety każdej rasy. Sek`nos jest uroczy, ale również pędzący; Sek`nos chce dokonać niesamowitych rzeczy.

Tasha Ryo jest Twi`lekańską kobietą. Jej ojciec (nie-Je`daii) nazywa się Baron Volnos Ryo, jest lordem klanu na planecie Shikaakwa, a jej matka, Kora Ryo, jest mistrzynią Kaleth, Świątyni Wiedzy Je`daii. Tasha jest bardzo skupiona i empatyczna, próbuje zrozumieć jaka jest jej rola w tym co robi. Tasha woli nie używać broni, dzięki „pustej ręce” doskonali techniki używania Mocy w ataku i obronie. Jest często rozdarta pomiędzy obowiązkami wobec matki i Je`daii oraz wobec ojca i swojego klanu.

W centrum akcji będzie też Xesh – tajemniczy i potężny, zwany Ogarem Mocy. Jego przybycie na Tython łączy się z większą częścią wydarzeń w serii. Ale mówienie teraz o nim zbyt wiele może wyjawić szczegóły na temat serii. Chcę, by czytelnik sam odkrył jego postać w komiksie.

Będzie jeszcze bardzo wielu bohaterów, by urozmaicić historię, takich jak Twi`lekański Zwiadowca Hawk Ryo, Mistrz Akar Kesh, Rakatanin Predor Skal`nas, Trill, i Je`daii Daegen Lok.

Pytanie dla Jan: Co Cię natchnęło do stworzenia wyglądu nowych bohaterów w nowej serii? Będą tam jakieś szczególne cechy, które chciałaś nam pokazać?

Jan Duursema:
Jak w każdej nowej serii, pierwszym celem było stworzenie bohaterów – bohaterów, których będziesz chciał od razu rozwinąć. W „Legacy” i „Republic” łatwo było wykorzystać istniejące już materiały i dopasować je do naszych celów. Z „Dawn of the Jedi” było już trochę trudniej. Mieliśmy z tym spore kłopoty i przez jakiś czas błądziliśmy. Ale kiedy John i ja rozpoczęliśmy opracowywać szczegóły serii, wymyślanie postaci stało się o wiele łatwiejsze.

Tworzenie Je`daii jest dość zwodnicze. Dzięki czemu Jedi jest Jedi? Dla mnie to miecz świetlny i szata. W tych czasach Jedi nadal używają broni z ostrzami. Mają również szaty. Nie chciałam im dawać tradycyjnych strojów, takich jakie późniejsi Jedi nosili. Zamiast tego chciałam ich ubrać w coś innego, żeby rzeczywiście wyglądali jak poprzednicy. Ten strój będzie strojem treningowym, ale będzie można w nim chodzić również na formalne okazje. Jeśli chodzi o strój codzienny to Je`daii są bardzo zindywidualizowani, a ich stroje często współgrają z charakterem.

Kontynuując ten temat, jak tworzyłaś wygląd technologii i różnych planet, jakie czynniki musiałaś rozważyć, by to wyglądało na wczesny wiek. Jakbyś to porównała z procesem nad „Legacy”, które działo się w przyszłości?

Duursema:
Gdy tworzyłam „Legacy” to patrzyłam w przyszłość. Mogłam pracować na istniejących projektach, zmieniać istniejące statki, budynki, czy bronie. To jedna z rzeczy, jaką zawsze kochałam w „Gwiezdnych Wojnach” – każdy przedmiot ma swoją historię. Było jeszcze oczywiście wiele technologii, z którymi się musiałam sama od początku zmierzyć.

W „Dawn of the Jedi” miał miejsce proces postarzania statków, świątyń, broni i całej reszty. Próbowałam sobie wyobrazić projekty, z których mogły później powstać technologie, jakie powstały. Są statki powietrzne i wiele, wiele innych pojazdów. Sterowce mają prawo występować w tej epoce. Je`daii mają myśliwce Pteron, nazwałam je tak, gdyż przypominały mi Pterozaury. To są szybkie pojazdy – uzbrojone.

Niektóre technologie, takie jak statki-piramidy Tho Yor są tak starożytne, że wyglądają jak kamienie. Są one oczywiście w pewnym sensie rodzajem starożytnej obcej technologii. Ustawienia świątyń zmieniają się wraz ze stylem, niektóre są bardziej zaawansowane, a inne mniej. Je`daii starają się żyć w równowadze ze swoim światem, Tythonem, więc starałam się, by ich przekonania wpływały na wygląd świątyni.

„Dawn of the Jedi” pociągnął za sobą coś więcej, niż tworzenie samej technologii. John i ja musieliśmy się zastanowić jakie planety chcemy, by były w systemie Tython. Te światy bardzo się od siebie różnią. Od Ziemio-podobnych to gorących planet z jaskiniami i grotami, po zimne, ośnieżone światy. Umieściliśmy tam prawie wszystkie możliwe wersje. Mam nadzieję, że będziecie czytać tę serię – zabierzemy was w naprawdę ciekawe miejsca!

Jan wspomniała, że pochodzenie Jedi wiąże się z statkami-piramidami zwanymi Tho Yor. Czy tego typu maszyny już istniały w „Gwiezdnych Wojnach”, czy to będzie ich debiut? I co możesz nam o nich powiedzieć?

Ostrander:
Tho Yor są nowe w „Gwiezdnych Wojnach”. Jest to osiem wielkich statków, które przywiozły na Tython wrażliwych na Moc w 36.453 BBY. Jest jeszcze dziewiąty, większy Tho Yor, który okrywa świątynię Akar Kesh. Je`daii nie są pewni kto zbudował te statki, albo jaki był cel ich twórców, by przywieźć je na Tython. Na Tythonie jest dziewięć wielkich świątyń, źródeł kultury i wiedzy Je`daii. Każdej przypada jeden Tho Yor.

„Dawn of the Jedi” ponownie łączy drużynę twórców „Legacy”. Co sprawia, że wasza współpraca idzie aż tak dobrze?

Ostrander:
Więc, trochę już to robimy. Dziesięć lat! Każde z nas wnosi od siebie coś innego. I oboje kochamy „Gwiezdne Wojny” oraz opowiadać historie.

Duursema: Pomijając fakt, że praca z Johnem to zabawa, jestem święcie przekonana, że wytworzyliśmy wspólny umysł roju. Naprawdę nie mogłam się oprzeć pokusie opowiedzenia o początkach Zakonu Jedi. Praca z Johnem nad „Dawn of the Jedi” była niesamowita!


KOMENTARZE (15)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na styczeń

2011-10-19 21:59:19 TheForce.net

Czas na nowe zapowiedzi komiksowe wydawnictwa Dark Horse. W styczniu będziemy mogli nabyć na amerykańskim rynku drugi numer serii "Agent of the Empire", czwarty numer trzeciej odsłony "Karmazynowego Imperium" i pierwszy numer nowej serii pt. "Knights of the Old Republic - War", która jest kontynuacją "Rycerzy Starej Republiki". Ale na tym jeszcze nie koniec zapowiedzi. W marcu będziemy mogli kupić jeszcze nowy kwartalnik z serii "The Clone Wars", który nazywać się będzie "The Enemy Within". W marcu do sklepów trafi również wydanie TPB serii "Jedi - The Dark Side".

Agent of the Empire #2: Iron Eclipse #2 (5)

Udawając dyplomatycznego przedstawiciela, Jahan Cross kontynuuje dochodzenie na temat ukradzionej technologii I tajemniczego projektu znanego jako “Żelazne Zaćmienie”. Na eleganckim przyjęciu ambasadorów Sektoru Wspólnego, Cross skupia swoją uwagę na rodzinie Stark.
Przed końcem wieczoru co najmniej jeden gracz zostanie wykluczony z gry – a Cross będzie poszukiwany za morderstwo!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Stéphane Roux , tusz Julien Hugonnard-Bert, okładka Stéphane Roux. Cena 3.50 $, 40 stron. Premiera: 11 stycznia 2012.

Temat na forum.

Crismon Empire III: Empire Lost #4 (5)

Uciekając od Imperialnych, chcących zabić Leię Organę Solo i położyć Nową Republic na kolana, Kir Kanos próbuje ostrzec dawnych wrogów, tylko po to, by być wrzuconym do więzienia Nowej Republiki.
Mirith Sinn jest jedyną osobą, która może ufać Kanosowi, ale żaden z nich nie obawia się, że plany Imperialnych się powiększą. Tak się dzieje dopóki Luke Skywalker nie wyczuje, że prawdziwe zagrożenie się wyjawiło!
Scenariusz Mike Richardson, rysunki Paul Gulacy, kolory Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Cena 3.50 $, 32 strony. Premiera: 25 stycznia 2012.

Temat na forum.

Knights of the Old Republic - War #1 (5)

Republika i Mandalorianie są w stanie wojny! Idąc za charyzmatycznym Revanem, Jedi przyłączają się do walki, wbrew zasadom Zakonu. Jednak jeden z nich, miłujący pokój Zayne Carrick, znalazł się na linii frontu wbrew swojej woli!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carre, okładka w wersji specjalnej Dave Wilkins. Cena 3.50 $, 40 stron. Premiera: 11 stycznia 2012.

Temat na forum.

The Clone Wars: The Enemy Within - Digest

Śmiali przywódcy, tajna misja, by przywrócić pokój na świecie pełnym wojny, pluton klonów odkrywający niedokończone plany, przez nieudolny wywiad i pech, i ich samych znajdujących się głęboko w terytorium wroga. Nie mając szans, żołnierze ruszają na swój cel, nie bojąc się porażki Republiki!
Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Brian Koschak, kolory Mae Hao, okładka Brian Koschak. Cena 7.99 $, 80 stron. Premiera: 21 marca 2012.

Temat na forum.

Jedi - The Dark Side Volume #1 TPB

Podążając za szokującym politycznym zabójstwem, młody Mistrz Jedi Qui-Gon Jinn stara się zapobiec wojnie domowej na domowym świecie swojego Padawana, Xanatosa – którego ojciec jest królem. Dla Xanatosa powrót do domu jest ciężkim przeżyciem, wywołującym wiele emocji. Ta misja doprowadzi do bliskiego kontaktu Qui-Gona i Ciemnej Strony i zadecyduje o przyszłości Zakonu Jedi! Scenariusz Scott Allie, rysunki Mahmud Asrar, kolory Paul Mounts, okładka Stephane Roux. Cena 18.99 $, 120 stron. Premiera: 14 marca 2012.

Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Nowy komiks za oceanem

2011-10-19 21:54:05 TheForce.net

W USA można od dzisiaj nabyć ósmy numer serii "Knight Errant". Jest to trzeci zeszyt miniserii "Deluge". Komiks opowiada o przygodach błędnego rycerza, Kerry Holt zmagającej się z nieprzyjacielami w przestrzeni Sithów.

Knight Errant #8: Deluge #3 (5)

Jedi kontra Huttowie! Jedi kontra Sithowie! Entuzjazm Kerry Holt na myśl o byciu częścią drużyny pryska, gdy okazuje się że cele Diabelskiej Eskadry są dalekie od jej własnych. Ale w obliczu powrotu huttańskiego gangstera Zodoha, pragnącego zniszczyć rodzinną planetę Kerry, jak i ataku Lorda Sithów Daimana, Kerra musi dobrze dobrać swoich sprzymierzeńców - albo zginie!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Iban Coello, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones. Cena 3.50 $. 40 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Nowy SW Komiks w sprzedaży

2011-10-15 09:09:09 Egmont Polska

Jak zdążyliśmy się już przyzwyczaić połowa miesiąca to czas premiery kolejnych numerów magazynu Star Wars Komiks. Nie inaczej jest teraz. Do sprzedaży trafił październikowy zeszyt zawierający tym razem cztery historie. Zachęcamy do odwiedzenia kiosków, salonów prasowych, wybranych księgarni oraz sklepów internetowych w celu nabycia najnowszej dawki przygód Star Wars.

Star Wars Komiks 10/2011 (38)

"Piraci z gwiazdy śmierci" (Death Star Pirates, Star Wars Kids #16-20) - Po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci atak Imperium na rebeliancką bazę na Yavinie 4 wydawał się kwestią czasu. Dowódcy Sojuszu postanowili ją ewakuować i przenieść się na lodową planetę Hoth. Choć sama ewakuacja przebiegła dość gładko, wśród szczątków kosmicznej stacji bojowej czai się zagrożenie.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Glen Murakami, kolory Don Skinner, okładka Kia Asamiya.
"Chewbacca: Wedge, Lando, Leia" (Chewbacca #3: Wedge, Lando, Leia) - Po zniszczeniu Droidy C-3PO i R2-D2 gromadzą opowieści na temat nieżyjącego już Chewbacki. Tym razem najsłynniejszego z Wookiech wspominają Wedge Antilles, Lando Calrissian i księżniczka Leia– to jej syna, Anakina Solo, ocalił Chewbacca, zanim sam zginął.
Scenariusz Darko Macan, rysunki John Nadeau oraz Martin Egeland i Kilian Plunkett, tusz Jordi Ensign, kolory Dan Jackson oraz Color Graphix i Dave Nestelle.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz, Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (13)

Komiksy

Nowe serie Dark Horse`a prosto z Comic Conu

2011-10-14 10:43:44 DarkHorse.com

Tegoroczny nowojorski konwent Comic Con fani Gwiezdnych Wojen mogą uznać za naprawdę udany. Zostały zapowiedziane trzy nowe serie i dwie nowe, kontynuujące miniserie, których premiery zostały zapowiedziane na początek roku 2012.

Knights of the Old Republic - War

Pierwszą z nowo zapowiedzianych serii jest Knights of the Old Republic - War. Jej akcja będzie osadzona w realiach serii Knights of the Old Republic (w Polsce ta seria wydawana jest pod tytułem Rycerze Starej Republiki przez wydawnictwo Egmont). Aktualnie niestety nie wiemy zbyt wiele na jej temat. Wydawnictwo Dark Horse powiedziało, że scenariuszem zajmie się John J. Miller, który stworzył serię Knights of the Old Republic. Wiemy też, że pierwszy numer będzie możliwy do kupienia w dwóch wersjach okładek. Pierwszą z nich narysuje Benjamin Carre, a drugą Dave Wilkins. Pierwszy numer ma się ukazać 11 stycznia 2012 roku! Znamy opis pierwszego zeszytu:

Republika i Mandalorianie są w stanie wojny! Idąc za charyzmatycznym Revanem, Jedi przyłączają się do walki, wbrew zasadom Zakonu. Jednak jeden z nich, miłujący pokój Zayne Carrick, znalazł się na linii frontu wbrew swojej woli!

Temat na forum.

Dawn of the Jedi

Drugą zapowiedzianą serią jest Dawn of the Jedi. Tworzyć ją będzie sławny duet twórców gwiezdnowojennych komiksów Ostrander/Duursema. Jednym z dzieł tego duetu jest seria Legacy (w Polsce Dziedzictwo), która była osadzona około 140 lat po bitwie o Yavin. Natomiast ta seria ma opowiadać o powstawaniu Zakonu Jedi wiele tysiącleci przed Galaktycznym Imperium! W czasach, w których nie było jeszcze nawet mieczy świetlnych! Zerowy numer tej serii będzie miał premierę 1 lutego. Pierwszy numer ukaże się dwa tygodnie później.

Temat na forum.

Blood Ties: Boba Fett is Dead

Następną zapowiedzią jest Blood Ties: Boba Fett is Dead. Jest to kontynuacja serii Blood Ties: A Tale of Jango and Boba Fett. Pierwszy numer ma się ukazać w kwietniu 2012 roku. Rysownikiem serii będzie Chris Scalf, a scenariuszem zajmie się Tom Taylor, który tak się wypowiedział o serii:

"Boba Fett nie żyje. Najsławniejszy łowca nagród w galaktyce został złapany. Leży, złamany na pustynnej ziemi. To definitywny koniec, ale ta seria się dopiero tak zaczyna. Gdy Boba upada ktoś inny powstaje, by go zastąpić. Ale kto mógłby zastąpić Fetta? Łowcy nagród nie są znani z tworzenia więzów, ale nawet Boba Fett ma rodzinę... teraz krwawe więzy ociekają krwią!"

Temat na forum.

Darth Vader and the Ghost Prison

O ostatniej zapowiedzianej serii niestety nie wiemy prawie nic. Ma to być pięciozeszytowa miniseria. Scenariuszem zajmie się Haden Blackman, a rysunkami Agustin Alessio. Akcja komiksu ma mieć miejsce rok po Zemście Sithów i pokaże fanom Vadera, jakiego "jeszcze nie widzieli". Ciekawostką jest powrót Moffa Trachty, o którym fani mogli czytać w niedawno wydanym komiksie pt. Zdrada. Pierwszy numer ma się ukazać w maju 2012 roku. Po ukazaniu się wszystkich zeszytów, cała seria ma być wydana w specjalnej twardej oprawie

Temat na forum.

Knight Errant: Escape

Została zapowiedziana nowa pięciozeszytowa historia w serii Knight Errant pt. Escape. Pierwszy numer ma się ukazać w czerwcu 2012 roku. Za scenariusz odpowiedzialny jest John J. Miller, za rysunki Marco Castiello, a za tusz Michael Atiyeh.

Temat na forum.
KOMENTARZE (41)

Komiksy

Gwiezdnej parodii ciąg dalszy

2011-10-13 18:32:14 Kaboom!Studios

Niedawno informowaliśmy o nowej miniserii wydawnictwa BOOM! Studios. Za oceanem można już nabyć czwarty numer tej parodii. Komiks opowiada o tym jak mogły się potoczyć losy Luke`a, Leii, Hana Solo i innych znanych bohaterów Oryginalnej Trylogii.
Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Space Warped # 4 (6)

Ta kochająca i czuła parodia opowiadająca o najciekawszym uniwersum science fiction w historii ma kontynuację! Kontynuując tradycję filmów “Robot Chicken: Star Wars” i “Kosmiczne Jaja”, dołącz do mało prawdopodobnego zespołu podróżników wpadających do pułapki Lorda Salvadore`a. Czy uda im się uciec na czas, by powstrzymać Lorda?
Scenariusz Hervé Bourhis, rysunki Rudy Spiessert, kolory Mathilda, tusz Deron Bennett, okładka Rudy Spiessert. Cena 3,99 $, 40 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (1)

Komiksy

Nowe premiery Dark Horse`a

2011-10-12 18:09:20 DarkHorse.com

Wydawnictwo Dark Horse Comics powiększyło swoją ofertę o trzy pozycje. Mowa o piątym i ostatnim już zeszycie miniserii The Lost Suns, wchodzącej w skład serii pt. The Old Republic. Drugim komiksem jest czwarty numer miniserii Invasion: Revelations. Ostatnim natomiast jest nowy kwartalnik z cyklu The Clone Wars.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami, które można znaleźć poniżej.

The Old Republic #11: The Lost Suns #5 (6)

Szpieg Republiki, Theron Shan, robi co może by przeżyć oraz powstrzymać morderczą broń Sithów - Sun Razer. Ta superbroń musi być zniszczona, a Republikę trzeba ostrzec przed zbliżającym się zagrożeniem! Alexander Freed, jeden z twórców gry The Old Republic, stworzył niesamowite zakończenie tej historii, które przygotuje czytelników na największe wydarzenie gwiezdnowojenne 2011 roku!
Scenariusz Alexander Freed, rysunki George Freeman i Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

Invasion #15: Revelations #4 (5)

Nowa Republika kontratakuje! Atak Królowej Niny i Księżniczki Kaye na yuuzhańskich kolaborantów na Shramarze spowodował, że do walki przyłączył się sam Tsavong Lah ze swoją flotą. Ale Nowa Republika też ma trochę asów w rękawie: jest nim każdy wolny statek w sektorze! W tej epickiej bitwie, statki piratów, frachtowce oraz okręty Imperium przyłączą się do sił Nowej Republiki w walce przeciwko najeźdźcom z innej galaktyki.
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Chris Scalf. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

The Clone Wars: Strange Allies - Digest

Zadaniami związanymi z wojnami klonów jest zajętych tak wielu generałów Jedi, że obowiązki, które zwykle dotyczą Rycerzy i Mistrzów, spadają na tych członków Zakonu, którzy jeszcze pobierają nauki - w tym przypadku na padawana Nuru Kunguramę. W towarzystwie drużyny klonów i niezdarnego jeźdźca swoopów o imieniu Gizz, robota Nuru zaczyna się rutynowo, lecz wkrótce zmienia się tak, że padawan ma do czynienia z tajemniczą masakrą, kradzieżą myśliwca i porwaniem grupy osieroconych dzieci!
Scenariusz Ryder Windham, rysunki Ben Dewey, kolory Mae Hao, okładka Stéphane Roux. Cena 7,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Zapowiedź październikowego SW Komiks

2011-10-09 12:37:46 Egmont Polska

W połowie miesiąca pojawi się kolejny numer magazynu Star Wars Komiks. W październikowej odsłonie znalazły się cztery historie, w tym trzy poświęcone postaci Chewbacki. Zachęcamy do zapoznania się z opisem i wybranymi planszami nowego zeszytu.
Dodatkowo na Międzynarodowym Festiwali Komiksu i Gier, który niedawno odbył się w Łodzi poinformowano, że nastąpiła mała zmiana w planie wydawniczym Egmontu, którego szczegóły znajdziecie w tym miejscu. Pochodząca z cyklu Empire historia In the Shadows of Their Fathers, która została zaplanowana na grudniowy numer Star Wars Komiks Extra została przesunięta na marzec przyszłego roku. Zamiast niej przed świętami ukaże się komiks The Old Republic #7-11: The Lost Suns. Jednocześnie sama objętość SWK Extra ulegnie zmniejszeniu o 16 stron, w przypadku gdy będą w nim publikowane opowieści wydane oryginalnie w pięciu zeszytach.

Star Wars Komiks 10/2011 (38)

"Piraci z gwiazdy śmierci" (Death Star Pirates, Star Wars Kids #16-20) - Po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci atak Imperium na rebeliancką bazę na Yavinie 4 wydawał się kwestią czasu. Dowódcy Sojuszu postanowili ją ewakuować i przenieść się na lodową planetę Hoth. Choć sama ewakuacja przebiegła dość gładko, wśród szczątków kosmicznej stacji bojowej czai się zagrożenie.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Glen Murakami, kolory Don Skinner, okładka Kia Asamiya.
"Chewbacca: Wedge, Lando, Leia" (Chewbacca #3: Wedge, Lando, Leia) - Po zniszczeniu Droidy C-3PO i R2-D2 gromadzą opowieści na temat nieżyjącego już Chewbacki. Tym razem najsłynniejszego z Wookiech wspominają Wedge Antilles, Lando Calrissian i księżniczka Leia– to jej syna, Anakina Solo, ocalił Chewbacca, zanim sam zginął.
Scenariusz Darko Macan, rysunki John Nadeau oraz Martin Egeland i Kilian Plunkett, tusz Jordi Ensign, kolory Dan Jackson oraz Color Graphix i Dave Nestelle.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz, Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Premiera: 15 października. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (26)

Komiksy

Nowa gwiezdnowojenna parodia

2011-10-08 19:54:35 Kaboom!Studios

Za oknami jesień zaczyna wkraczać do naszych ogrodów, ale rynek komiksowy nie zwalnia tempa. Od niedawna wydawnictwo BOOM! Studios wydaje sześciozeszytową miniserię-parodię, której akcja rozgrywa się w czasach Imperium. Mowa oczywiście o komiksie pt. „Space Warped”. Czytając ten komiks będziemy mogli zobaczyć jak mogły się potoczyć losy Luke`a Skywalkera, księżniczki Leii i innych kultowych postaci.
Zachęcamy do zapoznania się z krótkim opisem poniżej.

Space Warped # 1 (6)

Daleko, na pewnej ziemi, dawno temu… był sobie osierocony chłopiec z farmy z problemami rodzicielskimi, który próbował ratować osieroconą księżniczkę nie bojąc się jej własnych problemów rodzicielskich!
Kontynuując tradycję filmów “Robot Chicken: Star Wars” i “Kosmiczne Jaja” ta świetna i czuła parodia ma kontynuację! Pierwszy zeszyt mini serii pokaże największe i najciekawsze przygody, jakie kiedykolwiek miały miejsce!
Scenariusz Hervé Bourhis, rysunki Rudy Spiessert, kolory Mathilda, tusz Deron Bennett, okładka Rudy Spiessert. Cena 3,99 $, 40 stron. Preview dostępny tutaj.

Space Warped # 2 (6)

Daleko, na pewnej ziemi, dawno temu… był sobie osierocony chłopiec z farmy z problemami rodzicielskimi, który próbował ratować osieroconą księżniczkę nie bojąc się jej własnych problemów rodzicielskich!
Kontynuując tradycję filmów “Robot Chicken: Star Wars” i “Kosmiczne Jaja” ta świetna i czuła parodia ma kontynuację! Drugi zeszyt mini serii na pewno dostarczy wiele nowych, śmiesznych sytuacji!
Scenariusz Hervé Bourhis, rysunki Rudy Spiessert, kolory Mathilda, tusz Deron Bennett, okładka Rudy Spiessert. Cena 3,99 $, 40 stron.

Space Warped # 3 (6)

Krzywa przestrzeń kontratakuje! Daleko, na pewnej ziemi, dawno temu... mało prawdopodobny zespół podróżników rozpoczął prześmieszną podróż przez jeden z największych wszechświatów science fiction w historii!
Kontynuując tradycję filmów “Robot Chicken: Star Wars” i “Kosmiczne Jaja” ta świetna i czuła parodia ma kontynuację! Następny rozdział w tej wesołej sadze rozpoczyna się tu, jako wolne swawole, przechodzące przez największe przygody, które kiedykolwiek kontratakowały!
Scenariusz Hervé Bourhis, rysunki Rudy Spiessert, kolory Mathilda, tusz Deron Bennett, okładka Rudy Spiessert. Cena 3,99 $, 40 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (15)

Komiksy

Dziedzictwo tom #8 w sprzedaży

2011-10-03 06:37:46 Egmont Polska

Wraz z nadejściem października ukazał się nowy komiks Star Wars. Tym razem do sprzedaży trafił ósmy tom cyklu Dziedzictwo pt. "Tatooine", w którym poznamy kolejne przygody Cade'a Skywalkera, Dartha Krayta oraz innych bohaterów gwiezdnej sagi rozgrywające się ponad 130 lat po Nowej nadziei.
Zachęcamy do zapoznania się z krótkim opisem oraz wybranymi planszami.

Dziedzictwo tom #8: Tatooine

Rozgrywki o przejęcie kontroli nad galaktyką weszły w decydującą fazę. Krążą pogłoski o śmierci sithańskiego imperatora Dartha Krayta. Wrogowie Sithów dostrzegają w tej sytuacji szansę, na którą czekali. W samym Imperium również rozpoczyna się walka o władzę.
Cade Skywalker, który doprowadził do tego stanu, uciekł ze swoją załogą na Tatooine i powrócił do dawnych pirackich zwyczajów. Ale próba przechytrzenia Czarnego Słońca i Imperium – choć to kusząca i lukratywna perspektywa – znowu uwikła Cade’a w losy galaktyki i postawi go twarzą w twarz z dziedzictwem Skywalkerów.
To wydanie zbiorcze zawiera historie wydane oryginalnie w zeszytach Legacy #37-41.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema i Kajo Baldisimo, kolory Brand Anderson i Jesus Aburto, tusz Dan Parsons, okładka Chris Warner. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 104 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (17)
Loading..