TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksowe nowości

2011-11-30 07:50:29 DiamondsComics.com

Od dzisiaj na półkach w w Stanach Zjednoczonych można zobaczyć dwa nowe zeszyty wydawnictwa Dark Horse. Pierwszym z nich jest drugi numer trzeciej odsłony Karmazynowego Imperium, opowiadający o przygodach Kira Kanosa. Drugi komiks to nowy numer serii Dark Times, którego akcja dzieje się w czasach Galaktycznego Imperium.

Crimson Empire III: Empire Lost # 2 (6)

Kir Kanos, ostatni ocalały członek Gwardii Imperialnej Palpatine'a, otrzymał "propozycję" dołączenia do kadry oficerów chcących przywrócić dawny ustrój do jego poprzedniej chwały. W tym samym czasie formująca się Nowa Republika zaczyna stawać w płomieniach, gdy zabójcy biorą na celownik przeciwniczkę Kanosa (a czasem i kochankę) Mirith Sinn!
Scenariusz Mike Richardson, rysunki Paul Gulacy, kolory Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Cena 3.50 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Dark Times #21: Out of the Wilderness # 3 (5)

W pustynnej głuszy dochodzi do ostatecznego starcia. Używając przyjaciółki Dassa Jenira, Ember Chankeli, jako pionka, oraz własnego szpiegowskiego droida jako tajnej broni, pozbawiony uczuć zabójca Falco Sang uważa, że z góry ustalił wynik pojedynku. Lecz nie wziął pod uwagę nie jednej, lecz trzech osób zdolnych się poświęcić. Jak można wygrać z przeciwnikiem, który jest w stanie poświęcić wszystko? A nawet jeśli Sang wygra, ma wciąż jeszcze jeden, wielki problem: Dartha Vadera!
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Pablo Correa.Cena 2.99 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Zapowiedzi Egmontu na grudzień

2011-11-29 18:11:30 Egmont Polska

Pod koniec roku na komiksowych czytelników czeka moc przygód. Za kilka dni do sprzedaży trafi najnowszy numer Star Wars Komiks Wydanie Specjalne, w połowie miesiąca możemy się spodziewać kolejnego zeszytu Star Wars Komiks, natomiast tuż przed świętami ukaże się drugi z wydawanych kwartalników, Star Wars Komiks Extra.
Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią dwóch pierwszych pozycji, które pojawią się juz niedługo na rynku.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 4/2011 (11): Rytuał przejścia

Komiks ukazuje wydarzenia w roku trzydziestym przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci, a zatem dwa lata po akcji Mrocznego widma. Właśnie w tym filmie miłośnicy Star Wars mieli okazję pierwszy raz zobaczyć postać Quinlana Vosa, który pojawił się w krótkiej scenie na planecie Tatooine.
Quinlan Vos zyskał sporą popularność wśród fanów, a jego dalsze losy, w tym służba szpiegowska u hrabiego Dooku i niebezpieczne kontakty z ciemną stroną Mocy, stały się kanwą licznych komiksów, publikowanych w „Star Wars Komiks” i „Star Wars Komiks Wydanie Specjalne”. W Rytuale przejścia nie jest jeszcze szpiegiem, jest za to mistrzem Aayli Secury. Ta błękitnoskóra Jedi, jako jedna z nielicznych postaci w uniwersum Gwiezdnych Wojen, zadebiutowała w komiksach, by później trafić na wielki ekran.
Nowa misja prowadzi oboje na Ryloth, rodzimą planetę Aayli, a zarazem miejsce ich pierwszego spotkania. Właśnie tam Quinlan ocalił przed laty młodą twi’lekańską niewolnicę z łap wampy i wyczuł jej potencjał w Mocy. Przekonał następnie swojego mistrza, by ją wykupić i zabrać na szkolenie. Później sam się owym szkoleniem zajął. W komiksie nie zabrakło wspomnienia tych wydarzeń.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Star Wars #42-45: Rite of Passage przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Ray Kryssing, kolory Brad Anderson, okładka Jan Duursema i Dave McCaig.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera: 2 grudzień 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.Temat na forum.

Star Wars Komiks 12/2011 (40)

"Chewbacca: Luke, czyli chłopiec którym byłem; Han, czyli pusta galaktyka" (Luke or: The Boy I Once Was & Han or: An Empty Galaxy, Chewbacca #4) - Po śmierci Chewbacki na planecie Sernpidal, droidy C-3PO i R2-D2 kończą gromadzenie wspomnień przyjaciół o bohaterskim Wookieem. W opowieści pojawiają się dzieci Lei Organy i Hana Solo. Para wzięła ślub osiem lat po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci i doczekała się trójki potomstwa: Jaina i Jacen byli bliźniętami, Anakin zaś był od nich o rok młodszy.
Scenariusz Darko Macan, Rafael Kayanan i Dusty Abell, tusz Jim Royal, kolory Heroic Age i Dave Nestelle.
"Burza piaskowa" (Sandstorm, Tales #15) - Luke Skywalker wkrótce po narodzinach trafił na wychowanie do farmy Larsów na Tatooine. Mieli go ukryć przed ojcem, który dzieciństwo spędził na tej samej planecie, gdzie nierzadko dochodzi do dziwnych wydarzeń. Owen Lars rzeczywiście był wujem Luke’a, jako przyrodni brat Anakina Skywalkera. Ojciec Owena, Cliegg, ożenił się bowiem ze Shmi Skywalker, którą wykupił z niewoli u Watta.
Scenariusz Jason Hall, rysunki Sunny Lee, tusz Randy Emberlin, kolory Digital Chameleon.
"Odpłata" (Payback, Tales #18) - Boba Fett, najlepszy łowca nagród w galaktyce, przyjmuje kolejne zlecenie za okrągłą sumę pięćdziesięciu tysięcy kredytów. Nie pierwszy raz napotyka nieprzewidziane trudności, ale to przecież jego specjalność. Komiks rozgrywa się w czasach, gdy Boba zaczynał już bliższą współpracę z Darthem Vaderem.
Scenariusz Andy Diggle, rysunki Henry Flint, kolory Chris Blythe.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz, Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Premiera: 15 grudzień 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (13)

Komiksy

Komiksowe nowości

2011-11-23 15:20:47 Diamond Comics

Od dzisiaj za sprawą wydawnictwa Dark Horse na półkach sklepów z komiksami można zobaczyć nowego Omnibusa. Jest to wydanie zbiorcze zawierające historie z serii Empire i Rebellion, które co jakiś czas można zobaczyć w Polsce dzięki wydawnictwu Egmont.

Omnibus: At War with the Empire Volume 2


Po wydarzeniach Nowej nadziei, Rebelianci są zainspirowani do dalszej walki swoim pierwszym wielkim zwycięstwem, ale wojna przeciwko Imperium jeszcze nie chyli się ku końcowi. W tym albumie znajdziecie opowieści o swoich ulubionych klasycznych bohaterach, oraz o kilku nowych członkach Rebelii. Luke zostaje rozpoznany jako generał Jedi oraz syn Anakina Skywalkera - bohatera wojen klonów, potężny gangster prowadzi Imperium, Rebeliantów i swoich własnych szpiegów w krąg zdrady, Rebelia musi stawić czoła wielkiemu wyzwaniu by odnieść małe zwycięstwo, a Luke i Leia odkrywają złe siły z przeszłości gdy Darth Vader zastawia na nich pułapkę na opuszczonym księżycu. Cena 24,99$, 464 stron.


Temat na forum.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na luty

2011-11-17 16:12:02 TheForce.net

Nadszedł czas by zaprezentować zapowiedzi komiksowe, które są zaplanowane na luty przez wydawnictwo Dark Horse. Mimo iż w lutym pewnie będzie zimno to komiksy na pewno podgrzeją atmosferę. Za trzy miesiące będziemy mogli nabyć pierwsze numery serii Dawn of the Jedi, kolejne zeszyty komiksów Agent of the Empire.Knights of the Old Republic - War i Crimson Emire III: Empire Lost i dwa wydania zbiorcze: The Old Republic: The Lost Suns TPB i Omnibus: The Other Sons of Tatooine. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Dawn of the Jedi #0

Zaczęło się to dzięki statkom w kształcie piramid – Tho Yor – rozproszonym po ośmiu stronach galaktyki, a zakończyło ustanowieniem Zakonu, który zmienił losy wszechświata na zawsze.
Pierwszy raz będziecie mogli tutaj zobaczyć galaktykę 25 000 lat BBY, przed mieczami świetlnymi, gdy więzy Mocy dopiero się tworzyły i zanim Jedi się rozproszyli się po galaktyce.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, okładka Rodolfo Migliari. Premiera: Luty 2012. Cena 3,50$, 32 stron.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi #1: Force Storm #1 (5)

Dark Horse opowiada o początkach Jedi!
Na planecie Tython, w centrum galaktyki, zakon wojowniczych mnichów dąży do utrzymania pokoju i równowadze mistyczną siłę zwaną Mocą. Ale nadchodzi obcy, jeden który zniszczy i pokój i równowagę i otworzy galaktykę na odkrycie i podbój. Tutaj się wszystko zaczyna!
John Ostrander i Jan Duursema odkryją mityczny okres początków Jedi!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Wes Dzioba, tusz Dan Parsons, wariant okładki Gonzalo Flores. Premiera: Luty 2012. Cena 3,50$, 40 stron.

Temat na forum.

Agent of the Empire #3: Iron Eclipse #3 (5)

Osądzony za niepopełnione przestępstwo, imperialny agent Jahan Cross ucieka z Sektora Wspólnego i odkrywa sekrety dotyczące tajemniczego projektu “Iron Eclipse”, a to wszystko bez swojego droida zabójcy, IN-GA 44.
Ale Cross jest nie do końca bez sojuszników, gdyż wie, że jest pewnych dwóch przemytników z szybkim statkiem…
Scenariusz John Ostrander, rysunki Stéphane Créty, kolory Wes Dzioba, tusz Julien Hugonnard-Bert, okładka Stéphane Roux. Premiera: Luty 2012. Cena 3,50$, 32 stron.

Temat na forum.

Crimson Empire III: Empire Lost #5 (6)

Imperium kontra Imperium!
Kir Kanos, ostatni żywy członek Gwardii Imperatora Palpatine`a znajduje się w współpracy z byłym wrogiem, Mirith Sinn, na misji dla Nowej Republiki. Ale ich sekret łączący się z imperialnym przedstawicielem zamienia się w zasadzkę, z której nie wszyscy wrócą!
Tymczasem Imperialni odkrywają swój prawdziwy cel!
Scenariusz Mike Richardson, rysunki Paul Gulacy, kolory Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Premiera: Luty 2012. Cena 3,50$, 32 stron.

Temat na forum.

Knights of the Old Republic - War #2 (5)

Wojny Mandaloriańskie rozgorzeją w nowej serii o Starej Republice!
Czy pacyfista może przetrwać na wojnie? Jedi Zayne Carrick ma kłopoty: najpierw został rzucony w jej środek a teraz złapany w krzyżowy ogień, między Mandalorianami, marynarką Republiki a nawet swoimi kolegami z zakonu Jedi!
Dowiedzcie się, dlaczego, gry i komiksy z serii Knights of the Old Republic stały się jednymi z najbardziej uwielbianych w historii Star Wars!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, kolory Michael Atiyeh, tusz Gigi Baldassini, okładka Benjamin Carré. Premiera: Luty 2012. Cena 3,50$, 32 stron.

Temat na forum.

The Old Republic Volume 3: The Lost Suns TPB

To nie Jedi - to szpieg!
Jeden z najlepszych szpiegów Republiki, Theron Shan, wyrusza na wyprawę mającą odkryć mroczne tajemnice, które mogą wstrząsnąć niepewnym pokojem i spowodować, że Sithowie znowu wyruszą na wojnę!
Stary Jedi, Ngani Zho, dawny mentor Therona, który zaginął na terytorium Sithów, powrócił jeszcze bardziej dziwny niż zanim wyruszył. Wkrótce Theron ma pełne ręce roboty nie tylko z nim, ale i z pewnym złodziejem i Sithami, którzy nie powinni byli pozwolić Zho wrócić do Republiki.
Scenariusz Alexander Freed, rysunki George Freeman, Dave Ross, David Daza, kolory Michael Atiyeh, tusz Mark McKenna, okładka Benjamin Carré. Premiera: Kwiecień 2012. Cena 18,99$, 120 stron.

Temat na forum.

Omnibus: The Other Sons of Tatooine TPB

W galaktycznej Wojnie Domowej nie tylko Luke Skywalker pochodził z Tatooine.
Historia Luke'a była opowiadana tysiące razy, ale co z przygodami jego przyjaciół z dzieciństwa, Biggsem Darklighterem i Jankiem "Tankiem" Sunberem? Dwie różne ścieżki zaprowadziły ich do bohaterstwa: jeden został bohaterem Republiki, drugi Imperium...
Odkryj ich historie w tym kompletnym omnibusie; dodatkowo znajduje się tam opowieść o przemytniku imieniem BoShek, kolejnym synu Tatooine!
Opowieści z klasycznej ery Star Wars!
Premiera: Kwiecień 2012. Cena 14,99$, 440 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (24)

Komiksy

Komiksowe nowości

2011-11-17 09:37:19 DiamondsComics.com

Wydawnictwo Dark Horse powiększyło swoją ofertę o dwa nowe komiksy. Od wczoraj można kupić czwarty numer miniserii Knight Erant: Deluge, dzięki któremu poznamy dalsze losy tytułowego błędnego rycerza - Kerry Holt. Drugą nowością jest piąty numer Invasion: Revelations, opowiadający o przygodach rodziny Galfridian.

Knight Errant #9: Deluge #4 (5)

Kerra Holt ma pełne ręce roboty! Gdy Stormbringery należące do władcy półświatka Hutta Zodaha, zalewają jej planetę deszczem, Kerra robi wszystko, co w swojej mocy, by zgromadzić zobojętniałych mieszkańców na wyższe tereny. A Lordowi Sithów Daimanowi wcale nie podoba się, że Zodah niszczy świat, który należy także do niego! Wkróce Kerra będzie musiała walczyć z dwiema armiami!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Iban Coello, tusz Sergio Abad, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones. Cena 3.50 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Invasion #16: Revelations #5 (5)

Królowa Nina i księżniczka Kaye uratowały uchodźców z bitwy o Shramar, lecz Yuuzhan Vongowie mają w planach zwycięstwo w innym starciu. A może ujawni się kolejny sekret? W tym samym czasie, na Coruscant, pobierający nauki Jedi Finn Galfidian dowiaduje się, że gdy próbował zapobiec zabójstwu, sam mógł wplątać się w kolejne! Kolejne odkrycie może dotyczyć nowego mentora Finna!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Chris Scalf. Cena 3.50 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Listopadowy SW Komiks w sprzedaży

2011-11-15 06:43:49 Egmont Polska

Można już nabyć nowy, pięćdziesiąty (uwzględniając ukazujący się w latach 1999-2000 Gwiezdne Wojny Komiks) numer magazynu Star Wars Komiks. Listopadowy zeszyt z okazji jubileuszu jest nieco grubszy niż zwykle. Szczegóły znajdziecie w opisie.

Dodatkowo informujemy, że od kilkunastu dni w sprzedaży znajduje się trzeci już pakiet wydawanych przez Egmont komiksów. Tym razem paczka zawiera pierwsze siedem części kwartalnika Wydanie Specjalne Star Wars Komiks, które trafiły na rynek w 2009 r. oraz 2010 r. Cena całego zestawu wynosi 59,99 zł.

Star Wars Komiks 11/2011 (39)

"Tajemnica Tet-Ami" (The Secret of Tet-Ami, Tales #13) - Komiks przedstawia jedną z misji Mace’a Windu z lat poprzedzających czasy filmowe. Dawny uczeń samego Yody wybiera się na olecenie Rady Jedi do miasta Carthas na planecie Benja-Rihn w Środkowych ubieżach. To jedna z nielicznych w uniwersum Star Wars historii, podejmujących temat paradoksów czasowych.
Scenariusz Fabian Nicieza, rysunki Timothy II, kolory Michelle Madsen.
"Krótkie, szczęśliwe życie Roonsa Sewella" (The Short, Happy Life of Roons Sewell, Empire #10-11) - Sojusz dla Przywrócenia Republiki, nazywany częściej Sojuszem Rebeliantów, powstał na dwa lata przed bitwą o Yavin, w znacznej mierze dzięki staraniom senator Mon Mothmy. Organizacja od początku borykała się z olbrzymimi problemami zbrojeniowymi, zaopatrzeniowymi czy logistycznymi. Imperium jeszcze na krótko przed swoją klęską miało kilkunastokrotną przewagę w sprzęcie i statkach komicznych. Z historii generała Roonsa Sewella, bohatera początków Sojuszu, dowiadujemy się z niej między innymi, jak do rebeliantów dołączył Jan Dodonna. Ten generał dowodził później atakiem na pierwszą Gwiazdę Śmierci, prowadzonym z tej samej bazy na księżycu Yavin 4, w której na kartach komiksu snuje opowieść o swoim wybitnym poprzedniku.
Scenariusz Paul Chadwick, rysunki Tomás Giorello kolory Joe Wayne, okładka Kilian Plunkett.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz, Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 64 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Nowy komiks za oceanem

2011-11-10 15:37:52 DiamondComics.com

W Stanach Zjednoczonych już można kupować nowe wydanie zbiorcze, które się nazywa Darth Vader and the Lost Command - Hardcover Colection. Komiks zawiera miniserię pt. Darth Vader and the Lost Command autorstwa Hadena Blackmana.

Darth Vader and the Lost Command - Hardcover Colection

Wciąż nie mogąc pogodzić się ze śmiercią ukochanej Padme, Darth Vader otrzymuje zadanie zlokalizowania zagubionej ekspedycji Imperium, dowodzonej przez syna Wielkiego Moffa Tarkina. Lecz niebezpieczeństwa, jakie napotyka Vader w drodze do nieprzewidywalnej Mgławicy Duchów, są jeszcze spotęgowane przez zdrajców obecnych wśród jego własnej załogi, oraz przez religijną przywódczynię systemu, Lady Saro.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Rick Leonardi, tusz Dan Green, kolory Wes Dzioba, okładka Michael Kutsche. Cena 24,99$, 128 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

Komiksowe nowości

2011-11-09 19:44:14 Comixology.com

Od dzisiaj za oceanem można nabyć piąty numer komiksowej parodii pt. Space Warped, która ukazuje się za sprawą wydawnictwa BOOM! Studios. Historia przedstawia alternatywne losy bohaterów Starej Trylogii.

Space Warped # 5 (6)

Ta kochająca i czuła parodia opowiadająca o najciekawszym uniwersum science fiction w historii ma kontynuację! Kontynuując tradycję filmów “Robot Chicken: Star Wars” i “Kosmiczne Jaja”, dołącz do Lady Leici i Jean-Luca Groundwalkera, gdy będą ratować Al Alone`a z rąk Jeana Baptista! Czy podołają zadaniu? Poznaj początek końca najlepszej parodii roku!
Scenariusz Hervé Bourhis, rysunki Rudy Spiessert, kolory Mathilda, tusz Deron Bennett, okładka Rudy Spiessert. Cena 3,99 $, 40 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

Zapowiedź listopadowego SW Komiks

2011-11-08 10:52:55 Egmont Polska

Za kilka dni, 15 listopada, ukaże się nowy zeszyt miesięcznika Star Wars Komiks. Warto zwrócić uwagę, że licząc razem z ukazującym się w latach 1999-2000 Gwiezdne Wojny Komiks, będzie to już pięćdziesiąty numer wydawanego w Polsce komiksowego magazynu poświęconego gwiezdnej sadze. Z tej okazji Egmont przygotował nieco grubszy, 64-stronnicowy numer, zawierający kolejne dwie historie z uniwersum Star Wars. Szczegóły w załączonym opisie.

Dodatkowo informujemy, że od kilkunastu dni w sprzedaży znajduje się trzeci już pakiet wydawanych przez Egmont komiksów. Tym razem paczka zawiera pierwsze siedem części kwartalnika Wydanie Specjalne Star Wars Komiks, które trafiły na rynek w 2009 r. oraz 2010 r. Cena całego zestawu wynosi 59,99 zł.

Star Wars Komiks 11/2011 (39)

"Tajemnica Tet-Ami" (The Secret of Tet-Ami, Tales #13) - Komiks przedstawia jedną z misji Mace’a Windu z lat poprzedzających czasy filmowe. Dawny uczeń samego Yody wybiera się na olecenie Rady Jedi do miasta Carthas na planecie Benja-Rihn w Środkowych ubieżach. To jedna z nielicznych w uniwersum Star Wars historii, podejmujących temat paradoksów czasowych.
Scenariusz Fabian Nicieza, rysunki Timothy II, kolory Michelle Madsen.
"Krótkie, szczęśliwe życie Roonsa Sewella" (The Short, Happy Life of Roons Sewell, Empire #10-11) - Sojusz dla Przywrócenia Republiki, nazywany częściej Sojuszem Rebeliantów, powstał na dwa lata przed bitwą o Yavin, w znacznej mierze dzięki staraniom senator Mon Mothmy. Organizacja od początku borykała się z olbrzymimi problemami zbrojeniowymi, zaopatrzeniowymi czy logistycznymi. Imperium jeszcze na krótko przed swoją klęską miało kilkunastokrotną przewagę w sprzęcie i statkach komicznych. Z historii generała Roonsa Sewella, bohatera początków Sojuszu, dowiadujemy się z niej między innymi, jak do rebeliantów dołączył Jan Dodonna. Ten generał dowodził później atakiem na pierwszą Gwiazdę Śmierci, prowadzonym z tej samej bazy na księżycu Yavin 4, w której na kartach komiksu snuje opowieść o swoim wybitnym poprzedniku.
Scenariusz Paul Chadwick, rysunki Tomás Giorello kolory Joe Wayne, okładka Kilian Plunkett.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz, Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 64 strony. Premiera: 15 listopada. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (10)
Loading..