TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Koniec gwiezdnej parodii

2011-12-28 16:22:22 Kaboom!Studios

Dzisiaj premierę ma szósty i zarazem ostatni zeszyt serii Space Warped, która jest wydawana za pośrednictwem wydawnictwa BOOM! Studios. Ostatni numer komiksu zwieńczy historię o alternatywnych losach bohaterów Oryginalnej Trylogii.

Space Warped #6 (6)

Ostatni numer! Ta kochająca i czuła parodia opowiadająca o najciekawszym uniwersum science fiction w historii dobiega do prześmiesznego końca! Podążaj za Lady Leicą i Alem Alone’em w ucieczce przed podwładnymi Lorda Salvadora, gdy Jean-Luc Groundwalker zmierza się z najtrudniejszym problemem: problemami rodzicielskimi! Czy Lady Leica znajdzie kiedyś kompetentną kohortę? Czy Al Alone pogodzi się ze swoim imiennikiem? Czy Jean-Luc przestanie zadawać głupie pytania? Dowiedz się tego wszystkiego tutaj, w ostatnim rozdziale prześmiesznej serii, która odkrywa najciekawsze i najśmieszniejsze momenty w historii Gwiezdnych Wojen!
Scenariusz Hervé Bourhis, rysunki Rudy Spiessert, kolory Mathilda, tusz Deron Bennett, okładka Rudy Spiessert. Cena 3,99 $, 40 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Komiksowe nowości

2011-12-28 10:35:18 DiamondsComics.com

Od dzisiaj na półkach sklepów komiksowych za oceanem będzie można zobaczyć trzeci zeszyt trzeciej odsłony serii pt. Karmazynowe Imperium. Komiks ukaże dalsze losy Kira Kanosa i jego towarzyszy.

Crimson Empire III: Empire Lost #3 (6)


Kir Kanos uderza w Imperium! Porwany i nękany przez dogmatyczne imperialne spiski, Kanos, były członek gwardii Palpatine'a, ma już dość! Idzie na wojnę z imperialną frakcją, nawet gdy księżniczka Leia Organa otrzymuje zaproszenie, by spotkać się z drugą. Ujawniają się zdrady podszyte kolejnymi zdradami, a Kanos odpowiada na nie w jedyny znany sobie sposób - przemocą!
Scenariusz Mike Richardson, rysunki Paul Gulacy, kolory Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Cena 3.50 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Komiksowe nowości

2011-12-21 00:20:03 DiamondsComics.com

Na półkach sklepów komiksowych za oceanem od dzisiaj można kupić trzy nowe pozycje. Jedną z nich jest ostatni zeszyt miniserii Deluge, która wchodzi w skład serii Knight Errant (seria powróci niebawem wraz z historią Escape). Następnymi dwoma komiksami są przedruki komiksów o Mrocznym Widmie. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Knight Errant #10: Deluge #5 (5)


Osaczona przez Sithów i Hutta, Rycerz Kerra Holt musi walczyć z obiema stronami, by uratować miliardy mieszkańców planety Darkknell przed utopieniem przez flotę okrętów, które mają zdolność do zatopienia całej planety! Jej planem jest użycie czystej, brutalnej siły - lecz jej wrogowie są sprytniejsi, niż myślała. Czy to koniec samotnej Jedi Kerry Holt?
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki David Daza, tusz Sergio Abad, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones. Cena 3.50 $, 40 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Episode I Adventures


Główni bohaterowie Mrocznego Widma: Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Qui-Gon Jinn i królowa Amidala, przeżyli różne przygody, których nie pokazano w filmie. Ten album zawiera w sobie: Epizod I: Anakin Skywalker, Epizod I: Królowa Amidala, Epizod I: Qui-Gon Jinn, Epizod I: Obi-Wan Kenobi oraz Epizod I #1/2. Odkryj, co robiły te postacie gdy ich losy nie były pokazywane w filmie!
Scenariusz Henry Gilroy, Mark Schultz, Timothy Truman i Ryder Windham, rysunki Steve Crespo i Martin Egeland, tusz Chris Chuckry, litery Chris Chuckry i P. Craig Russell, okładka Tim Bradstreet. Cena 7.99$, 120 stron.

Episode I: The Phantom Menace

Świetne uzupełnienie premiery Mrocznego Widma w 3D - ta adaptacja jest obowiązkowa dla każdego fana Gwiezdnych Wojen. Postacie, które obecnie są ikonami świata gwiezdnowojennego, oraz wydarzenia stanowiące początek epickiej walki Jedi i Sithów - to wszystko zaczęło się w Epizodzie I. Ten album zawiera: Epizod I: Mroczne Widmo #1-4.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunki Rodolfo Damaggio, tusz Dave Nestelle i Harold MacKinnon, litery Al Williamson, okładka Ravenwood. Cena 7.99$, 104 strony.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

Premiera Star Wars Komiks 12/2011

2011-12-15 21:55:19 Egmont Polska

Dziś do sprzedaży trafił ostatni, dwunasty, numer miesięcznika Star Wars Komiks, a zarazem ostatnia komiksowa pozycja ze świata Gwiezdnych Wojen znajdująca się w tegorocznej ofercie Egmontu. Wydawnictwo przygotowało dla czytelników cztery nowe historie, które niejednej osobie powinny umilić świąteczną przerwę. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem czekając na nowe komiksowe opowieści, które przyniesie nam rok 2012.

Star Wars Komiks 12/2011 (40)

"Chewbacca: Luke, czyli chłopiec którym byłem; Han, czyli pusta galaktyka" (Luke or: The Boy I Once Was & Han or: An Empty Galaxy, Chewbacca #4) - Po śmierci Chewbacki na planecie Sernpidal, droidy C-3PO i R2-D2 kończą gromadzenie wspomnień przyjaciół o bohaterskim Wookieem. W opowieści pojawiają się dzieci Lei Organy i Hana Solo. Para wzięła ślub osiem lat po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci i doczekała się trójki potomstwa: Jaina i Jacen byli bliźniętami, Anakin zaś był od nich o rok młodszy.
Scenariusz Darko Macan, Rafael Kayanan i Dusty Abell, tusz Jim Royal, kolory Heroic Age i Dave Nestelle.
"Burza piaskowa" (Sandstorm, Tales #15) - Luke Skywalker wkrótce po narodzinach trafił na wychowanie do farmy Larsów na Tatooine. Mieli go ukryć przed ojcem, który dzieciństwo spędził na tej samej planecie, gdzie nierzadko dochodzi do dziwnych wydarzeń. Owen Lars rzeczywiście był wujem Luke'a, jako przyrodni brat Anakina Skywalkera. Ojciec Owena, Cliegg, ożenił się bowiem ze Shmi Skywalker, którą wykupił z niewoli u Watta.
Scenariusz Jason Hall, rysunki Sunny Lee, tusz Randy Emberlin, kolory Digital Chameleon.
"Odpłata" (Payback, Tales #18) - Boba Fett, najlepszy łowca nagród w galaktyce, przyjmuje kolejne zlecenie za okrągłą sumę pięćdziesięciu tysięcy kredytów. Nie pierwszy raz napotyka nieprzewidziane trudności, ale to przecież jego specjalność. Komiks rozgrywa się w czasach, gdy Boba zaczynał już bliższą współpracę z Darthem Vaderem.
Scenariusz Andy Diggle, rysunki Henry Flint, kolory Chris Blythe.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz, Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Komiksowe nowości

2011-12-14 20:28:26 DiamondsComics.com

Dzisiaj premierę ma pierwszy numer nowej serii Johna Ostrandera - Agent of the Empire. Seria opowiada o przygodach tytułowego agenta Imperium - Jahana Crossa.
Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Agent of the Empire #1: Iron Eclipse #1 (5)

Nazywa się Cross. Jahan Cross. Ustąp miejsca, Jamesie Bondzie; w galaktyce pojawił się nowy tajny agent, który ma za swymi plecami całą potęgę Imperium! Misja zabiera Crossa i jego asystentkę IN-GA 44 do bogatego Sektora Wspólnego. Tam, w poszukiwaniu skradzionej technologii droidów, będą ocierać się o dyplomatów i desperatów, przywódców przedsiębiorstw i członków lokalnej policji - lecz na wszystkich będą źle działać!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Stéphane Roux , tusz Julien Hugonnard-Bert, okładka Stéphane Roux, wariant okładki Dave Wilkins. Cena 3.50$, 40 stron. Preview dostępny tutaj i tutaj.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

Grudniowy Star Wars Komiks Extra w sprzedaży

2011-12-14 20:25:14 Egmont Polska

Nieco wcześniej niż zapowiadaliśmy na rynku pojawił się kolejny zeszyt Star Wars Komiks Extra. W najnowszej odsłonie znajdziemy opowieść z powstałego na bazie gry o tym samym tytule cyklu The Old Republic. Zachęcamy zatem przyszłych graczy oraz fanów gwiezdnowojennych historii do odwiedzenia tradycyjnych punktów sprzedaży.

Star Wars Komiks Extra 4/2011 (5): Zaginione słońca

Numer został wydany z okazji premiery sieciowej gry role-playing dla wielu graczy The Old Republic, wydarzenia od dawna wyczekiwanego zarówno przez fanów Star Wars, jak i społeczność graczy. W piśmie znajdzie się nie tylko powiązany z grą 110-stronicowy komiks Zaginione słońca, lecz także materiały redakcyjne na temat gry oraz historii świata Gwiezdnych Wojen.
Sam komiks ukazuje ów świat w czasach Starej Republiki, ponad 3640 lat przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci przez rebeliantów, stosunkowo niedługo po wydarzeniach ukazanych w komiksowej serii Rycerze Starej Republiki Theron Shan, syn mistrza Jedi, nie poszedł w ślady ojca, lecz został agentem Służby Informacji Strategicznej. Pracuje dla Republiki Galaktycznej, która po wyniszczającej wojnie zawarła pokój z Imperium Sithów. Sithowie otrzymali na podstawie traktatu kilka planet. Wygląda na to, że w imperialnej, trudno dostępnej części przestrzeni kosmicznej dzieją się rzeczy, które mogą zagrozić całej galaktyce...
Scenariusz Alexander Freed, rysunki David Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh.

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 14,99 zł, 132 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (16)

Komiksy

Zapowiedź Free Comic Book Day 2012

2011-12-13 18:50:00 DarkHorse.com

Co roku w pierwszą sobotę maja za oceanem ma miejsce Free Comic Book Day, którego zadaniem jest promowanie komiksów u amerykanów. Z tej okazji większość wydawnictw komiksowych wydaje tego dnia specjalne wydania historii obrazkowych, które są darmowe. Pozycjami gwiezdnowojennymi zajmuje się wydawnictwo Dark Horse, które już oficjalnie ogłosiło swoją ofertę na to święto. Wiemy, że na pewno będzie to najdłuższy darmowy komiks w historii wydawnictwa. W jego skład będą wchodzić komiksy z serii The Guild, Buffy the Vampire Slayer i oczywiście Star Wars. Gwiezdne Wojny będzie reprezentować historia dotycząca przygód przemytnika Hana Solo i jego przyjaciela Chewbacci.


KOMENTARZE (3)

Komiksy

Cyfrowa rewolucja

2011-12-12 21:43:18 DarkHorse.comPojutrze dojdzie do historycznego wydarzenia na rynku komiksowym. Niedawno informowaliśmy o zaczęciu wydawania komiksów w wersji cyfrowej przez wydawnictwo Dark Horse. Teraz wydawca gwiezdnowojennych komiksów posunął się o krok dalej i oświadczył, iż od dnia 14 grudnia bieżącego roku cyfrowe komiksy będą się ukazywać tego samego dnia co ich papierowe odpowiedniki. To wydarzenie łączy się z premierą pierwszego zeszytu nowej serii Johna Ostrandera - Agent of the Empire. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany kupnem komiksów w nowej wersji to zapraszamy na stronę wydawnictwa.
KOMENTARZE (15)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na marzec

2011-12-11 14:28:03 TheForce.net

Mimo iż dopiero rozpoczyna się zima wydawnictwo Dark Horse ogłosiło już swoje zapowiedzi dotyczące serii związanych z uniwersum Star Wars na marzec. Są to kolejne zeszyty serii Dawn of the Jedi, Knights of the Old Republic - War, Agent of the Empire i Crimson Empire. Jednak na tym nie koniec. W maju na półkach komiksowych sklepów zobaczymy wydanie zbiorcze miniserii pt. Invasion: Revelations.

Agent of the Empire #4: Iron Eclipse #4 (5)


Jahan Cross został “zabity”, zawitał na “ślub” siostry swojego wroga, został ogłuszony i przeżył walkę z morderczym droidem. Teraz jest na pokładzie Sokoła Millenium i leci w oczywistą pułapkę! A to wszystko to praca w ciągu jednej nocy dla agenta Imperium!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Stéphane Créty, kolory Wes Dzioba, tusz Julien Hugonnard-Bert, okładka Stéphane Roux. Premiera: Marzec 2012. Cena 3,50$, 32 stron.

Dawn of the Jedi #2: Force Storm #2 (5)


W sercu galaktyki bardzo, bardzo daleko znajduje się system Tython, dom Je’daii przez tysiące lat. Teraz przybył tam obcy, a równowaga w Mocy została zachwiana.
Trzech młodych uczniów wyczuło zaburzenia Mocy, i czegoś nowego, mroku. To chwila spokoju przed burzą, która odmieni galaktykę na zawsze!
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema. Premiera: Marzec 2012. Cena 3,50$, 32 stron.

Knights of the Old Republic - War #3 (5)


Miłujący pokój Zayne Carrick jest mimowolnym rekrutem w wojnie między Republiką a Mandalorianami. Kiedy odkrywa, że jego rodzinna planeta będzie centrum strefy wojennej, Zayne jest gotów zaryzykować wszystko, żeby zapobiec rzezi - na przykład wezwanie starego przyjaciela, który jest mu winny przysługę i wprowadzić w życie skomplikowany plan!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, kolory Michael Atiyeh, tusz Gigi Baldassini, okładka Benjamin Carré. Premiera: Marzec 2012. Cena 3,50$, 32 stron.

Crimson Empire III: Empire Lost #6 (6)


To ostatnie starcie pomiędzy siłami Imperialnego Admirała Pellaeona i Nową Republiką!
Koniec bitwy może oznaczać pokój – albo bezlitosną wojnę w galaktyce. Ale czy któreś z nich stanowi alternatywę dla ostatniego żywego członka straży Imperatora Palpatine’a? Kir Kanos znajduje się na krawędzi - nie ma przeszłości, a przyszłość to ciągle wielka niewiadoma!
Scenariusz Mike Richardson, rysunki Paul Gulacy, kolory Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Premiera: Marzec 2012. Cena 3,50$, 32 stron.

Invasion Volume 3: Revelations TPB


Galaktyka jest zjednoczona przeciw Yuuzhan Vongom. A raczej, czy jest?
Rodzina Galfridian jest na froncie od kiedy ich planeta została zaatakowana i podbita. Księżniczka Kaye i Królowa Nina połączyły uchodźców i postanowiły zabrać ich w bezpiczną przestrzeń. Ale czy przestrzeń, która jest w rękach Imperium mogłaby być bezpieczna?
Tymczasem Finn Galfridian z Mistrzem Drayem przeszykuje Coruscant i odkrywa rewelacje o dowódcach Nowej Republiki, które mogłby sprowadzić niszczącą wojnę na całą galaktykę!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, tusz Wes Dzioba, okładka Chris Scalf. Premiera: Maj 2012. Cena 18,99$, 128 stron.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

John Ostrander o Agent of the Empire

2011-12-04 19:31:37 DarkHorse.com

Z okazji nadchodzącej premiery Agent of the Empire John Ostrander opisał po krótce wszystkich głównych bohaterów nowej serii.Jahan Cross

Główny bohater. Udaje dyplomatę, lecz tak naprawdę odpowiada przed Armandem Isardem, szefem Imperialnego Wywiadu. Uważa, że tylko Imperium podoła przywróceniu galaktyce spokoju. Potrafi się dostosować do sytuacji. Posługuje się sprawnie broniami i walką wręcz.

IN-GA 44

Replika istoty ludzkiej, ale bez syntetycznej skóry i włosów nie przypomina człowieka. Posiada wiele wbudowanych broni, przez które jest naprawdę groźny. IN-GA jest towarzyszem Crossa.

Armand Ysard

Szef Impierialnego Wywiadu, mentor i przełożony Crossa. Jest bezlitosny i w przeciwieństwie do przekonania Crossa nie jest lojalny dla swoich pracowników. Jego agenci – w tym Cross – są marionetkami.

Arlessi Quon

Przedstawiciel rzadkiej rasy Sluissi służącej Imperium. Genialny wynalazca i majsterkowicz, swoją lojalność na pierwszym miejscu ofiaruje rzemiośle, a dopiero potem pracodawcom. Lubi Crossa tak samo jak każdego innego człowieka.

Dah'lis Stark

Nautolańska wdowa Stark była drugą żoną Iaco Starka. Dah’lis była tancerką, gdy spotkała Iaco; jako swoją zaletę użyła piękna i zmysłowości. Być może wie więcej niż powinna.

Milosh Muhrlein

Imperialny Pułkownik, szef Impierlnego Centrum Badań 61. Służył Armii Republiki w czasie Wojen Klonów, a później Armii Imperialnej. Sztywny, arogancki i wywyższający siebie. Zawsze używał wysokiego stopnia dla osobistych korzyści –sądzi, że jest to jego obowiązek związany z rodziną.

Emesh Nar

Asystent Ambasadora Blainsa Vorlina. Wyniosły i bystry. Jest gotowy służyć tym, którym musi i szydzić z tych, którzy są niżsi rangą.

Lt. Myrsk

Służył w Wojnach Klonów po przegranej stronie. Zniechęcony do Imperium pod koniec konfliktu został w Sektorze Wspólnym. Zdobył rangę porucznika w Służbie Obrony Korelii. Jest niezawodny. Nie lubi imperialnych. Mało kogo lubi.


KOMENTARZE (21)

Komiksy

Nowy projekt okładki

2011-12-03 14:37:33 DakHorse.com

Historia gwiezdnowojennego komiksu liczy sobie około 30 lat. Przez cały ten czas fani z całego świata śledzili z zapartym tchem przygody swoich bohaterów za sprawą ogromnej ilości serii. Na stronie Dark Horse'a (aktualnego wydawcy komiksów spod znaku Star Wars) zostały pokazane pierwsze okładki nowej serii - Agent of the Empire, której premiera jest planowana na grudzień tego roku. Nie byłoby w tym nic specjalnego gdyby nie nowy projekt okładki. Od samego początku okładka komiksów gwiezdnowojennych wyglądała dość szablonowo: na samej górze duży napis Star Wars, w którymś z rogów znak wydawnictwa i numer zeszytu. Można powiedzieć, że okładka nowej serii jest całkowitym przeciwieństwem poprzednich wersji. Poniżej przedstawiamy jak okładki komiksów Star Wars ewoluowały przez te 30 lat.

Okładki wydawnictwa Marvel.Pierwsze okładki wydawnictwa Dark Horse Comics.Okładki wydawnictwa Dark Horse Comics z nowym logiem.Najnowsza wersja okładki z serii Agent of the Empire


KOMENTARZE (21)

Komiksy

Dziś ukazał się ''Rytuał przejścia''

2011-12-02 22:50:34 Egmont Polska

W sprzedaży znalazł się pierwszy z trzech zapowiadanych na grudzień komiksów Star Wars. Mowa oczywiście Wydaniu Specjalnym Star Wars Komiks, którego jedenasty numer jest już dostępny na rynku. Więcej informacji na temat zawartości znajdziecie w dalszej części newsa.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 4/2011 (11): Rytuał przejścia

Komiks ukazuje wydarzenia w roku trzydziestym przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci, a zatem dwa lata po akcji Mrocznego widma. Właśnie w tym filmie miłośnicy Star Wars mieli okazję pierwszy raz zobaczyć postać Quinlana Vosa, który pojawił się w krótkiej scenie na planecie Tatooine.
Quinlan Vos zyskał sporą popularność wśród fanów, a jego dalsze losy, w tym służba szpiegowska u hrabiego Dooku i niebezpieczne kontakty z ciemną stroną Mocy, stały się kanwą licznych komiksów, publikowanych w „Star Wars Komiks” i „Star Wars Komiks Wydanie Specjalne”. W Rytuale przejścia nie jest jeszcze szpiegiem, jest za to mistrzem Aayli Secury. Ta błękitnoskóra Jedi, jako jedna z nielicznych postaci w uniwersum Gwiezdnych Wojen, zadebiutowała w komiksach, by później trafić na wielki ekran.
Nowa misja prowadzi oboje na Ryloth, rodzimą planetę Aayli, a zarazem miejsce ich pierwszego spotkania. Właśnie tam Quinlan ocalił przed laty młodą twi’lekańską niewolnicę z łap wampy i wyczuł jej potencjał w Mocy. Przekonał następnie swojego mistrza, by ją wykupić i zabrać na szkolenie. Później sam się owym szkoleniem zajął. W komiksie nie zabrakło wspomnienia tych wydarzeń.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Star Wars #42-45: Rite of Passage przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Ray Kryssing, kolory Brad Anderson, okładka Jan Duursema i Dave McCaig.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.Temat na forum.
KOMENTARZE (16)
Loading..