TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Zapowiedź Wydania Specjalnego SW Komiks

2011-02-28 06:01:08 Egmont Polska

Już za dwa dni do sprzedaży trafi pierwsze w tym roku Wydanie Specjalne Star Wars Komiks. Tym razem wydawnictwo Egmont zaprezentuje nam historię z cyklu Republic pt. "Wojna w nadprzetrzeni". Pamiętajcie więc, aby nie przegapić tej kolejnej dawki gwiezdnowojennych przygód.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2011 (8): Wojna w nadprzestrzeni

Komiks Wojna w nadprzestrzeni przedstawia historię ostatniego przed wojnami klonów poważniejszego konfliktu zbrojnego w galaktyce, zwanego wojną Starka. Konflikt rozegrał się na czterdzieści cztery lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci przez Sojusz Rebeliantów, a jego zaczątkiem stał się niedobór bacty, najskuteczniejszego środka leczniczego w uniwersum Gwiezdnych Wojen.
Wyznaczeni przez Radę Jedi rycerze mieli ochraniać delegację, wysłaną w celu prowadzenia negocjacji i zapobieżenia wybuchowi walk. Na czele grupy stanął Tyvokka, pochodzący z rasy Wookieech członek Rady i mistrz znanego z nowej trylogii filmowej Plo Koona – jednego z najważniejszych bohaterów komiksu. Starania o zażegnanie konfliktu zbrojnego spełzły na niczym. Wojna Starka, choć nie toczyła się na wielką skalę, okazała się dla Jedi – i nie tylko dla nich – sprawdzianem przed wojnami klonów, które wybuchły dwadzieścia dla lata później.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Republic #36-39 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Davidé Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Dave McCaig, okładka Jan Duursema i Dave McCaig.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera 2 marca 2011r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (13)

Komiksy

Komiks TCW w UK

2011-02-27 20:20:28 StarWars.com

Według informacji zamieszczonej na StarWars.com w Wlk. Brytanii ukazał się kolejny numer magazynu The Clone Wars. W środku, obok nowego komiksu, można znaleźć wywiady z aktormi podkładającymi głos w telewizyjnym serialu, informacje na temat gry LEGO Star Wars III: The Clone Wars oraz podarunki dla czytelników, na przykład kajdanki.
The Clone Wars UK Comic #6.17

W najnowszej historii Anakin i Obi-Wan Kenobi wraz z kapitanem Rexem i legionem klonów trafiają na pustynną planetę Makem Tem. Co jednak może wymagać takiego pokazu siły? Bogg Behemoth – ogromny czołg sparatystów. Wywiad sugeruje, że czołg jest nieaktywny, jednak Obi-Wan nie jest tego taki pewien …

KOMENTARZE (4)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2011-02-23 12:26:36 DiamondComics.com

W Stanach wydano dwa nowe komiksy Star Wars. Tym razem do sprzedaży trafiły kolejne zeszyty serii Legacy oraz Darth Vader and the Lost Command. Szczegóły w dalszej części newsa.
Darth Vader and the Lost Command # 2(5)

Vader dowodzi! Vader w rozsypce! Darth Vader nasila ataki, gdy jego inwazja na mgławicę napotyka na silny opór. Ale kiedy odważna piękność oferuje swą pomoc w podboju systemu, wizje tego, jak mogło wyglądać jego życie, gdyby nie zdradził Jedi i jeśli Padme nadal by żyła, wpływają na decyzje mrocznego Lorda.
To Darth Vader, najmroczniejszy Lord Sithów, oraz jego najlepsze i najgorsze strony! Historia napisana przez twórcę The Force Unleashed, Hadena Blackmana oraz autora rysunków do Aliens vs Predator, Ricka Leonardi! Ten tytuł wprowadza wydawnictwo Dark Horse w dwudziestą rocznicę wydawania komiksów Star Wars.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Rick Leonardi, tusz Dan Green, kolory Wes Dzioba, okładka Tsuneo Sanda. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Legacy #53: War # 3(6)

Podczas gdy siły imperatora Krayta uderzają na setki celów w całej galaktyce, nie myśląc o własnych stratach, tylko jedno miejsce pozostaje bezpieczne: ukryta świątynia Jedi na Taivas. Jest ona równocześnie tym miejscem, które Krayt najbardziej chce zniszczyć – jeśli tylko będzie w stanie je zlokalizować i poznać sekrety jego obrony.
Tak więc, jest to tylko kwestia czasu … i tortur …
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson . Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (5)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na kwiecień i maj

2011-02-20 01:18:09 TheForce.net

Z powodu braku informacji na temat komiksowych zapowiedzi z zeszłego miesiąca, dziś prezentujemy podwójną dawkę. W kwietniu i maju wydawnictwo Dark Horse planuje wypuścić na rynek dwa zeszyty takich pozycji jak Legacy oraz Darth Vader and the Lost Command, będących jednocześnie zakończeniem obecnie trwających miniserii. Dodatkowo na wiosnę możemy spodziewać się od dawna oczekiwanego przez wielu fanów komiksu, o którego wydaniu wspominano lub zaprzeczano już kilka razy. Mowa o Crimson Empire III , który ukaże się w ramach Dark Horse Presents. Z kolei mniej więcej miesiąc później nastąpi premiera nowej, wspominanej już na łamach Bastionu, serii pt. Jedi – The Dark Side. Ostatnią z przedstawionych pozycji jest szósty już tomik The Clone Wars, na którego trzeba będzie poczekać do lipca.
Darth Vader and the Lost Command # 4(5)

Zamach na życie Vadera pozostawia go i garstkę wiernych mu żołnierzy uwięzionych na opuszczonej planecie. Pomimo niebezpiecznego środowiska, w który się znaleźli oraz ataków tajemniczego wroga, Vader nie porzuci swoich obowiązków.
Ale co jeśli powód jego misji zostanie zanegowany? I co dla przyszłości Vadera oznaczają wizje dotyczące Padme?
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Rick Leonardi, tusz Dan Green, kolory Wes Dzioba, okładka Tsuneo Sanda. Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: kwiecień 2011.

Temat na forum.
Legacy #55: War # 5(6)

W wyniku ostatniej bitwy, Jedi, Sojusz Galaktyczny i Imperium Roana Fela wycofują się do twierdzy na planecie Bastion aby wyleczyć swoje rany. W obliczu zagrożenia nową sekretną bronią Imperium Sithów, są tacy, którzy twierdzą, że opór jest daremny.
Jednak Sithowie również ucierpieli i Imperator Fel wie, że teraz nadszedł czas ataku. Gotowe są już plany, a nawet plany wewnątrz planów. Cade Skywalker wie, że ta wojna musi ostatecznie zakończyć się konfrontacją pomiędzy nim, a Kraytem.
Bez względu na koszty, Krayt musi umrzeć!
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson. Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: kwiecień 2011.

Temat na forum.
Dark Horse Presents #1

Legendarna antologia powraca! Osiemdziesięciostronicowy Dark Horse Presents powraca z zupełnie nowymi historiami autorstwa m.in. Neala Adamsa, Howarda Chaykina, Richarda Corbena, z nowym Concrete autorstwa Paula Chadwicka, nowym Karmazynowym Imperium prosto z uniwersum Star Wars, ekskluzywną zapowiedzią szeroko oczekiwanego prequela 300, Xerxesa Franka Millera i nie tylko!

Scenariusz Frank Miller, Harlan Ellison, Howard Chaykin, Neal Adams, Richard Corben, Carla Speed McNeil , Michael T. Gilber, Randy Stradley, Paul Chadwick, David Chelsea, Patrick Alexander, i inni, rysunki Frank Miller, Howard Chaykin, Neal Adams, Richard Corben, Carla Speed McNeil , Michael T. Gilber, Paul Chadwick, Patrick Alexander i inni, okładka Paul Chadwick. Cena 8,99$, 80 stron. Premiera: kwiecień 2011.
Jedi – The Dark Side # 1(5)

Dwadzieścia jeden lat przed wydarzeniami z Epizodu I: Mroczne Widmo, mistrz Jedi Qui-Gon Jinn zostaje wysłany aby zapobiec wybuchowi wojny domowej na ojczystej planecie swojego padawana Xanatosa, którego ojciec jest królem. To misja, która doprowadzi Qui-Gona do bliskiego kontaktu z ciemną stroną i sprawi , że rozpocznie poszukiwania, które będą mieć olbrzymi wpływ na przyszłość zakonu Jedi.
Ta nowa seria to okazja dla czytelników, aby zapoznać się z mało znaną erą historii Gwiezdnych Wojen. To komiks o Jedi Qui-Gon Jinnie i jego wcześniejszym padawanie, którego nauczał przed Obi-Wanem Kenobim, zawierający dwa warianty okładek z okazji 25 rocznicy wydawnictwa.
Scenariusz Scott Allie, rysunki i okładka Mahmud Asrar, kolory Paul Mount, drugi wariant okładki Stéphane Roux. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: maj 2011 r.

Temat na forum.
Darth Vader and the Lost Command # 5(5)

Ostateczna bitwa z rebeliantami przynosi rozwiązanie tajemnicy syna Moffa Tarkina.
Darth Vader rozwiązuje całą misję w sposób jaki tylko on, mroczny Lord Sith, potrafi!
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Rick Leonardi, tusz Dan Green, kolory Wes Dzioba, okładka Tsuneo Sanda. Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: maj 2011.

Temat na forum.
Legacy #56: War # 6(6)

Pole bitwy Coruscant. Sojusz przeniósł walkę do Sithów. Wojna o kontrolę nad galaktyką jeszcze się nie zakończyła ...
... ale zakończy się przed końcem tego numeru. Zdrajcy zostaną ujawnieni, bohaterowie i złoczyńcy polegną, a imperia zostaną obalone. Wszystko kończy się tutaj!
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson. Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: kwiecień 2011.

Temat na forum.
The Clone Wars Volume #6: Starcrusher Trap - Digest

Separatyści uwolnili nową przerażającą broń w systemach należących do Republiki. Ogromny gwiezdny okręt, Starcrusher, niszczy każdy statek wysłany przeciwko niemu.
Yoda zgadza się na ryzykowny plan powstrzymania Starcrushera i gromadzi oddział uderzeniowy Jedi, w którego skład wchodzą Obi-Wan Kenobi, Mace Windu i Ki-Adi-Mundi.
Jedi zbyt późno zdają sobie sprawę, że misja Starcrushera stała się pułapką zaprojektowaną specjalnie aby ich zabić!
Bracia Fillbach powracają w nowych, pełnych zabawy i emocji przygodach, inspirowanych telewizyjnym serialem The Clone Wars, przedstawiających m.in. rycerza Jedi Jyl Somtay.
Scenariusz Mike Barr, rysunki i okładka Matt i Shawn Fillbach, kolory Raymond Lee. Cena 7,99$, 80 stron. Premiera: lipiec 2011.

Temat na forum.

KOMENTARZE (14)

Komiksy

TCW - komiks online

2011-02-20 01:07:59 StarWars.com

Na StarWars.com pojawił się dwunasty fragment sieciowego komiksu The Clone Wars. Najnowsze strony będące kontynuacją historii zatytułowanej "The Valsedian Operation" znajdziecie bezpośrednio w tym miejscu. W komiksie można odnaleźć bohaterów oraz twórców dobrze znanych z poprzednich części. Autorem scenariusza jest Pablo Hidalgo, rysunki wykonał Thomas Hodges, natomiast kolorami zajął się Grant Gould.

Przypominamy, że historie udostępnione we wcześniejszych latach są nadal dostępne. Wystarczy kliknąć, widoczny podczas przeglądania komiksu, przycisk menu, gdzie można wybrać odpowiednie odnośniki prowadzące do wszystkich trzech sezonów internetowego The Clone Wars oraz The Empire Strikes Back.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Scott Allie o "Jedi - The Dark Side"

2011-02-18 14:52:05 CBR

Jakiś czas temu pisaliśmy o nowej serii komiksowej, która w maju ukaże się w sklepach. Chodzi o „Jedi - The Dark Side”, opowieść, której głównym bohaterem będzie Qui-Gon Jinn. W związku z tym strona Comic Book Resources zamieściła artykuł, w którym wypowiada się Scott Allie, scenarzysta. Wywiad z nim możecie również przeczytać w tym newsie.

Przed „Dark Side” Allie napisał główny akt ”Empire”, oraz kilka pomniejszych historii, na przykład w 50 numerze „Republic” .Randy [Stradley] i ja mówiliśmy o tym, co chcielibyśmy zobaczyć w gwiezdnowojennym komiksie. Mieliśmy kilka ogólnych pomysłów, które stawały się coraz konkretniejsze w miarę postępu naszych rozmów, aż w końcu powiedział: „Chciałbyś to napisać?” Randy to świetny edytor i daje mi szansę rozwijać skrzydła, więc zgodziłem się. Mówiliśmy o historiach, które trwałyby trochę czasu. To dla mnie szansa zrobić coś, czego naprawdę chcę, rozwinąć ponadczasową postać. Poza tym, mój syn uwielbia prequele, więc dzięki temu będziemy się jeszcze lepiej dogadywać.

Jak wiedzą fani, Dark Horse zrobił mnóstwo komiksów, które mają ogromną rozpiętość czasową – od tysięcy lat przed Anakinem Skywalkerem i jego treningiem z Obi-Wanem, do ponad wieku po pokonaniu Dartha Vadera. W „Dark Side” akcja jest umiejscowiona relatywnie blisko filmów. Dla Alliego oznacza to pozostawanie wiernym prawdom, które są mocniej ugruntowane, jeśli chodzi o ogólną widownię. Ale Lucasfilm ma dość ścisły kanon dotyczący całej historii Odległej Galaktyki. Czyli masz do czynienia z tworami innych ludzi, nieważne w jakim okresie dzieje się akcja. W tym wypadku, jak ja to widzę, mam tę przewagę, że posiadam bogactwo ustaleń z filmu, z którym więcej ludzi jest obeznana. Moja opowieść dzieje się na długo przed Epizodem I, powiedzmy, dwadzieścia lat. Qui-Gon zmieni się i wyewoluuje przez pierwszy akt, w stosunku do tego, jaki jest w filmie.

Prócz jego niezwykle istotnej roli w historii Anakina – będącej przecież centrum „Gwiezdnych Wojen” – Qui-Gon nie ma zbytnio rozbudowanej mitologii dotyczącej własnej osoby, co daje Alliemu więcej pola do popisu. On nie tylko wytrenował Obi-Wana, on także sprawił, że Anakin został przyjęty na Jedi, mimo sprzeciwu Rady. To był jego błąd. A więc, owszem, Qui-Gon miał wielki wpływ na Galaktykę. Wyzwaniem dla scenariusza jest tutaj stworzenie młodego, bystrego Mistrza, który byłby bardzo pewny swoich decyzji, a popełniłby taki fatalny błąd. Niewiele o nim wiemy, ale wiemy kim był w okolicach Epizodu I. W tym czasie można opisać go jednym słowem: stoik. Więc jak można stworzyć ciekawą postać, która, gdy widzimy ją następnym razem w filmie, daje się sprowadzić do tego jednego słowa? Co przeszedł, że taki się stał? Kim on jest?

Scott poświęcił wiele czasu, by odpowiedzieć sobie na to pytanie. Perspektywa Qui-Gona zmienia się w trakcie trwania serii. Jest młodym Mistrzem pełnym pasji, który w charakterystyczny sposób boryka się ze swoją łącznością z Mocą. Ma wobec siebie bardzo wysokie wymagania i nie jest zadowolony. Oczekuje, że Moc da mu zrozumienie wszechświata, dzięki któremu będzie wiedział co robić, a wcale tak nie jest. Jinn jest mądry, potężny, może być zaciekły w boju, i ma nutkę ostrego temperamentu. Silne więzy łączą go z kilkoma osobami z jego otoczenia, a jednak czasem potrafi być ślepy na ich emocje.


Padawan Qui-Gona – poprzedzający Obi-Wana – nie jest postacią całkiem nową, ale nie wszyscy czytelnicy go znają. To bohater, którego znają fani EU, pochodzi on z książek z serii „Uczeń Jedi”. Nazywa się Xanatos i ma kompleks ojcowski, a Qui-Gon nie ma dostatecznego zrozumienia, by sobie z tym poradzić. Bardzo chce on zaimponować Mistrzowi, ale jest w nim wiele gniewu, co zagraża ich misji, mającej na celu rozwiązanie zagadkowego morderstwa.

Prócz chęci rozbudowania historii Jinna, Allie mówi, że „Dark Side” będzie się również skupiać na walce na poziomie personalnym, a nie galaktycznym, ponieważ tego właśnie oczekuję od tej opowieści. Myślę, że wszyscy tego chcą. Chcecie poczuć więź z postaciami, chcecie wierzyć, że stawka jest dla nich wysoka, i chcecie się jakoś odnieść do ich konfliktu. Qui-Gon, próbujący zrozumieć własną relację z Mocą, jest głównym motywem historii i sądzę, że to dobry motyw. Myślę, że mogę sprawić, by był dobry. Bohaterowie, z którymi będzie się stykał – ich życie i śmierć – będą tą precyzyjną obsadą, która go idealnie otacza. Nie sądzę, by osoby oglądające Epizod IV przejęły się tymi biednymi ludźmi na Alderaanie. Przejmowały się Hanem, Leią, Lukiem i uważały, że oni też przejmowali się sobą nawzajem. Niebezpieczeństwo i pożądanie między głównymi postaciami muszą być przedstawione w sposób intensywny i emocjonalny. Dlatego właśnie myślę, że „Imperium” było lepsze od pierwszego filmu. Luke nie chciał ocalić Galaktyki, tylko przyjaciół. I całkowicie wierzyliście w jego miłość do nich, czuliście ją. Wracając, to nie jest dokładny wątek „Dark Side”, ale chciałem w podobny sposób skupić się na osobistych relacjach i potrzebach. Jest wątek polityczny, jak w filmie, ale nie zwracacie na niego uwagi. Obchodzi was tylko tych kilka osób.

Skoro akcja dzieje się w takim, a nie innym okresie, prócz Qui-Gona zobaczymy też kilku innych Mistrzów. Yoda jest w pierwszym zeszycie, wraz z Mistrzem, którego nazwałem kilka lat temu, Micahem Giiettem. Dooku był Mistrzem Jinna na wiele lat przed początkiem serii, więc pojawi się od czasu do czasu, ponieważ kocham Christophera Lee, a dziwnym trafem hrabia jest ulubionym bohaterem mojego syna. Mace Windu też będzie. To nie będzie jakiś pochód „gwiazd”, które występują tylko na chwilę, ale jeśli potrzeba mi kogoś, by zrobił konkretną rzecz, to używam postaci już istniejącej, jeśli tylko tak się da.

„Dark Side” będzie pierwszą wycieczką w świat GW artysty Mahmuda Asrara – autora takich pozycji jak „Dynamo 5” i „Adventure Comics”. Patrick Thorpe, edytor z Dark Horse’a, powiedział mi w zeszłym roku, bym poszukał Muhmada i od tego czasu nie mogłem się doczekać rozmowy z nim. Była ona świetna; Randy i ja zaczęliśmy już składać historię, więc mogłem mu zdradzić kilka szczegółów. I jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Mahmud ma mocny, klasyczny styl komiksowy, z ostrą kreską. Nadaje on postaciom nutkę życia i sprawia, że wszystko jest przystępne dla komiksiarzy, którymi, zgaduję, są fani „Star Wars”. Tak myślę, że każdy czytelnik komiksów jest potencjalnym fanem SW.

Mahmud naprawdę pięknie oddaje podobieństwo Qui-Gona, ale robi z niego postać, a nie przekalkowaną głowę. Mam bardzo ścisłe oczekiwania co do tego, w jaki sposób aktorzy powinni być przedstawiani w komiksach. Asrar w głównej mierze tworzy klasyczne komiksowe strony, pełne akcji, ale jeśli trzeba, to prawdziwe i pełne wyrazu – rzeczy są w doskonałych proporcjach. Gdy bohaterowie mają jakieś uczucia, to wierzycie w to. Czujecie to. No i tworzy świetne statki, oraz rozpoznawalne postaci, co jest ważne, gdy wszyscy dookoła latają w szatach.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Komiksowe nowości w Polsce i USA

2011-02-16 12:33:57 DiamondComics.com i Egmont

Kolejny dzień komiksowych premier przynosi nam dwie nowości. Pierwszą z nich jest piąty zeszyt cyklu Knight Errant, w którym będziemy mogli poznać finał przygód Kerry Holt. Zakończenie miniserii "Aflame" jest już dostępne na terenie Stanów Zjednoczonych. Druga nowość dotyczy tym razem naszego rynku wydawniczego. Dziś do sprzedaży trafił najnowszy numer miesięcznika Star Wars Komiks zawierający dwie nowe historie ze świata Gwiezdnych Wojen. Komiks jest dostępny jak zwykle w tradycyjnych punktach sprzedaży.
Knight Errant #5: Aflame # 5(5)

Kogo można uratować? Co trzeba poświęcić? W końcowym numerze Aflame Kerra Holt zadecyduje raz na zawsze, co to znaczy być Jedi!
Sith, Lord Odion i jego armia przybyła na Chelloaę, przygotowana do przejęcia górniczej planety, ale na miejscu, na Odiona czeka straszna niespodzianka od jego brata, Lorda Daimana. Niszczycielska wojna jest nieunikniona, ale Kerra wie, że kiedy traci się wszelką nadzieję, to czas gdy Jedi są potrzebni najbardziej!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Ivan Rodriguez, tusz Belardino Brabo, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Star Wars Komiks 2/2011 (30)

"Ślepa próba" (Double Blind, Republic #54) - Wojny klonów trwają od sześciu miesięcy. Sytuacja konfliktu zmusza wielu Jedi do podejmowania nowych wyzwań oraz wyborów, przed jakimi dotychczas nie stawali. Większość rycerzy została generałami i prowadzi do boju armie, lecz Quinlan Vos nadal trzyma się w cieniu. Rada Jedi wysłała dawnego mistrza Aayli Secury jako szpiega w szeregi Separatystów. Ze swojej roli Vos wywiązywał się dotąd znakomicie, zachodzi jednak obawa, że mógł zbytnio zaangażować się we współpracę z wrogiem i znaleźć się zbyt blisko ciemnej strony. Czy to możliwe, by członek zakonu został podwójnym agentem?
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Joe Wayne, okładka Jan Duursema i Joe Wayne.
"Komandosi Landa: Na orlich skrzydłach" (Lando’s Commandos: On Eagles’ Wings, Tales #5) - Jak pamiętamy z klasycznej trylogii filmowej, Lando Calrissian, baron administrator Miasta w Chmurach (a wcześniej szuler, awanturnik i przemytnik) na skutek znajomości z Hanem Solo przystąpił do Rebelii. Awansował nawet na generała. Po zwycięstwie nad Imperium, do którego Lando w znacznym stopniu się przyczynił, Sojusz zaczął się borykać z rozmaitymi problemami. Pozostały po Imperium sprzęt wojskowy często trafiał w niepowołane ręce. Calrissian, dawniej sam często na bakier z prawem, staje teraz do walki przeciwko bezprawiu.
Scenariusz Ian Edginton, rysunki Carlos Meglia, kolory Michelle Madsen.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (24)

Komiksy

Star Wars Komiks #30 – zapowiedź

2011-02-11 00:51:28 Egmont Polska

W przyszłym tygodniu czytelnicy Star Wars Komiks mogą spodziewać się kolejnego numeru tego magazynu. Najnowszy zeszyt będzie dostępny od 16 lutego w tradycyjnych punktach sprzedaży. Szczegółowa zapowiedź poniżej.
Star Wars Komiks 2/2011 (30)

"Ślepa próba" (Double Blind, Republic #54) - Wojny klonów trwają od sześciu miesięcy. Sytuacja konfliktu zmusza wielu Jedi do podejmowania nowych wyzwań oraz wyborów, przed jakimi dotychczas nie stawali. Większość rycerzy została generałami i prowadzi do boju armie, lecz Quinlan Vos nadal trzyma się w cieniu. Rada Jedi wysłała dawnego mistrza Aayli Secury jako szpiega w szeregi Separatystów. Ze swojej roli Vos wywiązywał się dotąd znakomicie, zachodzi jednak obawa, że mógł zbytnio zaangażować się we współpracę z wrogiem i znaleźć się zbyt blisko ciemnej strony. Czy to możliwe, by członek zakonu został podwójnym agentem?
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Joe Wayne, okładka Jan Duursema i Joe Wayne.
"Komandosi Landa: Na orlich skrzydłach" (Lando’s Commandos: On Eagles’ Wings, Tales #5) - Jak pamiętamy z klasycznej trylogii filmowej, Lando Calrissian, baron administrator Miasta w Chmurach (a wcześniej szuler, awanturnik i przemytnik) na skutek znajomości z Hanem Solo przystąpił do Rebelii. Awansował nawet na generała. Po zwycięstwie nad Imperium, do którego Lando w znacznym stopniu się przyczynił, Sojusz zaczął się borykać z rozmaitymi problemami. Pozostały po Imperium sprzęt wojskowy często trafiał w niepowołane ręce. Calrissian, dawniej sam często na bakier z prawem, staje teraz do walki przeciwko bezprawiu.
Scenariusz Ian Edginton, rysunki Carlos Meglia, kolory Michelle Madsen.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Premiera 16 luty 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (11)

Komiksy

Nowości komiksowe w USA

2011-02-10 12:31:11 DiamondComics.com

Wczoraj za oceanem pojawił się nowa pozycja Star Wars. Tym razem jest to zbiorcze wydanie komiksu The Old Republic, którego fabuła ma przybliżyć realia od dawna wyczekiwanej gry.
The Old Republic Volume #1: Blood of the Empire - TPB

Po setkach lat, Imperium Sithów powróciło do galaktyki, zdecydowane zniszczyć Republikę, która wysłała ich na wygnanie. Dla młodego Sitha Teneba Kela, to jedyna szansa, aby wznieść się ponad swoje skromne początki jako niewolnika i udowodnić swą wartość Mrocznej Radzie. Jednak ich misja jest dla niego niespodzianką. Nie będzie polowania na Jedi, ale innego Sitha - uczenicę Imperatora!
Scenariusz Alexander Freed, rysunki Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 15,99$, 96 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (9)

Komiksy

Wektor tom #2 w sprzedaży

2011-02-08 12:51:20 Egmont Polska

Wczoraj na naszym rynku ukazał się drugi tom crossovera "Wektor", którego fabułę przedstawiono na łamach takich serii jak Rebellion i Dziedzictwo. Szczegóły znajdziecie w dalszej części newsa. Komiks można nabyć jak zwykle w wybranych księgarniach, salonach prasowych i sklepach internetowych.
Wektor tom #2

Star Wars: Wektor to opowieść obejmująca wszystkie ery historii uniwersum Star Wars!
Seria łączy cztery cykle Star Wars, rozgrywające się w różnych epokach: Rycerze Starej Republiki, Mroczne Czasy, Rebelia i Dziedzictwo.
Drugi tom składa się z dwóch rozdziałów: pierwszy jest czwartym tomem serii Rebelia, drugi jest szóstym tomem cyklu Dziedzictwo.
Rozdział pierwszy (Rebelia, tom 4)
Minęło dwadzieścia lat odkąd Jedi Celeste Morne została porzucona przez Dartha Vadera na odludnym księżycu. Przez cały ten czas Vader utrzymywał w tajemnicy istnienie zarówno jej, jak i sithańskiego artefaktu, który posiada kobieta. Teraz jednak, gdy Rebelia rośnie w siłę, myśli Vadera powróciły do Celeste. Choć sam nie potrafił przejąć kontroli nad artefaktem, nadal może to być skuteczna broń przeciwko rebeliantom. Luke Skywalker i księżniczka Leia wpadną w pułapkę, a dawna porażka Vadera przeobrazi się w zwycięstwo.
Rozdział drugi (Dziedzictwo, tom 6)
Niemal 137 lat po spotkaniu z Lukiem Skywalkerem Celeste pogodziła się z faktem, że uwięziła Talizman Muura wraz z duchem Sitha, a zarazem jest przezeń więziona. Znalazła odosobnione miejsce w Głębokim Jądrze galaktyki. Gdy jednak los styka ją z kolejnym Skywalkerem – Cade’em, Buntowniczym potomkiem, który nie chce rodzinnego dziedzictwa – zostaje wciągnięta w spisek na życie sithańskiego Imperatora, Dartha Krayta!
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Rebellion #15-16 oraz Legacy #28-31 przez Dark Horse Comics.

Scenariusz Rob Williams i John Ostrander, rysunki Dustin Weaver i Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wil Glass i Brad Anderson, okładka Travis Charest. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 144 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (12)

Komiksy

Wektor tom #2 – zapowiedź

2011-02-04 04:05:29 Egmont Polska

Mniej więcej dwa miesiące temu na nasz rynek wydawniczy trafił pierwszy tom crossovera "Wektor". Wszystkim czytelnikom, którzy nie mogą się doczekać kontynuacji pragniemy donieść, że drugi znajdzie się w sprzedaży już w najbliższy poniedziałek. Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego komiksu.
Zwróćcie również uwagę na małą korektę planu wydawniczego Egmontu znajdującą się na końcu tego newsa.
Wektor tom #2

Star Wars: Wektor to opowieść obejmująca wszystkie ery historii uniwersum Star Wars!
Seria łączy cztery cykle Star Wars, rozgrywające się w różnych epokach: Rycerze Starej Republiki, Mroczne Czasy, Rebelia i Dziedzictwo.
Drugi tom składa się z dwóch rozdziałów: pierwszy jest czwartym tomem serii Rebelia, drugi jest szóstym tomem cyklu Dziedzictwo.
Rozdział pierwszy (Rebelia, tom 4)
Minęło dwadzieścia lat odkąd Jedi Celeste Morne została porzucona przez Dartha Vadera na odludnym księżycu. Przez cały ten czas Vader utrzymywał w tajemnicy istnienie zarówno jej, jak i sithańskiego artefaktu, który posiada kobieta. Teraz jednak, gdy Rebelia rośnie w siłę, myśli Vadera powróciły do Celeste. Choć sam nie potrafił przejąć kontroli nad artefaktem, nadal może to być skuteczna broń przeciwko rebeliantom. Luke Skywalker i księżniczka Leia wpadną w pułapkę, a dawna porażka Vadera przeobrazi się w zwycięstwo.
Rozdział drugi (Dziedzictwo, tom 6)
Niemal 137 lat po spotkaniu z Lukiem Skywalkerem Celeste pogodziła się z faktem, że uwięziła Talizman Muura wraz z duchem Sitha, a zarazem jest przezeń więziona. Znalazła odosobnione miejsce w Głębokim Jądrze galaktyki. Gdy jednak los styka ją z kolejnym Skywalkerem – Cade’em, Buntowniczym potomkiem, który nie chce rodzinnego dziedzictwa – zostaje wciągnięta w spisek na życie sithańskiego Imperatora, Dartha Krayta!
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Rebellion #15-16 oraz Legacy #28-31 przez Dark Horse Comics.

Scenariusz Rob Williams i John Ostrander, rysunki Dustin Weaver i Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wil Glass i Brad Anderson, okładka Travis Charest. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 144 stron. Premiera 7 luty 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Na facebookowym profilu wydawnictwa Egmont zamieszczono krótką informację dotyczącą zmiany planu wydawniczego w stosunku do magazynu Star Wars Komiks. Planowana na marzec historia pt. "Jedi: Aayla Secura" została przeniesiona na kwiecień. Zamiast niej w marcowym numerze znajdziemy drugi zeszyt z cyklu "Chewbacca" oraz historię "Aurra's Song" (Dark Horse Presents Annual 2000) i "Falling Star" (Star Wars Tales #15). Obok znajdziecie natomiast okładkę tego zeszytu.
Temat na forum.

KOMENTARZE (8)
Loading..