TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksowe nowosci za oceanem

2011-03-30 07:03:00 DiamondComics.com

W Stanach pojawiły się nowe komiksy. Koniec miesiąca zamykamy dwoma, dobrze już znanymi tytułami. Do sprzedaży trafiły kolejne części miniserii Darth Vader and the Lost Command oraz Legacy: War.
Darth Vader and the Lost Command # 3(5)

Nawiedzany przez powtarzające się wizje tego, jak jego życie z Padmé mogłoby wyglądać, gdyby nie uległ ciemnej stronie i prowadzony przez tajemniczą kapłankę z Mgławicy Ducha, Vader i jego oddziały zostają uwikłani w fatalną bitwę.
Co gorsza, zacięte walki nie przybliżają Vadera do zlokalizowania zaginionego syna Moffa Tarkina, ale narażają go na niebezpieczeństwo ze strony zdrajcy!
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Rick Leonardi, tusz Dan Green, kolory Wes Dzioba, okładka Tsuneo Sanda. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Legacy #54: War # 4(6)

Sojusznicy rozpoczynają serię manewrów mających na celu zwabienie Dartha Krayta w pułapkę. Tylko kto kogo wciąga w pułapkę?
Podczas gdy Jedi i imperialni rycerze walczą ramię w ramię przeciwko Sithom w obronie Ukrytej Świątyni, Cade Skywalker nie może przestać myśleć o ojcu i strasznych stratach poniesionych przez Jedi ostatnim razem gdy Sithowie przypuścili atak …
Koniec bitwy i przyszłość Jedi jest niepewna!
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (8)

Komiksy

SWK Extra #2 w sprzedaży

2011-03-22 19:46:54 Egmont Polska

Dziś do sprzedaży trafił drugi numer kwartalnika Star Wars Komiks Extra zawierający dwie opowieści z cyklu The Clone Wars. Ponadto na czytelników czeka również konkurs z nagrodami oraz artykuły poświęcone wybranym zagadnieniem Gwiezdnych Wojen.
Star Wars Komiks Extra 1/2011 (2): The Clone Wars – W służbie Republiki, Bohater konfederacji

W poprzednim numerze zamieściliśmy opowieść Niewolnicy Republiki, rozgrywającą się dwadzieścia dwa lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci, wkrótce po wybuchu wojen klonów. Nadszedł czas na kolejne dwie historie, opowiadające o tym konflikcie i toczące się w tym samym roku.
Pierwsza z nich, W służbie Republiki, przedstawia walkę z separatystami na planecie Khorm, lodowym świecie położonym w Środkowych Rubieżach. Siłami Republiki na Khormie dowodzą mistrzowie Jedi: Plo Koon, Kit Fisto oraz Tauht. Dwóch pierwszych doskonale znamy z nowszej filmowej trylogii, a także z animacji Wojny klonów.
Drugi komiks, Bohater Konfederacji, to przede wszystkim opowieść o intrydze hrabiego Dooku, a także o dwóch wybitnych pilotach. Jeden z nich, Anakin Skywalker, to największy as sił republikańskich. Drugi, Tofen Vane, z pochodzenia valahariański arystokrata, walczy po stronie Konfederacji.
W obu komiksach spotkamy doskonale znane czarne charaktery – oprócz wspomnianego hrabiego Dooku, pojawia się tu zarówno jego mistrz, Darth Sidious, jak i podwładna – Asajj Ventress, łysogłowa Mroczna Jedi.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach The Clone Wars #7-12 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki Henry Gilroy i Steven Melching oraz Brian Kolchak, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam, okładka Scott Hepburn.

Komiks zawiera dodatkowo obustronny plakat przedstawiający dwie z okładek wydania oryginalnego oraz artykuł poświęcony działalności S.W.A.T. i chronologię komiksów wydanych w Polsce.

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 14,99 zł, 144 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (15)

Komiksy

Nowa seria i nowinki ze świata Star Wars

2011-03-21 22:20:34 TheForce.net, StarWars.com

W ostatni weekend, w Chicago odbył się konwent Chicago Comic and Entertainment Expo 2011, podczas którego odbył się panel poświęcony jubileuszowi 20 lat wydawania przez Dark Horse komiksów z uniwersum Star Wars. Podczas spotkań z przedstawicielami wydawnictwa ujawniono kilka wieści dotyczących gwiezdnowojennych komiksów.

Najważniejszą z nich jest przedstawienie tytułu nowej serii, której akcja ma rozgrywać się 3 lata przed "Nową nadzieją". Seria "Star Wars: Agent of the Empire" została opisana krótko jako połączenie Gwiezdnych Wojen z Jamesem Bondem i Jasonem Bournem.
Twórcą scenariusza będzie John Ostrander, natomiast rysunków Stéphane Roux. Bohaterem serii będzie agent imperialnego wywiadu, Jahan Cross, którego tajne zadania zaprowadzą w przeróżne egzotyczne zakątki galaktyki, wypełnione niebezpieczeństwami i intrygami. Poza nim pojawi się tam droid zabójca IN-GA 44 - pomocnica i towarzyszka Crossa. W serii mamy ujrzeć również postacie z Oryginalnej Trylogii i EU (ale nie w głównych rolach), w tym silne kobiety, być może znajdą się pomiędzy nimi Leia, Winter i Isard. W tych czasach Armand Isard jest szefem Wywiadu Imperialnego, natomiast jego córka, Ysanne jest jednym z agentów.
Seria ma składać się z miniserii, które będą stanowiły zamkniętą całość, ale jednocześnie będą posuwały całą historię do przodu. Stopniowo będziemy poznawać przeszłość głównego bohatera, który jest lojalnym imperialnym i wierzy, że bez Imperium świat popadłby w chaos (a ma powody by tak uważać).
Pierwszy numer trafi do sprzedaży w grudniu tego roku.

Temat na forum

Pozostałe informacje:
 • Miniseria "Darth Vader and the Lost Command" zostanie wydana jako hardcover.
 • George Lucas poprosił, żeby Quinlan Vos nie pojawiał się teraz w żadnych komiksach.
 • John Ostrander wspomniał, że wydawnictwo będzie się teraz mniej skupiać na czasach pomiędzy trylogiami (pomijając serie "Dark Times" oraz "Agent of the Empire"), nie chcąc wchodzić w paradę Lucasowi.
 • W komiksach pojawi się więcej bezpośrednich nawiązań do serialu "The Clone Wars". Dark Horse pracuje również nad większą spójnością z publikowanymi przez Del Rey książkami.
 • Ostrander oraz Jan Duursema pracują obecnie razem nad nową serią.
 • Autorzy "Legacy" wspomnieli, że nie wszyscy bohaterowie serii ją przeżyją.
 • Akcja "Crimson Empire III" będzie rozgrywać się w 2 lata po poprzedniej części.
 • Darth Revan pojawi się na okładce drugiej części następnej historii z The Old Republic (przypuszczalnie chodzi o miniserię "The Lost Suns").
 • W startującym w sierpniu Knight Errant "Deluge" powróci Kerra Holt (więcej o tym tytule znajdziecie w tym newsie).
 • W kolejnej historii z serii "Dark Times" pojawi się Vader polujący na Jennira.
 • Dark Horse będzie kontynuował politykę wydawania trzech-czterech komiksów Star Wars miesięcznie.
 • Gwiezdne Wojny pojawią się w nowych komiksach z serii "Dark Horse Presents", począwszy od ośmiostronicowego wprowadzenia do "Crimson Empire III" w kwietniowym numerze.
  KOMENTARZE (23)
 • Komiksy

  Wywiad z Johnem Jacksonem Millerem

  2011-03-21 17:09:54 Newsarama

  Serwis Newsarama przeprowadził wywiad z Johnem Jacksonem Millerem, twórcą m. in. serii Knights of the Old Republic. Autor odpowiadał na pytania związane z nową serią komiksową Knight Errant: Deluge, będącą kontynuacją książki Knight Errant i powiązanego z nim komiksu Knight Errant: Aflame.  N: Opowiedz coś o Kerze Holt, tym którzy nie czytali książki ani pierwszej miniserii komiksowej.

  JJM: Kerra Holt jest młodą Jedi, która żyje tysiące lat przed Epizodem 1, w czasach w których jest wielu różnych Lordów Sithów walczących o dominację na Zewnętrznych Rubieżach. To naprawdę Wieki Ciemności, jako że Republika i Jedi zostawili wiele terytoriów bez swojej opieki. Kerra Holt pochodzi właśnie z takiego świata, dokładniej z planety zwanej Aquilaris. Kiedy napadli Sithowie, Kerra została uratowana przez Vannara Treece'a, jednego z niewielu Jedi, którzy wyruszyli na te terytoria. Treece zabrał ją do Republiki i wyszkolił, aby została żywą bronią - a jako już dorosła, Kerra próbuje tego, czego nie mogła dokonać jako dziecko: walczy z Sithami. Ale jej pierwsza misja z Treecem okazuje się niewypałem, co możemy zobaczyć w serii Aflame. Wszyscy oprócz niej giną, zostawiając ją samą sobie. W desperacji Kerra próbuje umrzeć w chwale, zabierając ze sobą jednego z Lordów Sithów - aż zdaje sobie sprawę, że łatwiej będzie uratować ludzi, którzy znaleźli się w centrum konfliktu.

  W powieści, która toczy się między Aflame a nową serią Deluge, Kerra zdaje sobie sprawę, że o tej misji łatwiej było mówić niż ją wykonać. Nie wystarczy uratować ludzi, wszędzie w przestrzeni Sithów czai się niebezpieczeństwo. Półśrodki nie są dobre. Każdy, którego uratuje, musi wrócić do Republiki. To dodatkowy ciężar dla kogoś, kto przybył do przestrzeni Sithów w nadziei toczenia bitew i walki; to duże brzemię dla kogoś, kto ma 18 lat. Kiedy zaczyna się Deluge, Kerra powraca w końcu na Aquilaris, odpowiadając na wezwanie o pomoc. To szansa, której szukała, szansa na zarobienie paru punktów i znalezienie osobistej satysfakcji. Ale nadchodzą dla niej trudne czasy. Ludzie żyjący w kontrolowanych przez Sithów Zewnętrznych Rubieżach są załamani. To nie nastrój do buntu czy rewolucji. Wielu ludzi było niewolnikami przez całe życie, a dodatkowo kwitnie handel narkotykami, bo chcą zapomnieć o ciężkim losie. Kerrze przydałaby się jakaś pomoc...

  I dajemy jej ją. W Deluge spełnia się jej sen: dostaje pomocnika, któremu może ufać. Nowi sojusznicy przybywają z Republiki. Są to kapitan Jen Devaad i jej Szwadron Diabłów, drużyna przygotowana do misji ratunkowej znanej jako Wdzięczna Pomoc. Są w pewnym sensie podobni do tych, których Kerra straciła w tamtej katastrofie; są tymi, których szukała. Innym pomocnikom, których miała w książce, np. Jarrowowi Rusherowi nie mogła do końca ufać, bo pracowali dla Sithów. Deevad taka nie jest. Dla Holt to szczególnie radosny moment - szansa na powrót na ścieżkę, którą chciała kroczyć. Okładka pierwszego numeru, narysowana przez Joe Quinonesa wygląda jak patriotyczny plakat z czasów II wojny światowej - Kerra powraca do walki!

  N: Widzieliśmy dużo rycerzy Jedi w kanonie SW - do jakiej kategorii należy Kerra?

  JJM: Kerra różni się od Luke'a Skywalkera i Zayne'a, bohatera serii KOTOR - tamci są otwarci i przyjacielscy. Z powodu czasów, w których żyje, Kerra uważa na swoje uczucia i myśli, broni ich. Samo przebywanie z nią jest męczące. Myślę o dzieciach, które są trenowane do dojścia do czegoś, w swoim dalszym życiu; to właśnie Kerra. I podobnie jak niektóre z nich, Kerra nie godzi się z tym, że może jej powinąć się noga, że coś jej nie wyjdzie. Jej naturalne zdolności potrzebują bodźca. Kiedy Kerra ma za dużo na głowie, trochę się zagalopowuje; czasem poddaje się rozpaczy. Moim zadaniem, jako pisarza, jest rzucanie jej pod nogi tylu przeszkód ile mogę. Jest też nieco oddalona od zakonu, nie tylko przez region geograficzny, miejsce jej urodzenia. Trafiła do Akademii, aby szlifować swoje zdolności, nie uczyć się filozofii. Jest to złe, bo kiedy zmuszona jest do podejmowania decyzji, uzyskanie wskazówek od Jedi mogłoby jej pomóc.

  N: Do czego odnosi się tytuł podserii, Deluge? [Potop - przyp. tłum.]

  JJM: Najprostsze wyjaśnienie, to nazwa narkotyku, który zażywają ludzie, których Kerra spotyka; ciężko jest im pomagać, kiedy go zażywają i to stanowi dodatkową frustrację dla niej. Ale jest też inne znaczenie - nadchodzi nowa inwazja, z kompletnie innego kierunku. Pokazaliśmy nienawiść Sithów do Sithów - teraz pokażemy innych oportunistów, chcących wykorzystać sytuację.

  Jak widzieliśmy, Huttowie są w wielu aspektach podobni do Sithów - są pewne różnice, ale Huttowie stanowią takie samo zagrożenie. Czytelnicy książki Star Wars Atlas mogli zobaczyć, że w tym czasie największym regionem kontrolowanym przez Sithów jest Przestrzeń Huttów. Zostawiamy otwarte pytanie, kto kontroluje kogo. I są gotowi się wyłamać: jeden z najbardziej nieustraszonych Huttów, Zodoh, dostrzega szansę w zamieszkach w Sektorze Grumani. Może albo kontrolować wojnę między Lordami Daimanem i Odionem oraz ich rywalami, albo samemu zostać królem! A więc mamy zbliżającą się powódź: plagi w sąsiedztwie i plagi z zewnątrz!

  N: W wielu aspektach Knight Errant: Deluge jest powrotem Kerry do domu. Ale kiedy widziała Aqulilaris ostatnio, planetę właśnie najechali Sithowie, a teraz, po wielu latach, znajduje się pod ich twardym panowaniem. Jak to się ma do tego, co pamięta z dzieciństwa?

  JJM: Całe miejsce się zmieniło. Wiele razy przechodziło z rąk do rąk Sithów, a teraz żyje tam jeszcze mniej ludzi niż przedtem. Przed inwazją był to przyjazny świat - rodzaj wodnego raju. Teraz produkuje jedzenie dla tych z Lordów, który aktualnie go kontrolują. Teraz jest nim Daiman z pierwszej serii, Aflame. Spotyka przyjaciela z dzieciństwa, który pokazuje jej, jak mogłoby wyglądać jej życie, gdyby nie opuściła planety - ale dostrzega też pozytywne cechy w kapitan Devaad. Jest ona starsza od Kerry, ale pod wieloma innymi względami są podobne - tak samo jak Kerra walczy i pomaga, kiedy jej szwadron dostarcza żywność i zapasy innym. To dwie nowe relacje - i obie zmienią Kerrę i to jak siebie postrzega, oraz jak widzi swoją misję. Czy Devaad naprawdę podąża w tym samym kierunku co ona? Czy Kerra poświęci swoją osobistą niepodległość aby stać się częścią czegoś większego - czy też ważniejsze dla niej będzie kierowanie się własnym sercem i osądami? Okaże się w Deluge.

  Powiem wam jedną cudowną rzecz: dzięki niej mogłem zrealizować swoje marzenie: to historia, w której mamy dużo walk myśliwców. Poza statkami Szwadronu Diabłów nasi artyści: Ivan Rodriguez, Iban Coello i Sergio Abad stworzyli wiele fajnych statków. Jest nawet jeden, który pozwoli czytelnikom przemyśleć to, czy stworzenie myśliwców było dobrym pomysłem...

  N: Czy są postacie, które czytelnicy mogą znać z innych serii, np. poprzedniego Knight Errant albo kanonu SW?

  JJM: Mamy kilka takich postaci, wspomnianych w powieści. Nie trzeba jej czytać przed Deluge, ale dzięki powieści można poznać je lepiej. Mimo tego, że akcja Deluge toczy się po wydarzeniach z książki, nie chodzi o to, by łączyć wątki. Jest wiele historii z tego okresu, które można opowiedzieć. Nie zawsze opowiadamy, te których spodziewa się czytelnik - inaczej gdzie byłoby miejsce na niespodzianki? Wydaje mi się, że Deluge dodaje coś do historii z Knight Errant - między innymi, można się dowiedzieć, co dzieje się poza liniami frontu.
  Temat na forum.
  KOMENTARZE (3)

  Komiksy

  Komiksowe zapowiedzi na czerwiec i sierpień

  2011-03-20 20:44:12 TheForce.net

  W sieci opublikowano comiesięczne zapowiedzi komiksów. W czerwcowym pakiecie wydawnictwa Dark Horse znajdzie się drugi numer opowiadającej o Qui-Goe Jinnie historii "Jedi – The Dark Side" oraz pierwszy zeszyt nowej miniserii z cyklu The Old Republic. Ponadto w sierpniu do sprzedaży powinny trafić, wydanie zbiorcze Knight Errant oraz kolejny omnibus zawierający przedruki klasycznych komiksów wydanych pierwotnie przez Marvela.
  The Old Republic #7: The Lost Suns # 1(5)

  Nowa opowieść osadzona w świecie Star Wars, której akcja rozgrywa się równolegle do gry online produkowanej przez LucasArts i BioWere oraz napisana przez jednego z jej scenarzystów.
  The Lost Suns to kolejna przygodowa historia Star Wars przedstawiająca nowego bohatera, na nowej misji! To również opowieść przeplatająca się z grą, ujawniająca tajemnice, których gracze nie znajdą w żadnym innym miejscu. Theron Shan, potomek legendarnego rodu, do którego zaliczają się również Jedi Bastila Shan i Satele Shan, nie jest Jedi, ale szpiegiem Republiki! Jego misja: odkryć najmroczniejszy sekret w sercu złego imperium Sith!
  Scenariusz Alexander Freed, rysunki George Freeman i Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: czerwiec 2011 r.

  Temat na forum.
  Jedi – The Dark Side # 2(5)

  Wysłany na planetę Telos IV, Qui-Gon i jego padawan Xanatos oraz urocza mistrzyni Jedi Tahl muszą odkryć tajemnice związane z ostatnim politycznym zamachem i zapobiec wybuchowi wojny domowej. W zawziętym Xanatosie ten powrót do rodzinnego świata budzi ukryte żale, podczas gdy mistrzyni Tahl sama staje się celem zamachu!
  Intryga, akcja, niebezpieczeństwo oraz mroczna strona nadciągają!
  Lata przed wydarzeniami przedstawionymi w Mrocznym widmie, zanim Obi-Wan Kenobi został jego padawanem i zanim spotkał Anakina Skywalkera, mistrz Jedi Qui-Gon Jinn po raz pierwszy spotka się z ciemną stroną …
  Scenariusz Scott Allie, rysunki Mahmud Asrar, kolory Paul Mount, okładka Stéphane Roux. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: czerwiec 2011 r.

  Temat na forum.
  Knight Errant Volume #1: Aflame - TPB

  Kerra Holt jest przedstawicielem nowego rodzaju Jedi, w nowej erze Gwiezdnych Wojen!
  Ponad tysiąc lat przed Lukiem Skywalkerem, galaktyka doświadczyła mrocznego okresu kiedy nieudolna Republika pozostawia całe systemy pod kontrolą Sithów. W czasie swojej pierwszej misji, osiemnastoletnia Jedi Kerra Holt dołączyła do zespołu ochotników Jedi podróżujących za linie wroga. Wydaje jej się, że jest przygotowana na wszystko, jednak gdy misja przebiega niepomyślnie, a ona zostaje sama w przestrzeni Sithów bez jakiegokolwiek wsparcia, Kerra zdaje sobie sprawę, jak bardzo się myliła … jednak nie może porzucić misji i kolonii, której Jedi przybyli z pomocą!
  Ta znajda Jedi jest teraz sama, nieprzygotowana, bez środków i na dodatek utknęła w samym środku bitwy pomiędzy dwoma walczącymi braćmi Sith, Lordem Odionem i Lordem Daimanem!
  Komiks oryginalnie został wydany w zeszytach Knight Errant #1-5.
  Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Federico Dallocchio i Ivan Rodriguez, tusz Belardino Brabo i Marcio Loezer, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones. Cena 17,99$, 120 stron. Premiera: sierpień 2011 r.

  Temat na forum.
  Omnibus: A Long Time Ago ... Volume #4

  Niniejszy tom zawiera ponad pięćset stron klasycznych przygód Star Wars. Luke Skywalker i jego przyjaciele rebelianci walczą z despotycznym Imperium w opowieściach rozgrywających się na krótko przed i po przywróceniu w galaktyce Nowej Republiki w Powrocie Jedi. Omnibus zawiera komiksy Star Wars #68-85, które ukazały się oryginalnie nakładem wydawnictwa Marvel, w tym czteroczęściową adaptację Powrotu Jedi.
  Scenariusz Jo Duffy, Archie Goodwin, David Michelinie, rysunki Gene Day, Ron Frenz, Kerry Gammill, Klaus Janson, M. Hands, Carmine Infantino, Luke McDonnell, Tom Palmer, Al Williamson, tusz Bob Layton, Tom Palmer i inni. Cena 24,99$, 576 stron. Premiera: czerwiec 2011 r.

  KOMENTARZE (6)

  Komiksy

  Komiks TCW w UK

  2011-03-19 20:46:22 StarWars.com

  W Wielkiej Brytanii, dokładnie 10 marca, ukazał się nowy numer magazynu The Clone Wars. W środku obok artykułów poświęconych zbliżającej się grze Lego Star Wras III: The Clone Wars i oddziału komandosów Delta pojawił się jak zwykle krótki komiks.
  The Clone Wars UK Comic #6.18


  W pełnej napięcia historii "Repel All Boarders", gdy flota po nieudanej misji zostaje zmuszona do taktycznego odwrotu, morale żołnierzy są zagrożone. Czy Obi-Wan i Ashoka mogą uciec ze szponów Generała Grievousa z ciężko uszkodzonym statkiem i promem droidów zbliżającym się by ich zabić?

  KOMENTARZE (7)

  Komiksy

  SW Komiks #31 w sprzedaży

  2011-03-18 22:53:44 Egmont Polska

  Najnowszy numer Star Wars Komiks od dziś w sprzedaży. Pamiętajcie więc, aby rozejrzeć się w kioskach, salonach prasowych, wybranych księgarniach oraz sklepach internetowych, w poszukiwaniu kolejnej dawki opowieści ze świata Gwiezdnych Wojen. W środku jak zwykle kilka historii ze świata Gwiezdnych Wojen.
  Star Wars Komiks 3/2011 (31)

  "Pieśń Aurry" (Aurra’s Song, Dark Horse Presents Annual 2000: Girls Rule!) - Aurra Sing, która pierwszy raz pojawiła się w Mrocznym widmie, była niegdyś padawanką Jedi. Opuściła jednak zakon i została łowczynią nagród, specjalizującą się w zamachach na Jedi oraz polityków. Komiks ukazuje początki jej kariery, która trwała ponad siedemdziesiąt lat.
  Scenariusz Dean Motter, rysunki Isaac Buckminster Owens, kolory Ronda Pattison.
  "Spadająca gwiazda" (Falling Star, Tales #15) - Luke Skywalker i Biggs Darklighter należeli do najsłynniejszych pilotów i bohaterów Rebelii. Komiks przedstawia czasy, gdy byli jeszcze nastoletnimi kumplami na Tatooine. Później ich drogi na pewien czas się rozeszły. Spotkali się znowu tuż przed bitwą o Yavin, w której Biggs stracił życie.
  Scenariusz Jim Beard, rysunki Todd Nauck, tusz Jamie Mendoza, kolory Matthew Anthony.
  "Chewbacca: Ssoh, Mala Mala, Tvrrdko" (Ssoh or: A Slaver’s Lot, Mala Mala or: A Chance Encounter, Tvrrdko or: Breaking a Custom, Chewbacca #2) - W numerze 6/2010 opublikowaliśmy pierwsze dwie opowieści o życiu Chewbacki, zbierane przez droidy C-3PO i R2-D2 po jego śmierci. Oto kolejne trzy historie o najsłynniejszym z Wookieech.
  Scenariusz Darko Macan, rysunki Jan Duursema oraz Dave Gibbons i Dusty Abell, tusz Jan Duursema i Dave Gibbons oraz Jim Royal, kolory Dave Nestelle i Angus McKie oraz Color Graphix, okładka Sean Phillips.

  Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

  Temat na forum.

  KOMENTARZE (9)

  Komiksy

  Komiksowe zapowiedzi Egmontu

  2011-03-12 15:12:33 Egmont Polska

  Dziś mamy dla Was przygotowanych kilka informacji dotyczących komiksów, których można spodziewać się w niedługim czasie w Polsce. Zanim jednak do nich przejdziemy chcieliśmy zwrócić Waszą uwagę na pewną promocję.

  W miniony wtorek do sieci salonów Empik trafił pakiet dwunastu numerów Star Wars Komiks wydanych w 2009 roku. Cena całego zestawu to 59,99 zł (czyli dwa zeszyty gratis). Jeżeli nie mieliście dotąd okazji zapoznać się z tymi komiksami to warto teraz skorzystać z okazji.

  Kilka dni temu ukazał się ósmy numer Wydania Specjalnego Star Wars Komiks, jedna z trzech pozycji zaplanowanych na ten miesiąc. W najbliższych dniach do sprzedaży trafią również kolejne zeszyty Star Wars Komiks oraz Star Wars Komiks Extra. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową zapowiedzią tych komiksów.
  Star Wars Komiks 3/2011 (31)

  "Pieśń Aurry" (Aurra’s Song, Dark Horse Presents Annual 2000: Girls Rule!) - Aurra Sing, która pierwszy raz pojawiła się w Mrocznym widmie, była niegdyś padawanką Jedi. Opuściła jednak zakon i została łowczynią nagród, specjalizującą się w zamachach na Jedi oraz polityków. Komiks ukazuje początki jej kariery, która trwała ponad siedemdziesiąt lat.
  Scenariusz Dean Motter, rysunki Isaac Buckminster Owens, kolory Ronda Pattison.
  "Spadająca gwiazda" (Falling Star, Tales #15) - Luke Skywalker i Biggs Darklighter należeli do najsłynniejszych pilotów i bohaterów Rebelii. Komiks przedstawia czasy, gdy byli jeszcze nastoletnimi kumplami na Tatooine. Później ich drogi na pewien czas się rozeszły. Spotkali się znowu tuż przed bitwą o Yavin, w której Biggs stracił życie.
  Scenariusz Jim Beard, rysunki Todd Nauck, tusz Jamie Mendoza, kolory Matthew Anthony.
  "Chewbacca: Ssoh, Mala Mala, Tvrrdko" (Ssoh or: A Slaver’s Lot, Mala Mala or: A Chance Encounter, Tvrrdko or: Breaking a Custom, Chewbacca #2) - W numerze 6/2010 opublikowaliśmy pierwsze dwie opowieści o życiu Chewbacki, zbierane przez droidy C-3PO i R2-D2 po jego śmierci. Oto kolejne trzy historie o najsłynniejszym z Wookieech.
  Scenariusz Darko Macan, rysunki Jan Duursema oraz Dave Gibbons i Dusty Abell, tusz Jan Duursema i Dave Gibbons oraz Jim Royal, kolory Dave Nestelle i Angus McKie oraz Color Graphix, okładka Sean Phillips.

  Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Premiera: 18 marca 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

  Temat na forum.
  Star Wars Komiks Extra 1/2011 (2): The Clone Wars – W służbie Republiki, Bohater konfederacji

  W poprzednim numerze zamieściliśmy opowieść Niewolnicy Republiki, rozgrywającą się dwadzieścia dwa lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci, wkrótce po wybuchu wojen klonów. Nadszedł czas na kolejne dwie historie, opowiadające o tym konflikcie i toczące się w tym samym roku.
  Pierwsza z nich, W służbie Republiki, przedstawia walkę z separatystami na planecie Khorm, lodowym świecie położonym w Środkowych Rubieżach. Siłami Republiki na Khormie dowodzą mistrzowie Jedi: Plo Koon, Kit Fisto oraz Tauht. Dwóch pierwszych doskonale znamy z nowszej filmowej trylogii, a także z animacji Wojny klonów.
  Drugi komiks, Bohater Konfederacji, to przede wszystkim opowieść o intrydze hrabiego Dooku, a także o dwóch wybitnych pilotach. Jeden z nich, Anakin Skywalker, to największy as sił republikańskich. Drugi, Tofen Vane, z pochodzenia valahariański arystokrata, walczy po stronie Konfederacji.
  W obu komiksach spotkamy doskonale znane czarne charaktery – oprócz wspomnianego hrabiego Dooku, pojawia się tu zarówno jego mistrz, Darth Sidious, jak i podwładna – Asajj Ventress, łysogłowa Mroczna Jedi.
  Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach The Clone Wars #7-12 przez Dark Horse Comics.
  Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki Henry Gilroy i Steven Melching oraz Brian Kolchak, tusz Dan Parsons, kolory Michael E. Wiggam, okładka Scott Hepburn.

  Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 14,99 zł, 144 strony. Premiera: 22 marca 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

  Temat na forum.
  Na koniec informacja dotycząca tego, co wyjdzie w ciągu kolejnych dwóch miesięcy. Czytelnicy, którzy zakupili najnowsze Wydanie Specjalne Star Wars Komiks zapewnie zwrócili uwagę na umieszczoną tam reklamę komiksów, które trafią na rynek w kwietniu i maju. Oto szczegóły:

  Kwiecień 2011
  Star Wars Komiks #32
  - Jedi: Aayla Secura

  Maj 2011
  Star Wars Komiks #33
  - Waleczna księżniczka (Empire #5-6: Princess... Warrior)

  Dziedzictwo tom #7: Burze
  - Fight Another Day (Legacy #32-33)
  - Stars (Legacy #34-35)
  - Renegade (Legacy #36)

  KOMENTARZE (18)

  Komiksy

  Przyszłość komiksowych serii Dark Horse’a

  2011-03-11 21:37:40 New Jedi Order Encyclopedia

  W 124-tym numerze „Star Wars Insider” pojawiła się spora zapowiedź nowych mini serii, które wystartują w lipcu i sierpniu. Do tej pory najdalszym punktem w zapowiedziach był miesiąc maj - nie licząc szóstego tomu kwartalnika „The Clone Wars” pod tytułem „Starcrusher Trap”, wówczas do końca dobije seria „Legacy” i „Darth Vader and the Lost Command”. W lipcu zaś reaktywuje się „Invasion” z nową mini serią „Revelations”. Sierpień to natomiast aż 2 powroty, bo do rozpiski Dark Horse’a wróci: „Knight Errant” z opowieścią „Deluge” i „Dark Times: Out of the Wilderness”.

  Invasion #12: Revelations

  Startująca w numerze 12-stym nowa historia opowie o bohaterskiej rodzinie Galfridianów, wcielających się w rolę kombatantów w środku największej wojny, jaka wydarzyła się kiedykolwiek w galaktyce. Finn Galfridian stracił swojego ojca i rodzimy świat na rzecz Yuuzhan Vongów, teraz poświęca się nauce tajników Mocy pod okiem mistrza Draya, który może być obłąkany. Poza tym matka Finna i siostra docierają do imperialnego posterunku na Shramar, gdzie uchodźcy z ich planety mają szansę na zjednoczenie się z członkami swojej rodziny. Ale tajemnicze niebezpieczeństwo zagraża wywołaniem konfliktu pomiędzy Nową Republiką a Imperium.
  Scenariusz: Tom Taylor, rysunki: Colin Wilson
  Premiera: lipiec 2011


  Knight Errant #5: Deluge #1(5)

  Scenarzysta John Jackson Miller podwyższa stawkę dla bojowniczki Jedi Kerry Holt w tej 5 częściowej opowieści. Kontynuując wydarzenia z książki Kerra Holt powraca na swoją ojczystą planetę Aquilaris, która została zaatakowana przez Sithów dekady wcześniej. Ale jej wrogowie a nawet jej sojusznicy nie wiedzą czego ona się spodziewa. Kerra uczy się, że niektóre rzeczy są gorsze nawet od Sithowie.
  Scenariusz: John Jackson Miller, rysunki: Ivan Rodriguez, kolory: Michael Atiyeh, okładki: Joe Quinones
  Premiera: sierpień 2011

  Temat na forum


  Dark Times #18: Out of the Wilderness #1(5)

  Dass Jennir, jeden z Jedi, który przeżył rozkaz 66, ucieka przed Imperium, a jego prześladowcą jest nie kto inny jak Darth Vader! Żeby było jeszcze gorzej, tajemniczy łowca nagród i jego droid zabójca też polują na Jennira, kiedy byli towarzysze broni Dassa z przemytniczego statku Uhumele mają nadzieję na pojednanie. Ścieżki wszystkich się skrzyżuję, a wtedy trzeba przygotować się na zderzenie!
  Premiera: sierpień 2011

  Temat na forum


  Powyższe zapowiedzi uzupełniła informacja ze środy, na temat kontynuacji komiksowego „The Old Republic”, opublikowana na oficjalnej stronie wydawnictwa Dark Horse.

  The Old Republic #7: The Lost Suns #1(5)

  „The Old Republic” rozrusza się za sprawą historii „The Lost Suns” autorstwa Alexandra Freeda. „Zaginione Słońca” są naszą szansą by umieścić opowieść z czasów Starej Republiki, której nigdy byśmy nie mogli opowiedzieć w grze. Dla czytelników zaznajomionych z realiami, komiks zaczyna się wtedy gdy gra i czołowe wydarzenia odsłaniają klucz do rozpoczęcia walk pomiędzy Republiką a Imperium. Dla czytelników, którzy nigdy nie słyszeli o grze, mamy recepturę sensu Star Wars: przygódy w dziwnym uniwersum, gdzie stawka jest nieprawdopodobnie wysoka a zdrada dotkliwa - opowiada Freed.

  Tysiące lat przed Darthem Vaderem i wydarzeniami ukazanymi w filmach, Republika bała się drugiej wojny z Imperium Sithów i tylko Theron Shan, syn legendarnej mistrzyni Jedi Satele Shan, utrzyma obie strony w ryzach. Jest szpiegiem, nie Jedi, a jego najnowsze zadanie będzie prawdziwym egzaminem jego umiejętności. W „The Lost Suns” dowiemy się czy Theron Shan odkryje mroczne sekrety kryjące się za traktatem, który przyniósł pokój galaktyce. Musi odnaleźć mistrza Jedi Ngani Zho, zagubionego w przestworzach Sithów, układając się z przysparzającym problemy złodziejem, jako członek załogi będący Rycerzem Sithów, którzy zaciskają swoją pętlę na Zho!
  Scenariusz: Alexander Freed, rysunki: George Freeman i Dave Ross, okładki: Benjamin Carré
  Premiera: czerwiec 2011


  KOMENTARZE (6)

  Komiksy

  Nadciąga Imperium

  2011-03-10 17:50:53 DiamondComics.com

  Za oceanem do sprzedaży trafił siedemnasty tom Omnibusa. W środku znalazły się historie z wydawanej kilka lat temu serii Empire. Na pewno będzie to ciekawa pozycja dla miłośników tej serii
  Omnibus: At War with the Empire Volume #1

  Zebrano tu opowieści o pierwszych dniach Sojuszu Rebeliantów i początkach jego wojny z Imperium, opowieści o galaktyce Star Wars, umiejscowione przed, w trakcie i po wydarzeniach ze Star Wars: A New Hope!
  W tym tomie: DarthVader i Imperator Palpatine są celem zamachu zdradzieckich urzędników Imperium, księżniczka Leia pierwszy raz poczuje smak wojny i poniesie ofiary, których wymaga nadchodząca rebelia, Vader, po przeżyciu zniszczenia Gwiazdy Śmierci, musi walczyć, aby stać się przywódcą stada dzikich zwierząt oraz wiele innych historii!
  Komiks zawiera historie wydane w Empire #1-6, #10-11, #13-14, #19-22, #24-25 i #31. Włączając 88-stronicową historię pt. Betrayal! Pozostałe historie to Princess... Warrior, The Short, Happy Life of Roons Sewell, What Sin Loyality, The Savage Heart, Target: Vader, A Little Piece of Home, Alone Together, Idiot’s Array oraz The Price of Power.
  Różni twórcy. Cena 24,99$, 408 stron. Preview dostępne tutaj.

  KOMENTARZE (4)

  Komiksy

  Wydanie Specjalne SW Komiks w sprzedaży

  2011-03-02 12:34:17 Egmont Polska

  Najnowszy komiks wydawnictwa Egmont Polska jest już w sprzedaży. Tym razem czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z jednym z większych konfliktów poprzedzających Wojny klonów zwanym "Wojną w nadprzestrzeni". Komiks jak zwykle można nabyć w wybranych kioskach, salonach prasowych, księgarniach lub poprzez internet na terenie całego kraju.
  Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2011 (8): Wojna w nadprzestrzeni

  Komiks Wojna w nadprzestrzeni przedstawia historię ostatniego przed wojnami klonów poważniejszego konfliktu zbrojnego w galaktyce, zwanego wojną Starka. Konflikt rozegrał się na czterdzieści cztery lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci przez Sojusz Rebeliantów, a jego zaczątkiem stał się niedobór bacty, najskuteczniejszego środka leczniczego w uniwersum Gwiezdnych Wojen.
  Wyznaczeni przez Radę Jedi rycerze mieli ochraniać delegację, wysłaną w celu prowadzenia negocjacji i zapobieżenia wybuchowi walk. Na czele grupy stanął Tyvokka, pochodzący z rasy Wookieech członek Rady i mistrz znanego z nowej trylogii filmowej Plo Koona – jednego z najważniejszych bohaterów komiksu. Starania o zażegnanie konfliktu zbrojnego spełzły na niczym. Wojna Starka, choć nie toczyła się na wielką skalę, okazała się dla Jedi – i nie tylko dla nich – sprawdzianem przed wojnami klonów, które wybuchły dwadzieścia dla lata później.
  Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Republic #36-39 przez Dark Horse Comics.
  Scenariusz John Ostrander, rysunki Davidé Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Dave McCaig, okładka Jan Duursema i Dave McCaig.

  Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

  Temat na forum.

  KOMENTARZE (18)
  Loading..