TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2011-04-27 06:55:58 DiamondComics.com

Podobnie jak w przypadku kilku ostatnich miesięcy tak i tym razem okres komiksowych premier zamykają dwie już dobrze znane pozycje. W USA na półki sklepów komiksowych trafiły kolejne zeszyty Darth Vader and the Lost Command oraz Legacy War. To już przedostatnie numery tych miniserii, na których finał nie trzeba będzie długo czekać.
Darth Vader and the Lost Command # 4(5)

Zamach na życie Vadera pozostawia go i garstkę wiernych mu żołnierzy uwięzionych na opuszczonej planecie. Pomimo niebezpiecznego środowiska, w który się znaleźli oraz ataków tajemniczego wroga, Vader nie porzuci swoich obowiązków.
Ale co jeśli powód jego misji zostanie zanegowany? I co dla przyszłości Vadera oznaczają wizje dotyczące Padme?
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Rick Leonardi, tusz Dan Green, kolory Wes Dzioba, okładka Tsuneo Sanda. Cena 3,50$, 40 stron. review dostępne tutaj.

Temat na forum.
Legacy #55: War # 5(6)

W wyniku ostatniej bitwy, Jedi, Sojusz Galaktyczny i Imperium Roana Fela wycofują się do twierdzy na planecie Bastion aby wyleczyć swoje rany. W obliczu zagrożenia nową sekretną bronią Imperium Sithów, są tacy, którzy twierdzą, że opór jest daremny.
Jednak Sithowie również ucierpieli i Imperator Fel wie, że teraz nadszedł czas ataku. Gotowe są już plany, a nawet plany wewnątrz planów. Cade Skywalker wie, że ta wojna musi ostatecznie zakończyć się konfrontacją pomiędzy nim, a Kraytem.
Bez względu na koszty, Krayt musi umrzeć!
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (6)

Komiksy

The Clone Wars Magazine

2011-04-25 21:15:00 StarWars.com

Nie trzeba chyba już nikomu udowadniać, że telewizyjny serial The Clone Wars, a co za tym idzie Gwiezdne Wojny cieszą się ostatnio dużą popularnością. Na fali tej popularności powstaje wiele różnego rodzaju produktów, m.in. różnego rodzaju magazyny. Wydawnictwo Titan w swej ofercie skierowanej do fanów Star Wars proponuje, głównie młodszym czytelnikom, stosunkowo nowy The Clone Wars Magazine. Jakiś czas temu informowaliśmy o pierwszym numerze, który pojawił się w Stanach. W przeciągu kilku ostatnich miesięcy do sprzedaży trafiły kolejne numery, w których obok różnego rodzaju tekstów poświęconych głównie telewizyjnemu serialowi, gier czy wywiadów pojawiają się również komiksowe stripy. Oto krótkie opisy dwóch ostatnich.
The Clone Wars Magazine #3

W "Suited" Anakin i Ashoka wypełniają misję pod przykrywką w należącej do Separatystów fabryce droidów bojowych. Anakin posmakuje próbki swojej przyszłości, gdy Federacja Handlowa będzie starać się uwięzić go w cybernetycznym kombinezonie. Czy Ahsoka dotrze do niego zanim zostanie "ulepszony"?
The Clone Wars Magazine #4

W kolejnej historii zatytułowanej "In the Air" hrabia Dooku planuje zakłócić dostawy gazu Tibana, cennego czynnika chłodzącego do napędu nadprzestrzennego statków. Komandor Cody fachowo wygania statki droidów z kopalni Ugnaughtów, jednak czy to naprawdę może być koniec ataku Separatystów? Od Obi-Wana i Yody będzie zależało odkrycie prawdy …

KOMENTARZE (6)

Komiksy

TCW - komiks online

2011-04-22 10:22:57 StarWars.com

Na oficjalnej zamieszczono kolejny, już czternasty fragment internetowego komiksu The Clone Wars. Kolejne strony opowieści zatytułowanej "The Valsedian Operation" znajdziecie bezpośrednio w tym miejscu. W komiksie można odnaleźć bohaterów oraz twórców dobrze znanych z poprzednich części. Autorem scenariusza jest Pablo Hidalgo, rysunki wykonał Thomas Hodges, natomiast kolorami zajął się Grant Gould.

Przypominamy, że historie udostępnione we wcześniejszych latach są nadal dostępne. Wystarczy kliknąć, widoczny podczas przeglądania komiksu, przycisk menu, gdzie można wybrać odpowiednie odnośniki prowadzące do wszystkich trzech sezonów internetowego The Clone Wars oraz The Empire Strikes Back.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2011-04-20 19:15:49 DiamondComics.com

Dziś w Stanach do sprzedaży trafiła nowa antologia wydawnictwa Dark Horse Comic zatytułowana Dark Horse Presents. Antologia zawiera różne komiksowe opowieści w tym m.in. od dawna oczekiwaną przez wielu fanów ośmio stronicową historię Crimson Empire III, będącą wprowadzeniem do komiksu, który trafi do sprzedaży jesienią.
Dark Horse Presents #1

Legendarna antologia powraca! Osiemdziesięciostronicowy Dark Horse Presents powraca z zupełnie nowymi historiami autorstwa m.in. Neala Adamsa, Howarda Chaykina, Richarda Corbena, z nowym Concrete autorstwa Paula Chadwicka, nowym Karmazynowym Imperium prosto z uniwersum Star Wars, ekskluzywną zapowiedzią szeroko oczekiwanego prequela 300, Xerxesa Franka Millera i nie tylko!

Scenariusz Frank Miller, Harlan Ellison, Howard Chaykin, Neal Adams, Richard Corben, Carla Speed McNeil , Michael T. Gilber, Randy Stradley, Paul Chadwick, David Chelsea, Patrick Alexander, i inni, rysunki Frank Miller, Howard Chaykin, Neal Adams, Richard Corben, Carla Speed McNeil , Michael T. Gilber, Paul Chadwick, Patrick Alexander i inni, okładka Paul Chadwick. Cena 8,99$, 80 stron. Preview dostępne tutaj.

KOMENTARZE (12)

Komiksy

Star Wars Komiks #32 w sprzedaży

2011-04-16 12:47:24 Egmont Polska

Wszystkich czytelników miesięcznika Star Wars Komiks pragniemy poinformować, ze najnowszy zeszyt jest już w sprzedaży. Tym razem wydawca przygotował tylko jedną, za to zajmującą cały numer historię. Zachęcamy do rozglądnięcia się w kioskach, salonach prasowych, wybranych księgarniach lub odwiedzenia sklepów internetowych w poszukiwaniu najnowszej porcji przygód Star Wars.
Star Wars Komiks 4/2011 (32)

"Jedi: Aayla Secura" (Jedi: Aayla Secura) - Aayla Secura, przedstawicielka rasy Twi’leków, została we wczesnej młodości sprzedana w niewolę. Mistrz Jedi Tholme i jego padawan Quinlan Vos podczas misji na Ryloth odkryli w niej wrażliwość na Moc i wykupili ją z rąk Huttów, by poddać szkoleniu Jedi. Jej mistrzem został Quinlan, a później, po licznych perypetiach – sam Tholme. W roku -30 Rada Jedi awansowała ją na rycerza. Podczas wojen klonów została mistrzynią Jedi i pełniła funkcję generalską w Wielkiej Armii Republiki. Gdy Palpatine rozkazem 66 zlecił klonom eksterminację Jedi, Aayla przybywała ze swoimi żołnierzami na Felucii. Jej śmierć ukazano w pamiętnej sekwencji w filmie Zemsta Sithów.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz, okładka Pat Lee. Cena 6,50 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (20)

Komiksy

Komiks TCW w UK

2011-04-14 22:10:44 StarWars.com

Od 7 kwietnia w Wlk. Brytanii dostępny jest kolejny magazyn The Clone Wars wydawnictwa Titan z numerem 6.19. Tym razem w środku znalazła się komiksowa historia pt. "Dug Out" opisująca przygody Ahsoki i Plo Koona na Malastare oraz plakat Anakina z Grievousem, gadżety, naklejki i artykuły związane z telewizyjnym serialem.


Na stronie StarWars.com zamieszczono krótki wywiad z rysownikiem komiksu Willem Sliney’em wypowiadającym się na temat swojego zainteresowania filmami Star Wars i serialem The Clone Wars. Wywiad w wersji angielskiej znajdziecie tutaj.

KOMENTARZE (4)

Komiksy

Nowy komiks za oceanem

2011-04-13 07:02:09 DiamondComics.com

Na półki księgarń i sklepów komiksowych za oceanem trafił nowy komiks Star Wars. Tym razem jest to zbiorcze wydanie drugiego tomu Invasion.
Invasion Volume #2: Rescues - TPB

Dwadzieścia pięć lat po "Nowej nadziei", inwazja Yuuzhan Vongów rozproszyła siły Nowej Republiki. Nawet nowy Zakon Jedi Luke’a Skywalkera jest prawie bezradny wobec najeźdźców spoza galaktyki. To czasy, kiedy nawet ratujący mogą potrzebować ratunku ...
Książę Finn Galfridian, pomimo dezaprobaty mistrza Skywalkera, leci ku niebezpieczeństwu z Jacenem i Jainą Solo! Księżniczka Kayea i królowa Nina obracają przechwycony statek Yuuzhan Vongów przeciwko wrogom! Król Caled prowadzi partyzancką wojnę na ojczystej planecie Artorias, nie zdając sobie sprawy, że wróg jest bliżej niż myśli!
Wydanie zbiorcze zawiera zeszyty wydane jako Invasion: Rescues #1-6. Akcja komiksu nawiązuje i rozgrywa się pomiędzy dziewiętnastoma powieściami z serii Nowa Era Jedi wydawnictwa Del Rey.
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Jo Chen. Cena 17,99$, 144 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (7)

Komiksy

Star Wars Komiks #32 – zapowiedź

2011-04-12 19:22:51 Egmont Polska

Już za kilka, dokładnie 16 kwietnia w sobotę pojawi się trzydziesty drugi numer magazynu Star Wars Komiks. Tym razem w miesięczniku znajdziemy tylko jedną, za to obszerniejsza historię pt. "Jedi: Aayla Secura". Pamiętajcie aby nie przegapić najnowszego zeszytu.
Dodatkowo informujemy, że Egmont na swojej stronie ujawnił częściowe informacje na temat komiksów planowanych na kolejne miesiące. Szczegóły znajdziecie na końcu tego newsa.
Star Wars Komiks 4/2011 (32)

"Jedi: Aayla Secura" (Jedi: Aayla Secura) - Aayla Secura, przedstawicielka rasy Twi’leków, została we wczesnej młodości sprzedana w niewolę. Mistrz Jedi Tholme i jego padawan Quinlan Vos podczas misji na Ryloth odkryli w niej wrażliwość na Moc i wykupili ją z rąk Huttów, by poddać szkoleniu Jedi. Jej mistrzem został Quinlan, a później, po licznych perypetiach – sam Tholme. W roku -30 Rada Jedi awansowała ją na rycerza. Podczas wojen klonów została mistrzynią Jedi i pełniła funkcję generalską w Wielkiej Armii Republiki. Gdy Palpatine rozkazem 66 zlecił klonom eksterminację Jedi, Aayla przybywała ze swoimi żołnierzami na Felucii. Jej śmierć ukazano w pamiętnej sekwencji w filmie Zemsta Sithów.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz, okładka Pat Lee. Cena 6,50 zł, 48 stron. Premiera 16 kwiecień 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
A oto obiecane wieści, które udało nam się zebrać na temat komiksów mających pojawić się od maja do sierpnia w Polsce. Chociaż dla osób uważnie czytających publikowane przez Egmont pozycje oraz regularnie odwiedzające stronę wydawnictwa, nie będzie to żadna nowość, to dla innych poniższe zestawienie może okazać się pomocne.

Dziedzictwo tom #7: Burze (Legacy Volume #7: Storms) (premiera - 16 maj 2011)
- Kolejny dzień walki (Legacy #32-33: Fight Another Day)
- Burze (Legacy #34-35: Storms)
- Renegat (Legacy #36: Renegade)

Star Wars Komiks #26 (premiera - 17 maj 2011 r.)
- Waleczna księżniczka (Empire #5-6: Princess... Warrior)

Wydanie Specjalne Star Wars Komiks 2/2011 (9) (premiera - 2 czerwiec 2011 r.)
- Jedi Council: Acts of War #1-4

Star Wars Komiks 6/2011 (34) (premiera - 16 czerwiec maj 2011 r.)

Star Wars Komiks Extra 2/2011 (3) (premiera - 21 czerwiec 2011 r.)
- Star Wars #7-12: Outlander

Rycerze Starej Republiki tom #6 (Knights of the Old Republic Volume #6: Vindication) (premiera - 4 lipiec 2011 r.)
- Knights of the Old Republic #29-30: Exalted
- Knights of the Old Republic #31: Turnabout
- Knights of the Old Republic #32-35: Vindication

Star Wars Komiks 7/2011 (35) (premiera - 16 lipiec 2011 r.)

Star Wars Komiks 8/2011 (38) (premiera - 17 sierpień 2011 r.)


Temat na forum dotyczacy przyszłości w Egmoncie.

KOMENTARZE (12)

Komiksy

Wywiad z twórcami serii "Dark Times"

2011-04-04 13:53:29 CBR

Niedawno w serwisie Comic Book Resources ukazał się wywiad z twórcami kolejnej miniserii wchodzącej w skład serii "Dark Times" zatytułowanej "Out of the Wilderness" - Randym Stradleyem, Mickiem Harrisonem i Dougiem Wheatleyem. Poniżej znajdziecie jego tłumaczenie (oryginał tutaj), a o samym komiksie, który ma ukazać się w sierpniu można podyskutować w tym temacie na forum.CBR: Ostatni zeszyt serii Dark Times ukazał się w czerwcu zeszłego roku. Dlaczego uznaliście, że jest to dobry moment na powrót?

RS: A czy kiedyś jest zły moment?

MH: Doug i ja zawsze pracujemy nad Dark Times w ten czy inny sposób. Data ukazania się nowego numeru jest uzależniona od grafiku Douga. W związku z innymi obowiązkami nie mógł zacząć wcześniej niż w styczniu. Ale już wymyśliliśmy, co będzie w Out of the Wilderness.

CBR: Wiem, że kompletna saga na blu-ray wychodzi we wrześniu. Czy macie nadzieję, że spowoduje zainteresowanie waszymi, niemal powiązanymi z nią, historiami?

MH: To byłoby świetne, ale nie sądzę. Myślę, że fan SW, który zna filmy, ale nie zagłębił się w żadną książkę ani komiks - polubi naszą serię. Mamy Vadera, Imperium, kilku Jedi i interesujących obcych. Co najważniejsze, możecie zorientować się co się dzieje nie zagłębiając się w zawiłości chronologii. Jednak teraz skupiamy się na tym, żeby dać naszym obecnym czytelnikom jak najwięcej za ich pieniądze.

CBR: Randy, Dark Times to ciągle wychodząca seria, ale ta historia zaczęła się od mini historii tak jak było z innymi tytułami SW, np. Legacy. Co powoduje, że takie rozwiązanie jest najlepszym punktem wyjścia do opowieści z SW?RS: Nie zmieniamy sposobu w jaki opowiedziane są historie w Dark Times, tylko sposób ich przedstawienia. Od początku były to samodzielne opowieści. Każda z serii jest powiązana, jedna prowadzi do drugiej, ale mogą też być czytane osobno - czytelnik nie jest zmuszany do czytania od początku, by się połapać. Np. początek poprzedniego (Blue Harvest) był 13 numerem Dark Times, ale ten, kto czytał po raz pierwszy nie zdawał sobie sprawy, że numer 13 był dobrym punktem wyjścia. Chcemy, żeby nowym czytelnikom było łatwiej.

CBR: Tytuł Out of the Wilderness [Opuszczenie kryjówki - przyp. tłum.] może odnosić się do wielu rzeczy. Jak ma się on do historii zawartej w tej miniserii?

MH: Jak wszystkie dotychczasowe historie związane z mistrzem Jedi Dassem Jennirem, tak i ta opowiada o jego próbach pozostania na ścieżce Jedi w galaktyce, w której Zakon został zniszczony, a Jedi są uciekinierami. Po wydarzeniach z Blue Harvest Jennir wie, że jest z powrotem na dobrej drodze, ale jeszcze nie do końca jest gotów się ujawnić, a także znów używać Mocy. W dodatku znajduje się również w dziczy w tej historii.

CBR: Czy OotW będzie połączone z nadchodzącą serią o Vaderze, która jest w trakcie tworzenia?

MH: Jeśli dobrze rozumiem chronologię, którą dostałem, OotW dzieje się krótko po wydarzeniach z serii Darth Vader and the Lost Command. On i Imperator pojawią się obu historiach [Dark Times i Lost Command - przyp. tłum.], ale nie występuje między tymi opowieściami zależność przyczynowo-skutkowa.

CBR: Z tego co widzieliśmy, ta obecna opowieść o Jennirze zaczyna się od przesłuchania, którego chce dokonać Vader, ale odkrywa, że więzień został zabity. Jaką informację chciał od niego wyciągnąć?

MH: Bez wdawania się w szczegóły, Vader jest opętany myślą o znalezieniu i zabiciu każdego Jedi, który przeżył wydarzenia z Zemsty Sithów. W Blue Harvest Palpatine powiedział Vaderowi o Dassie Jennirze, więc Darth ma zamiar go znaleźć. Ale odkryje (a stanie się to również niespodzianką dla Palpatine'a), że ktoś inny też jest na tropie Jedi i ten ktoś też jest gotów zabić za odkrycie jego kryjówki. Ta historia jest o wszystkich - złych i dobrych - próbujących znaleźć Jennira, podczas gdy on próbuje odnaleźć siebie.

CBR: Dark Times są interesującą serią, gdyż przechodzimy w niej od Dassa Jennira do załogi Uhumele, śledząc na przemian ich losy. Czy się spotkają?

MH: Powiem tyle: załoga Uhumele, wraz ze swoim nowym członkiem, verpińskim Jedi nazywającym się Beyghor Sahdett, szuka Jennira.

CBR: Z tego, co mówisz, będzie kilka osobnych historii w tej miniserii. Co jeszcze możesz nam powiedzieć?

MH: A to ci wyzwanie! Co mogę powiedzieć, żeby nie spojlerować historii? Będą 4 osobne wątki, pokrywające się na końcu z przynajmniej jednym z pozostałych. Mamy Vadera na tropie Jennira, którego chcą też znaleźć kompani z Uhumele, a także tajemniczego nowego gracza, który po trupach ma zamiar dotrzeć do Jennira, a w końcu samego Dasa, który podąża za czymś, co niech pozostanie na razie tajemnicą. Powiem wam, że Jennir użyje tu miecza świetlnego. To coś, czego dotychczas unikaliśmy.

CBR: Doug, widzieliśmy w przeszłości jak zmieniali się bohaterowie na kolejnych rysunkach, a zwłaszcza Dass Jennir, któremu wyrosła broda. Czy będą jakieś niewielkie albo większe zmiany w OotW ?

DW: Nie, przynajmniej jeśli chodzi o głównych bohaterów. Aha, Jennir znowu będzie miał brodę. Ale tylko dlatego, że nie ma jak się ogolić. Zobaczycie.

CBR: Znowu pytanie do Douga: w świecie SW jest dużo zachwycającej technologii, statków itp. oraz oczywiście dużo możliwości jeśli chodzi o sceny walki. Czy jest coś co szczególnie lubisz rysować w tym świecie czy też masz z tym kłopoty?

DW: Lubię rysować wszystko - od scen walki do rozmów. Nic nie jest dla mnie problemem, poza zwykłymi wyzwaniami jak zrobić wszystko najlepiej - zarówno jeśli chodzi rysunki jak i opowiadaną historię.

RS: Przepraszam, że wchodzę ci w słowo, ale chciałem zwrócić uwagę na Pablo Correę, który narysował okładkę tej historii. To prawdziwy artysta, malarz z Paryża, który jest wielkim fanem SW. Wnosi coś szczególnego do okładek - wyglądają jak impresjonistyczne portrety głównych bohaterów.


KOMENTARZE (9)

Komiksy

TCW - komiks online

2011-04-02 10:54:30 StarWars.com

Wraz z zakończeniem trzeciego sezonu telewizyjnego serialu w sieci pojawił się trzynasty fragment internetowego komiksu The Clone Wars. Kolejne strony opowieści zatytułowanej "The Valsedian Operation" znajdziecie bezpośrednio w tym miejscu. W komiksie można odnaleźć bohaterów oraz twórców dobrze znanych z poprzednich części. Autorem scenariusza jest Pablo Hidalgo, rysunki wykonał Thomas Hodges, natomiast kolorami zajął się Grant Gould.

Przypominamy, że historie udostępnione we wcześniejszych latach są nadal dostępne. Wystarczy kliknąć, widoczny podczas przeglądania komiksu, przycisk menu, gdzie można wybrać odpowiednie odnośniki prowadzące do wszystkich trzech sezonów internetowego The Clone Wars oraz The Empire Strikes Back.
KOMENTARZE (0)
Loading..