TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Zapowiedź Rady Jedi w Wydaniu Specjalnym SW Komiks

2011-05-31 21:14:41 Egmont Polska

Dwa dni pozostały do premiery kolejnego Wydania Specjalne Star Wars Komiks. W najbliższym numerze wydawnictwo Egmont zaprezentuje nową opowieść pt. "Rada Jedi: Działania wojenne". To jednak nie koniec, ponieważ jeszcze w tym miesiącu pojawią jeszcze dwa komiksy ze świata Gwiezdnych Wojen. Szczegóły podamy już wkrótce.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 2/2011 (9): Rada Jedi – Działania wojenne

Senat Galaktyczny nie potrafił zagwarantować pokoju, jeszcze zanim integralności Republiki zagroziły Federacja Handlowa i Konfederacja Niezależnych Systemów (separatyści). W roku -44 wybuchła wojna nadprzestrzenna Starka, przedstawiona w poprzednim Wydaniu Specjalnym Star Wars Komiks. W konflikcie wzięli wówczas udział rycerze Jedi, oddelegowani przez Najwyższą Radę Jedi.
Jedenaście lat później znowu dochodzi do sytuacji, która może zdestabilizować Republikę, tym razem za sprawą wojowniczej rasy Yinchorrich, odpornych – co rzadkie – na kontrolę umysłu, stosowaną przez Jedi. Obrońcy pokoju muszą jednak zareagować. Decyzje, jak zwykle w takich sytuacjach, podejmuje Najwyższa Rada Jedi i ukazane w komiksie wydarzenia oglądamy częściowo z perspektywy jej członków. Stanowiła ona w zakonie organ zwierzchni, który nie tylko wyznaczał misje rycerzom oraz mistrzom, ale też służył im radą.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Jedi Council: Acts of War przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Davidé Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Dave McCaig, okładka David Michael Beck.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera: 2 czerwca 2011r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (20)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na sierpień

2011-05-30 20:52:48 Dark Horse

Przyszedł czas na kolejna porcję komiksowych zapowiedzi. Tym razem wydawnictwo Dark Horse przygotowało całkiem sporą paczkę tytułów. W sierpniu na rynek trafią takie pozycje jak Knight Errant, Jedi – The Dark Side, Invasion, The Old Republic. Z kolei na początku września powinien pojawić się kolejny zeszyt z cyklu Dark Times, natomiast na październik wydawnictwo szykuje nowego Omnibusa, tym razem zawierającego wszystkie komiksowe adaptacje, sześciu filmów Star Wars.
Knight Errant #6: Deluge # 1(5)

W odpowiedzi na wezwanie, Kerra powraca z pomocą na kontrolowaną przez Sithów rodzinną planetę… ale jej przybycie na planetę zbiega się z zasadzką ze strony pewnego Hutta! Zderzenie z jego inwazją oraz wiele innych niespodzianek umieszcza przeprowadzaną na małą skalę akcje ratunkową Kerry w środku gorących wydarzeń. Musi rozwiązać szybko problem i jak zawsze sama!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Ivan Rodriguez, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones, drugi wariant okładki Paul Renaud. Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: sierpień 2011.

Temat na forum.
Jedi – The Dark Side # 4(5)

Sytuacja na Telos IV staje się coraz mroczniejsza: sabotaż, próba zabójstwa, sekretne spotkania, tajni agenci ...
Jednak teraz, głównym problemem mistrza Qui-Gona jest kontrola swojego upartego padawana. Powrót na rodzinny Telos okazał się niewiarygodnie trudny dla dumnego i zaciętego Xanatosa. Jego trudności w ponownym połączeniu z ojcem i siostrą stawiają zespół Jedi w niebezpieczeństwie, gdy przybliżają się do szokujących faktów kryjących się za rosnącą wojną domową …
Scenariusz Scott Allie, rysunki Mahmud Asrar, kolory Paul Mount, okładka Stéphane Roux. Cena 2,99$, 32 strony. Premiera: sierpień 2011 r.

Temat na forum.
Invasion #13: Revelations # 2(5)

Kaye i Nina Galfridian znalazły się na froncie wojny z Yuuzhan Vongami, gromadząc uchodźców z ich rodzinnej planety oraz innych znajdujących się na ich trasie. Teraz kiedy przygotowują się do ponownego połączenia uchodźców z ich rodzinami w bezpiecznym porcie, na ich statku dochodzi do ataku, pochodzącego z najbardziej nieoczekiwanego pomieszczenia!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Chris Scalf, druga okładka Dave Dorman. Cena 3,50$, 32 strony. Premiera: sierpień 2011 r.

Temat na forum.
The Old Republic #9: The Lost Suns # 3(5)

Istnieje ryzyko, że wojna, która zakończyła się napiętym pokojem, znów wybuchnie, jednak elitarny szpieg Republiki Theron Shan (syn legendarnej mistrzyni Satele Shan) zamierza zrobić wszystko co w jego mocy, aby temu zapobiec, włącznie z przeniknięciem do Imperialnej przestrzeni Dartha Mekhisa, aby dowiedzieć się co się dzieje! Wraz z mistrzem Zho, oraz przestępcą znajdującym się pod jego opieką, Teff'ithem, Theron jest kierowany do Port Nowhere. Nie ma jeszcze planu lub jakiejkolwiek świadomości z czym będzie musiał się zmierzyć, jednak jak na szpiega, ma świetny styl!
Scenariusz Alexander Freed, rysunki George Freeman i Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 3,50$, 32 strony. Premiera: sierpień 2011 r.

Temat na forum.
Dark Times #19: Out of the Wilderness # 2(5)

Wszyscy szukają zbiegłego Jedi Dassa Jennira. Zamachowiec włamał się do imperialnej placówki poszukując informacji na temat miejsca pobytu Jennira, a to, co zostało skradzione naprowadza Dartha Vadera na trop Jennira, za przyzwoleniem Imperatora! Nawet wyjęta spod prawa załoga Uhumele szuka swojego byłego towarzysza.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Pablo Correa, druga okładka Mark A. Nelson. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: wrzesień 2011 r.

Temat na forum.
Omnibus: Episodes I through VI - The Complete Saga

Komiksowa adaptacja wszystkich filmów Star Wars zebrana w jednym tomie! Od fatalnego w skutkach spotkania Qui-Gon Jinna i Obi-Wana Kenobiego z Darthem Maulem do zwycięstwa Luke’a Skywalkera nad Sithami i odkupienia Dartha Vadera, to wszystko znajduje się tutaj.
Zbiór, liczący 600 stron, zawiera komiksy wydawane, podobnie jak filmy, w ciągu dziesięcioleci, wliczając w to edycję specjalną epizodu IV.
Scenariusz Archie Goodwin, Bruce Jones, Henry Gilroy, rysunki Al Williamson, Jan Duursema, Douglas Wheatley okładka Tsuneo Sanda. Cena 24,99$, 600 stron. Premiera: październik 2011 r.

Temat na forum.

KOMENTARZE (13)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2011-05-25 06:51:55 DiamondComics.com

Za oceanem do sprzedaży trafiły dwa nowe komiksy. Tym razem nakładem wydawnictwa Dark Horse ukazała się ostatnia część miniserii Darth Vader and the Lost Command oraz ostatnia część Legacy - War będąca jednocześnie zakończeniem całego, liczącego ponad pięćdziesiąt zeszytów, cyklu Legacy.
Darth Vader and the Lost Command # 5(5)

Ostateczna bitwa z rebeliantami przynosi rozwiązanie tajemnicy syna Moffa Tarkina.
Darth Vader rozwiązuje całą misję w sposób jaki tylko on, mroczny Lord Sith, potrafi!
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Rick Leonardi, tusz Dan Green, kolory Wes Dzioba, okładka Tsuneo Sanda. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Legacy #56: War # 6(6)

Pole bitwy Coruscant. Sojusz przeniósł walkę do Sithów. Wojna o kontrolę nad galaktyką jeszcze się nie zakończyła ...
... ale zakończy się przed końcem tego numeru. Zdrajcy zostaną ujawnieni, bohaterowie i złoczyńcy polegną, a imperia zostaną obalone. Wszystko kończy się tutaj!
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (12)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2011-05-18 06:41:19 DiamondComics.com

Za oceanem w sprzedaży pojawiły się kolejne komiksy Star Wars, wśród których znalazł się jeden, na którego szczególnie warto zwrócić uwagę. Mowa oczywiście o debiutującej miniseri pt. "Jedi – The Dark Side", która była już nie raz wspominana na łamach Bastionu. Pozostałe tytuły to wydania zbiorcze takich pozycji jak The Old Republic oraz Blood Ties.
Jedi – The Dark Side # 1(5)

Dwadzieścia jeden lat przed wydarzeniami z Epizodu I: Mroczne Widmo, mistrz Jedi Qui-Gon Jinn zostaje wysłany aby zapobiec wybuchowi wojny domowej na ojczystej planecie swojego padawana Xanatosa, którego ojciec jest królem. To misja, która doprowadzi Qui-Gona do bliskiego kontaktu z ciemną stroną i sprawi , że rozpocznie poszukiwania, które będą mieć olbrzymi wpływ na przyszłość zakonu Jedi.
Ta nowa seria to okazja dla czytelników, aby zapoznać się z mało znaną erą historii Gwiezdnych Wojen. To komiks o Jedi Qui-Gon Jinnie i jego wcześniejszym padawanie, którego nauczał przed Obi-Wanem Kenobim, zawierający dwa warianty okładek z okazji 25 rocznicy wydawnictwa.
Scenariusz Scott Allie, rysunki i okładka Mahmud Asrar, kolory Paul Mount, drugi wariant okładki Stéphane Roux. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj i tutaj.

Temat na forum.
Blood Ties: Jango and Boba Fett - TPB

Tu zaczyna się wielopokoleniowa opowieść o honorze i odkupieniu, z udziałem dwóch największych twardzieli w Gwiezdnych Wojnach – zespołu ojca i klona, Janga i Boby Fettów!
Misja, która rozpoczyna się z Jango Fettem, przed wojnami klonów, będzie miała wpływ na bieg życia Boby Fetta jakieś dwadzieścia lat później. Kiedy ważne, dobrze płatne zlecenie od hrabiego Dooku idzie nie po myśli Jango, zadaniem Boby będzie dokończenie sprawy.
Niniejszy tom jest zbiorczym wydaniem zeszytów Blood Ties #1-4.
Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf. Cena 14,99$, 96 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
The Old Republic Volume #2: Threat of Peace - TPB

Spojrzenie na erę Star Wars: The Old Republic, napisaną przez jednego ze scenarzystów pracującego dla LucasArts i BioWare ogromnie oczekiwanej gry internetowej dla wielu graczy, Threat of Peace przedstawia galaktykę na krawędzi zniszczenia trzysta lat po wydarzeniach z Knights of Old Republic!
To wydanie zbiorcze zawiera bonus w postaci nie publikowanych dotąd nigdzie treści!
Scenariusz Rob Chestney, rysunki Alex Sanchez, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 15,99$, 96 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (3)

Komiksy

Majowy SW Komiks w sprzedaży

2011-05-17 06:53:53 Egmont Polska

Po premierze kolejnego tomu Dziedzictwa przyszedł czas na nowy zeszyt Star Wars Komiks. Majowy numer trafił dziś do sprzedaży. Tym razem na czytelników czeka historia pt. "Hrabia Dooku" autorstwa pary komiksowych weteranów Duursema, Ostrander.
Star Wars Komiks 5/2011 (33)

"Jedi: Hrabia Dooku" (Jedi: Count Dooku) - Akcja tej historii rozgrywa się półtora miesiąca po wydarzeniach ukazanych w komiksie Aayla Secura z poprzedniego numeru. Poznajemy dalsze losy Quinlana Vosa, szpiega Jedi, który przeniknął do otoczenia hrabiego Dooku. Dooku, arystokrata z planety Serenno, należał do najzdolniejszych Jedi w historii zakonu. Był niesfornym padawanem Yody, a potem mistrzem Qui-Gona Jinna. Rozdrażniony jednak słabością, którą dostrzegał zarówno w Republice, jak i w szeregach Jedi, przeszedł na ciemną stronę Mocy, przystając do Lorda Sithów Dartha Sidiousa, który nadał mu imię Darth Tyranus. Jedi długo nie zdawali sobie sprawy, że Dooku został Sithem, nawet gdy wystąpił z zakonu, a potem stanął na czele separatystów.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Jan Duursema i Brad Anderson.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,50 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (12)

Komiksy

Dziedzictwo tom #7 w sprzedaży

2011-05-16 07:09:42 Egmont Polska

Nowy tom Dziedzictwa powinien trafić do sprzedaży na terenie całego kraju. Komiks można było nabyć już w miniony weekend podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa, jednak dopiero dziś nastąpiła jego oficjalna premiera. Jeżeli więc jesteście ciekawi kolejnych przygód Cade'a oraz towarzyszących mu wydarzeń z odległej galaktyki to zachęcamy do zapoznania się z próbką tego co oferuje nam najnowszy tom cyklu Dziedzictwo.
Dziedzictwo tom #7: Burze

Mimo że plotki o śmierci Dartha Krayta zataczają coraz szersze kręgi, jego zwolennicy dalej wykonują polecenia swojego imperatora – prowadzą między innymi eksterminację Kalamarian na ich ojczystej planecie Dac. Tymczasem, wskutek okrucieństwa Sithów, dwaj dawni wrogowie – admirał Gar Stazi z Sojuszu Galaktycznego i obalony imperator Roan Fel – zawarli niepewny sojusz. Natomiast Cade Skywalker, człowiek odpowiedzialny za obecny stan galaktyki, przeżywa kryzys i nie może wyzbyć się wyrzutów sumienia...
Komiks zawiera historie pierwotnie wydane w zeszytach - Legacy #32-33: Fight Another Day, Legacy #34-35: Storms oraz Legacy #36: Renegade.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Omar Francia i Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Omar Francia. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 128 stron. Premiera 16 maj 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (16)

Komiksy

Plany wydawnicze Egmontu

2011-05-15 17:56:59 Egmont Polska

Jak informowaliśmy niedawno, dziś podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa odbyło się małe spotkanie z przedstawicielem wydawnictwa Egmont, Jackiem Drewnowskim. Osoby, którym udało się stawić na tym spotkaniu miały okazję jako pierwsze zapoznać się z wydawniczymi planami komiksów Star Wars w Polsce. To jednak nie wszystko. Wszystkich miłośników gwiezdnowojennych przygód na pewno zaciekawi informacja, że od jesieni Egmont poszerzy swoją ofertę. Niestety żadne konkrety nie zostały na razie podane, więc pozostaje nam tylko domyślać się co szykuje dla nas wydawnictwo w trzecim kwartale roku. Tymczasem, aby nie trzymać Was dłużej w niepewności przedstawiamy listę tytułów, które pojawią się na naszym rynku w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Czerwiec 2011
Wydanie Specjalne Star Wars Komiks 2/2011 (9)
- Rada Jedi: Działania wojenne (Jedi Council: Acts of War #1-4) (88 stron)
Star Wars Komiks #34
- Waleczna księżniczka (Empire #5-6: Princess... Warrior) (44 strony)
Star Wars Komiks Extra 2/2011 (3)
- Outlander (Star Wars #7-12) (132 strony)

Lipiec 2011
Rycerze Starej Republiki tom #6 (Knights of the Old Republic Volume #6: Vindication) (168 stron)
- Exalted (Knights of the Old Republic #29-30)
- Turnabout (Knights of the Old Republic #31)
- Vindication (Knights of the Old Republic #32-35)
Star Wars Komiks #35
- Striking from the Shadows (Republic #63) (22 strony)
- Prey (Tales #11) (22 strony)

Sierpień 2011
Star Wars Komiks #36
- The Price of Power (Empire #31) (22 strony)
- Bad Business (Tales #8) (12 stron)
- Once Bitten (Tales #12) (10 stron)

Wrzesień 2011
Wydanie Specjalne Star Wars Komiks 3/2011 (10)
- Betrayal (Empire #1-4) (88 stron)
Star Wars Komiks #37
- Chewbacca #3 (22 strony)
- Death Star Pirates (Tales #8) (20 stron)
Star Wars Komiks Extra 3/2011 (4)
- Emissaries to Malastare (Star Wars #13-18) (132 strony)

Temat na forum.
KOMENTARZE (28)

Komiksy

Spotkanie z redakcją SW Komiks i Rebel Legionem

2011-05-12 23:12:06 Festiwal Komiksowa Warszawa i


Dziś w stolicy, dokładnie w Pałacu Kultury i Nauki, w ramach II Warszawskich Targów Książki rozpoczął się trwający cztery dni Festiwal Komiksowa Warszawa. Na tej promującej komiks imprezie będzie można m.in. zakupić ulubione tytuły oraz spotkać wydawców wśród których nie zabraknie oczywiście Egmontu, a więc jak łatwo się domyśleć również pewnych atrakcji związanych z Gwiezdnymi Wojnami. W programie festiwalu znalazło się miejsce na krótkie spotkanie z redaktorem i tłumaczem komiksów Star Wars, Jackiem Drewnowskim. Wszystkich miłośników gwiezdnej sagi pragnących zapoznać się z planami wydawniczymi oraz wymienić informacjami o komiksowym świecie Gwiezdnych Wojen zapraszamy w niedzielę 15.05.2011, w godzinach 12.00 – 12.45, do mieszczącej się w Pałacu Kultury i Nauki Sali Gagarina.

Na tym jednak nie koniec gwiezdnowojennych akcentów. Jak donosi polska jednostka Rebel Legionu już przyszłą sobotę, 14.05.2011, na Warszawskich Targach Książki zagości również Eagle Base. Republikańsko-rebeliancki desant wyląduje w samo południe na terenie Pałacu Kultury i Nauki, wspierając, na specjalne zaproszenie wydawnictwa Egmont, zarówno Mocą, jak i siłą blastera, Festiwal "Komiksowa Warszawa".
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Komiksowe nowości w USA

2011-05-11 22:50:27 DiamondComics.com

Za oceanem do sprzedaży trafił kolejny tomik komiksowych przygód Star Wars Adventures. Tym razem w roli głównej wystąpi najsłynniejszy łowca galaktyki, Boba Fett, natomiast miejscem jego zmagań jest opuszczony statek.
Star Wars Adventures Volume #5: Boba Fett and the Ship of Fear – Digest

Wrak Reverie, czterystuletniego porzuconego luksusowego liniowca, podobno mieści starożytny relikt o ogromnej wartości. Kiedy Boba wchodzi w posiadanie mapy ujawniającej obecne miejsce pobytu statku, obiera kurs na nagrodę. Ale nie jest w tym osamotniony, dwaj łowcy nagród, bracia żywiący urazę do Fetta są teraz na jego tropie, mając nadzieję zdobyć skarb dla siebie. Jednak ani Boba, ani bracia nie są przygotowani na to, co jeszcze czai się w przerażających korytarzach zapomnianego Reverie
Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Daxiong, okładka Sean McNally. Cena 7,99$, 80 strony. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (3)

Komiksy

Star Wars podczas Free Comic Book Day 2011

2011-05-10 21:42:30 TheForce.net,

Przed kilkoma dniami, jak zawsze w pierwszą sobotę maja, odbyła się dziesiąta edycja Free Comic Book Day. Dla tych, którzy nie wiedzą lub nie pamiętają czym jest Free Comic Book Day informujemy, że jest to jeden dzień w roku kiedy wydawnictwa w Stanach udostępniają bezpłatnie specjalnie na tę okazję przygotowane komiksy, które następnie trafiają do biorących udział w akcji księgarń i sklepów, znajdujących się głównie za oceanem. Po rocznej przerwie, za sprawą wydawnictwa Dark Horse, wśród oferowanych tytułów ponownie pojawiły się Gwiezdne Wojny.

The Clone Wars: Opress Unleashed

To ośmiostronicowa historia, w której znajdziemy gwałtownego Savage'a Opressa, postać pochodzącą z telewizyjnego serialu oraz Breakout Squad. Dodatkowo w komiksie znalazła się historia spoza świata Gwiezdnych Wojen pt. "Avatar: The Last Airbrender".
Scenariusz Ryder Windham, rysunki Ben Dewey, kolory Mae Hao. Cena 0,00$, 8 stron (28 wraz z historiami nie związanymi ze Star Wars.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

John Ostrander o "Agent of the Empire"

2011-05-06 10:21:13 Comic Book Resources

Jakiś czas temu zapowiadaliśmy nową serię komiksową, która ma się ukazać w grudniu tego roku - "Agent of the Empire". Ostatnio strona Comic Book Resources przeprowadziła wywiad z Johnem Ostranderem, autorem serii. Możecie go przeczytać po angielsku w tym miejscu.Przypomnijmy - główny bohater nazywa się Jahan Cross. Będzie on agentem w służbie Imperium, pracującym dla Armanda Isarda, szefa Wywiadu. W jego podróżach towarzyszyć mu będzie droid-zabójca, IN-GA 44.

Cała drużyna i Dark Horse wyjawiliście nam fakt powstawania serii na C2E2. Bardzo podoba mi się jej koncept, ale czy mógłbyś rzucić nieco więcej światła i powiedzieć czego można się spodziewać po nowym tytule?

Myślę, że w pewnym sensie "Gwiezdne Wojny" są jak kalejdoskop. Odwracasz go i widzisz zupełnie co innego. To właśnie robimy w "Agent of the Empire". Patrzymy na wydarzenia przed "Nową nadzieją" z innego punktu widzenia i przyglądamy się jakie światło padnie na te postaci i zdarzenia. Podstawowe pytanie brzmi: Czy można pracować dla czegoś tak złego, jak Imperium i samemu nie być złym?

Prosta odpowiedź brzmiałaby: "Nie można", ale nie jestem tego taki pewien. Nasz protagonista z całą pewnością potrafi być bezwzględny, ale wierzy w Imperium z powodów, które poznamy później w serii. A ja będę robić to, co zwykle - wypracowywać najbardziej użyteczną historię, jaka nada się do komiksu. Będzie miała znane cechy, lecz będzie całkiem nowa - a przynajmniej taki jest plan.
Opisałeś "Agenta" jako GW z nutką Bonda i Bourne'a.. A skoro Imperium jest tak rozległe, to chyba tylko agenci tego typu będą nadawać się do swojej roboty. Jak wpadłeś na ten pomysł? Czy jesteś fanem wyżej wymienionych serii?

W swojej karierze napisałem bardzo dużo historii szpiegowskich. "Suicide Squad" dla DC Comics to tylko jedna z nich - właściwie, to wyszedł już omnibus z tej serii, który powinien pojawić się w Waszych księgarniach, więc będziecie mieli szansę się wciągnąć. [śmieje się] Jestem wielkim fanem historii i filmów szpiegowskich. Lubię robić też coś, co nazywam narracyjnymi mieszaninami - weź coś z tego gatunku i wymieszaj go z innym. Moja seria "Grimjack" - wyszło wiele zeszytów i omnibus, dzięki wam - też z tego korzysta. Łączy w sobie elementy miecza i magii, oraz filmów noir o prywatnych detektywach. Niektóre motywy z Bonda i Bourne'a mają wiele wspólnego z "Gwiezdnymi Wojnami" - egzotyczne miejsca, potężne czarne charaktery, wartka akcja i tak dalej. Gdy nad tym pracuję, zdumiewa mnie jak bardzo to do siebie pasuje.

Wiele historii w SW to wariacje na temat "Jedi kontra Sithowie". Są wypróbowane i prawdziwe, wiele z nich sam opowiedziałeś, więc skąd zwrot w zupełnie inną stronę?

One są chyba zbyt wypróbowane i prawdziwe. Fani mogą się w końcu tym znudzić, tak myślę. Chcą, rzecz jasna, by "Gwiezdne Wojny" pozostały sobą, ale, całe szczęście, chcą również czegoś nieco innego od tego, co było do tej pory.

Przypuszczam, że tytułowym agentem będzie ten gość z plakatu przedstawionego na C2E2? Kim on jest?

Nazywa się Jahan Cross i pracuje dla Wywiadu Imperialnego, kierowanego przez Armanda Isarda. Miał dziesięć lat, gdy Republika się skończyła, więc pamięta wojny klonów - bardzo żywo. Dla niego jedyną alternatywą dla Imperium jest chaos. Mógłbym powiedzieć więcej, ale wtedy musiałby mnie zabić.

Na plakacie pojawia się też droid w typie femme fatale. Kim ona jest? Czy też jest agentką Imperium?To IN-GA 44 i jest asystentką Crossa. Ma wbudowanych wiele gadżetów, które okażą się przydatne później. Powiedziałbym wam więcej, ale wtedy to ona musiałaby mnie zabić.

Oczywiście. Na plakacie wyłania się jeszcze jedna postać - Darth Vader. Jaką rolę będzie odgrywał w serii?

Komiks będzie się składał z miniserii. Obecność Vadera na plakacie służy pokazaniu zarówno ram chronologicznych, jak i faktu, że postacie z tej ery również wystąpią. Jacy bohaterowie pojawią się w jakiej serii - to już zależy od samej historii. Nie zamierzam stworzyć opowieści, do której, jak do słoika, wrzucę wszystkich oryginalnych bohaterów. A z drugiej strony - skoro seria dzieje się w takich, a nie innych czasach, to czemu nie użyć tych postaci? Zwłaszcza Vadera.

Czy to on będzie Tym Złym całej serii? W końcu dwóch zawsze ich jest...

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma Tego Złego. Mimo że mamy narrację, która będzie stopniowo posuwać się do przodu, to każda miniseria jest ściśle zamknięta. Ale nie mówię, że Vader nie jest "Zły". Pewnie zaniepokoiłby go mój brak wiary.

Obecność Vadera daje nam zbliżone pojęcie o czasie, ale w jakich dokładnie latach dzieje się akcja?

Plan jest taki, by umieścić historię mniej więcej w latach 3 BBY - 0 BBY. Czy wyjdziemy poza 0 BBY? Jest możliwość, ale to zależy od czytelników.

I znowu - skoro jest Vader, to czy jest szansa na inne postacie z Klasycznej Trylogii? Zdaje mi się, że na C2E2 napomknąłeś o Hanie, Lei, a także o jej najlepszej przyjaciółce, Winter Celchu.

No i znowu - to zależy od historii, ale tak, mam plany tego typu, począwszy od pierwszego aktu, a potem zależy jak się wszystko potoczy. Ale pod tym względem umieszczenie w komiksie Luke'a, Yody i Obi-Wana byłoby trudne. Ale cała reszta błaga, by ich tam pokazać. Więc zobaczymy.Gdy pracujesz nad GW, bardzo często łączysz swe siły z Jan Duursemą. Czy w tym przypadku znowu tak się stanie, czy tym razem rysował będzie ktoś inny?

Jan i ja pracujemy teraz nad nową serią, która zrzuci Was z foteli, gdy tylko usłyszycie tytuł, ale to nie jest "Agent of the Empire". Rysunki robi Stéphane Roux, francuski artysta, który ostatnio przeniósł się do Milwaukee. Robił okładki do kilku komiksów GW [np. do "Jedi - The Dark Side" - przyp. tłum.] i jest naprawdę zdumiewającym artystą. Jest również bardzo podekscytowany serią i zrobił kilka naprawdę fantastycznych szkiców postaci.

Możesz podzielić się detalami na temat tej nowej serii? A jeśli nie, to kiedy dowiemy się o niej więcej? Możne na międzynarodowym Comic-Conie?

Pracuję nad nią z Jan i to Dark Horse i Lucasfilm zadecydują kiedy zostanie ogłoszona, nie ja. To wszystko, co mogę powiedzieć. Bo w przeciwnym wypadku Jahan Cross musiałby mnie zabić. Albo mój edytor, Randy Stradley.

Dobra, ostanie pytanie zanim ktoś zginie. Twoja seria "Legacy - War" zbliża się do końca i powiedziałeś kiedyś, że nie obędzie się bez ofiar. Przed nami epicka konfrontacja między Cadem Skywalkerem a Darthem Kraytem, wyczekiwana od pierwszego zeszytu. Czy można bezpiecznie założyć, że ci dwaj przetrwają?

Nie jest bezpiecznie założyć, że którykolwiek z nich przetrwa wydarzenia z ostatniego zeszytu.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (14)

Komiksy

Majowe zapowiedzi Egmontu

2011-05-05 21:44:17 Egmont Polska

Wraz z kolejnym miesiącem nadszedł czas na kolejne komiksowe zapowiedzi z Egmontu. W połowie maja na nasz rynek wydawniczy trafi siódmy tom cyklu Dziedzictwo zatytułowany "Burze", a dzień później powinien pojawić się kolejny numer miesięcznika Star Wars Komiks. Na tym jednak nie koniec.
Jakich czas temu informowaliśmy, że w sprzedaży znajduje się pakiet wszystkich zeszytów Star Wars Komiks wydanych w 2009 roku. Od 13 maja będzie można również nabyć pakiet 12 komiksów z 2010 roku w cenie 59,99 zł. Jeżeli przegapiliście lub nie mieliście dotąd okazji zapoznać się z ukazującym od ponad dwóch lat magazynem, to warto zastanowić się nad tym teraz.
Dodatkowo sympatyków Egmontu zapraszamy na odbywający w dniach 12-15 maj się w ramach Warszawskich Targów Książki, Festiwal Komiksowa Warszawa, podczas którego odbędzie się krótkie spotkanie z redakcją pracującą nad wydawanymi u nas komiksami z Gwiezdnych Wojen.
Dziedzictwo tom #7: Burze

Mimo że plotki o śmierci Dartha Krayta zataczają coraz szersze kręgi, jego zwolennicy dalej wykonują polecenia swojego imperatora – prowadzą między innymi eksterminację Kalamarian na ich ojczystej planecie Dac. Tymczasem, wskutek okrucieństwa Sithów, dwaj dawni wrogowie – admirał Gar Stazi z Sojuszu Galaktycznego i obalony imperator Roan Fel – zawarli niepewny sojusz. Natomiast Cade Skywalker, człowiek odpowiedzialny za obecny stan galaktyki, przeżywa kryzys i nie może wyzbyć się wyrzutów sumienia...
Komiks zawiera historie pierwotnie wydane w zeszytach - Legacy #32-33: Fight Another Day, Legacy #34-35: Storms oraz Legacy #36: Renegade.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Omar Francia i Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Omar Francia. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 128 stron. Premiera 16 maj 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Star Wars Komiks 5/2011 (33)

"Jedi: Hrabia Dooku" (Jedi: Count Dooku) - Akcja tej historii rozgrywa się półtora miesiąca po wydarzeniach ukazanych w komiksie Aayla Secura z poprzedniego numeru. Poznajemy dalsze losy Quinlana Vosa, szpiega Jedi, który przeniknął do otoczenia hrabiego Dooku. Dooku, arystokrata z planety Serenno, należał do najzdolniejszych Jedi w historii zakonu. Był niesfornym padawanem Yody, a potem mistrzem Qui-Gona Jinna. Rozdrażniony jednak słabością, którą dostrzegał zarówno w Republice, jak i w szeregach Jedi, przeszedł na ciemną stronę Mocy, przystając do Lorda Sithów Dartha Sidiousa, który nadał mu imię Darth Tyranus. Jedi długo nie zdawali sobie sprawy, że Dooku został Sithem, nawet gdy wystąpił z zakonu, a potem stanął na czele separatystów.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Jan Duursema i Brad Anderson.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,50 zł, 48 stron. Premiera 17 maj 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (24)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na lato

2011-05-02 11:58:09 TheForce.net

Nie tak dawno temu wydawnictwo Dark Horse ogłosiło jakie komiksy trafią na rynek w wakacyjnym okresie. W lipcu czytelnicy powinni otrzymać kolejne zeszyty The Old Republic oraz Jedi – The Dark Side, a towarzyszyć im będzie powracający z nową opowieścią cykl Invasion. Dodatkowo zaraz na początku sierpnia Dark Horse, po prawie rocznej przerwie, planuje wydać kolejny numer Dark Times, również rozpoczynającego nową miniserię. Na koniec we wrześniu w sprzedaży powinna się znaleźć pozycja skierowana bardziej do młodszych czytelników czyli szósty tom Star Wars Advantures.
The Old Republic #8: The Lost Suns # 2(5)

Mroczne tajemnice kryją się za traktatem, który przyniósł pokój w galaktyce i zakończył wojnę pomiędzy broniącymi Republiki Jedi i Imperium Sithów. Teraz, gdy plotki mówią o rozprzestrzeniających się sekretach, galaktyka boi się, że może to być początek nowej wojny ...
Theron Shan, elitarny szpieg Republiki, został przydzielony do odnalezienia starego mistrza Jedi, stojącego za tymi pogłoskami. Początkowo uznany za utraconego na zawsze, na terytorium Sithów, Ngani Zho powraca i jest bardziej osobliwy niż przed swoim odejściem. Theron ma pełne ręce roboty z Zho, kłopotliwym złodziejem, oraz groźnymi rycerzami Sith (debiutującymi w tym komiskie), którzy również są na tropie Zho!
Scenariusz Alexander Freed, rysunki George Freeman i Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: lipiec 2011 r.

Temat na forum.
Invasion #12: Revelations # 1(5)

Podczas gdy najazd Yuuzhan Vongów postępuje coraz dalej w głąb galaktyki, Jedi stawiają opór!
Jednak jeden ze szkolących się Jedi przyjął inną drogę. Finn Galfridian, pod przewodnictwem tajemniczego mistrza Draya, infiltruje Coruscat i odkrywa rewelacje dotyczące przywódców Nowej Republiki, które mogą prowadzić do katastrofy!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Chris Scalf, druga okładka Dave Dorman. Cena 3,50$, 40 stron. Premiera: lipiec 2011 r.

Temat na forum.
Jedi – The Dark Side # 3(5)

Na Telos IV, została zamordowana kapłanka, a planeta znajduje się na skraju wojny domowej. Tylko mistrz Jedi Qui-Gon Jinn i jego padawan Xanatos mogą ochronić przywódcę planety, który tak się składa, że jest ojcem Xanatosa, i powstrzymać powstańców. Ale Xanatos ulega własnym długo skrywanym urazom i wkrótce może być raczej przeszkodą niż pomocą.
Scenariusz Scott Allie, rysunki Mahmud Asrar, kolory Paul Mount, okładka Stéphane Roux. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: lipiec 2011 r.

Temat na forum.
Dark Times #18: Out of the Wilderness # 1(5)

Darth Vader zmierzy się ze śmiertelnie niebezpiecznym zabójcą ... wyjęta spod prawa załoga Uhumele przybywa na miejsce ostatniej przygody Jedi Dassa Jennira, którego jednak już tam nie ma ... a pół galaktyki dalej, imperialne myśliwce są zestrzeliwane z nieba przez "nieuzbrojony" statek wycieczkowy ...
Powrót do mrocznych czasów, niezbadanej ery historii Star Wars, kiedy Imperium było nowe, a Jedi byli tropieni przez Dartha Vadera!
Czyli Dark Times powraca z zupełnie nową historią!
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Pablo Correa, druga okładka Mark A. Nelson. Cena 2,99$, 40 stron. Premiera: sierpień 2011 r.

Temat na forum.
Star Wars Adventures Volume #6: Chewbacca and the Slayers of the Shadowlands - Digest

Cofnijmy się prawie dwieście lat przed wydarzenia z Nowej nadziei, gdy Chewbacca opowie historię ze swej młodości na Kashyyyku. Zdeterminowani, aby udowodnić sobie, że spełniają wymagania rytuałów dorosłości, Chewie i jego młodzi przyjaciele narażają się na niebezpieczeństwa Krainy cienia w poszukiwaniu przygody. Jednak znajdą znacznie więcej, niż się spodziewali, gdy natkną się przypadkiem na niewolników planujących napad na wieś Wookiee.
Przypadkowe spotkanie staje się dla Chewiego jednym z najbardziej kształtujących doświadczeń, takim, które nie chciałby aby się w ogóle wydarzyło!
Scenariusz Chris Cerasi, rysunki oraz kolory i okładka Jennifer Meyer. Cena 7,99$, 72 strony. Premiera: wrzesień 2011 r.

Temat na forum.

KOMENTARZE (8)

Komiksy

TCW - komiks online

2011-05-01 11:07:22 StarWars.com

Na oficjalnej stronie Star Wars zamieszczono piętnasty fragment internetowego komiksu The Clone Wars. To już finałowy odcinek towarzyszącej nam od kilku miesięcy opowieści zatytułowanej "The Valsedian Operation", której ostatnie strony znajdziecie bezpośrednio w tym miejscu. W komiksie odnajdziecie bohaterów oraz twórców dobrze znanych z poprzednich części internetowego komiksu. Autorem scenariusza jest Pablo Hidalgo, rysunki wykonał Thomas Hodges, natomiast kolorami zajął się Grant Gould.

Przypominamy, że historie udostępnione we wcześniejszych latach są nadal dostępne. Wystarczy kliknąć, widoczny podczas przeglądania komiksu, przycisk menu, gdzie można wybrać odpowiednie odnośniki prowadzące do wszystkich trzech sezonów internetowego The Clone Wars oraz The Empire Strikes Back.
KOMENTARZE (3)
Loading..