TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Zapowiedź nowego tomu Rycerzy Starej Republiki

2011-06-30 20:36:16 Egmont Polska

Za kilka dni do sprzedaży trafi kolejne albumowe wydanie Egmontu. Tym razem będzie to szósty tom Rycerzy Starej Republiki zatytułowany "Oczyszczenie". Komiks będzie można nabyć od czwartego lipca w wybranych księgarniach, salonach prasowych i sklepach internetowych.
Rycerze Starej Republiki tom #6: Oczyszczenie

Ostatnie wydarzenia sprawiły, że zbiegły padawan Zayne Carrick może wreszcie ujawnić istnienie i działalność tajnego Przymierza Jedi. Organizacji, która obarczyła go winą za zamordowanie kolegów.
Wraz z hochsztaplerem Gryphem i zyskanymi podczas ucieczki sojusznikami Zayne przejdzie do ofensywy. Pomoże mu w tym pożegnalny prezent od agentki Przymierza, która wierzy w jego niewinność. Padawan zbierze potrzebne dowody i jeśli nie zginie na terytorium wroga, będzie mógł stawić czoło oskarżycielom i znowu swobodnie żyć w galaktyce.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Knights of the Old Republic #29-35.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching i Bong Dazo, tusz Joe Pimentem, kolory Michael Atiyeh, okładka Brian Ching. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 168 stron. Premiera: 4 lipca 2011 r.Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (11)

Komiksy

W sprzedaży za oceanem

2011-06-22 10:02:32 DiamondComics.com

Kolejną nowością jaka pojawiła się za oceanem jest drugi numer miniserii Jedi - The Dark Side. Komiks dziś trafił do sprzedaży prezentując ciąg dalszy misji Qui-Gon Jinna i jego ucznia Xanatosa.
Jedi – The Dark Side # 2(5)

Wysłany na planetę Telos IV, Qui-Gon i jego padawan Xanatos oraz urocza mistrzyni Jedi Tahl muszą odkryć tajemnice związane z ostatnim politycznym zamachem i zapobiec wybuchowi wojny domowej. W zawziętym Xanatosie ten powrót do rodzinnego świata budzi ukryte żale, podczas gdy mistrzyni Tahl sama staje się celem zamachu!
Intryga, akcja, niebezpieczeństwo oraz mroczna strona nadciągają!
Lata przed wydarzeniami przedstawionymi w Mrocznym widmie, zanim Obi-Wan Kenobi został jego padawanem i zanim spotkał Anakina Skywalkera, mistrz Jedi Qui-Gon Jinn po raz pierwszy spotka się z ciemną stroną …
Scenariusz Scott Allie, rysunki Mahmud Asrar, kolory Paul Mount, okładka Stéphane Roux. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (7)

Komiksy

Nadchodzi ''Przybysz"

2011-06-21 06:14:37 Egmont Polska

W sprzedaży pojawił się Star Wars Komiks Extra, ostatni z trzech zapowiadanych na ten miesiąc komiksów Egmontu. W najnowszym numerze czytelnicy odnajdą historię pt. "Przybysz", opowiadającej o misji mistrza Jedi Ki-Adi-Mundiego na Tatooine. Zachęcamy od odwiedzenia w kiosków, księgarń, salonów prasowych lub sklepów internetowych w poszukiwaniu kolejnej dawki przygód Star Wars.
Star Wars Komiks Extra 2/2011 (3): Przybysz

Akcja komiksu Przybysz rozgrywa się na trzydzieści dwa lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci. Ki-Adi-Mundi należał do rasy Cerean i podczas ukazanych w komiksie wydarzeń miał sześćdziesiąt lat. Szkolenie Jedi rozpoczął jako czterolatek, gdy jego potencjał odkryła mistrzyni An’ya Kuro, zwana Mroczną Kobietą. Jego treningiem zajmował się osobiście Yoda. Sam Ki-Adi-Mundi szkolił kilkoro padawanów, w tym Aurrę Sing – która później się zbuntowała i została zaciekłą przeciwniczką Jedi – a także, przez krótki okres, Anakina Skywalkera. Położył wielkie zasługi w wojnach klonów, a śmierć przyniósł mu rozkaz 66, co ukazano w filmie Zemsta Sithów.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Star Wars #7-12 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Timothy Truman, rysunki Tom Raney i Rob Pereira oraz Rick Leonardi i Al Rio, tusz Mark Lipka i Stephen Hawthorne oraz Mike Heike, kolory Michael Taylor i Steve Dutro, okładka Ken Kelly.

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 14,99 zł, 144 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (17)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na wrzesień

2011-06-19 09:07:53 Dark Horse

Nadszedł czas na kolejne zapowiedzi komiksowe, tym razem na wrzesień. Dark Horse tym razem przygotował nam pozycje z serii “Invasion” i “The Old Republic”, które pojawią się w połowie miesiąca. Pod koniec zobaczymy “Jedi: The Dark Side” i “Knight Errant”. Na początku października ukaże się kolejna część “Dark Times”, a w listopadzie “The Clone Wars”.
Invasion #14: Revelations # 3(5)

Najeźdzcy Yuuzhan Vongów są wszędzie! Królowa Nina z Artorias i jej pasierbica Kaye odkrywają, że bezpieczna przystań, w której mieli przebywać uchodźcy, tak naprawdę służy jako obóz pracy Imperium, w którym wszelkie zyski idą do najeźdźców. Dodatkowo, Kaye dowiaduje się straszliwego sekretu o swojej przybranej matce i o sobie samej. Czy matka i córka są takie same? Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Chris Scalf

Temat na forum.
The Old Republic #10: The Lost Suns # 4(5)

Schwytany przez Imperium Sithów, szpieg Theron Shan jest bliski dowiedzenia się o tym, co zakończyło wielką wojnę. Ale gdy już odkryje naturę tajnych działań wroga, czy będzie w stanie wykorzystać tą wiedzę? Główny scenarzysta „The Old Republic” nadal odkrywa sekrety gry w tej komiksowej sadze. Scenariusz Alexander Freed, rysunki George Freeman i Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré.

Temat na forum.
Jedi – The Dark Side # 5(5)

Wojna domowa wybuchła na Telosie IV. Podczas gdy gubernator zbiera swoje wojska, Jedi Qui-Gon Jinn desperacko poszukuje przyczyn zamieszek na planecie, w nadziei na powstrzymanie nadchodzącej wojny... Ale jego zmartwiony padawan wcale nie pomaga: jego powrót do domu nie był ani trochę szczęśliwy, a ostatnie wydarzenia - w tym straszliwa śmierć członka rodziny - tylko zwiększyły jego rosnący gniew. Tym razem to Qui-Gon będzie jego celem! Scenariusz Scott Allie, rysunki Mahmud Asrar, kolory Paul Mounts, okładka Stéphane Roux.

Temat na forum.
Knight Errant #7: Deluge # 2(5)

Odpowiadając na desperackie wezwanie, Rycerz Jedi Kerra Holt wraca na swoją oblężoną przez Sithów planetę, by zabrać na wahadłowiec tak wielu niewolników, jak to tylko możliwe. Lecz nie spodziewa się, że na swojej drodze spotka oddział myśliwców Republiki. Z pomocą oddziału Devil, Kerra będzie miała szansę przejścia do ofensywy i wyzwolenia całej planety! Lecz w „diabłach” jest coś więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Hutt prowadzący szemrane interesy infiltruje planetę, a Lord Daiman dostaje informacje co dzieje się na jego planecie! Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Iban Coello, tusz Sergio Abad, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones.

Temat na forum.
Dark Times #20: Out of the Wilderness # 3(5)

Furia w klatce! Pustynni łowcy pochwycili Ember Chankeli, tylko po to, by odkryć, że jest ona niczym tygrys, którego trzeba poskromić! Dodatkowo, ich tropem podąża Jedi! Lecz Mistrz Dass Jenir oglądał się za siebie częściej, ponieważ jego głowy pożąda tajemniczy zabójca i Darth Vader! Scenariusz Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Pablo Correa.

Temat na forum.
The Clone Wars Volume #7: Strange Allies - Digest

Komiks ten jest kontynuacją serii „Tajne misje”, czyli książek Oddział Breakout, Klątwa piratów i Pojedynek przy strzaskanej skale. Ich autorem jest scenarzysta komiksu, Ryder Windham.

Zadaniami związanymi z wojnami klonów jest zajętych tak wielu generałów Jedi, że obowiązki, które zwykle dotyczą Rycerzy i Mistrzów, spadają na tych członków Zakonu, którzy jeszcze pobierają nauki - w tym przypadku na padawana Nuru Kunguramę. W towarzystwie drużyny klonów i niezdarnego jeźdźca swoopów o imieniu Gizz, robota Nuru zaczyna się rutynowo, lecz wkrótce zmienia się tak, że padawan ma do czynienia z tajemniczą masakrą, kradzieżą myśliwca i porwaniem grupy osieroconych dzieci! Scenariusz Ryder Windham, rysunki Ben Dewey, kolory Mae Hao, okładka Stéphane Roux.

Temat na forum.
Darth Vader and the Lost Command - HC

Wciąż nie mogąc pogodzić się ze śmiercią ukochanej Padme, Darth Vader otrzymuje zadanie zlokalizowania zagubionej ekspedycji Imperium, dowodzonej przez syna Wielkiego Moffa Tarkina. Lecz niebezpieczeństwa, jakie napotyka Vader w drodze do nieprzewidywalnej Mgławicy Duchów, są jeszcze spotęgowane przez zdrajców obecnych wśród jego własnej załogi, oraz przez religijną przywódczynię systemu, Lady Saro. Scenariusz Haden Blackman, rysunki Rick Leonardi, tusz Dan Green, kolory Wes Dzioba, okładka Michael Kutsche.

Temat na forum.

KOMENTARZE (12)

Komiksy

Nowy SW Komiks w sprzedaży

2011-06-16 06:55:57 Egmont Polska

Dziś do sprzedaży trafił czerwcowy numer magazynu Star Wars Komiks. Tym razem w miesięczniku znajdziemy jedną, za to dłuższa historię poświęconą w całości książnice Leii.
Star Wars Komiks 6/2011 (34)

"Waleczna księżniczka" (Princess... Warrior, Empire #5-6) - Leia Organa, córka Padmé Amidali i Anakina Skywalkera, bliźniacza siostra Luke’a, przyszła na świat jako Leia Amidala Skywalker. Od razu po narodzinach wymagała ochrony przed własnym ojcem, który przeszedł na ciemną stronę Mocy, została więc adoptowana przez wicekróla planety Alderaan, Baila Organę i jego żonę Brehę – stąd nazwisko Organa i tytuł księżniczki. Gdy dorosła, odgrywała bardzo ważną rolę w Sojuszu Rebeliantów. Nienawidziła Imperium, a przyczynę owej nienawiści ukazuje między innymi ten komiks. Jego akcja rozgrywa się na trzy tygodnie przed bitwą o Yavin i dosłownie tuż przed sekwencją otwierającą Nową nadzieję, w której gwiezdny niszczyciel Dartha Vadera Devastator przechwycił korwetę księżniczki – Tantive IV. Leia miała wówczas dziewiętnaście lat.
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Davide Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Digital Chameleon, okładka Brian Ching.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (16)

Komiksy

Tworzenie okładki do Jedi – The Dark Side

2011-06-08 20:02:18 Dark Horse

Wydawnictwo Dark Horse co jakiś czas umieszcza na swym blogu różnego rodzaju materiały związane z komiksami Star Wars, jak przykładowe strony znacznie wyprzedzające premiery komiksów lub wywiady z ich twórcami, które mogą zainteresować czytelników. Jedną z takich ciekawostek jest także proces powstawania okładek. Przykładem jest tutaj specjalna okładka do wydanego kilka tygodni temu pierwszego numeru Jedi – The Dark Side, którą wykonał Stéphane Roux. Etapy jej powstawania możecie podziwiać poniżej.


KOMENTARZE (5)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2011-06-08 06:26:42 DiamondComics.com

Dziś kolejna komiksowa premiera. Tym razem za oceanem pojawił się komiks z cyklu The Old Republic. Powracająca po kilkumiesięcznej przerwie seria niesie ze sobą początkowy zeszyt opowieści zatytułowanej " The Lost Suns ".
The Old Republic #7: The Lost Suns # 1(5)

Nowa opowieść osadzona w świecie Star Wars, której akcja rozgrywa się równolegle do gry online produkowanej przez LucasArts i BioWere oraz napisana przez jednego z jej scenarzystów.
The Lost Suns to kolejna przygodowa historia Star Wars przedstawiająca nowego bohatera, na nowej misji! To również opowieść przeplatająca się z grą, ujawniająca tajemnice, których gracze nie znajdą w żadnym innym miejscu. Theron Shan, potomek legendarnego rodu, do którego zaliczają się również Jedi Bastila Shan i Satele Shan, nie jest Jedi, ale szpiegiem Republiki! Jego misja: odkryć najmroczniejszy sekret w sercu złego imperium Sith!
Scenariusz Alexander Freed, rysunki George Freeman i Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (4)

Komiksy

Zapowiedź czerwcowych komiksów Egmontu

2011-06-07 21:10:43 Egmont Polska

Od kilku dni można już nabyć czerwcowy numer Wydania Specjalnego Star Wars Komiks. Na tym jednak nie koniec gwiezdnowojennych komiksów jakie czekają na nas w tym miesiącu. W czerwcowej paczce pojawią się również kolejne zeszyty Star Wars Komiks oraz Star Wars Komiks Extra. Szczegóły znajdziecie w dalszej części newsa.
Star Wars Komiks 6/2011 (34)

"Waleczna księżniczka" (Princess... Warrior, Empire #5-6) - Leia Organa, córka Padmé Amidali i Anakina Skywalkera, bliźniacza siostra Luke’a, przyszła na świat jako Leia Amidala Skywalker. Od razu po narodzinach wymagała ochrony przed własnym ojcem, który przeszedł na ciemną stronę Mocy, została więc adoptowana przez wicekróla planety Alderaan, Baila Organę i jego żonę Brehę – stąd nazwisko Organa i tytuł księżniczki. Gdy dorosła, odgrywała bardzo ważną rolę w Sojuszu Rebeliantów. Nienawidziła Imperium, a przyczynę owej nienawiści ukazuje między innymi ten komiks. Jego akcja rozgrywa się na trzy tygodnie przed bitwą o Yavin i dosłownie tuż przed sekwencją otwierającą Nową nadzieję, w której gwiezdny niszczyciel Dartha Vadera Devastator przechwycił korwetę księżniczki – Tantive IV. Leia miała wówczas dziewiętnaście lat.
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Davide Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Digital Chameleon, okładka Brian Ching.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Premiera: 16 czerwca 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Star Wars Komiks Extra 2/2011 (3): Przybysz

Akcja komiksu Przybysz rozgrywa się na trzydzieści dwa lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci. Ki-Adi-Mundi należał do rasy Cerean i podczas ukazanych w komiksie wydarzeń miał sześćdziesiąt lat. Szkolenie Jedi rozpoczął jako czterolatek, gdy jego potencjał odkryła mistrzyni An’ya Kuro, zwana Mroczną Kobietą. Jego treningiem zajmował się osobiście Yoda. Sam Ki-Adi-Mundi szkolił kilkoro padawanów, w tym Aurrę Sing – która później się zbuntowała i została zaciekłą przeciwniczką Jedi – a także, przez krótki okres, Anakina Skywalkera. Położył wielkie zasługi w wojnach klonów, a śmierć przyniósł mu rozkaz 66, co ukazano w filmie Zemsta Sithów.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Star Wars #7-12 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Timothy Truman, rysunki Tom Raney i Rob Pereira oraz Rick Leonardi i Al Rio, tusz Mark Lipka i Stephen Hawthorne oraz Mike Heike, kolory Michael Taylor i Steve Dutro, okładka Ken Kelly.

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 14,99 zł, 144 strony. Premiera: 21 czerwca 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

Komiks TCW w UK

2011-06-05 18:04:26 StarWars.com

Przed kilkoma dniami, dokładnie 2 czerwca w Wlk. Brytanii pojawił się kolejny numer magazynu The Clone Wars ukazującego się nakładem wydawnictwa Titan. Obok tekstów poświęconych telewizyjnemu serialowi, quizów, gier i plakatów pojawił się również krótki komiks pt. "The Feral Queen", w którym zadaniem Ashoki będzie ochrona Felacatianskiej królowej przed ciężkim bombardowaniem wroga. Aby znaleźć odpowiedź, jak poradzi sobie nasza Jedi musicie sięgnąć po najnowszy numer brytyjskiego magazynu oznaczonego cyfrą 6.21.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Wydanie Specjalne SW Komiks w sprzedaży

2011-06-02 06:53:58 Egmont Polska

Kolejny numer kwartalnika Star Wars Komiks Wydanie Specjalne jest już w sprzedaży. Tym razem na czytelników czeka historia z okresu schyłku Republiki pt. "Rada Jedi: Działania wojenne". Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 2/2011 (9): Rada Jedi – Działania wojenne

Senat Galaktyczny nie potrafił zagwarantować pokoju, jeszcze zanim integralności Republiki zagroziły Federacja Handlowa i Konfederacja Niezależnych Systemów (separatyści). W roku -44 wybuchła wojna nadprzestrzenna Starka, przedstawiona w poprzednim Wydaniu Specjalnym Star Wars Komiks. W konflikcie wzięli wówczas udział rycerze Jedi, oddelegowani przez Najwyższą Radę Jedi.
Jedenaście lat później znowu dochodzi do sytuacji, która może zdestabilizować Republikę, tym razem za sprawą wojowniczej rasy Yinchorrich, odpornych – co rzadkie – na kontrolę umysłu, stosowaną przez Jedi. Obrońcy pokoju muszą jednak zareagować. Decyzje, jak zwykle w takich sytuacjach, podejmuje Najwyższa Rada Jedi i ukazane w komiksie wydarzenia oglądamy częściowo z perspektywy jej członków. Stanowiła ona w zakonie organ zwierzchni, który nie tylko wyznaczał misje rycerzom oraz mistrzom, ale też służył im radą.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Jedi Council: Acts of War przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Davidé Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Dave McCaig, okładka David Michael Beck.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (13)
Loading..