TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksowe nowości

2011-07-27 07:29:36 DiamondComics.com

Za oceanem w sprzedaży pojawił się kolejny tomik przygód The Clone Wars.
The Clone Wars Volume #6: Starcrusher Trap - Digest

Separatyści uwolnili nową przerażającą broń w systemach należących do Republiki. Ogromny gwiezdny okręt, Starcrusher, niszczy każdy statek wysłany przeciwko niemu.
Yoda zgadza się na ryzykowny plan powstrzymania Starcrushera i gromadzi oddział uderzeniowy Jedi, w którego skład wchodzą Obi-Wan Kenobi, Mace Windu i Ki-Adi-Mundi.
Jedi zbyt późno zdają sobie sprawę, że misja Starcrushera stała się pułapką zaprojektowaną specjalnie aby ich zabić!
Bracia Fillbach powracają w nowych, pełnych zabawy i emocji przygodach, inspirowanych telewizyjnym serialem The Clone Wars, przedstawiających m.in. rycerza Jedi Jyl Somtay.
Scenariusz Mike Barr, rysunki i okładka Matt i Shawn Fillbach, kolory Raymond Lee. Cena 7,99$, 80 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (12)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2011-07-20 00:17:16 Dark Horse

Na amerykańskim rynku wydawniczym ukazały się kolejne dwa komiksy z cyklu Star Wars. Tym razem są to nowe zeszyty z serii The Old Republic oraz Jedi - The Dark Side.

The Old Republic #8: The Lost Suns # 2(5)

Mroczne tajemnice kryją się za traktatem, który przyniósł pokój w galaktyce i zakończył wojnę pomiędzy broniącymi Republiki Jedi i Imperium Sithów. Teraz, gdy plotki mówią o rozprzestrzeniających się sekretach, galaktyka boi się, że może to być początek nowej wojny ...
Theron Shan, elitarny szpieg Republiki, został przydzielony do odnalezienia starego mistrza Jedi, stojącego za tymi pogłoskami. Początkowo uznany za utraconego na zawsze na terytorium Sithów, Ngani Zho powraca i jest jeszcze bardziej osobliwy niż przed swoim odejściem. Theron ma pełne ręce roboty z Zho, kłopotliwym złodziejem, oraz groźnymi rycerzami Sithów (debiutującymi w tym komiksie), którzy również są na tropie Zho!
Scenariusz Alexander Freed, rysunki George Freeman i Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Jedi – The Dark Side # 3(5)

Na Telos IV została zamordowana kapłanka, a planeta znajduje się na skraju wojny domowej. Tylko mistrz Jedi Qui-Gon Jinn i jego padawan Xanatos mogą ochronić przywódcę planety, który tak się składa, że jest ojcem Xanatosa, i powstrzymać powstańców. Ale Xanatos ulega własnym długo skrywanym urazom i wkrótce może być raczej przeszkodą niż pomocą.
Scenariusz Scott Allie, rysunki Mahmud Asrar, kolory Paul Mount, okładka Stéphane Roux. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (7)

Komiksy

Lipcowy SW Komiks w sprzedaży

2011-07-17 15:53:28 Egmont Polska

Wczoraj do sprzedaży trafił kolejny numer miesięcznika Star Wars Komiks. Tym razem na fanów gwiezdnowojennych przygód czekają dwie nowe historie. Zachęcamy do zapoznania się z opisem zawartości lipcowego zeszytu.
Star Wars Komiks 7/2011 (35)

"Atak z cienia" (Striking from the Shadows, Republic #63) - Dalszy ciąg przygód Quinlana Vosa, który przeniknął do najbliższego otoczenia hrabiego Dooku. O cześniejszych wydarzeniach z udziałem tego szpiega Jedi opowiadają komiksy, które zamieściliśmy w tegorocznych numerach 2, 4 i 5. Quinlan w roli agenta bez przerwy styka się z ciemną stroną Mocy. Ryzyko, że jej ulegnie, staje się coraz większe.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Brian Ching i Brad Anderson.
"Zdobycz" (Prey, Tales #11) - Han Solo w młodym wieku wstąpił do imperialnej akademii, po czym rozpoczął służbę w armii. Jego kariera wojskowa skończyła się, gdy wbrew rozkazom uratował niewolnika z rasy Wookieech, Chewbaccę (o czym można przeczytać w „Star Wars Komiks” 3/2011). Jego niesubordynacja wzbudziła gniew Imperium i Hana ściga nie tylko sam Darth Vader, ale także Boba Fett.
Scenariusz i rysunki Kia Asamiya, kolory Dave Stewart.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (19)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2011-07-13 07:20:50 DiamondComics.com

Na amerykańskim rynku wydawniczym ukazał się kolejny komiks z cyklu Star Wars. Tym razem jest to powracający z nową miniserią "Revelations" cykl Invasion.
Invasion #12: Revelations # 1(5)

Podczas gdy najazd Yuuzhan Vongów postępuje coraz dalej w głąb galaktyki, Jedi stawiają opór!
Jednak jeden ze szkolących się Jedi przyjął inną drogę. Finn Galfridian, pod przewodnictwem tajemniczego mistrza Draya, infiltruje Coruscat i odkrywa rewelacje dotyczące przywódców Nowej Republiki, które mogą prowadzić do katastrofy!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Chris Scalf, druga okładka Dave Dorman. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj i tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (7)

Komiksy

Wywiad z Randym Stradleyem i Mikem Richardsonem

2011-07-12 15:28:39 Starwars.com

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o zbliżającej się premierze długo oczekiwanego komiksu - trzeciej części cyklu „Karmazynowe Imperium”. Dzisiaj przedstawiamy wywiad z Mikem Richardsonem i Randym Stradleyem, którzy opowiadają nieco o najnowszej historii.

Pierwsza część cyklu wyszła w 1997 roku, a kolejna rok później. Cześć trzecią zapowiedziano po raz pierwszy w 2001, jednak przez wiele lat nic nie było o niej słychać. Co jakiś czas pojawiały się plotki, jakoby miała powstać, jednak Dark Horse szybko dementował wszelkie pogłoski. Mimo tego, parę miesięcy temu zapowiedziano część trzecią, która ukaże się 25 października i będzie się składać z sześciu zeszytów.

Zdaję sobie sprawę, że już o to Was pytano, ale to pierwsza myśl, która przychodzi ludziom do głowy. Minęło ponad dziesięć lat od ostatniej części “Karmazynowego Imperium”. Dlaczego właśnie teraz nadszedł czas na trójkę? Co spowodowało, że wydanie jej zajęło tyle czasu?

Richardson: Właściwie, Randy i ja wcześnie usiedliśmy do pracy z zamiarem kontynuowania serii. Zaczęliśmy projekt w czasie, gdy wychodziły Epizody I, II i III; musiano więc wiele zmienić w stosunku do oryginalnego scenariusza, ponieważ kłócił się on z filmami i na chwilę odłożyliśmy pracę, bo ciężko się to pisało.Stradley: Po drugiej części “Karmazynowego Imperium” tak jakby wzięliśmy sobie wolne, a w tym czasie tak wiele wydarzyło się w EU, że nie byliśmy pewni, czy będziemy mogli w komiksie ukazać to, co chcemy.

Richardson: Nasz główny złoczyńca, którego przedstawiliśmy i powoli rozwijaliśmy, miał odegrać naprawdę istotną rolę w serii, ale został przejęty przez powieści.

Więc jeśli chodzi o serię, to mamy was dwóch i Paula Gulacy’ego jako rysownika. Który z was wpadł na pomysł, by powołać część trzecią do życia, i urzeczywistnił go? Jaka była reakcja innych?

Stradley: Mike na to wpadł. Ja potem trochę jęczałem i narzekałem, ale Paul od razu się zapalił.

Richardson: Myślę, że zawsze coś z tyłu głowy mówiło mi, że musimy zakończyć historię. Nasze główne postaci czeka wiele istotnych zmian. I Randy często powtarzał mi, że dostaje wiadomości z prośbami o kontynuacje częściej, niż w przypadku innych serii.

Stradley: Tak. Myślę, że jest to spowodowane faktem, iż zapowiedzieliśmy ją lata temu. Więc ludzie przyczepili się tej myśli. Prawdopodobnie lepiej zrobilibyśmy, gdybyśmy nic nie mówili, aż do czasu, gdy bylibyśmy gotowi ją przedstawić. Ale teraz nareszcie ją mamy! Gdybyście mogli jeszcze trochę poczekać…

Richardson: Dobra wiadomość jest taka: mimo że upłynęło dziesięć lub więcej lat naszego życia, nasi bohaterowie nadal. są w tym samym wieku, w jakich ich zostawiliśmy.

Stradley: W komiksie minęły dwa lata.

Richardson: Dwa lata po wydarzeniach z drugiej części “Imperium”.

Biorąc po uwagę fakt, iż w EU historie są wspólne, oraz to, że seria była tak popularna, czy były jakieś próby rozwinięcia postaci Kira Kanosa po tylu latach nieokazywania się części trzeciej?

Richardson: Cóż, Randy napisał kiedyś historię w „Dark Horse Extra” i była seria zabawek oparta na „Karmazynowym Imperium”. Było to parę lat temu i teraz mamy zamiar powiązać trochę luźnych końców. Wszystkie wydarzenia w komiksie będą wiązać się z biografiami klasycznych bohaterów i wszyscy będą na osi czasu tam, gdzie powinni być.

Jako edytor, Randy pozostał bardziej w temacie. Gdy robiliśmy pierwsze komiksy w 1991, uważałem się za eksperta w dziedzinie historii „Gwiezdnych Wojen”. Teraz, dwadzieścia lat później, zrobili tyle tego, że nie mogę nadążyć! Więc opieramy się na ludziach, którzy są historykami. Ale z wyprzedzeniem zrobiliśmy trochę badań. Dowiedzieliśmy się, co robiły postaci z GW w tym czasie i gdzie się znajdowały. Więc wszystko nam się ładnie wpasowuje.
Czy „Karmazynowe Imperium III” ma zamknięte zakończenie, czy jest wręcz przeciwnie?

Richardson: Powiedzmy, ze nasi bohaterowie przemieszczą się w inne miejsca. Kończy się zupełnie inaczej, niż wątki z poprzednich części. Nie chcę mówić za wiele.

Myślę, że to dobra historia, mamy nowy czarny charakter… z przeszłości, jeśli to ma jakiś sens. Wiele też przydarzy się niektórym z głównych postaci. Jesteśmy tym podekscytowani, podobnie jak Paul. Jeśli dobrze pójdzie, to kto wie? Może zaczniemy nową serię z bohaterami, którzy pojawią się w historii.


Czy chcecie coś dodać na temat zapowiedzianych serii: „Agent of the Empire”, „Dark Times: Out of Wilderness” i „Knight Errant”?

Stradley: Co kilka lat nachodzi mnie uczucie, że moja praca to przerabianie na nowo „Gwiezdnych Wojen”, zarówno przez zmianę kierunku, w którym podążamy, jak i przedstawianie nowych serii. Bardzo jestem podekscytowany wszystkimi historiami, nad którymi pracujemy. Myślę, że na ludzi czeka wiele niespodzianek. Zaczynam myśleć o jakiś najbliższych dwóch latach.

W tym roku fanów czeka jeszcze jedna wielka zapowiedź, która po prostu nimi wstrząśnie. Myślę, że poczekamy z zapowiedzią aż do Comic-Conu w Nowym Jorku, który ma miejsce w październiku.

Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Zapowiedź lipcowego SW Komiks

2011-07-11 21:00:15 Egmont Polska

Już za kilka na rynek trafi kolejny numer magazynu Star Wars Komiks. Od 16 lipca miesięcznik będzie można nabyć w tradycyjnych punktach sprzedaży.
Star Wars Komiks 7/2011 (35)

"Atak z cienia" (Striking from the Shadows, Republic #63) - Dalszy ciąg przygód Quinlana Vosa, który przeniknął do najbliższego otoczenia hrabiego Dooku. O cześniejszych wydarzeniach z udziałem tego szpiega Jedi opowiadają komiksy, które zamieściliśmy w tegorocznych numerach 2, 4 i 5. Quinlan w roli agenta bez przerwy styka się z ciemną stroną Mocy. Ryzyko, że jej ulegnie, staje się coraz większe.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Brian Ching i Brad Anderson.
"Zdobycz" (Prey, Tales #11) - Han Solo w młodym wieku wstąpił do imperialnej akademii, po czym rozpoczął służbę w armii. Jego kariera wojskowa skończyła się, gdy wbrew rozkazom uratował niewolnika z rasy Wookieech, Chewbaccę (o czym można przeczytać w „Star Wars Komiks” 3/2011). Jego niesubordynacja wzbudziła gniew Imperium i Hana ściga nie tylko sam Darth Vader, ale także Boba Fett.
Scenariusz i rysunki Kia Asamiya, kolory Dave Stewart.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Premiera: 16 lipiec 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (15)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na październik

2011-07-10 04:16:53 Dark Horse

Dark Horse ogłosiło gwiezdnowojenne zapowiedzi na miesiąc październik. Tym razem fani zostaną uraczeni aż ośmioma różnymi komiksami. W planach są nowe numery The Old Republic, Knight Errant, Invasion i Dark Times, Omnibus zawierający część zeszytów z serii Empire, dwa albumy z historiami powiązanymi z Mrocznym Widmem, oraz długo oczekiwana premiera Karmazynowego Imperium 3.
Crimson Empire 3: Empire Lost #1(6)

Luke Skywalker! Księżniczka Leia! Boba Fett! Karmazynowe Imperium, opowieść o ostatnim imperialnym Gwardziście, powraca po przeszło dekadzie oczekiwania! Nowa Republika poszerza zasięg swoich wpływów, ale czasy walki o galaktykę jeszcze się nie skończyły. W spokojny żywot rodziny księżniczki Leii i Hana Solo wkracza zagrożenie, które będzie miało wpływ również na szkolenie Jedi w Akademii Luke'a Skywalkera na Yavinie 4! W innej części galaktyki, Kir Kanos - były Gwardzista imperialny, a obecnie łowca nagród - jest gotowy by po trzech latach spędzonych w ukryciu wyrównać stare rachunki. Jeśli wcześniej nie zabije go nowy przeciwnik!
Scenariusz Mike Richardson, rysunki Paul Gulacy, kolory Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Premiera: październik 2011.

Temat na forum.
The Old Republic #11: The Lost Suns #5(5)

Szpieg Republiki, Theron Shan, robi co może by przeżyć oraz powstrzymać morderczą broń Sithów - Sun Razer. Ta superbroń musi być zniszczona, a Republikę trzeba ostrzec przed zbliżającym się zagrożeniem! Alexander Freed, jeden z twórców gry The Old Republic, stworzył niesamowite zakończenie tej historii, które przygotuje czytelników na największe wydarzenie gwiezdnowojenne 2011 roku!
Scenariusz Alexander Freed, rysunki George Freeman i Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Premiera: październik 2011.

Temat na forum.
Invasion #15: Revelations #4(5)

Nowa Republika kontratakuje! Atak Królowej Niny i Księżniczki Kaye na yuuzhańskich kolaborantów na Shramarze spowodował, że do walki przyłączył się sam Tsavong Lah ze swoją flotą. Ale Nowa Republika też ma trochę asów w rękawie: jest nim każdy wolny statek w sektorze! W tej epickiej bitwie, statki piratów, frachtowce oraz okręty Imperium przyłączą się do sił Nowej Republiki w walce przeciwko najeźdźcom z innej galaktyki.
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Chris Scalf. Premiera: październik 2011.

Temat na forum.
Knight Errant #8: Deluge #3(5)

Jedi kontra Huttowie! Jedi kontra Sithowie! Entuzjazm Kerry Holt na myśl o byciu częścią drużyny pryska, gdy okazuje się że cele Diabelskiej Eskadry są dalekie od jej własnych. Ale w obliczu powrotu huttańskiego gangstera Zodoha, pragnącego zniszczyć rodzinną planetę Kerry, jak i ataku Lorda Sithów Daimana, Kerra musi dobrze dobrać swoich sprzymierzeńców - albo zginie!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Iban Coello, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones. Premiera: październik 2011.

Temat na forum.
Dark Times #21: Out of the Wilderness #4(5)

Poszukiwany: Dass Jennir - martwy, lub jeszcze bardziej martwy! Tożsamość tajemniczego człowieka jest ujawniona! Jeśli Boba Fett jest tym, do kogo dzwonisz gdy chcesz kogoś pojmać - do Falco Sang dzwonisz, gdy chcesz by kogoś zabito. Sang śledził Dassa Jennira przez kilka miesięcy i w końcu go odnalazł. Ale nie tylko Sang szuka Jennira, więc łowca powinien uważać - bo może znaleźć się pomiędzy Jennirem a Darthem Vaderem!
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Pablo Correa. Premiera: listopad 2011.

Temat na forum.
Omnibus: At War With the Empire Volume 2

Po wydarzeniach Nowej nadziei, Rebelianci są zainspirowani do dalszej walki swoim pierwszym wielkim zwycięstwem, ale wojna przeciwko Imperium jeszcze nie chyli się ku końcowi. W tym albumie znajdziecie opowieści o swoich ulubionych klasycznych bohaterach, oraz o kilku nowych członkach Rebelii. Luke zostaje rozpoznany jako generał Jedi oraz syn Anakina Skywalkera - bohatera wojen klonów, potężny gangster prowadzi Imperium, Rebeliantów i swoich własnych szpiegów w krąg zdrady, Rebelia musi stawić czoła wielkiemu wyzwaniu by odnieść małe zwycięstwo, a Luke i Leia odkrywają złe siły z przeszłości gdy Darth Vader zastawia na nich pułapkę na opuszczonym księżycu. Premiera: grudzień 2011.

Temat na forum.
Episode I Adventures

Główni bohaterowie Mrocznego Widma: Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Qui-Gon Jinn i królowa Amidala, przeżyli różne przygody, których nie pokazano w filmie. Ten album zawiera w sobie: Epizod I: Anakin Skywalker, Epizod I: Królowa Amidala, Epizod I: Qui-Gon Jinn, Epizod I: Obi-Wan Kenobi oraz Epizod I #1/2. Odkryj, co robiły te postacie gdy ich losy nie były pokazywane w filmie! Premiera: styczeń 2012.

Episode I: The Phantom Menace

Świetne uzupełnienie premiery Mrocznego Widma w 3D - ta adaptacja jest obowiązkowa dla każdego fana Gwiezdnych Wojen. Postacie, które obecnie są ikonami świata gwiezdnowojennego, oraz wydarzenia stanowiące początek epickiej walki Jedi i Sithów - to wszystko zaczęło się w Epizodzie I. Ten album zawiera: Epizod I: Mroczne Widmo #1-4. Premiera: styczeń 2012.

KOMENTARZE (23)

Komiksy

Komiksowe szkice z …

2011-07-05 20:55:49 Dark Horse

Jakiś czas temu na stronie wydawnictwa Dark Horse pojawiły się plansze z rysunkami do jednego z komiksów Star Wars. Wprawdzie nie podano, o który tytuł chodzi, to po dokładniejszym przyjrzeniu się prezentowanym rysunkom można się domyśleć o jaką pozycję chodzi.KOMENTARZE (15)

Komiksy

Nadciągnęli Rycerze Starej Republiki

2011-07-04 18:13:58 Egmont Polska

Do sprzedaży trafił najnowszy tom cyklu Rycerze Starej Republiki pt. "Oczyszczenie". Tym razem miłośnicy tego komiksu znajdą w środku rozwiązanie wątków towarzyszących głównemu bohaterowi od początku istnienia serii.
Rycerze Starej Republiki tom #6: Oczyszczenie

Ostatnie wydarzenia sprawiły, że zbiegły padawan Zayne Carrick może wreszcie ujawnić istnienie i działalność tajnego Przymierza Jedi. Organizacji, która obarczyła go winą za zamordowanie kolegów.
Wraz z hochsztaplerem Gryphem i zyskanymi podczas ucieczki sojusznikami Zayne przejdzie do ofensywy. Pomoże mu w tym pożegnalny prezent od agentki Przymierza, która wierzy w jego niewinność. Padawan zbierze potrzebne dowody i jeśli nie zginie na terytorium wroga, będzie mógł stawić czoło oskarżycielom i znowu swobodnie żyć w galaktyce.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Knights of the Old Republic #29-35.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching i Bong Dazo, tusz Joe Pimentem, kolory Michael Atiyeh, okładka Brian Ching. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 168 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (9)
Loading..