TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksowe nowości

2011-08-31 08:53:07 DiamondComics.com

W ostatni dzień sierpnia Dark Horse postanowił wydać nowy tom komiksu Star Wars Adventures. Tym razem będziemy mogli śledzić przygody młodego Chewbaccy mierzącego się z przeciwnościami losu na rodzinnym Kashyyyku.
Star Wars Adventures Volume #6: Chewbacca and the Slayers of the Shadowlands - Digest

Cofnijmy się prawie dwieście lat przed wydarzenia z Nowej nadziei, gdy Chewbacca opowie historię ze swej młodości na Kashyyyku. Zdeterminowani, aby udowodnić sobie, że spełniają wymagania rytuałów dorosłości, Chewie i jego młodzi przyjaciele narażają się na niebezpieczeństwa Krainy cienia w poszukiwaniu przygody. Jednak znajdą znacznie więcej, niż się spodziewali, gdy natkną się przypadkiem na niewolników planujących napad na wieś Wookiee.
Przypadkowe spotkanie staje się dla Chewiego jednym z najbardziej kształtujących doświadczeń, takim, które nie chciałby aby się w ogóle wydarzyło!
Scenariusz Chris Cerasi, rysunki oraz kolory i okładka Jennifer Meyer. Cena 7,99$, 72 strony.

Temat na forum.

KOMENTARZE (7)

Komiksy

''Zdrada'' zagości we wrześniowym Wydaniu Specjalnym SW Komiks

2011-08-30 21:17:51 Egmont Polska

Za kilka dni, dokładnie 2 września, na rynek trafi kolejny numer Wydania Specjalnego Star Wars Komiks. W najnowszym zeszycie wydawanego przez Egmont kwartalnika pojawi się historia pochodząca z popularnego cyklu Empire pt. "Zdrada". oczywiście na tym nie koniec, jeszcze w tym miesiącu pojawią się kolejne komiksy Star Wars, więcej informacji na ten temat już wkrótce.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 3/2011 (10): Zdrada

Akcja komiksu Zdrada rozgrywa się niedługo przed sekwencją otwierającą film Nowa nadzieja, w roku poprzedzającym skuteczny atak rebeliantów na Gwiazdę Śmierci. Imperium istniało od osiemnastu standardowych lat. Jeszcze wkrótce przed jego powstaniem Palpatine, jako Wielki Kanclerz dysponujący specjalnymi uprawnieniami, wydał dekret, który przyznał mu prawo mianowania gubernatorów w poszczególnych sektorach regionalnych Republiki. Tych sektorów było ponad tysiąc, a gubernatorzy stali się w Imperium moffami.
Komiks ukazuje kulisy władzy w Imperium, a ważną rolę odgrywają w nim wielcy moffowie, a szczególnie jeden z nich – Trachta. Trachta poznał Palpatine’a jeszcze jako senatora, a później wiernie mu służył podczas wojen klonów. Właśnie wtedy, w trakcie jednej z misji, został poważnie ranny wskutek wybuchu detonatora termicznego. Stracił ręce i oczy, zastąpione później cybernetycznymi protezami. Jako wielki moff sprawował władzę w Nadsektorze Środkowym.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Empire #1-4: Betrayal przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Scott Allie, rysunki Ryan Benjamin, tusz Curtis P. Arnold, kolory Dave Stewart, okładka Brian Horton.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera: 2 września 2011r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

Komiksowe nowości

2011-08-24 06:47:10 DiamondComics.com

Za oceanem na półkach sklepów komiksowych i nie tylko pojawiła się nowa pozycja Star Wars. Tym razem fani mają okazję zapoznać się z czwartym zeszytem miniserii Jedi - The Dark Side. Finał tej opowieści planowany jest na przyszły miesiąc.
Jedi – The Dark Side # 4(5)

Sytuacja na Telos IV staje się coraz mroczniejsza: sabotaż, próba zabójstwa, sekretne spotkania, tajni agenci ...
Jednak teraz, głównym problemem mistrza Qui-Gona jest kontrola swojego upartego padawana. Powrót na rodzinny Telos okazał się niewiarygodnie trudny dla dumnego i zaciętego Xanatosa. Jego trudności w ponownym połączeniu z ojcem i siostrą stawiają zespół Jedi w niebezpieczeństwie, gdy przybliżają się do szokujących faktów kryjących się za rosnącą wojną domową …
Scenariusz Scott Allie, rysunki Mahmud Asrar, kolory Paul Mount, okładka Stéphane Roux. Cena 2,99$, 32 strony. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (6)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na listopad

2011-08-21 19:37:54 Dark Horse

Przed nami kolejna porcja zapowiedzi komiksowych, tym razem na przedostatni miesiąc roku. W połowie miesiąca zobaczymy nowe zeszyty z serii "Invasion" i "Knight Errant", natomiast pod koniec "Crismon Empire III". W grudniu na półki trafi kolejna część "Dark Times", a w nowym roku ukaże się wydanie zbiorcze "Legacy - War".
Inavsion #16 - Revelations #5(5)

Królowa Nina i księżniczka Kaye uratowały uchodźców z bitwy o Shramar, lecz Yuuzhan Vongowie mają w planach zwycięstwo w innym starciu. A może ujawni się kolejny sekret? W tym samym czasie, na Coruscant, pobierający nauki Jedi Finn Galfidian dowiaduje się, że gdy próbował zapobiec zabójstwu, sam mógł wplątać się w kolejne! Kolejne odkrycie może dotyczyć nowego mentora Finna! Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Chris Scalf Cena 3.50 $, 32 strony. Premiera: 16 listopada 2011.

Temat na forum.
Knight Errant #9: Deluge # 4(5)

Kerra Holt ma pełne ręce roboty! Gdy Stormbringery należące do władcy półświatka Hutta Zodaha, zalewają jej planetę deszczem, Kerra robi wszystko, co w swojej mocy, by zgromadzić zobojętniałych mieszkańców na wyższe tereny. A Lordowi Sithów Daimanowi wcale nie podoba się, że Zodah niszczy świat, który należy także do niego! Wkróce Kerra będzie musiała walczyć z dwiema armiami! Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Iban Coello, tusz Sergio Abad, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones. Cena 3.50 $, 32 strony. Premiera: 16 listopada 2011.

Temat na forum.
Crismon Empire III - Empire Lost #2(5)

Kir Kanos, ostatni ocalały członek Gwardii Imperialnej Palpatine'a, otrzymał "propozycję" dołączenia do kadry oficerów chcących przywrócić dawny ustrój do jego poprzedniej chwały. W tym samym czasie formująca się Nowa Republika zaczyna stawać w płomieniach, gdy zabójcy biorą na celownik przeciwniczkę Kanosa (a czasem i kochankę) Mirith Sinn! Scenariusz Mike Richardson, rysunki Paul Gulacy, kolory Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Cena 3.50 $, 32 strony. Premiera: 30 listopada 2011.

Temat na forum.
Dark Times #22: Out of the Wilderness # 5(5)

W pustynnej głuszy dochodzi do ostatecznego starcia. Używając przyjaciółki Dassa Jenira, Ember Chankeli, jako pionka, oraz własnego szpiegowskiego droida jako tajnej broni, pozbawiony uczuć zabójca Falco Sang uważa, że z góry ustalił wynik pojedynku. Lecz nie wziął pod uwagę nie jednej, lecz trzech osób zdolnych się poświęcić. Jak można wygrać z przeciwnikiem, który jest w stanie poświęcić wszystko? A nawet jeśli Sang wygra, ma wciąż jeszcze jeden, wielki problem: Dartha Vadera! Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Pablo Correa. Cena 2.99 $, 32 strony. Premiera: 7 grudnia 2011.

Temat na forum.
Legacy - War TPB

Bestsellerowa saga kończy się tutaj! Wojna rozpętuje się na całego, gdy imperator Sithów powraca zza grobu - silniejszy, bardziej zły, bardziej zdeterminowany i gotowy do użycia nowej tajnej broni przeciwko galaktyce! Lojalni członkowie Imperium Rorana Fela, Sojusz Galaktyczny i Jedi są w defensywie, cierpiąc z powodu ataków zjednoczonych Sithów. Lecz Cade Skywalker ma własne plany dotyczące tej wojny, a cały czas, który spędził, uciekając od swojego dziedzictwa, pokazał mu, że nie ma ucieczki... i musi stanąć samotnie przeciwko Darthowi Kraytowi! Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka Jan Duursema. Cena 19.99 $, 144 strony. Premiera: 11 stycznia 2012.

Temat na forum.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

Nowe komiksy w Polsce i USA

2011-08-17 08:38:07 DiamondComics.com i Egmont Polska

Za oceanem do sprzedaży powrócił komiksowy cykl Knight Errant, rozpoczynając nową miniserię zatytułowaną "Deluge". Dziś również w Polsce pojawiła się nowa pozycja. Na rodzimy rynek trafił sierpniowy numer magazynu Star Wars Komiks wraz z trzema nowymi historiami.
Star Wars Komiks 8/2011 (36)

"Cena władzy" (The Price of the Power, Empire #31) - Komiks rozgrywa się osiem miesięcy po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci przez rebeliantów i opowiada o jednej z wielu misji Dartha Vadera. Wierny pomocnik imperatora Palpatine’a udaje się tym razem na planetę Tiss’sharl na Zewnętrznych Rubieżach, by z jej gadokształtnymi mieszkańcami omówić ważną dla Imperium sprawę. Rzecz w tym, że na Tiss’sharl ścierają się różne interesy.
Scenariusz Scott Allie, rysunki Joe Corroney, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Corroney i Dan Jackson.
"Kiepski interes" (Bad Business, Tales #8) - Głównym bohaterem opowieści jest Vilmarh Grahrk, przemytnik i najemnik z rasy Devaronian. To on odegrał niechlubną rolę w wydarzeniach ukazanych w komiksie Rada Jedi: Działania wojenne („Star Wars Komiks Wydanie Specjalne” 2/2011). Wtedy się ulotnił, a teraz powrócił, by odebrać dług od Watta – tego samego, który jeszcze niedawno był właścicielem małego niewolnika, Anakina Skywalkera.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Francis Portela, tusz Howard M. Shum, kolory Dave Nestelle .
"Ugryziony" (Once Bitten, Tales #12) - Akcja historii toczy się w czasie filmu Nowa nadzieja. Sokół Millennium zdołał uciec przed imperialnym pościgiem i jeszcze nie trafił na Gwiazdę Śmierci. Obi-Wan Kenobi relacjonuje Hanowi Solo wydarzenia sprzed ponad trzydziestu lat, kiedy to jeszcze jako padawan wraz ze swoim mistrzem Qui-Gonem spotkał Aurrę Sing.
Scenariusz C. B. Cebulski, rysunki Makoto Nakatsuka, kolory Dave Nestelle.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Knight Errant #6: Deluge # 1(5)

W odpowiedzi na wezwanie, Kerra powraca z pomocą na kontrolowaną przez Sithów rodzinną planetę… ale jej przybycie na planetę zbiega się z zasadzką ze strony pewnego Hutta! Zderzenie z jego inwazją oraz wiele innych niespodzianek umieszcza przeprowadzaną na małą skalę akcje ratunkową Kerry w środku gorących wydarzeń. Musi rozwiązać szybko problem i jak zawsze sama!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Ivan Rodriguez, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones, drugi wariant okładki Paul Renaud. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj i tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (9)

Komiksy

Cyfrowe komiksy

2011-08-10 17:18:00

Ten rok to bez wątpienia rok mediów elektronicznych. Wpierw Del Rey rozpoczął nowy program e-booków, tym razem praktycznie wszystkich powieści, teraz zaś do gry dołączył się i Dark Horse. Od teraz fani komiksów nie muszą iść do sklepu by móc poczytać najnowsze opowieści, wystarczą iPhony, iPady czy zwykłe laptopy (o komputerach stacjonarnych nie trzeba wspominać).

Dark Horse i Lucasfilm ogłosiły powstanie cyfrowego sklepu Dark Horse'a podczas tegorocznego Comic-Conu. Ogłoszenie to było jedną z atrakcji piątkowego panelu poświęconego 20-leciu publikacji Gwiezdno-wojennych. Jednocześnie wiadomość o cyfrowych komiksach przekazano zarówno fanom, jak i mediom oraz przedstawicielom przemysłu wydawniczego.

Digital.DarkHorse.com już działa, a w ofercie jest obecnie ponad 50 komiksów z sagi. W tym między innymi seria "Karmazynowe Imperium", oryginalne adaptacje epizodów Marvela, ale też i nowości. Pojedyncze zeszyty zazwyczaj kosztują po 1,99 USD (choć kilka jest darmowych i kilka w promocji kosztuje zaledwie 0,99 USD). W dużo lepszych cenach są zaś komiksy zbiorcze i taki "The Force Unleashed" w promocji kosztuje tylko 5,99 USD.

Dark Horse obiecał że lista komiksów z czasem będzie uaktualniana.
KOMENTARZE (0)

Komiksy

Komiksowe nowości za oceanem

2011-08-10 09:24:12 DiamondComics.com

Na terenie Ameryki Północnej do sprzedaży trafiły nowe pozycje. Tym razem czytelnicy komiksów Star Wars będą mogli cieszyć się pojawieniem kolejnych zeszytów Invasion oraz The Old Republic, ponadto fani tych najstarszych historii będą mogli zapoznać się z nimi na nowo dzięki czwartemu tomowi Omnibusa "A long Time Ago … " zawierającemu przedruki opowieści wydawnictwa Marvel.
Invasion #13: Revelations # 2(5)

Kaye i Nina Galfridian znalazły się na froncie wojny z Yuuzhan Vongami, gromadząc uchodźców z ich rodzinnej planety oraz innych znajdujących się na ich trasie. Teraz kiedy przygotowują się do ponownego połączenia uchodźców z ich rodzinami w bezpiecznym porcie, na ich statku dochodzi do ataku, pochodzącego z najbardziej nieoczekiwanego pomieszczenia!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Chris Scalf, druga okładka Dave Dorman. Cena 3,50$, 32 strony. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
The Old Republic #9: The Lost Suns # 3(5)

Istnieje ryzyko, że wojna, która zakończyła się napiętym pokojem, znów wybuchnie, jednak elitarny szpieg Republiki Theron Shan (syn legendarnej mistrzyni Satele Shan) zamierza zrobić wszystko co w jego mocy, aby temu zapobiec, włącznie z przeniknięciem do Imperialnej przestrzeni Dartha Mekhisa, aby dowiedzieć się co się dzieje! Wraz z mistrzem Zho, oraz przestępcą znajdującym się pod jego opieką, Teff'ithem, Theron jest kierowany do Port Nowhere. Nie ma jeszcze planu lub jakiejkolwiek świadomości z czym będzie musiał się zmierzyć, jednak jak na szpiega, ma świetny styl!
Scenariusz Alexander Freed, rysunki George Freeman i Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 3,50$, 32 strony. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Omnibus: A Long Time Ago ... Volume #4

Niniejszy tom zawiera ponad pięćset stron klasycznych przygód Star Wars. Luke Skywalker i jego przyjaciele rebelianci walczą z despotycznym Imperium w opowieściach rozgrywających się na krótko przed i po przywróceniu w galaktyce Nowej Republiki w Powrocie Jedi. Omnibus zawiera komiksy Star Wars #68-85, które ukazały się oryginalnie nakładem wydawnictwa Marvel, w tym czteroczęściową adaptację Powrotu Jedi.
Scenariusz Jo Duffy, Archie Goodwin, David Michelinie, rysunki Gene Day, Ron Frenz, Kerry Gammill, Klaus Janson, M. Hands, Carmine Infantino, Luke McDonnell, Tom Palmer, Al Williamson, tusz Bob Layton, Tom Palmer i inni. Cena 24,99$, 576 stron. Preview dostępne tutaj.

KOMENTARZE (7)

Komiksy

Zapowiedź sierpniowego numer SW Komiks

2011-08-07 15:56:20 Egmont Polska

Jak zwykle w połowie miesiąca do sprzedaży trafi kolejny numer miesięcznika Star Wars Komiks. W sierpniowym zeszycie pojawią się trzy nowe historie. Szczegóły znajdziecie w dalszej części tego newsa.
Star Wars Komiks 8/2011 (36)

"Cena władzy" (The Price of the Power, Empire #31) - Komiks rozgrywa się osiem miesięcy po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci przez rebeliantów i opowiada o jednej z wielu misji Dartha Vadera. Wierny pomocnik imperatora Palpatine’a udaje się tym razem na planetę Tiss’sharl na Zewnętrznych Rubieżach, by z jej gadokształtnymi mieszkańcami omówić ważną dla Imperium sprawę. Rzecz w tym, że na Tiss’sharl ścierają się różne interesy.
Scenariusz Scott Allie, rysunki Joe Corroney, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Corroney i Dan Jackson.
"Kiepski interes" (Bad Business, Tales #8) - Głównym bohaterem opowieści jest Vilmarh Grahrk, przemytnik i najemnik z rasy Devaronian. To on odegrał niechlubną rolę w wydarzeniach ukazanych w komiksie Rada Jedi: Działania wojenne („Star Wars Komiks Wydanie Specjalne” 2/2011). Wtedy się ulotnił, a teraz powrócił, by odebrać dług od Watta – tego samego, który jeszcze niedawno był właścicielem małego niewolnika, Anakina Skywalkera.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Francis Portela, tusz Howard M. Shum, kolory Dave Nestelle .
"Ugryziony" (Once Bitten, Tales #12) - Akcja historii toczy się w czasie filmu Nowa nadzieja. Sokół Millennium zdołał uciec przed imperialnym pościgiem i jeszcze nie trafił na Gwiazdę Śmierci. Obi-Wan Kenobi relacjonuje Hanowi Solo wydarzenia sprzed ponad trzydziestu lat, kiedy to jeszcze jako padawan wraz ze swoim mistrzem Qui-Gonem spotkał Aurrę Sing.
Scenariusz C. B. Cebulski, rysunki Makoto Nakatsuka, kolory Dave Nestelle.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz i Maciek Drewnowski. Cena 6,50 zł, 48 stron. Premiera: 17 sierpień 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (15)

Komiksy

Nowości za oceanem

2011-08-03 08:29:03 DiamondComics.com

Za oceanem do sprzedaży trafił kolejny komiks wydawnictwa Dark Horse. Tym razem jest to pierwszy numer nowej miniserii "Out of the Wilderness" wchodzącej w skład cyklu Dark Times. Z okazji tegorocznego jubileuszu wydawnictwa, podobnie jak to było w przypadku innych tytułów, komiks jest dostępny w dwóch wersjach okładek.
Dark Times #18: Out of the Wilderness # 1(5)

Darth Vader zmierzy się ze śmiertelnie niebezpiecznym zabójcą ... wyjęta spod prawa załoga Uhumele przybywa na miejsce ostatniej przygody Jedi Dassa Jennira, którego jednak już tam nie ma ... a pół galaktyki dalej, imperialne myśliwce są zestrzeliwane z nieba przez "nieuzbrojony" statek wycieczkowy ...
Powrót do mrocznych czasów, niezbadanej ery historii Star Wars, kiedy Imperium było nowe, a Jedi byli tropieni przez Dartha Vadera!
Czyli Dark Times powraca z zupełnie nową historią!
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Pablo Correa, druga okładka Mark A. Nelson. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj i tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (9)
Loading..