TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Zapowiedź Dziedzictwa #8

2011-09-22 21:31:57 Egmont Polska

Emocje po wrześniowych premierach jeszcze nie zdążyły dobrze opaść, gdy tymczasem przyszedł czas, aby poinformować o kolejnym zbliżającym się komiksie. Za kilkanaście dni, 3 października, do sprzedaży trafi kolejny tom cyklu Dziedzictwo opisujący przygody dobrze już poznanych bohaterów odległej galaktyki. Niestety według ostatnich zapowiedzi Egmontu będzie to ostatnie wydanie albumowe komiksu Star Wars w tym roku. Na kolejne przyjdzie nam poczekać najprawdopodobniej do stycznia.
Dziedzictwo tom #8: Tatooine

Rozgrywki o przejęcie kontroli nad galaktyką weszły w decydującą fazę. Krążą pogłoski o śmierci sithańskiego imperatora Dartha Krayta. Wrogowie Sithów dostrzegają w tej sytuacji szansę, na którą czekali. W samym Imperium również rozpoczyna się walka o władzę.
Cade Skywalker, który doprowadził do tego stanu, uciekł ze swoją załogą na Tatooine i powrócił do dawnych pirackich zwyczajów. Ale próba przechytrzenia Czarnego Słońca i Imperium – choć to kusząca i lukratywna perspektywa – znowu uwikła Cade’a w losy galaktyki i postawi go twarzą w twarz z dziedzictwem Skywalkerów.
To wydanie zbiorcze zawiera historie wydane oryginalnie w zeszytach Legacy #37-41.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema i Kajo Baldisimo, kolory Brand Anderson i Jesus Aburto, tusz Dan Parsons, okładka Chris Warner. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 104 stron. Premiera 3 października 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (23)

Komiksy

Nowe komiksy Dark Horse'a w sprzedaży

2011-09-21 23:05:20 DiamondComics.com

Za oceanem pojawiły się kolejne komiksy Star Wars. Wśród dzisiejszych premier można znaleźć trzy nowe pozycje. Pierwszą z nich jest nowy zeszyt Jedi - The Dark Side kończący w ten sposób pięcioczęściową miniserię z Qui-Gonem w roli głównej. Drugim komiksem jest nowy odcinek Knight Errant natomiast ostatnią z nowości jest Omnibus będący zbiorem adaptacji filmowych epizodów.
Jedi – The Dark Side # 5(5)

Wojna domowa wybuchła na Telosie IV. Podczas gdy gubernator zbiera swoje wojska, Jedi Qui-Gon Jinn desperacko poszukuje przyczyn zamieszek na planecie, w nadziei na powstrzymanie nadchodzącej wojny... Ale jego zmartwiony padawan wcale nie pomaga: jego powrót do domu nie był ani trochę szczęśliwy, a ostatnie wydarzenia - w tym straszliwa śmierć członka rodziny - tylko zwiększyły jego rosnący gniew. Tym razem to Qui-Gon będzie jego celem!
Scenariusz Scott Allie, rysunki Mahmud Asrar, kolory Paul Mounts, okładka Stéphane Roux. Cena 2,99$, 32 strony. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Knight Errant #7: Deluge # 2(5)

Odpowiadając na desperackie wezwanie, Rycerz Jedi Kerra Holt wraca na swoją oblężoną przez Sithów planetę, by zabrać na wahadłowiec tak wielu niewolników, jak to tylko możliwe. Lecz nie spodziewa się, że na swojej drodze spotka oddział myśliwców Republiki. Z pomocą oddziału Devil, Kerra będzie miała szansę przejścia do ofensywy i wyzwolenia całej planety! Lecz w „diabłach” jest coś więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Hutt prowadzący szemrane interesy infiltruje planetę, a Lord Daiman dostaje informacje co dzieje się na jego planecie!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Iban Coello, tusz Sergio Abad, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
Omnibus: Episodes I through VI - The Complete Saga

Komiksowa adaptacja wszystkich filmów Star Wars zebrana w jednym tomie! Od fatalnego w skutkach spotkania Qui-Gon Jinna i Obi-Wana Kenobiego z Darthem Maulem do zwycięstwa Luke’a Skywalkera nad Sithami i odkupienia Dartha Vadera, to wszystko znajduje się tutaj.
Zbiór, liczący 600 stron, zawiera komiksy wydawane, podobnie jak filmy, w ciągu dziesięcioleci, wliczając w to edycję specjalną epizodu IV.
Scenariusz Archie Goodwin, Bruce Jones, Henry Gilroy, rysunki Al Williamson, Jan Duursema, Douglas Wheatley okładka Tsuneo Sanda. Cena 24,99$, 600 stron.

Temat na forum.

KOMENTARZE (7)

Komiksy

Wysłannicy Jedi w sprzedaży

2011-09-21 07:16:37 Egmont Polska

W tym miesiącu mieliśmy okazję zapoznać się już z dwoma nowymi komiksami wydawnictwa Egmont. Wydaniem Specjalnym Star Wars Komiks oraz wrześniowym numerem Star Wars Komiks. Dziś w sprzedaży pojawiła się ostatnia z zapowiadanych na ten miesiąc pozycji. Star Wars Komiks Ekstra zawierająca historię pt. "Wysłannicy Jedi".
Star Wars Komiks Extra 3/2011 (4): Wysłannicy Jedi

Odkąd Jedi odkryli, że galaktyce znowu zagrażają Sithowie (film Mroczne widmo), minęły ledwie miesiące. Wydarzenia ukazane w Wysłannikach Jedi następują wkrótce po misji Ki-Adi-Mundiego na Tatooine, stanowiącej kanwę komiksu Przybysz z poprzedniego numeru kwartalnika „Star Wars Komiks Extra”. Mistrz Mundi dotrzymał przyrzeczenia, złożonego konającemu Sharadowi Hettowi, i teraz szkoli jego syna, wraz z którym bierze udział w kolejnym zadaniu.
Czasy są niespokojne, więc Jedi nie mają chwili wytchnienia. Tym razem kilkoro członków Rady udaje się na egzotyczną planetę Malastare, by pełnić rolę mediatorów w negocjacjach, które mają zakończyć ciągnącą się od lat wojnę domową. Malastare to między innymi ojczyzna Dugów, specyficznej rasy, do której należał znany z Mrocznego widma Sebulba, nieuczciwy przeciwnik małego Anakina Skywalkera w zawodach ścigaczy.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Star Wars #13-18 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Timothy Truman, rysunki Tom Lyle i Jan Duursema oraz John Nadeau, tusz Robert Jones i Walden Wong oraz Jordi Ensign, kolory Dan Jackson, okładka Jason Hurst.

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 14,99 zł, 144 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (11)

Komiksy

Wrześniowy SW Komiks w sprzedaży

2011-09-16 06:48:55 Egmont Polska

Nowy Star Wars Komiks jest już w sprzedaży. We wrześniowym numerze, który dziś właśnie trafił na sklepowe półki, znalazła się jedna, za do dłuższa niż zwykle, historia przedstawiająca jedną z bitew stoczonych podczas Wojen klonów. Przedsmak tego komiksu znajdziecie w tym newsie zapoznając się z opisem oraz zamieszczonymi planszami.
Star Wars Komiks 9/2011 (37)

"Nowe oblicze wojny" (The New Face of War, Republic #51-52) - Wojny klonów trwają ledwie od dziesięciu tygodni. Wkrótce po bitwie o Kamino generał Obi-Wan Kenobi wraz z innymi Jedi i żołnierzami klonami trafia na największy z księżyców planety Naboo. Podczas tej misji Jedi pierwszy raz muszą stawić czoło nowym wrogom: Durge’owi, a przede wszystkim Asajj Ventress. Akcja komiksu bezpośrednio poprzedza historię Pole rażenia („Star Wars Komiks” 1/2010).
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Tomás Giorello, tusz Curtis Arnold, kolory Joe Wayne, okładka Brian Ching.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,50 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (12)

Komiksy

W komiksowych nowościach ...

2011-09-14 20:25:15 DiamondComics.com

Dziś swoją premierę miały dwa kolejne komiksy Star Wars. W Stanach do sprzedaży trafiły nowe zeszyty cyklów Invasion oraz The Old Republic. Szczegóły na temat tych dwóch pozycji znajdziecie w dalszej części newsa.
Invasion #14: Revelations # 3(5)

Najeźdzcy Yuuzhan Vongów są wszędzie! Królowa Nina z Artorias i jej pasierbica Kaye odkrywają, że bezpieczna przystań, w której mieli przebywać uchodźcy, tak naprawdę służy jako obóz pracy Imperium, w którym wszelkie zyski idą do najeźdźców. Dodatkowo, Kaye dowiaduje się straszliwego sekretu o swojej przybranej matce i o sobie samej. Czy matka i córka są takie same?
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, kolory Wes Dzioba, okładka Chris Scalf. Cena $3.50, 32 strony. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
The Old Republic #10: The Lost Suns # 4(5)

Schwytany przez Imperium Sithów, szpieg Theron Shan jest bliski dowiedzenia się o tym, co zakończyło wielką wojnę. Ale gdy już odkryje naturę tajnych działań wroga, czy będzie w stanie wykorzystać tą wiedzę? Główny scenarzysta „The Old Republic” nadal odkrywa sekrety gry w tej komiksowej sadze.
Scenariusz Alexander Freed, rysunki George Freeman i Dave Ross, tusz Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena $3.50, 32 strony. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (3)

Komiksy

Spotkanie z Egmontem

2011-09-14 19:55:05 Bastion

Kilka dni temu informowaliśmy o planie wydawniczym Egmontu, który wydawnictwo przedstawiło podczas Star Force 2011. W trakcie imprezy odbyło się spotkanie z tłumaczem i redaktorem komiksów Star Wars, Jackiem Drewnowskim. Zachęcamy do zapoznania się z jego szczegółami wszystkie osoby, które nie miały okazji uczestniczyć w dyskusji.
Zapis zeszłorocznej rozmowy, możecie przeczytać tutaj.

Pytanie: Jak zaczęła się przygoda z SW?
Jacek Drewnowski: Na to pytanie odpowiadałem już wielokrotnie, ale nigdy tutaj. Zaczęło się kiedy miałem 7 lat, a mój młodszy brat miał ich 5. Ojciec zobaczył ten film wpierw sam, a potem zabrał synów do kina Sawa. Tam obejrzeliśmy „Nową nadzieję”. Ja czytałem sam napisy, natomiast mój brat dopraszał się, by Tata czytał i tłumaczył, co denerwowało innych widzów. A sam film? To był dla mnie cios, a na Imperium poszedłem już sam, właściwie od razu. „Powrót Jedi” zobaczyłem z kuzynem w klubie studenckim, piracką kopię z arabskimi podpisami, na rok czy dwa przed oficjalną polską premierą. Lubiłem Star Wars, potem gdy była okazja to zawsze oglądałem te filmy. Mieliśmy nawet nagrane z PRO7 na VHS i wiele razy do nich wracałem. Wciąż pamiętam ten niemiecki dubbing. W latach 90. skończyła się tylko fascynacja filmami, pojawiły się gry komputerowe – X-wing, TIE Fighter, no i książki Zahna. Gdy PRL się skończył, pojawiły się większe możliwości wydawania pieniędzy na Star Wars.
Zawodowo zaczęło się w 1999, przy okazji „Mrocznego widma”. Pracowałem w Egmoncie jako redaktor pisma „Królik Bugs”. Wszyscy w pracy wiedzieli, że jestem fanem Star Wars, więc zostałem koordynatorem sagi w Egmoncie.
Gdy Egmont wracał do Star Wars, już nie pracowałem w tym wydawnictwie, więc ściągnięto mnie ponownie do firmy.
P: Jaka jest twoja ulubiona postać z Star Wars i dlaczego Boba Fett?
JD: Ulubiona postać to Han Solo, ale trudno byłoby wybrać. A czemu Boba Fett? Przy okazji nawrotu fascynacji Star Wars, związanymi z Zahnem, i z Mrocznym Imperium, to jakoś wtedy gadżety z Bobą Fettem zaczęły być fajniejsze niż te z Vaderem. Zaczęło mi się wtedy wydawać, że Boba i łowcy są dużo ciekawsi niż inne postaci. Fett zaś zawsze był ich największym i najbardziej prominentnym.
Znienawidzona postać ma inicjały JJB.
P:Jaki jest proces redagowania komiksów.
JD: Zaczynamy od wyboru komiksu, który chcemy wydać. Wpierw komiksy trzeba przeczytać, robi się notatki. Nie zawsze można wydać dany komiks od razu, a gdy jest wart wydania, warto o nim pamiętać. Zwłaszcza, gdy chce się go wydać np. za półtora roku. Powstają listy i notatki, i na ich podstawie wybiera się dany komiks. Potem ustala się plan, a następnie wydawnictwo kupuje prawa, płaci, sprowadza materiały. Kiedyś Dark Horse wysyłał im klisze, co trwało miesiącami, dziś wrzucają nam plik na FTP. Tłumacz zaś dostaje komiks w oryginale, często ten, który czytano przy wybieraniu. Tłumaczenie jest redagowane, a następnie trwa proces składania. Obecnie pliki mają puste dymki, kiedyś na kliszach tak nie było, więc je zdrapywano żyletką (były osoby zatrudnione specjalnie w wydawnictwie do tego). Kiedyś do dymków robiono napisy ręcznie, teraz są już czcionki.
Gdy tekst jest wpisany, przeglądam te pliki, proszę o ew. poprawki. Dostaje z powrotem poprawione, akceptuje i wysyłam do drugiej redakcji, potem dostaje je do akceptacji. Drugi redaktor jest stylistyczny, nie merytoryczny. Następnie mamy gotowy materiał do druku. Czasem drukarnia wysyłała przykłady, obecnie raczej wrzuca plik. Tu się sprawdza tylko kolory, a nie treść.
Potem przyjeżdżają egzemplarze, ale nawet jak są w nich błędy to nic nie da się z tym zrobić.
P: Góra robi coś? Wpływa na polskie wydanie?
JD: Te strony, które tworzymy na miejscu, często druga strona okładki, wstępniak, czasem artykuł, zawsze idzie do Lucasa do akceptacji. Wiadomo, nie czyta tego Lucas, ale tak to nazywamy w żargonie. Tłumaczymy te artykuły, wysyłamy do LFL, gdzie zazwyczaj są akceptowane. Przede wszystkim patrzą na znaczki ™, ® i ©. Raz tylko domagali się by wyciąć nazwę pewnej fanowskiej organizacji, z którą LFL był wówczas skonfliktowany.
P: Co jest dla ciebie bardziej fascynujące tłumaczenie czy redagowanie. I co jest ciekawsze tłumaczenie książek czy komiksów?
JD: Co mi daje więcej satysfakcji? Gdyby moja praca redaktora nie dotyczyła magazynu Star Wars powiedziałbym, że praca tłumacza. Ale fakt, że to są Gwiezdne Wojny i że dzięki temu się choćby tu z wami spotykam, zmienia rzecz. Bardzo lubię pracę redaktora Star Wars i nie chciałbym robić nic innego. Czuję się jednak przede wszystkim tłumaczem, to jest moje główne zajęcie, lubię to robić i chyba robię to dobrze. Jak się w Egmoncie skończą kiedyś Gwiezdne Wojny, to pewnie wrócę tylko do tłumaczenia. A co lepiej się tłumaczy? Nie ma tu jasnej odpowiedzi na to pytanie. Są różne komiksy i książki. Jak porównamy komiks „From Hell” i książkę „Skarb Małych wróżek”, to łatwiej jest przetłumaczyć książkę. Zazwyczaj praca nad książką trwa dużo dłużej, ale dzięki temu jest też większa satysfakcja. Fajnie jest jak już książka wyjdzie, jak się ma ją w rękach i jak jest dobrze wydana.
P: Powoli wyczerpuje się formuła Star Wars Komiks. Co dalej?
JD: Sprzedaż trochę spadła w porównaniu z zeszłym rokiem. Nie jest źle, ale jest gorzej. Jest też konkurencja o kieszenie fanów np. ze strony DeAgostini. Nie zamykają jeszcze miesięcznika w przyszłym roku. Co do formuły, jest jeszcze trochę czasu. W 2012 chcą SWK wydawać tak samo jak teraz. Nie ma sztywnej koncepcji, co będzie dalej. Możliwe są różne warianty, np. dwumiesięcznik o różnej grubości. Póki co jest dobra koniunktura i chcą ją wykorzystać. Kiedyś nastąpi moment, kiedy komiksów będzie mało i będzie trzeba nimi oszczędnie gospodarować.
P: A jakie są plany serii albumowych?
JD: Nadal rozważamy różne opcje. Jeśli chodzi o albumy, to z pewnością zwalniamy tempo. Co trzy miesiące, maksymalnie pięć w roku. W przyszłym roku kontynuujemy dwie serie – „Rycerzy” i „Dziedzictwo”. Potem wrócimy do „Mrocznych Czasów”. Tempo trzeba zmniejszyć, rynek jest zbyt nasycony. Nadal jest to opłacalne, ale nie aż tak bardzo jak kiedyś. Potem kolejnym kandydatem do wydania jest „Invasion”, ale to już odległa przyszłość.
P: A kolejny magazyn?
JD: Mam coś w zanadrzu. Wrócimy do tego.
P: A plany książkowe?
JD: Zakontraktowaliśmy cztery książki, trzy z nich już wyszły. Kolejna książka wyjdzie dopiero w kwietniu. To będzie duża rzecz. A jak te wydane się sprawdzą, to może wydadzą coś jeszcze. W kwietniu wyjdzie Star Wars: Year by year. Tłumaczy ją Anna Hikiert, a ja jestem konsultantem. Moim zdaniem to pozycja godna zauważenia przez fanów.
P: Przed rokiem była relacja z imprezy w Star Wars Komiks. Będzie teraz coś podobnego?
JD: Zobaczymy, tamta relacja powstała przy współpracy z fanklubem więc jeśli pomożecie to chętnie.
P: To może nastał już ten moment by porozmawiać o planie wydawniczym.
JD: Minęły trzy lata od wprowadzenia na rynek Star Wars Komiks. W każdym roku coś wprowadzaliśmy nowego. W 2008 – SWK i albumy. W 2009 – Wydanie Specjalne i kolejne serie albumowe. W 2010 – SWKE. W 2011 – Książki. No i 28 września 2011 zadebiutuje nowy miesięcznik – „Star Wars: The Clone Wars” – komiksy, zabawki, plakaty i konkursy i gadżety. Np. notesy, latarki. Cena 7,99. Coś by zarażać młodsze pokolenie Gwiezdnymi Wojnami. Merytorycznie pomaga przy tym Anna Hikiert.
Plany zaś wyglądają następująco:
SWK 9 (wrzesień): Nowe oblicze wojny (Republic 51-52).
SWK 10 (październik): Chewbacca (#3), Death Star Pirates (Tales #8)
SWK 11 (listopad): uwaga 64 strony, To numer 50 (licząc z Gwiezdne Wojny Komiks), nasze małe święto. Będzie zawierał historię The Short, Happy Life of Roons Sewell” z serii Empire. Zostanie ona wzbogacona o kilka stron z komiksu Darklighter, które nie znalzały się w naszym wydaniu SWK WS #2/2009. Tamte strony miały być łącznikiem między tymi seriami, dlatego znalazły się tutaj. Dodatkowo będzie jeszcze The Secret of Tet-Ami (Tales #13).
SWK 12 (grudzień): Chewbacca (4), Sandstorm (Tales #15), Payback (Tales #18). No i Boba Fett na okładce.
SWK WS (grudzień): Rite of Passage (Republic) SWK E (wrzesień): Emissaries to Malastere.
SWK E (grudzień): In the Shadows of their fathers z Empire. (5 zeszytowy) – chyba że spadnie na marzec. Na razie nie mogę powiedzieć, co to za komiks zostanie wydany. Na 90% będzie to inny komiks. Szczegóły podamy na dniach na Facebooku.
Albumy: Pazdziernik – Dziedzictwo #8, Kotor #7 w styczniu.
Następnie zaczęły się pytania z sali.
P: Czy jest szansa na komiksy „The Old Republic”, w końcu gra będzie lada moment.
JD: Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie.
Komentarz: Jacek uciął rozmowę. Należy się zatem spodziewać, że to właśnie ten komiks pojawi się w grudniu, ale dopóki wszystko nie jest zapięte na ostatni guzik, Jacek nie chce nic potwierdzać.
P: Jest szansa na Karmazynowe Imperium 3?
JD: Jest bardzo duża szansa, ale na razie musimy poczekać aż ten komiks się ukaże. Wtedy go zobaczymy. I pewnie będzie w orbicie naszych zainteresowań.
P: Czy będzie 3 część Wektora?
JD: Nie, bo jej nie ma. To pytanie do Dark Horse’a, nie do nas.
P: W SWK E też się kończy zapas komiksów, co dalej?
JD: W ramach SWK E będziemy wydawać np. komiksy pięcio zeszytowe, albo będziemy łączyć trzy zeszytowe. Te komiksy mogą być nie powiązane ze sobą.
P: Czy jest możliwość zrobienia komiksu z „Empire at War”?
JD: Nie mamy wpływu na to, jakie amerykanie robią komiksy i z jakimi bohaterami. Wątpię byśmy dostali licencję na tworzenie własnych komiksów, musimy się posiłkować tylko tym, co wydają amerykanie.
P: Czy były plany wydawania „The Force Unleashed”?
JD: Rozważaliśmy to, ale nie udało się nawiązać współpracy z dystrybutorem gry.
P: A co do Knight Errant? Możemy liczyć na powiązanie z książką Amberu?
JD: Nie myśleliśmy o tym, to nie jest zły pomysł, ale nie będziemy czekać na Amber.
P: Czy „Legacy – War” zostanie wydany w Polsce?
JD: Tak oczywiście, w ramach serii Dziedzictwo. Prawdopodobnie przed „Dark Timesem”.
Ale to raczej rok 2013 więc jeszcze nie wiemy.
P: Czy jest szansa na Empire’s End?
JD: Generalnie nie mam zapału do wydania tego komiksu. Ale kropla drąży skałę, więc może wypada się nad tym pochylić. Nie mamy tego w rozpisce.
P: Czy jesteście w stanie wydać albumy te dla dorosłych jak Jedi vs. Sith?
JD: Nie ma problemów licencyjnych. Zajmują się tym inni specjaliści w Egmoncie, zależy im na wynikach sprzedaży. Nie mam na to wpływu, nie wiem co oni zadecydują. Zobaczymy jak rynek na to zareaguje. Gdy Star Wars Magazyn chciało wydawać magazyn, LFL zgłosił się do Egmontu z pytaniem, czy zamierzają wydawać coś podobnego. Egmont nie miał ochoty, więc Star Wars Magazyn mogło powstać.
P: Będzie kontynuowana Rebelia?
JD: To jest bardzo prawdopodobne.
P: Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej o „The Clone Wars”?
JD: „The Clone Wars” ma bazować na czasopiśmie skandynawsko niemieckim, a nie na angielskim. Ale tutaj nie jestem pewien, może oni bazują na angielskim.
P: Czy krótszy SWK E będzie kosztem publicystyki?
JD: Raczej nie. Bo wypada 22 strony komiksu a 16 pisma. Zresztą prawdopodobnie cena i tak nie spadanie.
P: Czy w ramach licencji jest określona jakość wydruku, składu itp.
JD: Bardzo dobre pytanie, ale nie znam odpowiedzi, bo nie zajmuję się tą stroną. Kontrakt z LFL to taka cegła, więc pewnie jest to jakoś określone, ale nie znam szczegółów.
P: Które wydania są lepsze, oryginalne czy polskie?
JD: Zeszyty mamy lepsze niż amerykanie, a trady, to raczej kwestia preferencji. Mamy inny papier i inny rozmiar.
Na tym skończył się panel.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi na grudzień

2011-09-10 21:41:47 Rebelscum

Oto przed nami kolejne zapowiedzi komiksowe, tym razem na grudzień. W połowie miesiąca zadebiutuje najnowsza seria, "Agent of the Empire". Pod koniec zobaczymy kolejne zeszyty z serii "Knight Errant" i "Karmazynowe Imperium", a w lutym czeka na nas piąta część ogromnego, bo liczącego ponad 500 stron, Omnibusa "A Long Time Ago".
Agent of the Empire - Iron Eclipse #1(5)

Nazywa się Cross. Jahan Cross. Ustąp miejsca, Jamesie Bondzie; w galaktyce pojawił się nowy tajny agent, który ma za swymi plecami całą potęgę Imperium! Misja zabiera Crossa i jego asystentkę IN-GA 44 do bogatego Sektora Korporacyjnego. Tam, w poszukiwaniu skradzionej technologii droidów, będą ocierać się o dyplomatów i desperatów, przywódców przedsiębiorstw i członków lokalnej policji - lecz na wszystkich będą źle działać! Scenariusz John Ostrander, rysunki Stéphane Roux , tusz Julien Hugonnard-Bert, okładka Stéphane Roux, wariantywna wersja okładki Dave Wilkins Cena 3.50 $, 40 stron. Premiera: 14 grudnia 2011.

Temat na forum.
Knight Errant - Deluge #5(5)

Osaczona przez Sithów i Hutta, Rycerz Kerra Holt musi walczyć z obiema stronami, by uratować miliardy mieszkańców planety Darkknell przed utopieniem przez flotę okrętów, które mają zdolność do zatopienia całej planety! Jej planem jest użycie czystej, brutalnej siły - lecz jej wrogowie są sprytniejsi, niż myślała. Czy to koniec samotnej Jedi Kerry Holt? Scenariusz John Jackson Miller, rysunki David Daza, tusz Sergio Abad, kolory Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones. Cena 3.50 $, 40 stron. Premiera: 21 grudnia 2011.

Temat na forum.
Crismon Empire III - Empire Lost #3(5)

Kir Kanos uderza w Imperium! Porwany i nękany przez dogmatyczne imperialne spiski, Kanos, były członek gwardii Palpatine'a, ma już dość! Idzie na wojnę z imperialną frakcją, nawet gdy księżniczka Leia Organa otrzymuje zaproszenie, by spotkać się z drugą. Ujawniają się zdrady podszyte kolejnymi zdradami, a Kanos odpowiada na nie w jedyny znany sobie sposób - przemocą! Scenariusz Mike Richardson, rysunki Paul Gulacy, kolory Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Cena 3.50 $, 32 strony. Premiera: 28 grudnia 2011.

Temat na forum.
Omnibus: A Long Time Ago... vol. 5 TPB

Znajdują się tutaj wszystkie Wasze ulubione postaci - Luke Skywalker, księżniczka Leia, Han Solo, Chewie, droidy i więcej! Wszyscy przynoszą pokój do niedawno wyzwolonej galaktyki i stawiają czoła nowym kłopotom! Album zawiera klasyczne zeszyty Marvela od numeru #86 do #107. Cena 24,99 $, 568 stron. Premiera: 29 lutego 2012.

Temat na forum.

KOMENTARZE (10)

Komiksy

Plan wydawniczy Egmontu

2011-09-10 19:35:20 Egmont Polska

Jak zapewne większość z Was wie, dziś w Toruniu odbywa się StarForce, czyli konwent poświęcony Gwiezdnym Wojnom. Wśród licznych atrakcji, których opis znajdziecie w późniejszej relacji, miało miejsce spotkanie z redaktorem naczelnym Star Wars Komiks, Jackiem Drewnowskim. Podczas dyskusji z przybyłymi na spotkanie fanami komiksów przedstawiono plan wydawniczy na ostatnie miesiące 2011 roku oraz przedstawiono kilka szczegółów na temat tego czym wydawnictwo Egmont zamierza podzielić się z miłośnikami gwiezdnej sagi.

Podczas rozmowy stwierdzono między innymi, że wydania albumowe będą najprawdopodobniej ukazywać się z mniejszą niż do tej pory częstotliwością, czego powodem jest nieco gorsza sprzedaż. Po Dziedzictwie #8, które trafi na rynek już 3 października, w styczniu pojawi się kolejny tom Rycerzy Starej Republiki. Egmont skupi się na wydawaniu obu tych serii do momentu ich zakończenia, aby następnie przejść do cyklu Mroczne czasy. Dopiero potem przyjdzie czas na ewentualne dalsze pozycje. Na tę chwilę nie wiadomo jakie to będą tytuły. Dodatkowo warto wspomnieć, że jeszcze w tym miesiącu, dokładnie 28 września do sprzedaży trafi nowy magazyn "The Clone Wars". Miesięcznik, którego główną grupę docelową mają stanowić najmłodsi fani w przedziale 5-10 lat, będzie zawierał komiksy, zagadki, konkursy oraz różnego rodzaju gadżety.

Poniżej przedstawiamy plan wydawniczy.

Wrzesień 2011
Wydanie Specjalne Star Wars Komiks 3/2011 (10)
- Betrayal (Empire #1-4) (88 stron)
Star Wars Komiks #37
- The New Face of War (Republic #51-52) (44 strony)
Star Wars Komiks Extra 3/2011 (4)
- Emissaries to Malastare (Star Wars #13-18) (132 strony)

Październik 2011
Dziedzictwo tom #8: Tatooine (Legacy Volume #8: Tatooine) (104 strony)
- Tatooine (Legacy #37-40)
- Rogue’s End (Legacy #41)
Star Wars Komiks #38
- Chewbacca #3 (22 strony)
- Death Star Pirates (Tales #8) (20 stron)

Listopad 2011
Star Wars Komiks #39
- The Short, Happy Life of Roons Sewell (Empire #10-11) (48 stron)
- The Secret of Tet-Ami (Tales #13) (10 stron)

Grudzień 2011
Wydanie Specjalne Star Wars Komiks 4/2011 (11)
- Rite of Passage (Star Wars #42-45) (88 stron)
Star Wars Komiks #40
- Chewbacca 4 (44 strony)
- Sandstorm (Tales #15) (12 stron)
- Payback (Tales #18) (8 stron)
Star Wars Komiks Extra 4/2011 (5)
- In the Shadows of Their Fathers (Empire #29-30,32-34) (110 stron) – prawdopodobna zmiana w planie wydawniczym

Temat na forum.
KOMENTARZE (37)

Komiksy

Komiksy Star Wars w wersji cyfrowej

2011-09-09 23:25:02 Dark Horse


Mniej więcej przed dwoma laty wydawnictwo Dark Horse oznajmiło, że zamierza udostępnić użytkownikom iPhonów komiksy Star Wars. Niedługo potemn na próbę zaczęto sprzedawać pierwsze tytuły. Na ostatnim Comic-Conie w San Diego zapowiedziano znaczne poszerzenie oferty, czas oczekiwania na nowe pozycje dobiegł końca.

Dziś liczba oferowanych przez Dark Horse pozycji przekracza liczbę pięćdziesięciu cyfrowych komiksów, które można zakupić pobierając je bezpośrednio ze strony Digital.DarkHorse.com. W sprzedaży znalazło się wiele dobrze znanych fanom tytułów takich jak: Crimson Empire, The Clone Wars, Knights of the Old Republic, Legacy: War, Legacy, Knight Errant, The Old Republic, Jedi: The Dark Side, Darth Vader and the Lost Command, Dark Empire, Dark Times, Invasion oraz komiksowe adaptacje filmowych epizodów. Na tym oczywiście nie koniec, ponieważ praktycznie co tydzień pojawiają się kolejne pozycje. Standardowa cena pojedyńczego numeru wynosi $1.99, zmienia się ona jednak w przypadku niektórych komiksów rozpoczynających serie oraz tych pełniących rolę wydań zbiorczych.
Cyfrowe wersje komiksów dostępne na iPadach, iPhonach oraz laptopach można nabyć po wcześniejszym zalogowaiu się na Digital.DarkHorse.com.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

W komiksowych nowościach ...

2011-09-07 06:52:47 DiamondComics.com

Za oceanem w sprzedaży pojawił się kolejny zeszyt z serii Dark Times, tym samym otwierając cykl wrześniowych premier. W ręce czytelników trafi druga część historii zatytułowanej "Out of the Wilderness", której szczegóły oraz przykładowe plansze znajdziecie w dalszym opisie.
Dark Times #19: Out of the Wilderness # 2(5)

Wszyscy szukają zbiegłego Jedi Dassa Jennira. Zamachowiec włamał się do imperialnej placówki poszukując informacji na temat miejsca pobytu Jennira, a to, co zostało skradzione naprowadza Dartha Vadera na trop Jennira, za przyzwoleniem Imperatora! Nawet wyjęta spod prawa załoga Uhumele szuka swojego byłego towarzysza.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Pablo Correa, druga okładka Mark A. Nelson. Cena 2,99$, 40 stron. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

KOMENTARZE (7)

Komiksy

We wrześniowych zapowiedziach Asajj Ventress i wysłannicy Jedi

2011-09-05 22:06:24 Egmont Polska

Przed kilkoma dniami odbyła się premiera wrześniowego zeszytu Wydania Specjalnego Star Wars Komiks, jednak jak zdążyliśmy się już przyzwyczaić Egmont co kwartał wydaje trzy nowe pozycje. W tym miesiącu możemy się jeszcze spodziewać takich tytułów jak, Star Wars Komiks i Star Wars Komiks Extra, które trafią do sprzedaży 16 i 21 września.
Star Wars Komiks 9/2011 (37)

"Nowe oblicze wojny" (The New Face of War, Republic #51-52) - Wojny klonów trwają ledwie od dziesięciu tygodni. Wkrótce po bitwie o Kamino generał Obi-Wan Kenobi wraz z innymi Jedi i żołnierzami klonami trafia na największy z księżyców planety Naboo. Podczas tej misji Jedi pierwszy raz muszą stawić czoło nowym wrogom: Durge’owi, a przede wszystkim Asajj Ventress. Akcja komiksu bezpośrednio poprzedza historię Pole rażenia („Star Wars Komiks” 1/2010).
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Tomás Giorello, tusz Curtis Arnold, kolory Joe Wayne, okładka Brian Ching.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,50 zł, 48 stron. Premiera: 16 wrzesień 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.
Star Wars Komiks Extra 3/2011 (4): Wysłannicy Jedi

Odkąd Jedi odkryli, że galaktyce znowu zagrażają Sithowie (film Mroczne widmo), minęły ledwie miesiące. Wydarzenia ukazane w Wysłannikach Jedi następują wkrótce po misji Ki-Adi-Mundiego na Tatooine, stanowiącej kanwę komiksu Przybysz z poprzedniego numeru kwartalnika „Star Wars Komiks Extra”. Mistrz Mundi dotrzymał przyrzeczenia, złożonego konającemu Sharadowi Hettowi, i teraz szkoli jego syna, wraz z którym bierze udział w kolejnym zadaniu.
Czasy są niespokojne, więc Jedi nie mają chwili wytchnienia. Tym razem kilkoro członków Rady udaje się na egzotyczną planetę Malastare, by pełnić rolę mediatorów w negocjacjach, które mają zakończyć ciągnącą się od lat wojnę domową. Malastare to między innymi ojczyzna Dugów, specyficznej rasy, do której należał znany z Mrocznego widma Sebulba, nieuczciwy przeciwnik małego Anakina Skywalkera w zawodach ścigaczy.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Star Wars #13-18 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Timothy Truman, rysunki Tom Lyle i Jan Duursema oraz John Nadeau, tusz Robert Jones i Walden Wong oraz Jordi Ensign, kolory Dan Jackson, okładka Jason Hurst.

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 14,99 zł, 144 strony. Premiera: 21 września 2011 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (15)

Komiksy

Nowe Wydanie Specjalne SW komiks w sprzedaży

2011-09-02 07:25:22 Egmont Polska

Okres wakacji i letniego wypoczynku już za nami. Nadszedł czas powrotu do codziennych obowiązków. Osobom, które z niechęcią przyjmują ten stan rzeczy być może poprawi humor informacja o wydaniu kolejnego zeszytu Wydania Specjalnego Star Wars Komiks. We wrześniowym numerze, który właśnie trafił na rynek, znalazła się historia pt. "Zdrada". Jej opis i przykładowe plansze znajdziecie poniżej.
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 3/2011 (10): Zdrada

Akcja komiksu Zdrada rozgrywa się niedługo przed sekwencją otwierającą film Nowa nadzieja, w roku poprzedzającym skuteczny atak rebeliantów na Gwiazdę Śmierci. Imperium istniało od osiemnastu standardowych lat. Jeszcze wkrótce przed jego powstaniem Palpatine, jako Wielki Kanclerz dysponujący specjalnymi uprawnieniami, wydał dekret, który przyznał mu prawo mianowania gubernatorów w poszczególnych sektorach regionalnych Republiki. Tych sektorów było ponad tysiąc, a gubernatorzy stali się w Imperium moffami.
Komiks ukazuje kulisy władzy w Imperium, a ważną rolę odgrywają w nim wielcy moffowie, a szczególnie jeden z nich – Trachta. Trachta poznał Palpatine’a jeszcze jako senatora, a później wiernie mu służył podczas wojen klonów. Właśnie wtedy, w trakcie jednej z misji, został poważnie ranny wskutek wybuchu detonatora termicznego. Stracił ręce i oczy, zastąpione później cybernetycznymi protezami. Jako wielki moff sprawował władzę w Nadsektorze Środkowym.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Empire #1-4: Betrayal przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Scott Allie, rysunki Ryan Benjamin, tusz Curtis P. Arnold, kolory Dave Stewart, okładka Brian Horton.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.

KOMENTARZE (17)
Loading..