TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Dark Horse o swojej przyszłości z Gwiezdnymi Wojnami

2012-10-31 16:06:20 ComicBookResources.com

Chyba nie ma już na świecie fana, który nie wiedziałby o wykupieniu Lucasfilmu przez Disneya za ponad 4 miliardy dolarów amerykańskich. Wczoraj wieczorem redakcja gwiezdnowojennego działu Dark Horse'a z Mikiem Richardsonem na czele ogłosiła jak będzie wyglądać ich współpraca z Disneyem. Oto ta wypowiedź:

"Dark Horse Comics i Lucasfilm współpracowali przez ponad 20 lat i razem stworzyli nieodłączną część uniwersum Gwiezdnych Wojen. W niedalekiej przyszłości nadal będziemy się zajmować Gwiezdnymi Wojnami. Oczywiście kupienie Lucasfilmu tutaj wszystko zmienia i niedługo zobaczymy jaki konkretnie wpływ będzie ta transakcja miała na naszą przyszłość z komiksami spod znaku Star Wars."

Warto też przypomnieć, iż w skład Disneya wchodzi jedno z największych wydawnictw komiksowych na świecie, Marvel Comics, które w latach 70. i 80. wydawało gwiezdnowojenne komiksy. Jest więc szansa, że po wygaśnięciu umowy z Czarnym Koniem, Disney postanowi by to właśnie "ich" firma, czyli Marvel zabrała się za historie obrazkowe o galaktyce The Makera.

Zapraszamy do dyskusji na ten temat w komentarzach i na forum.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Dzień wydań zbiorczych

2012-10-24 16:24:54 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem ukazały się aż trzy nowe wydania zbiorcze. Są to: Dark Times: Out of the Wilderness, Agent of the Empire: Iron Eclipse i Knights of the Old Republic: War. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Agent of the Empire Volume #1: Iron Eclipse TPB

Imperium jest niepokonane. Z Palpatinem na tronie i Darthem Vaderem kierującym poczynaniami Gwiezdnych Niszczycieli i legionami szturmowców z całej galaktyki nikt nie jest w stanie powstrzymać Imperium.
Ale nie każdy polityczny problem trzeba rozwiązywać wojskiem. Czasami potrzebny jest jeden odpowiedni człowiek w odpowiednim miejscu, by wykonać robotę za wszelką cenę.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Stephane Roux, Stephane Crety, litery Julien Hugonnard-Bert, tusz Wez Dzioba, okładka Stephane Roux. Cena 18,99 $, 128 stron.

Temat na forum.

Dark Times Volume #5: Out of the Wilderness TPB

Każdy chce dorwać Jedi Dassa Jennira. Zabójca jest gotowy do strzału, Darth Vader wyrusza za nim w pogoń, a załoga Uhumele stara się odnaleźć starego partnera. Ale dla Jennira i jego partnerki, Ember Chankeli te zmartwienia są niczym w porównaniu z przebyciem pustyni i piratami, którzy ich zaatakowali!
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Doug Wheatley, tusz Dan Jackson, okładka Pablo Correa. Cena 17.99 $, 120 stron.

Temat na forum.

Knights of the Old Republic Volume #10: War TPB

Republika i Mandalorianie są w stanie wojny, a niektórzy Jedi dołączają do walki! Jeden z nich, Zayne Carrick, znalazł się na linii frontu przeciw swojej woli… A kiedy został pojmany przez Mandalorian, zmusili go oni nie tylko do walczenia, ale do walczenia po ich stronie!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, litery Gigi Baldassini, tusz Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 19,99 $, 120 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (1)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na styczeń

2012-10-21 14:48:17 TheForce.net

Kilka dni temu wydawnictwo Dark Horse Comics ogłosiło tytuły wszystkich zeszytów, jakie wyda w styczniu i wszystkich wydań zbiorczych, które trafią na półki w marcu. W pierwszym miesiącu 2013 roku swoją premierę będą miały nowe zeszyty serii Purge, Dawn of the Jedi i Agent of the Empire. W tym samym miesiącu ukaże się pierwszy zeszyt nowej serii regularnej Briana Wooda pt. Star Wars. Natomiast w marcu fani będą mogli kupić nowy numer kwartalnika The Clone Wars i historię Darth Vader and the Ghost Prison, która zostanie wydana w twardej oprawie. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Purge: The Tyrant's Fist #2 (2)

Darth Vader, ręka nowego Imperium Galaktycznego, musi znaleźć nową drogę do zdominowania zbuntowanych tubylców. Zwykła siła nie zadziała na tych ludzi; Vader musi wykroić serce ich dumy i wypełnić pustkę, którą pozostawił strachem i posłuszeństwem dla Imperium. Ale jeden Jedi blokuje ścieżkę do potęgi.
Scenariusz Alexander Freed, rysunki i tusz Marco Castiello, Andrea Chella, kolory Michael Atiyeh, okładka Dan Scott. Premiera: styczeń 2013. Cena 3,50 $, 32 strony.

Temat na forum.

Star Wars #1

To są Gwiezdne Wojny, jakie pamiętasz… I jakich jeszcze nigdy nie widziałeś! Zabieramy cię powrotem do fascynujących i przepełnionych przygodami czasów następujących po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci, gdy Imperium rządziło, Rebelia walczyła o wolność, a galaktyka była niebezpiecznym miejscem, w którym wszystko mogło się zdarzyć!
Scenariusz Brian Wood, rysunku Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Alex Ross. Premiera: styczeń 2013. Cena 3,50 $, 32 strony.

Temat na forum.

Agent of the Empire #9: Hard Targets #4 (5)

Imperialna Flota przybyła i agent Cross został oficjalnie poproszony o zaprzestanie swojej misji, w której miał nadzorować elekcję młodego Księcia Serreno. Ale Cross nie zamierza pozwolić by niewinny chłopiec został użyty jako jednorazowy pionek, nawet jeśli to miałoby służyć celom Imperium.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Davide Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Wes Dzioba, okładka Stephane Roux. Premiera: styczeń 2013. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi #8: Prisoner of Bogan #3 (5)

Xesh i Daegen Lok mają za zadanie stworzenie mieczy Mocy, broni, które jak Lok sądzi przybliżą go do wizji, w której jest liderem Je’daii. Ale komandosi Je’daii są na szlaku więźniów Bogan, a ich spotkanie będzie miało ogromne konsekwencje!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wes Dzioba, okładka David Michael Beck. Premiera: styczeń 2013. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

The Clone Wars Volume #10: Defenders of the Lost Temple

Podczas misji wykonywanej z generałem Jedi pewien klon zastanawia się nad swoją wartością jako tego, do którego powstania przyczynił się wielki mandaloriański wojownik, Jango Fett. Zadanie, które prowadzi przez pełną pułapek opuszczoną świątynię Jedi uświadomi mu kim jest i skąd pochodzi. Tymczasem pojawia się Straż Śmierci!
Scenariusz Justin Aclin, rysunki Ben Bates, kolory Michael Atiyeh, okładka Mike Hawthorne. Premiera: marzec 2013. Cena 7,99 $, 80 stron.

Temat na forum.

Darth Vader and the Ghost Prison HC

Zdradzieckie powstanie przeciwko Glaktycznemu Imperium prawie przyczyniło się do śmierci Imperatora Palpatine`a. Uratownie jego I samego Imperium jest prawie niewykonalne… ale Vader odkrywa pewien sekret Jedi i udaje się do tajemniczego Więzienia Duchów.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins. Premiera: marzec 2013. Cena 24,99 $, 120 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (14)

Komiksy

Nowy Star Wars Komiks w sprzedaży

2012-10-17 22:36:21 Egmont Polska

Październikowy numer Star Wars Komiks trafił dziś do sprzedaży. Wewnątrz czeka pojedyncza historia z niesławnym Villiem w roli głównej, który już nie raz namieszał w przygodach bohaterów ze świata Star Wars. Jeżeli jesteście ciekawi to tym razem wymyślił ten Devaronianin to zachęcamy do zapoznania się z najnowszą odsłoną komiksowego dwumiesięcznika Egmontu.

Star Wars Komiks 7/2012 (47)

"Devaroniańskie spojrzenie" (The Devaronian Version, Republic #40-41) - Vilmarh Grahrk, zwany Villiem, pochodzi z rogatej rasy Devaronian, której domem jest planeta Devaron. To cwaniak i oszust, na którym Czytelnicy zdążyli się już poznać. Poznał się na nim także mistrz Jedi Quinlan Vos. Ich ścieżki przecięły się pierwszy raz, gdy Quinlan obudził się bez pamięci na księżycu Nar Shaddaa – opowiada o tym komiks Zmrok („Star Wars Komiks Wydanie Specjalne” 2/2012). Później jeszcze nie raz i nie dwa spotykali się i współdziałali, choć bez cienia wzajemnego zaufania. Devaronianin miał swój niechlubny udział w wojnie wywołanej przez Yinchorrich w roku -33, którą kilkoro Jedi przypłaciło życiem. Konflikt ten dokładnie przedstawiono w komiksie Rada Jedi: Działania wojenne („Star Wars Komiks Wydanie Specjalne” 2/2011). Zaczęły krążyć plotki, że Villie pracuje dla Jedi, co w pewnych kręgach jest bardzo źle widziane. Devaronianin zdecydowanie im zaprzecza i przedstawia własną, nad wyraz barwną – i niezupełnie zgodną z faktami – wersję wydarzeń.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Davidé Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Guy Major, okładka Kilian Plunkett oraz Dan Jackson.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,99 zł, 48 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Nazywa się Cross... Jahan Cross

2012-10-17 19:58:05 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem na kadry gwiezdnowojennych komiksów powrócił agent Imperium, Jahan Cross. Nowa miniseria Agent of the Empire pt. Hard Targets ma się składać z pięciu zeszytów, w których Cross odwiedzi m.in. planetę Alderaan. Następny numer już za miesiąc.

Agent of the Empire #6: Hard Targets #1 (5)

Jahan Cross powraca na swój rodzimy świat, Alderaan na przyjęcie zorganizowane przez Baila Organę dla aktualnego Hrabiego Dooku. Sytuacja staje się niebezpieczna, gdy zabójca zabija Hrabiego, a Cross zauważa, że pracuje dla dwóch stron tej intrygi!
W ten sposób Cross dostaje nowe zadanie, które sprawdzi jego lojalność, relacje z przyjaciółmi i doprowadzi do bliskiego spotkania ze swoim własnym nieznanym ojcem. A to wszystko w trakcie jednego dnia pracy Jahana Crossa, Agenta Imperium!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Davide Fabbri, litery Christian Dalla Vecchia, tusz Wes Dzioba, okładka Stephane Roux. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Już niedługo październikowy Star Wars Komiks

2012-10-14 23:08:42 Egmont Polska

W przyszłą środę pojawi się najnowszy numer dwumiesięcznika Star Wars Komiks. Tym razem czeka na nas tylko jedna, za to nieco obszerniejsza historia. Więcej na ten temat w zamieszczonym opisie.

Star Wars Komiks 7/2012 (47)

"Devaroniańskie spojrzenie" (The Devaronian Version, Republic #40-41) - Vilmarh Grahrk, zwany Villiem, pochodzi z rogatej rasy Devaronian, której domem jest planeta Devaron. To cwaniak i oszust, na którym Czytelnicy zdążyli się już poznać. Poznał się na nim także mistrz Jedi Quinlan Vos. Ich ścieżki przecięły się pierwszy raz, gdy Quinlan obudził się bez pamięci na księżycu Nar Shaddaa – opowiada o tym komiks Zmrok („Star Wars Komiks Wydanie Specjalne” 2/2012). Później jeszcze nie raz i nie dwa spotykali się i współdziałali, choć bez cienia wzajemnego zaufania. Devaronianin miał swój niechlubny udział w wojnie wywołanej przez Yinchorrich w roku -33, którą kilkoro Jedi przypłaciło życiem. Konflikt ten dokładnie przedstawiono w komiksie Rada Jedi: Działania wojenne („Star Wars Komiks Wydanie Specjalne” 2/2011). Zaczęły krążyć plotki, że Villie pracuje dla Jedi, co w pewnych kręgach jest bardzo źle widziane. Devaronianin zdecydowanie im zaprzecza i przedstawia własną, nad wyraz barwną – i niezupełnie zgodną z faktami – wersję wydarzeń.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Davidé Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Guy Major, okładka Kilian Plunkett oraz Dan Jackson.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,99 zł, 48 stron. Premiera: 17 październik 2012 r.

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Uzupełnienie planów Egmontu

2012-10-13 14:22:09 Egmont Polska

Podczas XXIII Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, które miało miejsce w miniony weekend w Łodzi, odbył się panel z redaktorem Star Wars Komiks Jackiem Drewnowskim. Podczas spotkania przypomniano plan wydawniczy Egmontu, który został przedstawiony podczas zakończonego kilka tygodni temu StaForce 2012 (pisaliśmy o tym w tym miejscu), uzupełniając go jednocześnie o dwie niewspomniane wcześniej pozycje. Chodzi dokładnie o zeszyty Star Wars Komiks, które pojawią się w czerwcu i sierpniu przyszłego roku.
Poniżej prezentujemy uaktualniony plany wydawniczy Egmontu poszerzony o nowe informacje.

Październik 2012
Rycerze Starej Republiki tom #9 (Knights of the Old Republic Volume #9: Demon) (104 strony)
- Demon (Knights of the Old Republic #47-50)
Star Wars Komiks #47
- The Devaronian Version (Republic #40-41) (44 strony)

Grudzień 2012
Mroczne czasy tom #4: Niebieskie żniwa (Dark Times #4: Blue Harvest) (136 stron)
- Blue Harvest (Dark Times #13-17, Dark Times: Blue Harvest #0)
Wydanie Specjalne Star Wars Komiks 4/2012 (15)
- Jedi Quest (Jedi Quest #1-4: Twilight) (88 stron)
Star Wars Komiks #48
- X-Wing Rogue Squadron Special (Omnibus: X-wing Rogue Squadron Volume #2) (13 stron)
- Sand Blasted (Tales #4) (28 stron)

Luty 2013
Star Wars Komiks #49
- Idiot’s Array (Empire #24-25) (44 strony)

Kwiecień 2013
Star Wars Komiks #50
- Empire’s End (Empire’s End #1-2) (48 stron)
- The Gauntlet of Death (Free Comic Book 2009) (8 stron)
Dziedzictwo tom #11 (Legacy Volume #11: War) (144 strony)
- War (Legacy #51-56)

Czerwiec 2013
Star Wars Komiks #51
- The Making of Baron Fel (X-Wing Rogue Squadron #25) (40 stron)

Lipiec 2013
Rycerze Starej Republiki tom #10 (Knights of the Old Republic Volume #10: War) (120 stron)
- War (Knights of the Old Republic #51-55)

Sierpień 2013
Star Wars Komiks #52
- Trackdown (Republic #72-73) (44 strony)

Październik 2013
Mroczne czasy tom #5 (Dark Times Volume #5: Out of the Wilderness) (120 stron)
- Out of the Wilderness (Dark Times #18-22)

Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Komiksowe nowości

2012-10-10 20:25:31 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj na półki sklepów komiksowych za oceanem trafiły dwa nowe zeszyty z logiem Star Wars: Knight Errant: Escape #5, który kończy całą serię przygód Kerry Holt i Lost Tribe of the Sith: Spiral #3, w którym są przedstawione losy tytułowego plemienia, z którym czytelnicy mogli się zapoznać m.in. książce Johna Jacksona Millera o takim samym tytule.

Knight Errant #15: Escape #5 (5)

Kerra Holt, samotny Rycerz Jedi, pozwoliła by jej osobista misja sprowadziła katastrofę na niewinna planetę... i możliwe że na całą galaktykę! Prawie poznając całą prawdę na temat swojej zagubionej rodziny, Kerra stara się znaleźć jakieś rozwiązanie problemu który stworzyła. Bitwa między trzema armiami Sithów cały czas się rozwija, a jeden z lordów Sithów posiadł niebezpieczny relikt, który pozwala mu czerpać nieskończoną siłę z niedoli innych istot...
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Marco Castiello, litery Vincenzo Acunzo, tusz Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carre. Cena 3,50 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Lost Tribe of the Sith #3: Spiral #3 (5)

Uwolnienie Lorda Sithów, Barona Dreypa ożywiło nadzieję sithańskich Rebeliantów na obalenie rządzącego zakonu zaginionego plemienia Sithów - tylko nie, jak miał nadzieję, z nim w roli dowódcy. Ale przynajmniej atak Dreypy na dom księżniczki przyniósł wyzwolenie najniższym spośród plemienia Sithów! Uwięziona, księżniczka stara się uciec, utrudniając atak i zapobiegając przebudzeniu starożytnej uśpionej armii Dreypy.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, litery Pierluigi Baldassini, tusz Michael Atiyeh, okładka Paul Renaud. Cena 2,99 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Premiera Rycerzy Starej Republiki #9

2012-10-08 17:13:16 Egmont Polska

Nowy tom Rycerzy Starej Republiki jest już w sprzedaży. Wprawdzie komiks można było nabyć już w ostatni piątek na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi to od dzisiejszego dnia jest on również dostępny dla osób, które nie miały okazji uczestniczyć w tej imprezie. Jeżeli jesteście ciekawi co tym razem spotkało Zaney'a oraz jego towarzyszy to zachęcamy do sięgnięcia po najnowszą, czyli przedostatnią, odsłonę Rycerzy. Zakończenie serii zaplanowano na przyszły rok.

Rycerze Starej Republiki tom #9: Demon

Były padawan Zayne Carrick przed kilkoma miesiącami pomógł pojmać Demagola, obłąkanego mandaloriańskiego biologa. Teraz Demagol obudził się ze śpiączki, a Zayne i jego towarzysz, hochsztapler Gryph, zostali wezwani do stolicy Republiki, by zeznawać w pokazowym procesie stulecia.
Wezwanie przychodzi w chwili, gdy Zayne rozstaje się z innym Mandalorianinem, tajemniczym Rohlanem, oraz swoją wojowniczą sojuszniczką Jarael. Jego wiara w Jarael zachwiała się po spotkaniu z Chantique – mściwą, używającą Mocy przywódczynią organizacji handlarzy niewolników zwanej Tyglem – i Zayne przepędził przyjaciółkę.
Grupa jest w rozsypce i wydaje się, że przygody Zayne’a wreszcie dobiegają końca. Ale w życiu bohatera szykuje się kolejny przełom. Niespodzianki i zagrożenia czają się tam, gdzie nigdy by się ich nie spodziewał...
Komiks zawiera historie wydane oryginalnie w zeszytach Knights of the Old Republic #47-50.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 96 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (13)

Komiksy

Drugi omnibus Clone Wars już w sprzedaży

2012-10-03 15:43:33 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem swoją premierę miał drugi tom niedawno rozpoczętej serii omnibusów pt. Clone Wars. To wydanie zbiorcze przedstawia najciekawsze historie dziejące się w trakcie wojen klonów z serii Republic, Jedi i General Grievous.

Omnibus: Clone Wars Volume #2: The Enemy on All Sides

Generałowie Jedi i ich żołnierze walczą w każdym zakątku galaktyki z armią Konfederacji Niezależnych Systemów.
Na tych polach bitew Anakin Skywalker wycofuje się z walki, Obi-Wan zostaje więźniem Asajj Ventress, a Mistrz Yoda jest zmuszony ryzykować życie starego przyjaciela dla zwycięstwa. Dodatkowo pewna grupka Jedi atakuje Generała Grievousa!
Te wydanie zawiera komiksy takie jak Republic #54-#66 i #68, Jedi: Yoda i General Grievous #1-#4.
Scenariusz John Ostrander, Haden Blackman, Jeremy Barlow, Chuck Dixon, rysunki Jan Duursema, Brian Ching, Brandon Badeaux, Tomas Giorello, Hoon, Rick Leonardi, litery Dan Parsons, Victor Llamas, Mark Pennington, tusz Brad Anderson, Lucas Marangon, Michelle Madsen, Dan Jackson, okładka Kev Walker. Cena 24,99 $, 416 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)
Loading..