TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Xesh i spółka powracają

2012-11-28 20:29:48 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem ukazał się pierwszy zeszyt nowej miniserii Dawn of the Jedi. Komiks przedstawia początki Zakonu Jedi na 25 tysięcy lat przed bitwą o Yavin. Za scenariusz odpowiedzialny jest John Ostrander, a za rysunki Jan Duursema.

Dawn of the Jedi #6: Prisoner of Bogan #1 (5)

Wygnany na mroczny księżyc Bogan, Ogar Mocy Xesh żył rozmyślając. Wspomnienia kim był zanim roztrzaskał się na powierzchni Tythona cały czas do niego powracają. Przeciwnik z jego przeszłości jest na jego tropie, a Je’daii robią wszystko co mogą by odnaleźć jego źródło. Teraz Xesh jest u progu spotkania z osobą, która zmieni jego życie na zawsze, z kiedyś wielkim Je’daii… z więźniem Bogan!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, litery Dan Parsons, tusz Wes Dzioba, okładka David Michael. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Dalsze przygody agenta Crossa

2012-11-21 20:42:24 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem ukazał się drugi zeszyt drugiej miniserii o przygodach agenta Imperium, Jahana Crossa pt. Hard Targets. Scenarzystą komiksu jest John Ostrander, który jest odpowiedzialny również za takie serie jak Dawn of the Jedi czy Legacy.

Agent of the Empire #7: Hard Targets #2 (5)

Agentowi Imperium, Jahanowi Crossowi, nie podobają się jego nowy przydział i politycy, z którymi musi pracować. Jednak robienie tego wszystkiego jest łatwiejsze niż pogodzenie się z rosnącym szacunkiem dla chłopca, którego ojca zabił. Szczególnie dlatego, że jest ważnym pionkiem w grze politycznej Imperium. Gdy chłopiec ostaje porwany, Cross przerywa swoją misję, by go odbić. Żadna praca nie jest zbyt niebezpieczna dla Agenta Imperium!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Davide Fabbri, litery Christian Dalla Vecchia, tusz Wes Dzioba, okładka Stephane Roux. Cena 2,99 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Tworzenie okładki Fire Carrier #1

2012-11-20 18:22:21 CBR.com

Parę miesięcy temu, na Celebration VI w Orlando, redakcja gwiezdnowojennego działu w Czarnym Koniu zapowiedziała kontynuację Mrocznych Czasów, której tytuł brzmi Fire Carrier. Pierwszy zeszyt tego komiksu znalazł się w zapowiedziach z tego miesiąca, a na stronie Comic Book Resources został pokazany proces tworzenia okładki tego numeru przez Douglasa Whealeya. Warto wspomnieć, iż rysownikiem Fire Carrier nie będzie Wheatey, który zajmie się tylko okładkami, a Gabriel Guzman.
Poniżej prezentujemy wszystkie etapy tworzenia okładki Dark Times #23: Fire Carrier #1 (5).


KOMENTARZE (2)

Komiksy

Spiral zbliża się do końca

2012-11-14 21:12:51 TheForce.net

Dzisiaj za oceanem ukazał się przedostatni zeszyt serii pt. Lost Tribe of the Sith: Spiral autorstwa Johna Jacksona Millera. Fabuła komiksu nawiązuje do niedawno wydanej w Polsce książki o tym samym tytule i twórcy.

Lost Tribe of the Sith #4: Spiral #4 (5)

Sithańska księżniczka powraca do jej królestwa kiedy obudzono starożytną armię Leviathanów Lorda Dreypy, który sieje spustoszenie i zniszczenie poprzez zaginione plemię Sithów, szukając jedynej rzeczy, która może ponownie otworzyć potęgę Dreypy na całą galaktykę! Kiedy kończą się szanse żeby uratować plemię, którym chce rządzić, księżniczka przyjmuje szansę, która powierzy całe jej zaufanie sobie oraz sithańskiej rebelii, która walczyła przeciwko niej...
Scenariusz John jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, litery Pierluigi Baldassini, tusz Michael Heisler, okładka Paul Renaud. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Zapowiedzi na luty 2013

2012-11-11 18:06:05 TheForce.net

Wydawnictwo Dark Horse Comics ogłosiło wszystkie zeszyty, które ukażą się lutym przyszłego roku i wydania zbiorcze, które na półki sklepów komiksowych trafią dwa miesiące później, czyli w kwietniu. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami dotyczącymi tych komiksów.

Dark Times #23: Fire Carrier #1 (5)

Mistrz Jedi K’Kruhk przebywa wraz z grupą młodych Padawanów. W galaktyce polującej na Jedi są zmuszeni do lądowania na jednej z imperialnych planet, by ukryć się w obozie dla uchodźców wśród innych istot, które zostały pokrzywdzone przez Wojny Klonów. Ale K’Kruhk wyczuwa, że coś jest nie w porządku!
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Gabriel Guzman, kolory Garry Henderson, okładka Douglas Wheatley. Premiera: luty 2013. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Star Wars #2

Młody i zarazem chytry imperialny oficer oczekuje na każdy następny ruch rebeliatów, więc księżniczka Leia tworzy wraz z Lukiem Skywalkerem niewidzialną eskadrę, której zadaniem jest wykrycie szpiega w swoich szeregach.
Tymczasem Han Solo wraz z Chewbaccą spotykają się z łowcą nagród, Bobą Fettem, a Darth Vader zostaje wysłany przez Imperatora na tajną misję!
Scenariusz Brian Wood, rysunki Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Alex Ross. Premiera: luty 2013. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Agent of the Empire #10: Hard Targets #5 (5)

Każdy, nawet Boba Fett, ściga młodego Hrabiego Dooku. Gdy Cross i lojalna straż Hrabiego próbują go zaprowadzić w bezpieczne miejsce, uświadamiają sobie, że są otoczeni!
Kiedyś za Crossem stała potęga i autorytet Imperium. Teraz pozostały mu już tylko jego własne pięści.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Davide Fabbri, tusz Christian Dalla, Vecchia, kolory Wes Dzioba, okładka Stephane Roux. Premiera: luty 2013. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi #9: Prisoner of Bogan #4 (5)

Gdy Je’daii zbliżają się do tajemniczego Xesha i jego szalonego towarzysza, Daegena Loka, do pościgu dołącza potężna kobieta z przeszłości Xesha.
Tymczasem Lokowi udało się przekonać swoich dawnych wrogów, by pomogli mu unicestwić Je’daii!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wes Dzioba, okładka David Michael Beck. Premiera: luty 2013. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Knight Errant Vol. 3: Escape TPB

Dołączając do drużyny polującej na relikt nadzwyczajnego zła, Kerra Holt ma nadzieję, że ich poszukiwania ujawnią prawdę o jej zaginionych rodzicach. Ale pragnienie odnalezienia rodziny młodej Jedi, wpływa na jej osąd. Jeśli ten relikt wpadnie w ręce Sithów, galaktyka jest skazana na zagładę!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Marco Castiello i Andrea Chella, tusz Vincenzo Acunzo, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carre. Premiera: kwiecień 2013. Cena 18,99 $, 120 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Mroczne czasy #4 - zapowiedź

2012-11-11 14:11:58 Egmont Polska

Na początku grudnia w Polsce ponownie zagoszczą Mroczne czasy. Po niemal dwuletniej przerwie fani tego cyklu otrzymają kontynuację przygód w postaci czwartego tomu. Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią "Niebieskich żniw".

Mroczne czasy tom #4: Niebieskie żniwa

Pod koniec wojen klonów rozkaz nr 66, wydany przez kanclerza Palpatine’a, spowodował unicestwienie zakonu Jedi i rozproszenie jego nielicznych ocalałych członków. Należy do nich Dass Jennir. Porzucony przez towarzyszy po nieudanej próbie uratowania żony i córki swojego przyjaciela, Boma Greenbarka, szuka teraz dla siebie nowej drogi w galaktyce rządzonej przez Imperium. Czy w trudnej rzeczywistości, gdy wszyscy Jedi uważani są za banitów, Jennir zdoła zachować swoją tożsamość? Tymczasem na Coruscant Darth Vader dowiaduje się, że nie we wszystkich planach imperatora Palpatine’a jest miejsce dla niego.
Komiks pierwotnie został wydany jako Dark Times #13-17: Blue Harvest oraz Dark Times: Blue Harvest #0 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki i okładka Douglas Wheatley, kolory Dave McCaig, Chris Chuckry oraz Dan Jackson. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 136 stron. Premiera: 3 grudzień 2012. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (14)

Komiksy

Ostatni zeszyt Death Sentence

2012-11-01 20:00:42 DiamondComicsDistributors.com

Wczoraj za oceanem swoją premierę miał czwarty i zarazem ostatni zeszyt historii Toma Taylora poświęconej Maulowi i jego bratu - Savagowi Opressowi.

Darth Maul: Death Sentence #4 (4)

Gdy Jedi – w tym Obi-Wan! – wraz z posiłkami klonów, przybywają, by wziąć Savage’a Opressa i właściciela kopalni do aresztu, Darth Maul przekonuje tubylców, że to właśnie Jedi wraz z właścicielem kopalni wykorzystywali ich do pracy. Jeżeli Jedi będą zabijać tubylców to pozbawią życia wiele niewinnych osób. Jeżeli nie będą ich zabijać, sami się zabiją tym zachowaniem! To świetne okoliczności dla Maula, by uwolnić brata!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Bruno Redondo, tusz Michael Atiyeh, okładka Dave Dorman. Cena 2,99 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (5)
Loading..