TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Odliczanie do premiery Star Wars - grafiki Rossa i D'Andy

2012-12-28 19:48:58 Różne

Do premiery pierwszego zeszytu debiutanckiej serii Briana Wooda w uniwersum Star Wars pozostało już tylko 12 dni. Z tej okazji chcielibyśmy zaprezentować już czwartego newsa z cyklu Odliczanie do premiery Star Wars. W poprzednich odsłonach prezentowaliśmy czego można się spodziewać po rysunkach w serii, pierwsze strony Star Wars #1 i wywiad z Brianem Woodem.

Tym razem chcielibyśmy przedstawić Wam nowe grafiki, które zostały opublikowane w sieci przez rysownika serii, Carlosa D'Andę i twórcę okładek, Alexa Rossa. Poniżej prezentujemy je w całej okazałości.Dodatkowo na stronie wydawnictwa Dark Horse Comics została pokazana pełna okładka Star Wars #1, który na półki sklepów komiksowych trafi 9. stycznia 2013 roku.


KOMENTARZE (18)

Komiksy

Invasion kolejną komiksowa serią wydawaną w Polsce

2012-12-27 12:55:45 Egmont Polska

Invasion będzie kolejną komiksową serią, która w formie wydań albumowych trafi do Polski w przyszłym roku. Ta informacją przed kilkoma dniami pojawiła się na facebookowym profilu Star Wars Komiks.

Chcemy Was poinformować, drugiej połowie przyszłego roku do polskich księgarń trafi pierwszy tom cyklu komiksowego "Invasion". Przed paroma miesiącami ogłosiliśmy ankietę, w której poprosiliśmy Was o opinię, którą serię powinniśmy wydać najpierw. Jednocześnie zastrzegliśmy, że nasza ostateczna decyzja nie musi się pokryć z jej wynikami, ale Wasze głosy będą dla nas ważną wskazówką. I były. Przede wszystkim najmniejszą popularnością cieszył się cykl "Knight Errant". Najwięcej osób wskazało zaś "Dawn of the Jedi". Z różnych przyczyn postanowiliśmy, że w pierwszej kolejności zaczniemy "Invasion", która liczy trzy tomy, co oczywiście nie oznacza, że rezygnujemy z "Dawn of the Jedi". Wielkie dzięki dla wszystkich uczestników ankiety!

Wyniki wspomnianej ankiety nadal są dostępne na facebookowym profilu Star Wars Komiks. Zachęcamy do porównania ich z sondą przeprowadzoną na Bastionie, którą znajdziecie w tym miejscu. Jak łatwo zauważyć podział głosów jest podobny.

Warto dodać, że pierwszy tom Invasion ukaże się przypuszczalnie dopiero pod koniec przyszłego roku. Będzie czwartym z zaplanowanych na 2013 r. albumów wydanym kolejno po Dziedzictwie, Rycerzach Starej Republiki i Mrocznych czasach (aktualny plan wydawniczy znajdziecie w tym miejscu)

Na temat najnowszych wieści z wydawnictwa Egmont możecie wypowiedzieć się na naszym forum w tym wątku.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Nowy Omnibus już w sprzedaży

2012-12-26 15:10:43 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem ukazał się nowy omnibus pt. The Republic Falls, który jest ostatnim gwiezdnowojennym komiksem w 2012 roku. Stanowi również 3. tom omnibusów z serii Clone Wars. W tym woluminie znajdują się komiksy z serii takich jak Republic, czy też Obsession. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Omnibus: Clone Wars Vol. 3: The Republic Falls

Dobrze zagrane, Lordzie Sidiousie. Dobrze zagrane. Na horyzoncie widać koniec Wojen Klonów, ale zarazem też koniec Jedi i upadek Republiki!
Obi-Wan Kenobi szkoli Anakina Skywalkera, by złapać Asajj Ventress. To doprowadzi do pojedynku z Generałem Grievousem i Hrabią Dooku. Tymczasem gdzie indziej generałowie Jedi przeszukują bazę Separatystów z nadzieją zakończenia długiego oblężenia. Na Kashyyyku, gdy klony odbierają zadanie wykonania Rozkazu 66, Mistrz Quinlan Vos walczy z armią, którą niedawno prowadził do zwycięstwa. To wydanie zawiera komiksy: Republic #70-77 i #81-83, Obsession #1-5 i Free Comic Book Day 2005.
Scenariusz Haden Blackman, Miles Lane, John Ostrander, rysunki Brian Ching, Jan Duursema, Nicola Scott, litery Dan Parsons, tusz Brad Anderson, Michael Atiyeh, Sno Cone Studios, okładka Brian Ching. Preview dostępny tutaj. Cena 24,99 $, 416 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Odliczanie do premiery Star Wars - wywiad ze scenarzystą

2012-12-21 20:36:51 WestfieldComics.com

Do premiery debiutanckiego zeszytu nowej serii Dark Horse'a pt. Star Wars pozostały już tylko niecałe 3 tygodnie. Oznacza to, iż nadszedł czas na nowego newsa z cyklu "Odliczanie do premiery Star Wars". Tym razem chcielibyśmy przedstawić krótki wywiad ze scenarzystą serii, Brianem Woodem, który został przeprowadzony przez stronę WestfieldComics.com.

WestfieldComics: Jak zostałeś wciągnięty do tego projektu?

Brian Wood: Nic prostszego. Zostałem o to poproszony i nie mogłem się nie zgodzić. Nie codziennie dostaje się propozycję taką jak ta. W dodatku jestem fanem Gwiezdnych Wojen. Gdybym się nie zgodził, nie byłbym sobą. Teoretycznie nie miałem czasu na ten projekt, ale postanowiłem poświęcić dodatkowy czas na pracę nad tą serią.

Westfield: Jakie stanęły przed tobą wyzwania w trakcie pisania o galaktyce Star Wars?

Wood: Największą moją obawą była możliwość zepsucia tego, co tak wiele osób kocha. Każdy następny projekt łączy się też z następną rzeszą fanów, którzy będą oceniać moje dzieła i ich jakość. To duża presja, do której częściowo przywykłem pisząc o X-Menach dla Marvela. Ale tym razem tu chodzi o Gwiezdne Wojny i będę musiał się jeszcze raz przyzwyczaić do tej paraliżującej presji.

Westfield: Czego fani mogą się spodziewać po tej serii?

Wood: Na pewno mnóstwa X-wingów, wielu walk w kosmosie i epickich momentów… dla mnie właśnie to jest esencją Gwiezdnych Wojen.

Westfield: O których bohaterach najbardziej chcesz pisać?

Wood: Myślę, że najwięcej przyjemności sprawiało mi pisanie o Leii, Hanie i Vaderze. Wiem, że jestem przewidywalny, ale to musieli być oni. Każdy z nich ma coś w sobie, co przyciąga i fascynuje.

Westfield: Czy wprowadzisz również nowych bohaterów?

Wood: Tak, kilku. Pewnego Imperialnego złego gościa i kilku nowych rebelianckich pilotów.

Westfield: Pracujesz nad serią z rysownikiem Carlosem D’Andą. Co możesz powiedzieć o waszej współpracy?

Wood: Jesteśmy niestety rozdzieleni, ale często tak bywa, gdy wykonujemy licencjonowane pozycje. Nie konsultujemy się w sprawie fabuły. Najpierw mój scenariusz jest wysyłany do Lucasfilmu. Po jego zatwierdzeniu następną osobą na jego drodze jest właśnie Carlos. Zwykle w tym momencie kończę już następny scenariusz. To według mnie naprawdę dobra technika pracy. Znam Carlosa od bardzo dawna i chciałem z nim pracować nad tą serią. Zwraca niesamowitą uwagę na szczegóły w każdym kadrze. Jest naprawdę utalentowanym rysownikiem, który jest w stanie przedstawić w komiksie dosłownie wszystko.

Jakiś zamykający komentarz?

Wood: Może taka ogólna myśl: jeśli kiedykolwiek był czas, aby przeczytać komiks z uniwersum Star Wars, to właśnie on nadszedł. W Star Wars występują klasyczne postacie w zupełnie nowych sytuacjach, które nie wymagają znajomości całej kontynuacji Expanded Universe. Wielcy bohaterowie, świetne rysunki… Myślę, że ten komiks będzie wielki.

Premiera Star Wars #1 już 9. stycznia.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Marvel powraca do komiksów Star Wars

2012-12-20 16:14:55 BleedingCool.com

Niedawno pisaliśmy o przyszłości komiksów Star Wars i reakcji wydawnictwa Dark Horse Comics na zakup Lucasfilmu przez Disneya.

Dzisiejszy dzień powinien zostać na długo zapamiętany przez fanów gwiezdnowojennych komiksów. Dosłownie przed chwilą pojawiła się informacja, iż wydawnictwo Marvel Comics (własność Disneya) zajmie się wydawaniem komiksów spod znaku Star Wars od razu jak wygaśnie licencja Czarnego Konia. Tak brzmi pełna informacja, która pochodzi od Disneya:

Chcielibyśmy poinformować, że po wygaśnięciu kontraktu z Dark Horsem nie zostanie podpisana żadna nowa umowa. Więc wszystkie projekty po 2013 roku będą nadzorowane przez Marvela.

Nie wiadomo jeszcze czy nowe serie będą współgrały z aktualnie wydawanymi, czy Marvel stworzy zupełnie nową linię komiksów specjalnie przeznaczoną dla Star Wars. Zanim Marvel w całości przejmie wydawanie komiksów gwiezdnowojennych minie parę lat, w trakcie których skończą się aktualne umowy. Fani mogą się spodziewać gwiezdnowojennych serii Marvela w okolicach 2015 roku.


Warto też wspomnieć, iż ten termin znajduje się w okolicach premiery Epizodu VII.

Zapraszam do dyskusji na forum.

Update, dzień końca świata

Randy Stradley z Dark Horse'a przemówił dość enigmatycznie na forum wydawnictwa: "Nie wierzcie wszystkiemu, co czytacie w Internecie". Zatem pozostaje nam poczekać na oficjalne informacje.

Update #2

Wydawnictwo Dark Horse Comics tak skomentowało tę informację na swoim Facebooku:

"Ze względu na plotki krążące po internecie Dark Horse Comics nie zamierza ogłaszać nic do 1. stycznia przyszłego roku (z prośby Lucasfilmu). Miłego spekulowania i czekajcie na nowe informacje!"
KOMENTARZE (40)

Komiksy

Cross i Xesh w akcji

2012-12-19 21:13:05 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem na półki sklepów komiksowych trafiły nowe zeszyty dwóch najbardziej popularnych z aktualnie wychodzących serii komiksowych osadzonych w uniwersum Star Wars. Mowa oczywiście o Agent of the Empire i Dawn of the Jedi. Pierwszy tytuł przedstawia przygody tytułowego agenta, Jahana Crossa, który ma do wykonania misję na planecie Alderaan. Natomiast drugi komiks opowiada o początkach Zakonu Jedi na 25 000 lat przed bitwą o Yavin. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami dotyczącymi obu zeszytów.

Agent of the Empire #8: Hard Targets #3 (5)

Młody chłopiec, następca do tytułu Hrabiego Dooku, został porwany, a Jahan Cross musi go uratować!
Gdy porywacz okazuje się być seksowną kobietą-szpiegiem, z którą Cross kiedyś pracował, okazuje sie ze jej główne motywy skupiają sie na dobru dziecka. Cross musi podjąć decyzję: czy powinien nie wykonać rozkazu Imperium?
Ale najpierw musi uciec z więzienia, z którego teoretycznie nie ma ucieczki…
Scenriusz John Ostrander, rysunki Davide Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Wes Dzioba, okładka Stephane Roux. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi #7: Prisoner of Bogan #2 (5)

Gdy Je’daii studiują niesamowity miecz Mocy wygnanego Xesha, rozgłasza się plotka, iż więzień Bogan, Daegen Lok, uciekł z mrocznego księżyca! Trójka młodych Je’daii, którzy jako pierwsi zmierzyli się z Xeshem wraz z Mistrzami muszą odnaleźć więźniów i zawieźć ich powrotem na Bogan… i zapobiec by wizja, którą Lok stworzył na wygnaniu weszła w życie…
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wes Dzioba, okładka David Michael Beck. Cena $2,99 , 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (1)

Komiksy

Premiera grudniowego SW Komiks

2012-12-18 19:58:57 Egmont Polska

Można już nabyć kolejny zeszyt dwumiesięcznika Star Wars Komiks. Najnowszy numer pojawił się sprzedaży zamykając tym samym rok wydawniczy komiksów Star Wars w Polsce. Miejmy nadzieję, że rok 2013 będzie obfitował w co najmniej taką samą ilość pozycji, które mieliśmy okazję poznać w tym roku. Tymczasem zachęcamy do sięgnięcia po najnowszą dawkę gwiezdnowojennych opowieści.

Star Wars Komiks 8/2012 (48)

"Piaszczysty podmuch" (Sand Blasted, Tales #4) - Głównymi bohaterami tej historii są pracujący dla Hutta Jabby gangsterzy: Gizman, zwany Gizzem, szef bandy, oraz jego podwładny, Spiker, przedstawiciel rasy Chissów (Chissem był także wielki admirał Thrawn). Obaj łotrzykowie znani są polskim Czytelnikom z albumu „Cienie Imperium” (Egmont 2001). Tym razem natykają się na mrocznego szturmowca, czyli imperialnego droida bojowego. Projekt mrocznych szturmowców, autorstwa generała Roma Mohca, powstał równolegle z projektem Gwiazdy Śmierci, lecz budowę prototypowych droidów rozpoczęto dopiero po zniszczeniu stacji bojowej przez rebeliantów.
Scenariusz i rysunki Kilian Plunkett, kolory Dave Nestelle.

"Eskadra Łotrów" (X-Wing Rogue Squadron: Apple Jacks Special Bonus Story) - Trwa galaktyczna wojna domowa pomiędzy Sojuszem Rebeliantów a Imperium. W czwartym roku po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci, gdy rozgrywa się ta historia, charakter konfliktu zmienia się już stopniowo w prawdziwą wojnę pozycyjną, rebelianci bowiem nie ograniczają się jedynie do działań partyzanckich. Komiks przedstawia bitwę o Tandakin, jedno z licznych starć, w których uczestniczyła elitarna myśliwska Eskadra Łotrów. Bitwa rozegrała się wkrótce po przejęciu przez Imperium kontroli nad planetą Tandakin i stała się kolejnym przyczynkiem do sławy pilotów rebelianckich maszyn T-65 X-wing.
Scenariusz Ryder Windham, rysunki John Nadeau, tusz Monty Sheldon, kolory Cary Poter, okładka Mark Harrison.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski i Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,99 zł, 48 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Zapowiedzi na marzec 2013

2012-12-14 21:34:42 ComicBookResources.com

Od paru dni znamy wszystkie gwiezdnowojenne komiksy, które trafią na półki komiksowe w marcu przyszłego roku. Pozycją, na którą warto zwrócić uwagę jest nowy zeszyt Legacy, który przedstawi losy galaktyki George'a Lucasa po wydarzeniach z Legacy: War. Zadebiutuje w nim nowa bohaterka, Ania Solo, i to na niej skupi się fabuła przynajmniej kilku pierwszych numerów serii. Dodatkowo w marcu na półki sklepów komiksowych trafią nowe numery serii Star Wars i Dark Times. 10. numer Dawn of the Jedi ukaże się dopiero w maju, gdyż wszystkie zeszyty poczynając od 8. zostały przesunięte o miesiąc. Natomiast w maju ukaże się wydanie zbiorcze Darth Maul: Death Sentence i nowy Omnibus, w którym będzie można znaleźć wiele ciekawych starszych komiksów. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Star Wars #3: In the Shadow of Yavin #3 (6)

Księżniczka Leia utworzyła w tajemnicy nową eskadrę X-wingów, której zadaniem jest wykrycie szpiega w szeregach Rebelii. Ale dowodzenie tą eskadrę oddziela ją od Luke Skywalkera w czasie gdy jak nigdy muszą być solidarni. W dodatku szpieg powiadomił Imperium o niedawnym wypadzie Hana Solo!
Scenariusz Brian Wood, rysunki Carlos D'Anda, kolory Gabe Altaeb, okładka Alex Ross. Premiera: marzec 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Dark Times #24: Fire Carrier #2 (5)

Darth Vader przygotowuje nowe narzędzie dla Imperium – nowego zabójcę.
Tymczasem Mistrz Jedi K’Kruhk ucieka wraz z grupą młodych Padawanów. Ma nadzieję, że znajdzie bezpieczne miejsce i zapobiegnie następnych tragedii dla młodzików. Ale to właśnie tragedia jest rzeczą, którą spotkają.
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Gabriel Guzman, kolory Garry Henderson, okładka Douglas Wheatley. Premiera: marzec 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi #10: Prisoner of Bogan #5 (5)

Daegen Lok jest o krok od wywołania wojny z Je’daii. Wraz z silnym w Mocy Xeshem jako sojusznikiem i młodym jeńcem Je’daii, Lok jest bliski spełnienia swojego celu.
Ale Komandosi Je’daii depczą im po piętach. Tymczasem Mistrzowie w Świątyniach odkryli kilka tajemnic z przeszłości Xesha. Coś gorszego od więźnia Bogan szwenda się po systemie Tython!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wes Dzioba, okładka David Michael Beck. Premiera: maj 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Legacy #1: Prisoner of the Floating World #1

Mimo swojego pochodzenia, Ania Solo jest zwykłą dziewczyną próbującą znaleźć swoje miejsce w galaktyce, która stała się niebezpieczna. Ale jej sytuacja pogarsza się kiedy znajduje miecz świetlny oraz imperialnego droida komunikacyjnego. Okazuje się też, że wydano na nią wyrok śmierci!
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Rachelle Rosenberg, okładka Dave Wilkins. Premiera: marzec 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Darth Maul: Death Sentence TP

Nieustraszony Lord Sithów Darth Maul, uratowany i wyleczony po przeżyciu konfronacji z Obi-Wanem Kenobim w Mrocznym Widmie, sieje po galaktyce spustoszenie wraz ze swoim bratem, Savagem Opressem.
Gdy zostaje za ich głowy wystawiona przez Ja’Boaga nagroda, bracia decydują obrać go za swój następny cel. Tylko by stoczyć bój z prywatną armią Ja’Boaga i drużyną Jedi!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Bruno Redondo, kolory Michael Atiyeh, okładka Dave Dorman. Premiera: maj 2013. Cena $15,99, 96 stron.

Temat na forum.

Omnibus: Wild Space Vol. 1 TP

Oto niesamowity zbiór rzadkich komiksów Star Wars, który zawiera pozycje takie jak opowieści Alana Moore’a dla Marvel UK, trzy zeszyty od Blackhorne’a i wiele innych historii z płatków śniadaniowych, opakowań po zabawkach i magazynów Star Wars Kids i Pizzaz! Ten omnibus gromadzi: Star Wars 3-D #1–3; Star Wars: Devilworlds #1–2; Star Wars: Death Masque; Star Wars Weekly #60, #94–99 i #104–115; Star Wars z Pizzazz #10–16; The Rebel Thief, X-Wing Marks the Spot, Imperial Spy; The Gambler’s Quest ze Star Wars Kids #1–15; Star Wars: The Mixed-Up Droid; Star Wars: Shadows of the Empire Galoob minicomic; Star Wars: Shadows of the Empire Ertl minicomic i Star Wars: Droids od Apple Jacks.
Scenariusz Mike W. Barr, Chris Claremont, Archie Goodwin, Alan Moore, Steve Moore, Steve Parkhouse, John Stephenson, John Wagner, Len Wein, John Whitman, Ryder Windham, rysunki Adolfo Buylla, Dave Cockrum, Alan Davis, Gene Day, Gary Erskine, Bill Hughes, Carmine Infantion, Klaus Janson, Glen Johnson, Cesar MacSombol, Pablo Marcos, Steve Mitchell, Glen Mullaly, Jim Nelson, Ron Randall, Walt Simonson, Ken Steacy, John Stokes, John Tartaglione, Patrick Zircher, kolory Laura Allred, Howard Bender, Perry McNamee, Cary Porter, Pamela Rambo, Marie Severin, James Sinclair, Ken Steacy, Matt Webb, Nel Yomtov. Premiera: maj 2013. Cena $24,99, 480 stron.

Temat na forum.


KOMENTARZE (21)

Komiksy

Odliczanie do premiery Star Wars - pierwsze strony

2012-12-13 15:55:13 ComicBookMovie.com

Do premiery nowej serii Briana Wooda pozostały już niecałe 4 tygodnie. Przygotowując się do tego wydarzenia, chcielibyśmy dzisiaj przedstawić Wam pierwsze strony Star Wars #1, który na półki sklepów komiksowych trafi 9. stycznia 2013 roku. Sam scenarzysta tak się wypowiedział o nadchodzącej serii: "Będę pisał tę serię, jakby był rok 1977. Jakby nie było filmów poza Nową Nadzieją, książek i całego EU." Poniżej prezentujemy trzy pierwsze strony premierowego zeszytu Star Wars.


KOMENTARZE (13)

Komiksy

Spiral i Force Storm

2012-12-12 22:03:45 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem wydawnictwo Dark Horse Comics wydało dwie gwiezdnowojenne pozycje. Pierwszą z nich jest wydanie zbiorcze pierwszych pięciu zeszytów serii Dawn of the Jedi pt. Force Storm, które od razu po premierze wspięły się na sam szczyt list bestsellerów Czarnego Konia. Następna pozycja to ostatni zeszyt komiksu Lost Tribe of the Sith: Spiral, który przedstawia losy zaginionego plemienia Sithów, o którym można poczytać w książce o tym samym tytule Johna Jacksona Millera.

Lost Tribe of the Sith #5: Spiral #5 (5)

Leviathany Lorda Dreypy kontynuują destrukcję zaginionego plemienia Sithów, na próżno szukając starożytnego, dobrze ukrytego statku Jedi. Powstrzymując Dreypę od statku, sithańska rebelia znalazła się na krawędzi realizacji jej marzenia – zniszczenia plemienia i znalezienia drogi do reszty galaktyki. Ale może istnieć coś, co mogłoby spowodować, że zmieni zdanie, a Lord Dreypa mógł to znaleźć!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, tusz Pierluigi Baldassini, kolory Michael Heisler, okładka Paul Renaud. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi Vol. #1: Force Storm TPB

Tutaj rozpoczyna się opowiść o świcie Jedi, 25 000 lat przed bitwą o Yavin – przed mieczami świetlnymi, przed podróżami nadprzestrzennymi, zanim Jedi rozsiali się po całej galaktyce I gdy dopiero zaczynali poznawać tajniki Mocy.
Na planecie Tython, grupa istot – naukowców, filozofów i wojowników – dążących do zachowania pokoju i utrzymaniu w równowadze mistycznej Mocy. Ale nadchodzi obcy, którego przybycie zaburzy równowagę I jego własne połączenie z Mocą. Wszystko w systemie może ulec zmianie… Drzwi do galaktyki się otworzyły! To wydanie zawiera komiks Dawn of the Jedi: Force Storm #1-5.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, litery Dan Parsons, tusz Wes Dzioba, okładka Gonzalo Flores. Cena 18,99 $, 128 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Zapowiedź Free Comic Book Day 2013

2012-12-08 15:31:29 DarkHorse.com

Pierwsza sobota maja to dzień, który każdy fan komiksów poświęca wyjątkowo dużo czasu na swoje hobby. To właśnie wtedy co roku jest obchodzony Free Comic Book Day, którego zadaniem jest promowanie komiksów dla coraz szerszej widowni. W 2013 roku to święto wypada 4. maja (wielu uważa ten dzień za święto Star Wars - May The Fourth Be With You). Z okazji FCBD największe wydawnictwa komiksowe zawsze wydają specjalne komiksy, za które nie trzeba płacić. Wystarczy pójść do określonego miejsca i odebrać swój egzemplarz całkowicie za darmo. Trzeba się tylko spieszyć, gdyż często chętnych jest o wiele więcej niż egzemplarzy.

Wydawnictwo Dark Horse Comics ogłosiło już swoją pełną ofertę na Free Comic Book Day 2013. Znalazł się w niej jeden gwiezdnowojenny komiks. Przedstawi on historię z Darthem Vaderem i Bobą Fettem w roli głównej. Za scenariusz komiksu odpowiedzialny jest Brian Wood (scenarzysta nadchodzącej serii Star Wars), a za rysunki Ryan Odagawa. Poniżej prezentujemy okładkę tego wydania.


KOMENTARZE (2)

Komiksy

Odliczanie do premiery Star Wars - rysunki

2012-12-07 18:49:53 Roqoodepot.com

Do premiery najnowszej serii komiksowej Dark Horse'a - Star Wars - pozostał równo miesiąc. W tym czasie postaramy się przybliżyć Wam sylwetki twórców tego komiksu, czyli Briana Wooda i Carlosa D'Andy (którzy debiutują w uniwersum Gwiezdnych Wojen) wraz z ciekawostkami o samej serii.

Dzisiaj pokażemy Wam proces rysowania przez Carlosa D'Andę. Wspomniany rysownik zamieścił w internecie pokaz swoich sił w postaci 3 skanów, na których widzimy jak jego rysunki krok po kroku ewoluowały. Oto one:Carlos również odpowiedział na niektóre z pytań, które zadali mu ciekawscy fani. Oto najciekawsze z nich:

Fan: Jak robisz to, że twoje prace w każdym etapie tworzenia są tak czyste?
Carlos D'Anda: Uwierz mi, gdy na początku wszystko rysuję, wszędzie jest brudno! Dopiero potem skanuję rysunek i "czyszczę" go w komputerze.

F: Więc drukujesz swoje prace i dopiero potem nakładasz kolory? Jakiego papieru do tego używasz?
CD: Tak, nigdy nie koloruję swoich prac na komputerze. Nie ma nic lepszego niż nakładanie koloru samodzielnie na papierze! Co do papieru - używam pierwszego brystolu, który wpadnie mi pod rękę. Nie jestem wymagający jeśli o to chodzi.

F: Czego używasz do wydruku swoich prac? Drukujesz wszystko od razu na brystolu?
CD: Tak, drukuję od razu na brystolu. To szybsze i wygodniejsze. Używam drukarki EPSON 1100 Workforce. Jeszcze ani razu mnie nie zawiodła.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Vader poluje na Jedi

2012-12-05 18:16:31 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem na półki sklepów komiksowych powróciła seria Purge, która przedstawia początki Czystki Jedi. Nowa Czystka składa się z dwóch zeszytów, które razem tworzą historię pt. The Tyrant's Fist. Za scenariusz komiksu odpowiedzialny jest Alexander Freed, którego fani Gwiezdnych Wojen mogą pamiętać z serii The Old Republic.

Purge: The Tyrant's Fist #1 (2)

Krótko po narodzinach Imperium, Darth Vader, mistrz pojedynków, kontynuuje czystkę Rycerzy Jedi na planecie, gdzie jego ofiary są bardzo cenione przez tubylców. Wśród wszechobecnych tam powstań, Mroczny Lord musi odnaleźć Jedi i zgasić ducha rebelii wśród mieszkańców planety. Wszyscy się ugną przy potędze Vadera i Imperium!
Scenariusz Alexander Freed, rysunki i tusz Marco Castiello, Andrea Chella, kolory Michael Atiyeh, okładka Dan Scott. Cena 3,50 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Misja Jedi

2012-12-04 21:49:18 Egmont Polska

Wczoraj mieliśmy premierę czwartego tomu Mrocznych czasów, natomiast dziś przyszedł czas na następny komiks. Do sprzedaży trafił kolejny numer kwartalnika Wydanie Specjalne Star Wars Komiks, którego opis zawartości znajdziecie niżej.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 4/2012 (15): Misja Jedi

Akcja komiksu Misja Jedi rozgrywa się 28 lat przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci. Anakin Skywalker, główny bohater tej historii, ma trzynaście lat. Od czterech lat szkoli się na Jedi, najpierw pod okiem Qui-Gona Jinna, a później Obi-Wana Kenobiego. Młody Skywalker dopiero wkracza na drogę, która najpierw doprowadzi go do chwały, a następnie do upadku. Na razie, jeśli chce zostać rycerzem, musi słuchać nauk mistrza, a co ważniejsze, pokonać własne lęki. Temu celowi służy ukazane w komiksie ćwiczenie. Po latach podobne zadanie będzie miał do wykonania syn Anakina Luke, gdy na polecenie Yody wejdzie do ciemnej jaskini (Imperium kontratakuje). To przełomowy moment treningu, równie ważny, jak budowa miecza świetlnego. Anakin tworzy swój miecz i przechodzi wspomniane ćwiczenie na planecie Ilum, która znajduje się w Nieznanych Regionach. Po powrocie Rada Jedi przydziela młodemu adeptowi i jego mistrzowi Obi-Wanowi zadanie eskortowania statku Colicoidów, lecącego przez obszary, na których grasuje groźny pirat Krayn. Ma się rozumieć, kosmiczne piractwo pojawiło się w galaktyce już wiele tysięcy lat wstecz, niemal równocześnie z podróżami międzygwiezdnymi. Liczni uprawiający ten proceder osobnicy kierowali się rozmaitymi kodeksami honorowymi, lecz dla Krayna jedyną zasadą jest własny zysk. Jednym ze źródeł owego zysku są niewolnicy, których pirat porywa podczas najazdów na osady, i napaści na statki. Anakin, który na Tatooine sam był niewolnikiem, miał już wcześniej okazję zetknąć się z budzącymi dreszcz efektami jego działalności.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Jedi Quest #1-4.
Scenariusz Ryder Windham, rysunki Pop Mhan, tusz Norman Lee, kolory David Nestelle, okładka Pop Mhan. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron.


Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Nadszedl czas na ''Niebieskie żniwa''

2012-12-03 22:30:34 Egmont Polska

Dziś premiera ostatniego w tym roku komiksowego albumu Egmontu. Mowa oczywiście o czwartym tomie cyklu Mroczne czasy, którego tytuł to "Niebieskie żniwa". Zachęcamy do zapoznania się z opisem i kilkoma przykładowymi planszami. Warto wspomnieć, że jest to pozycja naprawdę warta polecenia dla niejednego fana.

Mroczne czasy tom #4: Niebieskie żniwa

Pod koniec wojen klonów rozkaz nr 66, wydany przez kanclerza Palpatine’a, spowodował unicestwienie zakonu Jedi i rozproszenie jego nielicznych ocalałych członków. Należy do nich Dass Jennir. Porzucony przez towarzyszy po nieudanej próbie uratowania żony i córki swojego przyjaciela, Boma Greenbarka, szuka teraz dla siebie nowej drogi w galaktyce rządzonej przez Imperium. Czy w trudnej rzeczywistości, gdy wszyscy Jedi uważani są za banitów, Jennir zdoła zachować swoją tożsamość? Tymczasem na Coruscant Darth Vader dowiaduje się, że nie we wszystkich planach imperatora Palpatine’a jest miejsce dla niego.
Komiks pierwotnie został wydany jako Dark Times #13-17: Blue Harvest oraz Dark Times: Blue Harvest #0 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki i okładka Douglas Wheatley, kolory Dave McCaig, Chris Chuckry oraz Dan Jackson. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 136 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (19)

Komiksy

Zapowiedź grudniowych zeszytówek Egmontu

2012-12-03 21:02:50 Egmont Polska

Grudzień to miesiąc, w którym portfele fanów muszą podołać większym niż zwykle wydatkom. Zapewne nie inaczej będzie w tym roku. Aby się o tym przekonać wystarczy zerknąć na komiksy Star Wars, do których w tym miesiącu zostaną dodane o trzy kolejne pozycje. Pierwszą z nich jest nowy tom Mrocznych czasów, który dziś trafił do sprzedaży. Pozostałe tytuły to dobrze znane zeszyty Star Wars Komiks oraz Wydanie Specjalne Star Wars Komiks, których zapowiedź znajduje się przed Wami.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 4/2012 (15): Misja Jedi

Akcja komiksu Misja Jedi rozgrywa się 28 lat przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci. Anakin Skywalker, główny bohater tej historii, ma trzynaście lat. Od czterech lat szkoli się na Jedi, najpierw pod okiem Qui-Gona Jinna, a później Obi-Wana Kenobiego. Młody Skywalker dopiero wkracza na drogę, która najpierw doprowadzi go do chwały, a następnie do upadku. Na razie, jeśli chce zostać rycerzem, musi słuchać nauk mistrza, a co ważniejsze, pokonać własne lęki. Temu celowi służy ukazane w komiksie ćwiczenie. Po latach podobne zadanie będzie miał do wykonania syn Anakina Luke, gdy na polecenie Yody wejdzie do ciemnej jaskini (Imperium kontratakuje). To przełomowy moment treningu, równie ważny, jak budowa miecza świetlnego. Anakin tworzy swój miecz i przechodzi wspomniane ćwiczenie na planecie Ilum, która znajduje się w Nieznanych Regionach. Po powrocie Rada Jedi przydziela młodemu adeptowi i jego mistrzowi Obi-Wanowi zadanie eskortowania statku Colicoidów, lecącego przez obszary, na których grasuje groźny pirat Krayn. Ma się rozumieć, kosmiczne piractwo pojawiło się w galaktyce już wiele tysięcy lat wstecz, niemal równocześnie z podróżami międzygwiezdnymi. Liczni uprawiający ten proceder osobnicy kierowali się rozmaitymi kodeksami honorowymi, lecz dla Krayna jedyną zasadą jest własny zysk. Jednym ze źródeł owego zysku są niewolnicy, których pirat porywa podczas najazdów na osady, i napaści na statki. Anakin, który na Tatooine sam był niewolnikiem, miał już wcześniej okazję zetknąć się z budzącymi dreszcz efektami jego działalności.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Jedi Quest #1-4.
Scenariusz Ryder Windham, rysunki Pop Mhan, tusz Norman Lee, kolory David Nestelle, okładka Pop Mhan. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera: 4 grudzień 2012 r.


Temat na forum.

Star Wars Komiks 8/2012 (48)

"Piaszczysty podmuch" (Sand Blasted, Tales #4) - Głównymi bohaterami tej historii są pracujący dla Hutta Jabby gangsterzy: Gizman, zwany Gizzem, szef bandy, oraz jego podwładny, Spiker, przedstawiciel rasy Chissów (Chissem był także wielki admirał Thrawn). Obaj łotrzykowie znani są polskim Czytelnikom z albumu „Cienie Imperium” (Egmont 2001). Tym razem natykają się na mrocznego szturmowca, czyli imperialnego droida bojowego. Projekt mrocznych szturmowców, autorstwa generała Roma Mohca, powstał równolegle z projektem Gwiazdy Śmierci, lecz budowę prototypowych droidów rozpoczęto dopiero po zniszczeniu stacji bojowej przez rebeliantów.
Scenariusz i rysunki Kilian Plunkett, kolory Dave Nestelle.

"Eskadra Łotrów" (X-Wing Rogue Squadron: Apple Jacks Special Bonus Story) - Trwa galaktyczna wojna domowa pomiędzy Sojuszem Rebeliantów a Imperium. W czwartym roku po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci, gdy rozgrywa się ta historia, charakter konfliktu zmienia się już stopniowo w prawdziwą wojnę pozycyjną, rebelianci bowiem nie ograniczają się jedynie do działań partyzanckich. Komiks przedstawia bitwę o Tandakin, jedno z licznych starć, w których uczestniczyła elitarna myśliwska Eskadra Łotrów. Bitwa rozegrała się wkrótce po przejęciu przez Imperium kontroli nad planetą Tandakin i stała się kolejnym przyczynkiem do sławy pilotów rebelianckich maszyn T-65 X-wing.
Scenariusz Ryder Windham, rysunki John Nadeau, tusz Monty Sheldon, kolory Cary Poter, okładka Mark Harrison.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski i Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,99 zł, 48 stron. Premiera: 18 grudzień 2012 r.

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Powrót Legacy

2012-12-03 18:44:43 CBR.com

Od dawna Randy Stradley, naczelny redaktor gwiezdnowojennego działu w Czarnym Koniu mówił, iż na horyzoncie szykuje się nowa seria. Od dzisiaj wiemy, iż będzie to swoista kontynuacja projektu Legacy (w Polsce Dziedzictwo). Niestety na razie nie wiemy o tej serii praktycznie nic. Premiera pierwszego zeszytu zaplanowana jest na 2013 rok. Twórcami serii będą debiutujący w Star Wars Corinna Bechko i Gabriel Hardman, a poniżej prezentujemy okładkę pierwszego numeru (autorstwa Dave'a Wilkinsa).

Fabuła nowej serii ma dziać się po zakończeniu Legacy: War i ma kontynuować losy rody Skywalkerów. Dodatkowo w serii ma się pojawić prawnuczka Hana i Leii Solo.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (26)
Loading..