TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Egmont w marcu

2012-02-29 23:27:22 Egmont Polska

Nadchodzi kolejny komiksowy miesiąc dla fanów Star Wars. W ciągu najbliższych dwudziestu kilku dni do sprzedaży trafią cztery nowe pozycje, miesięcznik, dwa kwartalniki oraz jedno wydanie albumowe.
Na początku przyszłego miesiąca Egmont zaserwuje czytelnikom Wydanie Specjalne Star Wars Komiks, a także dziewiąty tom cyklu Dziedzictwo, którego dokładniejsza zapowiedź znajdziecie w tym miejscu. W połowie marca pojawi się kolejny numer magazynu Star Wars Komiks, a kilka dni później blisko stupięćdziesięcio stronicowy Star Wars Komiks Extra. Zachęcamy do zapoznania się, że szczegółowa zapowiedzią.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2012 (12): Więzy krwi - Jango i Boba

Jango Fett był dawcą DNA dla armii klonów. Oprócz wysokiego wynagrodzenia zażądał jednego niezmodyfikowanego klona, którego nazwał Boba i zaczął wychowywać jak syna, ucząc go fachu łowców nagród. Chłopiec miał ledwie 10 lat, gdy Mace Windu zabił Janga podczas bitwy o Geonosis. Mimo to poszedł w ślady ojca i z czasem został najbardziej cenionym – i budzącym największą grozę – łowcą nagród w galaktyce.
Boba Fett miał nie tylko geny Janga, ale też pod wieloma względami się na nim wzorował. Podobnie jak ojciec, przywdziewał mandaloriańską zbroję z hełmem o charakterystycznym kształcie, wyposażonym między innymi w systemy komunikacyjne i rejestrujące czy lornetkę. Sama zbroja również skrywała rozmaite elementy uzbrojenia i wyposażenia. Boba przejął od ojca także zwyczaj posługiwania się plecakiem odrzutowym oraz charakterystyczny statek – „Slave I”, przerobiony z policyjnego patrolowca.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Blood Ties: Jango and Boba Fett #1-4.
Scenariusz Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera: 2 marca 2012 r.


Temat na forum.

Star Wars Komiks 3/2012 (43)

"Kenix Kil" (The Bounty Hunters: Kenix Kil) - Kir Kanos należał do Gwardi Imperialnej, ochraniającej Palpatine’a. O jego karierze opowiadały komiksy Karmazynowe Imperium oraz Karmazynowe Imperium II. Po ostatecznym upadku Imperium, jako ostatni ocalały członek tej elitarnej formacji, Kanos jest najbardziej poszukiwanym człowiekiem w galaktyce. Jak ma się ukryć, kiedy ścigają go niemal wszyscy łowcy nagród?
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Javier Saltares, tusz Chistopher Ivy, kolory Digital Broome.
"Szczęśliwe gwiazdy" (Lucky Stars, Tales #15) - Trzy lata po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci księżniczka Leia Organa udaje się na planetę Elerion na Zewnętrznych Rubieżach. Wciąż jest tytułowana senatorem, chociaż Palpatine rozwiązał Senat Galaktyczny jeszcze przed bitwą o Yavin. Leia była najmłodszą przedstawicielką w dziejach tego zgromadzenia, pierwszy raz bowiem zasiadła w nim jako osiemnastolatka.
Scenariusz Brian Augustyne, rysunki Paco Medina, tusz Joe Sanchez, kolory Michelle Madsen .
"Przerwa śniadaniowa" (Lunch Break, Tales #16) - Główną rolę w tej humorystycznej historii odgrywają – obok Dartha Vadera – szturmowcy. Formacja ta wywodziła się w prostej linii z armii klonów i budziła przerażenie wśród wrogów Imperium i zwykłej ludności. Co ciekawe, szturmowcy nie podlegali dowództwu Armii Imperialnej i mieli odrębną strukturę dowodzenia. Najczęściej pełnili funkcję jednostek uderzeniowych i pacyfikacyjnych.
Scenariusz i rysunki Jonathan Adams.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski i Zbyszek Grzędowicz, okładka Tsuneo Sanda. Cena 6,50 zł, 48 stron. Premiera: 16 marca 2012 r.


Temat na forum.

Star Wars Komiks Extra 1/2012 (6): W cieniu ojców

W numerze 1/2012 zamieszczono historię W cieniu ojców, rozgrywającą się w czasach oryginalnej trylogii filmowej. W komiksie rebelianci przybywają na planetę Jabiim, obecnie kontrolowaną przez Imperium, by nawiązać kontakt z tamtejszymi buntownikami. Podczas wojen klonów na Jabiim rozegrały się dwie wielkie bitwy. O jednej z nich opowiada komiks Bitwa o Jabiim, zamieszczony w kwartalniku „Star Wars Komiks Wydanie Specjalne” 1/2009. Właśnie wtedy Anakin Skywalker wraz z wojskami Republiki ewakuował się z planety, pozostawiając ją na łaskę separatystów. Pamięć o tym wydarzeniu, uważanym za wielką zdradę, jest wciąż żywa na Jabiim, gdzie teraz przybywa syn Anakina, Luke...
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Empire #29-30, 32-34.
Scenariusz Thomas Andrews i Scott Allie, rysunki Adriana Melo i Joe Corroney, kolory Michael Atiyeh, okładka Tomás Giorello. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 14,99 zł, 148 stron. Premiera: 21 marca 2012 r.


Temat na forum.
KOMENTARZE (18)

Komiksy

Komiksowe nowości

2012-02-22 08:36:13 DiamondComics.com

Po długim okresie oczekiwania światło dzienne dzisiaj ujrzał nowy zeszyt serii Dark Times. Jest to już dwudziesty pierwszy zeszyt historii przdstawiającej losy Rycerza Jedi Dassa Jennira i jego przyjaciół, załogi Uhumele. Dodatkowo dzisiaj premierę miało nowe wydanie zbiorcze - Jedi - The Dark Side Volume #1 TPB. Jak zwykle, poniżej można przeczytać szczegóły dotyczące komiksów.

Dark Times #21: Out of the Wilderness #4 (5)

Poszukiwany: Dass Jennir - martwy, lub jeszcze bardziej martwy! Tożsamość tajemniczego człowieka jest ujawniona! Jeśli Boba Fett jest tym, do kogo dzwonisz gdy chcesz kogoś pojmać - do Falco Sang dzwonisz, gdy chcesz by kogoś zabito. Sang śledził Dassa Jennira przez kilka miesięcy i w końcu go odnalazł. Ale nie tylko Sang szuka Jennira, więc łowca powinien uważać - bo może znaleźć się pomiędzy Jennirem a Darthem Vaderem!
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Pablo Correa. Cena 2,99$, 32 strony.

Temat na forum.

Jedi - The Dark Side Volume #1 TPB

Podążając za szokującym politycznym zabójstwem, młody Mistrz Jedi Qui-Gon Jinn stara się zapobiec wojnie domowej na domowym świecie swojego Padawana, Xanatosa – którego ojciec jest królem. Dla Xanatosa powrót do domu jest ciężkim przeżyciem, wywołującym wiele emocji. Ta misja doprowadzi do bliskiego kontaktu Qui-Gona i Ciemnej Strony i zadecyduje o przyszłości Zakonu Jedi!
Scenariusz Scott Allie, rysunki Mahmud Asrar, kolory Paul Mounts, okładka Stephane Roux. Cena 18.99 $, 120 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Komiksowe zapowiedzi z Darthem Maulem w roli głównej

2012-02-19 11:32:12 DarkHorse.com

Niedawno dowiedzieliśmy się o planowanym występie Dartha Maula w piątym sezonie serialu Wojny Klonów. Z tej okazji Randy Stradley na blogu wydawnictwa Dark Horse Comics ogłosił, iż dziewiąty numer kwartalnika komiksowego The Clone Wars będzie poświęcony duetowi bohaterów serialu - Savage'owi Opressowi i Maulowi. Komiks będzie nosić tytuł The Sith Hunters, a jego autorzy to Henry Gilroy i Steven Melching (wcześniej stworzyli razem komiksy takie jak Bohater Konfederacji, czy też W służbie Republiki). Premiera pozycji jest planowana na sierpień 2012 roku. Poniżej jest umieszczona okładka tego komiksu.Dodatkowo Randy ogłosił, iż Tom Taylor rozpoczął pracę nad scenariuszem do nowej, czterozeszytowej miniserii dotyczącej losów Dartha Maula.
KOMENTARZE (15)

Komiksy

Lutowy Star Wars Komiks

2012-02-16 06:38:39 Egmont Polska

Do sprzedaży trafił najnowszy zeszyt Star Wars Komiks. W tym miesiącu historia z księżniczką Leią, której będzie poświęcony praktycznie cały numer. Szczegóły jak zwykle znajdziecie w dalszej części newsa.

Star Wars Komiks 2/2012 (42)

"Kawałek domu" (A Little Piece of Home, Empire #20-21) - Mimo zwycięstwa w bitwie o Yavin i zniszczenia Gwiazdy Śmierci, dla Sojuszu Rebeliantów nastał ciężki okres. Imperium znało umiejscowienie rebelianckiej bazy, którą należało szybko ewakuować, bo odwet był tylko kwestią czasu. Rozpoczęło się poszukiwanie nowej siedziby. Zanim Luke Skywalker, uciekając przed imperialnym pościgiem, natrafił na lodowy świat Hoth, gdzie ostatecznie przeniósł się Sojusz, podejmowano rozmaite próby znalezienia odpowiedniej lokalizacji. W różne części galaktyki rozesłano zorganizowane ekspedycje, sprawą zajęła się też osobiście księżniczka Leia. Jak pamiętamy, Leia dorastała na Alderaanie jako przybrana córka królewskiej pary. Teraz przypomniała sobie o starych znajomych, którzy nie zginęli podczas zagłady planety, unicestwionej przez Gwiazdę Śmierci.
Scenariusz Ron Marz, rysunki Tomás Giorello, kolory Brad Anderson i Michael Atiyeh, okładka Doug Wheatley.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,50 zł, 48 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Pierwszy zeszyt Dawn of the Jedi

2012-02-15 09:28:45 DiamondComics.com

Dzisiaj na półki komiksowe na całym świecie trafił pierwszy zeszyt nowej serii Johna Ostrandera i Jan Duursemy - Dawn of the Jedi. Komiks opowiada o powstawaniu Zakonu Jedi na 25 000 lat przed bitwą o Yavin. Wcześniej publikowaliśmy dwa wywiady na temat serii z jej twórcami: tutaj i tutaj. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Dawn of the Jedi #1: Force Storm #1 (5)

Dark Horse opowiada o początkach Jedi! Na planecie Tython, w centrum galaktyki, zakon wojowniczych mnichów dąży do utrzymania pokoju i równowadze mistyczną siłę zwaną Mocą. Ale nadchodzi obcy, jeden który zniszczy i pokój i równowagę i otworzy galaktykę na odkrycie i podbój. Tutaj się wszystko zaczyna! John Ostrander i Jan Duursema odkryją mityczny okres początków Jedi!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Wes Dzioba, tusz Dan Parsons, wariant okładki Gonzalo Flores. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępny tutaj i tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (18)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na maj

2012-02-14 15:28:36

Wydawnictwo Dark Horse ogłosiło jakie komiksy wyda w maju bieżącego roku. Wśród nich nie mogło zabraknąć pozycji związanych z uniwersum George'a Lucasa. W ostatnim miesiącu wiosny na półki sklepów komiksowych trafią nowe zeszyty serii Blood Ties, Darth Vader and the Ghost Prison, Dawn of the Jedi i Knights of the Old Republic: War. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Blood Ties: Boba Fett is Dead #2 (4)

Boba Fett nie żyje, a ktokolwiek jest temu winien uciekł – najszybciej i najdalej jak tylko mógł!
Tajemniczy mściciel jest na śladzie prowadzącym do zabójców Fetta. Connor Freeman – syn klona Jango Fetta – został w to wplątany! Freeman, wierzący, że byłby się w stanie bronić, został zrekrutowany przeciwko swojej woli by znaleźć i chronić pewnego łowcę nagród na odległym świecie – w przestrzeni Mandaloriańskiej!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf. Premiera: maj 2012. Cena 3,50$, 32 strony.

Temat na forum.

Darth Vader and the Ghost Prison #1 (5)

Ceremonia nagradzania kadetów Imperialnych pierwszej klasy zostaje przerwana przez atak terrorystyczny! Ale prawdziwym celem ataku był Imperator Palpatine i jego uczeń, Darth Vader.
Tylko jeden człowiek – niepełnosprawny i inteligentny kadet, który do chwili ataku przeżywał najlepsze chwile w swoim życiu – staje w gotowości przy boku Vadera, by chronić Imperatora!
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins, wariant okładki Tsuneo Sanda. Premiera: maj 2012. Cena 3,50$, 40 strony.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi #4: Force Storm #4 (5)

Przez całe tysiąclecia Mistrzowie Je’daii chronili planet Tython i strzegli równowagi w Mocy. Ale teraz przybył obcy spoza tego świata, niszcząc równowagę i wywołując burzę Mocy!
Starożytny Zakon Je’daii staje przed przełomowym odkryciem. Ale czy ta wiedza przyniesie mądrość… czy niebezpieczeństwo? Trzech młodych uczniów Je’daii bierze przeznaczenie świata w swoje ręce!
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, kolory Dan Parsons, litery Wes Dzioba. Premiera: maj 2012. Cena 3,50$, 32 strony.

Temat na forum.

Knights of the Old Republic: War #5 (5)

Pacyfistyczny Jedi w ostatnim zeszycie chroni i walczy z Jedi!
Jedna część planu Zayne’a, by pokonać Rycerze Mandaloriańskich i ich dowódcę została zakończona – ale bitwa jeszcze nie jest wygrana. Zaczynając walkę twarzą w twarz z Mandalorianinami wszystko może się wydarzyć i operacja może się nie powieść… więc jedyną rzeczą, jaką może zrobić Zayne jest wierzyć w zwycięstwo!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, litery Gigi Baldassini, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carre. Premiera: maj 2012. Cena 3,50$, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

Star Wars: Vagabond

2012-02-13 14:39:28 Twynsunz.com

Niedawno w sieci ukazał się komiks pod tytułem Star Wars: Vagabond. Jest to pozycja stworzona przez Micka i Matta Glebe'ów, a co najważniejsze dla fanów, można ją przeczytać bez ponoszenia żadnych kosztów. Historia opowiada o przeżyciach wewnętrznych Dartha Vadera.

Komiks można przeczytać tutaj. Zapraszamy i życzymy miłej lektury.


KOMENTARZE (8)

Komiksy

O tym jak Dark Horse zaczął wydawać Star Wars

2012-02-12 20:37:32 CBR

W czasie, gdy Gwiezdne Wojny nie były tak popularnym towarem, a przyszłość kolejnych filmowych epizodów była wątpliwa, wydawnictwo Dark Horse Comic postanowiło zapoczątkować nową linię komiksów osadzoną w uniwersum George’a Lucasa. Dwadzieścia lat temu, w grudniu 1991 roku, Dark Horse wydał swój pierwszy komiks Star Wars. Było to oczywiście, znane również polskim czytelnikom, Mroczne Imperium (Dark Empire) autorstwa Toma Veitcha oraz Cama Kennedy’ego. Od tego czasu po dzień dzisiejszy wydawnictwo z powodzeniem kontynuuje komiksową linię Star Wars, a liczbę numerów oraz historii, które ukazały się w ciągu tych dwóch dekad można liczyć w setkach. Początki powrotu Gwiezdnych Wojen na łamy opowieści obrazkowych nie były jednak takie proste. Chociaż dziś może się to nie wydawać tak oczywiste, niewiele brakowało, aby Dark Empire nie ujrzało światła dziennego.

Comic Books Resources kilka lat temu zamieścił na swojej stronie artykuł opisujący, w jaki sposób doszło do opublikowania tej, uznawanej przez niektórych za klasyk, historii. Dwadzieścia lat, które minęły od tego wydarzenia, to dobry moment na przypomnienie tej opowieści. Artykuł w języku angielskim, w oparciu, o który powstał ten tekst znajduje się tutaj.

Pod koniec lat osiemdziesiątych Cam Kennedy i Tom Veitch zakończyli prace nad komiksem The Light and Darkness War przygotowywanym dla Archie Goodwina (wieloletni scenarzysta i redaktor komiksów) w Epic Comics wchodzącym w skład Marvela. Następnie postanowili przesłać kopie swoich wysiłków do George’a Lucasa i zapytać czy mogą zrobić komiks o Gwiezdnych Wojnach (licencja nie była wtedy przedmiotem niczyjego zainteresowania i wydawało się, że można ją naprawdę łatwo zdobyć).

W ciągu tygodnia Cam Kennedy otrzymał telefon od Lucy Wilson, uznawanej za jedną z pierwszych osób, które Lucas zatrudnił po stworzeniu Lucasfilmu. Oznajmiła, że twórcy Gwiezdnych Wojen spodobały się efekty ich pracy i jeśli tylko są zainteresowani to mogą otrzymać licencję Star Wars. W tym momencie Cam zrobił coś, co mogło okazać się fatalnym błędem. Powiedział, że nie jest zbyt dobrze zaznajomiony z tego typu biznesem i wolałby skontaktować się z Archiem Goodwinem w celu podjęcia licencji przez Epic Comics. Wydawnictwo Marvel kilka lat wcześniej porzuciło licencję na komiksy Star Wars, więc wywołało to małe zaskoczenie Lucy Wilson, jednak ostatecznie Kennedy dostał od niej zielone światło. Archie’ego bardzo szybko podekscytowała perspektywa powrotu Star Wars do Marvela, chodź przyznał on, że prawdopodobnie będzie ciężko namówić wydawnictwo do ponownego podjęcia licencji. Jednak, pomimo pewnego oporu, Archiemu Goodwinowi znanemu w firmie ze swojego zainteresowania gwiezdną sagą, udało się nakłonić kierownictwo do tego pomysłu. W ten sposób narodziło się Dark Empire. Wszystkie sześć z zaplanowanych zeszytów pierwszej miniserii otrzymało akceptację Lucasa, podczas gdy Cam Kennedy i Tom Veitch pracowali z Archiem. W Marvel Age w 1990 r. (magazyn promujący komiksy wydawnictwa Marvel) pojawiła się nawet reklama Dark Empire.

Następną rzeczą jak się wydarzyła było opuszczenie, w niezbyt miłych okolicznościach, Marvela przez Archie Goodwina i jego przejście do wydawnictwa DC. Projekt Dark Empire został przekazany innej osobie i wszystko zaczęło się natychmiast zmieniać. Komiksowi nadano drugorzędny status, a jego autorzy zaczęli czuć się niezadowoleni, wynikiem czego było nawet zaprzestanie przez Cama na jakiś czas prac nad strona graficzną.

Pewnego razu Tom Veitch porozmawiał na temat tej nieszczęsnej sytuacji z Lucy Wilson i zasugerował, aby przyjrzała się wydawnictwu Dark Horse oraz powiązanym z filmami projektom, które wydali (np. Aliens). Kolejnym krokiem było przedstawienie jej mike’a Richardsona, który wywarła niej spore wrażenie.

Kolejną rzeczą, jaka się wydarzyła było spotkanie Richardsona z Veitchem i Kennedym na konwencie w Londynie. Pracownik Dark Horse’a zabrał obu panów na bok mówiąc, że wydawnictwo jest bardzo zainteresowane przejęciem licencji od Marvela, pytając jednocześnie czy Veitch i Kennedy skończą komiks jeżeli Dark Horse przejmie licencję. Twórcy Dark Empire wyrazili oczywiście zgodę i wkrótce cała sprawa nabrała rozpędu. Marvel bezceremonialnie porzucił licencję po raz drugi, a Dark Horse rozwinął czerwony dywan dla Toma Veitcha i Cama Kennedy’ego, którzy ukończyli pierwsze sześć zeszytów Dark Empire, dokładnie tak jak było zaplanowane, we współpracy z Barbarą Kesel jako ich redaktorem. Po latach można stwierdzić, że przejęcie licencji przez wydawnictwo Dark Horse okazało się być dobrym posunięciem i sporym sukcesem.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Tydzień kina 3D: Komiksy 3D

2012-02-11 10:36:46


Komiksów 3D jest z pewnością mniej niż książek. Ale w świecie Gwiezdnych Wojen i takie się pojawiły. Pierwsza z nich to oczywiście komiksowa wersja rozkładanych pop-upów.Battle of Bounty Hunters napisana przez weterana Gwiezdnej Sagi, Rydera Windhama i jak to rozkładówka jest przede wszystkim skierowana do dzieci i powinna je bawić.Jednak prawdziwe komiksy 3D pojawiły się w latach 80. Dokładnie w 1987 i 1988, a wydało je wydawnictwo Blackthorne Publishing. Wydano aż trzy numery w tak zwanej serii „Star Wars 3-D”. Pojawiły się w dwóch wersjach jednej z dołączonymi okularami i drugiej bez. Pierwszy i drugi numer napisał Len Wein, a narysował Glen Johnson, trzeci zaś napisał John Stephenson, a stroną graficzną zajął się Cesar MacSombol. Seria powstała z okazji dziesięciolecia sagi, nie cieszyła się jednak popularnością. Dark Horse wspominał kiedyś, że chcieliby umieścić te komiksy w jakimś szalonym Omnibusie zawierającym najdziwniejsze komiksy lat 80. Te z pewnością się nadają, acz niestety na razie to kwestia bardziej marzeń niż planów.W tym roku nie mogło zabraknąć komiksu 3D. O sprawę zadbał Titan, wydawca Insidera. „Duel of the Fates” bo tak się nazywa nowy komiks 3D został wydany w magazynie „Totally Star Wars” – specjalnym produkcie, który ma pomóc celebrować powrót „Mrocznego widma” do kin. Do magazynu dołączono okulary 3D no i oczywiście specjalnie przygotowany komiks.

Wszystkie atrakcje Tygodnia kina 3D znajdziecie tutaj
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Komiksowe nowości

2012-02-08 08:50:59 DiamondComics.com

W poprzednim miesiącu wydawnictwo Dark Horse uraczyło nas nas tylko jednym dniem, w którym ukazały się nowe komiksy gwiezdnowojenne. Na szczęście luty jest miesiącem, który w pełni wynagrodzi wszystkim fanom niedosyt po styczniu. Na półki sklepów komiksowych za oceanem dzisiaj trafiły cztery nowe pozycje. W tym nowe zeszyty serii Karmazynowe Imperium, Agent of the Empire i Rycerze Starej Republiki. Do tego ukazał się nowy Omnibus z komiksami Marvela. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Agent of the Empire #3: Iron Eclipse #3 (5)

Osądzony za niepopełnione przestępstwo, imperialny agent Jahan Cross ucieka z Sektora Wspólnego i odkrywa sekrety dotyczące tajemniczego projektu “Iron Eclipse”, a to wszystko bez swojego droida zabójcy, IN-GA 44. Ale Cross jest nie do końca bez sojuszników, gdyż wie, że jest pewnych dwóch przemytników z szybkim statkiem…
Scenariusz John Ostrander, rysunki Stéphane Créty, kolory Wes Dzioba, tusz Julien Hugonnard-Bert, okładka Stéphane Roux. Cena 3,50$, 32 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Crimson Empire III: Empire Lost #4 (6)

Uciekając od Imperialnych, chcących zabić Leię Organę Solo i położyć Nową Republic na kolana, Kir Kanos próbuje ostrzec dawnych wrogów, tylko po to, by być wrzuconym do więzienia Nowej Republiki. Mirith Sinn jest jedyną osobą, która może ufać Kanosowi, ale żaden z nich nie obawia się, że plany Imperialnych się powiększą. Tak się dzieje dopóki Luke Skywalker nie wyczuje, że prawdziwe zagrożenie się wyjawiło!
Scenariusz Mike Richardson, rysunki Paul Gulacy, kolory Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Cena 3,50$, 32 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Knights of the Old Republic: War #2 (5)

Wojny Mandaloriańskie rozgorzeją w nowej serii o Starej Republice!
Czy pacyfista może przetrwać na wojnie? Jedi Zayne Carrick ma kłopoty: najpierw został rzucony w jej środek a teraz złapany w krzyżowy ogień, między Mandalorianami, marynarką Republiki a nawet swoimi kolegami z zakonu Jedi!
Dowiedzcie się, dlaczego, gry i komiksy z serii Knights of the Old Republic stały się jednymi z najbardziej uwielbianych w historii Star Wars!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, kolory Michael Atiyeh, tusz Gigi Baldassini, okładka Benjamin Carré. Cena 3,50$, 32 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Omnibus: A long time ago... Volume 5 TPB

Znajdują się tutaj wszystkie Wasze ulubione postaci - Luke Skywalker, księżniczka Leia, Han Solo, Chewie, droidy i więcej! Wszyscy przynoszą pokój do niedawno wyzwolonej galaktyki i stawiają czoła nowym kłopotom! Album zawiera klasyczne zeszyty Marvela od numeru #86 do #107.
Scenariusz Mary Jo Duffy, Archie Goodwin, Ann Nocenti i Randy Stradley. Cena 24,99 $, 568 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

Ciąg dalszy Rycerzy Starej Republiki

2012-02-06 07:25:48 Egmont Polska

Można już nabyć siódmy tom Rycerzy Starej Republiki, komiks od dziś jest dostępny w sprzedaży.

Rycerze Starej Republiki tom #7: Starcie ambicji

Były padawan i uciekinier, Zayne Carrick, kieruje swoje życie w zupełnie nowym kierunku. Razem ze swoim najlepszym przyjacielem, mistrzem oszustwa Gryphem, piękna, odważną i tajemniczą Jarael oraz byłym mandaloriańskim wojownikiem Rohlanem, nasz nie pozbierany, a jednak uroczy bohater jest gotowy wdać się w przygody jakie są możliwe tylko w świecie Star Wars. W "Prophet Motive" z pozoru mało zyskowne oszustwo idzie źle, w "Faithful Execution" spotkamy statek widmo i robota renegata, a w "Dueling Ambitions" znajdziemy zawody sportowe oraz wyścigi z dużą prędkością. Najnowszy tom Rycerzy Starej republiki jest początkiem nowej ery dla naszych bohaterów.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Knights of the Old Republic #36-41.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching i Bong Dazo oraz Dean Zachary, kolory Michael Atiyeh, okładka Dan Scott. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 144 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

Zapowiedź SW Komiks 2/2012 oraz Dziedzictwa #9

2012-02-05 17:06:00 Egmont Polska

Dziś przygotowaliśmy dla Was dwie kolejne komiksowe zapowiedzi. W połowie lutego na pułkach pojawi się czterdziestu drugi numer magazynu Star Wars Komiks zawierający tylko jedną, ale za to dłuższą historię. Początek marca przywita nas natomiast prezentem w postaci dziewiątego tomu Dziedzictwa.
Zachęcamy do zapoznania się z dalszymi szczegółami.

Star Wars Komiks 2/2012 (42)

"Kawałek domu" (A Little Piece of Home, Empire #20-21) - Mimo zwycięstwa w bitwie o Yavin i zniszczenia Gwiazdy Śmierci, dla Sojuszu Rebeliantów nastał ciężki okres. Imperium znało umiejscowienie rebelianckiej bazy, którą należało szybko ewakuować, bo odwet był tylko kwestią czasu. Rozpoczęło się poszukiwanie nowej siedziby. Zanim Luke Skywalker, uciekając przed imperialnym pościgiem, natrafił na lodowy świat Hoth, gdzie ostatecznie przeniósł się Sojusz, podejmowano rozmaite próby znalezienia odpowiedniej lokalizacji. W różne części galaktyki rozesłano zorganizowane ekspedycje, sprawą zajęła się też osobiście księżniczka Leia. Jak pamiętamy, Leia dorastała na Alderaanie jako przybrana córka królewskiej pary. Teraz przypomniała sobie o starych znajomych, którzy nie zginęli podczas zagłady planety, unicestwionej przez Gwiazdę Śmierci.
Scenariusz Ron Marz, rysunki Tomás Giorello, kolory Brad Anderson i Michael Atiyeh, okładka Doug Wheatley.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,50 zł, 48 stron. Premiera: 16 luty 2012 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.

Dziedzictwo tom #9: Potwór

Cade Skywalker wciąż próbuje uciec od odpowiedzialności wynikającej z rodzinnego dziedzictwa. Skuszony łatwym zarobkiem wraz z przyjaciółmi trafia na Wayland. Planeta ta, niegdyś żyzna, stała się żywym koszmarem za sprawą ojca Cade’a, Kola Skywalkera, i jego pierwszej próby okiełznania biotechnologii terraformowania Yuuzhan Vongów. Miejsce to kryje również sekrety Vongów oraz Sithów, które pchną Cade’a na skraj upadku.
Tymczasem po drugiej stronie galaktyki szansa na pokój przeradza się w trójstronną bitwę między Jedi, Sithami i imperialnymi rycerzami Roana Fela!
Komiks zawiera historię przedstawioną oryginalnie w zeszytach Legacy #42-46.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema i Dave Ross, kolory Brand Anderson i Jesus Aburto, tusz Dan Parsons, okładka Chris Scalf. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 128 stron. Premiera: 5 marzec 2012 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (17)

Komiksy

Premiera Dawn of the Jedi

2012-02-01 08:23:03 TheForce.net

Dzisiaj a półki sklepów komiksowych za oceanem trafi zerowy numer nowej serii Dawn of the Jedi. Będzie on stanowił wprowadzenie, a zarazem przewodnik po wydarzeniach, z którymi zapoznamy się w ciągu najbliższych miesięcy. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Dawn of the Jedi #0

Zaczęło się to dzięki statkom w kształcie piramid – Tho Yor – rozproszonym po ośmiu stronach galaktyki, a zakończyło ustanowieniem Zakonu, który zmienił losy wszechświata na zawsze.
Pierwszy raz będziecie mogli tutaj zobaczyć galaktykę 25 000 lat BBY, przed mieczami świetlnymi, gdy więzy Mocy dopiero się tworzyły i zanim Jedi się rozproszyli się po galaktyce.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, okładka Rodolfo Migliari. Premiera: Luty 2012. Cena 3,50$, 32 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (14)
Loading..