TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na czerwiec

2012-03-29 15:22:12 TheForce.net

Niedawno wydawnictwo Dark Horse Comics ogłosiło jakie komiksy ma zamiar wydać w czerwcu. Oczywiście wśród nich nie zabrakło gwiezdnowojennych pozycji. W pierwszym miesiącu lata na półki sklepów komiksowych trafią cztery nowe komiksów reprezentujących właśnie to uniwersum. Dodatkowo w sierpniu ukażą się jeszcze dwa wydania zbiorcze. Poniżej zamieściliśmy szczegółowe informacje dotyczące każdego z nich.

Blood Ties #7: Boba Fett is Dead #3 (4)

Connor Freeman, będący w połowie klonem i w połowie bratem Boby Fetta wstąpił do walki! Gdy chłopak chroni żonę i córkę Boby, znajduje się morderca Fetta. Następnie przeznaczenie sprawia, że Connor musi się zmierzyć z oddziałem szturmowym Devaronian!
Tymczasem Darth Vader szuka osoby, która włamała się do imperialnej bazy na Blackfel.
Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf. Premiera: czerwiec 2012. Cena 3,50$, 32 strony.

Temat na forum.

Darth Vader and the Ghost Prison #2 (5)

W trakcie pierwszej nocy bycia oficerem, awansowany kadet Tohm pomagał Darthowi Vaderowi w ochronie Imperatora Palpatine’a przed śmiertelnie niebezpiecznym atakiem i utrzymywał zgodę pomiędzy Mrocznym Lordem i Moffem Trachtą.
Teraz Tohm wraz z Vaderem infiltruje opuszczoną Świątynię Jedi i zmierzy się z przeszłością Mrocznego Lorda, by odkryć tajemnicę Duchowego Więzienia.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins. Premiera: czerwiec 2012. Cena 3,50$, 32 strony.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi #5: Force Storm #5 (5)

Na starożytnej planecie Tython Moc jest pozbawiona równowagi powodując ogromną burzę Mocy, która może zniszczyć całą planetę!
Gdy trzech potężnych Mistrzów Je’daii próbuje powstrzymać burzę, trójka ich uczniów próbuje sfałszować sojusz z mrocznym obcym, którego obecność wywołała tę burzę.
Gdy ta pierwsza historia epickiej opowieści dobiega końca wiele twierdzeń zostanie poddanym próbom.
Nadchodzi mroczny świt Ciemnej Strony!
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, litery Dan Parsons, tusz Wes Dzioba. Premiera: czerwiec 2012. Cena 3,50$, 32 strony.

Temat na forum.

Knight Errant #11: Escape #1 (5)

Nowa misja Rycerza Jedi, Kerry Holt rozpoczyna się osobistym i tajnym śledztwem! Ale biorąc pod uwagę, iż znajduje się w samym środku przestrzeni Sithów w każdej chwili może coś się jej stać! Gdy Kerra robi pierwszy krok ku jej celowi jest całkowicie świadoma, iż nie ma odwrotu!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Marco Castiello, litery Vincenzo Acunzo, tusz Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carre, wariant okładki Mike Hawthorne. Premiera: czerwiec 2012. Cena 3,50$, 32 strony.

Temat na forum.

Omnibus: Clone Wars: The Republic Goes to War Volume #1

Wojny klonów wybuchły w galaktyce! Linie frontu rozciągają się od mórz na Kamino po wzgórza na Devaronie, a Rycerze Jedi, którzy niegdyś byli obrońcami pokoju stają się generałami, prowadząc armię Republiki na wojnę! W tym wydaniu można zobaczyć historie dziejące się zaraz po Ataku klonów. Omnibus zawiera komiksy takie jak Clone Wars Volume 1: Defense of Kamino, Volume 2: Victories and Sacrifices, Volume 4: Light and Dark i Free Comic Book Day 2006.
Scenariusz John Ostrander, Haden Blackman, Scott Allie, Randy Stradley, rysunki Jan Duursema, Stephen Thompson, Tomas Giorello, Brian Ching, Douglas Wheatley. Premiera: sierpień 2012. Cena 24,99$, 408 stron.

Temat na forum.

The Clone Wars Volume #9: Sith Hunters

Savage Opress zlokalizował swojego zaginionego brata, Dartha Maula! Teraz obaj znajdują się w morderczym szale, który przelewają po wielu planetach Zewnętrznych Rubieży. Rada Jedi, zdeterminowana, by powstrzymać rodzeństwo wysyła Jedi, by unieszkodliwić niebezpieczeństwo. Ale gdy poluje się na Sithów musisz być ostrożny...
Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki Vicenc Villagrasa, litery Vicante Ibanez, okładka Dave Filoni. Premiera: sierpień 2012. Cena 7,99$, 80 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (14)

Komiksy

Egmont zwalnia tempo

2012-03-22 22:25:29 Egmont Polska

Kilka dni temu na na stornie Egmontu pojawiła się zapowiedź komiksów, które znajdą się w majowej ofercie wydawnictwa. Wśród wymienionych pozycji zabrakło jednak miesięcznika Star Wars Komiks, który od kilku lat był stałym punktem komiksowej listy. Wśród fanów szybko pojawiły się spekulacje dotyczące tego, co może oznaczać ta sytuacja. Dziś na facebookowym profilu Egmontu pojawiła się niestety przykra informacja dotycząca komiksowych opowieści Star Wars. Wydawnictwo postanowiło zwolnić tempo oraz zamknąć jeden z kwartalników.

Informujemy, że począwszy od numeru 5-2012, magazyn „Star Wars Komiks” przechodzi na cykl dwumiesięczny. Numer ten wyjdzie w czerwcu, a kolejne będą się ukazywały w miesiącach parzystych. Decyzja spowodowana jest niską sprzedażą pisma, wynikającą zapewne nie tylko z ogólnie trudnej sytuacji na rynku, ale także z coraz większej konkurencji o kieszenie fanów Star Wars. SWK ukazywał się w cyklu miesięcznym ponad trzy i pół roku, co i tak stanowi wynik imponujący. Wydaliśmy zdecydowaną większość krótkich (do 44 stron) gwiezdnowojennych historii komiksowych, które ukazały się w USA. Zaczyna już brakować takich materiałów i w perspektywie około roku pismo musiałoby przestać funkcjonować w dotychczasowej formule. Mamy nadzieję, że dzięki dłuższej dystrybucji magazyn zwiększy sprzedaż i utrzyma się na rynku, a nasi Czytelnicy będą mogli go czytać dopóty, dopóki nie wydamy wszystkich krótkich opowieści obrazkowych SW wartych wydania. Jednocześnie informujemy, że czerwcowy numer kwartalnika „Star Wars Komiks Extra” będzie ostatnim. Natomiast kwartalnik „Star Wars Komiks Wydanie Specjalne” będzie ukazywał się nadal. Niech Moc będzie z Wami!

Ponadto od przyszłego miesiąca cena magazynu Star Wars Komiks wzrośnie do 6,99 zł za numer. Chociaż wydawnictwo uznało, że dwa kwartalniki to za dużo to nie wyklucza również możliwości, że w przyszłości do Wydań Specjalnych trafią także dłuższe historie, których objętość będzie większa niż cztery zeszyty. Póki co nie wspomniano nic na temat wydań albumowych co pozwala sądzić, że będą one ukazywać się mniej więcej z taką samą, jak dotychczas, częstotliwością.

Zachęcamy do dyskusji na naszym forum dotyczącej przyszłości wydawnictwa Egmont.
KOMENTARZE (36)

Komiksy

Nowy SW Komiks Extra trafił do sprzedaży

2012-03-21 21:41:48 Egmont Polska

Dziś ukazał się pierwszy w tym roku Star Wars Komiks Extra. W najnowszym numerze znajdziecie historię pochodzącą z cyklu Empire, której opis oraz przykładowe plansze zamieściliśmy poniżej. To jednak nie wszystko. Najnowsza odsłona, tego dobrze już znanego kwartalnika, kryje w sobie również plakat przedstawiający jedną z okładek wydania oryginalnego, a także dwa artykuły, jeden poświęcony Star Force 2011 oraz drugi dotyczący Bastionu.

Star Wars Komiks Extra 1/2012 (6): W cieniu ojców

W numerze 1/2012 zamieszczono historię W cieniu ojców, rozgrywającą się w czasach oryginalnej trylogii filmowej. W komiksie rebelianci przybywają na planetę Jabiim, obecnie kontrolowaną przez Imperium, by nawiązać kontakt z tamtejszymi buntownikami. Podczas wojen klonów na Jabiim rozegrały się dwie wielkie bitwy. O jednej z nich opowiada komiks Bitwa o Jabiim, zamieszczony w kwartalniku „Star Wars Komiks Wydanie Specjalne” 1/2009. Właśnie wtedy Anakin Skywalker wraz z wojskami Republiki ewakuował się z planety, pozostawiając ją na łaskę separatystów. Pamięć o tym wydarzeniu, uważanym za wielką zdradę, jest wciąż żywa na Jabiim, gdzie teraz przybywa syn Anakina, Luke...
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Empire #29-30, 32-34.
Scenariusz Thomas Andrews i Scott Allie, rysunki Adriana Melo i Joe Corroney, kolory Michael Atiyeh, okładka Tomás Giorello. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 14,99 zł, 148 stron.


Temat na forum.
KOMENTARZE (17)

Komiksy

Komiksowe nowości

2012-03-21 12:57:35

Dzisiaj na półki sklepów komiksowych trafiły trzy nowe pozycje. Są to dwa wydania zbiorcze (The Old Republic i Omnibus) i nowy numer serii Dawn of the Jedi. Jak zwykle poniżej znajdują się szczegóły dotyczące każdego z komiksów.

Dawn of the Jedi #2: Force Storm #2 (5)


W sercu galaktyki bardzo, bardzo daleko znajduje się system Tython, dom Je’daii przez tysiące lat. Teraz przybył tam obcy, a równowaga w Mocy została zachwiana.
Trzech młodych uczniów wyczuło zaburzenia Mocy, i czegoś nowego, mroku. To chwila spokoju przed burzą, która odmieni galaktykę na zawsze!
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema. Cena 3,50$, 32 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

The Old Republic Volume 3: The Lost Suns TPB

To nie Jedi - to szpieg!
Jeden z najlepszych szpiegów Republiki, Theron Shan, wyrusza na wyprawę mającą odkryć mroczne tajemnice, które mogą wstrząsnąć niepewnym pokojem i spowodować, że Sithowie znowu wyruszą na wojnę!
Stary Jedi, Ngani Zho, dawny mentor Therona, który zaginął na terytorium Sithów, powrócił jeszcze bardziej dziwny niż zanim wyruszył. Wkrótce Theron ma pełne ręce roboty nie tylko z nim, ale i z pewnym złodziejem i Sithami, którzy nie powinni byli pozwolić Zho wrócić do Republiki.
Scenariusz Alexander Freed, rysunki George Freeman, Dave Ross, David Daza, kolory Michael Atiyeh, tusz Mark McKenna, okładka Benjamin Carré. Cena 18,99$, 120 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Omnibus: The Other Sons of Tatooine TPB

W galaktycznej Wojnie Domowej nie tylko Luke Skywalker pochodził z Tatooine.
Historia Luke'a była opowiadana tysiące razy, ale co z przygodami jego przyjaciół z dzieciństwa, Biggsem Darklighterem i Jankiem "Tankiem" Sunberem? Dwie różne ścieżki zaprowadziły ich do bohaterstwa: jeden został bohaterem Republiki, drugi Imperium...
Odkryj ich historie w tym kompletnym omnibusie; dodatkowo znajduje się tam opowieść o przemytniku imieniem BoShek, kolejnym synu Tatooine!
Opowieści z klasycznej ery Star Wars!
Scenariusz Jeremy Barlow, Mike W. Barr, Paul Chadwick, Michael A. Stackpole, Randy Stradley, Rob Williams, rysunki Tomas Giorello, Michel Lacombe, Douglas Wheatley, Brandon Badeaux, Gary Erskine, Davide Fabbri, litery Christian Dalla Vecchia, tusz, Davide Fabbri, Michael Atiyeh, Brad Anderson, Christopher Chuckry, Neziti Domenico, Will Glass, Dave Nestelle, okładka Brad Anderson. Cena 14,99$, 440 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Nowy SW Komiks w sprzedaży

2012-03-16 23:31:09 Egmont Polska

W sprzedaży jest już dostępny trzeci w tym roku numer miesięcznika Star Wars Komiks. Na fanów gwiezdnowojennych przygód czekają trzy nowe opowieści. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Star Wars Komiks 3/2012 (43)

"Kenix Kil" (The Bounty Hunters: Kenix Kil) - Kir Kanos należał do Gwardi Imperialnej, ochraniającej Palpatine’a. O jego karierze opowiadały komiksy Karmazynowe Imperium oraz Karmazynowe Imperium II. Po ostatecznym upadku Imperium, jako ostatni ocalały członek tej elitarnej formacji, Kanos jest najbardziej poszukiwanym człowiekiem w galaktyce. Jak ma się ukryć, kiedy ścigają go niemal wszyscy łowcy nagród?
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Javier Saltares, tusz Chistopher Ivy, kolory Digital Broome.
"Szczęśliwe gwiazdy" (Lucky Stars, Tales #15) - Trzy lata po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci księżniczka Leia Organa udaje się na planetę Elerion na Zewnętrznych Rubieżach. Wciąż jest tytułowana senatorem, chociaż Palpatine rozwiązał Senat Galaktyczny jeszcze przed bitwą o Yavin. Leia była najmłodszą przedstawicielką w dziejach tego zgromadzenia, pierwszy raz bowiem zasiadła w nim jako osiemnastolatka.
Scenariusz Brian Augustyne, rysunki Paco Medina, tusz Joe Sanchez, kolory Michelle Madsen .
"Przerwa śniadaniowa" (Lunch Break, Tales #16) - Główną rolę w tej humorystycznej historii odgrywają – obok Dartha Vadera – szturmowcy. Formacja ta wywodziła się w prostej linii z armii klonów i budziła przerażenie wśród wrogów Imperium i zwykłej ludności. Co ciekawe, szturmowcy nie podlegali dowództwu Armii Imperialnej i mieli odrębną strukturę dowodzenia. Najczęściej pełnili funkcję jednostek uderzeniowych i pacyfikacyjnych.
Scenariusz i rysunki Jonathan Adams.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski i Zbyszek Grzędowicz, okładka Tsuneo Sanda. Cena 6,50 zł, 48 stron.


Temat na forum.
KOMENTARZE (17)

Komiksy

Komiksowe nowości

2012-03-14 19:43:34 DiamondComics.com

Dzisiaj na półki sklepów komiksowych trafiły dwie nowe gwiezdnowojenne pozycje. Są to nowe zeszyty serii Agent of the Empire i Knights of the Old Republic: War. Poniżej można zapoznać się z szczegółowymi informacjami dotyczącymi tych komiksów.

Agent of the Empire #4: Iron Eclipse #4 (5)


Jahan Cross został “zabity”, zawitał na “ślub” siostry swojego wroga, został ogłuszony i przeżył walkę z morderczym droidem. Teraz jest na pokładzie Sokoła Millenium i leci w oczywistą pułapkę! A to wszystko to praca w ciągu jednej nocy dla agenta Imperium!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Stéphane Créty, kolory Wes Dzioba, tusz Julien Hugonnard-Bert, okładka Stéphane Roux. Cena 3,50$, 32 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Knights of the Old Republic - War #3 (5)


Miłujący pokój Zayne Carrick jest mimowolnym rekrutem w wojnie między Republiką a Mandalorianami. Kiedy odkrywa, że jego rodzinna planeta będzie centrum strefy wojennej, Zayne jest gotów zaryzykować wszystko, żeby zapobiec rzezi - na przykład wezwanie starego przyjaciela, który jest mu winny przysługę i wprowadzić w życie skomplikowany plan!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, kolory Michael Atiyeh, tusz Gigi Baldassini, okładka Benjamin Carré. Cena 3,50$, 32 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Komiksowe nowości

2012-03-07 08:15:18 DiamondComics.com

Dzisiaj miały miejsce pierwsze marcowe premiery komiksów gwiezdnowojennych za oceanem. Wśród nich fani sagi George'a Lucasa mogą znaleźć nowy zeszyt serii Crimson Empire III: Empire Lost i nowy numer kwartalnika The Clone Wars. Poniżej znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące tych pozycji.

Crimson Empire III: Empire Lost #5 (6)

Imperium kontra Imperium!
Kir Kanos, ostatni żywy członek Gwardii Imperatora Palpatine`a znajduje się w współpracy z byłym wrogiem, Mirith Sinn, na misji dla Nowej Republiki. Ale ich sekret łączący się z imperialnym przedstawicielem zamienia się w zasadzkę, z której nie wszyscy wrócą!
Tymczasem Imperialni odkrywają swój prawdziwy cel!
Scenariusz Mike Richardson, rysunki Paul Gulacy, kolory Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Cena 3,50$, 32 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

The Clone Wars: The Enemy Within - Digest

Śmiali przywódcy, tajna misja by przywrócić pokój na świecie pełnym wojny, pluton klonów odkrywający niedokończone plany, przez nieudolny wywiad i pech, i ich samych znajdujących się głęboko w terytorium wroga. Nie mając szans, żołnierze ruszają na swój cel, nie bojąc się porażki Republiki!
Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Brian Koschak, kolory Mae Hao, okładka Brian Koschak. Cena 7.99 $, 80 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

Dziedzictwo #9 w sprzedaży

2012-03-05 19:04:58 Egmont Polska

Po kilku miesiącach przerwy ukazał się kolejny tom Dziedzictwa. Nowa część przybliża nas coraz bardziej do zakończenia całej serii. Przed Wami, krótki opis wydarzeń z najnowszej odsłony odsłonie tego popularnego cyklu.

Dziedzictwo tom #9: Potwór

Cade Skywalker wciąż próbuje uciec od odpowiedzialności wynikającej z rodzinnego dziedzictwa. Skuszony łatwym zarobkiem wraz z przyjaciółmi trafia na Wayland. Planeta ta, niegdyś żyzna, stała się żywym koszmarem za sprawą ojca Cade’a, Kola Skywalkera, i jego pierwszej próby okiełznania biotechnologii terraformowania Yuuzhan Vongów. Miejsce to kryje również sekrety Vongów oraz Sithów, które pchną Cade’a na skraj upadku.
Tymczasem po drugiej stronie galaktyki szansa na pokój przeradza się w trójstronną bitwę między Jedi, Sithami i imperialnymi rycerzami Roana Fela!
Komiks zawiera historię przedstawioną oryginalnie w zeszytach Legacy #42-46.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema i Dave Ross, kolory Brand Anderson i Jesus Aburto, tusz Dan Parsons, okładka Chris Scalf. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 128 stron. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (14)

Komiksy

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2012

2012-03-02 16:54:25 Egmont Polska

Dziś ukazał się pierwszy w tym roku numer kwartalnika Star Wars Komiks Wydanie Specjalne. Jest to również pierwsza z pozycji, które nakładem wydawnictwa Egmont pojawią się w tym miesiącu (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj). Tym razem czytelnicy mają okazję zapoznać się historią, w której główną rolę obsadzili Jango i Boba Fettowie.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2012 (12): Więzy krwi - Jango i Boba

Jango Fett był dawcą DNA dla armii klonów. Oprócz wysokiego wynagrodzenia zażądał jednego niezmodyfikowanego klona, którego nazwał Boba i zaczął wychowywać jak syna, ucząc go fachu łowców nagród. Chłopiec miał ledwie 10 lat, gdy Mace Windu zabił Janga podczas bitwy o Geonosis. Mimo to poszedł w ślady ojca i z czasem został najbardziej cenionym – i budzącym największą grozę – łowcą nagród w galaktyce.
Boba Fett miał nie tylko geny Janga, ale też pod wieloma względami się na nim wzorował. Podobnie jak ojciec, przywdziewał mandaloriańską zbroję z hełmem o charakterystycznym kształcie, wyposażonym między innymi w systemy komunikacyjne i rejestrujące czy lornetkę. Sama zbroja również skrywała rozmaite elementy uzbrojenia i wyposażenia. Boba przejął od ojca także zwyczaj posługiwania się plecakiem odrzutowym oraz charakterystyczny statek – „Slave I”, przerobiony z policyjnego patrolowca.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Blood Ties: Jango and Boba Fett #1-4.
Scenariusz Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron.


Temat na forum.
KOMENTARZE (21)
Loading..