TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na lipiec

2012-04-30 17:33:09 TheForce.net

Niedawno wydawnictwo Dark Horse Comics opublikowało zapowiedzi swoich komiksów na lipiec tego roku. Wszystkie komiksy prezentujemy poniżej.

Blood Ties #8: Boba Fett is Dead #4 (4)

Osoba odpowiedzialna za morderstwo Boby Fetta wysłała najemników by zabili byłą żonę Fetta, jego córkę i pół-brata, Connora Freemana.
Ale co jeżeli Boba Fett tak naprawdę nie jest tak martwy jak wszyscy myślą?
Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf. Premiera: lipiec 2012. Cena 3,50$, 40 stron.

Temat na forum.

Darth Maul: Death Sentence #1 (4)

Galaktyka poznała straszną prawdę: Lord Sithów Darth Maul żyje. Co gorsza, połączył siły ze swoim bratem Savagem Opressem.
Jedi szukają ich, a kiedy Maul i Opress wycinają sobie krwawą ścieżkę przez Zewnętrzne Rubieże, okazuje się, że także kompania najemników zwerbowana przez bogatego właściciela kopalni podąża ich tropem.
Za głowę Maula wyznaczono nagrodę, a jedynym sposobem na pozbycie się tego problemu jest odnalezienie zleceniodawcy!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Bruno Redondo, okładka Dave Dorman. Premiera: lipiec 2012. Cena 2,99$, 32 strony.

Temat na forum.

Darth Vader and the Ghost Prison #3 (5)

Kadet Tohm w towarzystwie Dartha Vadera, Moffa Trachty i rannego Imperatora wreszcie dotarli do tajemniczego Więzienia Duchów.
Vader toczy pojedynek ze strażnikiem Jedi, a Trachta mści się na jednym z więźniów. Stan Imperatora jest stabilny, ale Mroczny Lord z Moffem muszą go w nieodległej przyszłości zabrać na Coruscant. Vader zamierza użyć jedynej dostępnej armii – więźniów Więzienia Duchów. Ale więźniowe zaczynają się buntować...
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins. Premiera: lipiec 2012. Cena 3,50$, 32 strony.

Temat na forum.

Knight Errant #12: Escape #2 (5)

Pracując ze zwiadowczą grupą sithańskich żołnierzy Kerra Holt obserwuje konfilkt pomiędzy dwoma potężnymi Lordami Sithów. Będąc świadkiem wszystkich zniszczeń Kerra przypomina sobie o swojej misji lecz bolesne wspomnienia sprawiają, iż Kerra zapuszcza się głęboko wewnątrz świata Sithów. Ale czy będzie w stanie z niego wyjść?
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Marco Castiello, litery Vinsenzo Acunzo, tusz Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carre. Premiera: lipiec 2012. Cena 3,50$, 32 strony.

Temat na forum.

Crimson Empire III: Empire Lost TPB

Kir Kanos, ostatni żyjący członek Gwardii Imperialnej Imperatora Palpatine’a jest gotów zemścić się na osobach odpowiedzialnych za śmierć swojego pana. Ale droga Kanosa krzyżuje się z jego starą znajomą, Mirith Sinn. Niedługo potem razem zostają wykorzystani do tajemniczego planu Imperium!
Scenariusz Mike Richardson, rysunki Paul Gulacy, tusz Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Premiera: wrzesień 2012. Cena 19,99$, 144 strony.

Temat na forum.

Crimson Empire Saga HC

Przesiąknięta krwią opowieść o ostatnim członku elitarnej Gwardii Imperatora Palpatine’a zostaje wydana w twardej oprawie! Od zemsty po odkupienie, historia Kira Kanosa zabrała go na pustynie Yinchorru, na korytarze siedziby Imperium i do jądra Nowej Republiki. Bohaterami są również Darth Vader, Boba Fett, Luke Skywalker i Leia Organa Solo.
Jest to epicka opowieść w jednym epickim tomie!
Scenariusz Mike Richardson, Randy Stradley, rysunki Paul Gulacy, litery P. Craig Russell, Randy Emberlin, tusz Dave Stewart, Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Premiera: wrzesień 2012. Cena 34,99$, 504 strony.

Temat na forum.


KOMENTARZE (18)

Komiksy

Komiksowe nowości

2012-04-25 19:58:47 DiamondComics.com

Fani gwiezdnowojennych komiksów nie mają prawa narzekać w tym miesiącu. Po wielu wcześniejszych premierach dzisiaj na półki sklepów komiksowych trafiły aż cztery nowe pozycje. Trzy z nich to zeszyty serii: Blood Ties: Boba Fett is Dead, Dark Times i Crimson Empire III: Empire Lost. Dodatkowo ukazało się dzisiaj trzecie wydanie zbiorcze serii Invasion pt. Revelations.

Blood Ties: Boba Fett is Dead #1 (4)

Boba Fett nie żyje!
Ta wiadomość rozprzetrzenia się po galaktyce od jednego krańca do drugiego w prędkości błyskawicy: Boba Fett, najgroźniejszy łowca nagród w galaktyce nie żyje.
Ale gdy członkowie grupy, która zabiła Fetta są wybijani jeden po drugim, Connor Freeman – syn klona Jango Feta – wkracza do akcji najbardziej niespodziewanym sposobem!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf i wariant okładki David Palumbo. Cena 3,50$, 40 stron. Preview dostępny tutaj i tutaj.

Temat na forum.

Crimson Empire III: Empire Lost #6 (6)


To ostatnie starcie pomiędzy siłami Imperialnego Admirała Pellaeona i Nową Republiką!
Koniec bitwy może oznaczać pokój – albo bezlitosną wojnę w galaktyce. Ale czy któreś z nich stanowi alternatywę dla ostatniego żywego członka straży Imperatora Palpatine’a? Kir Kanos znajduje się na krawędzi - nie ma przeszłości, a przyszłość to ciągle wielka niewiadoma!
Scenariusz Mike Richardson, rysunki Paul Gulacy, kolory Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Cena 3,50$, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Dark Times #22: Out of the Wilderness #5 (5)

W pustynnej głuszy dochodzi do ostatecznego starcia. Używając przyjaciółki Dassa Jenira, Ember Chankeli, jako pionka, oraz własnego szpiegowskiego droida jako tajnej broni, pozbawiony uczuć zabójca Falco Sang uważa, że z góry ustalił wynik pojedynku. Lecz nie wziął pod uwagę nie jednej, lecz trzech osób zdolnych się poświęcić. Jak można wygrać z przeciwnikiem, który jest w stanie poświęcić wszystko? A nawet jeśli Sang wygra, ma wciąż jeszcze jeden, wielki problem: Dartha Vadera! Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Pablo Correa. Cena 2,99$, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Invasion Volume 3: Revelations TPB


Galaktyka jest zjednoczona przeciw Yuuzhan Vongom. A raczej, czy jest?
Rodzina Galfridian jest na froncie od kiedy ich planeta została zaatakowana i podbita. Księżniczka Kaye i Królowa Nina połączyły uchodźców i postanowiły zabrać ich w bezpiczną przestrzeń. Ale czy przestrzeń, która jest w rękach Imperium mogłaby być bezpieczna?
Tymczasem Finn Galfridian z Mistrzem Drayem przeszykuje Coruscant i odkrywa rewelacje o dowódcach Nowej Republiki, które mogłby sprowadzić niszczącą wojnę na całą galaktykę!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Colin Wilson, tusz Wes Dzioba, okładka Chris Scalf. Cena 18,99$, 128 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.Natomiast cyfrową premierę miały dzisiaj następujące komiksy:

 • Blood Ties #5: Boba Fett is Dead #1 (4)
 • Omnibus: A Long Time Ago... Volume #2
 • Crimson Empire III: Empire Lost #6 (6)
 • Dark Times #22: Out of the Wilderness #5 (5)
 • Knights of the Old Republic Handbook
 • Shadows of the Empire: Evolution
 • Tales #14
  KOMENTARZE (9)
 • Komiksy

  Komiksowe nowości

  2012-04-18 20:04:46 DiamondComics.com

  Dzisiaj swoją premierę miał trzeci zeszyt nowej serii Johna Ostrandera i Jan Duursemy, a chodzi oczywiście o Dawn of the Jedi. Komiks przedstawia okres powstawania Zakonu Jedi na 25 000 lat przed bitwą o Yavin.

  Dawn of the Jedi #3: Force Strom #3 (5)

  Równowaga na planecie Tython została zniszczona. Statek spadł z nieba, przynosząc zarazem dziwnego i mrocznego indywidualistę. Trójka młodych Je’daii, która została “zaprowadzona” na miejsce wypadku teraz walczy o życie mieczami i Mocą. Ale niezależnie od tego czy przeżyją, czy nie, sztorm, który pogrąży planetę Tython właśnie się rozpoczął!
  Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, kolory Dan Parsons, litery Wes Dzioba. Cena 3,50$, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

  Temat na forum.  Natomiast zwolennicy cyfrowych komiksów też powinni się cieszyć, gdyż dzisiaj ukazały się następujące pozycje:

 • Dawn of the Jedi #3: Force Strom #3 (5)
 • Legacy #41-#44 Bundle
 • Legacy #41
 • Legacy #42
 • Legacy #43
 • Legacy #44
 • Shadows of the Empire
 • Tales #13
  KOMENTARZE (12)
 • Komiksy

  Star Wars Komiks 4/2012 w sprzedaży

  2012-04-17 16:50:51 Egmont Polska

  Kwietniowy numer magazynu Star Wars Komiks trafił dziś do sprzedaży. Niestety jest to ostatni zeszyt ukazujący się w cyklu miesięcznym, od teraz kolejne numery będą się pojawiać w dwumiesięcznych odstępach. Szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj. Zanim to jednak nastąpi zachęcamy do sięgnięcia po kolejną dawkę gwiezdnowojennych przygód.

  Star Wars Komiks 4/2012 (44)

  "Jedi: Shaak Ti" (Jedi: Shaak Ti) - Główną bohaterka tej opowieści, która rozgrywa się pięć miesięcy po wybuchu wojen klonów, jest Shaak Ti. Pochodząca z planety Shili mistrzyni Jedi należała do rasy Togrutan i cztery lata przed akcją komiksu została włączona w skład Najwyższej Rady Jedi. W zakonie miała opinię rozjemczyni, która zawsze słucha głosu rozsądku i stara się rozwiązywać konflikty drogą pokojową. Czasami jednak – jak w tej historii – sytuacja zmuszała ją do działań ofensywnych. Shaak Ti walczyła w wojnach klonów od samego początku, od bitwy o Geonosis. Uczestniczyła w kilku innych ważnych starciach, między innymi w bitwie o Kamino (o czym opowiada komiks Dziedzictwo Janga – „Star Wars Komiks” nr 11/2010). Należała do tych Jedi, którzy przeżyli czystkę po rozkazie 66 – zdołała uciec ze Świątyni przed Anakinem Skywalkerem i klonami.
  Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Joe Wayne.

  Tłumaczenie Zbyszek Grzędowicz, okładka Brad Anderson i Jan Duursema. Cena 6,99 zł, 48 stron.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (23)

  Komiksy

  Mark Hamill porwany

  2012-04-17 16:34:45 ComicBookMovie.com

  Kilka dni temu na półkach sklepów komiksowych za oceanem pojawił się pierwszy zeszyt nowej serii - The Secret Service. Nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fabuła pozycji. Jednym z głównych bohaterów jest... Mark Hamill, aktor, którego fani Gwiezdnych Wojen znają z roli Luke'a Skywalkera w Oryginalnej Trylogii. W pierwszym zeszycie Hamill zostaje przesłuchiwany na temat Prequeli, a następnie ucieka z miejsca rozmowy. Poniżej znajdują się przykładowe strony komiksu.


  KOMENTARZE (19)

  Komiksy

  Komiksowe nowości

  2012-04-12 10:55:49 DiamondComics.com

  Wczoraj na półki sklepów komiksowych trafiły dwie nowe pozycje. Jedną z nich jest ostatni zeszyt pierwszej miniserii Agenta Imperium pt. Iron Eclipse, a drugą czwarty numer Knights of the Old Republic: War. Poniżej znajdują się również informacje dotyczące cyfrowych premier.

  Agent of the Empire #5: Iron Eclipse #5 (5)

  Jahan Cross w końcu dowiaduje się czym jest tajemniczy project “Iron Eclipse”. Teraz pozostaje mu tylko powstrzymać osobę stojącą za tym wszystkim, trzymać swoich sojuszników daleko od siebie i ujść z Sektora Wspólnego z życiem!
  Scenariusz John Ostrander, rysunki Stéphane Roux , tusz Julien Hugonnard-Bert, okładka Stéphane Roux. Cena 3,50$, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

  Temat na forum.

  Knights of the Old Republic - War #4 (5)

  Republika, Mandalorianie, a nawet niektórzy Jedi są skorumpowani, więc Zayne Carrick zamierza wziąć sprawy w swoje ręce. To jest bardzo ryzykowne i częściowo szalone, gdyż sojuszników Zayne nie można nazwać zaufanymi… ale przynajmniej tym razem jest tego świadomy!
  Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carre. Cena 3,50$, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

  Temat na forum.  Do obiegu cyfrowego trafiły następujące pozycje:
 • Agent of the Empire #5: Iron Eclipse #5 (5)
 • Knights of the Old Republic: War #4 (5)
 • Omnibus: A Long Time Ago... Volume #1
 • Rebellion #11-#14 Bundle
 • Rebellion #11: Small Victories #1 (4)
 • Rebellion #12: Small Victories #2 (4)
 • Rebellion #13: Small Victories #3 (4)
 • Rebellion #14: Small Victories #4 (4)
  KOMENTARZE (4)
 • Komiksy

  Cyfrowe komiksy

  2012-04-10 20:33:04 DarkHorse.com

  Co miesiąc na Bastionie Polskich Fanów Star Wars regularnie ukazują się informacje na temat nowych komiksów. Chcielibyśmy poinformować, iż od teraz na stronie będą pojawiały się również wszelkie informacje dotyczące historii rysunkowych, które wydawnictwo Dark Horse opublikowało i opublikuje w wersji elektronicznej. Co tydzień na specjalnej stronie Czarnego Konia ukazują się nowe i archiwalne pozycje, które można kupić i oglądać na smartfonach, tabletach czy też komputerach.
  Żeby oszczędzić Wam czasu w szukaniu wybranych historii obrazkowych na stronie wydawnictwa, zamieściliśmy artykuł w menu komiksowym, gdzie znajduje się lista z pełną ofertą gwiezdnowojennych pozycji.  W tym tygodniu do oferty weszły następujące komiksy:
 • Clone Wars Volume #1: The Defense of Kamino
 • Clone Wars Volume #2: Victories and Sacrifices
 • Empire #29-#32 Bundle
 • Empire #29: In the Shadows of Their Fathers #1 (4)
 • Empire #30: In the Shadows of Their Fathers #2 (4)
 • Empire #31: The Price of Power
 • Empire #32: In the Shadows of Their Fathers #3 (4)
 • Jabba the Hutt: The Art of Deal
 • Tales #9-#12 Bundle
 • Tales #12
 • The Clone Wars Volume #8: The Enemy Within

  KOMENTARZE (4)
 • Komiksy

  Kwietniowy SW Komiks coraz bliżej

  2012-04-07 11:51:38 Egmont Polska

  Kolejny zeszyt Star Wars Komiks pojawi się w sprzedaży 17 kwietnia. Warto zwrócić uwagę, że od tego miesiąca cena magazynu wzrośnie o 49 groszy. Przypominamy również, że kolejne numery będą ukazywać się w dwumiesięcznych odstępach - więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią najnowszej odsłony Star Wars Komiks.

  Star Wars Komiks 4/2012 (44)

  "Jedi: Shaak Ti" (Jedi: Shaak Ti) - Główną bohaterka tej opowieści, która rozgrywa się pięć miesięcy po wybuchu wojen klonów, jest Shaak Ti. Pochodząca z planety Shili mistrzyni Jedi należała do rasy Togrutan i cztery lata przed akcją komiksu została włączona w skład Najwyższej Rady Jedi. W zakonie miała opinię rozjemczyni, która zawsze słucha głosu rozsądku i stara się rozwiązywać konflikty drogą pokojową. Czasami jednak – jak w tej historii – sytuacja zmuszała ją do działań ofensywnych. Shaak Ti walczyła w wojnach klonów od samego początku, od bitwy o Geonosis. Uczestniczyła w kilku innych ważnych starciach, między innymi w bitwie o Kamino (o czym opowiada komiks Dziedzictwo Janga – „Star Wars Komiks” nr 11/2010). Należała do tych Jedi, którzy przeżyli czystkę po rozkazie 66 – zdołała uciec ze Świątyni przed Anakinem Skywalkerem i klonami.
  Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Joe Wayne.

  Tłumaczenie Zbyszek Grzędowicz, okładka Brad Anderson i Jan Duursema. Cena 6,99 zł, 48 stron. Premiera: 17 kwietnia 2012 r.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (21)
  Loading..