TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Komiksowe nowości

2012-05-30 19:47:24 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj na półki sklepów z komiksami trafiły dwie nowe pozycje. Pierwszą z nich jest nowy zeszyt miniserii Boba Fett is Dead, w której są przedstawiane losy Connora Freemana poszukującego rzekomych morderców Boby Fetta. Natomiast drugi komiks to drugie wydanie zbiorcze przygód Kerry Holt pt. Deluge.

Blood Ties #6: Boba Fett is Dead #2 (4)

Boba Fett nie żyje, a ktokolwiek jest temu winien uciekł – najszybciej i najdalej jak tylko mógł!
Tajemniczy mściciel jest na śladzie prowadzącym do zabójców Fetta. Connor Freeman – syn klona Jango Fetta – został w to wplątany! Freeman, wierzący, że byłby się w stanie bronić, został zrekrutowany przeciwko swojej woli by znaleźć i chronić pewnego łowcę nagród na odległym świecie – w przestrzeni Mandaloriańskiej!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf. Cena 3,50$, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Knight Errant Volume #2: Deluge TPB

Samotna, zostawiona daleko za liniami wroga, Jedi Kerra Holt ma nowy plan – uwolnić swój świat od Sithów! Ale gdy jej przybycie łączy się z atakiem Hutta Zodoha, jej plan ratunkowy szybko zmienia się w misję samobójczą.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Ivan Rodriguez, Iban Coello i David Daza, litery Sergio Abad, tusz Michael Atiyeh, okładka Joe Quinones. Cena 18,99$, 120 stron. Preview dostępny tutaj

Temat na
forum.Dodatkowo dzisiaj miały miejsce cyfrowe premiery następujących komiksów:

 • Blood Ties #6: Boba Fett is Dead #2 (4)
 • Bounty Hunters
 • Clone Wars Volume #6: On the Fields of the Battle
 • Omnibus: Droids
 • Tales #18
  KOMENTARZE (8)
 • Komiksy

  Wywiad z Tomem Taylorem

  2012-05-27 13:31:49 The Force.net

  Niedawno Jedi Journals przeprowadziło wywiad z twórcą wielu gwiezdnowojennych komiksów, Tomem Taylorem. Stworzył on scenariusze do takich serii jak Invasion, Blood Ties, Sar Wars Adventures, czy też Darth Maul: Death Sentence. Przetłumaczoną rozmowę prezentujemy poniżej.  Jedi Journals: Tom, mógłbyś przedstawić wszystkim czytelnikom projekty, nad którymi aktualnie pracujesz?

  Tom Taylor:
  Oczywiście, stworzyłem komiks The Deep: Here Be Dragons o rodzinie podwodnych odkrywców, którzy żyją na łodzi podwodnej. Prawdopodobnie jest to moja ulubiona pozycja i chciałbym zechęcić każdego fana Gwiezdnych Wojen do sięgnięcia po nią. Jestem również scenarzystą i dramatopisarzem. Głównie piszę dla Dark Horse'a, DC Comics i Gesalt Publishing. Do tego zajmuję się seriami Invasion, Blood Ties, Star Wars Adventures i Darth Maul: Death Sentence. Pisałem również The Authority dla DC i kilka innych, w tym o Green Lantern i Batmanie. Ostatnio pracowałem również nad historią Rocketeer Adventures z rysownikiem Invasion, Colinem Wilsonem.

  JJ: Piszesz gwiezdnowojenne komiksy od okresu okołofilmowego po Nową Erę Jedi. Mógłbyś powiedzieć nam za jakiego fana Gwiezdnych Wojen się uważasz? Jaka jest twoja ulubiona era? A epizod?

  TT:
  Moją ulubioną erą jest ta, na której się wychowałem, czyli okres okołofilmowy. Najbardziej lubię Oryginalną Trylogię, ale nie potrafię wybrać konkretnego epizodu. To tak jakby wybierać pomiędzy ręką, a nogą.

  JJ: W trakcie poprzedniego Jedi Journalist rozmawialiśmy z Chrisem jak Invasion polepszało się z zeszytu na zeszyt i z każdej miniserii na następną. Revelations było po prostu świetne! Skąd czerpieszpomysły na te historie? Masz jeszcze jakieś opowieści z Finnem w roli głównej, które chciałbyś pokazać wszystkim?

  TT:
  Cieszę się gdy słyszę takie komplementy. Invasion było moim pierwszym zetknięciem z nowoczesnymi komiksem, dzięki któremu się wiele nauczyłem. Nigdy niewyobrazisz sobie jak szczęśliwy byłem, gdy wyszło Invasion #0. Od tamtej chwili ta historia rosła i rosła, a ja z Colinem się tym cieszyliśmy. Miałem wszystko zaplanowane na wiele zeszytów do przodu. Wiedziałem gdzie i jaki będzie koniec. Wiem co się dzieje na Artorias i na granicy dzikiej przestrzeni. Jednak teraz nie wiem, kiedy opowiemy te historie. Projekt jest aktualnie wstrzymany.

  JJ: Miałeś możliwość pisania o wielu filmowych bohaterach. Z którym miałeś najwięcej problemów? A który jest twoim ulubionym?

  TT:
  Najbardziej problematyczny był chyba Maul. W końcu przeszedł tą całą transformację odkąd ostatnio go widzieliśmy. Całkowicie się zmienił i właśnie to stanowiło ogromną trudność w trakcie pisania o nim. Ale oczywiście świetnie się bawiłem pisząc Death Sentence, które niedługo będzie miało swoją premierę.
  Za to ulubionym bohaterem jest Luke. Gdybym mógł to pisałbym cały czas tylko o nim. Dodatkowo bardzo spodobał mi się też Han Solo. Ma on tak specyficzny charakter, że gdy zacząłem o nim pisać w Invasion, jego kwestie same wchodziły mi do głowy.

  JJ: Twoi fani są bardzo podekscytowani Death Sentence. Jak powstał pomysł na tą serię?

  TT:
  Po prostu Randy Stradley zapytał mnie czy nie chciałbym napisać czegoś o Maulu. Kończyłem wtedy Boba Fett is Dead, więc się zgodziłem. Zawsze lubiłem Maula. Spodobał mi się od pierwszego trailera Mrocznego Widma. Od tamtej chwili proponowałem Randy’emu różne warianty fabuły. Niedługo zobaczycie proroctwo, armię Maula i Dzień Trzech Słońc.

  JJ: Ostatnie pytanie. Jeżeli twoi fani chcieliby zapoznać się z innymi twoimi dziełami to co byś im polecił?

  TT:
  Po pierwsze zachęcam do lektury komiksu The Deep: Here Be Dragons. To moje największe dzieło, które wygrało wiele nagród. Oczywiście polecam też wszystkie moje gwiezdnowojenne komiksy, zaczynając od Blood Ties, a kończąc na Invasion i Darth Maul: Death Sentence. Niedługo ukaże się też nowy tom wcześniej wspomnianej serii The Deep. Dodatkowo kilka miesięcy swoją premierę będzie miał też komiks Rose and Thorn i krótka historia o Batmanie.  Rysownikiem zbliżającej się nowej serii, Darth Maul: Death Sentence ma być Bruno Redondo (poniżej znajduje się jego szkic Dartha Maula).
  Na początku maja w sieci ukazał się preview pierwszego zeszytu tego komiksu. Można go zobaczyć tutaj.


  KOMENTARZE (5)

  Komiksy

  Ghost Prison czas zacząć

  2012-05-23 20:28:05 DiamondComicsDistributors.com

  Dzisiaj swoją premierę miał pierwszy numer nowej serii Hadena Blackmana - Darth Vader and the Ghost Prison. Fani gwiezdnych komiksów mogą znać tego autora z na przykład komiksów takich jak Darth Vader and the Lost Command czy też The Force Unleashed. Ghost Prison ma się składać z pięciu zeszytów, które narysował Agustin Alessio.

  Darth Vader and the Ghost Prison #1 (5)

  Ceremonia nagradzania kadetów Imperialnych pierwszej klasy zostaje przerwana przez atak terrorystyczny! Ale prawdziwym celem ataku był Imperator Palpatine i jego uczeń, Darth Vader.
  Tylko jeden człowiek – niepełnosprawny i inteligentny kadet, który do chwili ataku przeżywał najlepsze chwile w swoim życiu – staje w gotowości przy boku Vadera, by chronić Imperatora!
  Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins, wariant okładki Tsuneo Sanda. Cena 3,50$, 40 strony. Preview dostępny tutaj i tutaj.

  Temat na forum.  Dodatkowo dzisiaj miały miejsce cyfrowe premiery następujących komiksów:

 • Clone Wars Volume #5: The Best Blades TPB
 • Clone Wars Adventures Volume #1
 • Clone Wars Adventures Volume #2
 • Darth Vader and the Ghost Prison #1 (5)
 • Mara Jade: By the Emperor's Hand TPB
 • Tales from Mos Eisley
 • Omnibus: Tales of the Jedi Volume #1
 • Tales #17
  KOMENTARZE (4)
 • Komiksy

  Tydzień Ataku Klonów: Komiksy z „Ataku klonów”

  2012-05-20 12:08:19  „Atak klonów” nie miał wielkiego wpływu na komiksy Dark Horse’a. Oczywiście to nie było wydarzenie, które mogło przejść bez echa, zostać pominięte, ale nie wprowadziło tylu zmian w ofercie co „Zemsta Sithów” czy „Mroczne widmo”. Mało tego, główne zmiany w komiksach, które nastąpiły w roku 2002, raczej nie zbiegły się w czasie z premierą filmu. Mowa tu oczywiście o dwóch rzeczach: starcie serii Empire czy przemianowaniu Republic na „Clone Wars” (które właściwie miało miejsce w 2003 roku).

  Lecz pojawiło się kilka komiksów, o których warto wspomnieć. Po pierwsze to adaptacje filmu. Pierwsza z nich to oficjalna adaptacja Ataku klonów pióra Henry’ego Gilroya z rysunkami uwielbianej wówczas przez fanów Jan Duursemy.  Komiks został wydany zarówno w wersji tradycyjnej, zeszytowej jak i wydaniu zebranym (TPB). Co ciekawe ostatni numer zeszytu ukazał się 8 maja 2002, podczas gdy od 24 kwietnia na rynku dostępne było wydanie TPB. Polskie wydanie tego komiksu, tylko w zbiorczym wydaniu, ukazało się około 7 maja 2002 nakładem wydawnictwa Egmont.

  Poza wersją podstawową pojawiła się także wersja fotokomiksowa z 2005 (japoński oryginał) i 2007 (wydanie amerykańskie). Nie wydano w ogóle wersji mangowej ani „Infinities”. Ta wersja nie doczekała się polskiego wydania.  I choć sam temat Wojen klonów, czy nawet planet z „Ataku klonów” jest w EU, także komiksowym dość mocno eksploatowany, to jednak sam drugi epizod pozostał względnie nietknięty. Jednym z nielicznych komiksów, których akcja dzieje się choćby podczas bitwy o Geonosis jest Lekcja z serii Star Wars Tales, wydana u nas w Star Wars Komiks #6/2009. Inne komiksy to choćby seria wydana przy współpracy z Hasbro, składająca się z: Full of Suprises, wydanej także w Polsce Najcenniejszej broni, Practice Makes Perfect czy Machines of War. Te komiksy w sposób bardzo literalny odwołują się tak do produktów Hasbro jak i elementów filmu. Trudno je nazwać jednak adaptacjami, ale też i samodzielnymi historiami.

  W 2002 rynek zalały jeszcze trzy inne komiksy o których warto wspomnieć. Przedstawiające nowe postaci z II Epizodu, Jango Fett i Zam Wessel, oba wydane u nas przez Amber oraz Jango Fett: Łowy, który zobaczyliśmy w polskiej edycji dzięki Egmontowi.  Więcej mniej lub bardziej powiązanych z „Atakiem klonów” komiksów znajdziecie choćby w newsie o komiksach z Tygodnia Wojen Klonów.

  Wszystkie atrakcje Tygodnia Ataku Klonów znajdziecie w tym miejscu.
  KOMENTARZE (10)

  Komiksy

  Force Storm zbliża się do końca

  2012-05-16 15:26:49 DiamondComicsDistributors.com

  Dzisiaj na półki sklepów z komiksami trafił nowy zeszyt serii Dawn of the Jedi, której autorami są John Ostrander i Jan Duursema. Komiks przedstawia początki powstawania Zakon Jedi na 25 000 lat przed Nową Nadzieją.

  Dawn of the Jedi #4: Force Storm #4 (5)

  Przez całe tysiąclecia Mistrzowie Je’daii chronili planet Tython i strzegli równowagi w Mocy. Ale teraz przybył obcy spoza tego świata, niszcząc równowagę i wywołując burzę Mocy!
  Starożytny Zakon Je’daii staje przed przełomowym odkryciem. Ale czy ta wiedza przyniesie mądrość… czy niebezpieczeństwo? Trzech młodych uczniów Je’daii bierze przeznaczenie świata w swoje ręce!
  Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, kolory Dan Parsons, litery Wes Dzioba. Cena 3,50$, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

  Temat na forum.  Dodatkowo dzisiaj ukazało się kilka pozycji w wersji elektronicznej. Oto one:

 • Omnibus: A Long Time Ago... Volume #3
 • Dawn of the Jedi #4: Force Strom #4 (5)
 • Legacy #0,5
 • Legacy #45-50 Bundle
 • Legacy #45: Monster #3 (4)
 • Legacy #46: Monster #4 (4)
 • Legacy #47: The Fate of Dac
 • Legacy #48: Extremes #1 (3)
 • Legacy #49: Extremes #2 (3)
 • Legacy #50: Extremes #3 (3)
 • Shadow Stalker
  KOMENTARZE (12)
 • Komiksy

  Koniec War

  2012-05-09 19:34:49 DiamondComicsDistributors.com

  Dzisiaj do komiksowego obiegu trafił ostatni zeszyt opowieści przedstawiającej losy młodego Jedi, Zayne'a Carricka. Mowa oczywiście o Knights of the Old Republic: War. Fanów tej serii możemy pocieszyć, gdyż John Jackson Miller ogłosił, iż jest możliwość kontynuacji komiksu. Wszystkiego powinniśmy się dowiedzieć w najbliższych kilku miesiącach.

  Knights of the Old Republic: War #5 (5)

  Pacyfistyczny Jedi w ostatnim zeszycie chroni i walczy z Jedi!
  Jedna część planu Zayne’a, by pokonać Rycerze Mandaloriańskich i ich dowódcę została zakończona – ale bitwa jeszcze nie jest wygrana. Zaczynając walkę twarzą w twarz z Mandalorianinami wszystko może się wydarzyć i operacja może się nie powieść… więc jedyną rzeczą, jaką może zrobić Zayne jest wierzyć w zwycięstwo!
  Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, litery Gigi Baldassini, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carre. Cena 3,50$, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

  Temat na forum.  Za to fani, którzy preferują komiksy elektroniczne od dziś mogą kupić następujące komiksy:

 • Free Comic Book Day 2012: Star Wars/ Serenity
 • Knights of the Old Republic: War #5 (5)
  KOMENTARZE (13)
 • Komiksy

  Lost Tribe of the Sith

  2012-05-07 13:04:40 TheForce.net

  Pewnie większość z Was zna e-booki Johna Jacksona Millera pt. Lost Tribe of the Sith, które niedługo doczekają się swojej papierowej premiery w Polsce, a jakiś czas później za oceanem. Kilka dni temu z okazji międzynarodowego dnia Gwiezdnych Wojen (4. maja) została zapowiedziana nowa seria komiksowa o tym samym tytule i tego samego autora. Historia ma opowiadać o tytułowym starożytnym plemieniu osób, które zaczęły podążać ścieżką Ciemnej Strony Mocy. Wydarzenia ukazane w komiksie będą kontynuacją książki Johna Jacksona Millera. Pierwszy zeszyt pierwszej 5-zeszytowej miniserii pt. Spiral ma się ukazać wstępnie 8. sierpnia. Poniżej prezentujemy okładkę tego numeru.  Temat na forum.
  KOMENTARZE (22)

  Komiksy

  Free Comic Book Day 2012

  2012-05-05 19:10:37 TheForce.net

  Wczoraj odbył się międzynarodowy dzień Gwiezdnych Wojen. Jednak fani gwiezdnowojennych komiksów mogą dalej świętować. Dzisiaj jak co roku w pierwszą sobotę maja jest tzw. Free Comic Book Day. Jest to święto, którego celem jest promowanie komiksów wśród ludzi. W Stanach Zjednoczonych z tej okazji zostają wydane darmowe komiksy. Jak co roku i dzisiaj nie mogło zabraknąć gwiezdnowojennnej publikacji. Sagę George'a Lucasa reprezentuje 32-stronnicowy komiks przedstawiający losy Hana Solo i jego przyjaciela, Chewiego. Poniżej znaduje się okładka tego komiksu.  KOMENTARZE (7)

  Komiksy

  Komiksowe ciekawostki

  2012-05-02 10:50:28 różne

  Dawno na łamach Bastionu nie publikowaliśmy żadnych ciekawostek z komiksowego świata. Dzisiaj chcielibyśmy przerwać tę serię i przedstawić wam kilka informacji, o których mogliście wcześniej nie słyszeć.

  1. Sukces Dawn of the Jedi

  Trzy miesiące temu zadebiutowała nowa seria duetu z Johnem Ostranderem i Jan Duursemą w składzie - Dawn of the Jedi. Komiks opowiada o początkach Zakonu Jedi na 25 tysięcy lat przed bitwą o Yavin. Seria spotkała się z świetnym odbiorem i po pierwszym zeszycie grono jej fanów stało się naprawdę szerokie. Każdy zeszyt, od zerowego do trzeciego (niedługo ukaże się czwarty) był na pierwszym miejscu w rankingu bestsellerów wydawnictwa Dark Horse.

  Zeszyt zerowy i pierwszy został wyprzedany po około tygodniu i wydawnictwo musiało dodrukować jeszcze jedną porcję komiksów. Lecz po następnych 2-3 tygodniach nakład znów się wyczerpał i Dark Horse wydał trzeci przedruk. Po zaistniałej sytuacji zeszyty od drugiego wzwyż są drukowane z większym nakładem.

  Ciekawa jest też forma owych przedruków. Każde następne wznowienie posiadało nową okładkę. Wszystkie prezentujemy poniżej (przedstawione są w kolejności: pierwsza, druga, trzecia).

  Dawn of the Jedi #0
  Dawn of the Jedi #1: Force Storm #1 (5)
  2. Kontynuacje komiksów

  Niedawno zakończyły się komiksy Agent of the Empire: Iron Eclipse, Crimson Empire III: Empire Lost, Dark Times: Out of the Wilderness, Jedi: The Dark Side, a niedługo skończy się Dawn of the Jedi: Force Storm. Poniżej znajdują się informacje dotyczące kontynuacji każdej pozycji.

  Agent of the Empire - Następna miniseria na pewno zostanie wydana. John Ostrander już pracuje nad nią. W ostatnim zeszycie Iron Eclipse nowa miniseria została okreżlona jako "Hard Targets", czyli "Trudne Cele". Nie wiadomo jednak czy to tytuł.

  Crimson Empire - Randy Stradley tak określił przyszłość Karmazynowego Imperium: "Czy będzie następny rozdział przygód Kanosa? Nigdy nie wiadomo!". Taka odpowiedź oznacza, że jest szansa, iż za jakiś czas ostatni żyjący członek Gwardii Imperialnej powróci na kadry komiksów.

  Dark Times - Tutaj nie wiadomo niestety zbyt wiele. Randy Stradley określił przyszłość Mrocznych Czasów takimi słowami: "Jeszcze się ukaże dużo zeszytów Mrocznych Czasów". Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi.

  Jedi - Scott Allie pisał, iż praca nad nową miniserią została chwilowo zawieszona, ale w niedalekiej przyszłości ta seria powróci na półki sklepów komiksowych.

  Dawn of the Jedi - Ukazał się dopiero trzeci zeszyt tej serii, ale John Ostrander na portalu społecznościowym Facebook napisał, iż pracuje nad nową miniserią.
  KOMENTARZE (15)
  Loading..