TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Darth Maul powraca

2012-07-25 15:10:23 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj swoją premierę w Stanach Zjednoczonych miały nowe zeszyty serii Darth Maul: Seath Sentence i Blood Ties: Boba Fett is Dead.

Blood Ties #8: Boba Fett is Dead #4 (4)

Osoba odpowiedzialna za morderstwo Boby Fetta wysłała najemników by zabili byłą żonę Fetta, jego córkę i pół-brata, Connora Freemana.
Ale co jeżeli Boba Fett tak naprawdę nie jest tak martwy jak wszyscy myślą?
Scenariusz Tom Taylor, rysunki i okładka Chris Scalf. Cena 3,50$, 40 stron.

Temat na forum.

Darth Maul: Death Sentence #1 (4)

Galaktyka poznała straszną prawdę: Lord Sithów Darth Maul żyje. Co gorsza, połączył siły ze swoim bratem Savagem Opressem.
Jedi szukają ich, a kiedy Maul i Opress wycinają sobie krwawą ścieżkę przez Zewnętrzne Rubieże, okazuje się, że także kompania najemników zwerbowana przez bogatego właściciela kopalni podąża ich tropem.
Za głowę Maula wyznaczono nagrodę, a jedynym sposobem na pozbycie się tego problemu jest odnalezienie zleceniodawcy!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Bruno Redondo, okładka Dave Dorman. Cena 2,99$, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (25)

Komiksy

Przyszłość komiksów Star Wars

2012-07-19 15:04:45 Randy Stradley

Niedawno informowaliśmy Was o komiksowych ciekawostkach, jakie wydawnictwo Dark Horse Comics wyjawiło nam na ComicConie w San Diego. Niestety nie było tego wiele.
Wczoraj w rekompensacie za niewielką ilość informacji na SDCC 2012, Randy Stradley, człowiek odpowiedzialny za wszystkie gwiezdnowojenne komiksy, na forum Czarnego Konia zdradził nam informacje dotyczące częstotliwości wydawania wszystkich serii w najbliższym czasie. Oto one:

 • Star Wars - seria ongoing
 • Agent of the Empire - 5-8 zeszytów na rok
 • Dark Times - 5 zeszytów na rok
 • Dawn of the Jedi - 5-8 zeszytów na rok
 • Knight Errant - koniec serii po Escape
 • Blood Ties - koniec serii po Boba Fett is Dead
 • The Old Republic - koniec serii
 • Darth Vader -- 5 zeszytów na rok
 • Lost Tribe of the Sith - koniec serii po Spiral
 • Seria, która dopiero zostanie ogłoszona - seria ongoing
 • Seria, która dopiero zostanie ogłoszona - 8 zeszytów
  KOMENTARZE (20)
 • Komiksy

  Tajemnica Więzienia Duchów odkryta

  2012-07-18 09:20:27 DiamondComicsDistributors.com

  Wydawnictwo Dark Horse Comics dzisiaj wydało trzeci zeszyt serii Hadena Blackmana pt. Darth Vader and the Ghost Prison. Komiks przedstawia losy niedawno awansowanego kadeta Laurity Tohma, Dartha Vadera i Imperatora Palpatine'a, który przeżył atak terrorystyczny na swoje życie.

  Darth Vader and the Ghost Prison #3 (5)

  Kadet Tohm w towarzystwie Dartha Vadera, Moffa Trachty i rannego Imperatora wreszcie dotarli do tajemniczego Więzienia Duchów.
  Vader toczy pojedynek ze strażnikiem Jedi, a Trachta mści się na jednym z więźniów. Stan Imperatora jest stabilny, ale Mroczny Lord z Moffem muszą go w nieodległej przyszłości zabrać na Coruscant. Vader zamierza użyć jedynej dostępnej armii – więźniów Więzienia Duchów. Ale więźniowe zaczynają się buntować...
  Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins. Cena 3,50$, 32 strony.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (7)

  Komiksy

  Zapowiedzi komiksowe na październik

  2012-07-15 17:33:54 TheForce.net

  Znamy już wszystkie zeszyty, jakie wydawnictwo Dark Horse Comics wyda w październiku tego roku i wszystkie wydania zbiorcze, które swoją premierę będą miały w grudniu. Poniżej prezentujemy je wszystkie wraz ze wszystkimi szczegółami.

  Knight Errant #15: Escape #5 (5)

  Kerra Holt, samotny Rycerz Jedi, pozwoliła by jej osobista misja sprowadziła katastrofę na niewinna planetę... i możliwe że na całą galaktykę! Prawie poznając całą prawdę na temat swojej zagubionej rodziny, Kerra stara się znaleźć jakieś rozwiązanie problemu który stworzyła. Bitwa między trzema armiami Sithów cały czas się rozwija, a jeden z lordów Sithów posiadł niebezpieczny relikt, który pozwala mu czerpać nieskończoną siłę z niedoli innych istot...
  Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Marco Castiello, litery Vincenzo Acunzo, tusz Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carre. Premiera: październik 2012. Cena 3,50 $, 32 strony.

  Temat na forum.

  Lost Tribe of the Sith #3: Spiral #3 (5)

  Uwolnienie Lorda Sithów, Barona Dreypa ożywiło nadzieję sithańskich Rebeliantów na obalenie rządzącego zakonu zaginionego plemienia Sithów - tylko nie, jak miał nadzieję, z nim w roli dowódcy. Ale przynajmniej atak Dreypy na dom księżniczki przyniósł wyzwolenie najniższym spośród plemienia Sithów! Uwięziona, księżniczka stara się uciec, utrudniając atak i zapobiegając przebudzeniu starożytnej uśpionej armii Dreypy.
  Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, litery Pierluigi Baldassini, tusz Michael Atiyeh, okładka Paul Renaud. Premiera: październik 2012. Cena 2,99 $, 32 strony.

  Temat na forum.

  Darth Maul: Death Sentence #4 (4)

  Gdy Jedi – w tym Obi-Wan! – wraz z posiłkami klonów, przybywają, by wziąć Savage’a Opressa i właściciela kopalni do aresztu, Darth Maul przekonuje tubylców, że to właśnie Jedi wraz z właścicielem kopalni wykorzystywali ich do pracy. Jeżeli Jedi będą zabijać tubylców to pozbawią życia wiele niewinnych osób. Jeżeli nie będą ich zabijać, sami się zabiją tym zachowaniem! To świetne okoliczności dla Maula, by uwolnić brata!
  Scenariusz Tom Taylor, rysunki Bruno Redondo, tusz Michael Atiyeh, okładka Dave Dorman. Premiera: październik 2012. Cena 2,99 $, 32 strony.

  Temat na forum.

  Agent of the Empire #6: Hard Targets #1 (5)

  Jahan Cross powraca na swój rodzimy świat, Alderaan na przyjęcie zorganizowane przez Baila Organę dla aktualnego Hrabiego Dooku. Sytuacja staje się niebezpieczna, gdy zabójca zabija Hrabiego, a Cross zauważa, że pracuje dla dwóch stron tej intrygi!
  W ten sposób Cross dostaje nowe zadanie, które sprawdzi jego lojalność, relacje z przyjaciółmi i doprowadzi do bliskiego spotkania ze swoim własnym nieznanym ojcem. A to wszystko w trakcie jednego dnia pracy Jahana Crossa, Agenta Imperium!
  Scenariusz John Ostrander, rysunki Davide Fabbri, litery Christian Dalla Vecchia, tusz Wes Dzioba, okładka Stephane Roux. Premiera: październik 2012. Cena 2,99 $, 32 strony.

  Temat na forum.

  Dawn of the Jedi Volume #1: Force Storm TPB

  Tutaj rozpoczyna się opowiść o świcie Jedi, 25 000 lat przed bitwą o Yavin – przed mieczami świetlnymi, przed podróżami nadprzestrzennymi, zanim Jedi rozsiali się po całej galaktyce I gdy dopiero zaczynali poznawać tajniki Mocy.
  Na planecie Tython, grupa istot – naukowców, filozofów i wojowników – dążących do zachowania pokoju i utrzymaniu w równowadze mistycznej Mocy. Ale nadchodzi obcy, którego przybycie zaburzy równowagę I jego własne połączenie z Mocą. Wszystko w systemie może ulec zmianie… Drzwi do galaktyki się otworzyły! To wydanie zawiera komiks Dawn of the Jedi: Force Storm #1-5.
  Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, litery Dan Parsons, tusz Wes Dzioba, okładka Gonzalo Flores. Premiera: grudzień 2012. Cena 18,99 $, 128 stron.

  Temat na forum.

  Omnibus: Clone Wars Volume #3: The Republic Falls

  Dobrze zagrane, Lordzie Sidiousie. Dobrze zagrane. Na horyzoncie widać koniec Wojen Klonów, ale zarazem też koniec Jedi i upadek Republiki!
  Obi-Wan Kenobi szkoli Anakina Skywalkera, by złapać Asajj Ventress. To doprowadzi do pojedynku z Generałem Grievousem i Hrabią Dooku. Tymczasem gdzie indziej generałowie Jedi przeszukują bazę Separatystów z nadzieją zakończenia długiego oblężenia. Na Kashyyyku, gdy klony odbierają zadanie wykonania Rozkazu 66, Mistrz Quinlan Vos walczy z armią, którą niedawno prowadził do zwycięstwa. To wydanie zawiera komiksy: Republic #70-77 i #81-83, Obsession #1-5 i Free Comic Book Day 2005.
  Scenariusz Haden Blackman, Miles Lane, John Ostrander, rysunki Brian Ching, Jan Duursema, Nicola Scott, litery Dan Parsons, tusz Brad Anderson, Michael Atiyeh, Sno Cone Studios, okładka Brian Ching. Premiera: grudzień 2012. Cena 24,99 $, 416 stron.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (10)

  Komiksy

  SDCC 2012: Wieści o przyszłości komiksów Star Wars

  2012-07-14 17:07:03 Różne

  W tej nocy na Comic Conie w San Diego swój godzinny panel miały wydawnictwa Dark Horse i Del Rey, na którym zdradzały swoje plany na najbliższy rok. Niestety Randy Stradley nie rozpieścił w tym roku fanów gwiezdnowojennych komiksów. Wielu spodziewało się nowych informacji o niedawno zapowiedzianej serii, lecz redaktorzy Czarnego Konia nie pisnęli o niej nawet słowa. Poniżej prezentujemy informacje, jakie zostały ogłoszone:

 • Na razie nie planów na wznowienie serii Invasion w 2013 roku. Randy Stradley powiedział, że przeszły rok jest już wypełniony na tyle komiksami, że nie widzi sensu powracania do przygód rodziny Galfridian.
 • Zostały wznowione prace nad projektem, z którego Lucasfilm zrezygnował 10 lat temu. Co to za projekt? Na razie nic nie wiadomo.
 • Druga miniseria Dawn of the Jedi będzie nosiła tytuł Prisoner of Bogan.

  Nic więcej wydawnictwo nie wyjawiło. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że najważniejsze informacje zostaną wyjawione na nadchodzącym konwencie w Orlando - Celebration VI.
  KOMENTARZE (13)
 • Komiksy

  SDCC 2012: Specjalne wydanie Knight Errant

  2012-07-13 08:41:50 Facebook.com

  Dzisiaj w nocy czasu polskiego rozpoczęła się nowa edycja legendarnego konwentu San Diego Comic Con. Od wielu lat piątek, który rozpoczyna ten konwent jest nazywany Dniem Star Wars. To właśnie wtedy wszystkie główne atrakcje są związane z uniwersum Gwiezdnych Wojen.
  W sieci ukazała się informacja, iż John Jackson Miller, scenarzysta serii Knight Errant, na swoim stoisku będzie posiadał posiadał (jeśli już nie zostały wyprzedane) specjalne egzemplarze pierwszego numeru miniserii Escape. Nakład tej edycji liczy sobie 2 000 sztuk, a w prezencie dla fanów, 300 sztuk zostało podpisanych przez Johna Jacksona Millera. Poniżej prezentujemy pierwszą okładkę komiksu Escape #1, a obok wersję Exclusive San Diego Variant.
  KOMENTARZE (5)

  Komiksy

  Nowa seria na horyzoncie

  2012-07-12 15:19:08 io9.com

  Każdy fan gwiezdnowojennych komiksów pewnie bardzo dobrze wspomina zeszłoroczny ComicCon z San Diego. To właśnie wtedy pojawiły się pierwsze informacje o komiksach takich jak Dawn of the Jedi, czy też Knights of the Old Republic: War. Tegoroczna edycja konwentu zacznie się oficjalnie jutro.
  Niecały miesiąc temu Randy Stradley na swoim profilu na Facebooku napisał, że na SDCC 2012 zostanie zapowiedziana zupełnie nowa seria komiksowa, której akcja będzie się dziać w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dwa dni temu, by rozbudzić apetyt fanów Randy przeprowadził wywiad dla strony io9.com o najnowszym projekcie. Cały wywiad jest przetłumaczony poniżej. Niestety niezbyt wiele możemy się z niego dowiedzieć.
  Akcja komiksu będzie się dziać tuż po Nowej Nadziei, a bohaterami będą Luke, Leia, Han i Chewie. Za scenariusz odpowiedzialny jest Brian Wood (jest to jego gwiezdnowojenny debiut), a za rysunki Carlos D'Anda (pod wywiadem znajdują się dwie pierwsze ilustracje pochodzące z nowego komiksu). Pierwszy zeszyt serii ma się ukazać w styczniu przyszłego roku.
  Więcej informacji opublikujemy już niedługo.

  Gwiezdnowojenne Expanded Universe jest bardzo rozwinięte. Jak powstał pomysł na nową serię?

  Randy Stradley:
  My (cała drużyna korektorów Dark Horse’a i Lucas Books) postanowiliśmy, że nadszedł czas wrócić do bohaterów z Oryginalnej Trylogii. Minęło trochę czasu od ostatniego komiksu w okresie zaraz po bitwie o Yavin. Wraz z Lucasfilmem mieliśmy kilka pomysłów na różne historie. Dopiero po roku ustaliliśmy finalną wersję, która zadawalała wszystkich.
  Widząc jak ta seria jest “odmienna” od poprzednich z tego okresu mogę odpowiedzieć na pytanie, że staramy się by wszystko było świeże – tak jakby Nowa Nadzieja dopiero co weszła do kin. Ta historia jest dla wszystkich, którzy pokochali filmy, ale nie zagłębiali się zbytnio w komiksy i książki. To jest kontynuacja Nowej Nadziei i niczego innego. To początek przygód Luke’a, Leii, Hana i Chewiego.

  Nazwałbyś tę serię powrotem do źródeł Gwiezdnych Wojen?

  RS:
  To jest powrót do źródeł z punktu widzenia okresu, w którym dzieje się akcja, ale Brian Wood rozwinie aspekty bohaterów i ich relacji, które wcześniej były koloryzowane, bądź usuwane dla potrzeby większych wydarzeń. Nie zrozumcie mnie źle. Ta seria jest pełna akcji, która wynika w dużej części z Nowej Nadzei. Pamiętacie, że Luke tak naprawdę jest chłopcem z farmy, który dołączył do wojny. Jest również osobą, która wysadziła Gwiazdę Śmierci, ale to nie sprawia, że jest od razu gotowy do nowo zaistniałej sytuacji. A Leia, cóż, była tak zajęta prowadzeniem Rebelii, że nawet nie miała czasu opłakać swojej rodziny, która zginęła wraz ze zniszczeniem Alderaana. Wszystkie te emocji chowała w sobie. Brian używa ich w historii, co sprawia, że czyta się ją naprawdę przyjemnie.

  Czy mógłbyś dać nam wskazówki czego fani mogą się spodziewać po komiksie?

  RS:
  Niestety nie mogę zbyt wiele powiedzieć, gdyż komiks zadebiutuje dopiero w styczniu przyszłego roku. Mogę powiedzieć tyle: Vader zostanie do czegoś przypisany, Rebelianci podejrzewają, że mają szpiega i jeszcze jedna rzecz… niewidzialna eskadra.

  Jak duży wpływ na tę serię miał Lucas?

  RS:
  Każdy projekt przed premierą musi być zatwierdzony przez korektorów z Lucasfilmu, by zapewnić ciąg akcji i zapobiec sprzecznościom w EU. Tym razem również tak było.

  Co nowego wniesie Brian Wood do Expanded Universe?

  RS:
  Brian jest pisarzem, którego witamy z otwartymi rękami w pracy nad gwiezdnowojennymi komiksami. Jest fanem filmów, ale nigdy nie śledził dalszych losów Gwiezdnych Wojen w Expanded Universe. Nie obawia się pisać nowej historii. Według mnie jeśli komiksy piszą nowi autorzy to zachęca to nowych czytelników do zapoznania się z ich dziełami. Bardzo się cieszę, że Brian dołączył do naszej ekipy.  Zachęcamy do udzielenia swojej opinii o komiksie na forum.
  KOMENTARZE (22)

  Komiksy

  Kerra Holt powraca

  2012-07-11 13:21:12 DiamondComicsDistributors.com

  Dzisiaj swoją premierę miał nowy zeszyt serii Knight Errant stanowiący część miniserii Escape. Historia przedstawia dalsze losy młodej Jedi, Kerry Holt, która zapuściła się głęboko w przestrzeń Sithów poszukując swojej zaginionej rodziny.

  Knight Errant #12: Escape #2 (5)

  Pracując ze zwiadowczą grupą sithańskich żołnierzy Kerra Holt obserwuje konfilkt pomiędzy dwoma potężnymi Lordami Sithów. Będąc świadkiem wszystkich zniszczeń Kerra przypomina sobie o swojej misji lecz bolesne wspomnienia sprawiają, iż Kerra zapuszcza się głęboko wewnątrz świata Sithów. Ale czy będzie w stanie z niego wyjść?
  Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Marco Castiello, litery Vinsenzo Acunzo, tusz Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carre.Cena 3,50$, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (4)

  Komiksy

  Zapowiedzi komiksowe na wrzesień

  2012-07-02 21:35:35 TheForce.net

  Znamy już wszystkie komiksy, jakie wydawnictwo Dark Horse Comics wyda we wrześniu tego roku. Uniwersum George'a Lucasa reprezentują następujące pozycje.

  Knight Errant #14: Escape #4 (5)

  Złapana w walce pomiędzy dwoma armiami Sithów, Jedi Kerra Holt stara się jak może by zapobiec odnalezieniu sithańskiego reliktu. Jej misja odnalezienia swojej zaginionej rodziny przyprowadziła wojnę na ten świat, a gdy Kerra zbliża się do końca misji, odkrywa jakie niebezpieczeństwa mogą spaść na galaktykę, jeżeli relikt wpadnie w ręce Sithów. Czy Kerra pozwoli by chęć odnalezienia swojej rodziny była silniejsza od potrzeby tysięcy niewinnych istot?
  Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Marco Castiello, litery Vincenzo Acunzo, tusz Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Premiera: wrzesień 2012. Cena 3,50 $, 32 strony.

  Temat na forum.

  Lost Tribe of the Sith #2: Spiral #2 (5)

  Ustalając kurs więziennego pojazdu na niezbadane terytoria, rebeliancka księżniczka podróżująca na gapę znajduje się w bitwie niemożliwej do wygrania. W tej konfrontacji mierzą się jej towarzysze i społeczeństwo dziwnych samo-ogłoszonych wygnańców. Gdy towarzysze księżniczki zostają wykiwani przez wygnańców, nowe możliwości cywilizacji zwracają ich uwagę. Pewien rebeliant lekkomyślnie próbuje pójść po pilnie strzeżoną broń, która jak uważa mogłaby pokonać całe plemię Sithów!
  Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, litery Pierluigi Baldassini, tusz Michael Atiyeh, okładka Paul Renaud. Premiera: wrzesień 2012. Cena 2,99 $, 32 strony.

  Temat na forum.

  Darth Vader and the Ghost Prison #5 (5)

  Plan generała Gentisa by przejąć raczkujące Imperium i zdetronizować Imperatora wraz z Darthem Vaderem jest prawie ukończony. Gentis musi jeszcze tylko zwabić i schwytać Wielkiego Moffa Tarkina. Ale generał nie jest świadomy potęgi ciemnej strony i sekretów Więzienia Duchów. Wojna zawitała na Coruscant i nawet tysiące lojalnych kadetów mogą nie wystarczyć by powstrzymać wściekłego Vadera.
  Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins. Premiera: wrzesień 2012. Cena 3,50 $, 32 stron.

  Temat na forum.

  Darth Maul: Death Sentence #3 (4)

  Kiedy ranny Maul kuruje się po walce z grupą Jedi, planuje zemstę i zastanawia się jak wydostać Savage`a Opressa (który tym razem znajduje się w ich niewoli). Ale Maul musi stawić czoła nie tylko im, ale także potężnemu magnatowi górniczemu, który posiada własną armię!
  Całe szczęście Maula, że ów bogacz wykorzystuje jak siłę roboczą mieszkańców planety, a tubylcy... buntują się!

  Scenariusz Tom Taylor, rysunki Bruno Redondo, tusz Michael Atiyeh, okładka Dave Dorman. Premiera: wrzesień 2012. Cena 2,99 $, 32 strony.

  Temat na forum.

  Dark Times Volume #5: Out of the Wilderness TPB

  Każdy chce dorwać Jedi Dassa Jennira. Zabójca jest gotowy do strzału, Darth Vader wyrusza za nim w pogoń, a załoga Uhumele stara się odnaleźć starego partnera. Ale dla Jennira i jego partnerki, Ember Chankeli te zmartwienia są niczym w porównaniu z przebyciem pustyni i piratami, którzy ich zaatakowali!
  Scenariusz Randy Stradley, rysunki Doug Wheatley, tusz Dan Jackson, okładka Pablo Correa. Premiera: listopad 2012. Cena 17.99 $, 120 stron.

  Temat na forum.

  Knights of the Old Republic Volume #10: War TPB

  Republika i Mandalorianie są w stanie wojny, a niektórzy Jedi dołączają do walki! Jeden z nich, Zayne Carrick, znalazł się na linii frontu przeciw swojej woli… A kiedy został pojmany przez Mandalorian, zmusili go oni nie tylko do walczenia, ale do walczenia po ich stronie!
  Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, litery Gigi Baldassini, tusz Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Premiera: listopad 2012. Cena 19,99 $, 120 stron.

  Temat na forum.


  KOMENTARZE (11)
  Loading..