TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Darth Maul atakuje

2012-08-29 14:47:17 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj na półki sklepów z komiksami trafiły dwie nowe pozycje. Pierwszą z nich jest nowy zeszyt komiksu Death Sentence, w której są przedstawiane losy braci Dartha Maula i Savage'a Opressa. Natomiast drugi komiks to pierwszy Omnibus z serii Clone Wars pt. The Republic Goes to War.

Darth Maul: Death Sentence #2 (4)

Rozpęta się prawdziwe piekło kiedy bracia Darth Maul i Savage Opress zmierzą się z armią najemników wspomaganą przez przyjezdnych Jedi!
Jedyną rzeczą, która może uczynić Dartha Maula jeszcze bardziej wściekłym niż cena za jego głowę jest to, że brat został schwytany przez człowieka, który wyznaczył nagrodę. Jeśli myślicie, że dwaj Sithowie byli niebezpieczni, to poczekajcie na to, co potrafi zdziałać sam Maul!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Bruno Redondo, okładka Dave Dorman. Cena 2,99 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Omnibus: Clone Wars Volume #1: The Republic Goes to War

Wojny klonów wybuchły w galaktyce! Linie frontu rozciągają się od mórz na Kamino po wzgórza na Devaronie, a Rycerze Jedi, którzy niegdyś byli obrońcami pokoju stają się generałami, prowadząc armię Republiki na wojnę! W tym wydaniu można zobaczyć historie dziejące się zaraz po Ataku klonów. Omnibus zawiera komiksy takie jak Clone Wars Volume 1: Defense of Kamino, Volume 2: Victories and Sacrifices, Volume 4: Light and Dark i Free Comic Book Day 2006.
Scenariusz John Ostrander, Haden Blackman, Scott Allie, Randy Stradley, rysunki Jan Duursema, Stephen Thompson, Tomas Giorello, Brian Ching, Douglas Wheatley. Cena 24,99$, 408 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Celebration VI: Specjalne wydanie Lost Tribe of the Sith

2012-08-29 14:31:26 TheForce.net

Niedawno zakończył się największy gwiezdnowojenny konwent na świecie - Celebration VI w Orlando. W sieci pojawiła się informacja, iż na stoisku wydawnictwa Dark Horse Comics można było nabyć limitowaną edycję komiksu Lost Tribe of the Sith, której nakład wynosił 1000 sztuk. Poniżej prezentujemy oryginalną i specjalną okładkę pierwsze numeru Zaginionego Plemienia Sithów.


KOMENTARZE (5)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na listopad

2012-08-27 14:38:17 TheForce.net

Znamy już wszystkie zapowiedzi komiksowe Dark Horse'a na listopad. W przedostatnim miesiącu 2012 roku na rynek wyjdą nowe zeszyty serii Lost Tribe of the Sith, Agent of the Empire i Dawn of the Jedi. Dodatkowo wiemy, że w styczniu 2013 roku ukaże się wydanie zbiorcze komiksu Blood Ties: Boba Fett is Dead.

Lost Tribe of the Sith #4: Spiral #4 (5)

Sithańska księżniczka powraca do jej królestwa kiedy obudzono starożytną armię Leviathanów Lorda Dreypy, który sieje spustoszenie i zniszczenie poprzez zaginione plemię Sithów, szukając jedynej rzeczy, która może ponownie otworzyć potęgę Dreypy na całą galaktykę! Kiedy kończą się szanse żeby uratować plemię, którym chce rządzić, księżniczka przyjmuje szansę, która powierzy całe jej zaufanie sobie oraz sithańskiej rebelii, która walczyła przeciwko niej...
Scenariusz John jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, litery Pierluigi Baldassini, tusz Michael Heisler, okładka Paul Renaud. Premiera: listopad 2012. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Agent of the Empire #7: Hard Targets #2 (5)

Agentowi Imperium, Jahanowi Crossowi, nie podobają się jego nowy przydział i politycy, z którymi musi pracować. Jednak robienie tego wszystkiego jest łatwiejsze niż pogodzenie się z rosnącym szacunkiem dla chłopca, którego ojca zabił. Szczególnie dlatego, że jest ważnym pionkiem w grze politycznej Imperium. Gdy chłopiec ostaje porwany, Cross przerywa swoją misję, by go odbić. Żadna praca nie jest zbyt niebezpieczna dla Agenta Imperium!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Davide Fabbri, litery Christian Dalla Vecchia, tusz Wes Dzioba, okładka Stephane Roux. Premiera: listopad 2012. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi #6: Prisoner of Bogan #1 (5)

Wygnany na mroczny księżyc Bogan, Ogar Mocy Xesh żył rozmyślając. Wspomnienia kim był zanim roztrzaskał się na powierzchni Tythona cały czas do niego powracają. Przeciwnik z jego przeszłości jest na jego tropie, a Je’daii robią wszystko co mogą by odnaleźć jego źródło. Teraz Xesh jest u progu spotkania z osobą, która zmieni jego życie na zawsze, z kiedyś wielkim Je’daii… z więźniem Bogan!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, litery Dan Parsons, tusz Wes Dzioba, okładka David Michael. Premiera: listopad 2012. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Blood Ties Volume #2: Boba Fett is Dead TPB

Ta wiadomość rozpowszechnia się z jednego końca galaktyki na drugi jak pożar: Boba Fett, najgroźniejszy łowca nagród w galaktyce, nie żyje.
Ale członkowie grupy, która zabiła Fetta sami są wybijani jeden po drugim przez tajemniczego mściciela, a Connor Freeman, syn jednego z klonów Jango Fetta zostaje wciągnięty w morderstwo. Freeman zostaje zwerbowany wbrew jego woli, aby odnaleźć i eskortować konkretnego łowcę nagród na odległym świecie o nieznanym związku z Bobą Fettem…
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Chris Scalf, okładka Daivid Palumbo. Premiera: styczeń 2013. Cena 14,99 $, 96 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Zapowiedź wrześniowych komiksów

2012-08-26 11:05:18 Egmont Polska

W przyszłym miesiącu wydawnictwo Egmont zamierza wypuścić na rynek dwie gwiezdnowojenne pozycje. Pierwszą z nich będzie Wydanie Specjalne Star Wars Komiks, tym razem zawierającego historię z cyklu X-wing: Rogue Squadron. Drugim komiksem, który niedługo potem trafi na rynek, jest dziesiąty tom serii Dziedzictwo. Oba tytuły powinny pojawić się w pierwszej połowie września.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 3/2012 (14): W służbie Imperium

Wedge Antilles, najsłynniejszy pilot X-winga w Sojuszu Rebeliantów oraz jego Eskadra Łotrów to jedna z najskuteczniejszych broni we flocie rebeliantów. Ale Imperium również ma swoich asów - bezlitosny 181 pułk Imperialnych myśliwców prowadzonych przez barona Fela, człowieka, który trenował wielu z najlepszych pilotów Eskadry Łotrów. Wedge i Łotry będą mieli okazję skorzystać ze swojego szkolenia gdy 181 zostanie wysłany, aby wyrównać rachunki z Eskadrą Łotrów.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach X-wing: Rogue Squadron #21-24.
Scenariusz Michael A. Stackpole, rysunki John Nadeau, tusz Jordi Ensign, kolory Dave Nestelle, okładka Gary Erskine. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera: 4 wrzesień 2012 r.


Temat na forum.

Dziedzictwo tom #10: Skrajności

Bezwzględność Imperium Sithów prowadzi do zniszczenia wszelkiego życia na planecie Dac. Galaktyka – mimo osłabiających ją podziałów – jednoczy się, by dać odpór Imperium i ocalić tyle istnień, ile się tylko da. Gdy Sithowie szykują się do kontrataku, ujawniają się w ich gronie podziały, które zmienią przebieg nadciągającej wojny. Cade Skywalker tymczasem zbliży się ku swemu przeznaczeniu, które tak bardzo chciał odrzucić! Ta historia, rozgrywająca się niemal 138 lat po wydarzeniach znanych z filmu Powrót Jedi, opowiada o odrodzonych Sithach i najmniej znanym ze spadkobierców dziedzictwa Luke’a Skywalkera!
Komiks zawiera historię przedstawioną oryginalnie w zeszytach Legacy #47-50.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brand Anderson, okładka Jan Duursema. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 104 strony. Premiera: 10 wrzesień 2012 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

Celebration VI: Dark Horse na 2013

2012-08-24 07:29:22

Na Celebration VI odbył się panel poświęcony przyszłości komiksów Dark Horse’a, oficjalnie zatytułowany "2013". Zaczęło się jednak od wymienienia (i przedstawienia) obecnie wydawanych serii. Dalej będziemy cieszyć się komiksami Dawn of the Jedi i Agent of the Empire za sprawą miniserii Prisoner of Bogan i Hard Targets. Potem przyszła pora na zapowiedzi.

Będzie nowy Dark Times pt. Fire Carrier. Właściwie to nawet dwa. Pierwsza miniseria pojawi się już niebawem, będzie w niej K’Kruhk oraz młodzi padawani, a także Vader. Według zapowiedzi ma to być mroczna i mocna seria i Doug Wheatley aż żałuje, że jej nie rysuje (tylko okładki). Jednak ta miniseria ma przede wszystkim przygotować przedpole na kolejną. Czy ostatnią? Tego nie powiedziano, raczej stwierdzono tylko, że do tej drugiej miniserii przygotowano się od początku Dark Timesa i to będzie dopiero coś.

Wspomniany Wheatley pracuje nad nowym projektem o którym na razie nie może nic mówić.

Kolejną nowością będzie czwarty Purge, którego podtytuł to The Tyrant's Fist. Tym razem będzie się on składał nie z jednego, a z dwóch zeszytów. Scenarzystą będzie Alexander Freed (Zaginione słońca a za rysunki odpowiada Marco Castello. Fabularnie Vader ląduje na pewnej planecie, na której wokół Jedi urosła cała mitologia i stali się oni pewnym obiektem kultu. Mroczny Lord Sithów nie tylko będzie musiał pokonać przeciwników, ale i wyplewić cały ten kult.

Po raz kolejny omówiono też nową serię „Star Wars”, która ruszy od stycznia 2013, a do której scenariusz pisze Brian Wood. Przede wszystkim nie będzie to reboot, a autor nie będzie ignorował istniejącego już kanonu, raczej wykorzystywał luki. Ma się też koncentrować na przeżyciach wewnętrznych bohaterów. Choćby Leii i jej żalu za Alderaanem, albo konflikcie Luke’a, który z jednej strony stał się z dnia na dzień bohaterem Rebelii z drugiej pozostaje zwykłym wieśniakiem. Celem serii jest to, by łatwo się w nią wchodziło. Dodatkowo w komiksie mają się pojawić takie postaci jak Mon Mothma czy też Wedge Antilles.

Potem zaczęła się seria różnych pytań.

Czy Villie pojawi się w „Mrocznych Czasach”? I Doug Wheatley i Randy Stradley powiedzieli, że to możliwe.

Wspomniano też o losie „Inwazji”. Ta została zakończona z dwóch powodów. Po pierwsze Dark Horse co pewien czas wymienia serie, a miejsce do którego dotarła „Inwazja” wydawało się dobre na jej zakończenie. Druga sprawa to Colin Wilson, który nie mógł kontynuować, przynajmniej na razie, pracy nad serią (to daje szansę na powrót Inwazji w przyszłości).

Poruszono też kwestię kontynuacji „Dziedzictwa”. Raczej wywołało to dziwny uśmiech autorów i zapewnienia Stradleya, że może coś się ruszy w tym temacie i by mieć uszy i oczy szeroko otwarte.

Natomiast nie ma planów na to, by kontynuować komiksy TORowe, przynajmniej w formie komiksów. „Zaginione słońca” będą kontynuowane w Annihilation.

Współpraca z Del Rey na tym się nie skończy. Planowana jest seria, w której siły Del Rey i Dark Horse zostaną połączone, by ukazać jakieś spektakularne wydarzenia z różnych stron. Na razie jednak nic na ten temat nie mogli powiedzieć.

Nie ma planów na komiksy, które kontynuowałyby „Tales of the Jedi”, ani działy się w tamtych czasach. W starożytności, poza „Dawn of the Jedi”, toczy się na razie tylko „Lost Tribe of the Sith”. John Jackson Miller stwierdził, że faktycznie, „Knights of the Old Republic: War” nie ukończył wszystkich wątków i że on sam ma jeszcze kilka pomysłów, jednak na razie czas mu nie pozwala by się tym zająć.

Za to powinni ucieszyć się fani starych komiksów. W tym roku dostaliśmy Omnibus o Ewokach i Droidach, w przyszłym roku czekają nas dwa omnibusy: „Unknown Region” i „Outter Space”, mają w nich trafić różne dziwne komiksy, od brytyjskich, starych gazetowych, a nawet komiksów 3D. Wszystko, czego dotychczas nie udało się zebrać.
KOMENTARZE (16)

Komiksy

Ghost Prison zbliża się do końca

2012-08-22 11:34:01 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj do sklepów komiksowych za oceanem trafił czwarty zeszyt komiksu pt. Darth Vader and the Ghost Prison. Komiks przedstawia losy kadeta Tohma, który dzięki wyjątkowym okolicznościom zaczął pracować u boku Lorda Vadera.

Darth Vader and the Ghost Prison #4 (5)

Vader zmierza się z najgroźniejszymi mieszkańcami Więzienia Duchów. Kadet Tohm zastaje go bezlitosnego i niepokonanego.
Młody człowiek podąża za Mrocznym Lordem znajdując siłę… i ciemność, której nie spodziewał się posiadać. Jest na dobrej drodze zostania oficerem, z którego Imperium mogłoby być dumne. Ale największy sprawdzian ciągle przed nim…
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins. Cena 3,50 $, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

SW Komiks 6/2012 w sprzedaży

2012-08-17 20:15:07 Egmont Polska

Sierpniowy numer SW Komiks jest już w sprzedaży. Jak łatwo zgadnąć na czytelników czekają trzy nowe historie, na temat których więcej informacji znajdziecie kilka linijek niżej. Zachęcamy do odwiedzenia tradycyjnych punktów sprzedaży i zapoznania się z kolejną dawką komiksowych przygód z odległej galaktyki.

Star Wars Komiks 6/2012 (46)

"Mitologia" (Mythology, Tales #14) - Autorem Kodeksu Jedi był długowieczny mistrz Odan-Urr, żyjący na tysiące lat przed wydarzeniami z filmów „Star Wars”, bohater komiksów z cyklu „Opowieści Jedi”. Kodeks głosi, że Jedi nie może ulegać emocjom ani wiązać się uczuciowo. Przypowieść, którą mistrz Qui-Gon Jinn przedstawia młodemu Obi-Wanowi, pokazuje, czym grozi złamanie tych podstawowych zasad.
Scenariusz Chris Eliopolous, rysunki Jon Sommariva, tusz Pierre-Andre Dery, kolory Darrin Moore.

"Pojedyncza cela" (Single Cell, Tales #7) - Główną rolę w tej historii, której akcja toczy się niedługo przed inwazją na Naboo, odgrywa pirat Nym, przedstawiciel znanej z porywczości rasy Feeorinian. W komiksie widzimy go w więzieniu, z którego później zdołał uciec, by przeżyć jeszcze liczne przygody. Miał propozycje współpracy ze strony Republiki, a później także Sojuszu Rebeliantów, obie jednak odrzucił, ceniąc sobie niezależność.
Scenariusz W. Haden Blackman, rysunki Jan Duursema, tusz Ray Kryssing, kolory Dave McCaig.

"Wrak" (Wreckage, Empire #28) - Kilka miesięcy po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, kiedy rozgrywa się ta opowieść, Boba Fett był już łowcą nagród o uznanej reputacji i miał na koncie zlecenia na rzecz najlepiej płacących pracodawców, takich jak Huttowie, w tym Jabba, a przede wszystkim – Imperium. Tym razem jednak misja ma charakter prywatny, chociaż dotyczy wraku gwiezdnego niszczyciela.
Scenariusz Ron Marz, rysunki Adriana Melo, kolory Michael Atiyeh, okładka Tommy Lee Edwards.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski i Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,99 zł, 48 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Nowy komiks z Maulem za oceanem

2012-08-15 10:22:45 DiamondComicsDistributors.com

Niedawno swoją premierę miała nowa seria z Darthem Maulem w roli głównej, pt. "Death Sentence". Natomiast dzisiaj na półki sklepów komiksowych trafił nowy tom Star Wars Adventures, którego głównym bohaterem jest ta sama postać.

The Clone Wars Volume #9: Sith Hunters

Savage Opress zlokalizował swojego zaginionego brata, Dartha Maula! Teraz obaj znajdują się w morderczym szale, który przelewają po wielu planetach Zewnętrznych Rubieży. Rada Jedi, zdeterminowana, by powstrzymać rodzeństwo wysyła Jedi, by unieszkodliwić niebezpieczeństwo. Ale gdy poluje się na Sithów, musisz być ostrożny...
Scenariusz Henry Gilroy i Steven Melching, rysunki Vicenc Villagrasa, litery Vicante Ibanez, okładka Dave Filoni. Cena 7,99$, 80 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Początek komiksowego Zaginionego Plemienia Sithów

2012-08-08 12:57:39 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj swoją premierę miał debiutancki zeszyt nowej serii Johna Jacksona Millera - Lost Tribe of the Sith i trzeci numer ostatniej miniserii Błędnego Rycerza pt. Escape. Poniżej prezentujemy szczegóły dotyczące tych komiksów.

Lost Tribe of the Sith #1: Spiral #1 (5)

Na planecie rządzonej przez Sithów – tysiące lat przed bitwą o Yavin – osoba zasiadająca na tronie jest bliska konfliktu z głodnymi rebelianckimi Sithami ze slumsów... i sithańską księżniczką! Kilka wspólnych motywów łączy ich w jednym zadaniu. Ale nie do końca jako partnerów!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, litery Pierluigi Baldassini, tusz Michael Atyieh, okładka Paul Renaud. Premiera: sierpień Cena 2,99 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.
Temat na forum.

Knight Errant #13: Escape #3 (5)

Miejsce pobytu potężnego reliktu Sithów i przeznaczenie zaginionej rodziny Kerry Holt są bliskie odkrycia. Wiedza Kerry sprawiła, iż zwiadowcza grupa sithańskich żołnieży znalazła się bliżej reliktu niż kiedykolwiek wcześniej. Czy jej chęć odnalezienia rodziny spowoduje następne zniszczenia na terytorium Sithów? A jak długo poradzi sobie będąc o krok przed Sithami i ich bezlitosnym dowódcą?
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Marco Castiello, litery Vincenzo Acunzo, tusz Michael Atyieh, okładka Benjamin Carre. Cena 3,50 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Wakacyjny SW Komiks - zapowiedź

2012-08-01 10:19:42 Egmont Polska

Po dwumiesięcznej przerwie przyszedł czas na kolejny numer Star Wars Komiks, w którym na czytelników czekają trzy nowe historie. Wakacyjny zeszyt trafi do sprzedaży w połowie sierpnia.

Star Wars Komiks 6/2012 (46)

"Mitologia" (Mythology, Tales #14) - Autorem Kodeksu Jedi był długowieczny mistrz Odan-Urr, żyjący na tysiące lat przed wydarzeniami z filmów „Star Wars”, bohater komiksów z cyklu „Opowieści Jedi”. Kodeks głosi, że Jedi nie może ulegać emocjom ani wiązać się uczuciowo. Przypowieść, którą mistrz Qui-Gon Jinn przedstawia młodemu Obi-Wanowi, pokazuje, czym grozi złamanie tych podstawowych zasad.
Scenariusz Chris Eliopolous, rysunki Jon Sommariva, tusz Pierre-Andre Dery, kolory Darrin Moore.

"Pojedyncza cela" (Single Cell, Tales #7) - Główną rolę w tej historii, której akcja toczy się niedługo przed inwazją na Naboo, odgrywa pirat Nym, przedstawiciel znanej z porywczości rasy Feeorinian. W komiksie widzimy go w więzieniu, z którego później zdołał uciec, by przeżyć jeszcze liczne przygody. Miał propozycje współpracy ze strony Republiki, a później także Sojuszu Rebeliantów, obie jednak odrzucił, ceniąc sobie niezależność.
Scenariusz W. Haden Blackman, rysunki Jan Duursema, tusz Ray Kryssing, kolory Dave McCaig.

"Wrak" (Wreckage, Empire #28) - Kilka miesięcy po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, kiedy rozgrywa się ta opowieść, Boba Fett był już łowcą nagród o uznanej reputacji i miał na koncie zlecenia na rzecz najlepiej płacących pracodawców, takich jak Huttowie, w tym Jabba, a przede wszystkim – Imperium. Tym razem jednak misja ma charakter prywatny, chociaż dotyczy wraku gwiezdnego niszczyciela.
Scenariusz Ron Marz, rysunki Adriana Melo, kolory Michael Atiyeh, okładka Tommy Lee Edwards.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski i Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,99 zł, 48 stron. Premiera: 17 sierpień 2012 r.

Temat na forum.
KOMENTARZE (14)
Loading..