TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Darth Maul w Death Sentence #3

2012-09-27 18:14:41 TheForce.net

Od wczoraj za oceanem można nabyć trzeci zeszyt komiksu Toma Taylora pt. Darth Maul: Death Sentence. Na 32 stronach tego numeru zostały przedstawione dalsze losy braci Dartha Maula i Savage'a Opressa.

Darth Maul: Death Sentence #3 (4)

Kiedy ranny Maul kuruje się po walce z grupą Jedi, planuje zemstę i zastanawia się jak wydostać Savage`a Opressa (który tym razem znajduje się w ich niewoli). Ale Maul musi stawić czoła nie tylko im, ale także potężnemu magnatowi górniczemu, który posiada własną armię!
Całe szczęście Maula, że ów bogacz wykorzystuje jak siłę roboczą mieszkańców planety, a tubylcy... buntują się!

Scenariusz Tom Taylor, rysunki Bruno Redondo, tusz Michael Atiyeh, okładka Dave Dorman. Cena 2,99 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

Twórca komiksów Star Wars w Polsce

2012-09-23 19:44:37 Egmont Polska

Wygląda na to, że w naszym kraju wreszcie doczekamy się pierwszego twórcy komiksów Star Wars, a okazję ku temu będziemy mieli na największej komiksowej imprezie w Polsce.

W dniach 5-7 października w Łodzi odbędzie się XXIII Międzynarodowy Festiwalu Komiksu i Gier. Jednym z zaproszonych goście jest, pracujący dla największych zachodnich wydawców komiksowych, pochodzący z Belfastu rysownik John McCrea. Dla tych, którzy do końca nie kojarzą tego artysty przypominamy, że jest on autorem kilku komiksów, które ukazały się u nas w ramach czasopisma Star Wars Komiks: Spotkanie z artystą odbędzie się 6 października (sobota), o godzinie 13:00 w Kinie Studyjnym Łódzkiego Domu Kultury, natomiast łowców autografów zapraszamy do Textilimpexu 6 października (sobota) na godzinę 16:30 oraz 7 października (niedziela) na godzinę 15:45.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

''Demon'' coraz bliżej

2012-09-23 12:12:43 Egmont Polska

Za mniej więcej dwa tygodnie, dokładnie 8 października, ukaże się dziewiąty tom cyklu Rycerze Starej Republiki będącego zakończeniem pewnego, obfitujacego w wiele burzliwych przygód, okresu z życia Zanye'a Carricka oraz jego przyjaciół. Komiks będzie można również nabyć w przedsprzedażny już od 5 października podczas XXIII Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Rycerze Starej Republiki tom #9: Demon

Były padawan Zayne Carrick przed kilkoma miesiącami pomógł pojmać Demagola, obłąkanego mandaloriańskiego biologa. Teraz Demagol obudził się ze śpiączki, a Zayne i jego towarzysz, hochsztapler Gryph, zostali wezwani do stolicy Republiki, by zeznawać w pokazowym procesie stulecia.
Wezwanie przychodzi w chwili, gdy Zayne rozstaje się z innym Mandalorianinem, tajemniczym Rohlanem, oraz swoją wojowniczą sojuszniczką Jarael. Jego wiara w Jarael zachwiała się po spotkaniu z Chantique – mściwą, używającą Mocy przywódczynią organizacji handlarzy niewolników zwanej Tyglem – i Zayne przepędził przyjaciółkę.
Grupa jest w rozsypce i wydaje się, że przygody Zayne’a wreszcie dobiegają końca. Ale w życiu bohatera szykuje się kolejny przełom. Niespodzianki i zagrożenia czają się tam, gdzie nigdy by się ich nie spodziewał...
Komiks zawiera historie wydane oryginalnie w zeszytach Knights of the Old Republic #47-50.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 96 stron. Premiera: 8 październik. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

Ghost Prison dobiegło końca

2012-09-19 15:44:13 TheForce.net

Dzisiaj ukazał się piąty i zarazem ostatni zeszyt serii Hadena Blackmana pt. Darth Vader and the Ghost Prison. Fabuła komiksu przedstawia nam jedną z pierwszych prób dokonania zamachu na życie Imperatora Palpatine'a.
Fanów, którym ten komiks się spodobał możemy pocieszyć, gdyż jest duże prawdopodobieństwo, iż seria Darth Vader za kilka miesięcy powróci na półki sklepów komiksowych.

Darth Vader and the Ghost Prison #5 (5)

Plan generała Gentisa by przejąć raczkujące Imperium i zdetronizować Imperatora wraz z Darthem Vaderem jest prawie ukończony. Gentis musi jeszcze tylko zwabić i schwytać Wielkiego Moffa Tarkina. Ale generał nie jest świadomy potęgi ciemnej strony i sekretów Więzienia Duchów. Wojna zawitała na Coruscant i nawet tysiące lojalnych kadetów mogą nie wystarczyć by powstrzymać wściekłego Vadera.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins. Cena 3,50 $, 32 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Zapowiedzi komiksowe na grudzień

2012-09-16 14:36:57 TheForce.net

W ostatnim miesiącu tego roku, grudniu, na rynku komiksowym ukażą się cztery nowe gwiezdnowojenne zeszyty. Są to debiutancki zeszyt nowej Czystki pt. The Tyrant's Fist i nowe zeszyty serii Lost Tribe of the Sith, Agent of the Empire i Dawn of the Jedi. Do tego w lutym 2013 roku ukaże się nowy Omnibus, w którego skład będą wchodzić wszystkie komiksy z cyklu Infinities, czyli niekanoniczne historie opowiadające o alternatywnych wydarzeniach z Oryginalnej Trylogii.

Purge: The Tyrant's Fist #1 (2)

Krótko po narodzinach Imperium, Darth Vader, mistrz pojedynków, kontynuuje czystkę Rycerzy Jedi na planecie, gdzie jego ofiary są bardzo cenione przez tubylców. Wśród wszechobecnych tam powstań, Mroczny Lord musi odnaleźć Jedi i zgasić ducha rebelii wśród mieszkańców planety. Wszyscy się ugną przy potędze Vadera i Imperium!
Scenariusz Alexander Freed, rysunki i tusz Marco Castiello, Andrea Chella, kolory Michael Atiyeh, okładka Dan Scott. Premiera: grudzień 2012. Cena 3,50 $, 32 strony.

Temat na forum.

Lost Tribe of the Sith #5: Spiral #5 (5)

Leviathany Lorda Dreypy kontynuują destrukcję zaginionego plemienia Sithów, na próżno szukając starożytnego, dobrze ukrytego statku Jedi. Powstrzymując Dreypę od statku, sithańska rebelia znalazła się na krawędzi realizacji jej marzenia – zniszczenia plemienia i znalezienia drogi do reszty galaktyki. Ale może istnieć coś, co mogłoby spowodować, że zmieni zdanie, a Lord Dreypa mógł to znaleźć!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, tusz Pierluigi Baldassini, kolory Michael Heisler, okładka Paul Renaud. Premiera: grudzień 2012. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Agent of the Empire #8: Hard Targets #3 (5)

Młody chłopiec, następca do tytułu Hrabiego Dooku, został porwany, a Jahan Cross musi go uratować!
Gdy porywacz okazuje się być seksowną kobietą-szpiegiem, z którą Cross kiedyś pracował, okazuje sie ze jej główne motywy skupiają sie na dobru dziecka. Cross musi podjąć decyzję: czy powinien nie wykonać rozkazu Imperium?
Ale najpierw musi uciec z więzienia, z którego teoretycznie nie ma ucieczki…
Scenriusz John Ostrander, rysunki Davide Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Wes Dzioba, okładka Stephane Roux. Premiera: grudzień 2012. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi #7: Prisoner of Bogan #2 (5)

Gdy Je’daii studiują niesamowity miecz Mocy wygnanego Xesha, rozgłasza się plotka, iż więzień Bogan, Daegen Lok, uciekł z mrocznego księżyca! Trójka młodych Je’daii, którzy jako pierwsi zmierzyli się z Xeshem wraz z Mistrzami muszą odnaleźć więźniów i zawieźć ich powrotem na Bogan… i zapobiec by wizja, którą Lok stworzył na wygnaniu weszła w życie…
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wes Dzioba, okładka David Michael Beck. Premiera: grudzień 2012. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Omnibus: Infinities TPB

Zebrano tu trzy różne opowieści, w których jedna rzecz dzieje się inaczej niż w Oryginalnej Trylogii Gwiezdnych Wojen. Znajomi gracze – Luke Skywalker, księżniczka Leia, Han Solo i Darth Vader – wprowadzani są na nowe tory, które wyślą ich w kierunku tragicznych konsekwencji i niespodziewanych przyszłości!
Scenariusz Chris Warner, Dave Land, Adam Gallardo, rysunki Ryan Benjamin, Davide Fabbri, Drew Johnson, Juvaun Kirby, Dan Norton, Al Rio, tusz Ryan Bejamin, Saleem Crawford, Christian Dalla Vecchia, Neil Nelson, Ray Snyder, kolory Helen Bach, Joel Benjamin, Dan Jackson, Dave McCaig. Premiera: luty 2012. Cena 24,99 $, 280 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Komiksowe nowości

2012-09-13 20:20:45 TheForce.net

Wczoraj swoją premierę miały aż cztery gwiezdnowojenne komiksy. Ukazały się nowe zeszyty serii Knight Errant i Lost Tribe of the Sith i dwa wydania zbiorcze zawierające przygody członka Gwardii Imperialnej, Kira Kanosa.

Knight Errant #14: Escape #4 (5)

Złapana w walce pomiędzy dwoma armiami Sithów, Jedi Kerra Holt stara się jak może by zapobiec odnalezieniu sithańskiego reliktu. Jej misja odnalezienia swojej zaginionej rodziny przyprowadziła wojnę na ten świat, a gdy Kerra zbliża się do końca misji, odkrywa jakie niebezpieczeństwa mogą spaść na galaktykę, jeżeli relikt wpadnie w ręce Sithów. Czy Kerra pozwoli by chęć odnalezienia swojej rodziny była silniejsza od potrzeby tysięcy niewinnych istot?
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Marco Castiello, litery Vincenzo Acunzo, tusz Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Cena 3,50 $, 32 strony.

Temat na forum.

Lost Tribe of the Sith #2: Spiral #2 (5)

Ustalając kurs więziennego pojazdu na niezbadane terytoria, rebeliancka księżniczka podróżująca na gapę znajduje się w bitwie niemożliwej do wygrania. W tej konfrontacji mierzą się jej towarzysze i społeczeństwo dziwnych samo-ogłoszonych wygnańców. Gdy towarzysze księżniczki zostają wykiwani przez wygnańców, nowe możliwości cywilizacji zwracają ich uwagę. Pewien rebeliant lekkomyślnie próbuje pójść po pilnie strzeżoną broń, która jak uważa mogłaby pokonać całe plemię Sithów!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, litery Pierluigi Baldassini, tusz Michael Atiyeh, okładka Paul Renaud. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Crimson Empire III: Empire Lost TPB

Kir Kanos, ostatni żyjący członek Gwardii Imperialnej Imperatora Palpatine’a jest gotów zemścić się na osobach odpowiedzialnych za śmierć swojego pana. Ale droga Kanosa krzyżuje się z jego starą znajomą, Mirith Sinn. Niedługo potem razem zostają wykorzystani do tajemniczego planu Imperium!
Scenariusz Mike Richardson, rysunki Paul Gulacy, tusz Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Premiera: wrzesień 2012. Cena 19,99$, 144 strony.

Temat na forum.

Crimson Empire Saga HC

Przesiąknięta krwią opowieść o ostatnim członku elitarnej Gwardii Imperatora Palpatine’a zostaje wydana w twardej oprawie! Od zemsty po odkupienie, historia Kira Kanosa zabrała go na pustynie Yinchorru, na korytarze siedziby Imperium i do jądra Nowej Republiki. Bohaterami są również Darth Vader, Boba Fett, Luke Skywalker i Leia Organa Solo.
Jest to epicka opowieść w jednym epickim tomie!
Scenariusz Mike Richardson, Randy Stradley, rysunki Paul Gulacy, litery P. Craig Russell, Randy Emberlin, tusz Dave Stewart, Michael Bartolo, okładka Dave Dorman. Cena 34,99$, 504 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (13)

Komiksy

''Skrajności'' w sprzedaży

2012-09-10 17:27:01 Egmont Polska

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że można już nabyć dziesiąty tom cyklu Dziedzictwo. Jednocześnie przypominamy, że jest to przedostatnia część tej komiksowej serii, której finał został zaplanowany na przyszły rok. Tymczasem życzymy miłej lektury.

Dziedzictwo tom #10: Skrajności

Bezwzględność Imperium Sithów prowadzi do zniszczenia wszelkiego życia na planecie Dac. Galaktyka – mimo osłabiających ją podziałów – jednoczy się, by dać odpór Imperium i ocalić tyle istnień, ile się tylko da. Gdy Sithowie szykują się do kontrataku, ujawniają się w ich gronie podziały, które zmienią przebieg nadciągającej wojny. Cade Skywalker tymczasem zbliży się ku swemu przeznaczeniu, które tak bardzo chciał odrzucić!
Ta historia, rozgrywająca się niemal 138 lat po wydarzeniach znanych z filmu Powrót Jedi, opowiada o odrodzonych Sithach i najmniej znanym ze spadkobierców dziedzictwa Luke’a Skywalkera!
Komiks zawiera historię przedstawioną oryginalnie w zeszytach Legacy #47-50.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brand Anderson, okładka Jan Duursema. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 104 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Plan wydawniczy Egmontu

2012-09-10 07:14:47 Egmont Polska

Prosto z zakończonego wczoraj StarForce 2012 przekazujemy plany Egmontu związane z komiksami, które pojawią się w przeciągu kilku najbliższych, jak i tych nieco bardziej odległych, miesięcy. Chociaż na panelu wydawnictwa zaznaczono, że plany nie są ostateczne i mogą ulec zmianom, to przedstawiona niżej rozpiska wydaje się raczej pewna.

Zgodnie z przewidywaniami w przyszłym roku ujrzymy ostatnie tomy Dziedzictwa oraz Rycerzy Starej Republiki. Po długiej przerwie wraca również cykl Mroczne czasy. W przyszłym roku Egmont ma zamiar kontynuować wydawanie dwumiesięcznika Star Wars Komiks, a także kwartalnika Star Wars Komiks Wydanie Specjalne. Warto zwrócić uwagę, że w kwietniu ukaże się pięćdziesiąty numer SWK, który z tej okazji będzie miał zwiększoną objętość. I tutaj mała niespodzianka dla wszystkich, którzy stracili nadzieję na zakończenie wydanych w 1997 roku przez TM-Semic komiksów Mroczne Imperium i Mroczne Imperium II. W środku tego jubileuszowego zeszytu znajdzie się od dawna oczekiwana przez wielu fanów historia pt. Empire's End.

W związku ze zbliżającym się zakończeniem obecnie wydawanych serii albumowych Egmont zastanawia się nad nową pozycją, która zostanie wprowadzona na nasz rynek. W tym celu kilka dni temu na facebooku pojawiła się sonda, w której można pomóc w podjęciu tej decyzji oddając swój głos na jeden z trzech tytułów: Invasion, Knight Errant oraz Dawn of the Jedi. Głosować możecie w tym miejscu. Zachęcamy również do wzięcia udziału w sondzie znajdującej się w dziale komiksowym Bastionu poświęconej temu samemu zagadnieniu.

Październik 2012
Rycerze Starej Republiki tom #9 (Knights of the Old Republic Volume #9: Demon) (104 strony)
- Demon (Knights of the Old Republic #47-50)
Star Wars Komiks #47
- The Devaronian Version (Republic #40-41) (44 strony)

Grudzień 2012
Mroczne czasy tom #4 (Dark Times #4: Blue Harvest) (136 stron)
- Blue Harvest (Dark Times #13-17, Dark Times: Blue Harvest #0)
Wydanie Specjalne Star Wars Komiks 4/2012 (15)
- Jedi Quest (Jedi Quest #1-4: Twilight) (88 stron)
Star Wars Komiks #48
- X-Wing Rogue Squadron Special (Omnibus: X-wing Rogue Squadron Volume #2) (13 stron)
- Sand Blasted (Tales #4) (28 stron)

Luty 2013
Star Wars Komiks #49
- Idiot’s Array (Empire #24-25) (44 strony)

Kwiecień 2013
Star Wars Komiks #50
- Empire’s End (Empire’s End #1-2) (48 stron)
- The Gauntlet of Death (Free Comic Book 2009) (8 stron)
Dziedzictwo tom #11 (Legacy Volume #11: War) (144 strony)
- War (Legacy #51-56)

Lipiec 2013
Rycerze Starej Republiki tom #10 (Knights of the Old Republic Volume #10: War) (120 stron)
- War (Knights of the Old Republic #51-55)

Październik 2013
Mroczne czasy tom #5 (Dark Times Volume #5: Out of the Wilderness) (120 stron)
- Out of the Wilderness (Dark Times #18-22)

Temat na forum.
KOMENTARZE (26)

Komiksy

Powrót komiksowych X-Wingów

2012-09-04 21:43:21 Egmont Polska

Po kilkunastu latach przerwy komiksowe przygody Eskadry Łotrów ponownie pojawiły się na naszym rynku. W najnowszym numerze kwartalnika Star Wars Komiks Wydanie Specjalne znalazła się historia zatytułowana "W służbie Imperium" pochodząca z popularnego przed laty cyklu X-wing: Rogue Squadron. Seria zadebiutowała w Polsce już dawno temu na łamach Gwiezdne Wojny Komiks.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 3/2012 (14): W służbie Imperium

Wedge Antilles, najsłynniejszy pilot X-winga w Sojuszu Rebeliantów oraz jego Eskadra Łotrów to jedna z najskuteczniejszych broni we flocie rebeliantów. Ale Imperium również ma swoich asów - bezlitosny 181 pułk Imperialnych myśliwców prowadzonych przez barona Fela, człowieka, który trenował wielu z najlepszych pilotów Eskadry Łotrów. Wedge i Łotry będą mieli okazję skorzystać ze swojego szkolenia gdy 181 zostanie wysłany, aby wyrównać rachunki z Eskadrą Łotrów.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach X-wing: Rogue Squadron #21-24.
Scenariusz Michael A. Stackpole, rysunki John Nadeau, tusz Jordi Ensign, kolory Dave Nestelle, okładka Gary Erskine. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron.


Temat na forum.
KOMENTARZE (15)
Loading..