TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Agent Cross na misji

2013-01-30 17:24:19 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem do sklepów komiksowych trafiły dwie nowe gwiezdnowojenne pozycje. Pierwsza z nich to przedostatni zeszyt przedstawiający losy tytułowego agenta Imperium, Jahana Crossa. Natomiast druga to omnibus pt. Infinities, w którego skład wchodzą historie "co by było, gdyby?", czyli np. co by się stało z Imperium, gdyby Luke nie zniszczył Gwiazdy Śmierci. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Agent of the Empire #9: Hard Targets #4 (5)

Imperialna Flota przybyła i agent Cross został oficjalnie poproszony o zaprzestanie swojej misji, w której miał nadzorować elekcję młodego Księcia Serreno. Ale Cross nie zamierza pozwolić by niewinny chłopiec został użyty jako jednorazowy pionek, nawet jeśli to miałoby służyć celom Imperium.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Davide Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Wes Dzioba, okładka Stephane Roux. Preview dostępny tutaj. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Omnibus: Infinities TPB

Zebrano tu trzy różne opowieści, w których jedna rzecz dzieje się inaczej niż w Oryginalnej Trylogii Gwiezdnych Wojen. Znajomi gracze – Luke Skywalker, księżniczka Leia, Han Solo i Darth Vader – wprowadzani są na nowe tory, które wyślą ich w kierunku tragicznych konsekwencji i niespodziewanych przyszłości!
Scenariusz Chris Warner, Dave Land, Adam Gallardo, rysunki Ryan Benjamin, Davide Fabbri, Drew Johnson, Juvaun Kirby, Dan Norton, Al Rio, tusz Ryan Bejamin, Saleem Crawford, Christian Dalla Vecchia, Neil Nelson, Ray Snyder, kolory Helen Bach, Joel Benjamin, Dan Jackson, Dave McCaig. Preview dostępny tutaj. Cena 24,99 $, 280 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Komiksowy rok 2012

2013-01-29 21:43:15

Rok 2012 już za nami. I jak to zwykle bywa przy okazji zamknięcia jakiegoś okresu przychodzi moment na dokonanie pewnych podsumowań i związanych z tym rozważań (nawet jeśli nie następuje to od razu). A ubiegły rok obfitował w kilka naprawdę interesujących wydarzeń i to zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Przypomnijmy sobie zatem co się działo podczas ostatnich dwunastu miesięcy, czym ekscytowali się czytelnicy komiksów oraz co było powodem ich przygnębienia lub nawet może frustracji.

Rynek amerykański

Patrząc na zeszły rok w stosunku do tego, co się działo na amerykańskim rynku wydawniczym, trudno jest mi oprzeć się wrażeniu, że wydawnictwo Dark Horse poszukuje. Poszukuje nowych tytułów, historii, a także świeżych twarzy. Nie waha się przed odkrywaniem nowych czasów czy sięganiem po dobrze znanych i może nieco już wyeksploatowanych bohaterów, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Nawiązuje nawet współpracę z książkowym wydawnictwem Del Rey starając się stworzyć wspólne projekty. Przede wszystkim jednak szuka pomysłów, które chwycą na tyle dobrze, że pozwolą przyciągnąć większą liczbę czytelników. Nie da się ukryć, że zainteresowanie komiksową linią Star Wars spada. Jest to wprawdzie proces powolny, jednak jak można zauważyć na przestrzeni ostatnich lat, regularnie zmierzający w dół. Wydawnictwu jest ciężko znaleźć dobre zastępstwo dla takich serii jak na przykład Knights of the Old Republic czy bardzo popularnego Legacy. Przyczyn jest z pewnością wiele, oczywiście swoje znaczenie ma tu również panujący kryzys, niestety nie zmienia to faktu, że gwiezdnowojenne komiksy mają pewien problem. Nie ma się zatem co dziwić, że Dark Horse eksperymentuje próbując wprowadzać nowe lub odświeżając stare rozwiązania, które, być może, pomogą wpłynąć na podniesienie sprzedaży komiksów SW. Przyglądnijmy się w takim razie w skrócie, co zrobił amerykański wydawca, aby wpłynąć na zwiększenie popytu swoich tytułów.

Początek roku 2012 to start dwóch nowych serii oraz powrót starego i dobrze znanego cyklu. Na rynku pojawił się Agent of the Empire (premiera pierwszego zeszytu miała miejsce jeszcze w grudniu 2011 r.), reklamowany przez twórców jako połączenie Jamesa Bonda z Jamesem Bourne’m w świecie Gwiezdnych Wojen, gdzie istnieje również możliwość spotkania dobrze znanych bohaterów sagi. Recenzje pierwszej historii tego cyklu zatytułowanej Iron Eclipse jest dostępna w tym miejscu. Druga z nowych pozycji to Dawn of the Jedi. Wydawnictwo zwróciło się tutaj do ulubionej pary autorów, Jan Duursemy oraz Johna Ostrandera, umiejscawiając akcję około 35 000 lat wstecz, w czasach początków powstawania Jedi. Zdecydowanie największy z eksperymentów oraz najpoczytniejsza pozycja Dark Horse’a w zeszłym roku. Pierwsze zeszyty rozeszły się bardzo szybko, w wyniku czego koniczne były dodruki. Jednak pomimo dobrego przyjęcia trudno dopatrywać się w początkach Dawn of the Jedi popularności podobnej do tej, która towarzyszyła poprzedniej serii prowadzonej przez zespół Duursema – Ostrander. Wspominając o tych dwóch premierach nie można również zapominać o powrocie popularnego cyklu Knights of the Old Republic w postaci miniserii War. Choć przez niektórych nowa opowieść była oceniana jako zwykły skok na kasę, to dla wielu fanów była to kolejna możliwość do powrotu w klimaty popularnej gry. Okazja, aby ponownie śledzić przygody Zeyna Carricka, który zmagał się z nowymi przeciwnościami losu w środku wojny z mandalorianami.

W dalszej części roku poza kontynuacjami rozpoczętych w 2011 r. Dark Times: Out of Wilderness oraz Crimson Empire III: Empire Lost, wydawnictwo Darhk Horse sięgnęło po legendarne postacie filmowe w myśl zasady, że nic nie przyciąga tak dobrze czytelników, jak to, co najlepiej znamy. W ten sposób na rynku pojawiły się Darth Vader and the Ghost Prison, Blood Ties: Boba Fett is Dead oraz Darth Maul: Death Sentence, ten ostatni jest następstwem powrotu mrocznego Sitha w czwartym sezonie serialu The Clone Wars.

W zeszłorocznym worku można odnaleźć jeszcze takie tytułu jak: Knight Errant: Escape, pojedynczą miniserię Lost Tribe of the Sith: Spiral (kontynuacje wydanej przez wydawnictwo Del Rey książki opowiadającej o zapomnianej grupie Sithów), dwa tomiki komiksowego The Clone Wars, krótką opowieść "The Art of the Bad Deal" z Hanem Solo i Chewbaccą opublikowaną w ramach Free Comic Book Day oraz czwartą odsłonę pojawiających się od czasu do czasu historii z cyklu Pure pt. "The Tyrant's Fist".

W sumie w zeszłym roku na rynku komiksowym pojawiło się 49 nowych zeszytów (z czego część posiadała różne warianty okładek), 2 tomiki, 1 bezpłatny komiks, 10 albumów w formie wydań zbiorczych oraz 1 kolekcjonerski w twardej oprawie, a także 6 Omnibusów. Pojawiły się nawet dwa komiksy nie związane z wydawnictwem Dark Horse czy nawet Gwiezdnymi Wojnami. Fanowski Vagabond, a także The Secrect Service #1 z Markiem Hamilem jako jednym z bohaterów. Średnio raz na tydzień czytelnicy mogli zakupić zupełnie nowy, niewydany wcześniej komiks, prawie raz na miesiąc wydanie zbiorcze, a co dwa miesiące przedruki starszych historii. Nienajgorszy wynik całkiem pracowitego sezonu.

Niestety rynek komiksowy to nie tylko informacje o kolejnych nowościach. Od czasu do czasu czytelnicy dowiadują się o zamknięciu niektórych tytułów. W ten sposób w tym roku rozstaliśmy się z opowiadającą o perypetiach młodej Jedi Kerry Holt i jej walce z Sithami serii Knight Errant, Blood Ties czyli więzach rodzinnych Boby Fetta, The Old Republic, którego kontynuację znajdziecie w książce The Old Republic: Annihilation, miniserią Lost Tribe of the Sith oraz powiązanego z cyklem książek Nowa era Jedi Invasion, na którego powrót jest jeszcze cień szansy w przyszłości.

Należy jednak pamiętać, że gdy coś się kończy to zaczyna się również coś nowego. Rynek nie lubi pustki, więc trzeba się postarać, aby szybko ją wypełnić i Dark Horse to robi. Wydawnictwo na styczeń zapowiedziało premierę nowego cyklu nazwanego po prostu Star Wars (pierwszy numer ukazał się już w Stanach i jak wieść niesie rozchodzi się jak ciepłe bułeczki). Akcja komiksu została umiejscowiona niedługo po bitwie o Yavin i ponownie będzie się kręcić wokół wielkich bohaterów z oryginalnej trylogii. Krótko mówiąc powrót do korzeni. Może to nieco dziwić tych, którzy pamiętają z jakich powodów ostatecznie zamknięto serię Rebellion (więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj), nie zmienia to jednak faktu, że wydawnictwo kolejny raz postanowiło postawić na to, co dobrze znane i rozpoznawalne. A obserwując kampanię reklamową prowadzoną w sieci wydaje się, że Dark Horse wiąże z nową pozycją większe niż zwykle nadzieje. Ciężko powiedzieć czy podobne oczekiwania towarzyszą drugiemu z zapowiadanych tytułów, czyli powracającemu Legacy, gdzie zamiast Cade’a Skywalkera zobaczymy Anię Solo (czy nie brzmi uroczo?). Kontynuacja tej popularnej serii na pewno wielu ucieszy, a czas pokaże czy przywróci jej dawny blask. Mimo wszystko trzeba przyznać, że prawnuczka Solo brzmi interesująco.

Właściwie można by uznać, że to już wszystko gdyby nie jedna wiadomość, która wstrząsnęła światkiem Gwiezdnych Wojen i zmieniła panujący porządek. Niewątpliwie najważniejsze wydarzenie zeszłego roku, od którego być może nawet powinno zacząć się to podsumowanie. Chodzi oczywiście o informację dotyczącą wykupienia Lucasfilmu przez The Walt Disney Company oraz tego, co ona oznacza dla firmy trzymającej pieczę nad komiksami z gwiezdnej sagi. Ponieważ przed kilku latu Disney przejął Marvela szybko pojawiło się pytanie czy Dark Horse zachowa licencję nad linią Gwiezdnych Wojen, którą utrzymuje od ponad dwudziestu lat. W sieci zaczęły krążyć plotki, a niektóre strony donosiły nawet o przejęciu praw do loga Star Wars. Informację te nie zostały jednak dotąd potwierdzone, a oficjalne stanowisko zajęte w tej sprawie przez Dark Horse Comics mówi, że przynajmniej w niedalekiej przyszłości nie zamierza porzucić gwiezdnowojennej marki. Mimo wszystko trzeba przyznać, że ich dalsze wspólne losy, przynajmniej na razie, wydają się niepewne i póki nikt ostatecznie nie rozwieje wątpliwości, nadal będą stały pod znakiem zapytania.

Rynek polski

Wydawałoby się, że najlepszym podsumowaniem zeszłego roku na rodzimym rynku wydawniczym będzie określenie - Egmont zwalnia tempo. I faktycznie nieco zwolnił, ale tak naprawdę nie było tak źle jak można by sądzić.

Od momentu, gdy jesienią 2008 r. wydawnictwo ponownie zabrało się za wydawanie komiksów Star Wars w naszym pięknym kraju, stopniowo przyzwyczajaliśmy się do poszerzania oferty. Pojawiały się kolejne albumy, otrzymaliśmy dwa kwartalniki, a komiksowy miesięcznik ukazywał się z niezachwianą regularnością. Dobra passa jednak się skończyła. Wiosną Egmont poinformował o wprowadzanych zmianach podyktowanych trudną sytuacją rynkową. Star Wars Komiks przeszedł w cykl dwumiesięczny zwiększając również swoja cenę o kilkadziesiąt groszy, a ukazujący się co trzy miesiące Star Wars Komiks Extra został zlikwidowany.

Fani chyba jednak specjalnie nie odczuli różnicy w swych portfelach. Liczba wydanych komiksów jest niewiele mniejsza od rekordowego pod tym względem roku 2011. W sprzedaży znalazło się 6 albumów, głównie wchodzących w skład Rycerzy Starej Republiki oraz Dziedzictwa (Egmont konsekwentnie dąży do wydania wszystkich części, których zostało już bardzo niewiele), ale nie tylko. Po długiej przerwie powróciły Mroczne czasy, a kolejną ich odsłonę mogliśmy poznać w Niebieskich żniwach. Dodatkowo mieliśmy możliwość nabycia 8 zeszytów Star Wars Komiks, 4 kwartalników Star Wars Komiks Wydanie Specjalne oraz 2 numerów Star Wars Komiks Extra. Większość publikowanych historii, podobnie jak w poprzednich latach, pochodziła z takich serii jak Republic, Empire, a także Star Wars Tales. Ponieważ jednak liczba niewydanych do tej pory opowieści jedno, dwu i cztero-zeszytowych nieustannie maleje (chodzi o zeszyty sprzedawane oryginalnie w USA), wydawnictwo coraz częściej rozgląda się pośród innych pozycji. Tym sposobem w zeszłym roku do naszego kraju wróciły X-wingi, z którymi pierwszy raz przeciętny polski czytelnik mógł się zapoznać w magazynie Gwiezdne Wojny Komiks.

Jak natomiast rysuje się obecny rok? Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że o ile nie spadną przychody ze sprzedaży, a przejęcie Lucasfilmu nie namiesza zbytnio w kwestii zawartych już umów, będzie podobny do poprzednich. Prawdopodobnie nie będzie dużych zmian. Zresztą sporą cześć planu wydawniczego została już przedstawiona kilka miesięcy temu (szczegóły znajdziecie w tym miejscu), a zbytnim zaskoczeniem nie jest nawet, ogłoszona tuż przed gwiazdką, zapowiedź nowego cyklu Invasion, który przecież krążył już w myślach Egmontu od jakiegoś czasu. Należy zatem nastawiać się na kontynuowanie dotychczasowej polityki i trzymać kciuki za nasze gwiezdnowojenne wydawnictwo. Na pewno nie zaszkodzi, a może nawet pomoże.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Wydanie zbiorcze Boba Fett is Dead

2013-01-23 11:08:07 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem na półki sklepów komiksowych trafiło wydanie zbiorcze zawierające ostatnią miniserię komiksu Blood Ties pt. Boba Fett is Dead. Scenarzystą komiksu jest Tom Taylor, a za rysunki odpowiedzialny jest Chris Scalf. Fabuła komiksu dzieje się na rok przed zniszczeniem przez rebeliantów pierwszej Gwiazdy Śmierci.

Blood Ties Volume #2: Boba Fett is Dead TPB

Ta wiadomość rozpowszechnia się z jednego końca galaktyki na drugi jak pożar: Boba Fett, najgroźniejszy łowca nagród w galaktyce, nie żyje.
Ale członkowie grupy, która zabiła Fetta sami są wybijani jeden po drugim przez tajemniczego mściciela, a Connor Freeman, syn jednego z klonów Jango Fetta zostaje wciągnięty w morderstwo. Freeman zostaje zwerbowany wbrew jego woli, aby odnaleźć i eskortować konkretnego łowcę nagród na odległym świecie o nieznanym związku z Bobą Fettem…
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Chris Scalf, okładka Daivid Palumbo. Preview dostępny tutaj. Cena 14,99 $, 96 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Zapowiedzi na kwiecień 2013

2013-01-20 12:56:04

Wydawnictwo Dark Horse Comics ogłosiło już wszystkie zeszyty, które ukażą się w kwietniu i wszystkie wydania zbiorcze, które na półkach sklepów komiksowych pojawią się w czerwcu. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami. Dodatkowo mamy kilka informacji dotyczących serii Star Wars.

Niedawno informowaliśmy o sukcesie, jaki odniósł pierwszy zeszyt nowej serii Briana Wooda. Znamy już datę, kiedy na rynek wejdą egzemplarze #1 z drugiego drukowania. Będzie to 6 lutego 2013 roku.

Chcielibyśmy również przypomnieć, iż w dniu premiery Star Wars #4 ukaże się limitowana edycja Star Wars #1. Na okładce tego wydania będzie się znajdował pierwotny szkic Alexa Rossa do okładki regularnej #1. Oto ten wariant:Star Wars #4: In the Shadow of Yavin #4 (6)

Gdy niewidzialna eskadra Leii ustawia pułapkę na szpiega w swoich szeregach, księżniczka zauważa, iż rebelianci nie są gotowi, by odeprzeć atak Imperium.
Tymczasem, Han Solo ucieka przed Imperium na niskich poziomach Coruscant, a Luke Skywalker rozkoszuje się czasem spędzanym ze swoją przyjaciółką…
Scenariusz Brian Wood, rysunki Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Alex Ross. Premiera: kwiecień 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Dark Times #25: Fire Carrier #3 (5)

Gdy Mistrz Jedi K’Kruhk wraz z grupą Padawanów oddalają się od imperialnego obozu dla uchodźców, odkrywają niebezpieczną tajemnicę, jaką lokalna policja ukrywa przed ich imperialnymi szefami!
Teraz, skazani na śmierć przez obie strony, muszą znaleźć bezpieczne miejsce. Ale czy można uciec przed mrocznymi czasami?
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Gabriel Guzman, kolory Garry Henderson, okładka Douglas Wheatley. Premiera: kwiecień 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Darth Vader and the Ninth Assassin #1 (5)

Ośmiu zabójców wynajętych do zabicia Dartha Vadera – ośmiu martwych. Teraz człowiek, który ich zaciągnął szuka dziewiątego zabójcy. Nagroda? Kwota wyższa niż wszystkie kredyty jego bezdennego skarbca. Ale kiedy przychodzi do pomszczenia jego syna, żadna kwota nie jest zbyt wielka by zdobyć jednego człowieka, który może zabić mrocznego Lorda Sithów…
Scenariusz Tim Siedell, rysunki Stephen Thompson, tusz Mark Irwin, kolory Michael Atiyeh, okładka Ariel Olivetti. Premiera: kwiecień 2013. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Legacy #2: Prisoner of the Floating World #2

Ania Solo znalazła miecz świetlny wewnątrz zepsutego imperialnego droida komunikacyjnego. Teraz jest ścigana przez lokalną policję… i rycerza imperialnego, który jest gotowy zabić tylko by zdobyć tę broń!
Na szczęście jako czarnorynkowy sprzedawca uratowanych z katastrof przedmiotów, Ania ma paru przyjaciół…
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Rachelle Rosenberg, okładka Dave Wilkins. Premiera: kwiecień 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Legacy Volume 1 HC

Przyszłość Gwiezdnych Wojen I rodu Skywalkerów jest opisana w serii Legacy Johna Ostrandera i Jan Duursemy. Legion Sithów podbił Imperium, Jedi są rozproszeni, a galaktyka jest podzielona. W to wszystko wkracza Cade, dziedzic nazwiska Skywalker…
Scenariusz John Ostrander, Jan Duursema, rysunki Jan Duursema, Adam DeKraker, Travel Foreman, Colin Wilson, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, Ronda Pattison, okładka Adam Hughes. Premiera: czerwiec 2013. Cena $34,99, 440 stron.Lost Tribe of the Sith: Spiral TPB

Ambitny sithański rebeliant, Spinner jest bliski zniszczenia równowagi w zaginionym plemieniu Sithów. Gdy zostaje aresztowany za zdradę i wysłany na statek więzienny, zaczyna myśleć o unieszkodliwieniu pojazdu, zniszczeniu plemienia, a nawet o ucieczce do galaktyki. To wszystko doprowadzi go do odnalezienia dawno zapomnianej broni. Konkurencyjna pasażerka na gapę z tego samego statku ma swoje własne plany dotyczące przyszłości plemienia. Ono nie potrzebuje zniszczenia, ono potrzebuje nowego przywódcy – jej.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, tusz Pierluigi Baldassini, kolory Michael Heisler, okładka Paul Renaud. Premiera: czerwiec 2013. Cena $18,99, 120 stron.

Temat na forum.

The Clone Wars: The Smuggler's Code TPB

Gdy napotyka kryminalistę ze swojej przyszłość, Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi atakuje zdeterminowany, by spełnić obietnicę, którą sobie złożył, gdy był młodym Rycerzem: doprowadzić uciekiniera na własną rękę! Na szlaku Obi-Wan uzyskuje przysługę od lokalnej przemytniczki, ale jej chęć odniesienia korzyści może spowodować więcej problemów, niż jej pomoc jest tak naprawdę warta!
Scenariusz Justin Aclin, rysunki Eduardo Ferrara, tusz Michael Atiyeh. Premiera: czerwiec 2013. Cena $7,99, 80 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Sukces Star Wars #1

2013-01-13 11:50:11 ComicBookResources.com

Kilka dni temu informowaliśmy o premierze nowej gwiezdnowojennej serii Dark Horse'a pt. Star Wars. Pierwszy zeszyt tego komiksu okazał się ogromnym sukcesem. 9. stycznia, w dniu premiery, cały nakład został wyczerpany i niedługo zostanie ogłoszony termin wydania drugiego drukowania Star Wars #1.

Dodatkowo wydawnictwo strona Comic Book Resources ogłosiła informację dotyczącą wariantów okładek zeszytów #1-4 ze szkicami Alexa Rossa, czyli rysownika okładek. Będą one swego rodzaju materiałem promującym całą serię. Wariant ze szkicem okładki #1 ukaże się w dniu premiery #4, wariant #2 ukaże się w dniu premiery #5 i następne dwie okładki będą wydawane analogicznie w dniach premier #6 i #7. Poniżej prezentujemy szkice, które znajdą się na okładkach tych wydań.


KOMENTARZE (7)

Komiksy

Premiera Star Wars

2013-01-09 19:54:38 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem ukazał się debiutancki zeszyt nowej serii komiksowej Briana Wooda pt. Star Wars. Jest to o tyle ciekawa pozycja, gdyż wydawnictwo Dark Horse Comics długo nie wydawało żadnej serii regularnej w uniwersum Star Wars. Fabuła tego komiksu dzieje się w trakcie Oryginalnej Trylogii, zanim Luke dowiedział się kto jest jego siostrą i zanim Rebelianci zniszczyli drugą Gwiazdę Śmierci. Za rysunki odpowiedzialny jest Carlos D'Anda.

Star Wars #1 jest również dostępny w kilku wersjach wariantów okładkowych. Niestety nie zostały nigdzie opublikowane dokładne ich zdjęcia, ale Jennifer Heddle na swoim Twitterze zamieściła zdjęcie dwóch z nich:Po lewej znajduje się wariant, który można nabyć tylko w sieci sklepów Hastings. Natomiast ten po prawej zostanie wydany w dniu premiery Star Wars #4 jako materiał promujący. Dodatkowo ukazały się dzisiaj następujące warianty: wariant bez oferty darmowej wersji elektronicznej komiksu, wariant sieci sklepów Game Shop i wariant firmy Dynamic Forces, który zawiera podpis scenarzysty, Briana Wooda.

Star Wars #1: In the Shadow of Yavin #1 (3)

To są Gwiezdne Wojny, jakie pamiętasz… I jakich jeszcze nigdy nie widziałeś! Zabieramy cię powrotem do fascynujących i przepełnionych przygodami czasów następujących po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci, gdy Imperium rządziło, Rebelia walczyła o wolność, a galaktyka była niebezpiecznym miejscem, w którym wszystko mogło się zdarzyć!
Scenariusz Brian Wood, rysunku Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Alex Ross. Preview dostępny tutaj. Cena 3,50 $, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (16)

Komiksy

Czystki ciąg dalszy

2013-01-02 15:58:49

Dzisiaj za oceanem na półki sklepów komiksowych trafił drugi i zarazem ostatni zeszyt nowej Czystki pt. The Tyrant's Fist. Komiks przedstawia początki tytułowej Czystki i wkładu w nią Mrocznego Lorda, Dartha Vadera.

Purge: The Tyrant's Fist #2 (2)

Darth Vader, ręka nowego Imperium Galaktycznego, musi znaleźć nową drogę do zdominowania zbuntowanych tubylców. Zwykła siła nie zadziała na tych ludzi; Vader musi wykroić serce ich dumy i wypełnić pustkę, którą pozostawił strachem i posłuszeństwem dla Imperium. Ale jeden Jedi blokuje ścieżkę do potęgi.
Scenariusz Alexander Freed, rysunki i tusz Marco Castiello, Andrea Chella, kolory Michael Atiyeh, okładka Dan Scott. Preview dostępny tutaj. Cena 3,50 $, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (3)
Loading..