TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Zapowiedź Darth Vader and the Ghost Prison HC

2013-02-28 15:32:56 YouTube.com

Stacja IGN opublikowała filmik, który jest zapowiedzią wydania zbiorczego w twardej oprawie komiksu Darth Vader and the Ghost Prison. Można go obejrzeć poniżej, a sam komiks na półki sklepów komiksowych trafi za miesiąc, 27. marca.


KOMENTARZE (2)

Komiksy

Jahan Cross i Xesh powracają

2013-02-28 15:15:41 DiamondComicsDistributors.com

Wczoraj na półki sklepów komiksowych trafiły nowe zeszyty serii Agent of the Empire i Dawn of the Jedi. Scenarzystą obu serii jest John Ostrander. Dodatkowo swoją premierę miał komiks Star Wars #1 w ramach trzeciego drukowania. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Agent of the Empire #10: Hard Targets #5 (5)

Każdy, nawet Boba Fett, ściga młodego Hrabiego Dooku. Gdy Cross i lojalna straż Hrabiego próbują go zaprowadzić w bezpieczne miejsce, uświadamiają sobie, że są otoczeni!
Kiedyś za Crossem stała potęga i autorytet Imperium. Teraz pozostały mu już tylko jego własne pięści.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Davide Fabbri, tusz Christian Dalla, Vecchia, kolory Wes Dzioba, okładka Stephane Roux. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi #9: Prisoner of Bogan #4 (5)

Gdy Je’daii zbliżają się do tajemniczego Xesha i jego szalonego towarzysza, Daegena Loka, do pościgu dołącza potężna kobieta z przeszłości Xesha.
Tymczasem Lokowi udało się przekonać swoich dawnych wrogów, by pomogli mu unicestwić Je’daii!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wes Dzioba, okładka David Michael Beck. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Star Wars #1: In the Shadow of Yavin #1 (3) - 3rd printing

To są Gwiezdne Wojny, jakie pamiętasz… I jakich jeszcze nigdy nie widziałeś! Zabieramy cię powrotem do fascynujących i przepełnionych przygodami czasów następujących po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci, gdy Imperium rządziło, Rebelia walczyła o wolność, a galaktyka była niebezpiecznym miejscem, w którym wszystko mogło się zdarzyć!
Scenariusz Brian Wood, rysunku Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Alex Ross. Preview dostępny tutaj. Cena 3,50 $, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Pierwsze concept arty Legacy

2013-02-21 17:15:25 Newsarama.com

Niedawno informowaliśmy o powrocie na półki sklepów komiksowych jednej z najbardziej popularnych gwiezdnowojennych serii - Legacy (w Polsce Dziedzictwo). Do premiery pierwszego zeszytu nowej odsłony tego komiksu został równo miesiąc. Niedawno portal Newsarama umieścił cztery concept arty autorstwa Gabriela Hardmana, rysownika serii. Można je dokładnie obejrzeć poniżej.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (13)

Komiksy

Carlos D'Anda rysuje

2013-02-20 15:49:31 Facebook

Za oceanem ukazały się już dwa pierwsze zeszyty nowej gwiezdnowojennej serii regularnej pt. Star Wars. Tymczasem w internecie został umieszczony filmik, na którym można zobaczyć jak Carlos D'Anda, rysownik serii, szkicuje Lorda Vadera w sklepie komiksowym Beach Ball Comics.


KOMENTARZE (4)

Komiksy

''Układ idioty'' już dostępny

2013-02-19 20:32:50 Egmont Polska

Dziś do sprzedaży trafił pierwszy w tym roku numer Star Wars Komiks. Tym razem na czytelników czeka opowieść pochodząca z popularnego cyklu Empire pt. "Układ idioty". Komiks jak zwykle dostępny jest w kioskach, salonach prasowych, wybranych księgarniach oraz sklepach internetowych.

Star Wars Komiks 1/2013 (49)

"Układ idioty" (Idiot's Array, Empire #24-25) - Sabak to najpopularniejsza gra karciana i najczęstsza forma hazardu w galaktyce. Grać może dowolna liczba osób i często zdarza się, że ktoś rezygnuje lub dołącza w trakcie przedłużającej się rozgrywki. Celem gry jest uzyskanie układu kart, których łączna punktacja jest najbardziej zbliżona do 23 lub -23. Kto ma równo 23 punkty, ten ugrał sabaka, a najwyższym rodzajem sabaka jest ten z udziałem karty „Idiota” o zerowej wartości – to właśnie tytułowy układ idioty. Grywa się o bardzo wysokie stawki – Han Solo, bohater komiksu, wygrał kiedyś w karty „Sokoła Millennium” od swojego przyjaciela Landa Calrissiana. Hazard jednak nieraz wpędzał też Hana w kłopoty i tak jest także tym razem. Na marginesie warto wspomnieć, że dzięki dość dokładnym opisom zasad gry w książkach Star Wars, fani w różnych krajach tworzą własne zestawy kart i grywają w sabaka między sobą. W historii pojawia się Jib Kopatha, znany czytelnikom z komiksu Cel: Vader (SWK 4/2009). Kopatha jest Bothaninem i zajmuje się tym, co jest specjalnością jego rasy: obraca informacjami. Cztery lata po wydarzeniach z tej opowieści bothańscy szpiedzy dostarczą rebeliantom plany drugiej Gwiazdy Śmierci.
Scenariusz Ron Marz, rysunki Jeff Johnson i Joe Corroney, kolory Michael Atiyeh, okładka David Michael Beck.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,99 zł, 48 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Zapowiedzi na maj 2013

2013-02-14 16:11:21 ComicBookResources.com

Znamy już wszystkie zeszyty, które wydawnictwo Dark Horse Comics wyda w maju tego roku i wydania zbiorcze, które na półki sklepów komiksowych trafią dwa miesiące później, w lipcu. Wśród nich możemy znaleźć m.in. nowe zeszyty serii takich jak Star Wars, czy Dark Times i wydanie zbiorcze wszystkich historii z cyklu Purge. Wydawnictwo powtórzyło również zapowiedź dziesiątego zeszytu komiksu Johna Ostrandera pt. Dawn of the Jedi, który pierwotnie miał się ukazać miesiąc wcześniej. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Star Wars #5: In the Shadow of Yavin #5 (6)

Gdy księżniczka Leia zostaje uwięziona pomiędzy dwoma eskadrami myśliwców TIE, jej misja może dobiec końca. Ale Luke Skywalker stara się jak może, by nie wykonać rozkazu księżniczki i ją ponownie uratować. Czas nagli, a Imperium jest coraz bliżej!
Scenariusz Brian Wood, rysunki Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Rodolfo Migliari. Premiera: maj 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Dark Times #26: Fire Carrier #4 (5)

Mistrz Jedi K’Kruhk wyrusza na wojnę przeciwko żołnierzom lokalnej policji, by umożliwić padawanom szansę ucieczki. Ale padawani właśnie odkryli w lesie nowe, niespodziewane niebezpieczeństwo.
Co gorsza, Imperium zaczęło być podejrzliwe co do akcji lokalnej policji i postanowiło wysłać tam szturmowców, by to sprawdzili. Moc jest potężnym sojusznikiem, ale nawet mistrz Jedi nie może walczyć w walce na trzech frontach!
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Gabriel Guzman, kolory Garry Henderson, okładka douglas Wheatley. Premiera: maj 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Darth Vader and the Ninth Assassin #2 (5)

Nieznany wróg zniszczył gwiezdny niszczyciel. Została podjęta próba zamachu na życie imperatora. Nowe zło się pokazało w galaktyce, a Darth Vader zamierza je znaleźć i zmiażdżyć. Ale Lord Sithów musi się mieć na baczności. Jego nowy przeciwnik włada bardzo starą i mroczną magią.
Scenariusz Tim Siedell, rysunki Stephen Thompson, tusz Mark Irwin, kolory Michael Atiyeh, okładka Ariel Olivetti. Premiera: maj 2013. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi #10: Prisoner of Bogan #5 (5)

Daegen Lok jest o krok od wywołania wojny z Je’daii. Wraz z silnym w Mocy Xeshem jako sojusznikiem i młodym jeńcem Je’daii, Lok jest bliski spełnienia swojego celu.
Ale Komandosi Je’daii depczą im po piętach. Tymczasem Mistrzowie w Świątyniach odkryli kilka tajemnic z przeszłości Xesha. Coś gorszego od więźnia Bogan szwenda się po systemie Tython!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wes Dzioba, okładka David Michael Beck. Premiera: maj 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Legacy #3: Prisoner of the Floating World #3

Ania Solo i jej przyjaciele byli ścigani, zablokowani i zostali obstrzelani, a teraz ugrzęźli na świecie stopionej siarki tylko z powodu pewnego rycerza imperialnego, który bardzo chce ich śmierci. Gdy się wydaje, że gorzej już nie może być, pojawia się inny imperialny rycerz! Ale przyszedł im pomóc, czy by ich zniszczyć?
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Rachelle Rosen berg, okładka Dave Wilkins. Premiera: maj 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Agent of the Empire Volume 2: Hard Targets TPB

Gdy aktualny Hrabia Dooku zostaje zamordowany – a Boba Fett jest oskarżany o jego zabójstwo – młody dziedzic Hrabiego zostaje politycznym pionkiem. Agent Cross ma swoje rozkazy, ale gdy chłopiec ma zostać z swoim niebezpiecznym wujkiem, złym łowcą nagród i dwoma zabójczymi paniami, Cross zmienia swoją misję!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Davidé Fabbri, tusz Davidé Fabbri, Christian Dalla Vecchia, kolory Wes Dzioba, okładka Stéphane Roux. Premiera: lipiec 2013. Cena $19,99, 128 stron.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi Volume 2: Prisoner of Bogan TPB

Xesh, tajemniczy obcy wojownik zostaje oczarowany przez szaleńca, Daegena Loka i jego obsesję podbicia znanej przestrzeni. Je’daii rozdzielili grupy łowców, by powstrzymać Loka i ocalić oszukanego Xesha, ale nie są sami. Pierwotni mistrzowie Xesha wysłali swojego własnego łowcę… z rozkazem, by zabić!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wes Dzioba, okładka David Michael Beck. Premiera: lipiec 2013. Cena $18,99, 128 stron.

Temat na forum.

Purge TPB

Darth Vader niesie śmierć Jedi, którzy przetrwali rozkaz 66. Jego legenda rośnie wraz z następnymi Jedi, którym zmiażdżył nadzieję, ich samych i wszystkie wspomnienia o nich, które posiadały cywilizacje będące teraz we władaniu Imperium Galaktycznego.
Scenariusz Haden Blackman, Alexander Freed, John Ostrander, rysunki Marco Castiello, Jim Hall, Chris Scalf, Douglas Wheatley, tusz Alex Lei, Mark McKenna, kolory Michael Atiyeh, Ronda Pattison, okładka Adam Hughes. Premiera: lipiec 2013. Cena $17,99, 120 stron.

Temat na forum.


KOMENTARZE (3)

Komiksy

Luke i Leia łączą swoje siły

2013-02-13 16:28:44 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem na półki sklepów komiksowych trafił drugi zeszyt bestsellerowej serii Briana Wooda pt. Star Wars. Fabuła komiksu dzieje się zaraz po wydarzeniach ukazanych w Nowej Nadziei. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Star Wars #2: In the Shadow of Yavin #2 (6)

Młody i zarazem chytry imperialny oficer oczekuje na każdy następny ruch rebeliantów, więc księżniczka Leia tworzy wraz z Lukiem Skywalkerem niewidzialną eskadrę, której zadaniem jest wykrycie szpiega w swoich szeregach.
Tymczasem Han Solo wraz z Chewbaccą spotykają się z łowcą nagród, Bobą Fettem, a Darth Vader zostaje wysłany przez Imperatora na tajną misję!
Scenariusz Brian Wood, rysunki Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Alex Ross. Preview dostępny tutaj. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Zapowiedź nowego SW Komiks

2013-02-10 21:49:53 Egmont Polska

Początek nowego sezonu komiksowego coraz bliżej. Niedługo pojawi się u nas pierwszy w tym roku gwiezdnowojenny komiks wydawnictwa Egmont. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Star Wars Komiks 1/2013 (49)

"Układ idioty" (Idiot's Array, Empire #24-25) - Sabak to najpopularniejsza gra karciana i najczęstsza forma hazardu w galaktyce. Grać może dowolna liczba osób i często zdarza się, że ktoś rezygnuje lub dołącza w trakcie przedłużającej się rozgrywki. Celem gry jest uzyskanie układu kart, których łączna punktacja jest najbardziej zbliżona do 23 lub -23. Kto ma równo 23 punkty, ten ugrał sabaka, a najwyższym rodzajem sabaka jest ten z udziałem karty „Idiota” o zerowej wartości – to właśnie tytułowy układ idioty. Grywa się o bardzo wysokie stawki – Han Solo, bohater komiksu, wygrał kiedyś w karty „Sokoła Millennium” od swojego przyjaciela Landa Calrissiana. Hazard jednak nieraz wpędzał też Hana w kłopoty i tak jest także tym razem. Na marginesie warto wspomnieć, że dzięki dość dokładnym opisom zasad gry w książkach Star Wars, fani w różnych krajach tworzą własne zestawy kart i grywają w sabaka między sobą. W historii pojawia się Jib Kopatha, znany czytelnikom z komiksu Cel: Vader (SWK 4/2009). Kopatha jest Bothaninem i zajmuje się tym, co jest specjalnością jego rasy: obraca informacjami. Cztery lata po wydarzeniach z tej opowieści bothańscy szpiedzy dostarczą rebeliantom plany drugiej Gwiazdy Śmierci.
Scenariusz Ron Marz, rysunki Jeff Johnson i Joe Corroney, kolory Michael Atiyeh, okładka David Michael Beck.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,99 zł, 48 stron. Premiera: 19 lutego 2013 r.

Temat na forum.
KOMENTARZE (17)

Komiksy

K'Kruhk powraca w Fire Carrier

2013-02-06 20:20:21 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj po długiej przerwie za oceanem ukazał się nowy zeszyt serii Randy'ego Stradleya pt. Dark Times. W nowej miniserii pt. Fire Carrier zobaczymy między innymi Mistrza K'Kruhka i młodych Padawanów, których poznaliśmy w jednej z poprzednich historii. Dodatkowo dzisiaj swoją premierę miał komiks Star Wars #1 w ramach drugiego drukowania (pierwsze zostało wyprzedane w dniu premiery, trzecie jest zaplanowane na 27. lutego). Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Dark Times #23: Fire Carrier #1 (5)

Mistrz Jedi K’Kruhk przebywa wraz z grupą młodych Padawanów. W galaktyce polującej na Jedi są zmuszeni do lądowania na jednej z imperialnych planet, by ukryć się w obozie dla uchodźców wśród innych istot, które zostały pokrzywdzone przez wojny klonów. Ale K’Kruhk wyczuwa, że coś jest nie w porządku!
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Gabriel Guzman, kolory Garry Henderson, okładka Douglas Wheatley. Preview dostępny tutaj. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.

Star Wars #1: In the Shadow of Yavin #1 (3) - 2nd printing

To są Gwiezdne Wojny, jakie pamiętasz… I jakich jeszcze nigdy nie widziałeś! Zabieramy cię powrotem do fascynujących i przepełnionych przygodami czasów następujących po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci, gdy Imperium rządziło, Rebelia walczyła o wolność, a galaktyka była niebezpiecznym miejscem, w którym wszystko mogło się zdarzyć!
Scenariusz Brian Wood, rysunku Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Alex Ross. Preview dostępny tutaj. Cena 3,50 $, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)
Loading..