TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

O wariantach okładkowych

2013-03-28 15:47:30 Różne

Niedawno prezentowaliśmy warianty okładek komiksów Star Wars #1-2 i Legacy Vol. 2 #1. Dzisiaj chcielibyśmy wam pokazać jak wyglądały wczesne etapy tworzenia niektórych z nich.
Dodatkowo poniżej znajdują się w dobrej jakości zdjęcia wariantu WonderCon Legacy #1, wariantu kioskowego Star Wars #1 i okładki regularnej z napisami Star Wars #4, które niedługo trafi na półki sklepów komiksowych.


Star Wars #1: In the Shadow of Yavin #1 (6) (wariant Game Stop)


Szkic

Pełna okładka

Okładka z napisami


Star Wars #1: In the Shadow of Yavin #1 (6) (wariant Hastings)


Okładka przed nałożeniem kolorów

Okładka z napisami


Star Wars #2: In the Shadow of Yavin #2 (6) (wariant kioskowy)


Pełna okładka

Okładka z napisami


Legacy Vol. 2 #1: Prisoner of the Floating World #1 (wariant Phantom)


Pełna okładka

Okładka z napisami


Legacy Vol. 2 #1: Prisoner of the Floating World #1 (wariant WonderCon)


Okładka z napisami


Star Wars #4: In the Shadow of Yavin #4 (6) (okładka regularna)


Pełna okładka

Okładka z napisami

KOMENTARZE (2)

Komiksy

Nastał Świt Jedi

2013-03-27 18:50:13 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem zadebiutował dziewiąty zeszyt serii Dawn of the Jedi. Stworzył go duet z Johnem Ostranderem i Jan Duursemą w składzie. Fabuła komiksu dzieje się ponad 25 000 lat przed bitwą o Yavin i przedstawia początki Zakonu Jedi.

Dawn of the Jedi #9: Prisoner of Bogan #4 (5)

Gdy Je’daii zbliżają się do tajemniczego Xesha i jego szalonego towarzysza, Daegena Loka, do pościgu dołącza potężna kobieta z przeszłości Xesha.
Tymczasem Lokowi udało się przekonać swoich dawnych wrogów, by pomogli mu unicestwić Je’daii!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wes Dzioba, okładka David Michael Beck. Premiera: luty 2013. Cena 2,99 $, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Komiksowe ciekawostki

2013-03-20 20:58:14 Wywiad Mastera

Trochę czasu minęło, od kiedy ostatnio publikowaliśmy komiksowe ciekawostki. Tym razem mamy w zanadrzu aż pięć informacji.

1. Kolejny dodruk Star Wars #1

Nowa seria komiksowa Briana Wooda pt. Star Wars bardzo dobrze sobie radzi od samego początku, czyli od premiery pierwszego zeszytu. W ciągu kilkunastu godzin został wyprzedany cały nakład i wydawnictwo było zmuszone wydać ten sam numer komiksu w ramach drugiego drukowania. Lecz to i tak było za mało. Niedawno swoją premierę miało już trzecie drukowanie Star Wars #1 i parę dni temu wydawnictwo ogłosiło, że na tym się nie skończy.

Czwarte drukowanie In the Shadow of Yavin #1 trafi na półki sklepów komiksowych 17. kwietnia. Poniżej prezentujemy okładkę tego wydania, która jest bardzo podobna do tej z trzeciego drukowania (różni się tylko kolorem loga Star Wars).2. Komiksy Star Wars u Marvela według Michaela Heislera

W ostatnich miesiącach nie słyszeliśmy wiele na temat rzekomej zmiany wydawcy komiksów Star Wars (licencja miałaby przejść z Dark Horse'a do Marvela). Większość oficjalnych źródeł zdementowała te plotki pisząc, że jeszcze nic nie jest postanowione. Ale nikt nie wykluczył takiego manewru z licencją, jaki może wykonać w najbliższym czasie Disney.
Na forum Czarnego Konia Michael Heisler, człowiek odpowiedzialny za litery w większości nowych komiksów Star Wars określił swoje stanowisko w tej sprawie. Jego przetłumaczoną wypowiedź prezentujemy poniżej.

Niedawno przedłużyłem kontrakt na robienie liter w komiksach Star Wars do 2014 roku.

Nie mogę powiedzieć, że gwiezdnowojenna licencja nigdy nie trafi do Marvela. Ale to jest o wiele abrdziej skomplikowane, niż się wydaje być. Disney może być właścicielem, ale Star Wars jest nadal ŸŸwłasnościąˆˆ Lucasfilmu. Bohaterowie Marvela są nadal własnościąˆˆ Marvel Characters. Po ponad trzech latach posiadania Marvela przez Disney, nie znajdziesz zmian w ich komiksach, które mogłyby świadczyć o ingerencji Disneya. Marvel jest nadal w Nowym Jorku, Lucasfilm w San Francisco, a Disney w Burbanku. Nie ma szans, że w jednej chwili wszyscy się znajdą szczęśliwi w jednym pomieszczeniu w Disneylandzie.

To wyjątkowa sytuacja. Jedyna duża korporacja (podobna do Disneya), która posiadała prawa do jednego z większych wydawnictw komiksowych to Time Warner, które było właścicielem DC Comics. Jeżeli zpojrzysz na oznaczenia komiksów od DC, nie będziesz miał wątpliwości, kto jest właścicielem. Ale Warner Bros posiada również prawa do Harry'ego Pottera i nie doszło do komiksów o Harrym od DC. Time Warner produkuje również True Blood, a komiksy o tym pisze IDW. WB produkował przez pięć lat przygody Buffy, a wszyscy wiemy, że komiksy o niej tworzy Dark Horse.

To tylko kilka przykładów, na których podstawie można zauważyć, że to nie jest pewne, że Marvel przejmie licencję na komiksy Star Wars. Nie wierzcie w to, co nie pochodzi od Lucasfilmu, czy Dark Horse'a.


3. Legacy Volume 2

W niedawnym wywiadzie twórcy nowego Legacy, Gabriel Hardman i Corinna Bechko na pytanie o sposób numerowania ich serii odpowiedzieli dość niejednoznacznie. Pytanie dotyczyło, czy nowe Legacy będzie numerowane od #1 jako zupełnie nowa seria, czy jako Legacy Volume 2 #1.

Mimo, iż Gabriel i Corinna nie udzielili nam pewnej odpowiedzi, od wczoraj wiemy, że ich seria będzie numerowana jako Legacy Volume 2. Do wszystkich nazw zapowiedzianych zeszytów na stronie wydawnictwa została dodana fraza Volume 2.

4. Zapowiedź nowej serii

W jednym z ostatnich wywiadów Randy Stradley zapowiedział, że zostanie ogłoszona nowa seria (miało się to odbyć w zeszłym tygodniu, ale Stradley zaznaczył, że ten termin może się przesunąć). Parę dni temu na forach Czarnego Konia redaktor naczelny gwiezdnowojennych komiksów przeprosił fanów, że w wyznaczonym terminie nowa seria nie została ogłoszona, ale dodał, że wszystko zostanie wyjawione w okolicach najbliższego piątku (za dwa dni).

5. Ghost Prison a Fire Carrier

Nadszedł czas na dość nietypową ciekawostkę. Chodzi o to jak dwa niedawno wydane komiksy, Darth Vader and the Ghost Prison i Dark Times: Fire Carrier, się ze sobą łączą dzięki parze kadrów. Przedstawiamy je poniżej (po lewej kadr z Darth Vader and the Ghost Prison #1 (5) a po prawej z Dark Times: Fire Carrier #1 (5)).


KOMENTARZE (9)

Komiksy

Legacy powraca

2013-03-20 19:40:02 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem zadebiutowała druga długo oczekiwana seria tego roku - Legacy Vol. 2. Fabuła tego komiksu dzieje się zaraz po wydarzeniach z Legacy: War autorstwa Johna Ostrandera i Jan Duursemy i skupia się na losach młodej Ani Solo. Autorami serii są Corinna Bechko i Gabriel Hardman. Drugi zeszyt ukaże się za miesiąc, 24. kwietnia.

Legacy Volume 2 #1: Prisoner of the Floating World #1

Mimo swojego pochodzenia, Ania Solo jest zwykłą dziewczyną próbującą znaleźć swoje miejsce w galaktyce, która stała się niebezpieczna. Ale jej sytuacja pogarsza się kiedy znajduje miecz świetlny oraz imperialnego droida komunikacyjnego. Okazuje się też, że wydano na nią wyrok śmierci!
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Rachelle Rosenberg, okładka Dave Wilkins. Premiera: marzec 2013. Cena $2,99, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Zapowiedzi na czerwiec 2013

2013-03-19 19:32:58 ComicBookResources.com

Wydawnictwo Dark Horse Comics wyjawiło już wszystkie tytuły, które na półki sklepów komiksowych trafią w czerwcu bieżącego roku. Wśród nich odległą galaktykę reprezentować będą nowe zeszyty serii Dark Times, Darth Vader and the Ninth Assassin, Star Wars i Legacy. Dodatkowo, 3 miesiące później, we wrześniu, ukaże się nowy Omnibus, w którego skład będą wchodzić pierwsze przygody młodego padawana Zayne'a Carricka. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Dark Times #27: Fire Carrier #5 (5)

Walka mistrza K’Kruhka z żołnierzami lokalnej policji zbliża się do końca pojawieniem się dwóch niespodziewanych sojuszników.
Uchodźca, którego on i padawani szukali może być w zasięgu wzroku… ale mroczny cień wśród ich szeregów wróży niebezpieczną przyszłość.
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Gabriel Guzman kolory Garry Henderson, okładka Douglas Wheatley. Premiera: czerwiec 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Star Wars #6: In the Shadow of Yavin #6 (6)

Będąc uwięzionym wraz z Chewbaccą przez imperialnych, Han Solo wymyśla zaimprowizowany plan, który nie mógł być bardziej niebezpieczny! Tymczasem, w innej części galaktyki, księżniczka Leia i Wedge Antilles szykują się na pewną śmierć nieświadomi tego, że Luke również postanowił improwizować. A Darth Vader się temu wszystkiemu przygląda…
Scenariusz Brian Wood, rysunki Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Rodolfo Migliari. Premiera: czerwiec 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Darth Vader an the Ninth Assassin #3 (5)

Poszukiwania osób odpowiedzialnych za próbę zabójstwa imperatora doprowadziły Dartha Vadera na unoszący się nad tajemniczym księżycem gwiezdny niszczyciel. Na powierzchni zamiast ocalałych spotyka tylko starożytne ruiny i przerażonych tubylców. Tymczasem łowca oczekuje na dogodny moment do ataku!
Scenariusz Tim Siedell, rysunki Ivan Fernandez, tusz Denis Frietas, kolory Michael Atiyeh, okładka Ariel Olivetti. Premiera: czerwiec 2013. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Legacy Vol. 2 #4: Prisoner of the Floating World #4

Znikająca planeta i oszust odkryli… śmiertelnie niebezpieczną pułapkę i bardzo niebezpieczną ucieczkę. Gdy Ania Solo wyruszała na przygodę, nie miała pojęcia, że dołączą do niej kłopoty, niebezpieczeństwa i Sithowie!
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Rachelle Rosenberg, okładka Dave Wilkins. Premiera: czerwiec 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Omnibus: Knights of the Old Republic Volume 1

Padawan Zayne Carrick zostaje nagle oskarżony o zabójstwo swoich przyjaciół z Zakonu. Jednak nikt nie jest świadomy, że za tym wszystkim tak naprawdę stoją Mistrzowie Zayne’a i że to właśnie oni starają się go zabić zanim odkryje prawdę.
Wydanie zawiera komiksy Knights of the Old Republic #0-18.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, Travel Foreman, Harvey Tolibao, Dustin Weaver, kolory Michael Atiyeh, Jay David Ramos, okładka Travis Charest. Premiera: wrzesień 2013. Cena $24,99, 424 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Wojna trwa - finałowy tom Dziedzictwa coraz bliżej

2013-03-17 21:34:14 Egmont Polska

Według zapowiedzi wydawnictwa Egmont 8 kwietnia do sprzedaży trafi jedenasty tom cyklu Dziedzictwo, będący zakończeniem zmagań pomiędzy Cadem Skywalkerem, a Darthem Kraytem. Jaki będzie finał tej opowieści? O tym polscy czytelnicy będą mogli się przekonać już w przyszłym miesiącu.

Dziedzictwo tom #11: Wojna

Darth Krayt, przywódca zakonu zwanego Jednym Sithem, odrodził się po tym, jak omal nie poniósł śmierci z ręki Dartha Wyyrloka. Za pośrednictwem Mocy przekazał wszystkim Sithom wiadomość, że jest cały i zdrowy. Lojaliści z imperium Roana Fela, Sojusz Galaktyczny oraz Jedi przechodzą do defensywy, uginając się pod naporem zjednoczonych Sithów. Cade Skywalker, ostatni znany dziedzic Skywalkerów, także wyczuł powrót Krayta i w końcu pogodził się z faktem, że jego przeznaczeniem jest zmierzyć się z sithańskim imperatorem, nawet jeśli skończy się to dla niego śmiercią. Nikt jednak nie wie, że Darth Krayt powraca silniejszy niż kiedykolwiek, z nową armią bezwzględnie posłusznych sithańskich żołnierzy i potężną armadą okrętów...
Komiks zawiera historię przedstawioną oryginalnie w zeszytach Legacy War #1-6.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brand Anderson, okładka Jan Duursema. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 144 strony. Premiera: 8 kwietnia 2013 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Han Solo zginie?

2013-03-13 14:29:52 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem na półki sklepów komiksowych trafiły dwie nowe gwiezdnowojenne pozycje. Pierwszą z nich jest trzeci zeszyt bestsellerowej serii Briana Wooda pt. Star Wars, której fabuła akcja dzieje się zaraz po bitwie o Yavin. Natomiast drugim komiksem, który miał dzisiaj swoją premierę jest dziesiąty tom serii The Clone Wars. Zachęcamy do poznania się z poniższymi szczegółami.

Star Wars #3: In the Shadow of Yavin #3 (6)

Księżniczka Leia utworzyła w tajemnicy nową eskadrę X-wingów, której zadaniem jest wykrycie szpiega w szeregach Rebelii. Ale dowodzenie tą eskadrę oddziela ją od Luke Skywalkera w czasie gdy jak nigdy muszą być solidarni. W dodatku szpieg powiadomił Imperium o niedawnym wypadzie Hana Solo!
Scenariusz Brian Wood, rysunki Carlos D'Anda, kolory Gabe Altaeb, okładka Alex Ross. Cena $2,99, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

The Clone Wars Volume #10: Defenders of the Lost Temple

Podczas misji wykonywanej z generałem Jedi pewien klon zastanawia się nad swoją wartością jako tego, do którego powstania przyczynił się wielki mandaloriański wojownik, Jango Fett. Zadanie, które prowadzi przez pełną pułapek opuszczoną świątynię Jedi uświadomi mu kim jest i skąd pochodzi. Tymczasem pojawia się Straż Śmierci!
Scenariusz Justin Aclin, rysunki Ben Bates, kolory Michael Atiyeh, okładka Mike Hawthorne. Cena 7,99 $, 80 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (15)

Komiksy

Randy Stradley o komiksach Star Wars

2013-03-09 21:13:44 ComicBookResources

Strona Comic Book Resources opublikowała w krótkim czasie drugi wywiad dotyczący komiksów Star Wars (poprzedni był z twórcami Legacy). Tym razem CBR przeprowadziło rozmowę z Randym Stradley'em, redaktorem naczelnym komiksów Star Wars w wydawnictwie Dark Horse Comics i scenarzystą serii Dark Times. Zachęcamy do przeczytania jej poniżej.

CBR News: Randy, jesteśmy aktualnie świadkami wzmożonego zainteresowania gwiezdną sagą za sprawą sequeli. Czy Dark Horse odczuwa to w jakimś stopniu w ilości sprzedanych egzemplarzy komiksów Star Wars?

Randy Stradley: Będąc szczery, muszę powiedzieć, że ostatnio miałem dużo pracy przy aktualnie wychodzących pozycjach i przez to nie miałem czasu, by sprawdzić jak idzie sprzedaż. Są wyjątki np. gdy ktoś mnie informuje, że sprzedaż określonego zeszytu poszła lepiej, niż się spodziewaliśmy. Oczywiście odnieśliśmy duży sukces z Star Wars #1, które zostało wyprzedane w ciągu 24 godzin, a 2. drukowanie zostało wyprzedane jeszcze zanim trafiło na półki w ramach preorderów. Spodziewam się, że podobna sytuacja będzie miała miejsce wraz z powrotem Legacy na półki. Dawn of the Jedi również radzi sobie bardzo dobrze.

Spodziewam się, że w najbliższej przyszłości sprzedaż wzrośnie.

Od kiedy Marvel i Star Wars są razem pod szyldem Disneya, pojawiły się przypuszczenia, że Dom Pomysłów przejmie komiksy Star Wars. Czy jest jakiś przybliżony termin, kiedy to wszystko mogłoby się wydarzyć?

Randy Stradley: Myślę, że robicie przypuszczenia na podstawie, cóż, niczego. To tylko plotki. Oczywiście, jest możliwość, że Marvel przejmie komiksy Star Wars w przyszłości, ale nic więcej w tej sprawie nie wiadomo.

Aktualnie najbardziej popularna seria to Star Wars Briana Wooda, Carlosa D’Andy, Gabe’a Eltaeba i Alexa Rossa. Jak powstał pomysł na tę serię i jak ekscytującym faktem dla Dark Horse’a jest powrót do bohaterów oryginalnej trylogii i ulubionego okresu wielu fanów?

Jestem dumny i podekscytowany z pracy, którą wszyscy wykonali pracując nad Star Wars. Komiks powstał dzięki współpracy ekipy z Lucas Licensing i redaktorom z Dark Horse’a.

Fani Star Wars to grupa wielu osób. Gdy ja i ty jesteśmy starszymi fanami i uwielbiamy bohaterów oryginalnej trylogii, jest również mnóstwo młodszych fanów, którzy zapoznali się z uniwersum dzięki np. serialowi The Clone Wars. Trzeba pamiętać, że The Clone Wars trwa już 5 lat, więc stworzyło zupełnie nowe pokolenie fanów. Za parę lat sequele zapoczątkują jeszcze następne pokolenie.

Projekt Darth Vader and the Ninth Assassin brzmi zachęcająco. Co mógłbyś powiedzieć na ten temat czytelnikom niewtajemniczonym w historię?

Randy Stradley: Imperium rządzi galaktyką, a Vader odkrywa starożytną siłę, która przeciwstawia się Sithom. Chęć zagarnięcia i użycia jej jest nie do zniesienia. Tymczasem, bogaty biznesmen, którego syn został zamordowany przez Vadera wynajmuje drużynę zabójców, których zadaniem jest zabicie Mrocznego Lorda. Ośmiu z nich zawiodło, a dziewiąty, cóż, dziewiąty zabójca jest specjalny.

Niedawno rozmawiałem z Corinną i Gabrielem o Legacy i ich plany na serię wydają się być bardzo ciekawe. Dlaczego nadszedł czas na powrót Legacy? Fani i sprzedawcy prosili o więcej Cade’a Skywalkera? Co czyni Anię Solo postacią z potencjałem?

Randy Stradley: Tak, sprzedawcy prosili o więcej Legacy. Myślę, że rzeczą, którą naprawdę chcieli, była seria regularna. Jakiś czas temu chciałem przekonać Johna Ostrandera i Jan Duursemę, by zrobili Dawn of the Jedi miesięcznikiem, ale oboje chcieli być spójną drużyną, która bardzo dokładnie opracowuje każdy następny zeszyt serii, więc niestety nie dało się ich przekonać. Mniej więcej wtedy powstał pomysł wskrzeszenia Legacy.

Z wielu powodów nie chciałem, by nowa seria dotyczyła dokładnie tych samych wątków, co poprzednia. Myślę, że takie posunięcie mogłoby zaszkodzić serii. Uważam, że pod koniec Legacy główny bohater, Cade Skywalker został wplątany bardzo głęboko w grono osób decydujących o losach galaktyki. Nie wiem, gdzie moglibyśmy go teraz wysłać. Wtedy wpadłem na pomysł, by powrócić do innego sławnego rodu, Solo. Ale pojawiło się bardzo ważne pytanie. Co robili solo na 140 lat po Nowej Nadziei?

Więc Corinna i Gabe wpadli na pomysł Ani Solo, zadziornej dilerki złomem, której najlepszymi przyjaciółmi są lodowy górnik i stary droid zabójca. Nie jest osobą wyróżniającą się, ale kłopoty ją na pewno odnajdą.

Wspomniałeś o Johnie i Jan. Nigdy nas jeszcze nie zawiedli, a Dawn of the Jedi nie jest wyjątkiem. Co mógłbyś nam powiedzieć o nich i o ich serii?

Randy Stradley: Już zaczęli prace nad trzecim arciem Świtu Jedi. Niestety nie wiem aktualnie o czym jest ta nowa historia. Powiem więcej, nie znam jej tytułu, ale niedługo się na pewno tego dowiem.

Zawsze mówiłem, że najlepsza drużyna tworząca komiksy Star Wars składa się ze scenarzysty, który jest obeznany w uniwersum i potrafi twórczo myśleć i rysownik kochający zarówno swoją robotę, jak i świat, który rysuje. Chcę scenarzystę skoncentrowanego na napisaniu dobrej historii i rysownika, który dopracuje każdy najmniejszy szczegół na wszystkich kadrach. John i Jan to wszystko spełniają. John ma 30-letnie doświadczenie w tej branży, a Jan nie wyobraża sobie lepszej roboty, jak rysowanie Gwiezdnych Wojen.

Musimy też wspomnieć o twoim własnym komiksie, Dark Times: Fire Carrier. Co mógłbyś nam o tym projekcie zdradzić? Co cię skłoniło, by powrócić na Ciemną Stronę jako scenarzysta, a nie redaktor?

Randy Stradley: Tak się składa, że gdy kończyłem z Dougiem Wheatley’em zeszłoroczny arc, Out of the Wilderness, od razu rozpoczęliśmy pracę nad historią pod tytułem A Spark Remains. W trakcie prac Doug dostał propozycję rysowania innego komiksu. Zgodził się, gdyż dzięki temu mógł ustabilizować finansową sytuację swojej rodziny. Więc wstrzymaliśmy się z tym arciem i rozpocząłem pracę nad Fire Carrier z Gabrielem Guzmanem.

Fire Carrier opowiada o K’Kruhku, Whipidzie i grupie młodych padawanów, których "odziedziczył" pod koniec wojen klonów. Pozostawiłem pod znakiem zapytania przyszłość tej grupy w drugim tomie Mrocznych Czasów, ale to była historia, którą z Dougiem zawsze planowaliśmy opowiedzieć.

Uważam, że Gabriel wykonał kawał niesamowitej roboty przy Fire Carrier. Popisał się swoim kunsztem głównie rysując bohaterów różnych ras. Gwarantuję, że spodoba wam się efekt jego pracy.

Ostatnie pytanie. Czy Dark Horse wprowadzi na rynek jakiś nowy tytuły Star Wars w 2013?

Randy Stradley: Tak, mamy duże ogłoszenie w niedalekiej przyszłości*. Jednak nic wam tu nie wyjawię. Musicie po prostu czekać.

Dziękuję za wywiad.

* - Randy Stradley podał później informację, że nowa seria zostanie ogłoszona pomiędzy 10. a 16. marca, ale podkreślił, że ten termin może się zmienić.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

O wariantach okładkowych

2013-03-08 20:27:45 Wywiad Mastera

Niedawno wydawnictwo Dark Horse Comics ogłosiło swie nowe serie regularne, które wystartują w 2013 roku. Pierwsza z nich, Star Wars Briana Wooda, liczy sobie już dwa zeszyty. Drugi komiks, Legacy Gabriela Hardmana i Corinny Bechko, zadebiutuje swoim pierwszym numerem 20. marca. Wszystkie te zeszyty ukazały się w kilku wersjach okładkowych, które prezentujemy poniżej.

Okładki Star Wars #1: In the Shadow of Yavin #1 (6):

Okładka podstawowa

Wariant kioskowy

Wariant z 2. drukowania

Wariant z 3. drukowania

Wariant Hastings

Wariant Game Stop

Wariant szkicowy


Okładki Star Wars #2: In the Shadow of Yavin #2 (6) (oprócz wariantu kioskowego):

Okładka podstawowa

Wariant szkicowy

Okładki Legacy #1: Prisoner of the Floating World #1:

Okładka podstawowa

Wariant PhantomDodatkowo został ogłoszony wariant WonderCon (po środku), którego cena okładkowa wynosi $5,00.

KOMENTARZE (6)

Komiksy

Nowy komiks The Clone Wars w UK

2013-03-07 16:43:42 Facebook

Dzisiaj w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej za sprawą wydawnictwa Titan Magazines na półki trafił nowy numer magazynu The Clone Wars Comic UK. Jest to miesięcznik, w którym publikowany jest krótki, oryginalny 8-stronnicowy komiks i kilka innych artykułów dla dzieci. Dzisiejszy numer jest 44. numerem szóstej edycji tego magazynu. Poniżej prezentujemy okładkę.

The Clone Wars Comic UK 6.44

KOMENTARZE (0)

Komiksy

Czas zapolować na Aurrę Sing

2013-03-06 20:51:55 Egmont Polska

Pierwszy w tym roku zeszyt Star Wars Komiks Wydanie Specjalne trafił dziś do sprzedaży. Na dziewięćdziesięciu sześciu stronach tego kwartalnika przedstawiono historię polowania na Aurrę Sing. Zachęcamy do zapoznania się z opisem i przykładowymi planszami. I nie zapomnijcie o nabyciu nowego komiksu wydawnictwa Egmont!

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2013 (16): Polowanie na Aurrę Sing

Postać Aurry Sing pojawiła się tylko w jednej sekwencji podczas zawodów ścigaczy w Mrocznym widmie. Mimo tak krótkiej filmowej kariery potencjał tej fascynującej bohaterki dostrzegli twórcy innych mediów – przede wszystkim komiksów – i zaczęli rozwijać jej historię. Później Aurra wystąpiła także w serialu animowanym Wojny klonów. Polskim czytelnikom znana jest między innymi z obrazkowych opowieści Pieśń Aurry („Star Wars Komiks” 3/2011), Jedi: Aayla Secura („Star Wars Komiks 4/2011) i Przybysz („Star Wars Komiks Extra” 2/2011). Sing została łowczynią nagród, która specjalizowała się w polowaniu na Jedi. Na trzydzieści dwa lata przed bitwą o Yavin wypełniała zleconą przez Huttów misję na Tatooine, gdzie pierwszy raz zabiła rycerza Jedi – był to Sharad Hett, ojciec A’Sharada, postaci bardzo ważnej w historii uniwersum Star Wars. Historię z Tatooine przedstawiono w komiksie Przybysz. Dwa lata później rozgrywa się akcja komiksu zamieszczonego w tym numerze. Aurra Sing ma nieco ponad 20 lat, a Jedi zaczynają zdawać sobie sprawę, że stanowi ogromne zagrożenie dla zakonu. Łowczyni Jedi sama staje się teraz obiektem polowania, a w akcji bierze udział między innymi jej dawna mistrzyni, Mroczna Kobieta.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Star Wars #28-31.
Scenariusz Timothy Truman, rysunki Davidé Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Dave McCaig, okładka Jon Foster. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron.


Temat na forum.
KOMENTARZE (17)

Komiksy

Nowy zeszyt Dark Times

2013-03-06 09:16:37 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem na półki sklepów komiksowych trafił drugi zeszyt miniserii Fire Carrier, który jednocześnie jest dwudziestym czwartym numerem serii Dark Times. Fabuła komiksu przedstawia losy Mistrza Jedi K'Kruhka i młodych Padawanów, którymi się opiekuje. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Dark Times #24: Fire Carrier #2 (5)

Darth Vader przygotowuje nowe narzędzie dla Imperium – nowego zabójcę.
Tymczasem Mistrz Jedi K’Kruhk ucieka wraz z grupą młodych Padawanów. Ma nadzieję, że znajdzie bezpieczne miejsce i zapobiegnie następnych tragedii dla młodzików. Ale to właśnie tragedia jest rzeczą, którą spotkają.
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Gabriel Guzman, kolory Garry Henderson, okładka Douglas Wheatley. Cena $2,99, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Twórcy Legacy o swoim nowym projekcie

2013-03-04 14:00:17 ComicBookResources.com

Za niecały miesiąc zadebiutuje nowa gwiezdnowojenna seria komiksowa - Legacy. Portal Comic Book Resources opublikował wywiad ze scenarzystami tego komiksu, Corinną Bechko i Gabrielem Hardmanem.CBR News: Zacznijmy pytaniem o was samych. Długo jesteście fanami Gwiezdnych Wojen?

Corinna Bechko: [Śmieje się] Tak, można tak powiedzieć.

Gabriel Hardman: Oboje mieliśmy trzy lata, gdy pierwszy film Star Wars trafił do kin. Wiedzieliśmy go w kinie i osobiście przez wiele następnych lat byłem Gwiezdnych Wojen. Perspektywa tworzenia czegoś w tym świecie jest niesamowita.

Bechko: Gdy wchodziłam na komiksowy rynek, wypełniłam ankietę. Znajdowało się tam pytanie dotyczące filmu, który najbardziej mnie zainspirował. Napisałam “Star Wars”, co jest bezapelacyjnie prawdą. I tak, dostanie szansy napisania komiksu w tym świecie jest niesamowite.

Hardman: Jesteśmy pierwszym pokoleniem fanów Star Wars. Przez te wszystkie lata cały czas mieliśmy styczność z tym wszechświatem.

Na pewno cieszycie się perspektywą nowych filmów gwiezdnowojennych w kinach. Czy czujecie jakąkolwiek presję pisząc o przyszłości osadzonej na ponad 100 lat po bitwie o Yavin, wiedząc, że filmy będą mogły dotyczyć podobnego okresu?

Hardman: Oczywiście. Nie mamy pojęcia, co się wydarzy w filmach. Staramy się tylko opowiedzieć ciekawą historię, która nie będzie się z nimi kłóciła. Poza tym piszemy w erze, która raczej znajduje się chronologicznie po okresie, w którym najprawdopodobniej będą filmy.

Pierwszy zeszyt waszej serii to "Star Wars: Legacy" #1, "Star Wars: Legacy, Vol. 2" #1, czy "Star Wars: Legacy" #1 będące podtytułem takim jak "War?"

Hardman: Powinno być po prostu #1. To nowa historia, która powinna się zacząć #1. Dzieje się po wcześniejszym Legacy, ale nie dotyczy dokładnie tamtych wątków i bohaterów.

Ostatnia historia Dark Horse’a z tego okersu to "Legacy: War" osadzona na 138 lat po bitwie o Yavin. Jak daleko postanowiliście pójść? Kiedy dokładnie dzieje się wasz komiks?

Hardman: Jak już powiedziałem, nasze Legacy następuje prawie od razu po tym starym. To ta sama era.

Czy potrzebna jest znajomość starego Legacy i Legacy: War, by czytać ze zrozumieniem waszą serię?

Bechko: Nie, oczywiście, że nie.

Hardman: Na pewno pracowaliśmy na tym wszystkim, co wcześniej stworzył John Ostrander wraz z Jan Duursemą. Mimo wszystko nasz komiks powinni zrozumieć wszyscy fani, nie tylko ci, którzy śledzili poprzednią serię.

Bechko: Ale na szczęście, jeśli ktoś przeczyta nasz komiks i się mu spodoba, zawsze może sięgnąć po serię Johna i Jan.

Głównym bohaterem tej serii jest praprawnuk Hana Solo i Leii Organy. Co możecie nam o niej jeszcze zdradzić?

Hardman: Jeśli chodzi o jej prawdziwy rodowód i o to jak dokładnie jest spokrewniona z Hanem i Leią, jest tam coś tajemniczego i nie zamierzamy tego w najbliższym czasie wyjawić. Jak dotąd fabuła Legacy dotyczyła mocno wyższych sfer społeczności. Ania Solo jednak nie jest kimś istotnym w tamtejszym świecie. Jest po prostu młodą dziewczyną.

Bechko: Żyje w Zewnętrznych Rubieżach. Kieruje złomowiskiem i nie ma perspektyw na przyszłość. I tutaj zaczyna się nasza historia.

Hardman: Tutaj nastąpi duża zmiana w jej życiu. Zostanie wplątana w przygodę o bardzo dużej skali.

Bechko: Ania jest dość sprytna, by rozpoznać szansę, gdy się na nią natrafi.

Co to za szansa?

Hardman: Znajdzie miecz świetlny.

Świetnie. Wie jak z niego korzystać?

Bechko: Nie, oczywiście, że nie. [Śmieje się]

Zwykle głównymi bohaterami historii w uniwersum Star Wars są mężczyźni. Dlaczego podjęliście decyzję, by to właśnie Ania zajęła ich miejsce?

Bechko: W historii Gwiezdnych Wojen pojawiały się już silne kobiece postacie. Miło jest pisać o jednej z nich. Ania jest postacią, która rzadko się myli. Cieszę się, że mamy tak zachowującą się bohaterkę. Bardzo lubię jej nastawienie do świata.

Hardman: Zdecydowanie pochodzi z linii rodowej, która sobie potrafi o siebie zadbać i nie ma wątpliwości, że ona też to potrafi. Ale Corinna nie ma racji. Ania ma wady.

Czy Ania rozumie ważność swojego pochodzenia i rodu?

Hardman: To coś, do czego zamierzamy dojść w tej serii. Nie chcę niczego zaspoilować. Te sprawy są czymś, do czego powoli dążymy. Opowiadamy historię i zapraszam do niej czytelnika, by odkrył te informacje w trakcie lektury. Nie zamierzamy również pisać książki o genealogii. [Śmieje się] Chcemy was wprowadzić w tę historię, byście sami odkryli wszystkie tajemnice.

Kim jest postać znajdująca się po lewej stronie od Ani na okładce?

Hardman: To Yalta Val, rycerz imperialny. W poprzednim Legacy mieli oni bardzo duży wpływ i stali się bardzo ciekawym dodatkiem do uniwersum Star Wars. On przedstawia nowy rząd Triumwiratu i wpadnie w drobne kłopoty na Zewnętrznych Rubieżach. Nie chcę nic dalej mówić, ale jest bardzo ważną postacią na początku historii.

A co z Kalamarianinem na okładce? Jest prawnukiem Admirała Ackbara?

Hardman: [Śmieje się] Nie, to Sauk. Poprzednio w Legacy miała miejsce okropna katastrofa na jego planecie, która stała się niemożliwa do zamieszkania. Sauk jest jednym z wielu uchodźców. Stara sobie jakoś poradzić. Znalazł dobrą pracę w jednostce górniczej -

Bechko: - która nie pozwala mu rozwinąć swoich talentów.

Hardman: Tak, ale próbuje odnaleźć ścieżkę dla siebie. Jest tak naprawdę utalentowanym inżynierem i zarazem przyjacielem Ani. Zostanie wciągnięty do jej przygody.

Bechko: Kochamy Kalamarian. Jesteśmy ich wielkimi fanami.

Hardman: Tak, zawsze lubiłem Admirała Ackbara. Jest jednym z moich ulubionych bohaterów Gwiezdnych Wojen.

Bechko: Widzieliśmy jak ważne miejsce zajmowali Kalamarianie w poprzednim Legacy, więc postanowiliśmy do nich wrócić.

Na okładce #1 jest przedstawiony pojedynek na miecze świetlne. Czy Ciemna i Jasna strona Mocy będą ważnymi aspektami waszej serii? Czy wrócą Jedi i Sithowie?

Bechko: Tak.

Hardman: Na końcu Legacy Johna i Jan Sithowie zostali pokonani i rozprzestrzenili się po całej galaktyce, by się ukryć i czekać na dogodny moment na atak. To co robimy może się tego bardzo mocno tyczyć.

Darth Krayt był jednym z głównych bohaterów całego Legacy. Czy wy też macie jakiegoś Mrocznego Lorda w zanadrzu?

Hardman: Tak, mamy Sitha w naszej historii.

Bechko: Powiedzenie kto to, byłoby spoilerem.

A co z Cadem Skywalkerem? Jest częścią waszej historii?

Hardman: Nie będzie go w pierwszym arcu. Długo się nad tym zastanawialiśmy, nie chcieliśmy się wtrącać w historię Johna i Jan. Napisali ponad 50 zeszytów, by opisać historię Cade’a. Nie wiem, co mielibyśmy tam dopowiedzieć. Ale jest w tym świecie i myślę, że jest duża szansa, że go jeszcze spotkamy.

Hardman: Chciałem tylko dodać, że to zaszczyt kontynuować pracę Johna i Jan nad tym okresem.

Bechko: Tak, to zaszczyt.

Hardman: Byłem fanem dzieł Johna Ostrandera od dziecka. Uwielbiałem Suicide Squad i zawsze chciałem podążyć jego drogą. To niesamowite, że teraz mogę kontynuować jego pracę.

Jeszcze jedno pytanie. Zobaczymy na kadrach R2-D2, lub jakiegoś innego znanego bohatera z Oryginalnej Trylogii? Wiem, że jesteśmy teraz ponad 100 lat później, ale droidy nadal powinny działać i jak sądzę, Jedi w transie hibernacyjnym.

Hardman: Na razie nie mamy takich planów. Chcemy opowiedzieć nową historię, a nie odnosić się do tych już opowiedzianych. Oczywiście będą nawiązania do konkretnych wydarzeń, ale chcemy stworzyć coś całkowicie nowego.
Wcześniej pisaliśmy razem komiks Planet of Apes. Gdy zaczynaliśmy pisać pierwszy arc tamtej serii postanowiliśmy sobie zadanie – stworzyć klimat filmów. W przypadku Legacy również zamierzamy tego dokonać.

Dziękujemy za wywiad.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

''Polowanie na Aurrę Sing''

2013-03-01 22:01:39 Egmont Polska

Już za kilka dni pojawi się kolejny komiks Egmontu z przygodami Star Wars. Tym razem w ramach kwartalnika Star Wars Komiks Wydanie Specjalne do sprzedaży trafi historia pt. "Polowanie na Aurrę Sing". Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią nowej pozycji.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2013 (16): Polowanie na Aurre Sing

Postać Aurry Sing pojawiła się tylko w jednej sekwencji podczas zawodów ścigaczy w Mrocznym widmie. Mimo tak krótkiej filmowej kariery potencjał tej fascynującej bohaterki dostrzegli twórcy innych mediów – przede wszystkim komiksów – i zaczęli rozwijać jej historię. Później Aurra wystąpiła także w serialu animowanym Wojny klonów. Polskim czytelnikom znana jest między innymi z obrazkowych opowieści Pieśń Aurry („Star Wars Komiks” 3/2011), Jedi: Aayla Secura („Star Wars Komiks 4/2011) i Przybysz („Star Wars Komiks Extra” 2/2011). Sing została łowczynią nagród, która specjalizowała się w polowaniu na Jedi. Na trzydzieści dwa lata przed bitwą o Yavin wypełniała zleconą przez Huttów misję na Tatooine, gdzie pierwszy raz zabiła rycerza Jedi – był to Sharad Hett, ojciec A’Sharada, postaci bardzo ważnej w historii uniwersum Star Wars. Historię z Tatooine przedstawiono w komiksie Przybysz. Dwa lata później rozgrywa się akcja komiksu zamieszczonego w tym numerze. Aurra Sing ma nieco ponad 20 lat, a Jedi zaczynają zdawać sobie sprawę, że stanowi ogromne zagrożenie dla zakonu. Łowczyni Jedi sama staje się teraz obiektem polowania, a w akcji bierze udział między innymi jej dawna mistrzyni, Mroczna Kobieta.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Star Wars #28-31.
Scenariusz Timothy Truman, rysunki Davidé Fabbri, tusz Christian Dalla Vecchia, kolory Dave McCaig, okładka Jon Foster. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera: 6 marzec 2013 r.


Temat na forum.
KOMENTARZE (13)
Loading..