TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Wariant Ninth Assassin #1

2013-04-30 20:03:15 Facebook.com

Ostatnio w świecie gwiezdnowojennych komiksów wyjątkowo często zostaje poruszany wątek wariantów okładkowych. Tym razem chcielibyśmy poinformować Was o specjalnym wydaniu zeszytu Darth Vader and the Ninth Assassin #1 (5). Ten wariant nosi tytuł Diamond Retailer Summit Chicago 2013. Można go było zdobyć 25. kwietnia na konwencie Chicago Comic & Entertainment Expo (w skrócie C2E2) po spożyciu posiłku, który fundował Czarny Koń. Każda osoba mogła otrzymać po jednej kopii tego limitowanego wariantu. Poniżej prezentujemy jego zdjęcie.Drugi zeszyt Darth Vader and the Ninth Assassin ukaże się 15. maja.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Ania wpada w kłopoty

2013-04-24 17:12:27 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem na półki sklepów komiksowych trafiła kontynuacja przygód młodej Ani Solo. Jest to już drugi zeszyt serii Legacy Vol. 2 autorstwa Corinny Bechko i Gabriela Hardmana.

Legacy Vol. 2 #2: Prisoner of the Floating World #2 (5)

Ania Solo znalazła miecz świetlny wewnątrz zepsutego imperialnego droida komunikacyjnego. Teraz jest ścigana przez lokalną policję… i rycerza imperialnego, który jest gotowy zabić tylko by zdobyć tę broń!
Na szczęście jako czarnorynkowy sprzedawca uratowanych z katastrof przedmiotów, Ania ma paru przyjaciół…
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Rachelle Rosenberg, okładka Dave Wilkins. Cena $2,99, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Zapowiedzi na lipiec 2013

2013-04-21 13:17:16 ComicBookResources.com

Wydawnictwo Dark Horse Comics ogłosiło już wszystkie gwiezdnowojenne pozycje, jakie na rynek komiksowy trafią za trzy miesiące, w lipcu. Są to nowe zeszyty serii Star Wars, Dark Times, Darth Vader and the Ninth Assassin i Legacy Vol. 2. Dodatkowo wiemy też jakie wydania zbiorcze trafią na półki sklepów komiksowych we wrześniu tego roku. Będą to dwa wydania w miękkiej oprawie - Star Wars Volume 1 i Dark Times Volume 6 - i jedno w twardej - Legacy Book 2.
Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Star Wars #7

Księżniczka Leia wprowadza tajemniczą misję rebeliantów do następnego etapu! Jak dotąd nic nie ryzykując, nic nie osiągnęli, a zaczęły kończyć im się środki. Jaki jest najszybszy sposób, by dowiedzieć się o tajemnicach Imperium? Trzeba pozwolić pojmać się twoim pilotom!
Scenariusz Brian Wood, rysunki Ryan Kelly, kolory Gabe Eltaeb, okładka Rodolfo Migiliari. Premiera: lipiec 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Dark Times #28: A Spark Remains #1 (5)

Znowu w drużynie z załogą Uhumele, Jedi Dass Jennir dziwi się widząc ich rozmawiających z innym Jedi o samodzielnym zabiciu żelaznej pięści Imperium – Dartha Vadera! Jennir, który właśnie znalazł miłość i sens życia, nie jest zbyt chętny, by dołączyć, ale ich plan może być za dobry, by odmówić…
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Benjamin Carre. Premiera: lipiec 2013. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Darth Vader and the Ninth Assassin #4 (5)

W ruinach starożytnego księżyca, Darth Vader natrafia na złych ludzi z mrocznym proroctwem i potężną bronią. Są przeszkodą dla Imperium, więc Vader zmusi ich do posłuszeństwa, albo ich zmiażdży! Tymczasem zabójca polujący na Vadera dalej czeka…
Scenariusz Tim Siedell, rysunki Stephen Thompson, tusz Mark Irwin, Drew Geraci, kolory Michael Atiyeh, okładka Ariel Olivetti. Premiera: lipiec 2013. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Legacy Vol. 2 #5: Prisoner of the Floating World #5 (5)

Złe wiadomości: Ania Solo I jej przyjaciele znajdują się na planetoidzie, która jest na kursie kolizyjnym z dużą stacją kosmiczną. Gorsze wiadomości: szalony wojownik Sithów stoi pomiędzy nimi i ucieczką!
Nadchodzące płomieniste zniszczenie, czy gorąco-biała amputacja mieczem świetlnym? Czasami są dni, w których nie ma dobrych wyborów!
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Rachelle Rosenberg, okładka Dave Wilkins. Premiera: lipiec 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Star Wars Volume 1: In the Shadow of Yavin TPB

Po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, rebelianci są ścigani przez Imperium. Podejrzewająca istnienie szpiega w swoich szeregach, Leia Organa tworzy specjalną eskadrę X-wingów, zawierającą m.in. Luke’a Skywalkera, by nakryć szpiega i znaleźć nową kryjówkę. Tymczasem Han Solo i Chewbacca zostają wysłani na potajemną misję.
Zawiera Star Wars #1-6: In the Shadow of Yavin i Free Comic Book Day 2013.
Scenariusz Brian Wood, rysunki Carlos D'Anda, Ryan Odagawa, kolory Gabe Eltaeb, okładka Alex Ross. Premiera: wrzesień 2013. Cena $19,99, 152 strony, rozmiar 7" x 10".

Temat na forum.

Dark Times Volume 6: Fire Carrier TPB

Na Coruscant, Darth Vader konynuuje swoją obsesję zabicia wszystkich Jedi. W innej części galaktyki, mistrz K’Kruhk przebywa z grupą młodych padawanów. Zmuszeni do wylądowania na imperialnej planecie, ukrywają się wraz z innymi uchodźcami. Ale od razu K’Kruhk wyczuwa, że coś jest nie tak. Wraz z padawanami musi się wykraść w nadziei, że ucieknie Imperium…
Zawiera Dark Times #23-27: Fire Carrier.
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Gabriel Guzman, kolory Garry Henderson, okładka Douglas Wheatley. Premiera: wrzesień 2013. Cena $18,99, 128 stron, rozmiar 7" x 10".

Temat na forum.

Legacy Book 2 HC

Wiek po śmierci Dartha Vadera, Sithowie powrócili i galaktyka jest na krawędzi wojny. Jedyna nadzieja, by powstrzymać Sithów leży w byłym Jedi i zarazem piracie Cadzie Skywalkerze, ostatnim spadkobiercy rodu Skywalkerów. Ale Cade ma swoje własne plany…
Scenariusz John Ostrander, Jan Duursema, rysunki Jan Duursema, Omar Francia, Kajo Baldisimo, Alan Robinson, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, Jesus Aburto, okładka Adam Hughes. Premiera: wrzesień 2013. Cena $34,99, 424 strony, rozmiar 6" x 9".

Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Po 16 latach zakończenie ''Mrocznego Imperium'' wreszcie w Polsce

2013-04-18 21:28:11 Egmont Polska

Ponad półtora dekady fani, ukazującego się w 1997 r. nakładem wydawnictwa TM-Semic, "Mrocznego Imperium" oraz "Mrocznego Imperium II" byli zmuszeni czekać na dokończenie opowieści o odrodzonym Imperatorze. Dziś, w ramach pięćdziesiątego numeru Star Wars Komiks, do sprzedaży trafił "Kres Imperium" zamykający wątki dawno temu rozpoczętej historii. Więcej informacji na temat zawartości najnowszej odsłony komiksowego dwumiesięcznika zamieszczamy niżej.

Star Wars Komiks 2/2013 (50)

"Wąwóz śmierci" (The Clone Wars: The Gauntlet of Death, Free Comic Book Day 2009) - Komiks ukazuje epizod z czasów wojen klonów, a jego głównym bohaterem jest mistrz Kit Fisto, jeden z bohaterów tego konfliktu, który zginął w roku -19 z ręki Palpatine’a.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunki i kolory Ramón K. Pérez.

"Kres Imperium" (Empire`s End #1-2) - Film Powrót Jedi, chronologicznie ostatni z dotychczas nakręconych, kończy się scenami radości po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci przez Sojusz Rebeliantów i śmierci imperatora Palapatine’a. Zwycięska bitwa o Endor wcale jednak nie zakończyła walki. Mimo proklamowania Nowej Republiki nie było, jak dawniej, tysięcy Jedi, którzy mogliby jej bronić. W całej galaktyce pozostały grupki zwolenników Imperium, które nie zamierzały się poddać. W dodatku udało im się odnaleźć zabłąkaną w przestrzeni kosmicznej sithańską świadomość Palpatine’a i tchnąć ją w sklonowane ciało. Siły proimperialne zostały zjednoczone, zajęły mniej więcej połowę galaktyki, a 10 lat po bitwie o Endor odbiły planetę Coruscant. W dodatku dysponowały nowymi rodzajami superbroni, takimi jak olbrzymie okręty zwane pogromcami światów czy straszliwe działo galaktyczne. Luke Skywalker mozolnie odbudowuje zakon Jedi z pomocą swojej siostry Lei, jej męża Hana Solo i ich dzieci, a także dawnego rycerza Jedi Kama Solusara, który powrócił z ciemnej strony Mocy.
Scenariusz Tom Veitch i Mike Beidler, rysunki i kolory Jim Baikie, okładka Dave Dorman.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski i Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,99 zł, 64 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Komiksowe nowości

2013-04-17 19:53:28 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych swoją premierę miały aż cztery nowe gwiezdnowojenne pozycje. W tym m.in. pierwsze zeszyty serii Star Wars (jako 4th printing) i Darth Vader and the Ninth Assassin. Dodatkowo ukazały się dwa wydania zbiorcze, jedno przedstawiające zwieńczenie losów Kerry Holt i drugie, które zawiera historię Darth Vader and the Ghost Prison w twardej oprawie. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Star Wars #1: In the Shadow of Yavin #1 (6) - 4th printing

To są Gwiezdne Wojny, jakie pamiętasz… I jakich jeszcze nigdy nie widziałeś! Zabieramy cię powrotem do fascynujących i przepełnionych przygodami czasów następujących po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci, gdy Imperium rządziło, Rebelia walczyła o wolność, a galaktyka była niebezpiecznym miejscem, w którym wszystko mogło się zdarzyć!
Scenariusz Brian Wood, rysunku Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Alex Ross. Cena 3,50 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Darth Vader and the Ninth Assassin #1 (5)

Ośmiu zabójców wynajętych do zabicia Dartha Vadera – ośmiu martwych. Teraz człowiek, który ich zaciągnął szuka dziewiątego zabójcy. Nagroda? Kwota wyższa niż wszystkie kredyty jego bezdennego skarbca. Ale kiedy przychodzi do pomszczenia jego syna, żadna kwota nie jest zbyt wielka by zdobyć jednego człowieka, który może zabić mrocznego Lorda Sithów…
Scenariusz Tim Siedell, rysunki Stephen Thompson, tusz Mark Irwin, kolory Michael Atiyeh, okładka Ariel Olivetti. Cena $3,50, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Knight Errant Vol. 3: Escape TPB

Dołączając do drużyny polującej na relikt nadzwyczajnego zła, Kerra Holt ma nadzieję, że ich poszukiwania ujawnią prawdę o jej zaginionych rodzicach. Ale pragnienie odnalezienia rodziny młodej Jedi, wpływa na jej osąd. Jeśli ten relikt wpadnie w ręce Sithów, galaktyka jest skazana na zagładę!
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Marco Castiello i Andrea Chella, tusz Vincenzo Acunzo, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carre. Cena 18,99 $, 120 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Darth Vader and the Ghost Prison HC

Zdradzieckie powstanie przeciwko Glaktycznemu Imperium prawie przyczyniło się do śmierci Imperatora Palpatine`a. Uratownie jego I samego Imperium jest prawie niewykonalne… ale Vader odkrywa pewien sekret Jedi i udaje się do tajemniczego Więzienia Duchów.
Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Dave Wilkins. Cena 24,99 $, 120 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Plany Egmontu do końca roku

2013-04-14 20:51:26 Egmont Polska

Wczoraj podczas odbywającego się we Wrocławiu konwentu Tatooine III miało miejsce spotkanie z Jackiem Drewnowskim, redaktorem i tłumaczem komiksów Star Wars w Egmoncie. Jak to często bywa przy okazji tego typu imprez przedstawiciel wydawnictwa zaprezentował jakich tytułów możemy się spodziewać do końca tego roku.

Czerwiec 2013
Star Wars Komiks #51
- The Making of Baron Fel (X-Wing Rogue Squadron #25) (40 stron)

Lipiec 2013
Rycerze Starej Republiki tom #10 (Knights of the Old Republic Volume #10: War) (120 stron)
- War (Knights of the Old Republic #51-55)

Sierpień 2013
Star Wars Komiks #52
- Trackdown (Republic #72-73) (44 strony)

Wrzesnień 2013
Wydanie Specjalne Star Wars Komiks 2/2013 (17)
- Requiem for a Rogue (X-Wing Rogue Squadron #17-20) (88 stron)

Październik 2013
Star Wars Komiks #53
- Alone Together (Empire #22) (22 strony)
- Deep Forest (Visionaries) (13 stron)
- Unseen, Unheard (Tales #24) (6 stron)
Mroczne czasy tom #5 (Dark Times Volume #5: Out of the Wilderness) (120 stron)
- Out of the Wilderness (Dark Times #18-22)

Grudzień 2013
Star Wars Komiks #54
- Purge: The Tyrant’s Fist (#1-2) (44 strony)
Invasion tom #1 (Invasion Volume #1: Refugees) (144 strony)
- Refugees (Invasion #0-5)

Temat na forum.
KOMENTARZE (17)

Komiksy

Drugi arc Star Wars

2013-04-13 17:53:44 Blog Ryana Kelly`ego

Trzy dni temu na półki sklepów komiksowych trafił czwarty numer 6-zeszytowej historii In the Shadow of Yavin. Natomiast wczoraj wydawnictwo Dark Horse Comics wyjawiło pierwsze szczegóły dotyczące drugiego arca bestsellerowej serii Briana Wooda pt. Star Wars. Niestety nie znamy jeszcze jego tytułu, ale najprawdopodobniej będzie miał trzy zeszyty. Zmieni się również rysownik. Carlosa D'Andę zastąpi Ryan Kelly. Nowy rysownik najprawdopodobniej będzie pracował przy serii od #7 do #9. Poniżej prezentujemy kilka szkiców, które Kelly opublikował na swoim blogu.


KOMENTARZE (6)

Komiksy

Star Wars Komiks #50 czyli nadchodzi ''Kres Imperium''

2013-04-10 22:01:03 Egmont Polska

W przyszłym tygodniu na naszym rynku pojawi się kolejny numer Star Wars Komiks. Warto zauważyć, że będzie to już pięćdziesiąty zeszyt tego wydawanego od września 2008 roku gwiezdnowojennego magazynu. Z tej okazji Egmont postanowił powiększyć nieco objętość komiksowego czasopisma, a także spełnić prośbę wielu fanów publikując historię pt. "Kres Imperium", będącej zakończeniem rozpoczętej przez wydawnictwo TM-Semic w 1997 r. opowieści "Mroczne Imperium" oraz jej późniejszej kontynuacji "Mroczne Imperium II".

Star Wars Komiks 2/2013 (50)

"Wąwóz śmierci" (The Clone Wars: The Gauntlet of Death, Free Comic Book Day 2009) - Komiks ukazuje epizod z czasów wojen klonów, a jego głównym bohaterem jest mistrz Kit Fisto, jeden z bohaterów tego konfliktu, który zginął w roku -19 z ręki Palpatine’a.
Scenariusz Henry Gilroy, rysunki i kolory Ramón K. Pérez.

"Kres Imperium" (Empire`s End #1-2) - Film Powrót Jedi, chronologicznie ostatni z dotychczas nakręconych, kończy się scenami radości po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci przez Sojusz Rebeliantów i śmierci imperatora Palapatine’a. Zwycięska bitwa o Endor wcale jednak nie zakończyła walki. Mimo proklamowania Nowej Republiki nie było, jak dawniej, tysięcy Jedi, którzy mogliby jej bronić. W całej galaktyce pozostały grupki zwolenników Imperium, które nie zamierzały się poddać. W dodatku udało im się odnaleźć zabłąkaną w przestrzeni kosmicznej sithańską świadomość Palpatine’a i tchnąć ją w sklonowane ciało. Siły proimperialne zostały zjednoczone, zajęły mniej więcej połowę galaktyki, a 10 lat po bitwie o Endor odbiły planetę Coruscant. W dodatku dysponowały nowymi rodzajami superbroni, takimi jak olbrzymie okręty zwane pogromcami światów czy straszliwe działo galaktyczne. Luke Skywalker mozolnie odbudowuje zakon Jedi z pomocą swojej siostry Lei, jej męża Hana Solo i ich dzieci, a także dawnego rycerza Jedi Kama Solusara, który powrócił z ciemnej strony Mocy.
Scenariusz Tom Veitch i Mike Beidler, rysunki i kolory Jim Baikie, okładka Dave Dorman.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski i Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,99 zł, 64 strony. Premiera: 18 kwietnia 2013 r.

Temat na forum.
KOMENTARZE (19)

Komiksy

Nowości od Briana Wooda

2013-04-10 18:18:16 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem swoją premierę miał wariant szkicowy Star Wars #1 i normalna wersja czwartego numeru tej samej serii. Akcja komiksu dzieje się zaraz po wydarzeniach ukazanych w Nowej Nadziei.

Star Wars #1: In the Shadow of Yavin #1 (6)

To są Gwiezdne Wojny, jakie pamiętasz… I jakich jeszcze nigdy nie widziałeś! Zabieramy cię powrotem do fascynujących i przepełnionych przygodami czasów następujących po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci, gdy Imperium rządziło, Rebelia walczyła o wolność, a galaktyka była niebezpiecznym miejscem, w którym wszystko mogło się zdarzyć!
Scenariusz Brian Wood, rysunku Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Alex Ross. Cena 3,50 $, 32 strony.

Temat na forum.

Star Wars #4: In the Shadow of Yavin #4 (6)

Gdy niewidzialna eskadra Leii ustawia pułapkę na szpiega w swoich szeregach, księżniczka zauważa, iż rebelianci nie są gotowi, by odeprzeć atak Imperium.
Tymczasem, Han Solo ucieka przed Imperium na niskich poziomach Coruscant, a Luke Skywalker rozkoszuje się czasem spędzanym ze swoją przyjaciółką…
Scenariusz Brian Wood, rysunki Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Alex Ross. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

Ostatni tom cyklu Dziedzictwo w sprzedaży

2013-04-08 23:21:54 Egmont Polska

W październiku 2008 roku w Polsce zadebiutowało Dziedzictwo. Ciesząca się za oceanem dużą popularnością komiksowa seria została entuzjastycznie przyjęta również przez wielu polskich fanów. Dziś, po upływie czterech i pół roku, do sprzedaży trafił finałowy tom tego cyklu. W ostatnim albumie dowiemy się jak zakończyła się galaktyczna wojna oraz kto wyszedł zwycięsko ze starcia pomiędzy Cadem Skywalkerem, a Lordem Kryatem.

Zestawienie wszystkich komiksów z serii Dziedzictwo znajdziecie w tym miejscu.

Dziedzictwo tom #11: Wojna

Darth Krayt, przywódca zakonu zwanego Jednym Sithem, odrodził się po tym, jak omal nie poniósł śmierci z ręki Dartha Wyyrloka. Za pośrednictwem Mocy przekazał wszystkim Sithom wiadomość, że jest cały i zdrowy. Lojaliści z imperium Roana Fela, Sojusz Galaktyczny oraz Jedi przechodzą do defensywy, uginając się pod naporem zjednoczonych Sithów. Cade Skywalker, ostatni znany dziedzic Skywalkerów, także wyczuł powrót Krayta i w końcu pogodził się z faktem, że jego przeznaczeniem jest zmierzyć się z sithańskim imperatorem, nawet jeśli skończy się to dla niego śmiercią. Nikt jednak nie wie, że Darth Krayt powraca silniejszy niż kiedykolwiek, z nową armią bezwzględnie posłusznych sithańskich żołnierzy i potężną armadą okrętów...
Komiks zawiera historię przedstawioną oryginalnie w zeszytach Legacy War #1-6.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brand Anderson, okładka Jan Duursema. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 144 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (13)

Komiksy

Randy Stradley w Jedi Journals

2013-04-06 12:51:09 ForeCast.net

Randy Stradley, redaktor naczelny komiksów spod znaku Star Wars w wydawnictwie Dark Horse Comics niedawno pojawił się w podcaście Jedi Journals. Całość można przesłuchać tutaj (wywiad ze Stradleyem rozpoczyna się w 13:51). Poniżej przedstawiamy w skrócie najważniejsze informacje, o których była mowa w trakcie tego ponad 30-minutowego wywiadu.Na samym początku prowadzący zapytali się Stradleya czy spodziewał się sukcesu, jaki odniósł pierwszy zeszyt serii Star Wars Briana Wooda. Randy powiedział, że osobiście się tego nie spodziewał, wiele osób było bardziej pozytywnie nastawionych, ale bardzo cieszy się z sukcesu Star Wars #1, które niedługo ukaże się w wersji 4th printing. Zostały również wspomniane dobre wyniki sprzedaży Legacy Vol. 2 #1.

Następnie rozmowa zaczęła dotyczyć sensu wydawania komiksów w dwóch wersjach - Direct Market (tej rozsyłanej do sklepów komiksowych) i Newsstand Edition (wersji kioskowej). Różnią się one praktycznie tylko kodem kreskowym, ale w przypadku np. serii Star Wars na wariantach kioskowych nie ma też znaczku "Get Your Digital Copy FREE".
Wersja Direct Market jest wysyłana do sklepów komiksowych, które zamawiają dokładną liczbę egzemplarzy, którą wiedzą, że sprzedadzą. Wszystko po zakupie staje się własnością sklepu. Wersje Newsstand co miesiąc kupują różne firmy, czy też księgarnie. Randy powiedział, że często są to niedoświadczone w tej branży firmy i nie ma szans, by nie obyło się bez zwrotów niesprzedanych egzemplarzy. To jest głównym powodem wydawania komiksów w dwóch wersjach.

Potem rozpoczęła się rozmowa dotyczące Micka Harrisona i Wellesa Hartley'a, czyli nazwisk pod którymi Stradley pisał niektóre komiksy (m.in. pierwsze zeszyty serii Dark Times). Randy opowiedział jak powstały te nazwiska i dlaczego zdecydował się tworzyc komiksy pod nieswoim nazwiskiem.

Chwilę później padło pytanie dotyczące przyszłości dwóch serii - Invasion i Agent of the Empire. Okazuje się, że Dark Horse aktualnie nic nie planuje w sprawie tych serii i nic nie zapowiada, by to się w najbliższym czasie zmieniło. Stradley powiedział, że nie ma sensu kontynuować serie, które nie przynoszą dość dużych zysków.

Randy Stradley zdradził również, że pierwszy zeszyt komiksu Dark Times: A Spark Remains ukaże się od razu po zakończeniu Dark Times: Fire Carrier, a rysownik serii, Douglas Wheatley kończy pracę nad trzecim zeszytem nowej historii Mrocznych Czasów.

Pod sam koniec wywiadu został poruszony wątek The Star Wars. Jednak nie zostało powiedziane nic, czego nie wiemy.

W międzyczasie były poruszane inne pomniejsze tematy. Wszystkich chętnych zapraszamy do wysłuchania tego wywiadu tutaj.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Zmarł Carmine Infantino

2013-04-05 17:37:44 ComicBookResources.com

Zmarła dzisiaj w wieku 87 lat legenda rynku komiksowego - Carmine Infantino.
Urodzony 24. maja 1925 roku, młody Carmine ukończył Szkołę Sztuki Miejskiej na Manhattanie. Mimo iż jest głównie kojarzony z Batmanem i wydawnictwem DC Comics, Infantino przez kilka lat współpracował z Marvelem przy serii Star Wars. Oto wyniki jego gwiezdnowojennej pracy:

Rysunki:

 • Star Wars #11-54
 • Star Wars Annual #2

  Okładki:

 • Star Wars #12, 14-15, 18-37, 48
 • Star Wars Annual #2
  KOMENTARZE (5)
 • Komiksy

  J.W. Rinzler o The Star Wars

  2013-04-05 16:11:19 TheForce.Net

  Kilka dni temu Randy Stradley ogłosił na Wonderconie 2013 nową gwiezdnowojenną serię komiksową - The Star Wars. Ma ona być adaptacją pierwszej wersji scenariusza George'a Lucasa z 1974 roku do filmu Star Wars.
  Jonathan W. Rinzler, scenarzysta serii udzielił krótkiej wypowiedzi portalowi Hollywood.com, w której określił z grubsza swoją pracę nad nowym komiksem. Całość w języku polskim można przeczytać poniżej.  Właśnie pracuję nad tworzeniem płynnej adaptacji komiksowej na podstawie prototypowych pomysłów George'a Lucasa. To zadanie moich marzeń, by przenieść na kadry komiksowe Anakina Starkillera, generała Luke'a Skywalkera, pierwszych rycerzy Sithów, Kosmiczną Fortecę (dwa razy atakowaną), imperialnych żołnierzy na wydmowych ptakach i pierwszą księżniczkę Leię (z planety Aquilae). A to tylko początek. W The Star Wars znajdziecie o wiele więcej rzeczy.

  The Star Wars #1 trafi na półki we wrześniu 2013 roku.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (3)

  Komiksy

  Nowy komiks The Clone Wars w UK

  2013-04-04 14:52:31 Facebook.com

  Dzisiaj w Zjednoczonym Królestwie do kiosków i salonów prasowych trafił nowy numer miesięcznika pt. The Clone Wars Comic UK. Jak co miesiąc i tym razem w środku znajdują się krótkie artykuły adresowane pod młodszą publikę, krótki, nigdzie wcześniej nie publikowany komiks i prezent. Poniżej prezentujemy okładkę The Clone Wars Comic UK 6.45.

  The Clone Wars Comic UK 6.45

  KOMENTARZE (5)

  Komiksy

  Komiksowe nowości

  2013-04-03 18:44:20 DiamondComicsDistributors.com

  Dzisiaj za oceanem na półki sklepów komiksowych trafił nowy zeszyt komiksu Randy'ego Stradley'a pt. Dark Times: Fire Carrier. Akcja komiksu dzieje się na krótko po wcieleniu w życie rozkazu 66 i rozpoczęciu Wielkiej Czystki Jedi.

  Dark Times #25: Fire Carrier #3 (5)

  Gdy Mistrz Jedi K’Kruhk wraz z grupą Padawanów oddalają się od imperialnego obozu dla uchodźców, odkrywają niebezpieczną tajemnicę, jaką lokalna policja ukrywa przed ich imperialnymi szefami!
  Teraz, skazani na śmierć przez obie strony, muszą znaleźć bezpieczne miejsce. Ale czy można uciec przed mrocznymi czasami?
  Scenariusz Randy Stradley, rysunki Gabriel Guzman, kolory Garry Henderson, okładka Douglas Wheatley. Cena $2,99, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (1)

  Komiksy

  Dark Horse na Wonderconie 2013

  2013-04-01 12:20:56 Różne

  Od 29. do 31. marca w Stanach Zjednoczonych trwał konwent komiksowy Wondercon. Wczoraj wieczorem swój panel dotyczący przyszłości Dark Horse'a miał Randy Stradley, redaktor naczelny gwiezdnowojennych komiksów w Czarnym Koniu. Poniżej przedstawiamy wszystkie informacje, które zostały ogłoszone.

  Na początku Randy Stradley przedstawił tytuły nowych arców dwóch czołowych serii - Dawn of the Jedi i Dark Times. Nowa historia tej pierwszej będzie nosiła tytuł Force Wars, a jej fabuła będzie się dziać na 100 lat po wydarzeniach z Prisoner of Bogan. Stradley wspomniał, że ten komiks przedstawi nam jak Zakon Je'daii stał się Zakonem Jedi.
  Natomiast nowy arc Mrocznych Czasów będzie nosił tytuł A Spark Remains. Seria ma dotyczyć sławnego cytatu Wielkiego Moffa Tarkina: "The Jedi are extinct; their fire has gone out of the universe."  Na koniec zostawiliśmy bezapelacyjnie najważniejszą zapowiedź. Wczoraj okazało się, że od dawna zapowiadanym przez Randy'ego Stradley'a komiksem jest The Star Wars, 8-zeszytowa miniseria stworzona na podstawie pierwszego wstępnego scenariusza George'a Lucasa do filmu Star Wars z 1974 roku.
  Znanych nam wszystkim bohaterów w zupełnie nowych rolach przedstawi scenarzysta Jonathan Rinzler i rysownik Mike Mayhew. Poniżej prezentujemy pierwsze grafiki dotyczące nowej serii.


  Darth Vader

  Anakin Starkiller

  Generał Luke Skywalker

  Pierwsza strona


  UPDATE:
  Strona Comic Book Resouces opublikowała przykładową stronę z The Star Wars w lepszej jakości. Można obejrzeć ją poniżej.


  KOMENTARZE (19)
  Loading..