TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Nowy komiks The Clone Wars w UK

2013-05-31 17:24:20 Facebook.com

Dzisiaj w Zjednoczonym Królestwie do kiosków i salonów prasowych za sprawą wydawnictwa Titan trafił nowy numer miesięcznika pt. The Clone Wars Comic UK. Jak co miesiąc, i tym razem w środku znajdują się krótkie artykuły adresowane pod młodszą publikę, krótki, nigdzie wcześniej nie publikowany komiks (pt. Lockdown) i prezent. Poniżej prezentujemy okładkę The Clone Wars Comic UK 6.47.

The Clone Wars Comic UK 6.47

KOMENTARZE (0)

Komiksy

Dzika przestrzeń

2013-05-29 20:44:51 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem ukazał się pierwszy tom nowej serii omnibusów - Wild Space -, w których będą publikowane rzadkie, czasem nigdy wcześniej nie zabrane w wydaniu zbiorczym, a nawet zapomniane gwiezdnowojenne komiksy. Poniżej prezentujemy szczegóły dotyczące tego wydania.

Omnibus: Wild Space Vol. 1 TPB

Oto niesamowity zbiór rzadkich komiksów Star Wars, który zawiera pozycje takie jak opowieści Alana Moore’a dla Marvel UK, trzy zeszyty od Blackhorne’a i wiele innych historii z płatków śniadaniowych, opakowań po zabawkach i magazynów Star Wars Kids i Pizzaz!
Ten omnibus gromadzi: Star Wars 3-D #1–3; Star Wars: Devilworlds #1–2; Death Masque; Star Wars Weekly #60, #94–99 i #104–115; Star Wars z Pizzazz #10–16; The Rebel Thief, X-Wing Marks the Spot, Imperial Spy; The Gambler’s Quest ze Star Wars Kids #1–15; Star Wars: The Mixed-Up Droid; Star Wars: Shadows of the Empire Galoob minicomic; Star Wars: Shadows of the Empire Ertl minicomic i Droids od Apple Jacks.
Scenariusz Mike W. Barr, Chris Claremont, Archie Goodwin, Alan Moore, Steve Moore, Steve Parkhouse, John Stephenson, John Wagner, Len Wein, John Whitman, Ryder Windham, rysunki Adolfo Buylla, Dave Cockrum, Alan Davis, Gene Day, Gary Erskine, Bill Hughes, Carmine Infantion, Klaus Janson, Glen Johnson, Cesar MacSombol, Pablo Marcos, Steve Mitchell, Glen Mullaly, Jim Nelson, Ron Randall, Walt Simonson, Ken Steacy, John Stokes, John Tartaglione, Patrick Zircher, kolory Laura Allred, Howard Bender, Perry McNamee, Cary Porter, Pamela Rambo, Marie Severin, James Sinclair, Ken Steacy, Matt Webb, Nel Yomtov. Cena $24,99, 480 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Ania Solo kontratakuje

2013-05-22 17:47:27 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem na półki sklepów komiksowych trafiły nowe zeszyty serii Dawn of the Jedi i Legacy Vol. 2. Poniżej znajdują się szczegóły dotyczące tych komiksów.

Dawn of the Jedi #10: Prisoner of Bogan #5 (5)

Daegen Lok jest o krok od wywołania wojny z Je’daii. Wraz z silnym w Mocy Xeshem jako sojusznikiem i młodym jeńcem Je’daii, Lok jest bliski spełnienia swojego celu.
Ale Komandosi Je’daii depczą im po piętach. Tymczasem Mistrzowie w Świątyniach odkryli kilka tajemnic z przeszłości Xesha. Coś gorszego od więźnia Bogan szwenda się po systemie Tython!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wes Dzioba, okładka David Michael Beck. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Legacy Vol. 2 #3: Prisoner of the Floating World #3

Ania Solo i jej przyjaciele byli ścigani, zablokowani i zostali obstrzelani, a teraz ugrzęźli na świecie stopionej siarki tylko z powodu pewnego rycerza imperialnego, który bardzo chce ich śmierci. Gdy się wydaje, że gorzej już nie może być, pojawia się inny imperialny rycerz! Ale przyszedł im pomóc, czy by ich zniszczyć?
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Rachelle Rosenberg, okładka Dave Wilkins. Cena $2,99, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Bastionowe wywiady: John Ostrander

2013-05-18 19:27:14 Master of the ForceJohn Ostrander to to znany scenarzysta komiksowy. W trakcie swojej długiej kariery pracował dla wszystkich największych amerykańskich wydawnictw. Od około 10 lat pracuje dla Dark Horse'a przy komiksach z uniwersum Star Wars. Jego najsławniejsze gwiezdnowojenne serie to Republic, Legacy i Dawn of the Jedi, ale napisał też scenariusze do wielu innych komiksów jak np. Agent of the Empire, czy Star Wars Tales.

Chcielibyśmy przedstawić Wam wywiad z Johnem Ostranderem z cyklu Bastionowe wywiady, który został przeprowadzony specjalnie dla Bastionu przez redaktora działu komiksowego - Mastera of the Force.

Wywiad z Johnem Ostranderem.


Wszystkie pozostałe wywiady znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Zapowiedzi na sierpień 2013

2013-05-16 19:20:24 ComicBookResources.com

Znamy już wszystkie gwiezdnowojenne zapowiedzi wydawnictwa Dark Horse Comics na sierpień bieżącego roku. Są to nowe zeszyty serii Star Wars, Legacy Vol. 2, Dark Times i Darth Vader and the Ninth Assassin. Dodatkowo wiemy, iż w październiku ukaże się druga odsłona omnibusa Wild Space, zawierającego rzadkie komiksowe rarytasy i komiks o Ewokach autorstwa Zacka Giallonga. Poniżej zajdują się pene informacje dotyczące wszystkich komiksów.

Star Wars #8

Luke Skywalker i Wedge Antilles pozwalają się pojmać przez Imperium, by odkryć jak pułkownik Bircher śledzi ruchy rebeliantów. Tymczasem, Darth Vader wysyła szpiega z dokładnie taką samą misją. Natomiast Han i Chewie co chwila walczą z Bobą Fettem!
Scenariusz Brian Wood, rysunki Ryan Kelly, tusz, Dan Parsons, kolory Gabe Eltaeb, okładka David Michael Beck. Premiera: sierpień 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Legacy Vol. 2 #6

Gdy zostaje wyjawiona informacja o Sithach wyśledzonych i zamordowanych przez innego Sitha, Ania Solo i rycerz imperialny Jao chcą się dowiedzieć jak do tego doszło.
Jedynymi przeszkodami na ich drodze są Imperium, Jedi, Sojusz Galaktyczny i rycerze imperialni!
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Brian Thies, okładka Livio Ramondelli. Premiera: sierpień 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Dark Times #29: A Spark Remains #2 (5)

Załoga Uhumele planuje atak w samo serce nowo utworzonego Imperium Galaktycznego - w samego Dartha Vadera! Gdy poszukują pewnego konkretnego Jedi, by dołączył do ich misji, tajemnice zaczynają tworzyć pęknięcia w ich sojuszu. Czy ich plan mógłby się zakończyć zanim na dobre się zaczął? Gdzie indziej, Vader trenuje zabójcę na polowanie na Jedi!
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Benjamin Carré. Premiera: sierpień 2013. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Darth Vader and the Ninth Assassin #5 (5)

Wyśledziwszy Dartha Vadera, zabójca jest gotowy do ataku... Wydaje się, że atak na Vadera strapionego zagrożeniem życia Imperatora może się udać. Ale zabójca popełnił jeden błąd. Uwierzył, że ma szansę w potyczce z najniebezpieczniejszym człowiekiem w galaktyce!
Scenariusz Tim Siedell, rysunki Iván Fernández, tusz Denis Freitas, kolory Michael Atiyeh, okładka Ariel Olivetti. Premiera: sierpień 2013. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Omnibus: Wild Space Volume 2 TPB

Oto drugi omnibus zawierający rzadkie komiksy Star Wars! Zapoznaj się z przygodami Jabby the Hutta, Hana Solo i Landa Calrissiana i spójrz na Gwiezdne Wojny z innej perspektywy wraz z Markiem Evanierem i Sergio Aragonésem! Dodatkowo, znajdziecie tutaj nieprawdziwe opowieści od artysty koncepcyjnego Epizodu III i świetną zabawę z Anakinem Skywalkerem na śmigaczu!
Scenariusz różni, rysunki różni. Premiera: październik 2013. Cena $24,99, 488 stron, rozmiar 6" x 9".

Temat na forum.

Ewoks: Shadows of Endor TPB

Dotychczas, Ewoki były zdolne ignorować przybycie imperialnych sił na Endor. Ale gdy odkryli, że ich rywale, Dulokowie, zostali zniewoleni, a legendarna bestia poskromiona, Ewoki zdały sobie sprawę, iż muszą się szykować na wojnę - jak tylko uporają się z jedną wielką bestią!
Scenariusz Zack Giallongo, rysunki Zack Giallongo, kolory Braden Lamb, okładka Zack Giallongo. Premiera: październik 2013. Cena $7,99, 80 stron, rozmiar 5 1/4" x 7 1/2".

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Kilka słów o The Star Wars

2013-05-16 18:47:21 oficjalny blogTym razem J.W. Rinzler, który od niedawna jest scenarzystą komiksowym, postanowił podzielić się swoimi uwagami na temat swojej nowej serii, „The Star Wars”.

Większość fanów już pewnie wie, że George Lucas dał nam przyzwolenie na zaadaptowanie jego pierwszej, roboczej wersji scenariusza „The Star Wars”, napisanego jeszcze w 1974. Artysta Mike Mayhew ukończył niedawno wszystkie strony pierwszego zeszytu i zaczął pracować nad drugim, dociera się w akcji; kolorysta Rain Beredo jest w połowie pierwszego zeszytu. Ja zaś jestem w połowie adaptowania piątego zeszytu z ośmiu planowanych. Bezpiecznie mogę powiedzieć, że się przy tym dobrze bawimy. Czapki z głów przed Randy’m Stradleyem z Dark Horse’a za znalezienie Mike’a, no i Mike’owi za polecenie Raina. Co za zespół!Myślę, że fani polubią to – zarówno ci bardziej oddani jak i tacy bardziej okazjonalni, a może także i najmłodsi – ponieważ George opowiedział wspaniałą, przystępną historię, no i ponieważ Mike i Rain robią tak niesamowitą pracę. Ja też staram się ciągnąć mój wózek, a przynajmniej mam taką nadzieję. To fascynujące rozbijać na drobne scenariusz George’a, przyglądać się temu dokładnie i interpretować, jeśli zajdzie taka potrzeba, by zapełnić nieliczne maleńkie dziury, no i przetransferować głównie wizualne i niesamowite akcenty w sekwencyjną opowieść, panel po panelu.

Lubię też proces wplatania w komiks tego, czego się dowiedziałem i do czego się dokopałem pisząc trzy książki o powstawaniu klasycznej trylogii. Choćby pierwsze rysunki McQuarrie’go przedstawiające Sithów czy Wookieech były inspiracją, podobnie jak Gwiazda Śmierci Colina Cantwella. Tam znajdziecie dużo więcej takich nawiązań. Przybliżyłem niektóre w wywiadzie dla Comic Book Resources.

A co mogę dodać nowego? Myślę, że wersje okładki dla zeszytu pierwszego powinny dobrze wyglądać. Widziałem pierwszy szkic, a Lucasfilm go zaaprobował; wszyscy uznaliśmy, że wygląda wspaniale! Drugi też widziałem. Ujawniamy też szkic Mayhewa, który przedstawia Montrossa, postać, która pojawia się w kilku wczesnych wersjach scenariusza, acz zmienia strony. W tej będzie tym dobrym.


KOMENTARZE (0)

Komiksy

Vader kontra zabójca

2013-05-15 20:14:48 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem swoją premierę miały dwa gwiezdnowojenne komiksy - drugi zeszyt historii Ninth Assassin z Vaderem w roli głównej i wydanie zbiorcze komiksu Toma Taylora przedstawiającego losy Dartha Maula i jego brata, Savage'a Opressa. Poniżej znajdują się szczegóły dotyczące obu pozycji.

Darth Vader and the Ninth Assassin #2 (5)

Nieznany wróg zniszczył gwiezdny niszczyciel. Została podjęta próba zamachu na życie imperatora. Nowe zło się pokazało w galaktyce, a Darth Vader zamierza je znaleźć i zmiażdżyć. Ale Lord Sithów musi się mieć na baczności. Jego nowy przeciwnik włada bardzo starą i mroczną magią.
Scenariusz Tim Siedell, rysunki Stephen Thompson, tusz Mark Irwin, kolory Michael Atiyeh, okładka Ariel Olivetti. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Darth Maul: Death Sentence TPB

Nieustraszony Lord Sithów Darth Maul, uratowany i wyleczony po przeżyciu konfrontacji z Obi-Wanem Kenobim w Mrocznym Widmie, sieje po galaktyce spustoszenie wraz ze swoim bratem, Savagem Opressem.
Gdy zostaje za ich głowy wystawiona przez Ja’Boaga nagroda, bracia decydują obrać go za swój następny cel. Tylko by stoczyć bój z prywatną armią Ja’Boaga i drużyną Jedi!
Scenariusz Tom Taylor, rysunki Bruno Redondo, kolory Michael Atiyeh, okładka Dave Dorman. Cena $15,99, 96 stron. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

J. W. Rinzler o The Star Wars

2013-05-14 21:45:01 ComicBookResources.com

Niedawno portal Comic Book Resources opublikował wywiad z J. W. Rinzlerem, scenarzystą niedawno zapowiedzianej adaptacji wstępnego scenariusza Lucasa z 1974 roku. Cały projekt nosi tytuł The Star Wars, a premiera pierwszego zeszytu tego komiksu jest planowana na wrzesień bieżącego roku. Poniżej prezentujemy cały, przetłumaczony wywiad wraz z grafikami, które zostały opublikowane wraz z nim.CBR News: Na podstawie twojej kariery i tego projektu zgaduję, że od dawna jesteś fanem Star Wars. Jak się zapoznałeś z tym wszechświatem?

J.W. Rinzler: Miałem szczęście, że zostałem wyciągnięty wtedy do kina Coronet w San Francisco. Mówię "wyciągnięty", gdyż spodziewałem się, że Star Wars będzie kolejnym nudnym filmem science fiction jak Solaris. Miałem wtedy 14 lat i byłem jeszcze nie do końca obyty w świecie. [Śmieje się] Mój brat mówi, że był tam George Lucas. Jak każdy, byłem pozytywnie zaskoczony początkowymi napisami, muzyką, atmosferą i... wszystkim. Uzależniłem się wtedy od Gwiezdnych Wojen.

Filmy zawsze interesowały mnie bardziej od wszystkiego innego, więc nie wiem, czy zaliczam się do "fanów" według nowoczesnej definicji tego słowa. Tak naprawdę, myślę, że American graffiti miało na mnie jeszcze większy wpływ niż Star Wars.

Dorastając w zatoce San Francisco, gdzie wszystko się wydarzyło - Zoetrope, LucasFilm, ILM, THX 1138, American Greffiti, Star Wars - mogłem łatwiej zrozumieć sposób myślenia osób, które te dzieła tworzyły. Ciężko to określić, ale w tych okolicach jest coś wyjątkowego.

Bardzo długo współpracowałeś z LucasFilmem i LucasBooks, edytując i pisząc dla obu firm, ale The Star Wars to pradziadek wszystkich projektów. Jak on wszedł w życie?

To ciekawa i śmieszna sprawa. Stało się to z kilku powodów. Po pierwsze, pisząc The Making of Star Wars i czytając wszystkie notatki, w tym niektóre prawie zapomniane, zobaczyłem jak pomysł na Gwiezdne Wojny ewoluował w głowie George'a Lucasa, by stać się w końcu hitem.

Następnie rozpocząłem pracę z George'em nad Star Wars: Frames i serią Star Wars Art wydawaną przez Abrams. Wtedy zobaczyłem, co George konkretnie lubi (pracowaliśmy nad Star Wars Art: Comics). Kładł regularnie nacisk na sekwencyjnym opowiadaniu historii, gdy słowa nie były potrzebne.

Gdy Dark Horse i Randy Stradley powiedzieli, że chcą stworzyć komiksową adaptację pierwotnego scenariusza Lucasa, powiedziałem, by wynajęli kogoś, do narysowania kilka stron. Wybrałem kilka scen i napisałem wstępną adaptację. Artysta narysował wtedy te kilka stron, dokładniej osiem, albo coś w tym stylu. To były sceny, które, jak uważałem, mogły sprawić przyjemność George'owi z powodu ich wprowadzenia w życie. Musiały mu się chyba spodobać, gdyż zatwierdził projekt. Wtedy byliśmy bardzo podekscytowani.

W ogłoszeniu Stradley powidział, że te "mogła być jedna z historii, która zostałaby zapomniana". Zajęcie się za pierwszy scenariusz Lucasa jest zamierzonym manewrem, biorąc pod uwagę aktualne doniesienia dotyczące nowych filmów, czy to tylko wyjątkowy przypadek?

To przypadek. Prace nad tym projektem trwają, chyba, od roku. Od kiedy George go zatwierdził, napisałem szkic całej adaptacji i podzieliłem go na strony, panele, pojedyncze zeszyty i pokazałem mu go ponownie z niewielkimi nadziejami, że moja praca dostanie zielone światło. George jednak na wszystko się zgodził i prace ruszyły pełną parą.

To 8-zeszytowy arc, którego pierwszy numer na półki trafi we wrześniu. Chyba to jednak miniseria, a nie arc, ale nie znam się za bardzo na komiksowej terminologii. Gdy pracuję nad The Star Wars, czuję się jakbym wracał do korzeni. W wieku od 10 do 18 lat pisałem i rysowałem (nieudolnie) komiksy. Co najzabawniejsze, pierwszy jaki kiedykolwiek zrobiłem opowiadał o pierwszych filmach o Jamesie Bondzie.

Fabuła z grubsza jest taka sama, czy opiera się na czymś zupełnie innym?

Opiera się na czym innym, ale nie chcę tego tutaj wyjawiać. Ogólnie rzecz biorąc, główny wątek jest ten sam: Imperium kontra ci dobrzy. Mamy tam Kosmiczną Fortecę i jest paru rycerzy Sithów. Ale mimo iż jest 100 rycerzy, zobaczymy tylko kilku. Będą też dwa ataki na Kosmiczną Fortecę.

Darth Vader jest generałem. Ojcem Annikina jest Kane Starkiller. Natomiast Leia ma własnych rodziców, których zobaczymy i tak dalej...

Wyobrażenia Geogre'a mocno się na mnie odbiły, gdy czytałem jego scenariusz. Pisząc go, nie zastanawiał się nad tym, czy jego pomysł nada się na film, a to sprawia, że komiks będzie idealnym rozwiązaniem. Duża część historii była inspirowana twórczością Flasha Gordona, Bucka Rogersa, Franka Frazetty i Ala Williamsona, jaki iw ielu innych. Nie można też zapomnieć o Akirze Kurosawie.

Porozmawiajmy o kilku klasycznych bohaterach występujących tutaj w innych rolach. Annikin Starkiller jest Jedi, a generał Luke Skywalker jest starszym Jedi z wojskową rangą. Czy Starkillerzy i Skywalkerowie są jakoś ze sobą spokrewnieni? Co jeszcze możesz nam powiedzieć o tych głównych bohaterach?

Starkillerzy - Kane, Annikin i Deak - nie są spokrewnieni z jednym Skywalkerem - Lukiem.

Księżniczka Leia ma swoją własną rodzinę, ale Kane i Luke są weteranami Jedi i starymi, bardzo starymi przyjaciółmi. Chodzi mi o to, że wiele razem przeszli i są jedynymi z nielicznych Jedi, którzy przeżyli. Inni bohaterowie historii są sceptyczni w tej sprawie i wątpią w istnienie jakichkolwiek Jedi. Podobna sytuacja miła miejsce, gdy Wielki Moff Tarkin rozmawiał z Vaderem w Epizodzie IV.

Mógłbyś nam coś powiedzieć o wysokim, 6-nożnym jaszczurze o imieniu Han Solo? To brzmi podobnie do inspiracji dla postaci Sama Worthintona w Avatarze.

Musiałbyś się o to spytać Camerona. [Śmieje się] Solo tak na prawdę nie jest jaszczurem. Jest ogromnym, zielonym obcym ze skrzelami. Ale jest "tym dobrym" i pełni ważną rolę w historii. Występuje pokrewieństwo pomiędzy nim i rasą Wookiee.

Pojawią się jeszcze jakieś postacie w rolach podobnych do oryginalnych, bądź też zupełnie nowych?

Jest tam tyle nawiązań, że ciężko to wszystko wymienić. Czy to prototyp sceny, czy to statek, pojazd, lub bohater. Przelotnie pojawi się Tarkin. Jest też prototyp Hrabiego Dooku. Jest scena w kantynie. Są szturmowcy. Są kosmiczne walki dla psów. Jest również odpowiednik senatu. Ale nie martwcie się. Nigdy go nie zobaczycie. [Śmieje się]

Wcześniej wspomniałeś rycerzów Sithów. Jeśli mnie pamięć nie myli, wątpię termin Sith był używany często (jeśli w ogóle) w oryginalnej trylogii. Jak ci złoczyńcy różnią się od Vadera i Imperatora?

Słowo Sith jest często używane we wstępnym scenariuszu Lucasa. Chodzi z nimi o to, że nim fabuła się rozpoczęła, wybili Jedi. Pozostali, którzy przeżyli, walczą o przetrwanie rozproszeni po galaktyce jak prawdziwi samuraje.

Jest też Imperator, ale nie jest Sithem. Jest mało ważnym politykiem. Sithowie noszą maski, ale raczej z tradycji, niż z potrzeby.

Jaka jest różnica pomiędzy mieczem świetlnym, a mieczem laserowym?

We wstępnym scenariuszu miecz laserowy jest tak popularny jak normalny miecz w Robin Hoodzie - każdy go ma. To dodaje historii zawadiackości. Jedi, jak np. Errol Flynn, to mistrzowie w posługiwaniu się mieczami laserowymi. Także moim zdaniem na jednej z prac Ralpha McQuarriego widzimy szturmowca z mieczem laserowym, a nie świetlnym. Dopiero później przeistoczą się one w swoje świetlne odpowiedniki.

Jak dokładnie trzymasz się scenariusza? Są w nim luki, które musisz uzupełnić?

To był wstępny scenariusz, ale myślę, iż Francis Ford Coppola miał pozytywną opinię na jego temat. George trochę eksperymentował pisząc go, więc pozostawił kilka małych luk, w których sam musiałem coś dodać.

George Lucas jest związany z tym projektem aktualnie?

Pokazałem mu wcześniej materiał. Mam w planie pokazanie mu parę całych stron, ale wierzę, że mi ufa. W każdej chwili może się zgłosić, by sprawdzić jak postępują prace nad projektem.

Mike Mayhew wcześniej nie pracował przy komiksach gwiezdnowojennych. Czy ten fakt może wpłynąć na unikalność The Star Wars?

Myślę, że ten fakt jest jak najbardziej zaletą komiksu. Nie pracując przy wcześniejszych publikacjach, Mike nie jest przyzwyczajony do "normalnego" rysowania wszechświata Gwiezdnych Wojen. Uważam, że stworzy coś oryginalnego.

Pracuje już jakiś czas i jego dotychczasowe prace są niesamowite. Świetnie odwzorowuje scenariusz na kadrach. Uchwyca piękne tła, różne projekty i różne pozy bohaterów w ruchu. Mam nadzieję, że fanom i wszystkim czytelnikom przypadnie do gustu jego styl. Szczerze mówiąc, myślę, ż The Star Wars spodoba się czytelnikom z wszystkich grup wiekowych. Ten projekt powinien być bardzo interesujący dla fanów z długim stażem i łatwo zrozumiały dla reszty.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Nowy zeszyt Star Wars trafia na półki

2013-05-08 21:23:25 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem na półki sklepów komiksowych trafił nowy, piąty zeszyt serii regularnej Briana Wooda pt. Star Wars i wariant szkicowy drugiego numeru tego samego komiksu. Poniżej znajdują się szczegóły dotyczące obu pozycji.

Star Wars #2: In the Shadow of Yavin #2 (6)

Młody i zarazem chytry imperialny oficer oczekuje na każdy następny ruch rebeliatów, więc księżniczka Leia tworzy wraz z Lukiem Skywalkerem niewidzialną eskadrę, której zadaniem jest wykrycie szpiega w swoich szeregach.
Tymczasem Han Solo wraz z Chewbaccą spotykają się z łowcą nagród, Bobą Fettem, a Darth Vader zostaje wysłany przez Imperatora na tajną misję!
Scenariusz Brian Wood, rysunki Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Alex Ross. Cena 2,99 $, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.

Star Wars #5: In the Shadow of Yavin #5 (6)

Gdy księżniczka Leia zostaje uwięziona pomiędzy dwoma eskadrami myśliwców TIE, jej misja może dobiec końca. Ale Luke Skywalker stara się jak może, by nie wykonać rozkazu księżniczki i ją ponownie uratować. Czas nagli, a Imperium jest coraz bliżej!
Scenariusz Brian Wood, rysunki Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Rodolfo Migliari. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Free Comic Book Day 2013

2013-05-04 18:22:19 DiamondComicsDistributors.com

Tegoroczna pierwsza sobota maja jest dla fanów gwiezdnowojennych komiksów szczególna, gdyż mają miejsce dwa bliskie im święta - Star Wars Day i Free Comic Book Day.
Celem tego drugiego jest promowanie komiksów coraz to szerszej grupie czytelników. W Stanach Zjednoczonych z tej okazji zostają wydane darmowe zeszyty przez prawie wszystkie wydawnictwa komiksowe. Jak co roku i dzisiaj nie mogło zabraknąć gwiezdnowojennnej publikacji. Sagę George'a Lucasa reprezentuje krótki komiks z Vaderem w roli głównej. Jego scenariuszem zajął się Brian Wood, twórca serii Star Wars, z którą tegoroczny komiks FCBD łączy się fabularnie (znajdzie się on w tym samym wydaniu zbiorczym co Star Wars #1-6: In the Shadow of Yavin). Natomiast za rysunki odpowiedzialny jest Ryan Odagawa. Poniżej prezentujemy okładkę tego wydania.


KOMENTARZE (3)

Komiksy

Dark Horse w Chicago

2013-05-03 15:38:26 BleedingCool.com

Wczoraj w trakcie Diamond Retailer Summit w Chicago swój panel miało wydawnictwo Dark Horse. Nie dotyczył on wyłącznie gwiezdnowojennej tematyki, ale na ten temat również padło kilka ciekawych pytań i co najważniejsze, odpowiedzi.

Jednym z najważniejszych tematów była kwestia licencji na komiksy spod znaku Star Wars (od momentu zakupu Lucasfilmu przez Disneya pojawiły się plotki o przejściu licencji z Czarnego Konia do Marvela). Wysłannicy wydawnictwa zapewnili, że Dark Horse będzie tworzył gwiezdnowojenne komiksy przynajmniej przez cały 2014 rok.
Dodatkowo w tym okresie (do końca 2014) mają się ukazywać kolejne miniserie o Vaderze (poprzednie to Lost Command, Ghost Prison i aktualna - Ninth Assassin). Serie Legacy Vol. 2 i Star Wars mają pozostać ongoingami, a The Star Wars (adaptacja pierwszego scenariusza George'a Lucasa z 1974 roku) ma dostać nowe, wyróżniające się logo.
KOMENTARZE (1)

Komiksy

Nowy komiks The Clone Wars w UK

2013-05-03 14:27:20 Facebook.com

Wczoraj w Zjednoczonym Królestwie do kiosków i salonów prasowych za sprawą wydawnictwa Titan trafił nowy numer miesięcznika pt. The Clone Wars Comic UK. Jak co miesiąc i tym razem w środku znajdują się krótkie artykuły adresowane pod młodszą publikę, krótki, nigdzie wcześniej nie publikowany komiks (pt. Bane vs... Bane?) i prezent. Poniżej prezentujemy okładkę The Clone Wars Comic UK 6.46.

The Clone Wars Comic UK Vol. 6 #46

KOMENTARZE (0)

Komiksy

Przygód K'Kruhka i padawanów ciąg dalszy

2013-05-01 13:47:44 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem ukazał się przedostatni zeszyt komiksu Dark Times: Fire Carrier autorstwa Randy'ego Stradleya i Gabriela Guzmana. Fabuła tej historii przedstawia losy mistrza K'Kruhka i padawanów, którymi się doświadczony Jedi opiekuje. Poniżej prezentujemy szczegóły dotyczące tej publikacji.

Dark Times #26: Fire Carrier #4 (5)

Mistrz Jedi K’Kruhk wyrusza na wojnę przeciwko żołnierzom lokalnej policji, by umożliwić padawanom szansę ucieczki. Ale padawani właśnie odkryli w lesie nowe, niespodziewane niebezpieczeństwo.
Co gorsza, Imperium zaczęło być podejrzliwe co do akcji lokalnej policji i postanowiło wysłać tam szturmowców, by to sprawdzili. Moc jest potężnym sojusznikiem, ale nawet mistrz Jedi nie może walczyć w walce na trzech frontach!
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Gabriel Guzman, kolory Garry Henderson, okładka Douglas Wheatley. Cena $2,99, 32 strony. Preview dostępny tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (2)
Loading..