TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Nowy arc Legacy Vol. 2 czas zacząć

2013-08-28 21:20:54 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj ukazał się szósty zeszyt serii Corinny Bechko i Gabriela Hardmana pt. Legacy Vol. 2. Komiks przedstawia losy Ani Solo i jej przyjaciół zaraz po wydarzeniach ukazanych w Legacy: War Johna Ostrandera i Jan Duursemy.

Legacy Vol. 2 #6

Gdy zostaje wyjawiona informacja o Sithach wyśledzonych i zamordowanych przez innego Sitha, Ania Solo i rycerz imperialny Jao chcą się dowiedzieć jak do tego doszło.
Jedynymi przeszkodami na ich drodze są Imperium, Jedi, Sojusz Galaktyczny i rycerze imperialni!
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Brian Thies, okładka Livio Ramondelli. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (1)

Komiksy

We wrześniu Łotry nadlecą ponownie

2013-08-26 19:07:34 Egmont Polska

Na początku przyszłego miesiąca do sprzedaży trafi nowy numer Wydania Specjalnego Star Wars Komiks, w której znajdzie się opowieść z serii X-wing Rogue Squadron. Kolejna opowieść trafi do sprzedaży 5 września.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 2/2013 (17): Requiem dla Łotra

Z przyjemnością przedstawiamy kolejny na naszych łamach komiks z serii X-wing: Eskadra Łotrów. W trzecim ubiegłorocznym numerze „Wydania Specjalnego” pokazaliśmy historię W służbie Imperium, a w trzecim „Star Wars Komiks” w tym roku znalazła się opowieść Życie barona Fela. Oba komiksy są w pewnym stopniu ze sobą powiązane, ponieważ Fel – największy as myśliwski Imperium – opowiada w drugiej historii o swojej karierze i wspomina między innymi o bitwie ukazanej we W służbie Imperium. Komiks Requiem dla Łotra, który prezentujemy w tym numerze, opowiada o mniej znanym epizodzie z dziejów słynnej eskadry, który nastąpił niedługo po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci. Eskadra Łotrów powstała z przekształcenia Eskadry Czerwonych, mającej na koncie zniszczenie pierwszej Gwiazdy Śmierci, a podstawowym myśliwcem na jej wyposażeniu był Incom T-65 X-wing. Maszyny te oglądamy również na kartach tego komiksu, zresztą także w nowym, nietypowym zastosowaniu.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach X-wing: Rogue Squadron #17-20.
Scenariusz Michael A. Stackpole i Jan Strnad, rysunki Gary Erskine, kolory Dave Nestelle, okładka Stuart Hiner. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron. Premiera: 5 września 2013 r.

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Vader zmierzy się z zabójcą

2013-08-21 08:22:35 DiamondComicsDistributors.com

Dzisiaj za oceanem ukazały się nowe gwiezdnowojenne zeszyty serii Dark Times i Darth Vader and the Ninth Assassin i pierwszy omnibus przedstawiający losy pechowego Jedi, Zayne'a Carricka.
Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Dark Times #29: A Spark Remains #2 (5)

Załoga Uhumele planuje atak w samo serce nowo utworzonego Imperium Galaktycznego - w samego Dartha Vadera! Gdy poszukują pewnego konkretnego Jedi, by dołączył do ich misji, tajemnice zaczynają tworzyć pęknięcia w ich sojuszu. Czy ich plan mógłby się zakończyć zanim na dobre się zaczął? Gdzie indziej, Vader trenuje zabójcę na polowanie na Jedi!
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Benjamin Carré. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Darth Vader and the Ninth Assassin #5 (5)

Wyśledziwszy Dartha Vadera, zabójca jest gotowy do ataku... Wydaje się, że atak na Vadera strapionego zagrożeniem życia Imperatora może się udać. Ale zabójca popełnił jeden błąd. Uwierzył, że ma szansę w potyczce z najniebezpieczniejszym człowiekiem w galaktyce!
Scenariusz Tim Siedell, rysunki Iván Fernández, tusz Denis Freitas, kolory Michael Atiyeh, okładka Ariel Olivetti. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Omnibus: Knights of the Old Republic Volume 1

Padawan Zayne Carrick zostaje nagle oskarżony o zabójstwo swoich przyjaciół z Zakonu. Jednak nikt nie jest świadomy, że za tym wszystkim tak naprawdę stoją Mistrzowie Zayne’a i że to właśnie oni starają się go zabić zanim odkryje prawdę.
Wydanie zawiera komiksy Knights of the Old Republic #0-18.
Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Brian Ching, Travel Foreman, Harvey Tolibao, Dustin Weaver, kolory Michael Atiyeh, Jay David Ramos, okładka Travis Charest. Cena $24,99, 424 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Pojawił się kolejny Star Wars Komiks

2013-08-20 21:53:44 Egmont Polska

Dziś do sprzedaży trafił nowy zeszyt dwumiesięcznika Star Wars Komiks. W najnowszej odsłonie pojedyncza historia z okresu Wojen Klonów, autorstwa popularnej pary twórców komiksowych Ostrander - Duursema.

Star Wars Komiks 4/2013 (52)

"Tropiony" (Trackdown, Republic #72-73) - Wojny klonów trwają już trzydzieści miesięcy, a mistrz Jedi Quinlan Vos, szpieg zakonu w najściślejszym otoczeniu hrabiego Dooku, nie ustaje w poszukiwaniach drugiego Sitha. Ukazane w tej opowieści wydarzenia z jego udziałem doprowadzą do oblężenia Saleucami, jednej z ostatnich wielkich kampanii wojen klonów, której poświęcony był komiks w magazynie „Star Wars Komiks Wydanie Specjalne” nr 2/2010. Oblężenie miało uniemożliwić opuszczenie planety przez sklonowane oddziały Morgukai, czyli elitarnych wojowników rasy Nikto, którzy stanęliby po stronie separatystów. Jedi wraz z armią Republiki osiągnęli ten cel, okupili go jednak znacznymi stratami – poległ między innymi sławny mistrz Oppo Rancisis, który pełnił podczas tej bitwy funkcję głównodowodzącego. Quinlan Vos z kolei, owładnięty obsesją odnalezienia drugiego Sitha, niemal przeszedł podczas tego starcia na ciemną stronę Mocy – zresztą nie pierwszy raz w swoim życiu znalazł się o wiele za blisko sił mroku. Nie uległ im całkowicie tylko dzięki aktywnej pomocy dwojga innych Jedi: Tholme’a oraz swojej dawnej uczennicy, Aayli Secury.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka David Michael Beck.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,99 zł, 48 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (9)

Komiksy

Zapowiedzi na listopad 2013

2013-08-18 14:57:51 ComicBookResources.com

Wydawnictwo Dark Horse wyjawiło już wszystkie komiksy, które trafią do sklepów komiksowych w listopadzie bieżącego roku. Są to nowe zeszyty serii The Star Wars, Star Wars, Dark Times, Dawn of the Jedi i Legacy Vol. 2, którego 1. numer zostanie wydany w specjalnej, 1-dolarowej wersji.
Dodatkowo w styczniu 2014 roku ukażą się dwa nowe omnibusy.
Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

The Star Wars #3 (8)

Królowa ustępuje! Ukryta Forteca zniszczona! Armia imperialna maszeruje!
Annikin Starkiller i księżniczka Leia ratują dwa droidy na pustyni, Darth Vader rekrutuje sławnego rycerza Sithów do swojej armii, a oddział szturmowców z mieczami laserowymi próbuje pojmać generała Luke’a Skywalkera!
Scenariusz Jonathan Rinzler, rysunki Mike Mayhew, kolory Rain Beredo, okładka Nick Runge. Premiera: 6. listopada 2013. Cena $3,99, 32 strony.

Temat na forum.

Star Wars #11

Eskadra księżniczki Leii jest znowu razem, by walczyć o swoje życia. Gwiezdny niszczyciel Devastator przeprowadza atak na flotę rebelii! Tymczasem tajny agent Vadera zdaje sobie sprawę z tego co się wydarzy, gdy go zawiedzie. A na Coruscant, szczęście Hana Solo może się zmienić, chyba że... cóż, nie zmieni się...
Scenariusz Brian Wood, rysunki Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Sean Cooke. Premiera: 13. listopada 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Dark Times #32: A Spark Remains #5 (5)

Walka trwa dalej! Darth Vader ze swoimi licznymi siłami wpada co chwilę w śmiertelnie niebezpieczne pułapki. Konfrontacja Sitha z Jedi jest nieunikniona, a Darth Vader jest teraz bardzo zły. Nigdy nie niedoceniaj potęgi złego Sitha!
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Benjamin Carre. Premiera: 20. listopada 2013. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi #11: Force War #1 (5)

Nieustraszeni Rakatanie przeprowadzili inwazję na system Tython i wojna przeniosła się na każdą planetę. Z mieczami Mocy w dłoniach, Je’daii połączyli siły z niedawnymi wrogami: Daegenem Lokiem, szalonym Je’daii i Ogarem Mocy, Xeshem - potworem, którego znają i dziką kartą, której jeszcze nie poznali!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wes Dzioba, okładka David Michael Beck. Premiera: 20. listopada 2013. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Legacy Vol. 2 #1 for $1

Przeczytajcie pierwszy rozdział sagi o Ani Solo - praprawnuczce Hana i Leii - za tylko $1! Ania jest prostą dziewczyną próbującą znaleźć sobie drogę w galaktyce, która stała się właścicielką miecza świetlnego i imperialnego droida komunikacyjnego. Niedługo odkryje, że została obrana na cel!
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Rachelle Rosenberg, okładka Dave Wilkins. Premiera: 20. listopada 2013. Cena $1,00, 32 strony.

Temat na forum.

Legacy Vol. 2 #9

Ania Solo czegoś nie rozumie - dosłownie! Gdy ich pojazd utonął w trującym oceanie, wraz z rycerzem imperialnym Jao, Ania czeka na ratunek. Ale nawet jeśli przyjdzie, nadal będą musieli uwolnić niewolników z doków na orbicie - nie wspominając o armii piratów stojących na ich drodze!
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Brian Thies, kolory Rachelle Rosenberg, okładka Agustin Alessio. Premiera: 27. listopada 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Omnibus: Dark Times Volume 1 TPB

Mistrz Dass Jennir musi odkryć co to znaczy być Jedi w czasach Imperium. Mistrz K’Kruhk - odpowiedzialny za grupę młodzików - dużo poświęci dla ich bezpieczeństwa. W walkę Jedi zostaną wplątani ci, którzy obawiają się Imperium, w tym załoga statku przemytniczego Uhumele i Nosaurianin.
Wydanie zawiera: Republic #79-80, Dark Times #1-14.
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, Dave Ross, Lui Antonio, kolory Chris Chuckry, Ronda Pattison, Alex Wald, Dave McCaig, okładka Douglas Wheatley. Premiera: 1. stycznia 2014. Cena $24,99, 344 strony, wymiary 6"x9".

Temat na forum.

Omnibus: Adventures TPB

Główni bohaterowie Gwiezdnych Wojen: Luke Skywalker, księżniczka Leia, Darth Vader i inni w sześciu niesamowitych przygodach dla osób w każdym wieku! Han i Chewie zostali złapani pomiędzy Imperium i czarnym rynkiem, by spłacili dług. Boba Fett poszukuje skarbów, księżniczka Leia zostaje wplątana w porwanie pięknej księżniczki Mi, by niedługo Sokół Millenium stał się celem dla porywaczy, łowców nagród, gangsterów i Imperium! A to nie wszystko!
Scenariusz Chris Cerasi, Jeremy Barlow, Tom Taylor, rysunki Daxiong, Brian Koschak, Rick Lacy, Jennifer L. Meyer, Carlo Soriano, tusz Dan Parsons, Matthew Loux, kolory Michael Atiyeh, Michael Wiggam, okładka Sean McNally. Premiera: 8. stycznia 2014. Cena $24,99, 456 stron, wymiary 6"x9".

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Nowy zeszyt Star Wars

2013-08-15 12:59:39 DiamondComicsDistributors.com

Wczoraj za oceanem do sklepów komiksowych trafił nowy zeszyt serii Star Wars autorstwa Briana Wooda. Komiks narysował Ryan Kelly, a jego fabuła przedstawia losy bohaterów Nowej Nadziei na niedługo po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci.

Star Wars #8

Luke Skywalker i Wedge Antilles pozwalają się pojmać przez Imperium, by odkryć jak pułkownik Bircher śledzi ruchy rebeliantów. Tymczasem, Darth Vader wysyła szpiega z dokładnie taką samą misją. Natomiast Han i Chewie co chwila walczą z Bobą Fettem!
Scenariusz Brian Wood, rysunki Ryan Kelly, tusz Dan Parsons, kolory Gabe Eltaeb, okładka David Michael Beck. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

SW Komiks #52 - zapowiedź

2013-08-10 11:45:30 Egmont Polska

Kolejny Star Wars Komiks coraz bliżej. W drugiej połowie sierpnia pojawi się pięćdziesiąty drugi zeszyt tego gwiezdnowojennego dwumiesięcznika. Tym razem na czytelników czeka pojedyncza historia z okresu Wojen Klonów, pochodząca z popularnego cyklu Republic.

Star Wars Komiks 4/2013 (52)

"Tropiony" (Trackdown, Republic #72-73) - Wojny klonów trwają już trzydzieści miesięcy, a mistrz Jedi Quinlan Vos, szpieg zakonu w najściślejszym otoczeniu hrabiego Dooku, nie ustaje w poszukiwaniach drugiego Sitha. Ukazane w tej opowieści wydarzenia z jego udziałem doprowadzą do oblężenia Saleucami, jednej z ostatnich wielkich kampanii wojen klonów, której poświęcony był komiks w magazynie „Star Wars Komiks Wydanie Specjalne” nr 2/2010. Oblężenie miało uniemożliwić opuszczenie planety przez sklonowane oddziały Morgukai, czyli elitarnych wojowników rasy Nikto, którzy stanęliby po stronie separatystów. Jedi wraz z armią Republiki osiągnęli ten cel, okupili go jednak znacznymi stratami – poległ między innymi sławny mistrz Oppo Rancisis, który pełnił podczas tej bitwy funkcję głównodowodzącego. Quinlan Vos z kolei, owładnięty obsesją odnalezienia drugiego Sitha, niemal przeszedł podczas tego starcia na ciemną stronę Mocy – zresztą nie pierwszy raz w swoim życiu znalazł się o wiele za blisko sił mroku. Nie uległ im całkowicie tylko dzięki aktywnej pomocy dwojga innych Jedi: Tholme’a oraz swojej dawnej uczennicy, Aayli Secury.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka David Michael Beck.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,99 zł, 48 stron. Premiera: 20 sierpnia 2013 r.

Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Komiksy

Trailer The Star Wars

2013-08-08 17:52:18 USA Today

Portal USA Today opublikował trailer nowej gwiezdnowojennej miniserii komiksowej, która na półki trafi za miesiąc - The Star Wars. Nowy komiks autorstwa Jonathana Rinzlera i Mike'a Mayhew jest oficjalną adaptacją pierwotnego scenariusza George'a Lucasa do filmu The Star Wars z 1974 roku.
1. zeszyt ukaże się 4. września.


KOMENTARZE (12)
Loading..