TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Mroczne czasy #5 - zapowiedź

2013-09-29 17:06:46 Egmont Polska

Już niedługo na rynku pojawi się kolejny album Egmontu z cyklu Mroczne czasy. Komiks, którego tytuł to tym razem "Wyjście z głuszy", do sprzedaży ma trafić 7 października, jednak uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi (4-6 październik) będą mogli nabyć nową pozycję przedpremierowo. Zachęcamy do zapoznania się z opisem i przykładowymi planszami.

Mroczne czasy tom #5: Wyjście z głuszy

Wszyscy szukają ukrywającego się Jedi Dassa Jennira. Tajemniczy zabójca podąża jego tropem. Tuż za nim galaktykę przemierza Darth Vader, wciąż gnany obsesją eksterminacji wszystkich Jedi. Nawet wyjęta spod prawa załoga statku „Uhumele” poszukuje swojego dawnego kolegi. Ale Jennir i jego niezasługująca na zaufanie towarzyszka Ember Chankeli niezbyt o to wszystko dbają po awaryjnym lądowaniu na pustynnym księżycu, gdzie muszą znosić palący skwar i napotykają groźnych lądowych piratów...
Historia rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach ukazanych w filmie Zemsta Sithów.
Komiks pierwotnie został wydany jako Dark Times #18-22: Out of the Wilderness przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Mick Harrison, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Pablo Correa oraz Mark A. Nelson. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 120 stron. Premiera: 7 październik 2013. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Zapowiedzi na grudzień 2013

2013-09-28 18:09:26 Comic Book Resources

Wydawnictwo Dark Horse Comics opublikowało już swoje wszystkie zapowiedzi dotyczące nowych zeszytów, które trafią na półki sklepów komiksowych w grudniu i wydań zbiorczych, które ukażą się dwa miesiące później, w lutym 2014 roku.
Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami wszystkich pozycji.

Star Wars #12

Po bitwie z Imperium nadchodzi czas na narady, odloty i ocenę starcia. Han i Chewie powracają ze swojej misji na Coruscant, Luke musi sobie radzić ze straconą miłością, a Leia musi zaakceptować odpowiedzialność, jaka łączy się z Rebelią. Ale najpierw musi ogłosić bardzo ważną informację rebelianckim dowódcom.
Scenariusz Brian Wood, rysunki Carlos D'Anda, kolory Gabe Eltaeb, okładka Hugh Fleming. Premiera: 11. grudnia 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

The Star Wars #4 (8)

Generał Skywalker i trenujący Annikin Skywalker odbyli bardzo niebezpieczne spotkanie ze szturmowcami! Inne spotkanie z osobami wyjętymi spod prawa w kantynie doprowadzi do spotkania przemytnika Hana Solo! Tymczasem pewien Jedi dokona ostatecznego poświęcenia, by obronić jednego z młodszych braci księżniczki Leii.
Scenariusz Jonathan Rinzler, rysunki Mike Mayhew, kolory Rain Beredo, okładka Nick Runge. Premiera: 4. grudnia 2013. Cena $3,99, 32 strony.

Temat na forum.

Darth Vader and the Cry of Shadows #1 (5)

Podczas wojen klonów jeden żołnierz – pozostawiony na śmierć w trakcie bitwy – zaczyna nienawidzić generałów Jedi, którzy go porzucili. Lata później, ciągle żyje, zgorzkniały i zły, aż do momentu, gdy usłyszał opowieści o wielkim wojowniku. Teraz, ten klon wierzy, że znalazł przywódcę, któremu może służyć – Dartha Vadera.
Scenariusz Tim Siedell, rysunki Gabriel Guzman, kolory Michael Atiyeh, okładka Felipe Massafera. Premiera: 18. grudnia 2013. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi #12: Force War #2 (5)

Je’daii organizują ofensywę na przeprowadzające inwazję Rakatańskie Imperium!
Xesh używa swojego treningu Ogara Mocy, by zlokalizować rakatańskie centrum dowodzenia, co doprowadza do wymyślenia bardzo ambitnego planu: zinfiltrowania placówki wroga i zabicia dowódcy. Ale Xesh, nie przewidział zdrady kogoś ze swoich!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wes Dzioba, okładka David Michael Beck. Premiera: 18. grudnia 2013. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Legacy Vol. 2 #10

Z małą pomocą przyjaciół, Ania Solo prowadzi kalamariańskich niewolników na wolność… Nie ma sensu mówić jej o szansach wyjścia kogokolwiek żywego biorąc pod uwagę ogromną siłę uzbrojonych piratów po drugiej stronie!
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Brian Thies, kolory Rachelle Rosenberg, okładka Agustin Alessio. Premiera: 18. grudnia 2013. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Dark Times Volume 7: A Spark Remains TPB

Wraz ze swoim starym przyjacielem, Dassem Jennirem i nowym kompanem Jedi, załoga Uhumele spiskuje, by zabić prawą rękę imperatora, Dartha Vadera! By go zwabić zaproponują mu coś, czemu na pewno nie odmówi: Jedi.
Zawiera zeszyty Dark Times #28-32.
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Benjamin Carré. Premiera: 26. lutego 2013. Cena $19,99, 128 stron.

Temat na forum.

Legacy Book 3 HC

Ostatni dziedzic nazwiska Skywalker, Cade Skywalker jest gotowy pomóc galaktyce. Ale gdy śmierć Dartha Krayta, Imperatora Sithów okazuje się kłamstwem… wszystko staje się jasne. Cade jest ostatnią nadzieją galaktyki.
Zawiera Legacy #37-40, 42-50 I Legacy: War #1-6.
Scenariusz John Ostrander, Jan Duursema, rysunki Jan Duursema, Dave Ross, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, Jesus Aburto, okładka Jan Duursema. Premiera: 12. lutego 2013. Cena $34,99, 440 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Nowy komiks za oceanem

2013-09-25 21:51:21 Diamond Comic Distributors

W Stanach Zjednoczonych na półki sklepów komiksowych trafił dzisiaj tylko jeden nowy gwiezdnowojenny komiks. Jest to siódmy zeszyt serii przedstawiającej losy młodej Ani Solo - Legacy Vol. 2. Poniżej znajdują się szczegóły dotyczące tej pozycji.

Legacy Vol. 2 #7

Po okropnej wizji, w której cesarzowa Fel zostaje zabita przez Sitha, Ania Solo i rycerz imperialny Jao ignorują rozkazy i wyruszają na poszukiwania Sitha zabójcy. To jest “właściwa” rzecz do zrobienia... która nieco zmienia ich nastawienie do przygody.
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Brian Thies, okładka Livio Ramondelli. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Dwa nowe wydania zbiorcze

2013-09-18 19:28:27 Diamond Comic Distributors

Dzisiaj kolejna środa, więc za oceanem ukazały się nowe komiksy. Fani Gwiezdnych Wojen mogą uzupełnić swoje kolekcje o trzy nowe pozycje - dwa wydania zbiorcze i jeden zeszyt. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami dotyczącymi każdego z tych wydań.

Dark Times #30: A Spark Remains #3 (5)

Darth Vader przygotowuje zabójcę do polowania na Jedi przeszukując galaktykę w poszukiwaniu ofiary. Gdzie indziej, załoga Uhumele planuje atak na Mrocznego Lorda, ale pewien sekret, który wyciekł na jaw może wszystko zaprzepaścić!
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Benjamin Carré. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Star Wars Volume 1: In the Shadow of Yavin TPB

Po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, rebelianci są ścigani przez Imperium. Podejrzewająca istnienie szpiega w swoich szeregach, Leia Organa tworzy specjalną eskadrę X-wingów, zawierającą m.in. Luke’a Skywalkera, by nakryć szpiega i znaleźć nową kryjówkę. Tymczasem Han Solo i Chewbacca zostają wysłani na potajemną misję.
Zawiera Star Wars #1-6: In the Shadow of Yavin i Free Comic Book Day 2013.
Scenariusz Brian Wood, rysunki Carlos D'Anda, Ryan Odagawa, kolory Gabe Eltaeb, okładka Alex Ross. Cena $19,99, 152 strony, rozmiar 7" x 10".

Temat na forum.

Dark Times Volume 6: Fire Carrier TPB

Na Coruscant, Darth Vader konynuuje swoją obsesję zabicia wszystkich Jedi. W innej części galaktyki, mistrz K’Kruhk przebywa z grupą młodych padawanów. Zmuszeni do wylądowania na imperialnej planecie, ukrywają się wraz z innymi uchodźcami. Ale od razu K’Kruhk wyczuwa, że coś jest nie tak. Wraz z padawanami musi się wykraść w nadziei, że ucieknie Imperium…
Zawiera Dark Times #23-27: Fire Carrier.
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Gabriel Guzman, kolory Garry Henderson, okładka Douglas Wheatley. Cena $18,99, 128 stron, rozmiar 7" x 10".

Temat na forum.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

„The Star Wars” od strony scenariusza filmowego do strony komiksu

2013-09-12 17:14:34 oficjalny blogW związku z premierą pierwszego zeszytu „The Star Wars” Jonathan W. Rinzler postanowił ponownie poblogować.Jak przejść od sceny w roboczym scenariuszu George’a Lucasa do strony w komiksie „The Star Wars”? Rozpisując jej kluczowe wizualnie ramy i jej najbardziej istotne dialogi (uczucia, akcja, postaci, niekoniecznie w tej kolejności) do komiksowego formatu. Na szczęście, zarówno kino, jak i komiksy opowiadają historie w sposób wizualny (zazwyczaj).

Zeszyt #1 w każdym razie był dla nas trudny: dla mnie, redaktora Randy’ego Stradleya z Dark Horse’a i artysty Mike’a Mayhew. Mike miał dużo do projektowania, od postaci i lokali przez okręty, aż do przedmiotów, i tak dalej,- i to jeszcze zanim zaczął przygotowywać wygląd. Ja wykazałem się pewną naiwnością, licząc że mogę sobie tak po prostu wskoczyć i stworzyć mój pierwszy profesjonalny komiks (myślę, że te, które robiłem jako nastolatek i wcześniej się nie liczą), ale na szczęście Randy miał czas, by wyjaśnić mi niektóre istotne sprawy (i czasem podstawy).

Scena którą badaliśmy to pierwsze pojawienie się generała Jedi Luke’a Skywalkera na stronach 14 i 15 numeru #1. W roboczym scenariuszu napisanym przez Lucasa ustanowiono ujęcie Pałacu Lite na Aquilae, które, by je ukazać, zabrałoby nam kilka paneli (mniej więcej): jeden na długie ujęcie pałacu i dzieci, inne na dzieci wchodzące do pałacu, trzecie na dzieci przechodzące przez korytarz. Łatwiej jest wystartować z dużym wprowadzającym ujęciem a potem przejść do sedna sprawy: spotkania króla Kayonsa z jego radą i zbliżającą się wojnę. Dzieci wbiegną pod koniec tego spotkania, bez wcześniejszego ich zapowiadania.

By zrozumieć ideę procesu adaptacji, spójrzcie na tę sekwencję w oryginalnym scenariuszu Lucasa i w moją wersję komiksowego scenariusza.

Jeśli porównacie następujące dialogi wersji roboczej scenariusza z tymi z komiksu, zobaczycie, że kolejność tego, co kto mówi odpowiada w pewien sposób do idei „wojny” w umyśle czytelnika, która dzieje się poza tą sceną. Ta idea wojny kontrastuje ładnie z piękną scenografią. I byłem poproszony o dołożenie dialogów na tylu panelach na ilu jest to możliwe (z wyjątkami tu i tam), tak, by czytelnik musiał trochę dłużej oglądać, czytać i dostrzegać szczegóły, zanim przejdzie dalej.

By zaoszczędzić trochę miejsca i przyśpieszyć historię, druga kwestia Zavosa została usunięta, a przemowa hrabiego Sandage’a zmieniona. (Nieistotny Zavos z jego skórzanym złomem musiał wypaść, nie nadawał się do tego formatu, tak jak nic nie znaczący pomocnik zamykający drzwi).

Gdy Mike zrobił swoje plany, zanim finalnie je naszkicował, czuł, że strona 14 powinna mieć dwa panele zamiast jednego, co dawało nam więcej przestrzeni na najważniejszy wstęp do panelu z Lukiem Skywalkerem na następnej stronie. Podczas gdy wprowadzenie Luke’a wg George’a świetnie sprawdziłoby się w filmie, każdy zwróciłby oczy na wchodzącego Skywalkera, musieliśmy to wprowadzenie sprawić bardziej komiksowym, chcieliśmy też by od razu dało się odczuć jego autorytet. Jak George napisał, Sandage potulnie siada, co polecił mu Skywalker „Hrabio Sandage, siadaj” Zdumiewające, prawda?

Więc ta sekwencja była dość bezpośrednia. Niektóre sceny, w tym dialogi pojawiające się na kolejnych stronach, były trudniejsze. Często długie paragrafy scenariusza musiały zostać skondensowane, akcja zredukowana do prostszej formy, podczas gdy niektóre rzeczy należało dodać lub rozbudować, każdą scenę i każdy moment inaczej.

Uznaliśmy, że naszym celem jest stworzenie kompletnej, płynnej w czytaniu, pełnej akcji opowieści z sympatycznymi i wiarygodnymi postaciami, mającymi swoją przygodę życia w „The Star Wars”.

(Podziękowania dla Pablo Hidalgo za sugestie tytułu tego wpisu oraz Mattowi Martinowi za wymaganie kolejnego wpisu o „The Star Wars”).Pierwszy numer „The Star Wars” ukazał się 4 września 2013.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Przyszła środa, czyli czas na nowości od Dark Horse'a

2013-09-11 23:12:11 DiamondComics.com

Za oceanem pojawiły się dwa nowe komiksy. Pierwszym z nich jest dziewiąta odsłona rozpoczętego w tym roku cyklu Star Wars, drugim zbiorcze wydanie w twardej oprawie drugiego tomu Legacy, zawierającego historie przedstawione na łamach kilkunastu zeszytów tego cyklu.

Star Wars #9

Zdana na tylko siebie, w szerokiej galaktyce, gdy jej przyjaciele prónują uciec Imperium i uniknąć konfrontacji z łowcami nagród, księżniczka Leia kieruje swojego X-winga do centrum jej żalu... miejsca, którego pragnie, ale prawdopodobnie nigdy nie powinna odwiedzić: ruin jej rodzinnego świata... Alderaana.
Scenariusz Brian Wood, rysunki Ryan Kelly, tusz Dan Parsons, kolory Gabe Eltaeb, okładka Hugh Fleming. Cena $2,99, 32 strony. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.

Legacy Book #2 HC

Wiek po śmierci Dartha Vadera, Sithowie powrócili i galaktyka jest na krawędzi wojny. Jedyna nadzieja na powstrzymanie Sithów leży w byłym Jedi i zarazem piracie Cadzie Skywalkerze, ostatnim spadkobiercy rodu Skywalkerów. Jednak Cade ma swoje własne plany…
Komiks zawiera historie publikowane oryginalnie w zeszytach Legacy #20-36 oraz #41.
Scenariusz John Ostrander, Jan Duursema, rysunki Jan Duursema, Omar Francia, Kajo Baldisimo, Alan Robinson, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, Jesus Aburto, okładka Adam Hughes. Cena $34,99, 424 strony. Preview dostępne tutaj.

Temat na forum.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Luke i Vader w nowym evencie Marvela

2013-09-08 12:13:42 Różne

Niecały rok temu do sieci wyciekła plotka o powrocie komiksów Star Wars do Marvela. Została szybko zdementowana, lecz są szanse, iż sprawdzi się ona w styczniu 2015 roku, gdy skończy się licencja Dark Horse'a.
Niedawno wydawnictwo Marvel Comics wydało pierwszy zeszyt swojego nowego eventu pt. Infinity. Nie byłoby nic w tym dla fanów Gwiezdnych Wojen szczególnego, gdyby nie nie kilka kadrów, które przedstawiają bohaterów łudząco podobnych do tych z gwiezdnej sagi, a dokładniej Luke'a i jego ojca, Vadera. Można je zobaczyć poniżej. Rysownikiem Infinity #1 jest Jim Cheung.

UPDATE: Spostrzegawczy bastionowicze doszukali się też przywódcy Unii Technokratycznej, Wata Tambora (na zdjęciu wraz z Vaderem).KOMENTARZE (14)

Komiksy

Nowe X-wingi już w sprzedaży

2013-09-05 21:50:55 Egmont Polska

Po półrocznej przerwie ukazał się kolejny zeszyt Star Wars Komiks Wydanie Specjalne. W najnowszej odsłonie na czytelników czeka jak zwykle pojedyncza dłuższa historia, tym razem z cyklu X-wing: Rogue Squadron.

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 2/2013 (17): Requiem dla Łotra

Z przyjemnością przedstawiamy kolejny na naszych łamach komiks z serii X-wing: Eskadra Łotrów. W trzecim ubiegłorocznym numerze „Wydania Specjalnego” pokazaliśmy historię W służbie Imperium, a w trzecim „Star Wars Komiks” w tym roku znalazła się opowieść Życie barona Fela. Oba komiksy są w pewnym stopniu ze sobą powiązane, ponieważ Fel – największy as myśliwski Imperium – opowiada w drugiej historii o swojej karierze i wspomina między innymi o bitwie ukazanej we W służbie Imperium. Komiks Requiem dla Łotra, który prezentujemy w tym numerze, opowiada o mniej znanym epizodzie z dziejów słynnej eskadry, który nastąpił niedługo po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci. Eskadra Łotrów powstała z przekształcenia Eskadry Czerwonych, mającej na koncie zniszczenie pierwszej Gwiazdy Śmierci, a podstawowym myśliwcem na jej wyposażeniu był Incom T-65 X-wing. Maszyny te oglądamy również na kartach tego komiksu, zresztą także w nowym, nietypowym zastosowaniu.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach X-wing: Rogue Squadron #17-20.
Scenariusz Michael A. Stackpole i Jan Strnad, rysunki Gary Erskine, kolory Dave Nestelle, okładka Stuart Hiner. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 9,99 zł, 96 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

The Star Wars debiutuje

2013-09-04 19:26:49 Diamond Comic Distributors

Dzisiaj miała miejsce długo oczekiwana premiera. Na półki sklepów komiksowych trafił pierwszy zeszyt oficjalnej adaptacji pierwotnego scenariusza George'a Lucasa do filmu z 1974 roku pt. The Star Wars. Za ten komiks odpowiedzialni są Jonathan Rinzler i Mike Mayhew.
Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

The Star Wars #1 (8)

Zanim powstało Star Wars, było The Star Wars! To autoryzowana adaptacja pierwszego wstępnego scenariusza George’a Lucasa, która później zmieniła się w dzieło, które zmieniło świat.
Annikin Starkiller jest bohaterem... Luke Skywalker jest pomarszczonym generałem Jedi... Han Solo jest dużym zielonym obcym... a Sithowie... cóż, Sithowie to nadal źli goście. Oto niesamowita przygoda dziejąca się jeszcze dawniej temu w jeszcze bardziej odległej galaktyce!
Scenariusz J.W. Rinzler, rysunki Mike Mathew, kolory Rain Beredo, Brad Anderson, okładka Nick Runge (regularna), Jan Duursema (wariant), Douglas Wheatley (ultrawariant). Cena $3,99, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)
Loading..