TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Jedenasty zeszyt Legacy

2014-01-22 17:57:41 Diamond Comic Distributors

Dzisiaj swoją premierę za oceanem miał jedenasty zeszyt serii Corinny Bechko i Gabriela Hardmana pt. Legacy Vol. 2. Jest to komiks przedstawiający losy młodej Ani, spadkobierczyni rodu Solo.
Ten numer sagi o młodej handlarce złomem rozpoczyna nowy arc pt. Wanted: Ania Solo. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółami.

Legacy Vol. 2 #11

Kim tak naprawdę jest Ania Solo? Skromną, niosącą pomoc osobą, za którą się uważa, czy uciekinierem z więzienia, który zamordował rycerza imperialnego, jak sądzą władze?
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Rachelle Rosenberg, okładka Agustin Alessio. Premiera: 22. stycznia 2014. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Dwa nowe zeszyty za oceanem

2014-01-15 18:50:51 Diamond Comic Distributors

Dzisiaj środa, więc za oceanem wszystkie sklepy komiksowe dostały nowe komiksy. Wśród nich znajdują się dwa gwiezdnowojenne - nowe zeszyty miniserii Darth Vader and the Cry of Shadows i Dawn of the Jedi: Force War. Poniżej znajdują się szczegółowe informacje dotyczące obu pozycji.

Darth Vader and the Cry of Shadows #2 (5)

Klon Hock wiele przeszedł od momentu, gdy został pozostawiony sam sobie przez Jedi w trakcie wojen klonów. Teraz wierzy, że znalazł prawdziwie wielkiego wojownika, który zasługuje na jego szacunek i lojalność – Dartha Vadera! Jeżeli uda się Hockowi zaimponować Vaderowi w roli szturmowca, zostanie szanowany przez dowódcę, którego najbardziej podziwia.
Scenariusz Tim Siedell, rysunki Gabriel Guzman, kolory Michael Atiyeh, okładka Felipe Massafera. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi #13: Force War #3 (5)

Generałowie Je’daii Daegen Lok i Xesh zostali pojmani przez wcześniejszych rakatańskich mistrzów Xesha, który dowiaduje się dlaczego tak naprawdę przybyli oni na Tython. Żałując swojego czynu, zostaje zmuszony do wydania najeźdźcom informacji, których potrzebują, by pokonać jego przyjaciół Je’daii – i zniewolić całą planetę!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wes Dzioba, okładka David Michael Beck. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Darth Maul: Son of Dathomir

2014-01-09 18:38:03 Comic Book Resources

Jak już wiemy, wydawnictwo Dark Horse wraz z zakończeniem 2014 roku straci, na rzecz Marvel Comics, licencję na publikowanie gwiezdnowojennych komiksów i powieści graficznych. Pozostałe, już niecałe, 12 miesięcy według pracowników Czarnego Konia ma być specjalne i niezapomniane dla fanów gwiezdnej sagi. Najpierw zostało zapowiedziane Rebel Heist, a teraz została nam przedstawiona jeszcze jedna miniseria - Darth Maul: Son of Dathomir.Darth Maul: Son of Dathomir ma być adaptacją jednego z anulowanych story arców szóstego sezonu serialu animowanego The Clone Wars, który miał zwieńczyć historię Dartha Maula. Ta 4-zeszytowa miniseria ma być napisana przez Jeremy'ego Barlowa (wcześniej napisał m.in. kwartalniki z cykli Adventures i The Clone Wars), lecz nie wiadomo jeszcze kto będzie autorem rysunków. Barlow wspomniał, iż tytułowy bohater stoczy pojedynek ze swoim byłym mistrzem, Darthem Sidiousem i praktycznie cały czas będzie znajdować się na planecie Dathomir, która ma być bardzo ważnym elementem fabuły. Mają zostać przedstawieni m.in. Bracia Nocy.

Wiemy jeszcze, że historia przedstawiona w Son of Dathomir ma zacząć się w pewnym tajnym więzieniu, z którego przeniesiemy się na księżyc Zanbar. Ma pojawić się też Czarne Słońce stacjonujące na Ord Mantell i dopiero wtedy mamy się dostać na mroczną i niebezpieczną planetę - Dathomir.

Jeszcze nie wiadomo kiedy dokładnie ukaże się pierwszy zeszyt tego komiksu.

Temat na forum.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Vader robi porządki w Imperium

2014-01-09 17:50:07 Diamond Comic Distributors

Wczoraj była środa, a co za tym idzie nowe komiksy trafiły na półki sklepów komiksowych. W tym tygodniu ukazało się dwóch reprezentantów uniwersum George'a Lucasa - trzynasty zeszyt serii Star Wars Briana Wooda i omnibus Adventures.
Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szczegółowymi informacjami dotyczącymi tych komiksów.

Star Wars #13

Po porażce z siłami rebelii i ucieczce Luke’a Skywalkera, Darth Vader decyduje się posprzątać bałagan. Od jednego krańca galaktyki do drugiego, nowy oddział Vadera składający się z elitarnych szturmowców, których osobiście ubezpiecza swoim własnym mieczem, przeczesuje szeregi Imperium!
Scenariusz Brian Wood, rysunki Facundo Percio, tusz Dan Parsons, kolory Gabe Eltaeb, okładka Hugh Fleming. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Omnibus: Adventures TPB

Główni bohaterowie Gwiezdnych Wojen: Luke Skywalker, księżniczka Leia, Darth Vader i inni w sześciu niesamowitych przygodach dla osób w każdym wieku! Han i Chewie zostali złapani pomiędzy Imperium i czarnym rynkiem, by spłacili dług. Boba Fett poszukuje skarbów, księżniczka Leia zostaje wplątana w porwanie pięknej księżniczki Mi, by niedługo Sokół Millenium stał się celem dla porywaczy, łowców nagród, gangsterów i Imperium! A to nie wszystko!
Scenariusz Chris Cerasi, Jeremy Barlow, Tom Taylor, rysunki Daxiong, Brian Koschak, Rick Lacy, Jennifer L. Meyer, Carlo Soriano, tusz Dan Parsons, Matthew Loux, kolory Michael Atiyeh, Michael Wiggam, okładka Sean McNally. Cena $24,99, 456 stron, wymiary 6"x9".

Temat na forum.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Marvel Comics przejmuje licencję na komiksy Star Wars

2014-01-03 19:47:08 StarWars.com

Stało się. Po miesiącach negowanych plotek i niepotwierdzonych informacjach, już wiemy. Na początku 2015 roku wydawnictwo Dark Horse Comics utraci licencję na rzecz Marvel Comics, które jest własnością Disneya. Owa licencja zezwala na publikowanie gwiezdnowojennych komiksów i powieści graficznych.Można powiedzieć, że historia zatacza koło. W marcu 1977 wydawnictwo Marvel Comics wydało Star Wars #1, pierwszy gwiezdnowojenny komiks w historii, który zapoczątkował 107-zeszytową serię i ustanowił początki Expanded Universe. Potem licencja przeszła do Dark Horse'a, by ponownie w 2015 roku trafić do Domu Pomysłów.

Carol Roeder, dyrektor ds. publikacji w Lucasfilmie powiedział:

Dark Horse Comics wydawało komiksy Star Wars przez ponad 20 lat. Zawsze będziemy im wdzięczni za ich wkład w tę sagę i współpracę. W 2015 roku, kosmiczne przygody Luke'a, Hana, Leii i Chewbacki skoczą w nadświetlną z powrotem do Marvela, by rozpocząć nową erę przygód w uniwersum Star Wars.

Natomiast Dan Buckley, prezydent Marvela tak skomentował przejście licencji do jego wydawnictwa:

"Tutaj w Marvelu nie moglibyśmy być niczym bardziej podekscytowani, niż tworzeniem komiksów Star Wars. Ta marka jest ikoną w historii rozrywki i czujemy się zaszczyceni, mogąc dalej poszerzać Star Wars do bardzo odległych galaktyk."

Andrew B. Sugerman, wiceprezydent Disney Publishing Worldwide powiedział:

Jesteśmy niesamowicie przejęci następnym rozdziałem sagi Star Wars. Połączenie dwóch legendarnych firm, Lucasfilmu i Marvela, pozwoli nam opowiedzieć nowe historie i zapewnić rozrywkę fanom oryginalnych zeszytów Star Wars i całkowicie nowym pokoleniom."Mike Richardson, założyciel i prezydent Dark Horse'a, na oficjalnym blogu opublikował następujący wpis:

KONIEC ERY

Wszystko przemija, w tym także umowy licencyjne. Niestety chciałbym ogłosić, iż nowy właściciel Lucasfilmu poinformował nas, że chce oddać licencję swojemu wydawnictwu, Marvel Comics, na początku 2015 roku. To zakończy współpracę, która trwa już ponad 20 lat.

(...)

To dość ironiczne, że Dark Horse dowiaduje się o tym w swoim najlepszym wydawniczym roku w historii. Z wiadomych powodów, przygotowywaliśmy się na taką ewentualność obmyślając nowe, ekscytujące projekty, które mogłyby się ukazać w 2015 roku. Czy kiedykolwiek ujrzą światło dzienne? Nie wiem. Tymczasem, rok 2014 może być ostatnim naszym rokiem, gdy tworzymy komiksy Star Wars, więc chcemy, by został na długo zapamiętany. Wiemy, że niczego innego fani nie mogliby od nas oczekiwać. Moc jest nadal z nami.


Marvel Comics ostatnimi czasy wprowadził na rynek komiksowy wiele innowacji i eksperymentów takich jak ruchome komiksy i tylko cyfrowe wydania komiksów. Ale to tylko dodatek do bardzo szerokiego miesięcznego katalogu komiksów i powieści graficznych, tworzonych przez najlepszych twórców na świecie.

Pierwszy komiks Star Wars Marvela po odzyskaniu licencji ukaże się najprawdopodobniej w styczniu 2015 roku.

Tutaj możecie przeczytać opinie niektórych redaktorów Bastionu na temat zmiany właściciela licencji.

Temat na forum.

UPDATE

Brian Wood na Twitterze napisał, że jego run przy serii Star Wars zakończy się wraz z dwudziestym zeszytem serii. Na koniec dodał: Bezpodstawne jest myślenie, że Marvel chce, bym pisał dla niego SW. (...) Kocham Marvela, ale DH poświęcił 22 lata na rozwijanie SW i ta sytuacja dla nich musi być bardzo niefajna. Dodatkowo Corinna Bechko i Gabriel Hardman potwierdzili, że Legacy Vol. 2 zakończy się na #18.

Obie serie zakończą się w sierpniu 2014 roku, który najprawdopodobniej będzie ostatnim miesiącem, w jakim ukażą się nowe zeszyty od Dark Horse'a. Można łatwo wywnioskować, iż od września do grudnia będą się pojawiać tylko wydania zbiorcze.
KOMENTARZE (33)

Komiksy

Zerowy zeszyt The Star Wars

2014-01-02 16:59:13 Diamond Comic Distributors

Wczoraj za oceanem na półki sklepów komiksowych trafił zerowy zeszyt miniserii Jonathana Rinzlera pt. The Star Wars. Jest to swego rodzaju przewodnik po adaptacji pierwotnego scenariusza George'a Lucasa do filmu z 1974 roku.
Dodatkowo ukazał się pierwszy omnibus z cyklu Dark Times, który zawiera pierwsze zeszyty zakończonej już serii Randy'ego Stradleya o tym samym tytule.

The Star Wars #0

Oto przewodnik po 8-zeszytowej adaptacji The Star Wars, w którym znajdziecie ekskluzywne informacje i szkice, które wprowadzą was w tą nową, i zarazem jakże znaną, galaktykę.
Znajdują się tu też nigdy wcześniej nie publikowane kadry, które Dark Horse przygotował w hołdzie dla George’a Lucasa!
Scenariusz Jonathan Rinzler, Randy Stradley, rysunki Mike Mayhew, Sean Cooke, Kilian Plunkett, Stephane Roux, Scott Kolins, okładka Nick Runge. Cena $3,99, 32 strony.

Temat na forum.

Omnibus: Dark Times Volume 1 TPB

Mistrz Dass Jennir musi odkryć co to znaczy być Jedi w czasach Imperium. Mistrz K’Kruhk - odpowiedzialny za grupę młodzików - dużo poświęci dla ich bezpieczeństwa. W walkę Jedi zostaną wplątani ci, którzy obawiają się Imperium, w tym załoga statku przemytniczego Uhumele i Nosaurianin.
Wydanie zawiera: Republic #79-80, Dark Times #1-14.
Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, Dave Ross, Lui Antonio, kolory Chris Chuckry, Ronda Pattison, Alex Wald, Dave McCaig, okładka Douglas Wheatley. Cena $24,99, 344 strony, wymiary 6"x9".

Temat na forum.
KOMENTARZE (2)
Loading..