TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Zapowiedzi na styczeń 2015

2014-10-21 20:18:30 Comic Book Resources

Dzisiaj wydawnictwo Marvel Comics opublikowało zapowiedzi swoich komiksów, które na półki sklepów komiksowych trafią w styczniu 2015 roku. Wśród wielu tytułów znalazł sie jeden szczególny dla fanów Gwiezdnych Wojen - Star Wars #1, czyli początek nowej ery w gwiezdnowojennym komiksie po powrocie licencji do Marvela.

Star Wars #1

Scenariusz Jason Aaron
Rysunki John Cassaday
Okładka John Cassaday
Wariant łączony A J. Scott Campbell
Wariant teaserowy John Cassaday
Wariant Bob McLeod
Wariant filmowy
Wariant Joe Quesada
Wariant szkicowy Joe Quesada
Wariant Alex Ross
Wariant szkicowy Alex Ross
Wariant Sara Pichelli
Wariant Skottie Young
Wariant imprezowy John Tyler Christopher
Wariant figurkowy
Wariant pusty

NAJWIĘKSZA KOSMICZNA PRZYGODA W HISTORII WRACA DO MARVELA!
Luke Skywalker i jego drużyna rebeliantów walczących przeciwko Imperium są świeżo po swoim dotychczas najważniejszym zwycięstwie - zniszczeniu masywnej stacji bojowej znanej jako Gwiazda Śmierci. Ale Imperium jeszcze nie jest obalone! Dołącz do Luke'a, księżniczki Leii, Hana Solo, Chewbacci, droidów C-3PO i R2-D2 i reszty Sojuszu Rebelii, gdy starają się wywalczyć wolność pokonując siły Dartha Vadera i jego mistrza, imperatora. Napisana przez Jasona Aarona (Original Sin, Thor: God of Thunder) i narysowana przez Johna Cassadaya (Astonishing X-Men, Uncanny Avengers), to saga Star Wars, którą stworzyć mogło tylko Marvel Comics!

48 stron. Kategoria T. Cena $4,99. Premiera: styczeń 2015.


KOMENTARZE (29)

Komiksy

Pierwsze warianty

2014-10-16 20:40:18 Comic Book Resources

Lada dzień Marvel opublikuje oficjalną zapowiedź pierwszego zeszytu nowej serii Jasona Aarona pt. Star Wars. Jednak zanim to nastąpi, chcielibyśmy przedstawić pierwsze warianty okładkowe, jakie zostaną wydane w ciągu najbliższych miesięcy. Są to:

1. Składany wariant (przednia i tylna okładka) autorstwa Joe Quesady do Star Wars #1.


2. Łączące się warianty autorstwa Skottiego Younga do kolejno Princess Leia #1, Star Wars #1 i Darth Vader #1.


KOMENTARZE (5)

Komiksy

NYCC 2014: Marvel zapowiada

2014-10-11 19:17:26 Comic Book Resources

Od niedawna trwa jeden z najważniejszych konwentów komiksowych na świecie - New York Comic Con. Dzisiaj odbywa się najbardziej oczekiwany panel Marvela - Cup O'Joe - prowadzony przez Joe'a Quesadę i wielu innych twórców. To właśnie w trakcie tego panelu ogłaszane są największe projekty i serie.

Już wiadomo, że o Gwiezdnych Wojnach nie zapomniano. W kwietniu 2015 roku zadebiutuje seria pt. Kanan: The Last Padawan. Zostanie napisana przez Grega Weismana (który pracował nad pierwszym sezonem serialu animowanego Star Wars: Rebels), a szatą graficzną zajmie się Pepe Larraz.

W komiksie ma zostać przedstawiona historia Kanana poczynając od Rozkazu 66. Zobaczymy jak uniknął czystki i dalej zgłębiał tajemnice Mocy.

Temat na forum.
KOMENTARZE (8)

Komiksy

Egmont o przyszłości komiksów Star Wars w Polsce

2014-10-07 18:28:51 StarForce

W miniony weekend w Toruniu odbył się ponownie StarForce, ogólnopolski zjazd fanów Gwiezdnych Wojen, organizowany przez lokalne fandomy i lokalne władze województwa kujawsko-pomorskiego. Jednym z tegorocznych punktów programu było spotkanie z Jackiem Drewnowskim, redaktorem czasopisma „Star Wars Komiks”, które ukazywało się w Polsce od września 2008 roku do sierpnia tego roku. Jacek Drewnowski zajmował się też przygotowywaniem i tłumaczeniem innych publikacji związanych ze Star Wars.

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że pomimo zmian licencyjnych w Lucasfilm, Egmont nadal ma zamiar wydawać Gwiezdne Wojny, zarówno w formie publikacji dla dzieci, albumów młodzieżowych, jak i komiksów. Pewne jest, że już na początku 2015 roku w Polsce w kioskach pojawi się nowe czasopismo z Gwiezdnych Wojen przeznaczone dla młodzieży: „Star Wars Rebelianci”. Swoją formą nowy periodyk będzie przypominał „Star Wars: The Clone Wars”, a więc w środku znajdą się komiksy, artykuły, zagadki. Do czasopisma dołączany będzie plastikowy gadżet.

Wśród fanów wyraźnie poruszenie wywołała jednak inna zapowiedź: Egmont jest zainteresowany dalszym wydawaniem komiksów Star Wars, zarówno w formie czasopisma, jak i albumów. Tu nie mamy jeszcze żadnych potwierdzonych zapowiedzi, żadnej daty, ani sugerowanych tytułów. Wiemy natomiast, że wydawnictwo Egmont wystosowało ofertę do Lucasfilm, z propozycją wydawania komiksów, zarówno tych publikowanych przez Dark Horse, jak i tych, które od przyszłego roku zacznie wydawać Marvel. Nowe otwarcie oznaczać będzie, że możliwa jest zmiana formy czasopisma Star Wars Komiks, czyli zerwanie z zasadą, że w jednym zeszycie zawsze znajdowała się tylko zamknięta historia komiksowa. Ponadto Egmont będzie otwarty na ponowne publikowanie już wydanych w Polsce komiksów. Na pytanie o szansę ponownego wydania komiksów ze starożytnej republiki serii „Opowieści Jedi”, usłyszeliśmy, że w przyszłości nie jest to wykluczone. Nie ma natomiast żadnych planów i dość nikłe szanse na wydanie po polsku dużych zbiorczych wydań w stylu Omnibusów.

Całe spotkanie odbyło się w nostalgicznej i podsumowującej atmosferze, Jacek opowiedział o swoich ulubionych komiksach Star Wars, które miał okazję wydać…i o to możecie go zapytać przy następnym spotkaniu. Poza tym okazało się, że Egmont był zainteresowany wydaniem komiksu „Sergio Aragonés Stomps Star Wars”, na co nie zgodził się Lucasfilm. Fani mogli się również dowiedzieć, że kolejny zeszyt „Star Wars Komiks” był już przygotowany do druku, a znaleźć się w nim miał komiks „The Revenge of Tag & Bink”, czyli przygody Taga i Binka dziejące się w czasie trylogii prequeli.
KOMENTARZE (8)
Loading..