TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Cudowne wieści #1

2014-11-30 16:05:04


Właśnie kończy się listopad, a to oznacza, że zbliża się premiera Star Wars #1, do której zostało już tylko półtora miesiąca. W ostatnim czasie Marvel stara się coraz bardziej zachęcać fanów do zakupu ich serii poprzez ogłaszanie nowych szczegółów dotyczących fabuły, wariantów i wielu innych informacji. To właśnie o tym wszystkim i nie tylko będziemy pisać w nowej serii newsów na Bastionie pt. Cudowne wieści. Poniżej prezentujemy pierwszą porcję wiadomości.

1.1 Pierwsze strony i zapowiedź Star Wars #1

Star Wars #1 debiutuje 14. stycznia 2015 roku. Z tej okazji w amerykańskich sklepach komiksowych pojawią się specjalne produkty reklamowe, m.in. przypinki. Oprócz nich niedługo zostanie wydany nowy katalog PreviewsWORLD, gdzie będzie można pierwszy raz na papierze obejrzeć zajawkę nowej serii. Poniżej znajdują się grafiki przedstawiające przypinki, zdjęcia stron katalogu PW, które są poświęcone Gwiezdnym Wojnom i cztery strony Star Wars #1 bez kolorów i dymków, które opublikował ich autor, John Cassaday.1.2 Preview Darth Vader #1 bez napisów

Dodatkowo na Marvel.com ukazały sie pierwsze kadry ze środka Darth Vader #1 autorstwa Salvadora Larroci.1.3 Warianty Star Wars #1 Darth Vader #1

Ci, którzy myśleli, że Star Wars #1 miało dużo wariantów okładkowych w dniu premiery, powinni się rozmyślić, gdyż z każdą chwilą dochodzą nowe. Poniżej prezentujemy aktualną listę, która najprawdopodobniej jeszcze się powiększy. Niestety o większości z nich wiemy tylko, że będą. W jednym z najbliższych newsów (w okolicach premiery Star Wars #1) w ramach Cudownych wieści na pewno zamieścimy w miarę możliwości jak najpełniejszą galerię z okładkami.

 • Okładka regularna John Cassaday
 • Wariant imprezowy John Tyler Christopher
 • Wariant imprezowy "szkic" John Tyler Christopher
 • Wariant personalizowany dla sklepów komiksowych John Cassaday
 • Wariant Forbidden Planet Adi Granov
 • Wariant Forbidden Planet B&W Adi Granov
 • Wariant Comics, Cards, & Collectibles Frank Cho
 • Wariant Midtown Comics łączony pionowo Mark Brooks
 • Wariant Midtown Comics łączony pionowo B&W
 • Wariant Fantastico (Meksyk) Paul Renaud
 • Wariant Dynamic Forces Greg Land
 • Wariant Limited Edition Comix Mike Deodato Jr.
 • Wariant Limited Edition Comix B&W Mike Deodato Jr.
 • Wariant Heroes & Fantasies Daniel Acuna
 • Wariant Heroes & Fantasies B&W Daniel Acuna
 • Wariant filmowy
 • Wariant Sara Pichelli
 • Wariant teaser John Cassaday
 • Wariant Bob McLeod
 • Wariant łączony A J. Scott Campbell
 • Wariant Joe Quesada
 • Wariant "szkic" Joe Quesada
 • Wariant Alex Ross
 • Wariant "szkic" Alex Ross
 • Wariant Skottie Young
 • Wariant figurkowy
 • Wariant pusty

  Alternatywne okładki Darth Vader #1 również powiększają swoją ilość, lecz ze względu na premierę dalszą o miesiąc w porównaniu do Star Wars #1, nadal jest ich stosunkowo mało. Na razie doszły jedynie dwa warianty autorstwa Alexa Rossa - w kolorze i czerni i bieli. Poniżej prezentujemy tę pierwszą.


  KOMENTARZE (16)
 • Komiksy

  Zapowiedzi na luty 2015

  2014-11-22 16:43:13

  Pojawiły się komiksowe zapowiedzi na luty 2015, w tym nowy zeszyt Star Wars, debiut serii Darth Vader, a w maju na półki sklepów komiksowych trafi drugi tom omnibusów zawierających oryginalną serię Star Wars Marvela. Szcegóły są dostępne poniżej.

  Star Wars #2

  Scenariusz Jason Aaron
  Rysunki John Cassaday
  Okładka John Cassaday
  Wariant szkicowy John Cassaday
  Wariant figurkowy
  Wariant Berkeley Breathed
  Wariant Leinil Yu
  Wariant Howard Chaykin

  NAJWIĘKSZA KOSMICZNA PRZYGODA W HISTORII TRWA!
  Rebeliancki atak na Cymoon 1!
  Luke Skywalker - przeciwko Darthowi Vaderowi!
  Han, Leia i inni - uwięzieni!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: luty 2015.

  Darth Vader #1 & 2

  Scenariusz Kieron Gillen
  Rysunki Salvador Larroca
  Okładka Adi Granov
  Wariant łączony B J. Scott Campbell
  Wariant teaserowy John Cassaday
  Wariant Alex Ross
  Wariant szkicowy Alex Ross
  Wariant Michael Golden
  Wariant Mike Del Mundo
  Wariant Skottie Young
  Wariant figurkowy John Tyler Christopher
  Wariant filmowy
  Wariant pusty

  Oryginalny Mroczny Lord Sithów w swojej pierwszej serii regularnej!
  Od momentu, gdy Darth Vader pojawił się pierwszy raz na ekranie, stał się jednym z najpopularniejszych złoczyńców nawiedzających sny publiczności! Teraz śledź jego losy od razu po Nowej Nadziei (i stronach serii Star Wars) w swoim własnym komiksie, pokazującym wojnę między Imperium, a Sojuszem Rebeliantów od nieco innej strony! Pisarz Kieron Gillen (Uncanny X-Men, Journey Into Mystery, Iron Man) i rysownik Salvador Larroca (Invincible Iron Man, X-Men: No More Humans) pokazują nam co kryje się za maską zła!

  #1: 48 stron. Kategoria T. Cena $4,99. Premiera: luty 2015.
  #2: 32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: luty 2015.

  Original Marvel Years Vol. 2 HC Chaykin Cover

  Scenariusz: Archie Goodwin, Wally Lombego, Larry Hama, Mike W. Bar, David Michelinie, Chris Claremont, Louise Simonson, Walter Simonson, Jo Duffy i inni
  Rysunki: Carmine Infantino, Walter Simonson, Al Williamson, Joe Brozowski, Ron Frenz, Gene Day, Kerry Gammill i Luke McDonnell
  Okładki: Gene Day i Greg Hildebrandt.

  Pierwsza seria Star Wars w historii! Po wydarzeniach z Imperium Kontratakuje, Han Solo jest zamrożony w karbonicie. Ale gdy poszukiwania Solo zostają rozpoczęte, siły Imperium i inne kłopoty wchodzą w drogę rebeliantom. Księżniczka Leia zciera się z Darthem Vaderem! Luke Skywalker zostaje posądzony o zdradę! C-3PO i R2-D2 napotykają niebezpieczeństwo na księżycu droidów! Lando Calrissian znajduje opuszczone miasto w chmurach! Jeżeli Crimson Forever nie pokona rebeliantów, może zrobi to nowa superbroń Imperium! Tymczasem, odkrycie złotej figury Hana wyjawia pewną historię z przeszłości jego i Chewbacci. I kim są Hoojiby? Oto Star Wars w Stylu Marvela!
  Wydanie zawiera Star Wars (1977) #45-78 i Annual #2.

  848 stron. Kategoria T. Cena $125. Premiera: maj 2015. Druk kolorowy. Wymiary: oversized.

  Original Marvel Years Vol. 2 HC Hildebrandt Cover (tylko Direct Market)

  848 stron. Kategoria T. Cena $125. Premiera: maj 2015. Druk kolorowy. Wymiary: oversized.
  KOMENTARZE (8)

  Komiksy

  Gwiezdna nabojka – ekskluzywna reedycja

  2014-11-16 20:43:37 sklep.gildia.pl

  Komiks Filipa "FILa" Wiśniowskiego, „Gwiezdna Nabojka - Epizod1/2 - Koło żołędzi coś mnie swędzi", powstawał na przełomie 1999-2000 roku. Teraz komiks trafia ponownie do druku, a premiera ekskluzywnej drugiej reedycji będzie miała podczas imprezy komiksowej Złote Kurczaki 2014 we Wrocławiu. Podekscytowaniem parodystycznym komiksem można podzielić się też na Facebooku

  Opis: Jest to strasznie mocna legenda rodem z otchłani galaktyki, opowiadająca o losach niezależnej grupy osobników płci brzydkiej (i nie tylko) oraz kilku innych tworach nieludzkich, których los połączył i rzucił wyzwanie do udziału w bardzo ważnej misji.

  Akcja całego spektaklu rozpoczyna się w sobotni wieczór na pustyni, po której idą dwa robociki - Mercedes i Pornoditu. Chcąc się rozerwać przez przypadek trafiają do mrocznego domu rozpusty wielkiego Anala de Fak'a. Tam dzieją się dziwy, po czym nasi bohaterowie poznają pierwszego z ziomków - Hansa Zorro. Z kolei ten przedstawia im swojego gacha alias Czujnego Bacę. Kilka stron do przodu już czteroosobowa grupa natyka się na następnych dwóch do tanga, czyli nieletniego prącika GlutaSadomena i mistrza patelni Obiłana bez Nogi.


  Jak obiecuje autor: „nowe wydanie będzie wzbogacone o nowszą szatę graficzną, dodatkowe materiały z planu oraz lepszą jakość druku... może jakieś bonusy się znajdą”.
  KOMENTARZE (7)
  Loading..