TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Legacy #13

2014-03-26 20:59:17 Diamond Comic Distributors

Dzisiaj swoją premierę za oceanem miał trzynasty zeszyt serii Corinny Bechko i Gabriela Hardmana pt. Legacy Vol. 2. Jest to komiks przedstawiający losy młodej Ani, spadkobierczyni rodu Solo.
Szczegóły dotyczące komiksu można przeczytać poniżej.

Legacy Vol. 2 #13

Po rozbiciu się na dzikiej planecie wraz ze swoim porywaczem, Ramidem, Ania Solo ma problem ze zgubieniem innego łowcy nagród. Będzie potrzebować od kogoś pomocy, ale gdy jesteś oskarżony o zabójstwo rycerza imperialnego, ciężko o przyjaciół!
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Jordan Boyd, okładka Agustin Alessio. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (2)

Komiksy

Koniec Dawn of the Jedi

2014-03-22 18:25:20 Diamond Comic Distibutors

W środę w Stanach Zjednoczonych do sklepów komiksowych trafiły dwa nowe gwiezdnowojenne zeszyty historii Darth Vader and the Cry of Shadows i Force War. Ten drugi jest szczególny, gdyż wieńczy 15-numerową serię Dawn of the Jedi autorstwa Johna Ostrandera i Jan Duursemy. Szczegóły dotyczące obu pozycji można przeczytać poniżej.

Darth Vader and the Cry of Shadows #4 (5)

Walcząc u boku Dartha Vadera w ataku powietrznym przeciwko grupie fanatycznych separatystów, szturmowiec Hock ma szansę na pokazanie swojej wartości. Gdy zostaje pojmany i dowiaduje się o motywach wroga – i jego sojusznikach – utwierdza się w przekonaniu o racjach Galaktycznego Imperium.
Scenariusz Tim Siedell, rysunki Gabriel Guzman, kolory Michael Atiyeh, okładka Felipe Massafera. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

Dawn of the Jedi #15: Force War #5 (5)

Obcy Rakatanie są bliscy otworzenia Wrót Nieskończoności, gotowi by wyzwolić swoje Imperium na nic niepodejrzewającą galaktykę! Je’daii muszą wygrać tę bitwę. Nawet jeśli będzie to oznaczać koniec ich zakonu. Ale jak mogą wygrać, gdy ich największy bohater przeszedł na stronę wroga?
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Wes Dzioba, okładka David Michael Beck. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (3)

Komiksy

Marvel w LucasFilmie?

2014-03-14 11:06:47 Bleeding Cool

Prawie dwa i pół miesiąca temu oficjalnie został potwierdzony transfer licencji na komiksy Star Wars z Dark Horse'a do wydawnictwa Marvel Comics. Pierwsze zeszyty mają ukazać się już w styczniu 2015 roku, ale od chwili ogłoszenia zmiany wydawcy nie dowiedzieliśmy się niczego nowego, jeśli chodzi o to, co będzie się działo w Domu Pomysłów. Aż do wczoraj. Na portalu Bleeding Cool, redaktor Rich Johnston napisał, że usłyszał plotkę, według której w zeszłym tygodniu LucasFilm został odwiedzony przez przedstawicieli Marvela: Axela Alonsa (redaktora naczelnego), C. B. Cebulskiego i Jordana D. White'a (ludzi odpowiedzialnych za korektę komiksów i scenariusze niektórych serii).Jednak dopiero później padła najważniejsza informacja:

Powiedziano mi, że mogę się spodziewać kilku serii regularnych, ale ich twórcy jeszcze nie zostali ustaleni. Mimo to poradzono, by szukać scenarzystę, który niedawno opuścił popularny projekt i jeszcze jednego, który pisze znane serie indie dla Image i niedawno skończył serię Marvel NOW..."

Ile jest w tym prawdy, niestety nie wiadomo. Żadna z tych informacji nie została oficjalnie potwierdzona. Także pozostaje nam na razie tylko czekać na wiadomości z pewniejszych źródeł.

Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Komiksy

Księżniczka Leia wychodzi za mąż

2014-03-14 10:06:08 Diamond Comic Distributors

W środę ukazały się dwa nowe zeszyty, które są kontynuacją serii Star Wars i The Star Wars. Szczegóły dotyczące obu pozycji można przeczytać poniżej.

Star Wars #15

Witajcie na Arrocharze! Cieszcie się naszym czystym, górskim powietrzem. Cieszcie swe oczy majestatycznymi widokami. Zbudujcie bezpieczną bazę dla floty Rebelii. Prosimy tylko o to, by księżniczka Organa poślubiła naszego księcia!
Możesz zabrać dziewczynę z Rebelii, ale czy można zabrać rebelię z dziewczyny?
Scenariusz Brian Wood, rysunki Stéphane Créty, tusz Julien Hugonnard-Bert, kolory Gabe Eltaeb, okładka Hugh Fleming. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

The Star Wars #6 (8)

Walka w przestrzeni z imperialnym statkiem, niebezpieczna podróż przez pole asteroid i wymuszona ewakuacja kapsułami ratunkowymi sprawia, że Luke Skywalker ląduje na Yavinie… planecie Wookieech!
Ale księżniczka Leia zostaje oddzielona od grupy, a gdy zostaje pojmana, Annikin Starkiller zamierza ją odbić!
Scenariusz Jonathan Rinzler, rysunki Mike Mayhew, kolory Rain Beredo, okładka Nick Runge. Cena $3,99, 32 strony.

Temat na forum.
KOMENTARZE (12)

Komiksy

Genialność „Dawn of the Jedi”

2014-03-10 17:08:31 Oficjalny blogW marcu Dark Horse zakończy serię komiksową „Dawn of the Jedi”. Z końcem lutego, Jennifer Heddle, czyli główna redaktorka w Lucasfilmie postanowiła się osobiście rozliczyć z tą serią.W następnym miesiącu zobaczymy ostatni zeszyt serii komiksowej „Dawn of the Jedi” Dark Horse’a. John Ostrander i Jan Duursema zrobili zdumiewającą robotę powołując do życia uniwersum „Gwiezdnych Wojen” osadzone ponad 25 tysięcy lat przed wydarzeniami „Nowej nadziei”. Skoro świt zmienia się w zmierzch, pomyślałam, że to dobry moment by napisać kilka słów o tym, co najbardziej kochałam w tej przełomowej serii.

Rysunki. Byłoby to dla mnie niemożliwe, by rozprawiać o „Dawn of the Jedi” bez natychmiastowego wspomnienia niesamowitych rysunków Jan Duursemy (wspomaganej przez Dana Parsonsa [tusze] i Wesa Dziobę [kolory]). Od zbliżeń twarzy po wielkie sceny bitewne, Jan ilustruje świat żywo, że postaci praktycznie wyskakują ze stron. Uwaga, którą poświęca detalom jest zdumiewająca. Zawsze jestem podekscytowana, gdy dostaję nowe strony, które naszkicowała.

Przedstawienie Mocy. Kocham sposób w jaki Je’daii postrzegają i używają Mocy. Wierzą, że najważniejszy jest balans, by utrzymać jasną i ciemną stronę w idealnej równowadze. Tu nie chodzi o to by nie mieć emocji czy mrocznych myśli, raczej uznają, że ludzie są podatni na mrok i tylko starają się zachować równowagę z dobrem. Dla mnie brzmi to całkiem racjonalnie, ale też zgrzyta w pewien zabawny sposób, zwłaszcza gdy słyszymy jak Je’daii starają się tylko zachować balans z ciemną stroną, a nie ignorują ją kompletnie. (Jednym z ciekawszych smaczków są miecze mocy, będące pierwowzorem mieczy świetlnych, które są odbierane jako instrument ciemnej strony, więc Je’daii podchodzą do nich z ostrożnością.)

Naprawdę przerażający czarni bohaterowie. Rakatanie są bardzo niepokojącym przeciwnikiem. Nie tylko są to bezlitosne, nieczułe istoty, które zdominowały galaktykę, ale też jedzą ludzi. Murowany sposób, by wystraszyć mnie szwarccharakterem to możliwość, by mógł mnie zjeść. Mogę jeszcze tylko dodać, że Rakatanin Predor Skal’nas zrobiłby to z uśmiechem na twarzy.

Różnorodne postaci. „Dawn of the Jedi” ma obsadę różnorodnych postaci, ludzi wielu ras, Sithów, Twi’leków, Zabraków, co ubogaca i urozmaica opowieść, zwłaszcza, że każda postać ma własną osobowość. (No i jak można nie kochać, widząc pojawiających się Wookieech Je’daii?)

Epicka bitwa o najwyższą stawkę. Lubię mniejsze opowieści, ale raz na jakiś czas jest potrzeba by opowiedzieć historię w której przeznaczenie całej galaktyki jest zagrożone. „Dawn of the Jedi” właśnie taką dostarcza no i sprawia, że jesteśmy wdzięczni, iż Je’daii mają Moc po swojej stronie.

Postać Xesha. Xesh jest Ogarem Mocy, niewolnikiem wychowanym przez Rakatan by szukał światów, które są bogate w Moc. Jest w całości postacią ciemnej strony. Jego konflikt pojawia się, gdy styka się on z życzliwością i ścieżkami Je’daii, zwłaszcza, że nawet on sam nie wie, po której właściwie jest stronie. Skomplikowana postać z sympatyczną historią.

Rancorosmoki. Niektórzy Je’daii ujeżdżają gigantycznych rancorów, które latają. To jest niesamowite już w samym brzmieniu.

Olbrzymia wyobraźnia, która towarzyszyła tworzeniu tej serii jest naprawdę imponująca, a uniwersum „Gwiezdnych Wojen” stało się bogatsze przez eksplorację samych początków Jedi i Mocy. John Ostrander i Jan Duursema bardzo wysoko umieścili poprzeczkę wszystkim tym, którzy wejdą w świat komiksów „Gwiezdnych Wojen”.A Wy jak oceniacie tę serię?

Temat o serii na forum
KOMENTARZE (5)

Komiksy

Zapowiedzi na maj 2014

2014-03-09 18:16:43 Comic Book Resources

W maju bieżącego roku ukaże się 5 nowych zeszytów, a w lipcu i sierpniu 4 wydania zbiorcze komiksów Star Wars. Wśród nich warto wyróżnić ostatni zeszyt The Star Wars i pierwszy numer historii Darth Maul: Son of Dathomir, który jest ostatnim zeszytem Star Wars Dark Horse'a w historii, na którego okładce będzie widnieć napis "#1". Szczegóły dotyczące wszystkich pozycji są dostępne poniżej.

Star Wars #17

Gdy księżniczka Leia i jej książę przygotowują się na swój dzień ślubu na Arrocharze, u rebeliantów – a szczególnie u Hana Solo – narasta uczucie niepokoju. Tymczasem Luke na górskiej misji z lokalnymi żołnierzami odkrywa, że nowi „przyjaciele” Sojuszu nie są tacy przyjacielscy!
Scenariusz Brian Wood, rysunki Stephane Crety, tusz Julien Hugonnard-Bert, kolory Gabe Eltaeb, okładka Manuel Leza. Premiera: 14. maja 2014. Cena $2,99, 32 strony.


Temat na forum.

The Star Wars #8 (8)

Annikin Starkiller walczy z Darthem Vaderem i księciem Valorumem, by ocalić księżniczkę Leię! Luke Skywalker i Wookiee atakują Kosmiczną Fortecę Imperium! To ostatnia bitwa! Jeszcze nigdy nie widziałeś czegoś takiego, a to całe Gwiezdne Wojny!
Scenariusz Jonathan Rinzler, rysunki Mike Mayhew, kolory Rain Beredo, okładka Nick Runge. Premiera: 28. maja 2014. Cena $3,99, 32 strony.

Temat na forum.

Darth Maul: Son of Dathomir #1 (4)

Przecięcie przez Obi-Wana Kenobiego i odrzucenie przez byłego mistrza, Dartha Sidiousa nie jest w stanie pokonać Dartha Maula. Wprost przeciwnie, staje się bardziej zdeterminowany by zawładnąć galaktyką... z pomocą armii Mandalorian!
Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Juan Frigeri, tusz Mauro Vargas, kolory Wes Dzioba, okładka Chris Scalf. Premiera: 21. maja 2014. Cena $3,50, 40 stron.

Temat na forum.

Legacy #15

Dobre wiadomości: Ania Solo uciekła przed zemstą szalonego łowcy nagród.
Złe wiadomości: Ania Solo została pojmana przez Imperium pod zarzutem morderstwa rycerza imperialnego!
Ktoś zostanie skazany na śmierć!
Scenariusz Corinna Bechko, Gabriel Hardman, rysunki Gabriel Hardman, kolory Jordan Boyd, okładka Agustin Alessio. Premiera: 28. maja 2014. Cena $2,99, 32 strony.

Temat na forum.

Rebel Heist #2 (4)

Na planecie niepodlegającej jurysdykcji Imperium, księżniczka Leia jako szpieg stara się uzyskać ważny kod z imperialnego źródła. Będzie musiała użyć przebrań, gadżetów i swoich kobiecych wdzięków, by odnieść sukces – a jej jedynym sojusznikiem jest szpieg przekonany o odpowiedzialności księżniczki w akcji!
Scenariusz Matt Kindt, rysunki Marco Castiello, tusz Dan Parsons, kolory Gabe Eltaeb, okładka Adam Hughes, warianty Adam Hughes, Matt Kindt. Premiera: 28. maja 2014. Cena $3,50, 32 strony.

Temat na forum.

The Star Wars TPB, HC, Deluxe HC

Przed Star Wars było The Star Wars! To oficjalna adaptacja pierwotnego scenariusza George’a Lucasa, z którego potem powstały Gwiezdne Wojny – film, który zmienił kinematografię i świat. Zobaczysz znanych ci bohaterów i miejsca – ale nie wszystko jest takie same w tej odległej galaktyce. Przygotuj się na przygodę, pojedynki na miecze laserowe, rycerzy Jedi, księżniczkę Leię, Hana Solo… i bitwę by zniszczyć złe Imperium!
Wydanie TPB zawiera The Star Wars #1-8.
Wydanie HC zawiera The Star Wars #0-8.
Wydanie Deluxe HC zawiera The Star Wars #0-8 w powiększonym formacie z materiałami dodatkowymi w trzech tomach w twardej oprawie.
Scenariusz Jonathan Rinzler, rysunki Mike Mayhew, kolory Rain Beredo, okładka Nick Runge. Premiera: 9. lipca 2014 (TPB, HC), 13. sierpnia 2014 (Deluxe HC). Cena $19,99 (TPB), $39,99 (HC), $99,99 (Deluxe HC), 184 strony (TPB), 216 stron (HC), 244 strony (Deluxe HC).

Temat na forum.

Darth Vader and the Cry of Shadows HC

Po tym jak został zostawiony na śmierć w trakcie wojen klonów, pewien żołnierz znienawidził Jedi. Lata później słyszy o wielkim, potężnym wojowniku – ręce nowego Galaktycznego Imperium, Darthie Vaderze! Chcąc służyć u boku Mrocznego Lorda, Hock zostaje szturmowcem i zaczyna pracować, by zostać uznanym przez Vadera!
Wydanie zawiera Darth vader and the Cry of Shadows #1-5.
Scenariusz Tim Siedell, rysunki Gabriel Guzman, kolory Michael Atiyeh, okładka Felipe Massafera. Premiera: 2. lipca 2014. Cena $24,99, 120 stron.

Temat na forum.
KOMENTARZE (11)

Komiksy

Szósty tom Mrocznych czasów w przyszłym miesiącu

2014-03-03 20:52:06 Egmont Polska

W tym roku nie należy spodziewać się zbyt wielu albumowych wydań komiksów Star Wars, zatem informacje o ich pojawieniu się na horyzoncie będą prawdopodobnie wyczekiwane fanów. Wszystkich, którzy nie mogą doczekać się kolejnej porcji gwiezdnowojennych opowieści informujemy, że w przyszłym miesiącu pojawi się szósty tom dobrze już chyba znanego czytelnikom cyklu Mroczne czasu. Zachęcamy do zapoznania z zapowiedzią zbliżającego się komiksu, na którego premierę będziemy musieli cierpliwie poczekać do 7 kwietnia.

Mroczne czasy tom #6: Posłaniec ognia

W galaktyce, w której poluje się na Jedi, mistrz K’Kruhk ucieka z grupą młodych padawanów. Po przymusowym lądowaniu na planecie, którą włada Imperium, uchodźcy zostają umieszczeni w obozie pełnym tysięcy innych osób, które podczas wojen klonów straciły swoje miejsce zamieszkania. K’Kruhk i młodzicy, ogarnięci poczuciem zagrożenia, uciekają na dzikie obszary – tylko po to, by natknąć się na zło większe, niż sobie wyobrażali! Tymczasem w Coruscant uczeń Imperatora, Darth Vader, szykuje nowe śmiercionośne narzędzie...
Komiks pierwotnie został wydany jako Dark Times #23-27: Fire Carrier przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Randy Stradlay, rysunki Gabriel Guzman, kolory Garry Henderson, okładka Doug Wheatley. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 128 stron. Premiera: 7 kwietnia 2014 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


Temat na forum.
KOMENTARZE (7)
Loading..