TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Zapowiedzi na kwiecień 2015

2015-01-26 13:43:15 Comic Book Resources

Marvel ogłosił już zapowiedzi na kwiecień 2015. Wszystkie pozycje wraz ze szczegółami prezentujemy poniżej.

Star Wars #4

Scenariusz Jason Aaron
Rysunki John Cassaday
Okładka John Cassaday

 • Luke Skywalker NIE jest Jedi - przynajmniej na razie.
 • W życiu spotkał jednego Jedi... a on nie żyje.
 • Misja Luke'a prowadzi go do siedziby Obi-Wana... na Tatooine.

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: kwiecień 2015.

  Darth Vader #4

  Scenariusz Kieron Gillen
  Rysunki Salvador Larroca
  Okładka Adi Granov

 • Zemsta droidów bojowych?
 • Vader wraca na Geonosis, by zbudować armię!
 • Powstanie Mrocznego Lorda trwa dalej!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: kwiecień 2015.

  Princess Leia #3

  Scenariusz Mark Waid
  Rysunki Terry Dodson
  Okładka Terry Dodson

 • Misja Leii prowadzi do podziemi planety Sullust!
 • Siły Imperium są na jej tropie i się zbliżają!
 • Dołącz do misji najtwardszej księżniczki, by uratować jej ludzi!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: kwiecień 2015.

  Kanan: The Last Padawan #1

  Scenariusz Greg Weisman
  Rysunki Pepe Larraz
  Okładka Mark Brooks

  Kanan Jarrus - w Rebeliantach sarkatyczny renegat walczący przeciwko Galaktycznemu Imperium wraz z załogą statku Ghost... ale lata temu, w trakcie wojen klonów, był znany jako Caleb Dume, padawan Jedi i podopieczny mistrzyni Depy Bilaby. Żaden mistrz i uczeń nie spodziewali się, że ich żołnierze mogliby odwrócić się od nich przez rozkaz 66 - rozkaz mający na celu unicestwienie Zakonu Jedi. Jak przetrwał Caleb Dume? Jak nauczył się przeżyć samemu? Jak stał się człowiekiem znanym jako Kanan Jarrus?

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: kwiecień 2015.

  Epic Collection: The New Republic Vol. 1

  Scenariusz różni
  Rysunki różni
  Okładka Duncan Fegredo

  Gdy upada Imperium, powstawje Nowa Republika! Po Powrocie Jedi, Imperator Palpatine nie żyje - ale czy jego zaufana Ręka, Mara Jade zdoła wypełnić swoją ostatnią misję zemsty? Droid-zabójca Guri również straciła swojego mistrza. Oprócz tego tajemniczy sobowtór wkracza na scenę - to będzie pojedynek Boba Fett kontra Boba Fett! Wydanie zawiera: Mara Jade: By the Emperor's Hand #0-6, Shadows of the Empire: Evolution #1-5, The Jabba Tape, Boba Fett: Twin Engines of Destruction i materiał z Tales #1, #3-5, #10, #14-15, #20 i #22.

  488 stron. Kategoria T. Cena $34.99. Premiera: maj 2015.
  KOMENTARZE (12)
 • Komiksy

  Cudowne wieści #4

  2015-01-26 12:40:49


  Na początek chcielibyśmy przedstawić najnowszą plotką dotyczącą następnych serii Marvela. Jeden ze scenarzystów Marvela, Jonathan Hickman, być może się wygadał i powiedział, że zamierza zrobić sobie przerwę od Marvela po Secret Wars i dwóch seriach o Avengers (jego ostatnich projektach dla Domu Pomysłów), lecz może znajdzie się miejsce dla czegoś mniejszego. Tym "czymś mniejszym" może być właśnie miniseria o Lando Calrissianie, która mogłaby później zastąpić miniserię o Leii autorstwa Marka Waida. Już wcześniej pojawiały się informacje sugerujące, że z czasem zobaczymy więcej miniserii skupiających się na pojedynczych bohaterach. Ale niestety nic więcej na ten temat na razie nie wiadomo.

  W serwisie YouTube pojawił się krótki filmik przedstawiający Axela Alonso, Jordana D. White'a i Jasona Aarona opowiadających o nowej serii Aarona pt. Star Wars.


  Na koniec chcielibyśmy Wam pokazać kilka wybranych tzw. pustych wariantów Star Wars #1, które już zostały spersonalizowane przez artystów swoimi rysunkami.


  KOMENTARZE (4)

  Komiksy

  Cudowne wieści #3

  2015-01-18 16:08:04


  Pierwszy zeszyt Marvela już się ukazał, ale od dawna wiadomo, że to dopiero początek. Star Wars #1 został sprzedany w ponad milionie kopii i już wiemy, że następne zeszyty również sprzedadzą się bardzo dobrze. SVP Marvela, David Gabriel w wywiadzie udzielonym portalowi Comic Book Resources zdradził, że zarówno Star Wars #2, jak i Darth Vader #1 sprzedadzą się w około 200 tysiącach egzemplarzy. To może wydawać się mało w porównaniu do pięć razy większego nakładu Star Wars #1, ale podobny pułap w skali rocznej osiąga bardzo mało zeszytów.

  Kilka dni później Gabriel w wywiadzie dla Comic Book zdradził, że powinniśmy niedługo spodziewać się nowych zapowiedzi: "Czekajcie na kilka DUŻYCH ogłoszeń Star Wars w marcu i kwietniu!" Oprócz tego, scenarzysta serii Star Wars, Jason Aaron powiedział otwarcie, że w czwartym zeszycie jego serii pojawi się jakaś nieznana wcześniej postać, która będzie miała odegrać większą rolę. Niestety nie wiadomo nic więcej na ten temat.

  Nakład Star Wars #1 szybko się wyczerpał i Marvel już zapowiedział pierwszy dodruk, który ma ukazać się 4. lutego. Można go juz zamówić u swoich dostawców. Poniżej znajduje się okładka tego wydania.


  Kilka dni temu na Oficjalnej pojawiły się pierwsze szkice do nowej serii Grega Weismana pt. Kanan: The Last Padawan, która zadebiutuje na łamach wydawnictwa Marvel w kwietniu 2015 roku.


  KOMENTARZE (17)

  Komiksy

  Star Wars #1 Marvela w sprzedaży

  2015-01-14 16:31:37

  Stało się, po dwudziestu trzech latach wydawania komiksów gwiezdnowojennych przez wydawnictwo Dark Horse Comics, licencja wróciła do jej pierwotnego właściciela, Marvela. Dzisiaj swoją premierę mają dwie nowe pozycje Domu Pomysłów. Wszelkie szczegóły dostępne są poniżej.

  Star Wars #1

  Scenariusz Jason Aaron
  Rysunki John Cassaday
  Okładka John Cassaday

  NAJWIĘKSZA KOSMICZNA PRZYGODA W HISTORII WRACA DO MARVELA!
  Luke Skywalker i jego drużyna rebeliantów walczących przeciwko Imperium są świeżo po swoim dotychczas najważniejszym zwycięstwie - zniszczeniu masywnej stacji bojowej znanej jako Gwiazda Śmierci. Ale Imperium jeszcze nie jest obalone! Dołącz do Luke'a, księżniczki Leii, Hana Solo, Chewbacci, droidów C-3PO i R2-D2 i reszty Sojuszu Rebelii, gdy starają się wywalczyć wolność pokonując siły Dartha Vadera i jego mistrza, imperatora. Napisana przez Jasona Aarona (Original Sin, Thor: God of Thunder) i narysowana przez Johna Cassadaya (Astonishing X-Men, Uncanny Avengers), to saga Star Wars, którą stworzyć mogło tylko Marvel Comics!

  48 stron. Kategoria T. Cena $4,99.

  Star Wars Omnibus Vol. 1 HC Chaykin Cover

  Scenariusz: Roy Thomas, Howard Chaykin, Archie Goodwin, Jo Duffy i Chris Claremont.
  Rysunki: Howard Chaykin, Carmine Infantino, Walter Simonson, Herb Trimpe, Michael Golden, Al Williamson i Mike Vosburg.
  Okładki: Howard Chaykin i Greg Hildebrandt.

  Gdy fenomen rozpoczął się w 1977 roku, Marvel Comics opublikowało pierwszą w historii serię komiksową Star Wars. Teraz, Dom Pomysłów jeszcze raz prezentuje te oryginalne przygody w formacie Omnibusa o rozmiarze wampy! To powrót Jedi do Marvela w pierwszym tomie rozpoczynającym się Nową Nadzieją, a kończącym na Imperium Kontratakuje. W międzyczasie rebelianci stykają się z bogactwem przeszkód - od gwiezdnego pirata Crimson Jacka do łowcy nagród Beilerta Valance'a jak i niespodziewanie smukłego Huta (jedno "t") Jabby. Luke wraca na Tatooine, Leia walczy w pojedynkę, Han i Chewie grają w zabójczą Dużą Grę, a Darth Vader poszukuje odpowiedzi! Z wszystkimi twoimi starymi ulubieńcami i wieloma nowymi twarzami - witaj, Jaxxon! - nie ma wątpliwości, Moc jest z tym tomem!
  Wydanie zawiera Star Wars (1977) #1-44 i Star Wars (1977) Annual #1.

  880 stron. Kategoria T. Cena $125. Druk kolorowy. Wymiary: oversized.

  Star Wars Omnibus Vol. 1 HC Hildebrandt Cover (tylko Direct Market)

  880 stron. Kategoria T. Cena $125. Druk kolorowy. Wymiary: oversized

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (33)

  Komiksy

  Cudowne wieści #2

  2015-01-11 15:44:00


  Do początku nowej ery w gwiezdnowojennym komiksie - pierwszym zeszycie Marvela, od kiedy utracił licencję - zostały już tylko trzy dni. Promocja komiksu wchodzi w decydującą fazę, ale już wiadomo, że Star Wars #1 będzie rekordowym komiksem, gdyż zostanie sprzedany ponad milion egzemplarzy, co czyni ten zeszyt najlepiej sprzedającą się pozycją ostatnich 20 lat. Dla porównania, pierwszy zeszyt runu Briana Wooda sprzedał się w nakładzie 39 663 egzemplarzy.  W zapowiedziach wydań zbiorczych na maj 2015 pojawiła się bardzo ciekawa pozycja - wydanie w twardej oprawie komiksowej adaptacji Nowej Nadziei, zawartej oryginalnie w Star Wars (1977) #1-6, z poprawionymi kolorami autorstwa Chrisa Sotomayora. Poniżej znajduje sie próbka jego pracy i okładka reedycji adaptacji Imperium Kontratakuje, która już wyciekła do sieci, ale nie ma oficjalnej daty premiery.  We wcześniej wspomnianych zapowiedziach pojawiła się wreszcie oficjalna zapowiedź pierwszego gwiezdnowojennego tomu z cyklu Epic Collection pt. Empire Volume 1. Nie wiadomo kiedy pojawi się drugi tom Empire, ale do sieci już wyciekły okładki pierwszych tomów innych cykli - The Old Republic i The New Republic. Więcej informacji na ten temat pojawi się w najbliższych oficjalnych zapowiedziach.  Ostatnio równiez stało się coś, na czekało bardzo wielu fanów. Komiksy Star Wars zostały wstawione na Comixology, czyli największy portal na świecie oferujący sprzedaż elektronicznych wersji komiksów. Link do pozycji gwiezdnowojennych znajduje się ">tutaj. Co ciekawe, w ciągle poszerzającej się ofercie znalazły się również komiksy Dark Horse'a.

  Poniżej chcielibyśmy jeszcze przedstawić pierwsze strony kolejno Star Wars #1 i #2.

  W następnych Cudownych wieściach przedstawimy wszyskie warianty okładkowe Star Wars #1.
  KOMENTARZE (14)

  Komiksy

  Zapowiedzi na marzec 2015

  2015-01-01 18:53:53 Comic Book Resources

  Poniżej prezentujemy gwiezdnowojenne zeszytowe zapowiedzi wydawnictwa Marvel Comics na marzec 2015 i wydania zbiorcze, które na półki księgarni i sklepów komiksowych trafią dwa miesiące później, w maju.

  Star Wars #3

  Scenariusz Jason Aaron
  Rysunki John Cassaday
  Okładka John Cassaday

 • Atak na Cymoon-1 zbliża się do końca!
 • Czy rebelianci zdołają przeciwstawić się Vaderowi i zadać cios Imperium?
 • A czy Luke jest gotowy, by zostać Jedi, jakim Ben chciał go uczynić?

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: marzec 2015.

  Darth Vader #3

  Scenariusz Kieron Gillen
  Rysunki Salvador Larroca
  Okładka Adi Granov

 • Gdy Mroczny Lord potrzebuje pomocy, do kogo może się zwrócić?
 • Poznajcie Aphrę - największą złodziejkę broni w galaktyce!
 • Dodatkowo: czy mogą to być zabójcze droidy, których szukała?

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: marzec 2015.

  Princess Leia #1 & 2 (5)

  Scenariusz Mark Waid
  Rysunki Terry Dodson
  Okładka Terry Dodson

  Gdy księżniczka Leia została pojmana przez Imperium jako szpieg Rebelii, nigdy nie zdradziła swoich sprzymierzeńców. Nawet w obliczu destrukcji swojej planety, Alderaanu. Gdy miała zostać uratowana, wzięła blaster i dołączyła do walki, uciekając do Sojuszu Rebeliantów i pomagając w zadaniu Imperium najsilniejszego ciosu - zniszczeniu Gwiazdy Śmierci. Ale po zwycięstwie pozostaje jedno pytanie... czym jest księżniczka bez swojego świata?

  #1 & 2: 32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: marzec 2015.

  Episode IV: A New Hope HC

  Scenariusz Roy Thomas
  Rysunki Howard Chaykin
  Okładka Adi Granov

  Oryginalna komiksowa adaptacja największej kosmicznej przygody wszechczasów poprawiona dla ery współczesnej z nowymi kolorami Chrisa Sotomayora! Tygodnie przed premierą Star Wars w kinach, Marvel jako pierwszy przedstawił fanom Luke'a Skywalkera odważnie pytając: "Uratuje galaktykę, czy zniszczy?" Pewnie znacie odpowiedź na to pytanie, ale nie popsuje to przyjemności z czytania Nowej Nadziei, jak nigdy wcześniej... ze scenami, które nie ukazały się w filmie! Niech Moc będzie z Wami, w potężnym stylu Marvela!
  Wydanie zawiera Star Wars (1977) #1-6.

  128 stron. Kategoria T. Cena $24.99. Premiera: maj 2015.

  Epic Collection: The Empire Vol. 1 TPB

  Scenariusz Różni
  Rysunki Różni
  Okładka Luke Ross

  Niech rozpoczną się mroczne czasy! Marvel wita Star Wars w programie Epic Collection w pierwszym tomie poświęconym okresowi po Zemście Sithów! Po zakończeniu się wojen klonów, Republika upadła i Palpatine założył nowe Galaktyczne Imperium. Teraz, kilku żyjących Jedi musi zadecydować czy kontynuować swoją ścieżkę w Zakonie, czy ją opuścić znając efekt brutalnej czystki Dartha Vadera!
  Wydanie zawiera Republic #78-80, Purge, Purge: Seconds to Die, Purge: The Hidden Blade, Purge: The Tyrant's Fist #1-2, Darth Vader and the Lost Command i Dark Times #1-5.

  440 stron. Kategoria T. Cena $34.99. Premiera: maj 2015.
  KOMENTARZE (24)
 • Loading..