TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Tydzień „Zemsty Sithów”: Komiksy

2015-05-21 07:12:33Od czasu „Ataku klonów” Lucas Licensing cały czas trzymał rękę na pulsie, by mieć jedno spójne wprowadzenie do Epizodu III w różnych mediach. Wszystko to było związane z „Wojnami klonów”, które wpierw kontynuowały wątki II Epizodu, potem opowiadały własną historię, by ostatecznie stać się wprowadzeniem do „Zemsty Sithów”. I to właśnie na tych komiksach się w dużej mierze skoncentrujemy.Seria „Republic” powoli zbliżała się ku końcowi. Komiksy Tropiony i Oblężenie Saleucami w pewien sposób kończą istotną bitwą komiksową historię, ale jednocześnie wprowadzają planetę Saleucami, na której znajduje się część scen Rozkazu 66. Saleucami jak i sam mistrz Quinlan Vos są nawet wspomnieni w dialogach w filmie. Podobno miał też się pojawić w inny sposób, ale ostatecznie do tego nie doszło. Za oba komiksy odpowiadają bardzo uznani i lubiani wówczas twórcy, czyli John Ostrander i Jan Duursema. Są one podzielone na dwie historyjki, lecz w wydaniu zbiorczym potraktowano je już razem, jako całość.Inne dwa istotne komiksy to już bardziej samodzielne wprowadzenia do filmu. Pierwszy z nich Generał Grievous Chucka Dixona z rysunkami Ricka Leonardiego zdradza niewiele, ale pokazuje nam postać nowego czarnego charakteru. Drugi czyli Obsesja Hadena Blackmana z rysunkami Briana Chinga miał skończyć wątek Asajj Ventress, też go reklamowano jako pewne wprowadzenie do „Zemsty Sithów”. W obu przypadkach to słowo wprowadzenie było jednak mocno naciągane. „Obsesję” w Polsce wydała Mandragora, pozostałe trzy komiksy Egmont.

„Zemstę Sithów” w pewien sposób pokrywa także seria „Reversal of Fortune” za którą odpowiadali Paul Ens i Pablo Hidalgo (w mniejszej stopniu, bardziej na zasadzie konsultacji), rysował ją zaś Thomas Hodges. Była to seria stripów komiksowych, której bohaterami były istotne postaci z III Epizodu, acz nie główne. Byli tu między innymi Shu Mai, Aayla Secura czy generał Grievous. Początkowo akcja działa się w czasie „Wojen klonów”, z czasem jednak weszła wprost w „Zemstę”. Seria była kontynuowana w ramach „Easive Action”. Niestety nie została wydana w formie papierowej, zaginęła też wraz ze zmianami na oficjalnej. Nie było też polskiego wydania.Swoistym kuriozum wydanym w tym samym czasie jest komiks Visionaries. Przede wszystkim w pewnej części jest on niekanoniczny (a raczej był od samego początku), nie trzymał się faktów, bardziej chodziło o zabawę z formą. Ale jednocześnie za pracę nad nim odpowiadały osoby tworzące szkice koncepcyjne i artyści zatrudnieni przy filmie, więc w wielu miejscach wizje wykorzystane i niewykorzystane ewoluowały w zupełnie inną historię.„Zemsta Sithów” miała dwie adaptacje komiksowe. Oficjalną Dark Horse’a, która pojawia się jeszcze przed filmem i była wcześniej podzielona na 4 zeszyty, oraz fotokomiks. Revenge of the Sith bazuje na scenariuszu George’a Lucasa. Scenariusz komiksu napisał Miles Lane, za rysunki zaś odpowiada Douglas Wheatley. Revenge of the Sith Photo Comic to dzieło Steve’a Cooka. Pierwotnie pojawiło się jedynie na rynku japońskim I brytyjskim, dopiero w 2007 zadebiutowało w Stanach.

Tematy około „Zemstowe” pojawiały się także w serii komiksowej „Clone Wars Adventures”. W Orders (CWA 4) i The Order of Outcasts (CWA 5) pojawia się jeden istotny element filmu, czyli rozkaz 66.

Wszystkie atrakcje tygodnia „Zemsty Sithów” będą dostępne w tym miejscu.
KOMENTARZE (4)

Komiksy

Cudowne wieści #5

2015-05-17 12:09:51 Różne


Kilka dni temu Marvel Comics zapowiedziało współpracę z wydawnictwem IDW, dzięki której powstaną nowe gwiezdnowojenne produkty. Obie firmy doszły do porozumienia, by Star Wars dołączyło do już obecnej na runku linii produktów Artist's Editions. To ekskluzywne wydania w twardej oprawie i ogromnym formacie (ok. 31cm x 44cm, o wiele większym od Omnibusów) zawierające oryginalne rysunki, scenariusze i wiele materiałów dodatkowych. Pierwsza tego typu gwiezdnowojenna pozycja ma się ukazać jesienią tego roku i będzie zawierać materiał z oryginalnej serii Marvela z 1977 roku. Dotąd na łamach Artist's Edition ukazały się tak legendarne komiksy jak Thor Simonsona, Amazing Spider-Man Johna Romity, Fantastic Four Johna Byrne'a i Daredevil: Born Again Davida Mazzucchielliego.

Oprócz tego za sprawą współpracy tych wydawnictw mają się ukazywać Micro Collectors Fun Packi zatytułowane Star Wars Classic. To wydania przeznaczone na masową produkcję i dystrybucję do sklepów typu Target, Toys R Us lub sklepów komiksowych. Jeden Pack zawiera przedrukowany w bardzo małym formacie komiks z dodatkami typu plakaty, naklejki.Marvel Comics zapowiedziało dwa nowe specjalne wydania zeszytów Star Wars #1 i Darth Vader #1. Te bestsellerowe pozycje dostaną tzw. wydanie Director's Cut, gdzie zaprezentowane zostaną oryginalne rysunki rysowników i pełen scenariusz. Oba komiksy będą kosztować $5.99 i ukażą się 17. czerwca bieżącego roku.


KOMENTARZE (1)

Komiksy

Marvelowe nowości

2015-05-17 11:37:58 Comic Book Resources

W ostatnim czasie Marvel wydał po trzy nowe zeszyty i wydania zbiorcze. Szczegóły dotyczące wszystkich komiksów znajdują się poniżej.

Princess Leia #3

Scenariusz Mark Waid
Rysunki Terry Dodson
Okładka Terry Dodson

 • Misja Leii prowadzi do podziemi planety Sullust!
 • Siły Imperium są na jej tropie i się zbliżają!
 • Dołącz do misji najtwardszej księżniczki, by uratować jej ludzi!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Kanan: The Last Padawan #2

  Scenariusz Greg Weisman
  Rysunki Pepe Larraz
  Okładka Mark Brooks

 • Mistrz został zdradzony i zabity, a Caleb Dume został sam.
 • Co może zrobić padawan, gdy bycie Jedi jest wyrokiem śmierci?
 • Kontynuacja historii o narodzinach Kanana Jarrusa, bohatera Star Wars: Rebels!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Darth Vader #5

  Scenariusz Kieron Gillen
  Rysunki Salvador Larroca
  Okładka Adi Granov

 • Vader kontynuuje swoje śledztwo tajemnic imperatora...
 • Nie każdy chce, by odkrył prawdę.
 • Kim są tajemniczy nowi rywale Vadera?

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Episode IV: A New Hope HC

  Scenariusz Roy Thomas
  Rysunki Howard Chaykin
  Okładka Adi Granov

  Oryginalna komiksowa adaptacja największej kosmicznej przygody wszechczasów poprawiona dla ery współczesnej z nowymi kolorami Chrisa Sotomayora! Tygodnie przed premierą Star Wars w kinach, Marvel jako pierwszy przedstawił fanom Luke'a Skywalkera odważnie pytając: "Uratuje galaktykę, czy zniszczy?" Pewnie znacie odpowiedź na to pytanie, ale nie popsuje to przyjemności z czytania Nowej Nadziei, jak nigdy wcześniej... ze scenami, które nie ukazały się w filmie! Niech Moc będzie z Wami, w potężnym stylu Marvela!
  Wydanie zawiera Star Wars (1977) #1-6.

  128 stron. Kategoria T. Cena $24.99.

  Epic Collection: The Empire Vol. 1 TPB

  Scenariusz Różni
  Rysunki Różni
  Okładka Luke Ross

  Niech rozpoczną się mroczne czasy! Marvel wita Star Wars w programie Epic Collection w pierwszym tomie poświęconym okresowi po Zemście Sithów! Po zakończeniu się wojen klonów, Republika upadła i Palpatine założył nowe Galaktyczne Imperium. Teraz, kilku żyjących Jedi musi zadecydować czy kontynuować swoją ścieżkę w Zakonie, czy ją opuścić znając efekt brutalnej czystki Dartha Vadera!
  Wydanie zawiera Republic #78-80, Purge, Purge: Seconds to Die, Purge: The Hidden Blade, Purge: The Tyrant's Fist #1-2, Darth Vader and the Lost Command i Dark Times #1-5.

  440 stron. Kategoria T. Cena $34.99.

  Epic Collection: The New Republic Vol. 1

  Scenariusz różni
  Rysunki różni
  Okładka Duncan Fegredo

  Gdy upada Imperium, powstawje Nowa Republika! Po Powrocie Jedi, Imperator Palpatine nie żyje - ale czy jego zaufana Ręka, Mara Jade zdoła wypełnić swoją ostatnią misję zemsty? Droid-zabójca Guri również straciła swojego mistrza. Oprócz tego tajemniczy sobowtór wkracza na scenę - to będzie pojedynek Boba Fett kontra Boba Fett! Wydanie zawiera: Mara Jade: By the Emperor's Hand #0-6, Shadows of the Empire: Evolution #1-5, The Jabba Tape, Boba Fett: Twin Engines of Destruction i materiał z Tales #1, #3-5, #10, #14-15, #20 i #22.

  488 stron. Kategoria T. Cena $34.99.
  KOMENTARZE (9)
 • Komiksy

  Zapowiedzi na lipiec 2015

  2015-05-04 12:15:26 Comic Book Resources

  Wydawnictwo Marvel opublikowało najnowsze zapowiedzi na lipiec bieżącego roku. Poniżej znajdują się szczegóły dotyczące wszystkich pozycji, które w tym czasie będą miały swoją premierę.

  Star Wars #7 & 8

  Scenariusz Jason Aaron
  Rysunki Simone Bianchi, Stuart Immonen
  Okładka John Cassaday, Stuart Immonen

  Star Wars #7
 • Specjalna pojedyncza historia o Benie Kenobi!
 • Niesprawiedliwość panuje na Tatooine.
 • Czy Ben zaryzykuje i pokaże się, by zrobić coś dobrego?

  Star Wars #8
 • Luke kontynuuje misję, by dowiedzieć się czegoś o Jedi...
 • ...kierując się do Świątyni Jedi na Coruscant?
 • Nowy rysownik serii Stuart Immonen dołącza do Rebelii!

  Star Wars #7 & 8: 32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: lipiec 2015.

  Darth Vader #8

  Scenariusz Kieron Gillen
  Rysunki Salvador Larroca
  Okładka Adi Granov

 • Łowcy nagród przeprowadzają atak - przeciwko Imperium!
 • Vader i Aphra kontynuują swój sojusz - ale jak długo wytrzyma?
 • Plus: Kim nowy tajemniczy agent Tagge'a?

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: lipiec 2015.

  Kanan: The Last Padawan #4

  Scenariusz Greg Weisman
  Rysunki Pepe Larraz
  Okładka Mark Brooks

 • Co może zrobić Padawan, gdy bycie Jedi stwarza go celem?
 • Zdradzony przez niegdysiejszych przyjaciół, młody Caleb Dume uczy się jak przeżyć jako przemytnik!
 • Kontynuacja historii tajemniczego originu Kanana Jarrusa ze Star Wars: Rebels!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: lipiec 2015.

  Lando #1 & 2 (5)

  Scenariusz Charles Soule
  Rysunki Alex Maleev
  Okładka Alex Maleev

  Znacie go... kochacie go... teraz dołączcie do niego, gdy dostaje swoją własną serię komiksową! Zanim dołączył do Rebelii, zanim dowodził Miastem w Chmurach, Lando radził sobie w galaktyce przekrętami i uśmiechem.Z Lobotem u boku, Lando planuje ukraść bardzo wartościowy statek... ale czy to nie jest dla niego za gruba ryba?
  Pisarz Charles Soule (Death of Wolverine, Inhuman, She-Hulk) i rysownik Alex Maleev (Daredevil, Spider-Woman, Moon Knight) stworzyli historię przemytnika w swoim naturalnym otoczeniu - kłopotach!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: lipiec 2015.

  Star Wars Vol. 1: Skywalker Strikes TPB

  Scenariusz Jason Aaron
  Rysunki John Cassaday
  Okładka John Cassaday

 • Największa kosmiczna historia powraca do Marvela! Luke Skywalker i rebelianci sprzeciwiający się Galaktycznemu Imperium są świeżo po swoim największym zwycięstwie - zniszczeniu Gwiazdy Śmierci. Ale Imperium nie zostało pokonane! Dołącz do Luke'a, księżniczki Leii, Hana Solo, Chewiego, C-3PO, R2-D2 i reszty Sojuszu Rebeliantów w walce o wolność przeciwko Vaderowi i jego złego mistrza, Imperatora!
  Wydanie zawiera Star Wars (2015) #1-6.

  144 strony. Kategoria T. Cena $19.99. Premiera: lipiec 2015.
  KOMENTARZE (11)
 • Loading..