TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Współpraca IDW z Marvelem nabiera kształtów

2015-07-27 17:40:47 Various


Niedawno wydawnictwo IDW poinformowało, że dogadało się z Marvel Comics i będzie wydawało licencjonowane pozycje Star Wars - tzw. Artist's Editions i Micro Comic Collector Packs. Poniżej znajduje się zapowiedź pierwszej gwiezdnowojennej Artifact Edition.

Star Wars: Artifact Edition HC

Scenariusz Roy Thomas
Rysunki Howard Chaykin, Carmine Infantino, Tom Palmer
Okładka howard Chaykin

 • IDW Publishing jest szczęśliwe, że dzięki dobrym przyjaciołom z Marvel Comics może wydać pierwszą gwiezdnowojenną Artifact Edition! W środku znajdziecie skany oryginalnych rysunków głównie z pierwszych dziesięciu zeszytów serii Star Wars wydawnictwa Marvel z 1977 roku i kilku wczesnych numerów rysowanych przez Carmine Infantino. Jak to już bywa w Artist's Editions, będzie mnóstwo materiałów dodatkowych, wliczając galerię okładek zawierającą pierwsze ich wersje!

  160 stron. Kategoria T. Cena $75.00. Rozmiar: 12" x 17". Premiera: listopad 2015.

  Dodatkowo pojawiły się pierwsze informacje dotyczące Micro Comic Collector Packs. W każdym z zakupionych opakowań będzie można znaleźć:
 • 1 z 6 replik komiksowej adaptacji Star Wars Marvela w formacie micro;
 • 1 z 6 plakatów 3D z okładkami komiksów;
 • parę licencjonowanych okularów 3D;
 • 1 z 36 foliowanych stemplowanych kart komiksowych z tyłem układającym większy obraz.

  Jeszcze nie wiadomo kiedy Packi trafią do obiegu.


  KOMENTARZE (2)
 • Komiksy

  Zapowiedzi na październik 2015

  2015-07-26 20:08:18 Comic Book Resources

  Kilka dni temu wydawnictwo Marvel Comics opublikowało zapowiedzi komiksowe na październik bieżącego roku. Poniżej znajdują się szczegóły dotyczące wszystkich gwiezdnowojennych pozycji.

  Star Wars #11

  Scenariusz Jason Aaron
  Rysunki Stuart Immonen
  Okładka Stuart Immonen

 • Chewbacca wyzwolony!
 • Skywalker w łańcuchach!
 • Han Solo... z kulą i łańcuchami?

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: październik 2015.

  Kanan #7

  Scenariusz Greg Weisman
  Rysunki Pepe Larraz
  Okładka Mark Brooks

 • Widzieliśmy ostatnią przygodę Kanana jako Padawana...
 • ...teraz wróćmy do jego pierwszej!
 • Pierwsze kroki Caleba Dume'a w wojnach klonów!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: październik 2015.

  Shattered Empire #3 & #4 (4)

  Scenariusz Greg Rucka
  Rysunki Marco Checchetto
  Okładka Marco Checchetto

 • Finał pierwszego kanonicznego komiksu między epizodem VI i VII!
 • Gdy Imperium się rozpada, Rebelianci walczą o lepsze jutro!
 • Greg Rucka (Punisher, Cyclops, Wolverine) i Marco Checchetto (Punisher, Avengers World) zabierają nas do odległej galaktyki!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: październik 2015.

  Chewbacca #1 & #2 (5)

  Scenariusz Gerry Duggan
  Rysunki Phil Noto
  Okładka Phil Noto

 • Znany jako jeden z pilotów sławnego Millenium Falcon, legendarny wojownik Wookiee Chewbacca dostaje własną serię limitowaną! Po bitwie o Yavin Chewbacca musi sobie radzić sam po tym jak rozbija się na imperialnej planecie. Pisarz Gerry Duggan (Deadppol, 1872, Hulk) i rysownik Phil Noto (Black Widow, X-23, Uncanny X-Force) opowiadają nieznaną historię z życia bohaterskiego Wookiee, którego wszyscy znamy i kochamy.

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99. Premiera: październik 2015.

  Epic Collection: The Empire Vol. 2 TPB

  Scenariusz Randy Stradley
  Rysunki Dave Ross i Douglas Wheatley
  Okładka Dave Wilkins

 • Mroczne czasy trwają dalej! Gdy Imperium rośnie w siłę, Jedi zostają naznaczeni znakiem śmierci!
 • Wydanie zawiera Dark Times #6-17, Dark Times: Blue Harvest #0 i Dark Times: Out of the Wilderness #1-5.

  440 stron. Kategoria T. Cena $39.99. Premiera: październik 2015.

  Shattered Empire TPB

  Scenariusz Greg Rucka
  Rysunki Marco Checchetto
  Okładka Phil Noto

 • Po raz pierwszy w nowym kanonie wyruszamy poza Epizod VI! Pisarz Greg Rucka (Punisher, Wolverine, Gotham Central) i rysownik Marco Chechetto (Avengers World, Punisher) zabierają nas do rzeczywistości po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci - w chaos Rozpadniętego Imperium.
 • Wydanie zawiera Shattered Empire (2015) #1-4, Princess Leia (2015) #1 i Star Wars (1977) #1.

  136 stron. Kategoria T. Cena $16.99. Premiera: październik 2015.

  Kanan Vol. 1: The Last Padawan TPB

  Scenariusz Greg Weisman
  Rysunki Pepe Larraz
  Okładka Mark Brooks

 • Lata temu, w trakcie wojen klonów, Kanan Jarrus był znany jako Caleb Dume, Padawan Jedi pod okiem mistrzyni Depy Bilaby. Jednak nawet ona nie przewidziała do czego posunęli się "lojalni" żołnierze przez Rozkaz 66. Jak Caleb Dume uciekł czystce Jedi? Jak nauczył się przetrwać samemu? Dołącz do historii Caleba, która łączy wojny klonów i serial Rebels!
 • Wydanie zawiera Kanan: The Last Padawan #1-6.

  136 stron. Kategoria T. Cena $17.99. Premiera: październik 2015.

  Episode VI: Return of the Jedi HC

  Scenariusz Archie Goodwin
  Rysunki Al Williamson
  Okładka Adi Granov

 • Koniec najwspanialszej trylogii wszechczasów w zremasterowanej twardej oprawie!
 • Wydanie zawiera Return of the Jedi #1-4.

  112 stron. Kategoria T. Cena $24.99. Premiera: październik 2015.
  KOMENTARZE (8)
 • Komiksy

  Zapowiedź nowego albumu z Vaderem oraz powrót SW Komiks na horyzoncie

  2015-07-16 20:06:01 Egmont Polska

  Niedawno informowaliśmy o wznowieniu Cieni Imperium, które mają pojawić się na rynku już w przyszłym miesiącu. Dziś przygotowaliśmy dla Was zapowiedź kolejnej pozycji z mającej się ukazywać co miesiąc kolekcji Legend. Mowa o komiksie zatytułowanym "Darth Vader i widmowe więzienie", z którym bliżej będziemy mogli się zapoznać we wrześniu.

  To jednak nie koniec jesiennych nowości. Również we wrześniu powróci, w odnowionej formule, magazyn Star Wars Komiks, w którym publikowane będą nowe historie tylko spod szyldu wydawnictwa Marvel. Egmont nie chce zdradzać na razie zbyt wielu informacji, a na więcej szczegółów poczekamy przynajmniej do początku sierpnia. Na razie wiadomo tylko, że pierwszy numer, za który przyjdzie nam zapłacić 19,99 zł., będzie liczył 148 stron.

  Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z opisem i wybranymi planszami komiksu "Darth Vader i widmowe więzienie".

  Legendy: Darth Vader i widmowe więzienie

  Bardzo dobrze przyjęty przez fanów komiks, wydawany w USA w latach 2012–2013. Przedstawia historię Dartha Vadera, który jeszcze przed około rokiem był Anakinem Skywalkerem. Nowo powstałe Imperium Galaktyczne chwieje się w posadach, grupa puczystów grozi obaleniem imperatora. Vader staje w obronie swojego mocodawcy.
  Komiks pierwotnie został wydany jako Darth Vader and the Ghost Prison #1-5 przez Dark Horse Comics.
  Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Tsuneo Sanda. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 49,99 zł, 120 stron, oprawa miękka ze skrzydełkami. Premiera: 9 września 2015 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


  Temat na forum z związany z komiksem Darth Vader i widmowe więzienie.

  Temat na forum poświęcony komiksom Egmontu.
  KOMENTARZE (20)

  Komiksy

  SDCC 2015: Panel Cup O'Joe i pierwszy crossover Star Wars od Marvela

  2015-07-12 00:39:55 Comic Book Resources

  W piątek Marvel Comics zapowiedziało nową serię limitowaną o Chewbacce, jednak już wiadomo, że miało to tylko rozbudzić nasz apetyt. O 2:45 PM czasu kalifornijskiego w San Diego na Comic Con International rozpoczął się panel, na który fani Domu Pomysłów czekają najbardziej – Cup O’Joe. To właśnie w trakcie tego panelu rok temu zostały zapowiedziane serie Star Wars Jasona Aarona i Johna Cassaday'a, Darth Vader Kierona Gillena i Princess Leia Marka Waida. Biorąc pod uwagę, że minął równo rok od tych ogłoszeń, Joe Quesada postanowił świętować tę okazję w iście marvelowym stylu – crossoverem. Crossover to jedna historia dziejąca się na łamach kilku serii. Pierwszym crossoverem Star Wars Marvela będzie Vader Down.

  Vader Down to sześciozeszytowa historia, która rozpocznie się w listopadzie one-shotem pt. Vader Down #1 (wstępna okładka tego, grubszego niż zwykle, zeszytu znajduje się poniżej) a następnie historia przejdzie na kadry serii Star Wars i Darth Vader. Vader Down #1 zostanie napisany przez Kierona Gillena i narysowany przez Salvadora Larrocę i weterana Marvela Mike’a Deodato.  Według pierwszych plotek Vader ma się gdzieś rozbić i potem zmierzyć się z siłami Sojuszu Rebeliantów. Podobno ważne role w historii będą grali Luke, Han, Leia, Chewie i Aphra, bohaterka solowej serii o Vaderze. Niestety na razie nie wiemy nic więcej.
  KOMENTARZE (11)

  Komiksy

  SDCC 2015: Duggan i Noto piszą Chewbaccę

  2015-07-10 18:18:07 Comic Book Resources

  Wczoraj rozpoczęło się największe święto komiksów na świecie. Chyba tylko tak można określić to, czym jest San Diego Comic Con aka Comic Con International. Od lat wiadomo, że jeśli coś ważnego ma być ogłoszone, wydawcy będą czekać z ogłoszeniami na SDCC. Dzisiaj, w trakcie drugiego z czterech dni eventu, wydawnictwo Marvel Comics ogłosiło nową serię limitowaną (po Princess Leia i Lando), której głównym bohaterem będzie futrzasty przyjaciel Hana Solo, Chewbacca.

  Scenariuszem ma zająć się Gerry Duggan (Deadpool, 1872, Uncanny Avengers) a rysunkami Phil Noto (Black Widow). W trakcie panelu Duggan został zapytany o to jak będzie wyglądać komiks, którego głównym bohaterem jest postać, która... cóż, porozumiewa się z innymi specyficznie. Gerry uspokoił wszystkich przypominając o aktualnie wydawanej serii pt. Groot, gdzie tytułowa postać będąca członkiem Strażników Galaktyki ma swój słownik ograniczony do tylko trzech słów "I am Groot" i nieźle sobie radzi. Poza tym Duggan powiedział, że rysownikiem jest Noto, więc nawet bez ani jednego dialogu ten komiks byłby świetny.

  Chwilę później padło pytanie, którego Duggan nie mógł uniknąć. Czy pojawi się Han Solo? Duggan zażartował, że mają tam na widowni rebelianckiego szpiega chcącego poznać wszystkie szczegóły historii. Po chwili dodał, że to seria limitowana skupiająca się na postaci Chewiego, ale nigdy nie wiadomo kto i co się pojawi na drugim planie.

  Poniżej prezentujemy dwie okładki serii limitowanej pt. Chewbacca. Pierwsza od lewej jest autorstwa rysownika całej serii, Phila Noto, natomiast druga to wariant okładkowy, którego autor nie został podany, jednak tło wygląda na charakterystyczne dla stylu Noto.

  Chewbacca #1 ma się ukazać w październiku.
  KOMENTARZE (15)

  Komiksy

  Cienie Imperium ponownie w Polsce

  2015-07-09 21:05:25 Egmont Polska

  Od czasu gdy ostatnie komiksy Star Wars ukazujące się nakładem Egmontu trafiły na nasz rynek minął już blisko rok. Oczywiście, jak zapewne pamiętacie, wydawca informował, że nie zamierza rezygnować z graficznych historii i nawet w pewnym momencie przedstawił swoje plany, jednak premiery kolejnych pozycji nadal były odkładane na później. Na szczęście koniec z czekaniem, ponieważ w przyszłym miesiącu komiks z logiem Star Wars ponownie zagości w naszym kraju.

  Pierwszym tytułem od którego Egmont kolejny raz rozpocznie publikację komiksów Star Wars będzie wznowienie "Cieni Imperium", które dzięki temu samemu wydawcy pojawiło się już nad Wisłą przed wieloma laty.

  Szczegóły dotyczące zapowiadanej publikacji znajdziecie niżej. Warto zwrócić uwagę, że zgodnie z nowym standardem, na okładce widnieje oznaczenie kwalifikujące tą opowieść do legend.

  Legendy: Cienie Imperium

  Komiks powstał na podstawie cieszącej się wielką popularnością powieści Stevea Perryego pod tym samym tytułem, a jego akcja rozgrywa się pomiędzy Imperium kontratakuje a Powrotem Jedi. Całkowite zwycięstwo imperatora wydaje się kwestią czasu. Niedobitki rebeliantów rozproszyły się, a Luke Skywalker powoli dochodzi do siebie po utracie ręki, poszukiwany nie tylko przez Dartha Vadera, ale i nową mroczną postać...
  Komiks pierwotnie został wydany jako Shadows of the Empire #1-6 przez Dark Horse Comics.
  Scenariusz John Wagner, rysunki Kilian Plunkett i John Nadeau, tusz P. Craig Russell, kolory Cary Porter, okładka Christopher Moeller. Tłumaczenie: Maciej Drewnowski. Cena 49,99 zł, 152 strony, oprawa miękka ze skrzydełkami. Premiera: 12 sierpnia 2015 r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


  Temat na forum.
  KOMENTARZE (45)

  Komiksy

  Koniec serii limitowanej Princess Leia i debiut Lando

  2015-07-09 13:24:53 PreviewsWorld

  W trakcie poprzednich dwóch tygodni wydawnictwo Marvel Comics wydało cztery nowe gwiezdnowojenne pozycje - zeszyty serii Lando, Princess Leia i Darth Vader i kolejne wydanie zbiorcze z cyklu Epic Collection pt. Old Republic Volume 1. Szczegóły dotyczące wszystkich komiksów znajdują się poniżej.

  Lando #1 (5)

  Scenariusz Charles Soule
  Rysunki Alex Maleev
  Okładka Alex Maleev

  Znacie go... kochacie go... teraz dołączcie do niego, gdy dostaje swoją własną serię komiksową! Zanim dołączył do Rebelii, zanim dowodził Miastem w Chmurach, Lando radził sobie w galaktyce przekrętami i uśmiechem.Z Lobotem u boku, Lando planuje ukraść bardzo wartościowy statek... ale czy to nie jest dla niego za gruba ryba?
  Pisarz Charles Soule (Death of Wolverine, Inhuman, She-Hulk) i rysownik Alex Maleev (Daredevil, Spider-Woman, Moon Knight) stworzyli historię przemytnika w swoim naturalnym otoczeniu - kłopotach!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Darth Vader #7

  Scenariusz Kieron Gillen
  Rysunki Salvador Larroca
  Okładka Adi Granov

 • Machinacje Imperatora wyjawione!
 • Wszystko się zmienia dla Vadera!
 • Transformacja Vadera z Nowej Nadziei do Imperium Kontratakuje trwa!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Princess Leia #5 (5)

  Scenariusz Mark Waid
  Rysunki Terry Dodson
  Okładka Terry Dodson

 • Księżniczka prowadzi swoich ludzi przeciwko Imperium!
 • Końcówka najbardziej osobistej misji Leii!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Epic Collection: The Old Republic Vol 1 TPB

  Scenariusz John Jackson Miller
  Rysunki różni
  Okładka Brian Ching

 • Odkryj historię Star Wars w odległej przeszłości w pierwszym tomie Epic Collection poświęconym starożytnym Rycerzom Starej Republiki!
 • Wydanie zawiera Knights of the Old Republic #0-18.

  440 stron. Kategoria T. Cena $34.99.
  KOMENTARZE (11)
 • Loading..