TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Star Wars Komiks wraca na rynek

2015-09-16 21:39:35 Egmont Polska

Na dzisiejszy dzień z pewnością czekał nie jeden entuzjasta komiksowych opowieści. Po kilkunastu miesiącach przerwy Star Wars Komiks powraca w odnowionej formule. Do sprzedaży trafiła właśnie pierwsza tegoroczna odsłona dobrze nam znanego magazynu. Zachęcamy do zapoznania się z zawartością numeru oraz przykładowymi planszami, a także planami wydawniczymi Egmontu, wśród których obok komiksów znalazło się również miejsce dla książek i czasopism.

Star Wars Komiks 1/2015 (59)

W pierwszym numerze dwumiesięcznika znalazł się komiks "Skywalker atakuje", czyli polska wersja wydania zbiorczego pierwszych sześciu zeszytów w cyklu "Star Wars" wydawnictwa Marvel. Akcja opowieści rozgrywa się po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Rebelia kontynuuje walkę z Imperium. Luke, Han i Leia wykonują tajną misję sabotażową w fabryce broni, a Darth Vader usilnie poszukuje młokosa, który doprowadził do eksplozji imperialnej stacji bojowej. Jeszcze nie wie, że ten młodzieniec nazywa się Luke Skywalker...
Komiks pierwotnie został wydany jako Star Wars: Skywalker Strikes #1-6 przez Marvel Comics.
Scenariusz Jason Aaron, rysunki John Cassaday, kolory Laura Martin, okładka John Cassaday. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 19,99 zł, 148 strony. Przykładowe plansze dostępne poniżej.
Temat na forum.
KOMENTARZE (31)

Komiksy

Roztrzaskane Imperium

2015-09-10 19:18:14 PreviewsWorld

Wczoraj ukazał się pierwszy komiks z Nowego Kanonu dziejący się po Powrocie Jedi. O Shattered Empire i innych nowościach możecie poczytać poniżej.

Shattered Empire #1 (4)

Scenariusz Greg Rucka
Rysunki Marco Checchetto
Okładka Phil Noto

 • Wyrusz z nami po raz pierwszy w nowym kanonie Star Wars poza wydarzenia z Powrotu Jedi! Pisarz Greg Rucka (Punisher, Wolverine, Gotham Central) i rysownik Marco Checchetto (Avengers World, Punisher) zamierają nas do wydarzeń dziejących się po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci, do chaosu Shattered Empire.

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Lando #3 (5)

  Scenariusz Charles Soule
  Rysunki Alex Maleev
  Okładka Alex Maleev

 • Lando poleciał jednym z najdroższych statków galaktyki...
 • Niestety teraz śledzony.
 • Zostańcie przemyceni przez najatrakcyjniejszego rozmówcę galaktyki!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Darth Vader #9

  Scenariusz Kieron Gillen
  Rysunki Salvador Larroca
  Okładka Salvador Larroca

 • Vader ma nową misję do wykonania dla Imperium.
 • Niestety przeszkadza ona mu w jego osobistej misji.
 • Co zrobi Mroczny Lord?

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Epic Collection: Rise of the Sith Vol. 1 TPB

  Scenariusz różni
  Rysunki różni
  Okładka Davide Fabbri

 • Droga do Mrocznego Widma zaczyna się tutaj! Qui-Gon Jinn, młody Jedi spotyka się z Ciemną Stroną. Kilka lat później wyrusza ze swoim uczniem, Obi-Wanem, na Ord Mantell! Mace Windu mierzy się z Yinchorri - rasą bardziej niebezpieczną niż ktokolwiek przypuszczał! Wydanie zawiera Jedi: The Dark Side #1-5, Qui-Gon & Obi-Wan: The Aurorient Express #1-2, Qui-Gon & Obi-Wan: Last Stand on Ord Mantell #1-3, Jedi Council: Acts of War #1-4, materiał ze Star Wars (1998) #4-6 i Tales #1, #3-5, #7, #9-10, #13-14, #24.

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.
  KOMENTARZE (11)
 • Komiksy

  Darth Vader i widmowe więzienie

  2015-09-09 21:59:41 Egmont Polska

  Na rynku pojawił się drugi tom Legend, czyli ukazującego się co miesiąc kolekcjonerskiego cyklu wydawnictwa Egmont. Przed nami kolejne perypetie najsłynniejszego Lorda Sith w opowieści zatytułowanej "Darth Vader i widmowe więzienie".

  Legendy: Darth Vader i widmowe więzienie

  Bardzo dobrze przyjęty przez fanów komiks, wydawany w USA w latach 2012–2013. Przedstawia historię Dartha Vadera, który jeszcze przed około rokiem był Anakinem Skywalkerem. Nowo powstałe Imperium Galaktyczne chwieje się w posadach, grupa puczystów grozi obaleniem imperatora. Vader staje w obronie swojego mocodawcy.
  Komiks pierwotnie został wydany jako Darth Vader and the Ghost Prison #1-5 przez Dark Horse Comics.
  Scenariusz Haden Blackman, rysunki Agustin Alessio, okładka Tsuneo Sanda. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 49,99 zł, 120 stron, oprawa miękka ze skrzydełkami. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


  Temat na forum.
  KOMENTARZE (24)

  Komiksy

  Robinson i Harris napiszą C-3PO

  2015-09-05 09:18:24 Comic Book Resources

  Wczoraj został ogłoszony nowy gwiezdnowojenny komiks Marvela - Star Wars Special: C-3PO. C-3PO zostanie napisany przez Jamesa Robinsona i narysowany przez Tony'ego Harrisa, którzy w latach 90. pracowali razem nad szanowaną serią pt. Starman dla DC. W nowym one-shocie ma zostać opowiedziana historia, dlaczego wszystkim nam znany droid protokolarny ma w Przebudzeniu Mocy czerwone ramię. Poniżej znajduje się okładka zeszytu.  C-3PO #1 ma się ukazać w grudniu.

  Temat na forum.


  KOMENTARZE (3)
  Loading..