TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Darth Vader #22 w sprzedaży

2016-06-29 12:15:40 Previews World

Dzisiaj swoją premierę na całym świecie miał dwudziesty drugi zeszyt bestsellerowej serii Kierona Gillena i Salvadora Larroci pt. Darth Vader. Jest to kolejny rozdział ostatniego arcu tego komiksu, który nosi tytuł End of Games. Szczegóły dotyczące tej pozycji znajdują się poniżej.

Darth Vader #22

Scenariusz Kieron Gillen
Rysunki Salvador Larroca
Okładka Salvador Larroca

 • Vader obiera Cylo na cel.
 • Executor jest prawie gotowy do rozpoczęcia funkcjonowania!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.
  KOMENTARZE (6)
 • Komiksy

  Zarys planów komiksowych

  2016-06-28 22:16:31 Egmont Polska

  Minęło już trochę czasu od momentu, gdy wydawnictwo Egmont po raz ostatni przedstawiło swoje plany wydawnicze, najwyższy więc czas rzucić nieco światła na to czego możemy spodziewać się za kilka miesięcy.
  Fani, którzy uważnie śledzą komentarze na fanpage'u Star Wars Komiks wiedzą już, jakie tytuły powinny pojawić się na przełomie 2016/2017 roku. Warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze cykl Legend (czyli wybranych komiksowych historii publikowanych przez dwie dekady pod szyldem wydawnictwa Dark Horse) będzie kontynuowany i nie zamknie się na dziesięciu tomach, jak to było wcześniej planowane. Po drugie w dwumiesięczniku Star Wars Komiks, Egmont planuje skupić się obecnie na nadgonieniu ukazujących się za oceanem głównych serii Marvela. W ten sposób nie będą budowane zbytnie zaległości w stosunku do amerykańskiego oryginału, natomiast gdy materiał zostanie wyczerpany, wtedy przyjdzie najprawdopodobniej czas na miniserie.

  Po tych kilku słowach wstępu zachęcamy do zapoznania się z rozpiską czekających na nas komiksów. Dla wygody przypominamy zestawienie niewydanych jeszcze pozycji, ujęte we wcześniejszych zapowiedziach, uzupełnione o nowe tytuły zaplanowane na koniec tego i początek przyszłego roku. Choć plan Egmontu oczywiście może jeszcze ulec zmianom, to prawdopodobniej będzie wyglądał właśnie tak.

  UPDATE (promil - 08/09/2016 22:22)
  Jak błędnie informowaliśmy w grudniowym numerze dwumiesięcznika Star Wars Komiks nie pojawi się komiks Star Wars #20: From the Journals of Old Ben Kenobi, zamiast niego zostanie zamieszczony Star Wars Annual #1. Za pomyłkę przepraszamy.

  Lipiec 2016
  Star Wars Legendy #8
  - Karmazynowe Imperium (Crimson Empire #1-6)

  Sierpień 2016
  Star Wars Komiks 4/2016
  - Darth Vader #7-12: Shadows and Secrets #1-6

  Wrzesień 2016
  Star Wars Legendy #9
  - Najlepsze opowieści (wybrane historie z cylku Star Wars Tales)

  Październik 2016
  Star Wars Komiks 5/2016
  - Vader Down #1
  - Darth Vader #13: Vader Down #2
  - Star Wars #13: Vader Down #3
  - Darth Vader #14: Vader Down #4
  - Star Wars #14: Vader Down #5
  - Darth Vader #15: Vader Down #6

  Listopad 2016
  Star Wars Legendy #10
  - Opowieści Jedi - Dawni Rycerze (Tales of the Jedi: Ulic Qel-Droma and the Beast Wars of Onderon #1-2, Tales of the Jedi: The Saga of Nomi Sunrider #1-3)

  Grudzień 2016
  Star Wars Komiks 6/2016
  - Star Wars #15: From the Journals of Old Ben Kenobi
  - Star Wars Annual #1
  - Star Wars #16-19: Rebel Jail #1-4
  - Star Wars #20: From the Journals of Old Ben Kenobi (komiks nie zostanie wydany w grudniu)

  Styczeń 2017
  Star Wars Legendy #11
  - Karmazynowe Imperium II (Crimson Empire II: Council of Blood #1-6)

  Luty 2017
  Star Wars Komiks 1/2017
  - Poe Dameron #1-6: Black Squadron

  Marzec 2017
  Star Wars Legendy #12
  - Z ruin Alderaana (Star Wars #7-12: From the Ruins of Alderaan #1-6)

  Kolejne miesiące 2017
  Star Wars Legendy #??
  - Karmazynowe Imperium III (Crimson Empire III: Empire Lost #1-6)
  Star Wars Legendy #??
  - Mroczne Imperium II (Dark Empire II #1-6)

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (16)

  Komiksy

  Doctor Aphra może dostanie swoją serię

  2016-06-26 22:20:37 Master Investigations

  Niedawno międzynarodowy dystrybutor komiksów Diamond Comic Distributors ogłosił jakie pozycje ukażą się w Stanach w trakcie Halloween Comic Fest 2016. Wśród nich pojawiła się jedna intrygująca gwiezdnowojenna pozycja - Doctor Aphra #1. Przedstawiciele Marvela już wyjaśnili, że jest to przedruk Darth Vader #3, gdzie Aphra, jedna z głównych bohaterów serii, pojawiła się po raz pierwszy i w środku nie znajdziemy żadnych nowych materiałów.

  Za tą publikacją może się jednak kryć coś więcej. W sierpniu zakończy się seria Kierona Gillena i Salvadora Larrocci, która jest głównym źródłem, gdzie Doctor Aphra się dotąd pojawiała. Dotychczas Marvel prowadził taką politykę względem wydawanych serii, że gdy jedna się kończyła, następna szybko zajmowała jej miejsce. Biorąc pod uwagę niespodziewane zakończenie Vadera, logicznym mogłoby się wydawać, by to właśnie Aphra zastąpiła Mrocznego Lorda. Nikt nie przewidywał końca Vadera na 25. zeszycie, gdyż co miesiąc była to jedna z najbardziej dochodowych serii wydawnictwa, a co najważniejsze cieszyła się ogromną popularnością wśród czytelników na całym świecie. Oprócz rozwinięcia tytułowego bohatera, seria wprowadziła wielu nowych bohaterów, w tym Aphrę i jej droidy BT-1 i 0-0-0, którzy również spotkali się z bardzo dobrym odbiorem wśród fanów. Czy to powód wystarczający, by Halloween Comic Fest 2016: Doctor Aphra #1 był początkiem kampanii reklamowej nowej serii pt. Doctor Aphra? Przekonamy się już niedługo.

  Zbliżają się dwa duże wydarzenia, gdzie może czegoś się dowiemy - Celebration Europe w Londynie (15-17 lipca) i San Diego Comic Con International (21-24 lipca). Jak tylko pojawią się nowe informacje, wstawimy je na stronę, więc na razie pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość.
  KOMENTARZE (25)

  Komiksy

  Komiksowe Przebudzenie Mocy

  2016-06-22 16:37:33 Previews World

  W tę środę sklepy komiksowe na całym świecie dostały paczki z nowościami komiksowymi. Wśród setek nowych pozycji znalazły się dwie gwiezdnowojenne - debiutancki zeszyt oficjalnej adaptacji komiksowej Przebudzenia Mocy i pierwszy tom z cyklu Epic Collection: The Rebellion. Szczegóły dotyczące obu pozycji znajdują się poniżej.

  The Force Awakens #1 (5)

  Scenariusz Chuck Wendig
  Rysunki Luke Ross
  Okładka Esad Ribic

 • Największy film ostatnich lat wkracza z wielkiego ekranu na kadry komiksowe! Minęły już trzy dekady od kiedy Sojusz Rebeliantów zniszczył Gwiazdę Śmierci i pokonał Galaktyczne Imperium... ale teraz, na odległej planecie Jakku... jest zakłócenie w Mocy. Młoda Rey... imperialny dezerter Finn... sławny pilot Poe... mroczny uczeń Kylo Ren... Ich losy zaraz się spotkają w momencie przebudzenia.

  40 stron. Kategoria T. Cena $4.99.

  Epic Collection: The Rebellion Volume 1 TPB

  Scenariusz różni
  Rysunki różni
  Okładka Alex Ross

 • Wydanie zawiera Empire #7,14,16-18, Vader's Quest #1-4, Star Wars (2013) #1-12.

  504 strony. Kategoria T. Cena $39.99.
  KOMENTARZE (11)
 • Komiksy

  Zapowiedzi na wrzesień 2016

  2016-06-22 11:01:59 Comic Book Resources

  Znamy już pełne zapowiedzi komiksowe wydawnictwa Marvel na wrzesień bieżącego roku. Niestety nie pojawiła się żadna nowa seria, która mogłaby zastąpić miejsce kończącego się w sierpniu flagowego tytułu Darth Vader. Nie znaczy to jednak, że na początek nowego roku szkolnego nie dostaniemy ciekawych komiksów. Ukażą się wtedy nowe zeszyty czterech serii: Star Wars, Poe Dameron, Han Solo i The Force Awakens. Nastąpiła zmiana w planach wydawnictwa na tą ostatnią - adaptację Przebudzenia Mocy. Wcześniej planowana 5-zeszytowa seria limitowana została przemianowana na 6 zeszytów.
  Do tego w najbliższym czasie ukażą się cztery bardzo ciekawe wydania zbiorcze. Pierwszym z nich jest pierwszy tom nowego cyklu w ramach Epic Collection pt. Legacy, który będzie zbierać numer zerowy i pierwsze 19 zeszytów bestsellerowej serii Legacy autorstwa Johna Ostrandera i Jan Duursemy. To prawie 500-stronnicowe wydanie ukaże się w miękkiej oprawie i normalnym formacie komiksowym. Następną pozycją, która powinna zainteresować czytelników jest Color Your Own Star Wars - pierwsze tego typu wydanie komiksu Star Wars przez Marvela, gdzie dostajemy niepokolorowane strony czekające na inwencję twórczą nabywcy. Ostatnim wydaniem zbiorczym jest ostatni tom serii Darth Vader w miękkiej oprawie zbierający zeszyty #20-25 i zamykający run Kierona Gillena o Mrocznym Lordzie.
  Szczegóły dotyczące wszystkich pozycji znajdują się poniżej.

  Star Wars #23

  Scenariusz Jason Aaron
  Rysunki Jorge Molina
  Okładka Mike Deodato

 • Rebelianci dokonali niemożliwego... ukradli Gwiezdny Niszczyciel.
 • Ale dlaczego? Czy dadzą radę go utrzymać?
 • Kto panuje nad tym szaleństwem - Han czy Leia?

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Poe Dameron #6

  Scenariusz Charles Soule
  Rysunki Phil Noto
  Okładka Phil Noto

 • Poe i agent Terex ścigają się... by uciec z więzienia!
 • Ale czy gdy Czarna Eskadra jest otoczona przez niebezpiecznych więźniów...
 • ...ich ostatnią nadzieją jest BB-8?!?

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Han Solo #4 (5)

  Scenariusz Marjorie Liu
  Rysunki Mark Brooks
  Okładka Oliver Coipel

 • Han ma na pokładzie Sokoła zdrajcę Rebelii!
 • Ale czy zdoła się przekonać kim on jest zanim zostanie zabity?
 • A co najważniejsze, czy da radę się utrzymać w wyścigu Smoczej Otchłani?!?

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  The Force Awakens #4 (6)

  Scenariusz Chuck Wendig
  Rysunki Luke Ross
  Okładka Mike del Mundo

 • Rey, Finn, Han i Chewie dotarli do zamku Maz Kanaty...
 • ...i Moc przywołuje Rey do miecza Luke'a!
 • Tymczasem nasi bohaterowie zostali nakryci! Najwyższy Porządek atakuje!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Epic Collection: Legacy Volume 1 TPB

  Scenariusz John Ostrander, Jan Duursema
  Rysunki Jan Duursema, Travel Foreman, Adam Dekraker, Colin Wilson
  Okładka Adam Hughes

 • Wyruszcie w odległą przyszłość! Nowe zło powstało na horyzoncie, którego celem jest zakończenie losów zakonu Jedi raz na zawsze. Lord Sithów Darth Krayt zasiada na tronie i pozostaje jedna nadzieja - ostatni dziedzic rodu Skywalkerów, Cade.
 • Wydanie zawiera Legacy (2006) #0-19.

  464 strony. Kategoria T+. Cena $39.99.

  Color Your Own Star Wars

  Rysunki John Cassaday, Salvador Larroca, Terry Dodson
  Okładka John Cassaday

 • Dostajecie tutaj niesamowity zbiór rysunków z komiksów Star Wars gotowych do pokolorowania przez Was! To twoje zadanie jest by Luke, Leia, Han, Chewie, Artoo, Threepio i Vader ożyli na kadrach! Pamiętajcie, by mądrze wybrać swoją broń - kredki potrafią być potężniejsze od mieczy świetlnych! Zasada jest jedna: Kolorujcie, lub nie, nie ma próbowania!

  120 stron. Kategoria All Ages. Cena $9.99.

  Darth Vader Volume 4: End of Games TPB

  Scenariusz Kieron Gillen
  Rysunki Salvador Larroca
  Okładka Juan Gimenez

 • Darth Vader potajemnie prowadził własne intrygi, ale nadszedł czas na Koniec Gier. Gdy Inspektor Thanoth powraca z nowymi informacjami, wydaje się, że Vader mógł zdać próby swojego mistrza. Ale pomimo odzyskania zaufania u Sidiousa, machinacje Mrocznego Lorda mogą wszystko popsuć.
 • Wydanie zawiera Darth Vader #20-25.

  152 strony. Kategoria T. Cena $19.99.
  KOMENTARZE (6)
 • Komiksy

  Marvel rozpoczyna nową przygodę Hana Solo

  2016-06-20 11:14:44 Previews World

  W zeszłym tygodniu za oceanem ukazały się dwa nowe zeszyty serii Han Solo i Star Wars. Szczegóły dotyczące obu pozycji znajdują się poniżej.

  Han Solo #1 (5)

  Scenariusz Marjorie Liu
  Rysunki Mark Brooks
  Okładka Lee Bermejo

 • Ulubiony przemytnik wszystkich fanów dostaje własną serię! Han dostał bardzo ważną i tajną misję odbicia rebelianckich informatorów i szpiegów. A to wszystko zrobi z pokładu najbardziej znanego statku w całej galaktyce!
 • Best-sellerowa autorka Marjorie Liu (X-Men) wkracza do odległej galaktyki wraz z gwiazdą komiksowych okładek Markiem Brooksem (Ultimate X-Men), który powraca do rysowania środków komików!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Star Wars #20

  Scenariusz Jason Aaron
  Rysunki Mike Mayhew
  Okładka Mike Mayhew

 • Następny rozdział dziennika Obi-Wana Kenobiego!
 • Jabba wynajął łowcę nagród Black Krrsantana, by dowiedział się kto prześladuje jego ludzi!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.
  KOMENTARZE (11)
 • Komiksy

  ''Karmazynowe Imperium'' w lipcu

  2016-06-11 22:32:32 Egmont Polska

  "Karmazynowe Imperium" to komiks całkiem dobrze znany fanom w naszym kraju, przynajmniej tym z dłuższym stażem. Historia ta była już dwukrotnie wydawana w Polsce. Najpierw w 2000 r., podzielona na części, w magazynie Gwiezdne Wojny Komiks, a następnie dwa lata później w formie pojedynczego albumu. Jeżeli jednak nie mieliście dotąd okazji zapoznać się z tą opowieścią lub po prostu pragniecie przypomnieć sobie krucjatę Kira Kanossa wymierzoną przeciw zdrajcom imperatora, to informujemy, że w lipcu "Karmazynowe Imperium" ponownie trafi do sprzedaży.

  Legendy: Karmazynowe Imperium

  W całym Imperium nie ma straszliwszych wojowników niż Gwardia Imperialna, zaś żaden z jej członków nie jest bardziej lojalny od Kira Kanossa. Ale kiedy Carnor Jax – najpotężniejszy z tego elitarnego bractwa – zdradza Imperatora i doprowadza do wymordowania Gwardii, Kir musi uciec, żeby spełnić obowiązek pomszczenia swego pana. Przeciwstawiając się całej potędze Imperium, sprzymierza się z siłami Rebelii, by wyrównać rachunki. Kanos, ostatni lojalny gwardzista Imperium, nie ma wyboru – wiernym trzeba pozostać do końca.
  Komiks pierwotnie został wydany w numerach Crimson Empire #1-6 przez Dark Horse Comics.
  Scenariusz Mike Richardson i Randy Stradley, rysunki Paul Gulacy, tusz P. Craig Russell, kolory Dave Stewart, okładka Dave Dorman. Tłumaczenie: Maciej Drewnowski. Cena 49,99 zł, 156 strony, oprawa miękka ze skrzydełkami. Premiera: 13 lipiec 2016 r.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (10)

  Komiksy

  Nowy SW Komiks w sprzedaży

  2016-06-09 10:37:05 Egmont Polska

  Trzeci tegoroczny numer magazynu Star Wars Komiks trafił dziś do sprzedaży. W środku kolejne historie z zapoczątkowanej w 2015 roku niej serii wydawnictwa Marvel. Czasopismo jak zwykle powinno być dostępne w wybranych kioskach, salonach prasowych i księgarniach internetowych.

  Star Wars Komiks 3/2016 (63)

  W trzecim tegorocznym numerze dwumiesięcznika znalazły się dwie historie z flagowej serii Marvela, zatytułowanej po prostu Star Wars: krótki, dwudziestostronicowy, retrospektywny komiks Z dzienników Obi-Wana Kenobiego stanowi wstęp do rozrysowanej na sto stron opowieści Walka na Księżycu Przemytników. W poszukiwaniu wiedzy o zakonie Jedi Luke Skywalker szuka Świątyni Jedi, ale traci miecz świetlny i wpada w poważne tarapaty. Tymczasem Han Solo też ma kłopoty, ścigany przez własną przeszłość.
  Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Star Wars #7: From the Journals of Old Ben Kenobi: "The Last of His Breed" oraz Star Wars #8-12: Showdown on the Smuggler's Moon przez Marvel Comics.
  Scenariusz Jason Aaron, rysunki Simone Bianchi i Stuart Immonen, kolory Justin Ponsor, okładka Stuart Immonen. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 19,99 zł, 132 strony.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (28)

  Komiksy

  Nowe zeszyty Vadera i Damerona

  2016-06-08 16:38:09 PreviewsWorld

  Dzisiaj jest dobry dzień dla fanów zeszytowych wydań gwiezdnowojennych komiksów. Na półki sklepów komiksowych za oceanem trafiły dwa nowe numery serii Darth Vader i Poe Dameron. Ta pierwsza zbliża się powoli do swojego wielkiego finału, gdyż wydawnictwo Marvel już zapowiedziało, że flagowa seria Kierona Gillena i Salvadora Larroci zakończy się na 25. zeszycie. Szczegóły dotyczące obu pozycji znajdują się poniżej.

  Darth Vader #21

  Scenariusz Kieron Gillen
  Rysunki Salvador Larroca
  Okładka Salvador Larroca

 • Vader obiera Cylo na cel.
 • Executor jest prawie gotowy do rozpoczęcia funkcjonowania!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Poe Dameron #3

  Scenariusz Charles Soule
  Rysunki Phil Noto
  Okładka Phil Noto

 • First Order zbliżył się do eskadry Damerona!
 • Agent Terrex również wkracza do gry!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.
  KOMENTARZE (9)
 • Komiksy

  W przyszłym tygodniu nowy SW Komiks

  2016-06-05 21:25:03 Egmont Polska

  Za kilka dni pojawi się kolejna odsłona dwumiesięcznika Star Wars Komiks. Jak wiadomo, w magazynie zamieszczane są najnowsze historie z Gwiezdnych Wojen, wydawane od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. Nie inaczej będzie i tym razem. Już niedługo wraz z najnowszym numerem pojawią się dwie nowe opowieści.

  Star Wars Komiks 3/2016 (63)

  W trzecim tegorocznym numerze dwumiesięcznika znalazły się dwie historie z flagowej serii Marvela, zatytułowanej po prostu Star Wars: krótki, dwudziestostronicowy, retrospektywny komiks Z dzienników Obi-Wana Kenobiego stanowi wstęp do rozrysowanej na sto stron opowieści Walka na Księżycu Przemytników. W poszukiwaniu wiedzy o zakonie Jedi Luke Skywalker szuka Świątyni Jedi, ale traci miecz świetlny i wpada w poważne tarapaty. Tymczasem Han Solo też ma kłopoty, ścigany przez własną przeszłość.
  Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Star Wars #7: From the Journals of Old Ben Kenobi: "The Last of His Breed" oraz Star Wars #8-12: Showdown on the Smuggler's Moon przez Marvel Comics.
  Scenariusz Jason Aaron, rysunki Simone Bianchi i Stuart Immonen, kolory Justin Ponsor, okładka Stuart Immonen. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 19,99 zł, 132 strony. Premiera: 9 czerwca 2016 r.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (38)

  Komiksy

  Omnibus Droids and Ewoks już w sprzedaży

  2016-06-01 23:16:16 PreviewsWorld

  Dzisiaj do sklepów komiksowych za oceanem trafił nowy omnibus zbierający zeszyty ukazane na łamach serii Droids i Ewoks. Szczegóły dotyczące tego wydania znajdują się poniżej.

  Droids and Ewoks Omnibus HC

  Scenariusz David Manak, George Caragonne
  Rysunki Warren Kremer, John Romita Sr., Mary Wilshire, Ernie Colon
  Okładka Ernie Colon, Warren Kremer

 • Najukochańsze gwiazdy z odległej galaktyki w kompletnej kolekcji uroczych przygód dla czytelników w każdym wieku!
 • Wydanie zawiera Ewoks #1-14, Droids #1-8 i Ewoks UK Annual 1989.

  536 stron. Kategoria T. Cena $100.
  KOMENTARZE (2)
 • Loading..