TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Drugi zeszyt The Force Awakens

2016-07-27 19:28:07 Comic Book Resources

Dzisiaj sklepy komiksowe za oceanem dostały do sprzedaży drugi zeszyt oficjalnej adaptacji Przebudzenia Mocy z okładką, którą narysował Mike Mayhew (The Star Wars, Star Wars: From the Journals of Old Ben Kenobi). Szczegóły dotyczące tej pozycji znajdują się poniżej.

The Force Awakens #2 (6)

Scenariusz Chuck Wendig
Rysunki Luke Ross
Okładka Mike Mayhew

 • Rey i były szturmowiec Finn są ścigani przez Najwyższy Porządek!
 • Ale czy dadzą radę uciec z Jakku rozpadającym się YT-1300?

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.
  KOMENTARZE (5)
 • Komiksy

  Zapowiedzi na październik 2016

  2016-07-26 23:53:08

  W tym miesiącu Marvel wyjątkowo długo zwlekał z opublikowaniem oficjalnych zapowiedzi na październik przez nową inicjatywę wydawniczą Marvel NOW, która właśnie w tym miesiącu zadebiutuje za oceanem. Nie obejmuje ona komiksów gwiezdnowojennych, ale nie znaczy to, że fani Star Wars nie będą mogli kupić nowych zeszytów swoich ulubionych serii. W październiku ukażą się nowe zeszyty serii Star Wars, Poe Dameron i The Force Awakens i ostatni numer miniserii o Hanie Solo. Oprócz tych pozycji, w nadchodzących miesiącach do obiegu wejdzie dużo nowych wydań zbiorczych. Szczegóły dotyczące wszystkich pozycji znajdują się poniżej.

  Star Wars #24

  Scenariusz Jason Aaron
  Rysunki Jorge Molina
  Okładka Mike Deodato

 • Sierżant Kreel i i oddział SCAR są na pokładzie Harbingera...
 • ...a specjalizują się w unieszkodliwianiu jednostek rebeliantów!
 • Czy Luke i jego kompani dadzą radę opuścić statek żywi?

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Poe Dameron #7

  Scenariusz Charles Soule
  Rysunki Phil Noto
  Okładka Phil Noto

 • Agent Terex przysiągł zemstę na Dameronie!
 • Skąd Terrex zawsze wie co Czarna Eskadra będzie robić?
 • Czy to rzeczywiście wina zdrajcy?

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Han Solo #5 (5)

  Scenariusz Marjorie Liu
  Rysunki Mark Brooks
  Okładka Kamome Shirahama

 • To jest to - dramatyczne zakończenie wyścigu Smoczej Otchłani!
 • Czy Han wygra trofeum?
 • Pierwsza miniseria naszego ulubionego przemytnika dobiega końca!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  The Force Awakens #5 (6)

  Scenariusz Chuck Wendig
  Rysunki Luke Ross
  Okładka Rafael Pinto Albuquerque

 • Rey została pojmana przez Najwyższy Porządek!
 • Tymczasem, Finn planuje misję z Ruchem Oporu, by uratować Rey i zniszczyć bazę Starkiller!
 • Tylko Kylo Ren stoi na ich drodze...

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  The Force Awakens HC

  Scenariusz Chuck Wendig
  Rysunki Luke Ross
  Okładka Phil Noto

 • Popularny film przeskakuje z wielkiego ekranu na panele komiksowe! Minęły dekady od zniszczenia Gwiazdy Śmierci przez Sojusz Rebeliantów. Ale teraz, na odległej planecie Jakku, jest zakłócenie w Mocy. Młoda Rey... dezerter Imperium Finn... pilot Poe... i mroczny uczeń Kylo Ren... Ich życia zaraz się spotkają wraz z początkiem przebudzenia. Pisarz Chuck Wendig (trylogia Star Wars: The Aftermath) i rysownik Luke Ross (Hercules) zabierają nas znowu do odległej galaktyki na niesamowitą przygodę!
 • Wydanie zawiera The Force Awakens (2016) #1-6.

  144 strony. Kategoria T. Cena $24.99.

  Episode III: Revenge of the Sith HC

  Scenariusz Christopher Cerasi
  Rysunki Doug Wheatley
  Okładka Mike Mayhew

 • Republika upada, powstaje Imperium i nowe zło ujawnia się na kadrach oficjalnej adaptacji trzeciego epizodu gwiezdnej sagi. Gdy wojny klonów dobiegają końca, losy młodego Jedi obierają dramatyczny kierunek i jedno z największych pytań oryginalnej trylogii zostaje wyjaśnione.
 • Wydanie zawiera Episode III: Revenge of the Sith #1-4.

  104 strony. Kategoria T. Cena $24.99.

  Darth Vader Volume 2 HC

  Scenariusz Kieron Gillen, Jason Aaron
  Rysunki Mike Deodato Jr., Salvador Larroca, Leinil Francis Yu
  Okładka Kaare Andrews

 • Gdy statek Vadera zostaje zestrzelony na planetę opanowaną przez Rebelię, dwie największe serie komiksowe łączą się w pierwszy crossover nowej gwiezdnowojennej ery Marvela! Czy rebeliantom uda się wykorzystać niepowtarzalną ukazję, by unieszkodliwić jednego ze swoich największych wrogów? Tymczasem Vader prowadzi w sekrecie swoje własne intrygi i właśnie nadszedł koniec wszystkich gier.
 • Wydanie zawiera Vader Down (2016) #1, Star Wars (2015) #13-14, Darth Vader (2015) #13-25, Annual #1.

  432 strony. Kategoria T. Cena $39.99.

  Epic Collection: The Original Marvel Years Volume 1 TPB

  Scenariusz Roy Thomas, Howard Chaykin, Archie Goodwin, inni
  Rysunki Howard Chaykin, Carmine Infantino, Walter Simonson, Herb Trimpe, Dave Cockrum, inni
  Okładka Carmine Infantino

 • Niech Moc będzie z wami w najlepszym stylu Marvela! To klasyczna oryginalna seria komiksowa Star Wars, która rozpoczyna się pełną akcji adaptacją Nowej Nadziei! Nowe planety, nowe niebezpieczeństwa! Han i Chewie potrzebują sojuszników, a jednym z nich będzie kultowy Jaxxon!
 • Wydanie zawiera Star Wars (1977) #1-23, materiał z Pizzazz #1-16 i Star Wars Weekly (UK) #60.

  496 stron. Kategoria T. Cena $39.99.

  Poe Dameron Volume 1: Black Squadron TPB

  Scenariusz Charles Soule
  Rysunki Phil Noto
  Okładka Phil Noto

 • Poe Dameron, żołnierz Ruchu Oporu, jest najlepszym pilotem w galaktyce. Osobiście wybrany przez generał Leię Organę do dowodzenia eskadrę w tajnej misji, Poe wyrusza, by zbadać tajemniczą istotę Mocy - jest to historia wprowadzająca bezpośrednio do Przebudzenia Mocy! Dołączcie do Damerona i jego eskadry X-Wingów na misji przeciwko Najwyższemu Porządkowi! Cała przygoda została stworzona przez Charlesa Soule'a (Lando, Daredevil) i narysowana przez Phila Noto (Chewbacca, Black Widow)!
 • Wydanie zawiera Poe Dameron (2016) #1-6.

  144 strony. Kategoria T. Cena $19.99.
  KOMENTARZE (8)
 • Komiksy

  Celebration Europe 2016: Komiksowy panel Marvela

  2016-07-21 20:37:54

  Dotąd Celebration było eventem skupiającym się praktycznie całkowicie na filmach. Na szczęście ostatnia londyńska edycja zaczęła wprowadzać trochę świeżości do bogatej oferty paneli, skupiając się też na książkach, grach i komiksach. W sobotę na scenie Galaxy o 15:00 David Collins poprowadził godzinne spotkanie z przedstawicielami komiksowego świata Star Wars - Jordanem D. Whitem (redaktorem wydawnictwa Marvel Comics), Kieronem Gillenem (scenarzystą serii Darth Vader), Philem Noto (rysownikiem serii Chewbacca i Poe Dameron) i Marciem Checchetto (rysownikiem serii Shattered Empire i Obi-Wan and Anakin).  Na początku Jordan D. White podziękował wszystkim za przybycie i powiedział, że wraz z całym zespołem w Marvelu starał się tworzyć jak najbardziej epickie serie jak to było możliwe. Po chwili David Collins poruszył wątek serii Darth Vader, która ma się już niedługo zakończyć wraz ze swoim 25. zeszytem. Ta informacja była niedawno nie lada zaskoczeniem, gdyż mało kto się spodziewał, że Marvel mógłby zakończyć jedną ze swoich najlepiej sprzedających się serii tak wcześnie. Na pytanie dlaczego tak się stało zareagował pisarz komiksu, Kieron Gillen. Uspokoił wszystkich obecnych, że od samego początku Vader był serią z zaplanowanym początkiem, środkiem i końcem. 25. numer po prostu okazał się być naturalnym zakończeniem całej historii, jaką zaprojektował. Gillen podkreślił, że, gdyby mógł wybrać z uniwersum Star Wars jakąkolwiek postać i napisać o niej komiks, byłby to Vader - to jego wymarzony komiks. Do Vadera przekonała go tajemniczość - tutaj zaznaczył, że pisząc go, nie można za dużo zdradzać, bo postać traci wtedy swój mistycyzm. Okres tuż po Nowej Nadziei jest też dla niego bardzo interesujący, gdyż Mroczny Lord bardzo się różni między końcówką czwartego, a początkiem piątego epizodu. Na początku Imperium Kontratakuje ma odbudowany autorytet po ogromnej klęsce nad Yavinem. Ale jak do tego doszło? Co zrobił Vader, by znowu wejść w łaski Imperatora? To były główne pytania, którymi Gillen chciał się zająć w swojej serii.

  Po chwili Jordan D. White poprosił, żeby ręce podnieśli wszyscy obecni na sali, którzy byli na bieżąco z serią Kierona Gillena. Następnie poprosił, żeby opuściły ręce osoby, które nie są w stanie dochować tajemnicy. Z kilku pozostałych rąk w górze White wybrał jednego fana i wręczył mu 23. zeszyt Vadera (który ukazał się dopiero wczoraj) do przeczytania, wydania publicznej opinii i późniejszego zwrotu. Później w trakcie panelu podobnie jeden szczęśliwy fan mógł się zapoznać przedpremierowo z 21. zeszytem serii Star Wars. Oba zeszyty spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem swoich czytelników.  Do głosu po chwili odpoczynku znowu doszedł Kieron Gillen, żeby delikatnie przybliżyć jak będzie wyglądał ostatni zeszyt jego serii. W środku będą znajdować się dwie historie - główna, 30-stronnicowa narysowana przez Salvadora Larrocę i dodatkowa, 10-stronnicowa, której oprawą graficzną zajmie się Max Fiumara. Następnie zostały zaprezentowane niektóre z wariantów okładkowych tego specjalnego zeszytu.

  David Collins, zachwycony okładkami, skupił się potem na obecnych na panelu rysownikach. Marco Checchetto, zapytany o swoje główne inspiracje do rysowania komiksów Star Wars, zdradził, że rysując Shattered Empire, w tle cały czas leciał mu Powrót Jedi. Wyjawił też ciekawostkę co się kryje za nazwiskiem Dameron u głównych bohaterów Shattered Empire. Okazuje się, że Greg Rucka, scenarzysta tego komiksu, bardzo intensywnie pracował na projektem Journey to Star Wars: The Force Awakens, który miał wprowadzić i przygotować czytelników na filmową premierę Przebudzenia Mocy. We wczesnych fazach rozwoju prac, Poe Dameron był tylko jednym z pilotów przewijaących się w tle filmu, który i tak miał zginąć w trakcie bitwy nad bazą Starkiller. Rucka uznał, że ciekawie by było nawiązać do tej postaci, więc nadał swoim bohaterom nazwisko Dameron. Nie miał pojęcia jak mocno zostaną zmienione plany co do przyszłości młodego Poe.

  Następnie rozmowa przeszła na Phila Noto, który poruszył wątek estetyki w komiksach gwiezdnowojennych. Potem opowiadał jak dużym wyzwaniem było narysowanie komiksu o Chewbacce - bohaterze, który w całym komiksie nie powiedział ani jednego normalnego słowa. Niosło to za sobą wiele wyzwań artystycznych, które pomogły Philowi się bardzo rozwinąć. Następnie Noto powiedział, że na początku nie mógł uzyskać na swoich rysunkach podobieństwa do twarzy filmowego Poe Damerona. Doszło do tego, że musiał urzeźbić trójwymiarową twarz Oscara Isaaca i dopiero wtedy jego rysunki zaczęły przypominać jednego z głównych bohaterów Przebudzenia Mocy.  Na sam koniec panelu odbyła się krótka seria pytań od publiczności. Po nich Jordan D. White odzyskał mikrofon i podziękował wszsytkim za przybycie i wspieranie twórczości Kierona, Marco, Phila i wszystkich innych, którzy nie mogli się pojawić w ExCel Center. Po panelu cała czwórka pojawiła się na jednym ze stoisk wystawców, by porozmawiać z fanami, zrobić razem zdjęcia i podpisać komiksy.
  KOMENTARZE (5)

  Komiksy

  Nowe zeszyty Star Wars i Darth Vader

  2016-07-21 14:40:45 Previews World

  Wczoraj za oceanem sklepy komiksowe dodały do swojej oferty aż cztery nowe gwiezdnowojenne komiksy. Oprócz nowych zeszytów serii Star Wars i Darth Vader są to wydania zbiorcze komiksów Obi-Wan and Anakin i The Empire Strikes Back z oryginalnego runu Star Wars Marvela z 1977 roku. Szczegóły dotyczące wszystkich pozycji znajdują się poniżej.

  Star Wars #21

  Scenariusz Jason Aaron
  Rysunki Jorge Molina
  Okładka David Aja

 • Początek arcu The Last Flight of the Harbinger!
 • Sierżant Kreel wraca z nowym oddziałem szturmowców!
 • Wejdźmy pośród szeregi elitarnego imperialnego oddziału!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Darth Vader #23

  Scenariusz Kieron Gillen
  Rysunki Salvador Larroca
  Okładka Salvador Larroca

 • Vader kontra Morit na powłoce statku Executor!
 • Czy potrzeba czegokolwiek więcej?
 • No dobrze, tajemnica Cylo ujrzy światło dzienne!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Obi-Wan and Anakin TPB

  Scenariusz Charles Soule
  Rysunki Marco Checchetto
  Okładka Marco Checchetto

 • Przed heroiczną postawą w wojnach klonów, przed tragicznym pojedynkiem na Mustafar i dekady przed ostatnim spotkaniem na Gwieździe Śmierci, byli mistrzem Obi-Wanem Kenobim i młodym padawanem Anakinem Skywalkerem. Dołącz do nich na kilka lat po rozpoczęciu szkolenia "Wybrańca". Nauczyciel i uczeń z czasem bardzo się zżyli, ale nie zawsze mieli łatwo. Będąc sami na odległej planecie, wojna wybucha dookoła nich i przyjaciele znajdują się po przeciwnych stronach!
 • Wydanie zawiera Obi-Wan and Anakin #1-5.

  112 stron. Kategoria T. Cena $16.99.

  Al Williamson's The Empire Strikes Back Artist's Edition HC

  Scenariusz Archie Goodwin
  Rysunki Al Williamson
  Okładka Al Williamson

 • Kariera Ala Williamsona jest wypełniona niesamowitymi osiągnięciami. Jego run o Imperium Kontratakuje jest legendarny wśród fanów klasycznych komiksów. Jego przygodowy styl idealnie wpasował się w świat Star Wars. To niesamowite Artist's Edition zawiera cały komiks Ala Williamsona i wybrane strony z innych dzieł tego szanowanego rysownika. Moc jest silna w tym tomie!

 • Wydanie zawiera Star Wars (1977) #39-44 i materiały dodatkowe. Cena $146.99.
  KOMENTARZE (5)
 • Komiksy

  Nowe Star Wars Legendy w sklepach

  2016-07-13 21:06:28 Egmont Polska

  Kolejny tom cyklu Star Wars Legendy trafił już do sprzedaży. Tym razem Egmont przygotował dla fanów historie pt. "Karmazynowe Imperium". To kolejne wydanie tego komiksu, które w naszym kraju pojawiło się już dwukrotnie.

  Legendy: Karmazynowe Imperium

  W całym Imperium nie ma straszliwszych wojowników niż Gwardia Imperialna, zaś żaden z jej członków nie jest bardziej lojalny od Kira Kanossa. Ale kiedy Carnor Jax – najpotężniejszy z tego elitarnego bractwa – zdradza Imperatora i doprowadza do wymordowania Gwardii, Kir musi uciec, żeby spełnić obowiązek pomszczenia swego pana. Przeciwstawiając się całej potędze Imperium, sprzymierza się z siłami Rebelii, by wyrównać rachunki. Kanos, ostatni lojalny gwardzista Imperium, nie ma wyboru – wiernym trzeba pozostać do końca.
  Komiks pierwotnie został wydany w numerach Crimson Empire #1-6 przez Dark Horse Comics.
  Scenariusz Mike Richardson i Randy Stradley, rysunki Paul Gulacy, tusz P. Craig Russell, kolory Dave Stewart, okładka Dave Dorman. Tłumaczenie: Maciej Drewnowski. Cena 49,99 zł, 156 strony, oprawa miękka ze skrzydełkami. Przykładowe plansze dostępne poniżej.


  Temat na forum.
  KOMENTARZE (9)

  Komiksy

  Nowe zeszyty Solo i Damerona

  2016-07-06 11:44:05 Previews World

  Dzisiaj za oceanem wydawnictwo Marvel wydało trzy nowe gwiezdnowjenne pozycje. Wśród nich są dwa zeszyty serii Han Solo i Poe Dameron i wydanie w powiększonej twardej oprawie zbierające pierwsze dwanaście numerów serii Darth Vader autorstwa Kierona Gillena i Salvadora Larroci.
  Szczegóły dotyczące obu pozycji znajdują się poniżej.

  Poe Dameron #4

  Scenariusz Charles Soule
  Rysunki Phil Noto
  Okładka Phil Noto

 • Następny przystanek Damerona to Hutt Grakkus...
 • Ale Grakkus przez lata przesiadywał w rebelianckim więzieniu.
 • Wiecie co to znaczy... Poe idzie do więzienia!

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Han Solo #2 (5)

  Scenariusz Marjorie Liu
  Rysunki Mark Brooks
  Okładka Lee Bermejo

 • Han Solo bierze udział w kosmicznym wyścigu swoich marzeń - Smoczej Otchłani!
 • Ale został wysłany w misji odkrycia kto jest szpiegiem w szeregach Rebelii.
 • Czy razem z Chewbaccą zdążą znaleźć zdrajcę zanim problemy znajdą ich?

  32 strony. Kategoria T. Cena $3.99.

  Darth Vader Vol. 1 HC

  Scenariusz Kieron Gillen
  Rysunki Salvador Larroca
  Okładka Adi Granov

 • Wydanie zawiera Darth Vader #1-12.

  296 stron. Kategoria T. Cena $34.99.
  KOMENTARZE (4)
 • Loading..