TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

„The High Republic” zmierza na Comic-Con

2020-09-25 20:36:33New York Comic-Con przed nami; podobnie jak lipcowe wydarzenie z San Diego, w tym roku również odbędzie się wyłącznie w wersji zdalnej. Lucasfilm będzie obecny, by przedstawić nadchodzące książki i komiksy, w tym barwny świat „The High Republic”.

W czwartek 08.10 o 23:30 czasu polskiego autorzy i twórcy High Republic: Charles Soule, Claudia Gray, Cavan Scott, Justina Ireland i Daniel José Older, oraz redaktorka Jennifer Heddle i dyrektor Michael Siglain przedstawią założenia swojej ambitnej inicjatywy, którą opis panelu pierwszy raz określa mianem „nowej sagi, rozgrywającej się wieki przed Sagą Skywalkerów”. Podczas wydarzenia zaprezentowani zostaną bliżej główni bohaterowie serii, a także mamy dowiedzieć się więcej o Wielkiej Katastrofie. W internecie niektórzy liczą, że ogłoszona zostanie już wtedy druga faza projektu, ale warto wziąć pod uwagę, że od startu pierwszej wciąż dzieli nas aż sto i jeden dzień.Następnego dnia - 09.10 na 16:45 redaktorka StarWars.com Kristin Baver zaprasza na Panel Lucasfilm Publishing, który poprowadzi, zastępując po raz drugi robiącego to przez lata Siglaina. Lipcowa prezentacja Lucasfilm Publishing nie przyniosła wiele nowych wieści, teraz też na zbyt dużo lepiej się nie nastawiać. Pełna lista ucześtników znajduje się na stronie wydarzenia (klik).

Wracając do „The High Republic”: najnowszy zeszyt serii komiksowej „Star Wars”, której scenarzystą jest Charles Soule, autor „Light of the Jedi”, zaprezentował nam nową placówkę Jedi na planecie Tempes, wybudowaną w okresie ekspansji High Republic. W komiksie Luke zabiera z niej miecz strażnika świątyni, który jednak różni się od broni o dwóch ostrzach, którą strażnicy nosili w „Wojnach Klonów”. Inną placówkę (świątynię?) z okresu High Republic Soule ujawnił wcześniej w „The Rise of Kylo Ren”. Od jakiegoś czasu w książkach i komiksach można znaleźć także wiele innych elementów, które zapowiadają tą nową erę. W miarę możliwości będziemy o nich dalej informować.O „The High Republic” można porozmawiać na forum. Zapraszamy!
KOMENTARZE (7)

Komiksy

Spojrzenie w komiksy „The High Republic”

2020-09-19 18:24:18

„The High Republic” otworzy się przed nami już w styczniu - wraz z premierą nowych powieści, ale w skład projektu wchodzą także komiksy - „The High Republic” Cavana Scotta dla starszych czytelników (wyd. Marvel) i „The High Republic Adventures” Daniela José Oldera dla młodszych fanów - i nie tylko (wyd. IDW).

Pierwszy ze wspomnianych tytułów pojawi się już w styczniu, a w zeszłym tygodniu oficjalna zaprezentowała jego okładkę i szkice, które ujrzymy na pierwszych stronach. Wczoraj w „The Star Wars Show Book Club” autor Cavan Scott ujawnił też, że pierwszy zeszyt rozgrywa się dużo wcześniej niż reszta serii. Na początku komiksu zobaczymy główną bohaterkę, Keeve Trennis, w czasach gdy była jeszcze padawanką tajemniczego mistrza Sskeera. Później opowieść przeniesie nas już do wydarzeń Wielkiej Katastrofy, na legendarną stację Starlight. Ilustracje do komiksu przygotował Ario Anindito, a okładkę Phil Noto.W wypowiedzi dla „TSWS” Scott potwierdził też, że w „Dooku: Jedi Lost” znajdują się liczne nawiązania do „The High Republic”, także do niewykorzystanych ostatecznie konceptów.
Przechodząc do „The High Republic Adventures” - na temat tej serii nowe szczegóły ujawniło dziś wydawnictwo. Pierwszy zeszyt komiksu pojawi się 01.02. Wraz z tą informacją udostępniono też wreszcie oficjalny opis serii.W czasach Wielkiej Republiki grupa niedoświadczonych padawanów udaje się na Trymant IV, by wesprzeć jej obywateli po atakach Nihil, bandy niebezpiecznych maruderów, którzy po swojej obecności na planecie pozostawili spopielone miasta. Padawani Lula, Farzal i Qort robią co mogą, by pomóc możliwie wielu. W międzyczasie Zeen i Kriz, członkowie grupy rozgniewanej i przerażonej Jedi, próbują sami zaradzić sytuacji.O „The High Republic” dyskutujemy na forum. Zapraszamy do rozmowy!
KOMENTARZE (17)

Komiksy

Mistrz Yoda pojawi się w The High Republic

2020-09-01 15:42:40

Oficjalna kontynuuje przedstawianie kolejnych Jedi, którzy pojawią się w serii książkowo-komiksowej „The High Republic”. Dziś zaprezentowano tylko jednego: mistrza Yodę, który jak się dowiadujemy z artykułu - już w tym okresie był szanowanym członkiem Rady Jedi.

Yoda przede wszystkim obecny będzie w komiksie IDW „The High Republic Adventures” Daniela José Oldera, w którym wraz z grupą padawanów uda się w podróż po galaktyce, by pomóc im zgłębić tajniki Mocy.

Jak przy poprzednich Jedi, na starwars.com zaprezentowano dwie grafiki: na jednej Yoda ubrane ma złote szaty świątynne, a na drugiej „strój roboczy” Jedi, przeznaczony na galaktyczne podróze. Autrem ilustracji jest znany fanom z „Myths & FablesGrant Griffin, ale nad projektem czuwali też Ian McCaig oraz graficy z Lucasfilmu i Disneya.
Przy okazji warto wspomnieć, że na Amazonie pojawiła się zapowiedź cieniutkiej książeczki obrazkowej dla dzieci od Disney-Lucasfilm Press „The High Republic: The Great Disaster”. Premierę będzie miała wraz z pierwszymi powieściami 05.01.Za to znany internetowy troll Mike Zeroh dalej ogłasza koniec „The High Republic”. Według niego do gry wkroczyć ostatnio miał George Lucas, który zdecydował o wyrzuceniu do kosza połowy wszystkich powieści. Pozostałe teraz przepisywane są pod jego czujnym okiem. Zeroh prawdopodobnie nie wie, że w skład „The High Republic” na razie wchodzą zaledwie trzy powieści, w tym jedna dla młodszych nastolatków.

Znany z tego YouTuber oczywiście kłamie, ale my wspominamy o tym, bo niestety co jakiś czas internet udowadnia, że wciąż są ludzie, którzy mimo lat wymyślania przez Zeroha różnych, chwytliwych i nieprawdziwych zarazem wieści, podają je dalej, powołują się na nie w dyskusjach itp.

O „The High Republic” można porozmawiać na forum. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!
KOMENTARZE (12)
Loading..