TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

Adaptacje i mroczne droidy

2023-06-24 14:46:23 starwars.com

Pomału zbliżamy do półmetku roku, czego skutkiem jest pojawiające się zapowiedzi na pozostałe miesiące 2024 roku.
Na wrzesień zapowiedziane są dwie adaptacje komiksowe seriali dostępnych na Disney+. Pierwszą jest komiks oparty na fabule drugiego sezonu serialu „The Mandalorian” od scenarzysty Rodneya Barnesa i rysownika Georgesa Jeanty. Seria będzie składała się z 8 zeszytów. W Polsce pod koniec czerwca będzie miał premierę pierwszy tom pierwszego sezonu od tych samych twórców.
Drugą historią jest adaptacja mini-serialu „Obi-Wan Kenobi” za którego stworzenie odpowiadają scenarzystka Jody Houser i rysownik Salvador Larrcca z podstawowymi okładkami stworzonymi przez Phila Noto. Seria będzie składała się z 6 zeszytów.


W kwietniu pisaliśmy o letniej premierze crossovera Dark Droids, która dodatkowo zostanie wzmocniona czteroczęściową mini-serią „Dark Droids - D-Squad” o przygodach grupy droidów. Za historię odpowiada Marc Guggenheim a ilustracje stworzył Salva Espín i Israel Silva. Premiera we wrześniu.
KOMENTARZE (1)

Komiksy

Mandalorianin na dobry początek wakacji

2023-06-18 23:42:57 Story House Egmont

Pod koniec miesiąca w sprzedaży pojawi się kolejna pozycja Star Wars. Tym razem fani będą mieli możliwość nabyć pierwszy tom Mandalorianina, będącego komiksową adaptacją serialu o tym samym tytule. Fabuła komiksu skupi się na wydarzeniach przedstawionych w pierwszym sezonie tego prezentowanego na Disney+ widowiska.

Mandalorianin tom #01: Sezon pierwszy, część pierwsza

Pełna akcji adaptacja serialowego hitu „Star Wars. The Mandalorian”. Din Djarin, odziany w zbroję łowca nagród znany zarówno przyjaciołom, jak i wrogom po prostu jako Mandalorianin, zgodził się tropić tajemniczy cel na rzecz klienta z dawnego Imperium, który proponuje zapłatę beskarem – rzadkim metalem budzącym cześć w Mandalorianach. Kiedy jednak Djarin odnajduje cel – uroczego zielonego bobasa – wszystko się zmienia! Czy Djarin postąpi zgodnie z mandaloriańskim kodeksem i odda dziecko? A jeżeli nie, jakie będą konsekwencje? Przygotujcie się na pełną przygód wędrówkę przez galaktykę, w której roi się od najemników, błotorożców, blurrgów i nie tylko. Tak każe obyczaj!
Album zawiera materiały publikowane pierwotnie nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach The Mandalorian #1-4.
Scenariusz Rodney Barnes, rysunki Georges Jeanty, tusz Karl Story, kolory Rachelle Rosenberg, okładka Adi Granov. Przekład: Jacek Drewnowski. Cena 49,99 zł, 136 stron. Premiera: 28 czerwiec 2023 r.


Temat na forum.
KOMENTARZE (5)

Komiksy

P&O 543: Jaki był dalszy los Thona, Totta i Sylvar?

2023-06-04 04:14:10Dziś pytanie o bardzo dawne, acz popularne kiedyś komiksy.

P: Czy moglibyście naświetlić dalsze losy takich Jedi jak Thon, Tott Doneeta czy Sylvar po wydarzeniach z Tales of the Jedi: Redemption?

O: Ostateczny los tych Jedi, którzy przetrwali serię „Opowieści Jedi” pozostaje nieznany. Czy pojawią się w serii komiksowej „Rycerze Starej Republiki”, czy nie, zobaczycie z czasem, czytając tę serię.

K: Warto dodać, że raczej nikt z nich wprost się nie pojawił, ale Thon i Sylvar zostają w pewien sposób wspomnieni w „The Old Republic” (jako wpis informacyjny).
KOMENTARZE (2)
Loading..