TWÓJ KOKPIT
0

Książki

”Cień królowej” padł na czytelników

2023-01-27 04:11:29 Olesiejuk

Dwa dni temu do sprzedaży trafiła pierwsza tegoroczna nowość w ofercie wydawnictwa Olesiejuk. Powieść „Cień królowej” autorstwa Emily Kate Johnston i w przekładzie Krzysztofa Kietzmana można zakupić w cenie okładkowej 39,99 PLN. Zainteresowanych odsyłam na stronę księgarni Świata Książki, gdzie można książkę zakupić w cenie promocyjnej.


Koniec jej panowania to dopiero początek... Gdy dobiegają końca jej rządy jako królowej Naboo, Padmé Amidala z chęcią odchodzi ze stanowiska i wycofuje się z życia publicznego, by powrócić do normalności. Jednak ku jej zdziwieniu nowa władczyni zwraca się do niej z prośbą, by nadal służyła swojemu ludowi – tym razem w Senacie Galaktycznym. Padmé nie jest pewna, czy odnajdzie się w nowej roli, ale nie może odmówić królowej, tym bardziej że dzięki swojej drogiej przyjaciółce – i sobowtórce – Sabé, może przebywać w dwóch miejscach naraz. Zatem gdy Padmé rzuca się w wir polityki, Sabé wybiera się na misję bliską sercu poprzedniej władczyni. Na tętniącej życiem stołecznej planecie Coruscant nowi współpracownicy z Senatu podchodzą do Padmé z niemałym zainteresowaniem, ale też z dużą rezerwą z uwagi na rolę, jaką rzekomo odegrała w obaleniu poprzedniego kanclerza. Tymczasem Sabé, która wciela się w kupca na Tatooine, odkrywa, że ma do dyspozycji mniej zasobów, niż myślała – i ograniczone możliwości. Wspólnie z pozostałymi dwórkami Padmé i Sabé muszą ostrożnie manewrować pośród pułapek zdradliwej polityki, dostosowywaćsię do nieustannie zmieniających się warunków i nauczyć się nowego życia, by nie pozostawać jedynie w cieniu królowej... Akcja trylogii, której bohaterką jest Padmé Amidala, rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami opisanymi w „Mrocznym widmie” i „Ataku klonów”. Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów Star Wars… i nie tylko. W trylogii ukażą się następujące tomy: T. 1 Cień królowej T. 2 Próba królowej T. 3 Nadzieja królowej

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Książki

Czym jest Ścieżka Otwartej Dłoni?

2023-01-17 12:24:53 Youtube

Niedawno miało miejsce specjalne wydarzenie wydawnictw Olesiejuk i Egmont, podczas którego poznaliśmy plan książkowo-komiksowy na rok 2023. Zaskoczeniem nie jest fakt, że wydawnictwa kontynuują wydawanie serii „Wielka Republika”, lecz miłą niespodzianką może być zaplanowanie pięciu książek, dwóch komiksów i dwóch mang związanych z tą erą. Cztery z tych pozycji przynależą do drugiej fazy projektu, czyli dzieją się 350 lat przed „Mrocznym Widmem”. W drugiej fazie zupełnie zmienia się tematyka opowieści — nie ma już Nihilów ani Drengirów, choć pozostają pewne powiązania fabularne, nadające drugie dno wydarzeniom z pierwszej fazy. Tym razem istotnym bohaterem zbiorowym jest sekta Ścieżka Otwartej Dłoni, która odgrywa kluczową rolę w większości pozycji tej fazy, a pierwszy kontakt z ową sektą polscy czytelnicy będą mieli we wrześniu za sprawą książki „Path of Deceit” Tessy Gratton i Justiny Ireland w przekładzie Anny Hikiert-Berezy.

UWAGA! Informacje zamieszczone poniżej to podstawowe informacje dotyczące Ścieżki Otwartej Dłoni i ogólnej historii tego okresu. Nie zdradzają istotnych szczegółów. Jeśli jednak chcesz poznawać Wielką Republikę zupełnie na świeżo, nie powinieneś czytać zamieszczonego poniżej opisu (a w szczególności drugiej połowy filmu zamieszczonego poniżej). Druga faza dzieje się przed pierwszą i dotyka innej tematyki, więc jeśli nie przeczytałeś pozycji pierwszej fazy, śmiało możesz zacząć poznawanie Wielkiej Republiki od tej historii.


Zanim przejdziemy do opisu Ścieżki, warto wspomnieć, że pozycje drugiej fazy dosyć szeroko dotykają tematyki Mocy i sekt postrzegających Moc w swój własny sposób. Pierwsze skrzypce w serii gra tutaj planeta Jedha, na której znajdują się wszelkiej maści zgromadzenia związane z Mocą (niektóre z nich wywodzące się z Legend, za co dziękować można najprawdopodobniej Cavanowi Scottowi, który wielokrotnie nawiązuje do starych książek i komiksów). Mamy tu nie tylko Uczniów Whillów (oraz Strażników Whillów), ale też członków Kościoła Mocy czy nawet legendarnych Matukai. Z fabularnego punktu widzenia najistotniejszą z sekt przedstawionych w tej fazie jest tytułowa Ścieżka Otwartej Dłoni. Na jej czele stoi tajemnicza Matka, lecz pewnego rodzaju rzecznikiem kontaktującym się z innymi jest Werth Plouth znany jako Herold. Choć prawdziwe motywy szefostwa Ścieżki pozostają nieznane to oficjalnie owa sekta skupia się na działalności dobroczynnej i pomocy potrzebującym. Głównym dogmatem Ścieżki Otwartej Dłoni jest przeświadczenie, iż „Moc powinna być wolna”, a Jedi dopuszczają się profanacji wykorzystując Moc do swoich celów.


Wątek Ścieżki Otwartej Dłoni rozwijany jest w większości pozycji drugiej fazy cyklu i pokazuje jak z pozoru nieistotne ugrupowania mogą wpływać na wydarzenia, które oddziaływają na dużo większą grupę osób, ba, nawet na skalę galaktyczną. Na pytanie jaki wpływ członkowie Ścieżki będą mieli na wydarzenia mające miejsce w erze Wielkiej Republiki odpowiedź znajdziecie we wrześniowym „Path of Deceit”, październikowym „Convergence” i listopadowym komiksie „Wielka Republika. Faza II. tom #1: Równowaga Mocy”. Wątki z tych trzech pozycji mają swój mały finał w audiodramie „The Battle of Jedha” — skrypt w oryginale ma zostać wydany 14 lutego tego roku. Wydanie polskie nie zostało jak dotąd zapowiedziane, lecz jeśli polskie wydanie „Dooku: Jedi Lost” odniesie finansowy sukces to powinniśmy spodziewać się podobnych wydań wielko-republikańskich audiobooków.


Kolejne książki i komiksy mają premierę za granicą za parę miesięcy (w kwietniu i maju) i tym samym zakończy się historia powiązaną z drugą fazą. W Polsce te pozycje najpewniej zostaną wydane w 2024 roku, choć na oficjalne zapowiedzi będzie trzeba poczekać na przyszłoroczny Galaktyczny Rozkład Jazdy.

Pozostałe artykuły informacyjne dot. drugiej fazy:

KOMENTARZE (10)

Książki

„Fatalna misja” w Wielkiej Republice

2023-01-12 18:43:51 Olesiejuk

Po zeszłotygodniowych wieściach nie musieliśmy długo czekać na pełną zapowiedź drugiej tegorocznej pozycji od wydawnictwa Olesiejuk i pierwszej należącej do projektu Wielka Republika. Powieść młodzieżowa „Wielka Republika: Fatalna misja” autorstwa Justiny Ireland trafi do sprzedaży 24 lutego w cenie okładkowej 39,99 PLN w przekładzie Anny Hikiert-Berezy. Na książkę można już składać zamówienia na stronie księgarni Świat Książki.


Jedi sądzą, że udało im się pokonać straszliwych najeźdźców zwanych Nihilami. Przywódcę piratów zmuszono do odwrotu, a ich szeregi zostały przetrzebione. Rycerka Jedi Vernestra Rwoh liczy na to, że dzięki temu w końcu będzie mogła poświęcić więcej czasu na szkolenie swojego padawana Imriego Cantarosa… jednak jej nadzieje wkrótce niweczą doniesienia na temat ataku Nihilów na Port Haileap. Okazuje się, że bezwzględni grabieżcy nie tylko napadli na pokojową placówkę – porwali również Avon Starros, przyjaciółkę Vernestry i Imriego. Dwójka Jedi udaje się na Haileap, aby ustalić, dokąd zabrali ją kosmiczni łupieżcy. Tymczasem spryt i talenty samej Avon zostają wystawione na próbę, gdy dziewczynka walczy o przetrwanie pośród Nihilów, odkrywając jednocześnie ich niecne plany. Czy Vernestra i jej padawan zdołają ją odnaleźć i ocalić, zanim dojdzie do katastrofy?

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Książki

Książkowy rozkład jazdy 2023

2023-01-04 18:41:40

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy, że wydawnictwa Olesiejuk i Egmont zapraszają na wspólne wydarzenie, podczas którego ujawnione zostaną książki i komiksy zaplanowane na rok 2023. Event, który mogliśmy (dalej możemy!) śledzić za pośrednictwem kont na portalach Facebook i Youtube, dobiegł końca i część z nas wie już jakie pozycje pojawią się na półkach w tym roku. Dla tych, którzy nie mieli możliwości wziąć udziału w wydarzeniu oraz dla tych, którzy raz jeszcze chcieliby się przyjrzeć zaplanowanym pozycjom prezentujemy pełną listę książek, które zostaną wydane przez Wydawnictwo Olesiejuk już w tym roku. Komiksowy rozkład jazdy na ten rok jest zaprezentowany w osobnym artykule (tutaj!).

W zeszłym roku wydano 11 powieści, z czego 3 dotyczyły ery Wielkiej Republiki, zaś pozostałe były częścią pomniejszych trylogii bądź zupełnie odrębnymi historiami. Zdecydowano się również na eksperyment i wydany został album „Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana”. Tym razem postanowiono zrezygnować z takiej formy, lecz nie zabrakło zaskoczeń — w maju pojawi się książka „Dooku: Jedi Lost”, która w rzeczywistości jest skryptem audiobooka traktującego o młodym Dooku, jego przyjacielu Sifo-Dyasie oraz Asajj Ventress.

„Cień Królowej”
Autorka: Emily Kate Johnston
Tłumacz: Krzysztof Kietzman
25 stycznia 2023


„Fatalna Misja”
Autorka: Justina Ireland
Tłumaczka: Anna Hikiert-Bereza
Luty 2023


„Midnight Horizon”
Autor: Daniel Jose Older
Tłumaczka: Anna Hikiert-Bereza
Maj 2023


„Dooku: Jedi Lost”
Autor: Cavan Scott
Tłumacz: Krzysztof Kietzman
Maj 2023


„Próba Królowej”
Autorka: Emily Kate Johnston
Tłumacz: Krzysztof Kietzman
Czerwiec 2023


„Path of Deceit”
Autorka: Tessa Gratton, Justina Ireland
Tłumaczka: Anna Hikiert-Bereza
Sierpień 2023


„Shadow of the Sith”
Autor: Adam Christopher
Tłumaczka: Marta Duda-Gryc
Wrzesień 2023


„Quest for the Hidden City”
Autor: George Mann
Tłumaczka: Anna Hikiert-Bereza
Wrzesień 2023


„Convergence”
Autorka: Zoraida Cordova
Tłumaczka: Anna Hikiert-Bereza
Październik 2023


„Nadzieja Królowej”
Autorka: Emily Kate Johnston
Tłumacz: Krzysztof Kietzman
Październik 2023


„From a Certain Point of View”
Autor: zbiorcze
Tłumacz: Krzysztof Kietzman
Listopad 2023


„Brotherhood”
Autor: Mike Chen
Tłumaczka: Marta Duda-Gryc
Grudzień 2023
Wydawnictwo Olesiejuk zapowiedziało również w ramach niespodzianki dodruki — między innymi wartej krocie na rynku wtórnym „Ahsoki” E. K. Johnston.
KOMENTARZE (13)

Książki

Młodzieżowy Boba i bitwa o Jedhę

2023-01-04 04:15:19

Wczorajszy dzień przyniósł na Zachodzie dwie pierwsze nowości tego roku. W nakładzie wydawnictwa Disney-Lucasfilm Press ukazała się młodzieżowa adaptacja pierwszego sezonu „Księgi Boby Fetta” autorstwa Joe'ego Schreibera, znanego z dwóch poprzednich adaptacji dwóch sezonów „The Mandalorian” oraz legendarnych „Szturmowców śmierci”.
Druga nowość zainteresuję fanów projektu Wielka Republika, bowiem jest już możliwość pozyskania drugiego audiobooka wydanego w ramach tej serii. Publikacja „The High Republic: The Battle of Jedha” została opracowana przez George'a Manna i ukazała się dzięki Random House Audio.


Przeżyj ponownie emocje związane z przebojową serią Gwiezdne wojny: Księga Boby Fetta!

Były łowca nagród, Boba Fett, przeżył upadek do jamy Sarlacca, wrócił do zdrowia i został przygarnięty przez plemię Tuskenów na Tatooine. Kiedy plemię zostaje wymordowane, Boba szuka zemsty i przejmuje władzę w starym pałacu Jabby wraz ze swoją nową prawą ręką, zabójcą Fennec Shand. Ale walka o władzę na Tatooine dopiero się rozpoczyna, a Boba będzie potrzebował pomocy nowych i starych sojuszników, aby zabezpieczyć swoją pozycję i pomścić swoje plemię.

To tylko biznes. Czy już nie?

Temat do dyskusji na forum.


Po wydarzeniach z The High Republic: Convergence Jedi podróżują na Jedhę w tym zupełnie nowym oryginalnym audiobooku Star Wars.

Jedha. Zaniedbane ulice tego starożytnego świata służą jako schronienie dla zbiegów galaktyki. Odwiedzany przez wszystkich, ale nie posiadany przez nikogo. Tutaj Jedi są tylko jedną z wielu wyznań czczących i studiujących Moc. Od Strażników Whills po Ścieżkę Otwartej Dłoni, niezliczone istoty przybywają, aby uczyć się i dzielić w pokoju.

Gdy cała Jedha przygotowuje się do Święta Równowagi, galaktyka wciąż nie może się otrząsnąć po przemocy jaka dokonała się na Eiram i E’ronoh. Jednak po udaremnieniu spisku mającego na celu eskalację wojny między dwiema planetami, Jedi wierzą, że trwały pokój może być w zasięgu ręki. Mistrz Creighton Sun i rycerz Jedi Aida Forte przybywają na Jedha z delegacjami z obu planet, aby formalnie zakończyć „wieczną wojnę”. Jedi mają nadzieję, że zgoda wielu frakcji Jedha wraz z podpisaniem traktatu pokojowego stworzy dla reszty galaktyki symbol tego, co można osiągnąć dzięki jedności.

Ale nie wszyscy są zadowoleni z zaangażowania Jedi lub gotowi na pokój. Krążą plotki, że Jedi niosą ze sobą wojnę. Nieufność i gniew, które tak długo podsycały wieczną wojnę, teraz grożą zepsuciem społeczności Jedha. Kiedy na świętym księżycu wybucha przemoc, wojna, która miała zakończyć się na Jedha, może wkrótce ogarnąć cały świat.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (2)

Książki

Encyklopedia postaci „Wielkiej Republiki”

2022-12-22 09:14:46 starwars.com

Tradycją już jest, że pod koniec każdego odcinka „The High Republic Show” Krystina Arielle ma dla fanów garść specjalnych zapowiedzi. Tym razem wydawało się, że skończy się tylko na paru wariantach okładek komiksów dotyczących drugiej fazy, lecz na sam koniec zostawiono coś nietypowego. „Star Wars: The High Republic Character Encyclopedia” to nowe opracowanie zaplanowane na 10 października 2023 roku.


Ta nowa pozycja to zbiór ponad 250 postaci z każdej fazy „Wielkiej Republiki” napisany przez Amy Richau i Megan Crouse. Wydawnictwo odpowiedzialne za to opracowanie to DK Publishing, zaś okładkę stworzył Phil Noto. To nie jedyny tego typu album związany z tym cyklem. Jak dotąd wydano już album graficzny Kristin Baver, lecz przed nami jeszcze m.in. ilustrowana kronika czy „Star Wars Timelines”, które również będzie pokrywać wspomnianą erę. Disney i Lucasfilm widocznie inwestują w „Wielką Republikę” — inicjatywa wydawnicza obejmująca książki, komiksy, mangi, audiobooki i inne formy ma się dobrze, a przed nami pierwsze seriale osadzone w tych czasach. Może nie jest to Stara Republika, na którą zapewne czeka wielu fanów Star Wars, lecz dziejąca się nieco później Wielka Republika już odgrywa istotną rolę w tworzeniu większego uniwersum.

To nie wszystko co zaprezentowano podczas programu. Świąteczne wydanie „The High Republic Show” to w dużej mierze dyskusja o nowych pozycjach cyklu — nadchodzącym komiksie Charlesa Soule'a „The Blade” i książkach i komiksach, które miały premiery w ostatnich miesiącach.


KOMENTARZE (4)

Książki

Galaktyczny rozkład jazdy 2023

2022-12-19 21:04:47 Facebook

Nadszedł czas na to na co czekali fani książek i komiksów Star Wars, a szczególnie ci czytający historie z tego uniwersum w języku polskim. Podobnie jak rok temu, tak i tym razem czeka nas czytelniczy galaktyczny rozkład jazdy. Na wydarzenie zapraszają nas wydawnictwa Olesiejuk i Egmont, a we wspomnianym evencie będziemy mogli wziąć udział online 4 stycznia od godziny 18-tej. Transmisja będzie dostępna na Facebooku Wydawnictwa Olesiejuk i Świata Książki oraz na kanałach Youtube (tutaj i tutaj). Po więcej informacji zapraszamy do wydarzenia na Facebooku.


Plan spotkania:
18:00 — 18.45 - zapowiedzi powieści i innych tytułów oraz komiksów Star Wars na 2023 rok. Plany wydawnicze przedstawią Rafał Przyborowski (Wydawnictwo Olesiejuk) oraz Tomasz Kołodziejczak (Wydawnictwo Egmont).
18.45 — 20:00 - rozmowa online z gośćmi: tłumaczki Anna Hikiert-Bereza i Marta Duda-Gryc, tłumacz Krzysztof Kietzman, redaktorka Magda Kozłowska, tłumacz i redaktor Jacek Drewnowski.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Książek i komiksów do wyboru dla wydawnictw jest wiele, a co Wy chcielibyście zobaczyć na półkach sklepowych?
KOMENTARZE (5)

Książki

Królowa da nam cień

2022-12-12 16:28:44 Olesiejuk

Znamy już pierwszą zapowiedź od wydawnictwa Olesiejuk na rok 2023. Pod koniec stycznia do sprzedaży trafi powieść „Cień królowej” autorstwa Emily Kate Johnston w przekładzie Krzysztofa Kietzmana. Jest to pierwszy tom trylogii, który można już zamówić na stronie Świata Książki.


Koniec jej panowania to dopiero początek... Gdy dobiegają końca jej rządy jako królowej Naboo, Padmé Amidala z chęcią odchodzi ze stanowiska i wycofuje się z życia publicznego, by powrócić do normalności. Jednak ku jej zdziwieniu nowa władczyni zwraca się do niej z prośbą, by nadal służyła swojemu ludowi – tym razem w Senacie Galaktycznym. Padmé nie jest pewna, czy odnajdzie się w nowej roli, ale nie może odmówić królowej, tym bardziej że dzięki swojej drogiej przyjaciółce – i sobowtórce – Sabé, może przebywać w dwóch miejscach naraz. Zatem gdy Padmé rzuca się w wir polityki, Sabé wybiera się na misję bliską sercu poprzedniej władczyni. Na tętniącej życiem stołecznej planecie Coruscant nowi współpracownicy z Senatu podchodzą do Padmé z niemałym zainteresowaniem, ale też z dużą rezerwą z uwagi na rolę, jaką rzekomo odegrała w obaleniu poprzedniego kanclerza. Tymczasem Sabé, która wciela się w kupca na Tatooine, odkrywa, że ma do dyspozycji mniej zasobów, niż myślała – i ograniczone możliwości. Wspólnie z pozostałymi dwórkami Padmé i Sabé muszą ostrożnie manewrować pośród pułapek zdradliwej polityki, dostosowywaćsię do nieustannie zmieniających się warunków i nauczyć się nowego życia, by nie pozostawać jedynie w cieniu królowej... Akcja trylogii, której bohaterką jest Padmé Amidala, rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami opisanymi w „Mrocznym widmie” i „Ataku klonów”. Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów Star Wars… i nie tylko. W trylogii ukażą się następujące tomy: T. 1 Cień królowej T. 2 Próba królowej T. 3 Nadzieja królowej

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (13)

Książki

Bastion poleca #6? Nastanie Najwyższego Porządku

2022-12-07 19:58:01

Bastion Polskich Fanów Star Wars to nie tylko zbiór artykułów z odległej galaktyki i forum dyskusyjne, ale również pokaźne archiwum filmów, serialów, książek, komiksów i innych produkcji z uniwersum Star Wars. Przy pomocy chronologii, wykazu publikacji czy pozostałych zakładek można przejrzeć wydane pozycje zarówno ze starego kanonu jak i tego obowiązującego od przejęcia marki przez firmę Disney. Co więcej, każda pozycja umożliwia użytkownikom wystawienie oceny i komentarz tekstowy. Seria Bastion poleca ma przybliżyć po jakie pozycje warto sięgnąć — na podstawie średniej ocen wystawionych przez użytkowników Bastionu lub, w dalszej części cyklu, na bazie prywatnych odczuć redaktorów.

Okres „Nastania Najwyższego Porządku” to czas w chronologii uniwersum Star Wars związany z filmową trylogią sequeli. Nie bez powodu w tytule znalazł się pytajnik w miejsce dwukropka — wyznaczenie listy najlepszych pozycji okazało się trudnym zadaniem. Powody tego są dwa. Po pierwsze, stosunkowo niewielka liczba osób zdecydowała się ocenić te pozycje na naszym portalu. Po drugie, cóż, ocenom tym daleko do miana „wysokich”. We wcześniejszych erach bez problemu można było znaleźć książki czy komiksy o średniej większej niż 8 czy nawet 9. W przypadku ery sequelowej mamy klęskę nieurodzaju. Z tego też powodu artykuł został ograniczony do podium (zamiast standardowych 5 miejsc).

3. Poe Dameron — 7.07/10

Autor: Charles Soule


Komiks o Poe to cykl, dla którego ciężko było wyciągnąć średnią ocen. Pierwsze tomy mają jeszcze odpowiednią ilość ocen, te późniejsze były oceniane przez mniej niż 5 osób. Niemniej jednak, w porównaniu do konkurencji to na pewno pozycja zasługująca na to trzecie miejsce. Poe to charyzmatyczny pilot Ruchu Oporu, za to historia została napisana przez Charlesa Soule'a, a ten autor cieszy się dobrą opinią wśród fanów. Na pewno nie jest to jego najlepsze dzieło w tym uniwersum, ale część osób wspomina je pozytywnie.

2. Phasma — 7.57/10

Autor: Delilah S. Dawson


Powieść Delilah S. Dawson o przeszłości Phasmy to historia, która nie każdemu przypadła do gustu, ale ma też grono swoich wiernych fanów. Posępny klimat, wolno rozwijająca się historia, elementy horroru, brutalność i wszechobecna śmierć to na pewno elementy rozpoznawcze tej książki. Istotna informacja jest taka, że nie trzeba lubić filmowej Phasmy, bo w tej pozycji poznajemy ją z zupełnie innej strony. Poza tym istotną częścią historii jest wątek Vi Moradi i Kardynała, a to postacie, które swego czasu były dosyć popularne w książkowym fandomie Star Wars.

1. Flight of the Falcon: Pirate’s Price — 8.00/10

Autor: Lou Anders


Trudno rzec czy ta wysoka ocena jest w miarę trafna, gdyż pozycja została oceniona tylko przez pięć osób. Jest jednak w tej książce coś czego brak wielu pozycjom książkowym Star Wars. Humor. Historia opowiadana jest z perspektywy Hondo Ohnaki. W teorii mamy do czynienia z prostą historią o Hanie i Chewbacce, lecz gdy narratorem opowieści jest Hondo wychodzi z tego bardzo przyjemna młodzieżowa opowieść.

W ten oto sposób udało nam się dotrzeć do ostatniej z kanonicznych er. Wciąż brakuje rankingu książek z ery Wielkiej Republiki, ale na artykuł dotyczący tego okresu musimy poczekać chociaż do połowy procesu wydawniczego związanego z tym cyklem (w języku polskim). Wracając na moment do ery sequelowej, należałoby wspomnieć, że na Bastionie widnieje parę książek o wyższej ocenie niż 7.07, lecz są to pozycje oceniane przez mniej niż 5 osób. „Galaxy’s Edge: Black Spire” i „Resistance Reborn” to książki o potencjale na nieco wyższą ocenę, ale nie zostały jak dotąd wydane w Polsce.
KOMENTARZE (7)

Książki

Blizny bitewne Jedi

2022-12-07 11:50:09 starwars.com

Na oficjalnej pojawiła się pełna zapowiedź powieści promującej nadchodzącą premierę gry „Jedi: Survivor”, która wedle wstępnych wieści ma ukazać się w marcu 2023 roku. Powieść „Jedi: Battle Scars” autorstwa Sam Maggs ma rozgrywać się po wydarzeniach z gry „Jedi: Upadły Zakon”. Książka trafi do sprzedaży 7 marca 2023 roku w nakładzie imprintu Del Rey. Poniżej grafika okładki i nota wydawnicza.


Cal Kestis przewodzi załodze statku Mantis w przygodzie rozgrywającej się pomiędzy Star Wars Jedi: Fallen Order a wyczekiwanym Star Wars Jedi: Survivor.

Cal Kestis zbudował sobie nowe życie po latach ukrywania się. Wspólnie załoga Cala pokonała łowców nagród, Inkwizytorów, a nawet uciekła przed samym Darthem Vaderem. Co ważniejsze, Merrin, Cere, Greez i wierny droid BD-1 są najbliższą rodziną Cala od czasu upadku Zakonu Jedi. Nawet jeśli przyszłość galaktyki staje się z dnia na dzień coraz bardziej niepewna, z każdym ciosem zadanym Imperium załoga Mantis staje się coraz śmielsza.

Podczas rutynowej misji spotykają szturmowca, który jest zdeterminowany, by wytyczyć własny kurs z pomocą Cala i załogi. W zamian za pomoc w rozpoczęciu nowego życia imperialny dezerter przynosi wiadomość o potężnym, ale niepewnym narzędziu do walki z Imperium. Co więcej, może im pomóc w dotarciu do celu. Jedyny haczyk — pogoń za nim doprowadzi ich na ścieżkę jednego z najniebezpieczniejszych sług Imperium, Inkwizytora znanego jako Piąty Brat.

Czy naprawdę można zaufać imperialnemu dezerterowi? I chociaż Cal i jego przyjaciele przeżyli już starcia z Inkwizytorami, ile razy mogą uciec przed Imperium, zanim skończy się szczęście?

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (6)
Loading..