TWÓJ KOKPIT
0

Książki

„Łakocie” Mocy

2024-06-11 16:04:35 Del Rey

Dziś na Zachodzie odbyła się premiera nowej pozycji z projektu Wielka Republika, którą jest powieść „Temptation of the Force” autorstwa Tessy Gratton. Jest to druga pozycja dla dorosłego odbiorcy należąca do III fazy projektu o podtytule Trials of the Jedi. Książka została wydana w nakładzie imprintu Del Rey w twardej oprawie, ebooku i audiobooku. Oficjalna jakiś czas temu udostępniła fragment powieści, który możecie przeczytać tutaj, natomiast tu możecie posłuchać fragmentu audiobooka.


Zjednoczeni Jedi przygotowują się do odwetu przeciwko bezwzględnym Nihilom ​​w tej ekscytującej kontynuacji poprzedniej powieści.

Przez ponad rok mistrzowie Jedi Avar Kriss i Elzar Mann byli oddzieleni od siebie przez Burzową Ścianę Nihilów. Po tym, jak Avar dokonuje śmiałej ucieczki ze Strefy Okluzji, Jedi ponownie się jednoczą. Ale chociaż są razem, ich wspólny smutek z powodu niepowodzenia w ochronie galaktyki przed zagrożeniem ze strony Nihilu nadal pozostaje.

Aby zjednoczyć Zakon Jedi i Republikę, Avar i Elzar trzymają się swojej wiary w służenie Światłu i Życiu. Współpracując, prowadzą śmiałą misję w przestrzeń Nihilów, aby wyzwolić planetę Naboo i pokazać uwięzionym za Burzową Ścianą, że Jedi nigdy ich nie opuszczą. Teraz, ponownie znajdując się blisko siebie, dwaj Mistrzowie Jedi nie mogą już zaprzeczać więzi, która zawsze ich łączyła i czyniła silniejszymi.

Po tym, jak w końcu pogodzili się ze swoimi prawdziwymi pragnieniami i nabrali nowego celu, Avar i Elzar opracowują plan mający na celu raz na zawsze odwrócić losy konfliktu z Nihilami. W towarzystwie Rycerzy Jedi Bella Zettifara, Burryagi i Vernestry Rwoh Jedi rozpoczynają polowanie na Marchiona Ro. Aby jednak odszukać niebezpiecznego przywódcę Nihila, Jedi będą musieli przetrwać terror Bezimiennych, którego do tej pory nie byli w stanie powstrzymać.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Książki

Wszystko już jasne

2024-06-04 00:17:57 Olesiejuk

Wydawnictwo Olesiejuk zaprezentowało konkretne informacje na temat wydań specjalnych trylogii Thrawna pióra Timothy'ego Zahna i skryptu „Wielka Republika: Bitwa o Jedhę” autorstwa George'a Manna, jakie będą dostępne na konwencie Pyrkon 14-16 czerwca w Poznaniu. W nawiązaniu do poprzedniego newsa otrzymaliśmy informacje na temat ceny kolekcjonerskiego wydania trylogii Thrawna, która wynosi 289 PLN za komplet i będzie dostępna w ilości 300 zestawów. Natomiast niedługo później pojawiła się informacja odnośnie wydania kolekcjonerskiego „Wielkiej Republiki: Bitwy o Jedhę”, który zaliczy swoją premierę tydzień wcześniej i będzie również zawierał barwione brzegi oraz będzie dostępny w liczbie 200 sztuk w cenie 59,90 PLN. Dodatkowo zbieracze gwiezdnowojennego stuffu będą zadowoleni z gratisów jakie przygotowało wydawnictwo dla kupujących, wśród nich znajdziemy zakładki, plakaty i torby sygnowane motywami Star Wars. A jak one wyglądają, możecie zobaczyć tutaj.
Stoiska wydawnictwa Olesiejuk należy szukać w pawilonie 5 z numerem 101.


KOMENTARZE (14)

Książki

Edycja kolekcjonerska trylogii „Thrawna”

2024-05-19 12:48:07 Olesiejuk

Za niecały miesiąc fani fantastyki z całej Polski spotkają się na konwencie Pyrkon w Poznaniu. W czasie zwiedzania pawilonów fani Star Wars z zacięciem kolekcjonerskim powinni zawitać na stoisko wydawnictwa Olesiejuk, gdzie będzie możliwość zakupienia edycji limitowanej trylogii Thrawna od Timothy'ego Zahna w przekładzie Anny Hikiert-Berezy. Te kolekcjonerskie wydanie będzie zawierało unikatowe barwienie brzegów oraz nowe ilustracje na okładkach jakie w oryginalne były dostępne na amerykańskich konwentach Star Wars Celebration Orlando i San Diego Comic-Con. Dana trylogia będzie dostępna tylko na Pyrkonie w limitowanej ilości 300 kopii.
Dodatkowo na imprezie będzie można spotkać tłumaczy i współpracowników wydawnictwa na specjalnym panelu.


KOMENTARZE (11)

Książki

„Królewna i łotr”

2024-05-17 04:05:35 Olesiejuk

Do sprzedaży trafiła nowa pozycja z oferty wydawnictwa Olesiejuk, którą jest powieść „Księżniczka i łajdak” autorstwa Beth Revis w przekładzie Krzysztofa Kietzmana. Książka można zakupić w cenie okładkowej 44,99 PLN m.in. na stronie księgarni Świat Książki.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ŚLUB KSIĘŻNICZKI LEI ORGANY I HANA SOLO

Gwiazda Śmierci została zniszczona. Darth Vader zginął. Imperium jest w rozsypce. Ale na leśnym księżycu Endora, wśród chaosu zmian na skalę galaktyczną, dla księżniczki i jej łajdaka czas stanął w miejscu. Po zamrożeniu w karbonicie i narażaniu życia dla Rebelii Han nie może się doczekać, aż wreszcie przestanie się poświęcać dla innych. Wraz z Leią po tysiąckroć zasłużyli na wspólną przyszłość. Gdy jej się oświadcza, po raz pierwszy od dawna ma dobre przeczucie. Leia jednak odnosi wrażenie, że nie do końca porzuciła życie pełne walk. Nadal zostało jej sporo do zrobienia, musi też odpokutować mroczną tajemnicę, która, jak już teraz wie, płynie w jej żyłach. Jej brat Luke daje jej tę możliwość – możliwość związaną z rodziną i obietnicą Mocy. Ale gdy Han prosi ją o rękę, Leia nie waha się ani chwili i mówi... „Tak”. „Długo i szczęśliwie” jednak nie przychodzi z łatwością. Gdy tylko Han i Leia opuszczają sielską ceremonię, by udać się w podróż poślubną, nagle trafiają na największą i najbardziej wykwitną scenę: na pokład „Beztroskiego”, luksusowego liniowca, którym odbywają bardzo publiczną podróż do najcudowniejszych światów w galaktyce. Ich małżeństwo, a także symbolizowane przez nie pokój i pomyślność, stanowią piorunochron, przyciągający wszystkich wokół: w tym przedstawicieli sił Imperium, nadal kurczowo trzymających się władzy. W najczarniejszej dla Imperium godzinie jego żołnierze rozproszyli się po całej galaktyce, by okopać się na odizolowanych światach, podatnych na ich wpływy. Gdy „Beztroski” przemieszcza się od celu do celu, jedno staje się aż nadto jasne: wojna jeszcze nie dobiegła końca. Ale gdy zbliża się niebezpieczeństwo, Han i Leia odkrywają, że najlepiej stawiają czoła wrogom nie osobno, lecz jako mąż i żona.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (3)

Książki

Powrót na Jedhę

2024-05-13 21:32:58 Olesiejuk

Po „Nawałnicy” przyszła pora na kolejne zjawiska, tym razem o charakterze wojennej. Przed chwilą ukazała się zapowiedź kolejnego skryptu do audiobooka „Wielka Republika: Bitwa o Jedhę” autorstwa George'a Manna w przekładzie Anny Hikiert-Berezy. Powieść trafi do sprzedaży 20 czerwca. Na książkę w cenie okładkowej 54,99 PLN można składać zamówienia m.in. na stronie księgarni Świat Książki.


PO WYDARZENIACH PRZEDSTAWIONYCH W POWIEŚCI WIELKA REPUBLIKA. KONWERGENCJA, JEDI UDAJĄ SIĘ DO ŚWIĘTEGO MIASTA W SCENARIUSZU SŁUCHOWISKA BITWA O JEDHĘ.

Jedha. Przedwieczne uliczki tego starożytnego świata – odwiedzanego przez wszystkich, ale nienależącego do nikogo – to miejsce, w którym zbiegają się liczne galaktyczne szlaki. Jedi są tu zaledwie jedną z wielu grup czczących Moc i zgłębiających jej tajniki. Od Strażników Whillów, aż po członków Ścieżki Otwartej Dłoni, niezliczone istoty przybywają do Świętego Miasta, aby uczyć się i dzielić w pokoju swoją wiedzą.

Podczas gdy cała Jedha przygotowuje się do Festiwalu Równowagi, galaktyka wciąż boryka się z konfliktem, w który uwikłane są bliźniacze światy Eiram i E’ronoh. Kiedy jednak udaje się udaremnić spisek obliczony na jego rozjątrzenie, Jedi zaczynają żywić nieśmiałą nadzieję na zaprowadzenie trwałego pokoju między planetami. Mistrz Jedi Creighton Sun i rycerka Aida Forte przybywają na Jedhę wraz z delegacjami zwaśnionych stron, aby formalnie zakończyć „wieczną wojnę”. Jedi liczą na to, że atmosfera harmonii, w jakiej współistnieją tu ze sobą liczne odłamy religijne, pozwoli na podpisanie traktatu, będącego dla reszty galaktyki symbolem tego, co można osiągnąć dzięki jedności.

Ale nie wszyscy są zadowoleni z zaangażowania zakonu w tę sprawę, a co więcej – są i tacy, którzy zdecydowanie woleliby, aby do zawarcia pokoju nie doszło. Zaczynają krążyć plotki, że obecność Jedi zwiastuje kłopoty. Nieufność i gniew, tak długo podsycające wieczną wojnę, teraz grożą zakłóceniem harmonii na Jedzie. Kiedy na Świętym Księżycu dochodzi do zamieszek, wszystko wskazuje na to, że chociaż miał tu nastąpić kres waśni, może stać się wręcz przeciwnie – ten pokojowy świat zostanie w nią uwikłany.

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Książki

Nowe „essecjale” na półrocze

2024-05-11 16:17:49 Del Rey

Na czerwiec zapowiedziano kolejną porcję wznowień z cyklu The Essential Legends Collection, a wśród tytułów znajdziemy takie powieści jak: szósty tom serii X-wingiŻelazna Pięść” pióra Aarona Allstona, kontynuację Komandosów RepublikiKomandosi Imperium: Legion 501” autorstwa Karen Traviss oraz zbiorcze wydanie Przygód Lando CalrissianaThe Lando Calrissian Adventures” pióra Lestera Neila Smitha. Wznowienia trafią do sprzedaży 4 czerwca w cenie 17,00 USD za sztukę.KOMENTARZE (5)

Książki

„Thrawn” powrócił

2024-05-02 10:13:06 Olesiejuk

2 maja na zawsze zostanie pamiętną datą na fanów niebieskolicego jegomościa, bowiem do sprzedaży trafiło wznowienie trylogii Thrawna od Timothy'ego Zahna w przekładzie Anny Hikiert-Berezy. Te cenione (lub przecenione) przez czytelników książki można ponownie zakupić tym razem w nakładzie wydawnictwa Olesiejuk. Książki w cenie okładkowej 54,99 PLN (I tom) i 49,99 PLN (tomy II i III) można kupić m.in. na stronie księgarni Świat Książki: „Thrawn”, „Thrawn: Sojusze” i „Thrawn: Zdrada”.
Przypominamy o aktualnej promocji na książki Star Wars.


KOMENTARZE (1)

Książki

Promocja z okazji Star Wars Day

2024-04-30 06:29:13


Wydawnictwo Olesiejuk i Egmont z okazji nadchodzącego dnia Gwiezdnych Wojen we współpracy z siecią księgarń Świat Książki przygotowało akcję promocyjną na publikacje ze swojej oferty. Zachęconych uzupełnieniem braków odsyłam pod te linki: książki i komiksy.
KOMENTARZE (4)

Książki

Postacie, postaćki i postacio z utopii Wielkiej Republiki

2024-04-26 07:12:32 Olesiejuk

Nadeszło wiekopomna chwila dla fanów Wielkiej Republiki, gdyż w całej Polsce pojawiła się wyjątkowa pozycja z oferty wydawnictwa Olesiejuk. Na półki księgarskie i wirtualne trafił przewodnik „Wielka Republika: Encyklopedia postaci” autorstwa Amy Richau i Megan Crouse w przekładzie Anny Hikiert-Berezy, który jest typowym i treściwym przedstawicielem albumów już wcześniej pojawiających się w Polsce. Na książkę w cenie okładkowej 99,99 PLN (minus rabat) można składać zamówienia m.in. na stronie księgarni Świat Książki.
Biorąc pod uwagę aktualny trend wydawniczy na rodzimym rynku, gdzie wydawnictwa zrezygnowały lub ograniczyły wydawanie albumów w dużych formatach, ta pozycja idealnie nadaje się na uzupełnienie półki fanów.POZNAJ BLISKO TRZYSTA POSTACI Z CYKLU STAR WARS: WIELKA REPUBLIKA!

Odkryj złotą erę galaktyki Gwiezdnych Wojen, pełną szlachetnych Jedi, okrutnych złoczyńców i tajemniczych obcych, żyjących na wiele wieków przed Sagą Skywalkerów. Ten wyczerpujący przewodnik po niesamowitych wydarzeniach z okresu Wielkiej Republiki zawiera szczegółowe dane na temat postaci, mało znane fakty i fantastyczne grafiki!

Wydanie opatrzone przedmową Krystiny Arielle, prowadzącej The High Republic Show.
Przykładowe strony z polskiego wydania przedstawiające protagonistów i antagonistów projektu:KOMENTARZE (7)

Książki

Zjawiska pogodowe w Wielkiej Republice

2024-04-24 08:11:02 Olesiejuk

Środa na gwiezdnewojennym rynku wydawniczym w Polsce przeważnie oznacza pojawienie się nowości na półkach księgarskich. W nakładzie wydawnictwa Olesiejuk do sprzedaży trafił skrypt do audiobooka „Wielka Republika: Nawałnica” autorstwa Cavana Scotta i przekładzie Anny Hikiert-Berezy. Jest to już drugi skrypt jaki ukazuje się w Polsce, w zeszłym roku do sprzedaży trafił „Dooku - Stracony dla Jedi”. Ksiazkę w cenie okładkowej 59,99 PLN można zakupić m.in. na stronie księgarni Świat Książki.


POZNAJ PORYWAJĄCĄ HISTORIĘ JEDNEJ Z NAJWIĘKSZYCH ANTAGONISTEK WIELKIEJ REPUBLIKI, BEZLITOSNEJ LOURNY DEE, PRZEDSTAWIONĄ W SCENARIUSZU SŁUCHOWISKA STAR WARS. WIELKA REPUBLIKA. NAWAŁNICA.

Burza Nihilów przetoczyła się przez galaktykę, pozostawiając po sobie chaos i spustoszenie. Niewielu jej członków dorównuje okrucieństwem Jeźdźczyni Nawałnicy Lournie Dee, która bezustannie wyprzedza zakon Jedi o krok, zasiadając za sterami statku nazwanego na cześć jednego z najbardziej bezwzględnych postrachów galaktyki: jej samej. Ale nikt nie zdoła uciekać przed obrońcami Wielkiej Republiki w nieskończoność…

Po utracie swojej załogi Lourna wpada w ręce Jedi. Udaje jej się jednak ukryć swoją tożsamość i staje się po prostu kolejną zwykłą nihilską więźniarką. Jej strażnicy nie zdają sobie sprawy z tego, z kim zadarli. Nie wiedzą, że pozostawiając ją przy życiu, popełniają kardynalny błąd – ten sam, który zaprowadził do grobu wszystkich ich poprzedników.

Lourna jest zdeterminowana, aby sprawić, że już nigdy nikt jej nie zlekceważy… bo nie dostanie na to drugiej szansy.

Uwięziona na pokładzie republikańskiej jednostki penitencjarnej, przemierza galaktykę, aby naprawić szkody wyrządzone przez nią i jej towarzyszy, innych Jeźdźców Nawałnicy. Ale podczas planowania brawurowej ucieczki zawiera sojusze, których charakter zaczyna niebezpiecznie ocierać się o przyjaźń. Rozdzielona z Nihilami, pozbawiona swojego niesławnego statku, przerażającego arsenału i budzącego strach imienia, Lourna musi wytyczyć własną ścieżkę. Ale czy doprowadzi ją ona do wyzwolenia? A może uczyni jeszcze większym zagrożeniem niż kiedykolwiek wcześniej…?

Temat do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)
Loading..